Plaatselijk Nieuws. Sparta I - Andijk I Alkmaarsche Kaasmarkt. W I E R I N G E N Cursussen Jeugd-werkloozen. De eerste dezer cursussen is Donderdagavond geopend en wel de cux-sus voor boschbouw, kweeke- rij, en alles wat met de houtteelt in verband staat. Uit den aard der zaak zeer nuttig en leerzaam, omdat zoo goed als ieder met een dezer vakken, in zijn leven, in aanraking komt. De leider van den cursus, de Rijkshoutvester v. d. Bremen, bleek zijn werk (dat hij belangeloos doet) te beheerschen en meester te zijn. Er nemen vijftig cursisten aan dezen interessanten cursus deel. Het Comité moge hierbij de cursisten op bet hart drukken geen enkele cursusavond te ver zuimen, omdat ieder verzuim aan het verband tus- schen de op te nemen leerstoffen schade doet. Voor al omdat op iedere les, met het oog op den korten duur van den cursus, veel leerstof verwerkt moet worden. Volgens een advertentie in dit nummer voorko mende, organiseert de dansclub T.O.P. weer een gemaskerd bal. We zijn er van overtuigd, dat ook nu weer een ge zellige avond van pret en jool voor de liefhebbers staat te wachten. Velen zullen Zich nog de resul taten van voorgaande bals in „Concordia" herin neren. Voetballen. Op eigen terrein: Succes 2Watervogels I, Aanvang 2 uur. Succes 3Watervogels 2, Aanvang 12 uur, BARSINGERHORN KOLHORN. Plan van den Arbeid. Woensdagavond werd door de plaatselijke Plan commissie Kolhorn—Barsingerhorn een openbare vergadering gehouden in de zaal van A. Buis. Na inleidende zang van „Morgenrood" verleende de voorzitter, de heer D. Vries, het woord aan den heer P. Hiemstra, voorz. van den Bond van Arbeiders in lïet land-, tuinbouw- en zuivelbedrijf. Waar het Plan van den Arbeid reeds door zoo velen van alle kanten is belicht en daarover in ons blad uitgebreide verslagen zijn verschenen, zullen wed en heer Hiemstra niet in zijn betoog op den voet volgen. Na een inleiding, waarbij de heer Hiemstra de geestelijke verwarring van tegenwoordig schetste, geeft spr. aan hoe door uitvoering van groote wer ken opleving in verschillende groepen en bedrijven zal komen. Spr. wijst eróp, dat met het plan de crisis niet wordt opgelost, die is internationaal, maar de uitwerking wordt getemperd. Het tweede gedeelte van het plan van den arbeid beoogt ordening in het bedrijfsleven te brengen, teneinde een nieuwe ineenstorting te voorkomen of althans sterk te remmen. Dit is wat het plan wil. Het is een plan voor ons volk, dat .wij met democratische middelen doorge voerd willen krijgen. Het is tevens onze beste be strijding van fascisme en communisme. Wij moe ten de massa niet in wanhoop laten verzinken. Daarom worden de arbeiders door onze leiding ge mobiliseerd om te strijden tegen de ellende. Bij die mobilisatie mag geen soldaat ontbreken, ook hier in Kolhorn. Het is hun direct belang. Wij verrichten een prachtig werk/ een beschavingswerk, waarmee wij hen heffen uit moedeloosheid. Wannéér gij werkt voor het Plan van den Arbeid, dan werkt gij voor een maatschappij, waarin voor allen zal zijn vrijheid, ar beid en brood! Een krachtig applaus van de ruim honderd aan wezigen en de socialistenmarsch hesluiten deze rede. Na de pauze werd de vlag ingewijd, die als sym-; hooi in den strijd voor het Plan van den Arbeid zal worden meegedragen. Daarna zingt Morgenrood nog een paar liederen, en sluit de voorz. de vergadering met woorden van dank aan den spr. en de zangvereen. en wekt de aanwezigen op tot krachtige actie voor het Plan. SINT MAARTEN Toen de heer W. Kronenburg