(JU Bergen. ASPIRIN Berger Sportvereeniging. Een Jubileum. gewerkt de werkverschaffing fn de W.meer gecon- tinueerd te krijgen. De heer Schrijver: Nee. Voorzitter las voor uit de lijsten van na de stop zetting van de werkverschaffing toen voor vier da gen f 15.51 werd betaald, verder f20.91 en f 22.61 cn f 19.85. De zes pendagen zijn in werkelijkheid twee dagen. Hoe kunnen wij voorschot geven als wij zelf niet uitbetalen. Verder noemde spr, loonen van f 19.60 tot f28.07. De menschen baden niet in weelde, maar stel eens naast een loon van f 13.45 de loonen in het vrije be drijf. De loonproef betaalde van f 15, voor van 'smor gens vroeg tot 's avonds laat. Den werkmcnschen heeft men geen voordeel ge bracht met dit relletje. Noemt het over alles heen, dat zij die weten wat de organisaties hebben gedaan, in den Raad trachten politieke munt uit te slaan. De heer Van den Abeele vond het een eigenaar dige zaak. De raad kan altijd een interpellatie hou den, behalve in sommige gevallen. Spr. verbaasde zich er over of dat niet tot de huishouding der gemeente werd gerekend op de begrooting. De op merking van het rondstrooien van onjuiste berich ten. geloofde spr. voor zich bedoeld. De verantwoordelijkheid wordt door B. en W. af geschoven op de Heide-Mij. Spr. doet niet mee aan iaag-bij-dc-grondsche critiek, welke wordt uitgeoe fend. De meerderheid heeft zich voor de vragen uitgesproken, door de vergadering aan te vragen. Voorzitter: Wij zijn er geen verantwoording over schuldig. De post op de begrooting is geen gemeente geld, doch 85 pet. Rijksgeld. De heer V. d. Abeele: Maar 15 pet. gemeentegeld. Voorzitter wil geen inlichtingen geven. De meer derheid van B. en W. laat zich niet als kwajongen gebruiken. De heer Schrijver wil zich ook niet als kwajongen laten gebruiken. Voorzitter heeft raar omgesprongen met de cijfers. De Voorzitter heeft gesproken van f 24 en f 28 om te suggereeren, dat zulke loonen zijn verdiend. Van misleiding gesproken, de burgemeester heeft zich hieraan in ernstige mate schuldig gemaakt. Het is geen onnatuurlijke hetze geweest. Als het gemid delde loon werd nagegaan, waarbij rekening werd gehouden met de wachtweken, zouden wel andere cijfers voor den dag komen. De mindere bedragen zijn door den Voorzitter niet genoemd. Dat is op zich al misleidend. Voorzitter heeft verder speculatief geredeneerd. Toen in B. en W. ter sprake kwam Wie- ïingermeer of Boschbeheer, heeft men gedacht aan de mogelijkheid dat zich meerderen zouden aanmel den die niet naar de Meer wilden. Daarom heeft men hel nog even afgewacht. De minister heeft gezegd dat de toekenning van ;een wachtweek aan men schen, die geen andere inkomsten hebben, op een misverstand moest berusten. Dat kan hij zich niet voorstellen. Naar Schoorl wordt het geld logischer besteed, daar er nu te veel wordt uitgegeven voor het vervoer. Voorzitter: Wij hebben slechts uit te voeren. De heer Schrijver: Nee, burgemeester. De heer Van den Abeele stelt den raad voor te mogen intcrpelleeren. Voorzitter geeft daartoe niet de gelegenheid. De heer Kwadijk wilde nog iets zeggen, doch Voor zitter weigerde dit. De heer Kwadijk vroeg nu om het reglement van orde. Voorzitter: Dat kunt U beneden inzien. De beer Kwadijk neemt daarmee geen genoegen. Spr. wil gegevens en stelt voor dat als het in de Wie- ringermeer duurder is, de arbeiders naar Schoorl te zenden. Voorzitter zegt dat B. en W. daar niets aan kunnen doen. De heer Van den Abeele wilde in bespreking bren gen de vraag of de raad kan spreken, over de werk verschaffing of niet. Voorzitter zegt dat dit niet gaat. De heer Schrijver is het met den heer Van den Abeele eens, dat er over gesproken kan worden. De heer Kwadijk verzocht als er weer openbare raadsvergadering was, zooveel mogelijk personen van het publiek toe te laten. Voorzitter zegt dat zooveel worden toegelaten als er zetels zijn. De heer V. d. Abeele vroeg naar het reglement