Raad Nieuwe Niedorp. Het voetbalprogramma. Duikersproblemen WERK! Vergadering van den Raad op Vrijdag 28 Febru ari 1936, des morgens half elf. Voorzitter de heer P. Pluister, burgemeester; se cretaris de heer P. Haringhuizen. Na opening volgt voorlezing en vaststelling van de notulen, onder dankzegging aan den secretaris. Ingekomen stukken. Ged. Staten zonden goedkeuring op diverse raads besluiten, o.a. tot het onderhands verhuren van de gemeenteboerderij en diverse losse perceelen, tot herziening van de huur van de dokterswoning, tot verpachting der Veriater sluis, enz. enz. De vaststelling door Ged. Staten van het quotiënt, bedoeld in art. 16 etc. van het Financieele-verhou- dingsbesluit, geeft geen aanleiding ertegen in be roep te gaan. Mevrouw M. KooijSpaans zond bericht dat zij de benoeming tot regentes van de Algemeene Ar- menadministratie aanneemt, de heer D. v. d. Stok, die tot lid van de Ned. Herv. Weezen-administratie. Ingekomen is het verslag van de vergadering van den Vleeschkeuringsdienst op 8 Februari j.1. De heer Olie heeft de zaak eens bekeken met den heer De Veer en alles keurig in orde bevonden, wat den Voorzitter genoegen doet. B. en W. stellen voor tot verlaging der door den huurder der voormalige onderwijzerswoning in de Moerbeek, den heer Sj. Smit, te betalen huishuur tot op f2.50 per week, zonder meer. Allen voor. B. en W. stellen voor te besluiten tot wijziging der overeenkomst met het Provinciaal Waterleiding bedrijf,, wat betreft de vergoeding voor het onder houd dér brandkranen, welke zoolang onze gemeen te niet meer dan 100 brandkranen heeft, geen ver andering brengt in het eerder overeengekomen be drag, zijnde f2.per brandkraan. Goedgevonden. De Kanalisatie. Het afbreken en dem pen van de schutsluis aan het Verlaat. B. en W. stellen voor, ten behoeve van de kana lisatie, medewerking te verleenen bij het afbreken en dempen van de schutsluis aan het Niedorper Verlaat en het. aangaan van een ruiling met de Provincie, in dezen zin, dat overgedragen wordt aan de Provincie, de Leijersloot, de brug in den Leijerdijk, het perceeltje bij de brug te Verlaat, 5 Aren rietland, 1.90 A. kade en 22.75 A. weiland in huur bij de Algemeene Armenadministratie en bij den heer J. Stapel, en aan de gemeente worden overgedragen 10.20 A. van het land naast het door den heer Stapel gehuurde perceel. Alles tegen be taling van de Provincie van f317.05, berekend naar een som per H.A. voor het rietland van f500.per H.A., voor de kade f1500.per H.A. en voor het weiland f2100 per H.A. Voor de Leijersloot en het brugje en bet perceeltje te Oude Niedorp is niets In rekening gebracht. Aldus besloten. Vastgesteld wordt een verordening tot het heffen van 75 opcenten op de gemeentefondsheiasting voor 19361937. B. en W. bieden ter goedkeuring aan het besluit der Gascommissie tot nadere vaststelling van de pensioensgrondslagen van den directeur en het ver dere personeel der gasfabriek, dat ongewijzigd wordt vastgesteld. Benoeming weesmeester. Volgt de benoeming van een Weesmeester In de plaats van den heer J. Stammes, welke ingevolge het reglement op de Ned. Herv. Weezenadministra- tie moet aftreden en niet weder herkiesbaar is. De Voorzitter zegt dat d eheer Stammes 17 jaar weesmeester is geweest, hij was de opvolger' van Jb. Kuilman, werd direct voorzitter en een goed voor zitter ook. Zooveel in zijn vermogen lag, verleende hij altijd hulp. Spr. brengt dan ook Stammes dank voor z'n werk voor de weezenadministratie, de wee zen en de gemeente. (Instemming). De heer Borst noemde den heer Stammes een de mocratische