uto-lferhuiirinri KLEEPING NAAR MAAT Ch.H.Ih.Sclimalz, Schagen Schager Paaschloten Prijs per lotf 0.60, II loten f 5.25,100 loten f45 0. Broertjes Rijwielstalling Loet li MAART Boelhuis Dinsdag 10 Maart 1936 4 Koeien, Vrij Bal Hulp in de huishouding De Groote PAASCHPRIJS ter waarde van lOOO gld. RITMEESTER TREKKING 2 APRIL 1936. Moerbeek. MAANDAG 16 MAART 1936, Het uitbreiden van de R.K. School te Breezand met 1 klaslokaal. Uit onze Omgeving. n De ondergeteekende deelt mede, dat- hij een paar zeer comfortabele per sonenauto's heeft aangeschaft •en deze voor verhuur tegen zeer billijk tarief beschik baar stelt. Vertrouwde chauffeurs zijn disponibel. Vraagt prijs en verdere inlichtingen en u zult zeker slagen. Aanbevelend, Evenals in vorige jaren brengen wij ook nu weer gedurende de maand onze bekende 3 S f I 6 S Colbert Costumes naar maat Serie 1 f 32. Serie 2 f 42. Serie 3 f 48. Keuze uit tal van moderne dessins, in de NIEUWSTE VOORJAARSSTOFFEN. Gaarne sturen wij U onze Stalen. Combinatie Bervoets Notaris H. DE BOER te Hoog woud, zal op des morgens half 10, teil verzoeke en ten huize van den heer H. Polie te Moerbeek, publiek verkoopen! 1 pink, paard (vosmer- rie aftands), Mc. Cormick Maaima- chine met messen, hooischudder, driewielige kar, hooikros, houten hort, giertank, pomp, melkkrosje, bietenmachine, schuitje, partij bie ten, bascule met gewichten, stroo, stuit mest, 20 M3. gier, zaadzakken, aardappelbakken, handhooihark, tuigen, enz. enz. Nieuwe Niedorp. Notaris G. J. VAN LEERSUM te WINKEL, zal op des avonds 7 uur, in het café van den heer R. Laan aldaar, wegens sterfgeval, publiek verkoopen: Het voor eenige jaren nieuw gebouwd waaraan groote waranda, schuur tje, boomgaard voorzien van bes sen- en onderscheidene vruchtboo- men, erf en bouwterrein aan den Winkelderweg onder Nieuwe Nie dorp, kad. Sectie B. nr. 982, groot 63 aren 60 c.a., bewoond door- en in gebruik bij de eigenaresse, Mej. de Wed. A. Broers. Te aanvaarden na betaling. Op Zaterdag 14 Maart a s. zal door ondergeteekende namens het R.K. Parochiaal Kerkbestuur te BREEZAND, worden Bestek en teekeningen a f 5 (fr. p. p. f5.30) verkrijgbaar ten kan tore van den architect, HERM. VAN PUTTEN, Architect H.B.O., Snelliuslaan 33, Hilversum. H.H. FOKKERS! Staat wederom ter dekÏÏfng 'dé Oldenburger Stamboek- en premie- hengst oud 7 jaar, met extra manieren en gangen. Kleur goudvos met kol ea. twee witte voeten. In 1932 bekroond met f250 invoer-* premie, in 1933 met f75 en 1934 met f25, in 1935 met f25. Fokt buitengewoon, zijn kinde- ren, zoowel de één- als tweejarig gen, werden op de keuringen te Hoofddorp met de hoogste premies bekroond. Dekgeld f 13.- èt contant Bij meerdere merries van één, eigenaar reductie. Gust gebleven, merries van 1935 van dezen hengst f7.50. M. v. WIERINGEN Veerweg 12. Oostpoldert ANNA PAULOWNA. ZONDAG 8 MAART Muziek I-I. Kooger. Aanv. 3 uur. J. MODDER, Schagerbrug BOERENLEENBANK WINKEL houdt te Schagen zitting eiken Donderdag van 10 tot 11 uur—en te Winkel eiken Zaterdag van IV2— 3V2 uur, beneden in het Raadhuis* Telefoon no. 37. juffrouw, 28 jaar, zag zich gaarne geplaatst als g.g. - Brieven aan A. S IE BEN GA, Brugstraat 21, Middenmeer. PAARDEBOONEN te koop, voor de zaai, bij K. KEET MAN, 't Wad, Schagcn. Gevraagd: EEN WERKJONGEN, tot Mei. Goed kunnende melken, bij Jb. SMIT, Langevliet 84, Koegras. Goedgekeurd bi) Ministerieel Besluit d.d. 21 Febr. '36, No. 876 Vanaf heden zijn de loten verkrijgbaar aan het Hoofddepöt tegen contante betaling Hoofddepöt: N.V. v.h. TRAPMAN 6 Co., Schagen LANGEND IJ K Oudkarspel De tuinbouwers in deze gemeente, die gebruik maken van de