van orde, dat volgens het antwoord van den voorzitter niet wordt verstrekt; het ligt ter inzage. Bovendien wordt iets wanneer het verstrekt wordt, afgegeven na aanvaarding van de functie. Daarna sluiting. (Wij geloovcn, dat deze zaak nog wel geen einde zal hebben, daar 't verloop van de vergadering zeer onbevredigend is geweest. Aan het doel heeft ze hee- lomaal niet beantwoord. Red.) BETROUWBAAR w e r k t b i j verkoudheid steeds UibluiUnd verkrijgbaar in de orenje-bondbuisje» van 20 labl. 70 cis. en orenjezakjes van 2 tabl. 10 els. „Je zult niet in staat zijn. te ontkennen. Caro line, dat ik je bij herhaling den raad gegeven heb, voorzichtiger te wezen Je wist heel goed wat een ergenis het gaf, dat jij voortdurend in aris tocratisch gezelschap wordt gezien. Je speculeert en laat je daarbij leiden door iemand als Clifford die als een der ergste vijanden van 't socialisme bekend staat. Per slot van rekening draag je toch mijn naam en ik vertegenwoordigde Labour in het parlement.," „Wanneer ik je naam bezoedeld mocht hebben Arthur', antwoordde Caroline koel, „dan is er een afdoende manier, om herhaling te voorko men?" Met een sprong was Fenton overeind. „Wat bedoel je daarmee?"' vroeg hij heesch. „Mij dunkt, dat het maar voor één uitlegging vatbaar is, hé?" Zij wendde het hoofd af. „Caroline!" Arthur legde zijn handen op de schouders van zijn vrouw en drong haar, hem aan te zien. Hoe slap zijn karakter ook wezen mocht, in één ding was hij standvastig en sterk in zijn liefde voor Caroline. Zijn adem ging snel. Zeg zoo iets niet! Zeg zoo iets nooit meer! Je weet, hóé ik van je houd, dat ik je aanbid! Ik zou alles willen opofferen, als het er om ging, jou te behouden! Dat weet je, Caroline! Nietwaar dat weet je.?" Zij keek naar hem op, zonder zich te bewegen Er lag een verleidelijke glans in haar oogen. „Malle, groote jongen!" Zij zuchtte de woor den meer dan zij ze sprak. Na een oogenblik ver volgde zij: „Hot besluit van je partijbestuur heeft je zóó sterk aangegrepen, dat je er zelfs niet aan gedacht hebt, je vrouw een zoen te geven bij je thuiskomst". Het programma voor morgen. Nu het tweede elftal en de a-adspiranten zijn uitgespeeld, en nu voor de b-adspiranten nog slechts 1 wedstrijd rest, blijft de belangstelling althans voorloopig alleen naar B.S.V. 1 uit gaan. De Bergenaren moeten nog vier wedstrijden spelen, n.1. thuis tegen de reserves van de Alkmaar- sche Boys en tegen Z.F.C. 5, uit tegen K.F.C. 4 en K.V.V. 3. Morgen nu wordt de voor eenige weken uitgestelde wedstrijd tegen de Boys gespeeld. In ons overzicht van Maandag schreven we, dat als er zoo werd gespeeld als tegen Vrone de wedstrijd op een de- jaclc voor de Bergenaren zal uitloopen. En inderdaad is dat zoo. Technisch is, we durven het gerust zeg gen, elke speler voor zich z'n plaats in het elftal volkomen waard, maar als de echte vechtlust ont breekt, als de wil om er het beste van te maken, niet aanwezig is, clan zal B.S.V. een willig slachtof fer worden voor alle vier elftallen, waartegen nog gespeeld moet worden. Hetgeen beteekenen zou, een angstig lage plaats op de ranglijst aan het einde der competitie. Dat zou toch wel een zeer groote blama- ;e zijn voor een elftal, dat in den beginne serieuze campioensaspiraties had! Komaan heeren, dat mag niet. Het bestuur heeft in dit seizoen zooveel voor jullie gedaan, toont je dadr erkentelijk voor. En dat kunnen jullie doen door er voor te zwoegen, zooals ook het bestuur heeft, ge zwoegd, om de vereeniging er weer bovenop te hel pen, orn haar weer een waardige plaats te geven in de rij der Noordhollandsche voetbalverenigingen». En als dus morgen de jongens ernstig willen en niet den moed laten zakken hij den eersten den hes ten tegenslag; nu, dan weten we het zoo net nog niet. In elk geval, zullen dan de leiders voor de beide puntjes geducht moeten strijden. Maar B.S.V. vecht er voor! Afgesproken? Het elftal is als volgt