uit Alkmaar, welke bijna alle weken op de Schager markt aan wezig is met groote koolvisschen, heden weer met een auto beladen met visch op reis naar Schagen was, geraakte deze auto eensklaps in brand waarbij de vlammen zoo vlug uitsloegen, dat van de lading niets was te redden. Daar auto nog lading is verzekerd, beteekent dit voor de betrokkene, groote schade. Woensdag werd in bet lokaal van den beer Schrijver een bijeenkomst gehouden waarbij de beer Van Dok een uiteenzetting heeft gegeven ov€r de Landbouwparagraaf van het Plan van den Arbeid. De beschouwing hierover door den spreker gegeven, en waarover we reeds herhaaldelijk van anderen terzake kundigen uitgebreide verslagen opnamen, die het Plan van alle kanten hebben belicht, werd met aandacht gevolg. Verschillende vragen worden door de spr. be antwoord. Voorzitter zegt de heer v. Dok hartelijk dank voor zijn duidelijke uitzetting en de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor. En roept allen op om mee te werken om het Plan van de Arbeid tot werkelijkheid te maken in het belang van ons geheele volk. NIEUWE N I ET)0 R P Algerneene vergadering van deelhebbers van het Onderling Veefonds in „de Prins Maurits". Aanwezig een 20-tal leden. Voorzitter, de heer D. Pool, opent de vergadering met welkom. De notulen worden gelezen door den secretaris J. Hart, welke onder dankzegging voor de samenstelling worden goedgekeurd. Namens de commissie belast met het nazien der rekening brengt de heer Grin verslag uit, waar alles in de beste orde is bevonden wordt tot goed keuring besloten. De ontvangsten hebben bedragen f 2125.05 en de uitgaven f 2060.25. Voordeelig saldo f 64.80. Het sal do vorig jaar bedroeg f 102.28, zoodat 1936 geopend wordt met een saldo van f 167.78. Uit het jaarverslag zij vermeld, dat totaal zijn af gekeurd 14 runderen, waarvan 3 naar de verwer kinginrichting te Schagen zijn vervoerd. Totale op brengst dezer dieren was f 581.50. Aan schade werd uitbetaald f 1440, terwijl aan omslag werd ontvan gen f 1499.15. De omslagen over de laatste vier jaar hebben bed ra eren resp. over 1932, 1933, 1934 en 1935: f5.60. f 5.60, f6.80 en f 3.70. Verzekerd waren ge middeld 361 koeien en 50 hokkelingen en over de maanden Augustus en September 66 kalveren. Op 1 Januari 1936 waren verzekerd 376 koeien en 59 hokkelingen .terwijl op dien datum het aantal deelhebbers 65 bedroeg, vorig ïaar 71. Over 1935 werd 23 maal deskundige hulp bij 't kalven verleend. De hoer Groot hesnreekt de mogeliikhe>d te komen tot. verlaging der salarissen, waar het totaal be drag hiervoor uitgekeerd hem wat hoog voorkomt en hij een verlaging in de gegeven omstandigheden niet onbillijk zou vinden. Na toelichting, blijkt ech ter dat ook van commissarissen nog al wat wordt verlangd en het wordt een schamel loontje gevon den wat zij voor hun moeite ontvangen en een ver mindering zou ten slotte van weinig of geen invloed zijn op den omslag. Aldus wordt hierin geen wijziging verlangd door de vergadering, waar ook de heer Groot genoegen mede kan nemen. Als commissaris taxateur wordt herkozen de heer \y. Plantinga, die onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen de benoeming wederom aanneemt. Inplaats van het aftredende rekeningcommissielid wordt hiei*voor aangewezen de heer C. Blokker te Langereis. Mede commissieleden voor 1936 zijn de heeren C. Groot en J. Grin. Bij de rondvraag worden de verschijnselen van Strepto-coccen nog eens naar voren gebracht. Het al of niet direct afkeuren der dieren voor 