stuwkracht, ook in de vereenigingen. Namens de Ouden van Dagen en het fanfarecorps dankt spr. daarom den heer Stammes. De voordracht, opgemaakt door het college van weesmeesters, luidt alphabetisch: C. Goet en Jb. Kooij Cz. De heer Olie brengt nog In het midden dat de gemeente wel veel invloed krijgt, men begrijpe hem echter goed; het gaat hier niet tegen den persoon van den heer Kooij. Na twee vrije stemmingen volgt herstemming tus- schen den heer Kooij en D. Wit, die resp. 3 en 2 stemmen op zich verzamelen, (zij stemden niet mee), zoodat de heer Kooij is benoemd. De heer Kooij aanvaardt deze benoeming en hoopt nuttig werk voor de weezenadministratie en de ge meente N. Niedorp te verrichten. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting voor het dienstjaar 1935. Het rouleersysteem moet Ingevoerd wor den. Wordt medegedeeld, dat het, ingevolge aanwijzing vanwege het Departement van Sociale Zaken, in verband met het bij de begrooting toegestane bedrag voor kosten van steun en werkverschaffing noodza kelijk zal zijn het z.g. rouleersysteem in te voeren, waarbij steeds van het volle aantal werkloozen niet meer dan 2/3 bij de werkverschaffing mogen zijn geplaatst. Het ligt in de bedoeling van B. en W. daarmede de volgende week een aanvang te nemen. Volgende week dus vallen 1/3 gedeelte van de werk loozen onder de steunregeling, terwijl 2/3 in de werkverschaffing zullen arbeiden. Ortder dit systeem vallen niet die arbeiders, die werken in de bagger- regeling. Daarin zit n.1. geen financieel voordeel voor Soc. Zaken. Intusschen is deze regeling voor de ar beiders te betreuren, die 1 week hun inkomsten zien dalen. We zijn echter aan handen en voeten gebon den. Voor eenige weken zullen eerst voor de steun regeling worden aangewezen de arbeiders zonder kin deren. Verder zal er voordeel bezorgd worden aan de georganiseer den. De heer Borst dacht, dat men 2 weken moest wer ken en 1 week niet, dit n.a.v. de opmerking van „eenige weken". De Voorzitter antwoordt, dat het zeker de bedoe ling is, arbeiders zonder kinderen eenige weken in de steunregeling te laten vallen. Zij kunnen het nog het best missen. Het verschil van steun voor georganiseerden en ongeorganiseerden bedraagt f 1.50. De steun bedraagt f 6.50 plus f 1 brandstoffentoe- slag, in de werkverschaffing verdient men f 13.50. De Voorzitter bevestigt nogmaals de bedoeling om georganiseerden voordeel te bezorgen. De heer Gaijaard vraagt of het nog geen tijd wordt een eigen begraafplaats te maken van gemeente wege. De arbeiders zijn zeer gedupeerd, en dat is nu weer erger geworden. Straks gaat men een an deren polder inpolderen, dan komt er wellicht ver plaatsing van arbeiders, maar nu nog niet De ar beiders komen bijna van honger om; met een fooitje worden ze naar huis gestuurd, ook de brandstoffen- toeslag eindigt aanstonds weer. Is het nu geen tijd, dit werk aan te pakken? De schande is er al over uitgesproken, dat we geen goede begraafplaats heb ben; we hebben hier eon object om de arbeiders een knap stuk brood te laten verdienen en daarom geeft spr. in overweging, dat werk zoo spoedig mogelijk uit te voeren; z.i. zal het toch eens moeten gebeuren. De Voorzitter merkt op, dat er nog werk is bij het Hoogheemraadschap. En of uitvoering van het ma ken eener begraafplaats voor de arbeiders effect zal sorteeren is de vraag. Dat zal wel gaan als de ge meente zelf 30 pet. in de kosten bij betaalt, en wan neer dat toegestaan wordt. Anders houden we toch weer de rouleering. Maar B. en W. zullen het plan onder de oogen zien. De heer Olie zou het wel als