samengesteld: J. de Moor (doel); P. Beeldman en D. Min (achter); J. de Groot D. de Jong en B. van Diepen (midden); M. Kroon, J. Tuijn, A. v. d. Berg, H. Fillet en A. Rampen (voor). De heer L. den Das 12y2 jaar Raadslid voor de S.D.A.P. Huldiging officieel en in intiemen kring. De jubilaris neemt een belangrijke plaats in de gemeen schap in. Dinsdag a.s. den derden Maart, zal het 12jaar geleden zijn, dat de heer L. den Das, gekozen werd als lid van den Raad door de sociaal-democratische kiezers. En dit is ongetwijfeld een feit om er een oogenblik bij stil te staan. Want niet alleen beteekent dit jubileum een mijlpaal op den weg door den ge meenteraad in een lange reeks van jaren afgelegd, maar tevens ook op het pad, dat de sociaal-democra ten in diezelfde jaren hebben gevolgd. Want met den heer den Das deed in het voorjaar van 1923.de eerste sociaal-democraat zijn intrede in de Berger Raadszaal, om er sedert dien, zijn zetel te behouden. Zelfs werd die eene zetel tot drie uitgebreid. Den Das geboren uit eenvoudige boerenouders, leerde in den mobilisatietijd de S.D.A.P. kennen en heeft zich in dienst bij die partij aangesloten. Direct nadat hij de uniform weder voor het burgerpak ver wisseld had nam hij actief deel aan de arbeidersbe weging en aan de intensieve propaganda voor de S.D.A.P. in deze gemeente. Was het te verwonderen dat de aandacht viel op dezen vurigen propagandist, op dezen stoeren werker voor het socialistisch ide aal? En dus was het welhaast vanzelfsprekend, dat bij de eerste de beste verkiezing voor leden van den gemeenteraad, kameraad Den Das de man was die de partij in den Raad had te vertegenwoordigen. Hoe hij dit gedaan heeft, behoeven we nauwelijks te zeggen. Een ieder, die wel eens om den hoek heeft gekeken van de rleur, welke de intimiteiten der ge- meentehuishouding afsluit, weet, welk een belang rijke rol de heer Den Das achter de groene tafel altijd heeft gespeeld en thans nog speelt. Ja, op 't oogenblik zelfs nog in veel belangrijker mate, nu hij aan de overzijde dier tafel op een wethouderszetel troont. Thans, heeft hij, veel meer nog dan vroeger, volop gelegenheid te ijveren voor zijn beginsel, zonder daar bij het algemeen belang van Bergen uit het oog te verliezen. Want het belang van de plaats zijner inwoning ligt hem wel zeer na aan het hart; onophoudelijk zint hij op middelen en zoekt naar wegen om Ber gen vooruit te helpen, om van het kleine dorpje aan den duinen-rand, een welvarende plaats te maken, waar het goed is om te wonen en het prettig is om geregeld terug te keeren. Wat de jubilaris deed in het belang van Bergen. En het mag den heer den Das een groote voldoe ning zijn, dat tal van zaken welke hij in behandeling „Vergeef me!" Hij kuste haar gretig op de wangen, op de oogen, den mond. Héél zijn^harts- tocht uitte zich die kussen. Zij liet 'm even begaan toen weerde zij hem lachend, met vriendelijken drang af. „Zóó is 't welletjes, Arthur! Je maakt mijn heele coiffure anders hopeloos in de war!" Maar haar oogen straalden; Eva genoot van haar tri omf. Caroline had zich niet verheeld, dat haar dien avond een moeilijk onderhoud met Arthur te wachten zou staan en zij was besloten, haar sterkste spel te spelen en te winnen. Daarom ook had zij zich in de zee-groene japon gekleed, die haar bijzonder flatteus stond en de prachtig gevormde, volle armen geheel bloot liet. Zij stond op, legde een hand op den schouder van haar man en voerde hem naar den divan, waar zij dicht naast elkander gingen zitten, als twee jon ge verliefden. „Liefste", zei hij na een oogenblik, een "arm van haar streelend, „ik hen eigenlijk meer veront waardigd. dan aangegrepen, zooals jij het daar net noemde. Natuurlijk is het hard, wanneer je zoo plotseling je politieke carrière afgebroken ziet. Ik houd nu eenmaal van de politiek, dat weet je. Maar dat die verwaten lui van Labour het durfden bestaan, jou te belasteren „Zij