't Fonds wordt in den breede besproken. Door veearts Rempt, die inmiddels ter vergadering is gekomen, wordt vreklaard, dat sommige gevallen door inspuiting weer goed worden, maar dat het overigens een heel leelijke ziekte is, en gewoonlijk niet eenvoudig te genezexi. Waar het de gewoonte is dat 2 taxateurs als re gel optreden bij een schadegeval, meent de heer Gx-oot, dat wanneer een koe van een der taxateurs zelf afgekeurd wordt, het goed zou zijn dat twee andere taxateurs hiervoor de prijs bepalen. Tot he den werd zulks meestal niet.gedaan. De vergadex*ing gaat er mede accoord dat een en ander verplichtend wordt gesteld. r 11 1 11 i v. n ERNSTIGE AUTOBOTSING. Vrijdagmiddag botsten 2 auto's op elkaar op den hoek Molenstraat-Stationsweg, nl. de vrachtauto van den expediteur A. Gelder en de autobus van den heer Geel. Vanuit de Molenstraat kwam de heer Gelder gereden exx om den hoek bij de H.A.B.O. garage kwam juist de heer Geel. Aan wie nu do schuld moet. worden toegeschreven, we weten het niet, maar een feit is, dat de voertuigen met de lin kerzijden op elkaar uiréden. De materieele schade, die hiervan het gevolg was, is niet gering, vooral de vrachtauto heeft een leelijke knauw gekregen. De bus kon zich op eigen kracht nog naar de ga rage van de fa. Blaauboer en Hossen sleepen. De heer Gelder intusschen was door de hevigheid van de botsing in bewusteloozen toestand geraakt en werd binnengedragen in het café van den heer Jonk. Dr. van der Sluis stond hem daar bij. De me de-inzittende, echtgenoote van den heer K. Z., die een zoon in de Wieringermeer zou bezoeken, liep een wonde aan het hoofd op, maar kwam overigens met den schrik vrij. De eigenaar chauffeur van de bus, de heer T. Geel, en eenige inzittenden, bekwa men geen verwondingen. Naar men ons nog meedeelde, waren beide hee ren verzekerd. Nader wordt gemeld, dat ook de heer Gelder geen kwetsuren van ernstigen aard heeft opgeloopen. Hij was slechts wat van de kook, zoodat het gevolg van deze botsing hoofdzakelijk beperkt blijft tot ma terieele schade. SPARTA-NIEUWS. Wederom is voor Schagen I een thuiswedstrijd vastgesteld en is het Andijk l, welke morgen Sparta I zal bekampen. Na de nederlaag tegen Alkmaar I heeft de nieuw gekozen elftalcommisie Spartal radicaal gewijzigd speciaal de voorhoede en halflinie heeft oen ver jongingskuur ondergaan, welke tegen het forsch spelende Andijk wel zal voldoen, daar deze spelers wat zij wellicht technisch missen, door hun groot enthousiasme ruimschoots zullen aanvullen. Bovendien kan Sparta I de te behalen winstpun ten best gebruiken willen zij nog een eenigszins be hoorlijk figuur slaan en zal er dus ongetwijfeld door allen hard aan gewerkt worden, zoodat ook de vele voetballiefhebbers op een spannenden wedstrijd kunnen rekenen. Sparta 3 speelt hiervoor om 12 uur tegen D.O.S. K.O. 2. THEATER ROYAL. Twee spannende filmwerken, die deze week in Theater Royal draaien. Eerst een Wild-Westfilm „Het uur der Wraak met den sympathieken Cow boy-speler George O' Brien in de hoofdrol. Dan een boeiend en mysterieus filmwerk „De ge heimzinnige x-eisgenoote", een sensatie van begin tot einde. Margaret Benoit zweert een duren eed, het myste rie te zullen ontwarren, waardoor haar echtgenoot, Jacques Benoit. dien zij zeei liefheeft,tot levens lange gevangenisstraf is veroordeeld. Algemeen verdenkt men Benoit ervan, een spion te zijn en om haar man van deze blaam te zui veren ,moet Margaret het document terugvinden, dat volgens den Franschen geheimen dienst door