Plaatselijk Nieuws. Sparta 1 - D. T. S. I Een Kalasiris Uit Bergen. Uit onze Omgeving. Dames Fa. G. DE WAARD -SCHAGEN juissie zijnde, meqnt dat er geen bezwaar tegen zal zijn. De Voorzitter deelt dan mede dat de Commissie zeer onlangs beeft vergaderd, en zich met het verzoek tot B. en W. heeft gewend, met de vraag den termijn van optie een jaar te verlengen. De moeilijkheid is bet bij el]2har brengen van het geld. De commissie heeft goede hoop a.s. najaar met de plannen tot stich ting te kunnen komen. B. en W. zijn deze instelling buitengewoon goed genegen en zouden de stichting zec>f toejuichen, maar er is al zoo verbazend lang uit- stél verleend. Als eens een andere liefhebber voor den grond kwam, zouden B. en W. daarvan mededeeling aan de Commissie doen en hare beslissing vragen. Als er een voordeelig bod kwam, zouden wij de be slissing van de Commissie toch graag willen weten. Den heer Van Erp doet het genoegen te hooren da* B. en W. de Commissie dan eerst op de hoogte gullen brengen. Spr. wijst er op dat de huurderving nu is ingegaan en vraagt of voor he tsloopen een Openbare inschrijving zal plaats hebben. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Den heer Mr. Dr. Buiskool spijt het dat B. en W. van plan zijn de Commissie te antwoorden, dat zij teen bepaalden termijn van uitstel kunnen geven. pr. vreest dat de mogelijkheid om later het terrein te moeten missen, een onoverkomelijke slag voor de Commissie zal zijn. Spr. wijst er op dat de Commissie aan den vooravond staat van de uitschrijving der obligatieleening. Dat wacht nog op het cliché om in de courant te plaatsen, waarna circulaires voor de obli gatieleening zullen worden verspreid. Stel je echter voor dat in dien tusschentijd de gemeente in de ge legenheid zal zijn den grond te verkoopen en het gevaar bestaat dat de Commissie bij opjagen of op bieden den grond moet trachten te krijgen. Immers er is geen tweede terrein in onze gemeente, dat zoo geschikt is. Het risico rust hier op 6 menschen en het is dan ook zeer wenschelijk dat de Commissie hou-vast heeft. De heer SchoorI gelooft dat de heer Buiskool deze zaak te ernstig inziet. Als B. cn W. de wetenschap hebben dat het plan der Commissie in een vergevor derd stadium verkeert, dan zullen zij de glazen der Commissie niet ingooien en zullen zij zeker een ter mijn vaststellen die strookt met de plannen der Com missie. We hebben nu gehoord, dat de Commissie met snelheid de plannen verwezenlijkt tracht te krijgen en spr. wijst cr op dat vóór met het sloopen van de school en het egaliseeren van het terrein klaar is, het zeker wel Juni zal zijn. De Commissie behoeft dus niet ongerust te zijn. De heer Mr. Dr. Buiskool is blij dat te hooren, maar stel je voor dat over 2 weken zich een gegadigde aan meldde en B. en W. zouden een termijn van 6 maan den stellen. Met de uitschrijving en plaatsing van de leening is een geruimen tijd gemoeid. Spr. ziet in het systeem van B. en W. een gevaar. De Voorzitter meent dat dit nu maar aan het be leid van B. en W. moet worden overgelaten. Spr: zal niet zoo spoedig op een aanbod ingaan en ook de wethouders wel niet. De heer De Veer oordeelt ook dat de Commissie overtuigd kan zijn van de volle sympathie van B. en W. en den raad. Ook de heer De Vries meent dat B. en W. en de" raad de bewegingen van de Commissie niet zullen bemoeilijken, met de tot standkoming van een Rust huis is immers een groot Schager belang gediend. De Voorzitter wijst er nog op, dat dit toch niet tel kens herhaald behoeft te worden, bovendien de raad heeft het vetorecht Meerder gasverbruik. De heer De Vries herinnert aan de mededeeling van den heer SchoorI, in de vergadering van Schagen's Belang, dat. het gasverbruik, dank zij de. gemaakte reclame, met 100 MS. per dag was vermeerderd. Gaat. die vermeerdering nog door? De heer SchoorI antwoordt bevestigend, de afname Is thans boven de afname van 1934. De Voorzitter zegt dat de demonstratieavond goede resultaten heeft gehad en spr. brengt hulde aan den directeur voor de wijze, waarop hij het verbruik tracht te vergroot en. De heer Bijlsma wijst op den slechten toestand van de straat, op het voormalige Hoog. Hierna sluiting. LANGEND IJ E KRINGBESTUUR NED. TUINDERSBOND. Donderdagavond vergaderde het kringbestuur Lan- gendijk en Omstreken in hotel Concordia te Noord- scharwoude. Als hoofdpunt van de agenda dezer spoed-verga- dering zou worden behandeld: „De bespreking van een steun-actie." Dat de noodzakelijkheid hiervan door alle tuin ders wordt gevoeld, bleek wel uit de opkomst Slechts één afdeeling was niet aanwezig. De heer Jb. de Vries verwelkomde allen en wijdde eenige aandacht aan de