hebben me niet belasterd, beste jongen! Caroline vlijde haar hoofd tegen den schouder van haar man. „Om volkomen eerlijk te zijn: ze hadden in zeker opzicht gelijk. Zie je. ik heb al tijd in een andere wereld geleefd dan jij. De jouwe was en bleef voor mij gesloten: hooit is zelfs de lust in me opgekomen, daarin binnen te treden. En wat dat andere betreft: nu ja, ik hèb gespeculeerd. Maar altijd lièèl voorzichtig deed némen, een voor Bergen en haar bewoners zoo gunstig verloop hadden. Wij wijzen in dit verband op de totstandkoming n 1930 van het slachthuis, waarvoor hij ijverig heeft jewerkt; aan de groote verbetering welke de ver binding met Alkmaar heeft ondergaan, waaraan hij z'n beste krachten gaf, aan cle rioleering van Oost dorp, welke op bevredigende wijze haar beslag kreeg en aan de herziening der gasprijzen, waarvoor nog zeer onlangs de aandacht werd gevraagd. Na tuurlijk zijn dit slechts enkele grepen uit de vele uinten welke de heer den Das op zijn programma ïad en nog heeft en zijn er vanzelf sprekend nog tal van dingen welke zijn voortdurende aandacht hebben. Wie bijvoorbeeld herinnert zich niet zijn ijveren voor een behoorlijke werkloozenzorg; zijn werkver- schaffingsyteem met voorwerkers; zijn streven naar een huurverlaging der gemeentewoningen; naar de stichting van een Volksbadhuis op bescheiden schaal, en naar de invoering eener rioolbelasting, berekend naar de huurwaarde der perceelcn? Aan de bevordering der Volksgezondheid vooral, heeft de heer den Das steeds zijn beste zorgen ge wijd. De T.B.C.-bestrijding bijvoorbeeld vond hem steeds tot helpen bereid; de voorstanders van de stichting eener zweminrichting zagen in hem een ijverig propagandist voor hunne plannen. Ook voor de bevordering van het Vreemdelingenverkeer heeft de jubilaris reeds veel gedaan. Hij ziet een sterk doorgevoerde bevordering van het Vreemdelingen verkeer als een gemeentelijke bemoeiing, noodzake lijk voor het voeren eener daadwerkelijke wel- vaartspolitiek. Natuurlijk hebben wij niet volledig kunnen zijn in een zoo klein bestek als de kolommen van een blad, doch wij meenen met het bovenstaande toch wel te hebben aangetoond, van welk een onschat bare waarde de aanwezigheid van den heer den Das in de Raadszaal beteekent voor de belangen van de gemeente Bergen in het algemeen en voor die der S.D.A.P. in het bijzonder. Behalve het Raadslidmaatschap bekleedt de ju bilaris nog tal van openbare functies. In zijn partij was hij van de oprichting af, met een korte onderbreking, tot. 1934 de stutwende voorzitter. Veel heeft de heer den Das, vooral in den aanvang te danken gehad aan wijlen mevr. Lucie Baart, die hem in menig opzicht ten voor beeld was. Van de vele functies welke de jubilaris heeft be kleed en van de organisaties waarvan hij thans nog deel uitmaakt, willen wij vooral het Burgerlijk Armbestuur noemen, omdat de heer den Das daar in is een leidende figuur, die het vertrouwen geniet van allen, die met deze instelling door den nood der tijden, in aanraking moeten komen. De huldiging. Was het wonder, dat uit de Moderne Arbeiders beweging de wensch naar voren kwam, om kame raad den Das ter gelegenheid van zijn jubileum warm te huldigen? Er vormde zich tot dit doel een commissie, bestaande uit de heeren L. Monnier, voorzitter; C. Cooymans, secretaris en W. Mol, pen ningmeester, om den jubilaris a.s. Dinsdag 3 Maart iri de groote zaal van de Rustende Jager een groot- sche huldiging te bereiden. De avond is daartoe in twee gedeelten verdeeld en wel het officieele- en het meer intieme deel. Het officieele gedeelte zal in geen enkel opzicht het karakter dragen eener socialistische propagan- dk, doch zal uitsluitend voor de huldiging van den heer den Das als raadslid bestemd zijn. Ter bijwoning van deze huldiging zijn uitgenoo- ligdjiet ooi leg® van B. en. W., alle raadsleden, de mbfënaren ter secretarie en verder de bestuursle- ien Van alle plaatselijke