agenda-punt op een volgende vergadering willen zien. De Voorzitter vond dat goed, als men tenminste daarbij tevens een begrooting zou hebben ontworpen, anders heeft het weinig zin. De heer Gaijaard zegt, dat de gemeente een goed- koope begraafplaats zou krijgen en vindt het de moeite waard pogingen in die richting te doen. Spr. wijst nogmaals op den noodtoestand. Hoe moeten wij als Burg. Armbestuur de zaken regelen? Men kan met het geld nu eenmaal niet toe en spr. voorziet zware kosten voor de gemeente en beschouwt het maken van de begraafplaats als de wijste oplossing. De heer Olie vindt deze werkverschaffing te duur voor de gemeente. Er zijn andere objecten, als ver breeding Ooije vaars weg. De Voorzitter antwoordt dat de Ooijevaarsweg geen gemeenteweg is en we dus zouden moeten gaan onteigenen, wat al veel kosten vergt. Steun B. B. en W. stellen voor het plaatselijke crisiscomité voor extra-hulp aan werkloozen (steunverleening B) over 1936 een subsidie te verleenen tot een bedrag van f 168 (f 4.20 per werklooze over 40 werkloozen). Door het Dep. voor Soc. Zaken wordt hierin bijge dragen f 2.20 per werklooze, of in totaal f 88. Vorig jaar werd f 10 per werklooze beschikbaar gesteld, welke verlaging natuurlijk is te betreuren. Conform van B. en W. wordt besloten. Loonbijslagregeling voor tuinbouwers. Wordt medegedeeld, dat alhier in werking is ge treden de loonbijslagregeling voor tuinbouwers, waarbij is bepaald, dat op het loon, dat wordt uit betaald boven een voor dat bedrijf vastgesteld mi nimumloon, 50 pet. vanwege de Overheid wordt bij gedragen. Voor de landbouwers treedt deze bijslag regeling in werking op 1 Mei a.s. De Voorzitter gelooft niet, dat deze regeling voor den tuinbouw een groote vlucht zal nemen; de be treffende commissie probeert intusschen het beste te bereiken voor arbeiders en tuinbouwers. De heer Olie vraagt, hoe het gaat op gemengde bedrijven. De Voorzitter antwoordt, dat dit een moeilijk uit een te zetten kwestie is. Tuinbouwers zijn onder- tuschen zij. die een teeltvergunning hebben. De heer Gaijaard zegt dat eenige jaren terug de tuinders de arbeiders hebben opgezegd. Zij werken allang niet meer op de bedrijven. Zoo ontstond de werkloosheid. Het komt spr. voor, dat de bedoeling van den wetgever was, die arbeiders weer op de bedrijven te krijgen. En dan moet voor het loon, niet worden uitgegaan naar wat de laatste paar jaar is uitgegeven, maar wat werd uitgegeven in nor male omstandigheden. Spr. betwijfelt of er men- schen geplaatst kunnen worden. De Voorzitter licht toe, dat in het loon, uitbetaald boven een voor een zeker bedrijf vastgesteld mini mum, de overheid 50 pet. bijdraagt. Vroeger werd Zijn lievelingsdier! Max blijft zoo lang beneden, dat ik zijn eten maar zal opwarmenH\j is namelijk dol op visch, moet je weten.. Nu heb toch zoo'n gevoel alsof ik wat vergeten hen Ai, duivels mijn oor Jeuktl er natuurlijk veel meer verloond, maar hoe minder vorig jaar is uitgegeven, hoe voordeeliger het voor den tuinder wordt. Overigens is deze regeling ge maakt in het belang van de tuinders, al kunnen die belangen wel met elkaar overeen komen. De heer Gaijaard meent, dat het dan gewenscht is, dat de commissie de zaak zoo ruim mogelijk opvat, wat ook ongetwijfeld geschiedt. De rondvraag. De heer Wit heeft klachten gehoord over de drinkwatervoorziening van de lagere school. Zoo zou er geen gelegenheid tot drinken bestaan. De Voorzitter noemde dit onjuist; wel was mis schien de gelegenheid niet geheel naar 't zin. In ieder geval zullen B. en W. de kwestie bekijken. De heer Kooij zegt, dat de weg ernstig is bescha- VOORLOOPIG NED. ELFTAL. Speelt op 11 Maart. Woensdag 11 Maart speelt het „voorloopige" Ned. Elftal tegen de Engelsche club Nottingham Forest. Ferwer'da van Blauw Wit zal het doel verdedigen. In het B- en C-elftal waarvoor ook wedstrijden worden vastgesteld, zullen vermoedelijk Mul (H.B. S.) en Pöttgens (Bleijerheijde) worden gekozen als keepers. N.H.V.B.