baggerregeling, hebben dezer da gen van burgemeester en wethouders navolgende kennisgeving ontvangen. „De Minister van Sociale Zaken heeft voor geschreven, dat in de werkverschaffing het sy steem van rouleeren moet worden toegepast. Hieronder zou dus ook vallen de haggerrege- ling. In verband met deze bepaling hebben wij ons tot den Minister gewend met het verzoek om in baggerregeling niet behoeven te roulee ren, om reden in deze regeling naast de werk- looze tuinbouwarbeiders, ook zijn opgenomen kleine tuinders en tuinbouwers, die wegens misoogst geen bewaarkool hebben geteeld. In antwoord op ons verzoek heeft de Minister ons medegedeeld, dat indien het subsidie voor Rijk en Gemeente op geen hooger percentage behoeft te worden gesteld dan 65 pet. van bet loon, geen rouleering behoeft plaats te vinden. Zoo U bekend is, wordt in de kosten van de baggerregeling thans door U bijgedragen naar een percentage van 30 pet. Teneinde het voor schrift der rouleering niet behoeven toe te pas sen, waardoor de kleine tuinders en zij, die wegens misoogst in de regeling zijn opgenomen tijdens de tijdsduur der rouleering zonder in komsten zouden zijn, hebben wij, in overleg met den Minister besloten, te rekenen vanaf 2 Maart 1936 het percentage, dat voor reke ning der tuinbouwers blijft, te brengen van 30 op 35 pet. Dientengevolge wordt de bijdrage in de bag gerregeling gebracht op 11^2 cent perM3, en die in de slootersregeling op 11 cent per uur en het aandeel in de kosten van regen- en 6tormverlet op 55 cent per dag. Wij vertrouwen, dat ons besluit, in het be- Vmg van den kleinen tuinder genomen, instem ming bij U zal vinden. Burgert. Stand over de maand Febr. 1936. Geboren: Pieter Willem, zoon van Comelis Kor- yer en van Wilhelmina Alida Schermer. Johannes, zoon van Bert.us Catharina de Waal en van Cornelia Hendrika de Wilde. Overleden: Antje Mol, oud 68 jaren, ongehuwd, dochter van Pieter Mol en van Jantje Hovenier. Grietje Booij, oud 62 jaren, echtgenoote van Jan Bies- boer. Bevolking. Ingekomen personen: Geene. Vertrokken personen: Trijntje van Twuijver naar St. Maarten. Marijtje Glas naar St. Maarten. Cornelis Hendrik Jonker naar Ursem. Anna Maria Bruijn naar Noordscharwoude. OUDKARSPEL. Politie. Gevonden: een paar glacé dameshandschoenen mèt bontrand; een handschoen met rijgsluiting. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter, ZUIDSCHARWOUDE. TERAARDEBESTELLING J. DE GEUS. Woensdagmiddag werd op de Algemeene begraaf plaats alhier het stoffelijk overschot van wijlen J. de Geus Pz. aan den schoot der aarde toevertrouwd. Aan het graf werd het woord gevoerd door den heer Du Burck, kassier der Boerenleenbank, waar van de heer De Geus 29 jaar bestuui-slid was ge- weet. Spr. bracht den overledene dank voor alles, wat hij in het belang der Bank had gedaan, wees op zijn helder oordeel en juisten blik en herinnerde er aan, met welk een ijver hij steeds voor de belan gen der Bank op de brés stond. Een persoonlijk woord van vriendschap en dankbare berinnering voegde hij er aan toe, en gedacht den overledene als iemand, die blijk gaf van een gezond oordeel en ge degen kennis, van wien hij veel heeft geleerd. Daarna voerde ds. Van der Kam uit Heerhugo- waard het woord, die citeerde uit het Boek Job, en daarop zijn troostwoorden aansloot, den overledene schetste als iemand die in het openbare leven zijn bcst.e krachten gegeven had. Tenslotte haalde hij enkele treffende woorden aan uit den Gezangen bundel. Een schoonzoon, de heer C. Rezelman uit Wie- ringerwaard, dankte voor de eer en belangstelling, den overledene bewezen. NOORDSCHARWOUDE. Burg. Stand over de maand