vereonigingèn, zoowel op sociaal- als op cultureel gebied. Namens de organisaties der Moderne Arbeiders beweging zal den jubilaris een geschenk worden aangeboden, dat bekostigd is uit vrijwillige bijdra gen van leden dier organisaties en van roodc kie zers en dat hier ter plaatse is vervaardigd. Het tweede, meer intieme gedeelte van den avond zal natuurlijk wel het karakter dragen van de par tij. waartoe de jubileercnde wethouder behoort. Me dewerking wordt verleend door de afd. Bergen, Koe dijk en Schoorl van „de Stem des Volks"; door Daan Pool van Oudesluis en door Tommy Bouman. Er zal bovendien gelegenheid zijn voor een dansje. Het comité verzoekt ons te melden, dat, zij, die voor het officieele gedeelte geen uitnoodiging ont vingen, alsnog kaarten kunnen aanvragen hij één der leden van de huldigings-cornniissie. Ook onze gelukwenschen. Wij twijfelen er geen oogenblik aan, of liet zal a.s. Dinsdag voor den jubilaris en voor zijn gezin een mooie avond worden. Velen zullen ongetwijfeld van de gelegenheid gebruik willen maken, om den heer den Das met z'n 12%-jarig jubileum als raadslid, hunne gelukwenschen aan te bieden en bij de vele wenschen welke hem dien avond zullen geworden, voegen wij volgaarne de onze, omdat wij den heer den Das hebben leeren kennen als een rechtschapen, eerlijk man, een strijder van de beste soort, die voor zijn meening durft uit te komen, maar daar tegenover ook de meening van anderen als ik een uitstekenden tip had gekregen, en zoo wist ik een aardig kapitaaltje te verdienen. Ben jij ook niet tevreden met de verbetering, die in onze positie gekomen is?" „Met de verbetering wel, met de manier, waar óp die verkregen werd. minder", antwoordde Arthur. „Neen", vervolgde hij, toen Caroline wat van hem wilde wegschuiven, „wees nu niet di reet zoo'n kruidje-roer-me-niet! We kunnen de kwestie bespreken, zonder elkaar onaangename dingen te zeggen. Ik denk er niet aan, je te ver wijten, dat je gebruik hebt gemaakt van die mijn heer Clifford. ik heb even goed als jij, van de re sultaten geprofiteerd, en ben dus feitelijk je me deplichtige, als er tenminste van dat woord spra ke mag zijn". „Zou jij er je hand voor in het vuur durven leggen, dat je leiders zich in dat opzicht niets te verwijten hebben?" „Niet graag!" lachte hij. „Maar, kindje, je weet het: quod licet Jovi, non licet bovi! Ik ben nu eenmaal geen leider: ik geloof zelfs niet eens, dat ik ooit voor vol ben aangezien, want voor velen bleef ik toch maar een overlooper uit het libe rale kamp. Dat is zonder twijfel ook een reden waarom alles mij zooveel zwaarder aangerekend werd". „In je liart ben je nooit één van de hunnen geworden", zei Caroline, terwijl ze zijn hand. die op haar arm lag. beklopte. „Denk maar eens aan je boek „De Faun", beste. Wie daar eenige socialistische tendonz in wil zoeken, komt be drogen uit!" Fenton grinnikte. „Dat is mij óók ai kwalijk genomen, Caroline! Ze noemden het een roman met onvervalsckte weet te respecteeren. Met zulke menschen aan het roer, kan het moeilijk anders of het gemeentelijk schip, dat den naam „Bergen" draagt zal koers we ten te houden en zal gestuurd met beleid en ken nis van zaken ook z'n weg weten te vinden als de stormen loeien en de masten kraken. Moge daarom .het raadslid den Das nog vele lange jaren voor onze gemeente behouden blijven! Uit den Langendijk. Oudkarspel De af deeling van de Nederlandscke Tuinders- bond vergadering in het lokaal van den h. C. Vis alhier. De voorzitter, de heer N. Kaan, opende de ver gadering met woorden van welkom tot de onge veer 35 opgekomen leden. Vervolgens werden de notulen van de vorige vergadering, voorgelezen door den heer G. IJff, goedgekeurd en vastgesteld. Het eenigste punt op de agenda vermeldde de behandeling van de beschrijvingsbrief voor het district N.