-ELFTAL. Juist hadden we vorige week geschreven dat we onze actie voor een ernstiger keuze van het N.H.V. B.-elftal in verband met de vertraging in de com petitie dit jaar maar niet al te fel zouden voeren. of, daar bereikt ons van verschillende kanten de mare: goed nieuws, waarde heer, je hebt nou je zin. En inderdaad, geachte lezers, de elftalcommissie van den N.H.V.B. heeft de wegen bijna geheel in geslagen die wij op deze plaats reeds 4 a 5 jaar hebben voorgehouden. De oude methode was zoo. Een commissie van 5 menschen, nog voor een belangrijk deel aan de Zaan zetelend, en met ale banden aa.n het K.N.V.B.- voetbal verknocht, koos uit een aantal door club secretarissen voorgedragen spelers 2 elftallen. Deze 2 elftallen waarvan de spelers elkaar meestal vreemd en onderling door geen enkele band ge bonden waren speelden een proefwedstrijd. Bedankjes en wegblijvers legio, belangstelling en medeleven betreurenswaardig gering Het elftal uit die 22 gekozen, speelde een of twee oefenwedstrijden tegen Helder, Hollandia of een an dere, dergelijke ploeg en trok naar het Vierbonden- tournooi. Het succes viel warempel meestal nog niet eens tegen. Dit weerhield ons echter niet te blijven hameren op verandering in werkwijze. Onze roepstem werd overgenomen door den Petten- voorzitter, den heer Geensen, die er op de Alge meene N.H.V.B. vergadering over begon. Het' bestuur antwoordde dat de beer Geensen dan maar eens met die betere methode naar voren moest komen. We danken daaraan de eerste overwinning op het oude systeem. Niet de club-secretarissen dragen de spelers voor; neen, in de geheele provincie werden „correspon denten" aangesteld, vaak door en door deskundige^' N.H.V.B.-scheidsrechters, die overal kpmen. Zij ga ven tips. Eisch nummer 2 bleef echter voorloopig onver vuld. Daarnaast moest districtsvertegenwoordiging komen. Er moesten meer Zondagen aan besteed worden, de belangstelling van clubs en supporters moest meer op het N.H.V.B.-elftal gericht worden. Het is het vlagvertoon onzer gewestelijke voetbal organisatie. Hoewel we de uitvoering van het beginsel iets anders hadden gedacht, kunnen we ons er toch mee vereenigen. Er zijn vele wegen die naar Rome lei den. Het goede verwerpe men nimmer omdat men het betere wenscht. Zondag 8 Maart zal het Districtselftal van Den Helder en omstreken (dus 1D met onderaf deel ing) in Den Helder spelen tegen een sterke tegenstander die nog niet vast staat. We bevelen Texel aan, als men er zelf nog niet aan gedacht heeft. Die ploeg isd an juist vrij en is misschien wel bereid ook. Ook in Drechterland (IC) zal 8 Maart gespeeld worden. Alkmaar en Omstreken, alsmede de Zaan streek en Waterland (IA en 1B) komen 15 Maart aan de beurt. Maandag komen we op deze kwestie terug. We hopen dat de elftalcommissie ons tijdig van de op stelling zal voorzien, ten einde ons in staat te stel len in zeer wijden kring belangstelling te wekken. Dit wordt niet bereikt door het als een geheimpje op te sluiten in een sportblad met zeer beperkte pu bliciteit. Belangstelling en medeleven is noodig. Bonds en clubs: benut de nieuwsbladen, voor Hol- land's Noordkop: de Schager Courant! HET VOETBALPROGRAMMA. 2A. Hier wordt gespeeld E.D.O.