Februari. Geboren: Trijntje, dochter van Mient Kamminga en Jeltje Heeringa; Cornelis, zoon van Nicolaas C. Bruin en Anna M. Komen. Gehuwd: Geene. Overleden: Aagtje van der Molen, 84 jaar, echtgen. van Jacob de Vet. NIEUWE NIEDORP Dinsdagavond hield de Algem. Ned. Vrouwen Vredebond een vergadering in het lokaal van den heer Kossen met het doel om alhier te komen tot oprichting van een afdeeling van dezen Bond. De opkomst van vrouwen was bevredigend en de Alkmaarsche afdeeling was uitstekend vertegen woordigd. De voorzitster van de Alkmaarsche afdeeling, Zus ter Rovers, opende deze bijeenkomst., waarna Mevr. Groot van Haarlem het woord voerde en heeft ge sproken over het doel en de geschiedenis van het ontstaan van den Bond. Iedere vrouw, heeft zich niet af te vragen: wat doet men voor den vrede, maar wat doe ik voor don vrede. De oorlog is ons aller schuld en geen doel, hoe schoon ook,, kan de middelen heiligen. Recht gaat voor macht en geestelijke middelen gaan boven geweld ,want geweld wekt steeds nieuw geweld op. In den Bond zijn vereenigd vrouwen van allerlei richtingen. Er zijn er die voor den vrede werken uit godsdienstige overtuiging, anderen staan weer op het standpunt der principieele dienstweigering, anderen verwachten heil van de partijen en den Volkenbond, maar allen hebben een wil, de volken te behoeden voor een ramp als in 1914, allen het zelfde doel: nooit meer oorlog. Hierna wijst spr. op de opvoedende taak der vrouwen en hoe men zoolang de jongens minder jarig zijn, mede-verantwoordelijk is ,voor hun da den. Ook schetste spr. nog wat door den Bond is gedaan inzake de luchtbeschermingswet. De weerzin der bevolking tegen de luchtbescher mingsmaatregelen moet zoodanig toenemen, dat de regeering rekening gaat houden met de gewetens bezwaren der bevolking. Spr. wekte tenslotte de vrouwen van N. Niedorp op, te toonen zich hun vredestaak bewust te zijn. De dames mevr. Biesheuvelvan Herwerden en mej. N. van Dam zongen met pianobegeleiding op verdienstelijke wijze nog eenige liederen,waarna mevr. v. d. VeenWilson van Alkmaar fragmenten uit. anti-oorlogswerken heeft voorgedragen. Mevr. v. d. VeenWilson, die hier reeds meermalen met suc ces is opgetreden, wist door haar boeiende voor dracht de aanwezigen zoodanig te treffen, dat het welslagen van dezen avond voor een groot deel ook aan. haar is te danken. Het. resultaat van dezen avond was, dat alhier een afdeeling werd opgericht met 56 leden. Voorzitster werd Zuster Kok, secretaresse mevr. Biesheuvelv. Herwerden en Penningmeesteresse mej. A. Korver. Ieder zal in eigen kring trachten leden te werven en aan het slot van den avond bracht Zuster Ro vers allen dank, die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond, den wensch uitspreken de, dat N. Niedorp mag uitgroeien tot een bloeiende afdeeling. SINT MAARTEN Voor Woensdagavond was een vergadering uitge schreven, te houden ten huize van den heer Schrij ver alhier, waarbij aangekondigd was, dat als spre ker zou optreden de heer A. L. Constandse, met het onderwerp: „Mussolini—Abessinië en het Christen dom", toegelicht met lichtbeelden. De zaal was flink bezet. Duidelijk werd door den heer Constandse naar vo ren gebracht dat niet de persoon van Mussolini de schuldige is aan den nu heerschenden Abessijnschen oorlog, daar deze in 1896 en in het begin der 20ste eeuw alreeds door de toenmalige niet-fascistische re- geering was gevoerd, met hetzelfde doel als thans. Spr. zei, dat dit soort oorlog onder andere regee- ringsvorm thans ook in Japan tegen China werd ge voerd en dit alles een uitvloeisel is van het kapi talisme met haar thans gevoerde