-Holland. Aangezien deze heschrij- ingsbrief spoedig op de vergadering van de Ned. Tuindersbond-vergadering te Hoorn zal worden behandeld zullen wij de besprekingen hiervan achterwege laten. Men ging met het bestuurs voorstel accoord, om te blijven ijveren voor de volle 100 proc. productiesteun en daarnaast te trachten met de Zuster-organisaties via Sociale Zaken een zoodanige sociale steunregeling te ver krijgen dat dit, voor hen, die, door misoogst of andere oorzaak aan bijna geen inkomen toeko men, dit aangevuld wordt tot een bedrag van f 750. In verhand hiermede werd besloten, het voor stel van de afdeeling, waarin wordt voorgesteld, dat de nieuwe regeling tot hijslag op loonen van tewerkgestelden in de tuinbouwbedrijven ook uit gebreid zal worden tot de zelfstandige tuinders of bedrijfsvoerders, op de alg. vergadering nog eens duidelijk toe te lichten. Want, als de door het bestuur voorgestelde hulp misschien nog wat op zich mocht laten wachten, is het zeer ge- wenscht dat deze regeling wordt toegepast, op dat de tuinders toch nog iets kunnen ontvangen Ten aanzien van een voorstel van Aalsmeer om verlaging te verkrijgen van de kosten van de waterleiding en electriciteit, zal de afgevaar digden vrij mandaat worden gegeven. Men moet eerst eens hooren, hoe het voorstel wordt be doeld. Met de overige voorstellen kon men zich vrij wel vereenigen. Tot afgevaardigden naar de vergader;ng te Hoorn werden gekozen de heeren L. Kaïverdijk en C. Borst Pz. Bij de rondvraag werd nog door den heer C. Blokker gevraagd, hoe het mogelijk was, dat men al lang geleden in de krant heeft kunnen lezen, dat er steun zou komen., Het is nu al eind Februari en er is nog niets gekomen. De voorzitter antwoordde, dat dit in verband kon staan met het nog niet vastgesteld zijn van de richtprijzen over het jaar 1935. Sommige richtprijzen waren kortgeleden nog niet vastge steld. Daarna sluiting. KEBKVOOGD BENOEMD Naar wij vernemen is de heer A. Timmerman alhier, benoemd tot kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk in plaats van den G. Butter, die bedankt had. Naar aanleiding van een in een vergadering van de Ned. Tuindersbond gedane opmerking zal de heer W. van Dok uit Wijk aan Duin een inleiding houden over het Plan van den Arbeid, op 11 Maart a.s. In het bijzónder zal de heer Van Dok de Land- en Tuinbouwparagraaf be handelen. Noord-Scharwoude ONDEBL. GENOEGEN BEGINT WEER Naar wij vernemen zal de ren- en tourvereeni- ging „Onderling Genoegen" weer spoedig begin nen met de training. Zondag 1 Maart wordt de eerste training gehouden. bourgeois-opvattingen! En dat wij een paar ma len gebruik hebben gemaakt van Lady Susan's loge in Govent Garden, beschouwden zij óók als een soort halsmisdaad! Komaan", hij drukte haar teeder tegen zich aan, „ik heb mijn huik vol van die onzalige geschiedenis. Het klinkt niet beginselvast, dat weet ik, maar het meest spijt het me van de vier honderd pond per jaar, die ik nu zal moeten missen, vooral met het oog op jou liefste. Wanneer ik er niet heel gauw in slaag, op andere wijze een dergelijk bedrag te verdienen, zullen wij ons moeten bekrimpen en in de allereerste plaats op heel wat bescheidener voet gaan wonen". „O!" deed Caroline verschrikt. „Maar wij hebben elkaar en zullen er.ons sa men wel doorheen slaan!" zei haar man bemoe digend. „Bedoel je, dat we weer naar zoo'n huis als in dat verschrikkelijke Ghelsea terug zouden moe ten?" „Dat zou misschien nog niet eens onze aller slechtste kans zijn kind!" „0, neen! Zóó iets doe ik nóóit meer!" riep Caroline met grooten nadruk uit. „Ik wil vóóruit niet achteruit! Ik zou het gewoon-weg niet over leven, als we weer eiken stuiver moesten om draaien, vóór we hem durfden uit te geven! Ver geet niet, Arthur, dat ik een zekere weelde in mijn eerste huwelijk heb gekend, en luxe is nu eenmaal een levens-behoefte voor me! Je kan me tot veel krijgen, beste jongen, maar liefde in een hutje ligt nu niet precies in mijn lijn!" (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 17