Jaques gestolen is. Margaret zelf, ziet echter in Dr. Thedore van Wijke, die zich uitgeeft voor kunst verzamelaar, den dief. Vermomd als een mysterieuse blondine, scheept zij zich in naar New York, op denzelfden stoomer als haar prooi, om te weten te komen, waar hij het bewuste document verborgen heeft. Aan boord bevindt zich eveneens Juan Santanda, die op het eerste gezicht verliefd op haar wordt. Reeds dadelijk probeert zij te weten te komen, waar Van Wijke's hut gelegen is en wanneer zij het nummer gevonden heeft, ziet zij net, hoe Juan San tanda naar binnen sluipt. De laatste vindt het papier en scheurt het in tweeën. De moedige jonge vrouw slaagt erin, hem een der helften te ontstelen, doch wanneer zij in haar hotel in New York is aangeland, krijgt zij onver wachts bezoek van hem, om het stuk terug te ha len. Als zij dan na talrijke avonturen het bewuste document weer in handen krijgt, kan zij naar Frankrijk terugkeeren en heeft zij den eenigen man, dien zij liefheeft, zijn eer weten terug te geven. CURSUS E.H.B.O. Vaixwego het Roode Kruis werd dezen winter een cursus georganiseerd Eerste Hulp bij Ongelukken, die onder leiding stond van Dr. v. d. Sluis. Het aan tal deelnemers, dat oorspronkelijk 40 was, is gaande weg wat geslonken, wat niet wegneemt, dat van een flinke belangstelling kon worden gesproken. Op de cursusavonden heerschte steeds een ongedwongen" toon Woensdagavond jl. werd de cursus gesloten en bij die gelegenheid meenden de leerlingen Dr. v. d. Sluis een stoffelijk blijk van waardeering te moeten aanbieden. En zoo werd Dr v. d. Sluis verrast met het schitterende Engelsche standaard-boekwerk „Bri- tish Birds". (Engelsche vogels). Het hoeft niet ge zegd, dat Dokter zeer in z'n schik was met dit kost bare cadeau en hij dankte dan ook allen recht har telijk. Bovendien sprak Dokter nog een propagan distisch woord voor het Roode Kruis, waarover bij zoo velen een verkeerde meening heeft postgevat. Waarmee de cursus weer tot het. verleden behoorde. Laten we hopen, dat de cursisten nooit van hun kundigheden gebx-uik behoeven te makenl Dan wordt nog naar voren gebx-acht de afgekeur de dieren een goed kenbaar teeken te geven van deze afkeuring. Na bespreking wordt het aan brengen van twee gaten in het rechteroor als af doende beschouwd. Veearts Rempte wijst er echter op, dat men evengoed dient op te letten, waar meennalen bedrog voorkomt. B.v. heeft men wel eens een vxüjgezellenknoop of een ander onwaardig plaatje in het oor gedaan, waarmede het gat werd weggewerkt en het deed voorkomen of dit iets anders beteekende. De vergadering is algemeen van oox*deel, dat wanneer soms dergelijke dieren weder om bij een der ledexi van het Fonds terecht komen, de deelhebbers deze risico zelf moeten staan en maar goed moeten toezien op dex*gelijke mogelijlthe den. Vervolgens brengt de heer Rempt een door hem op keurige wijze gesteld overzicht ten gehoore over de door hem als veearts behandelde dieren van het veefonds over het afgeloopen jaar. Met groote aandacht werd naar dit interessant verslag geluisterd. Tevens werd hierin naar voren gebracht de nadeelige gevolgen van het oneconomisch voede ren van veehouders en de gunstige resultaten van doelmatig voederen en hiex'bij het gebx-uik van mi neralen. Ten slotte beveelt veearts Rempt bij voorkomen de gcvalleix het gebruik van Esclaap's Wollen speenstiften en zalf ten zeerste aam Gewaarschuwd wordt echter voor namaak en een en ander van de veeartsen te betrekken. Hiei*na sluiting. Tot leden