productieproces en dit systeem de eene oorlog na de andere zal uitlok ken, zoodat hiervoor noodwendig een ander stelsel tot heil van het menschdom moet worden inplaats gesteld. Na de pauze werden door lichtbeelden de gruwe len van oorlog en verschillende afkeuringswaardige toestanden op het doek gebracht, welke allen propa ganda maakten, om tot een betere maatschappij te komen. Met den hoop uit te spreken dat deze vergadering de gedachte tot de wereldvrede een stanje vasteren vorm heeft doen geven, sloot voorzitter te 10 uur deze bijeenkomst. Burg. Stand over de maand Februari. Geboren: Johanna Helena, dochter van Jan de Ruiter en Helena Koopman; Johannes Gerardus, zoon van Gerardus Johannes Mulder en Jacoba Met selaar; Pieter, zoon van Abe Veenstra en Albertje Betje van Buuren; Simon Gerardus Franciscus, zoon van Cornelis Stoop en Francisca Jacoba Streefkerk. Gehuwd en Overleden: Geene. OUDE NIEDORP „OPA PATER" IS THANS 98 JAAR Den 2en Maart j.1. vierde de oudste inwonen van Oude Niedorp, de heer Jb. Pater, steeds meer bekend geworden als „Opa Pater" ten huize van zijn kinderen P. Blokker en A. Blok» ker-Pater zijn 98ste verjaardag. In volle opge wektheid ontving hij de velen, die hem de handt kwamen drukken en in bewondering zijn ze ge weest over zijn nog zoo buitengewoon scherp ge heugen. Zijn tevreden en blijmoedigen aard maakt hem, dat de kinderen en kennissen hem van harte toewenschen, de 100 jaren te bereiken Gaven we 2 jaren terug op zijn 96 jarigen leef tijd dezen foto, nog steeds is de Schager Courant voor hem een aangename verpoozing. Burgerlijke Stand. Geboren: Sippo Frans, zoon van Coenraad Postma en Maria Anna Schuil. Gehuwd en Overleden: Geene. Bevolking. Ingekomen: Wouter Adrianus van Zomeren en echtgenoote van Rotterdam, Maaskade 134b naar Ou de Niedorp no. 14; Gerrit Cornelis Barten en echtge noote van Winkel, A 29 IV naar Oude Niedorp no. 70; Cornelis Bleeker van Akersloot, Zuiddijk 422 naar Blokhuizen 239; Maria Reinolda de Groot van Sjj- bekarspel B 126 naar Zijdewind 215; Alida Broersen van Schagcn, Molenstraat C 43 naar 't Veld 315. Vertrokken: Anna Groenewoud van Oude Niedorp 89 naar Heiloo, Rijksstraatweg A 56; Jacob de Groot van Zijdewind 169 naar Zijpe, 't Zand K 35; Franciscus! Hendricus Bergmans van Blokhuizen 239 naar Zijpe, Burgerbrug A 66; Cornelia Johanna in 't Veld van Verlaat 104 naar Den Helder, Julianadorp, p.a. den heer C. Heiblok; Jan Johannes Bouwens en gezin van Zijdewind 171 naar Winkel, Groetpolder; Cornelis Wit van Verlaat 134 naar Winkel, Lutje winkel, p.av den heer A. Nobel. Jubileum. Naar wii vernemen, zal de Weleerw. Heer Pastoor Van Noord in Mei a.s. 12x/2 jaar pastoor zijn van deze Parochie. Het ligt in het voornemen, dit feit eenigszins feestelijk te herdenken. Z IJ PE De Minister van Justitie heeft aan het Bestuur der Harddraverij vereeniging „De Voorwaarts" te Schagerbrug, toestemming verleend tot het houden van een loterij. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar wij vernemen is de toon eel vereeniging „Ons Genoegen" van Castricum, voornemens half Maart een uitvoering te geven bij den heer A. I-Ioman al hier, met een tooneelspel, getiteld: „Haar andere man." Waar deze vereeniging hier reeds eerder met succes is opgetreden, twijfelen wij er niet. aan of den too- neelliefhebbers wacht een gcnoegelijken avond. Waar de toegangsprijzen laag zijn gesteld, wachte men niet tot het uiterste met het bespreken der plaatsen, daar de voorverkoop van kaarten bereids is begon nen Voor nadere bijzondorheden verwijzen wij naar de in dit blad verschijnende advertentie.

Schager Courant | 1936 | | pagina 4