—'t Gooi en U.V.V.— Vriendenschaar, dienende om de beide kampioens- candidaten gelijk te laten komen met D.O.S. in wedstrijdenaantal. Het zal er de clubs ook ernstig om te doen zijn in puntenaantal wat naar voren te komen. Of dat lukken zal, moet nog blijken. Hoe wel het. o.i. wel voor de hand ligt. 't Gooi en U.V.V. zijn beide praktisch buiten gevaar voor de laatste plaats. 2 B Als het West Frisia wat waard is bij de bovenste drie te blijven, dient van W.F.C. in Enkhuizen ge wonnen te worden. We denken echter meer aan een gelijk spel, hoewel we een kleine West Frisia-over- winning niet uitsluiten. 3 A. Bij de twee wedstrijden in 3 A zijn 3 kampioens- candidaten en een degradatiecandidaat betrokken. Ze zijn dus wel zeer belangrijk. H.R.C. moet weer naar Purmerend. Men weet mis schien nog wel dat HRC er als eens heen geweest is en toen al met 4—1 voorgestaan heeft. Door het slechte weer heeft de scheidsrechter den wedstrijd 20 minuten voor het einde gestaakt. We kunnen ons voorstellen dat H.R.C. dat staken van indertijd op het oogenblik grondig verwenscht. Want niets is moeilijker, zooals nu, te moeten win nen, terwijl de tegenstander niets te verliezen heeft, maar alles te winnen. Toch behoeft H.R.C. niet met een al te_ bezwaard hart de reis te aanvaarden. Zon dag j.1. is tegen Helder nog gebleken dat Purmer- steijn niet zoo heel veel in de mars heeft. Daarom gelooven wij dat Racing's overwinning niet hoeft uit te blijven. We hebben immers in de huidige Ra- cing-ploeg alle waarborgen van ernst en goede wil en... bovendien, er zijn capaciteiten ook. Zaandijk—Volewijckers is een match, waarvan het mes aan drie kanten snijdt om eens een (valsche) beeldspraak te gebruiken. Want niet alleen heeft de uitslag groote gevolgen voor elk der partijen, maar ook voor H.R.C. Voor hen, die den stand niet zoo dadelijk uit hun hoofd weten, deelen we even mede dat de verliespun- digd door de wals van de N.V. „Geruischlooze Weg Is die schade nog vergoed? De Voorzitter antwoordt, dat met de N.V. best te praten viel; als schadevergoeding kregen we 5000 nieuwe straatklinkers. De heer Kooij vindt voorts, met het oog op ver der af wonenden, de uitgaanstijd van de school, n.1. 12 uur, wat laat. De Voorzitter zegt ook dit te zullen onderzoeken. Op een vraag van den heer Olie, over de nieuwe contributieregeling van het A.A.Z.A. kon Voorzitter nog geen antwoord geven. De vergadering van de Vergadering van de Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen, waarin hierover gesproken zal worden, moest steeds weer worden uitgesteld wegens ziekte van den Voorzitter. Hierna sluiting. ten zijn: H.R.C. 6, Zaandijk 8, Volewijckers 8. In de grijze nevelen der middelmoot doemt daarachter Hol landia met 11 verliespunten op, dat we wel mogen uitschakelen. Het is duidelijk dat én Z. en V. bij zonder gebrand zullen zijn, deze match te winnenu Een nederlaag lijden beteekent uitgeschakeld zijn. Wat we er van denken? Wel, zorgvuldig de krach ten afwegend komen we tot de voorspelling, dat ge lijk spel het meest waarschijnlijk is. De onzekerheid bestaat hierin dat we ook een ietsje neigen naar een kleine Volewijckersoverwinning. Een gelijk spel zou al zeer voordeelig zijn voor H.R.C 4 A. Wederom heeft Sparta een thuiswedstrijd. Nu komt Andijk op bezoek. Gezien de Schager opstelt ling en in aanmerking genomen de niet al te goede plichtsopvatting in de Schagen-gelederen achten we gelijk spel wel het hoogst bereikbare voor Srhagen. Of heeft de lamlendige gang van zaken, aan de kaak gesteld door ons verslag van Schagen—Alkmaar de