van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier werden herkozen de heeren P. Spijker (ouderl.) en S. G. Wit (diaken). MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag j.1. heel goed. Hoogste noteering zal geweest zijn 24 ets., kwam op f 190. De kalfkoeien werden flink verkocht, deze zijn duur, tot f 190. In gelde koeien was het wat kalm. Nuchtere kalveren veel aangevoerd en druk ken handel, maar weer minder in prijs. Vette schapen handel goed, tot f 24. Overhouders hoogste noteering f 15, handel aardig goed. Naar schapen was veel vraag. In paarden was het een tamelijk goede handel, al leen de heer K. Stammes van Heerhugowaard ver kocht er dien dag vijf, een mooie afzet. De handel in vette vax-kens door de kleine aan voer goed, tot 18 ets. Biggen van 9—15 gld., handel matig. Schrammen tot f 18, matig. Kippen enz., prijshoudend. Het weer werkte niet mee, het was te koud, anders had de markt wel drukker geweest. Het viel, wat bezoek betrof, nog niet zoo heel erg tegen. OVERPLAATSING. Mej. A. M. M. Brouwer, rijksklerk op het kantoor van den Ontvanger der Registratie en Domeinen, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar het kan toor te Den Helder, terwijl de heer J. J. Santbergen, thans als rijksklerk op het kantoor den Helder werk zaam, overgeplaatst is naar Schagen. IBMilICT ZONDAG A.S., 2 UUR IHMi» BEGRAFENISVEREENIGING SCHAGEN". De Jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging vergaderde onder voorzitterschap van den heer J. Schoorl Pz. bij den heer J. Prins op de Markt. 28 leden waren aanwezig. Om kwart over acht opent de voorzitter deze ver gadering en heet allen hartelijk welkom. Het doet spr. genoegen dat de opkomst vrij gunstig mag ge- ïxoemd worden: moge het zoo doorgaan. Voorzitter doet dan mededeeling van bericht vaxx verhindering van den heer C. Breet. De notulen, gelezen door den heer C. Smit, worden onveranderd vastgesteld. De voorzittet zegt, tot z'n groot leedwezen niet een woord van dank te kunnen richten tot den samensteller van deze notu len, den onvergetelijkeii heer De Heer. Ook De Heer had, met ons, wel niet gedacht, dat deze notulen zijn laatste zouden zijn, -Groot is clan ook het ver lies, dat het jaar 1935 ons heeft gebracht. De Heer was een uiterst opgewekt en serieus mensch, diè de vereeniging groote diensten heeft bewezen. Ik per soonlijk, zegt spr., kan uit den aard van de zaak het best beoordeel en wat de heer De vnnr on» was, al zullen meerderen dat ook weten. En hen zal het evenzoo vergaan als mij, waarbij spr. z'n woorden gesproken bij het graf van den heer De Heer, in herinnering brengt, nl dat wij wei weer een an deren penningmeester zullen krijgen, die wellicht z'n werk even goed zal doen, een leege plaats zal er echter blijven. Met leedwezen moeten wij aan dit verlies terugdenken en spr. bes'uit met een innig woord van dank voor hetgen De Heer voor onze ver eeniging heeft gedaan, (Applaus). Een ander verlies is geleden door het bedanken van den heer Kerkmeer, Vanaf de oprichting is de heer Kerkmeer een ijverig bestuurslid geweest, die trouw en met veel animo onze vergaderingen be zocht. Spr. wees op de prettige samenwerking, die er steeds tusschen den heer Kerkmeer en de overige bestuifrsleden bestond en het is zeker als een groot verlies te beschouwen, dat de heer Kerkmeer om begrijpelijke redeoen overigens meende te móé ten bedanken. (Applaus). Het jaarverslag. Uit het jaarverslag, samengesteld door den heer C. Smit. is het volgende ontleend. Samensteller begint, rnetd eclementie van de le den in te roepen, daar hij zich nog niet in de fines ses der vereeniging heeft ingewerkt. Zijn taak was evenwel verlicht, doordat de voormalige secretaris penningmeester, tot op den laatsten dag alles in or de had gehouden. In 1935 werden 4 bestuursvergaderingen en 2 le denvergaderingen gehouden 33 tcr-aardebestellingen hadden plaats en wel 18 van leden en 15 van niet- leden; allen waren ter genoeging van de nabestaan den. Het ledental is gestegen tot 1992, terwijl in 1936 reeds 12 leden werden ingeschreven Bijgeschreven werden 75 leden, afgeschreven 19 door sterfgeval, verhuizing en bedanken, zoodat het ledental met 56 vooruit ging. De verlies- en winstrekening sluit op een bedrag van f 2.058.60; het saldó verlies bedraagt f 248.40. De bex-afeniskosten voor leden waren f 1712.20. Voor begrafeniskosten niet-leden was ont vangen f 1331.25, uitgegeven f 1157.25, aan contributie was ontvangen f 1302.17. De balans sluit op een bedrag van f7597 49, de re serve staat er op vermeld tot een bedrag van f7642.27, het koersverlies op e'fecten is echer f 296.87^, blijft f7345.39K; kleedir.gfonds f 252.09^. De hoogte van den post begrafeniskosten leden vindt z'n oorzaak in meerdere begrafenissen on door het verstrekken van 4 volgauto's inplaats van 2. In het jaarverslag worden verder de gebruikelijke De aanvoer was ook deze week nog zeer gering. Hierdoor en mede door het vrijko men van de laatste 30 pet. van het contin gent voor Frankrijk (eerste kwartaal) was de gemiddelde prijs ongeveer een halve galden hooger dan vorige week. De hoogste markt bleef echter ongewijzigd (f 19. De animo voor de export naar Spanje is, door de politieke omstandigheden aldaar, zeer miniem. Bovendien zijn de uitstaande vorderingen in dat land sinds Mei 1935 be vroren. Het wordt tijd dat de regeering hier intervenieert, want de uit Spanje hier in gevoerde sinaasappelen worden nog steeds contant betaald, terwijl onze kaas-exporteurs hunne vorderingen door deviezenbeperkin- gen niet kannen realiseeren. 1 Voeten gezwollen door rheumatiek. Nu tennist hij weer. „Twee jaren geleden kreeg ik pijn in mijn voe-» ten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrischo stroomen, massage, hetgeen niet hioip. Nu een jaaq geleden raadde men mij aan een proef met Krui schen Salts te nemen. De verbetering trad als hetl ware onmiddellijk in, toch verdwenen de pijnen ex* zwellingen in mijn voeten slechts geleidelijk. Na ze* maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog jong en U zuli zich kum xxen indenken wat het voor ruij betet-kend zou heb* ben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal en steeds dankbaar voor blijven, dat men mij raadde Kruschen Salts te nemen." C. VV. te S« Rheumatische pijnen vinden hun ooi-zaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaar lijke ui-niezuur ontstaat door afvalpi'oducten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezondheidstoestand zal verbeteren. Lusteloosheid en vermoeidheid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvennogen, en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij allé apothekers en erkende drogisten k f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat ori het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. I bedankjes gebracht. Het verslag werd onder ap-« plaus aanvaard. De voorzitter brengt den heer Smit dank voor dit jaarverslag. Men kan constateeren, dat de heer Smit zich al aardig heeft ingewerkt. De financieole