heeren wakker gemaakt? Zoo ja, dan, we zouden niets liever zien dat dit gedemonstreerd werd door een fiksche, verdiende overwinning. Het bezoek van Strandvogels aan Alkmaar zal, zoo meenen wij, het verwachte gevolg niet ontloopen. Alkmaar zal zich weten te handhaven en tevens, door betere doelcijfers, aan den kop komen. B.K.C. moet haar uitwedstrijd tegen D.T.S. niet te licht opvatten. Zelfs al staan de Langendijkers er heel wat minder fraai voor, vormen ze voor de Pol- dersche ploeg immer een kwade tegenpartij. Wij ver wachten een gelijk spel, maar als een van beiden winnen moet, zal het waarschijnlijk B.K.C. zijn. We zijn benieuwd hoe de veranderde opstelling van B.K.C. voldoet. Onze correspondent wil daar zeker wel even naar kijken. N.H.V.B. Voor een voorspelling van de N.H.V.B.-wedstrijden van morgen verwijzen we naar ons blad van Dinsdag. We hebben geen programmawijzigingen vernomen en hebben ook geen reden op onze vooruitblik te rug te komen. „Koopt tandpasta uit e eigen land. Dat geeft meer werk in Nederland." „IV O R O 1." Nederlandsche tandpasta. BLOEMBOLLEN VEILING VEREENIGING WEST-FRIESLAND TE BOVENKARSPEL Een zeer groote gladiolen plantgoed veiling werd gehouden op 26 Febr. waarvoor enorme belangstelling bestond. De veiling werd zeker be zocht door 1000 vakgenooten. De nieuwere soor ten gadiolen ontmoeten een goede markt en gaan vlug van de hand, de oude soorten missen alle belangstelling. Noteering was: Apricot 4-6 7; Albatros 6-10 28; idem 4-6 18; America 4-6 7; Bar. Jules Hulot 6-10 8-13; 4-66 Bleriot 6-10 7-15; 4-6 5-8; 2-4 22 per L. Beatt all 60 per L. BI. Vogel 6-10 20; Charles Dicken9 4-6 42; 2-4 32- 34 per L. Copernicus 2-4 55 per L. Early Sunrise 6-10 14; 4-6 12- 16; 2-4 30-48; Empres of India 6-10 7! Early Orange 6-10 5-8; Emma 4-6 50; idem 2-4 2-30 per L. Fr van Schubert 6-10 6; 4-6 4; Jac van Beieren 6-10 6-9 4-6 10; 1' Emmaculee 6-10 11-15; idem 4-6 8-9; 2-4 36-38 p. L. Liebesfeuer 6-10 19-20; Lady Bo- reel 6-10 6; Lilao Wonder 6-10 15-18; 4-6 9-12; Mount Everest 6-10 4; Mevr. van Konijneburg 6-10 55; 4-6 34; 2-4 175 per L. Mac Laren 6-10 22-30; 4-6 17-22; 2-4 34-42 per L. Maagd van Orleans 2-4 125 per L. Nancy Hanks 6-10 11; idem 4-6 7; Oranje Princes 6-8: 95; 2-4 28; O- ranje Imperator 6-10 75; 4-6 46; Phitzers Tri- umph 6-10 36; 4-6 26-32: 2-4 60-70 per L. Per- Ie Brillant 6-10 9; 4-6 7; Pink Perfection 6-10 9-11; Poolijs 6-10 85-110; 4-6 75-110; 2-1 70-75; Picardie 6-10 135; Prof. V. Slogteren 6- 10 13; 4-6 8! 2-4 16 per L. Quo Vadis 6-10 17; 1-6 7-13; Bed Emperor 6-10 13-16; 4-6 8: 2-4 16 per L. Roi Soleil 6-10 9-10; 4-6 3-4: Salmon Emperor 4-6 36; 2-4 17-28; Searlet Bedder 6-10 22-26; 4-6 15-22; 2-4 12-38: Th. Edison 6-10 13-15; Trudel Grotz 36-42 pwr. L. White Giaot «-10 14; Alles in centen per 100 stuks. Kralen; Allegro 1850-2000: Ave Maria 50; Dr. Berneit 500; Betty Nufbal 400; Charles Dickens 50; Cap tain Boyton 50: Commaoder Koehl 1400-1550: Copernicus 50: Emma 150-160; Himmelstor 200 Mevr. van Konijneburg 50-75; Maagd van Or leans 50-60 Non plus Ultra 50; Oranje Blossom 110; Oranje Princes 210-280; Oranje Imperator 220-250; Pf. Triumph 50-100; Picardy 210-240; Poolijs 900; Pellegrina 1400-1500; Pcerles Pink 85-220; Red Admiraal 200; Searlet Bedder 50; Salmon Emperor 80-110; Ster van Bethlehem 300-350 per 100; While Triumphator 475 500 per 100. Voor zoover niet anders vermeld centen per Liter. Lilium Regale 5-16 per Kg. idem zaad 1.-1.45 per K.g. Lilium Teunifolium zaad 475-6.50 per K.g. idem 1 jarig 0.18-0.24 proo.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14