commissie, bestaande uit de hee ren Aij, Burger en Vlaskamp, brengt bij monde van eerstgeiioemde verslag uit. Men stemde in met de woox-den van waardeering voor nu wijlen den heen De Heer; alles was in orde bevonden en men stelde voor, het bestuur te déchargeeren, waartoe werd be sloten. De heer Lutjeharms Jr. dringt aan op toezending van cijfex-materiaal voor de jaarvergaderxxig, opdat de leden zich beter kunnen oriënteeren. De voorzitter zegt toe, dit in overweging te nemen. Het is den heer Rentenaar opgevallen, dat begrafe nissen voor leden meer hebben gekost, dan voor niet-leden, per lid omgeslagen dan. Hoe kan dat? Do voorzitter zegt, dat hier moeilijk een antwoord met een vaste lijn op te geven is. De oorzaak moet voornamelijk in de wenscheix van de nabestaanden gezocht worden. Bestuursverkiezing^ Aftredend zijn de heeren C Breet en C. Smit (beii den herkiesbaar). 2 Vacatures, de heer K. Kerk* meer (bedankt) en wijlen de heer A. de Heer. Bij eerste stemming worden gekozen de heeren G# Breet en C. Smit, met resp. 24 en 23 stemmen, bij tweede stemming do heer C. Aij met 15 stemmen* Voor het vierde lid volgt herstemming tusschen de heeren Jb. Burger en S. Rent-naar. De heer Jl* Burger behaalt de meerderheid mei 14 stemmen. De heeren C. Smit, Jb Burgo.- en C. Aij, die aam wezig zijn, nemen hunne benoeming aan. Benoemina leden Fin. Commissie, Wegens benoeming van de heeren J. Burger en C. Aij tot bestuursleden moeten 2 leden voor de fx« nahcieele commissie worden benoemd. Gekozen wor« den'de heeren S. Rentenaar met 21 en na eenigé stemmingen de heer J. Speur met 21 stemmen,. De heer Rentenaar, ter vergadering aanwezig, aam vaardt zijn benoeming. Reductie op contributie. Het bestuur stelt voor, het percentage van de re» ductie op de contributie np 40 .vast te stellen. Vorig jaar was het ook 40 door toevallige om standigheden was 1935 een onvoordeelig jaax-, wat geen aanleiding mag zijn tot verlaging van reductie die ook verantwoordelijk wordt geacht door de groote reserve. Gewezen wordt tevens op de kom mervolle tijden, zoodat de reductie zeer goed van pas komt. Het bestuursvoorstel wordt met algemeen© stemmen aangenomen. De rondvraag. De beer Blaeser informeert of men lid kan blij ven bij vestiging buiten de gemeente. De voorzitter antwoordt bevestigend; den nabe staanden wordt uitgekeerd de kosten die een be grafenis in Schagen zouden hebben bedragen. N.a.v. een vraag omtrent de inrichting van de rouwkamer, van den heer S. Rentenaar, antwoordt voorzitter, dat het bestuur geen motieven heeft ge vonden, tot verandering over te gaan. De heer C. Aij vx-aagt. of de gezinsvermecrdei'ing van leden buiten de gemeente steeds aan het bestuur wordt gemeld. De voorzitter zegt. het geen gemakkelijke quaestie te vinden, het eenigste, wat gedaan kan worden, is, het rondzenden van een circulaire, wat dan ook ge regeld geschiedt. Verder is men op de medewerking van de leden aangewezen Op de eerstvolgende her druk van quitantics zal men de aandacht van de leden op dit punt vestigen. Het effectenbezit van de vereeniging is onderge bracht in een safe van de Hoornsche Crediet- en Effectenhank, aldus deelde voorzitter mee, op vex-- zoek van den heer C. Smit. De heer Jb. Prins vroeg, of de levering van druk werk onderling was verdeeld. De Voorzitter antwoordde bevestigend. Tevens werden nog eenige interne aangelegenhe den besproken. Om half elf sloot de voorzitter de vergadering oni der de gewone plichtplegingen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10