sprookjes, welke over de steun, de wereld worden ingestuurd. Voor de tuin ders is het een groote misrekening geweest, dat de kool van 1935 niet meer wordt gesteund. Verleden jaar zijn ook dergelijke berichten gelanceerd, als zou er behalve de gewone steun een wekelijksche steun komen voor de tuinders. Bij onderzoek is gebleken, dat deze berichten afkomstig waren van den wet houder van Zuidscharwoude, den heer Du Burck. Voorzitter hoopte, dat die persoon, die nog wel dona teur van den hond is, wat betreft de zaken van den bond, zijn pen droog houdt. Hij brengt ons maar in opstand. Voorzitter verheugde zich in de goede opkomst ter vergadering, waaruit blijkt, dat men den nood inziet. De secretaris, de heer L. Kalverdijk, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna werd overgegaan tot behandeling van het agenda-punt,. Voorzitter lichtte een en ander nader toe. De steun voor de misoogst is veel te gering. In geen der districten en kringen is het zoo slecht als aan den Langendijk. Bij de kooltelling is dit ook uitgekomen. Wanneer do misoogst-steun zal worden uitgekeerd, zou het wenschelijk zijn, dat de menschen hierop een voorschot konden krijgen. De heer Jongsma Koedijk, deelde mede, dat aldaar een conferentie was geweest met de r.k. cn C.B.T.B. Men wil daar naar B. en W. gaan om steun voor levensonderhoud, in overeenstemming met bagger- regeling en wcrkverschaffingsloonen. Spr. drong aan °P het houden van een protest vergadering in Con- eordia, aan te dringen op verhooging van de z.g. Juizensteun en zoo mogelijk een voorschot om ploe- enz. te kunnen betalen. Men kan niet meer doorgaan. De heer Kaan zeide, dat de groote massa niet kan doorgaan. De schade is van 1 tot 3 millioen geschat, het bedrag van f 800.000 is te gering om te kunnen beginnen. De heer Hoogland wees er op, dat ook de glasbe- dnjyen en de warmoezerijbedrijven het bijzonder slecht hebben. Bijvoorbeeld noemde spr. eenige cij fers van een tomaten-warenhuis. Vergeleken bij de kool is een steun aan de tomaten van f 1.90 een kwartje voor de kool. Mogen wij dan zeggen, dat het in de grove tuinbouw het slechtst is? De heer Kaan was van meening, dat de ondermij ning in de koudegrondscultüur veel verder is door gevreten dan hij de kashedrijvcn. Het gemiddelde steunbedrag dor glasbedrijvcn is hooger. De achter stand der pachten is nergens zoo erg als hier, TIEN PROCENT KORTING De brief welke op ons bureau was gedeponeerd door het Schager Importhuis van den heer J. G. van Barneveld, vermeldde de navolgende da tums; 8, 10, 12, 13, 18, 21, 24 en 29 Febr. Op alle goederen welke op deze datums zijn gefactureerd wordt dus 10 pet. korting gegeven. DE BONTE AVOND Waar men staat en waar men gaat overal trekken de fleurige „Bonte Avond" raambiljet ten onze aandacht. E^n dat het weer een kostelij- ken avond wordt daar staan de ijverig werkende .Bonte Avond Artisten" ons borg voor. Wij zijn er van overtuigd dat 29 Maart a.s. de gulle lach door „Vredelust" zal schallen. Na afloop verzorgt Jo Stip en z'n band bet feesthal. Er is dat weer voor alles in de puntjes gezorgd en wij raden dan een ieder aan deze vroolijke avond te bezoeken BAZAR De bazar der Vrijzinnig Hervormde Vrouwen club, gehouden in een der lokalen van de Ned. Herv. Kerk, behoort weer tot het verleden. Even als vorig jaar, is het een succes geworden en het resultaat zeer bevredigend. Zelfs zijn er on geveer 100 stuks handwerken en 350 loten meer erkocht dan in 1935, wel een bewijs dat de bazar, ondanks de crisis, goede zaken heeft ge maakt. Voor dit mooie succes is de club dan ook allen, die daar op de een of andere wijze aan hebben meegewerkt, zeer dankbaar. Ieder afzon derlijk bedanken, is erg moeilijk, daar zoo ge makkelijk iemand wordt vergeten, wat niet pret tig zou zijn. Vol goeden moed gaat de club weer beginnen, om begin 1937 wederom goed voor den dag te kunnen komen. Nogmaals onzen hartelij- ken dank aan allen, voor het bereikte resultaat. AANGESTELD Tot leidster aan de Kleuterschool te Winkel is uit 20 Sollicitanten benoemd Mej. Rie Rezel- man, alhier. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag j.1. ge woon; wat wij een uitzondering vonder was een koe, afkomstig van den heer A. Kamp te Winkel, verkocht aan slager Oosterman alhier voor den prijs van 25 ct. De koe kwam op pl.m. f215, een extra beest. Er werden ook verkocht voor f200 en ook voor f105, dat zijn verschillen. De laagste prijs was dan ook zoogenaamd vette koe. De handel in kalf koeien was zeer matig, er waren mooie beesten aangevoerd. Handel in gelde koeien kalm. Pinkenr matig. De nuchtere kalveren met een grooten aanvoer, vluc. De tijd eraskalveren is voor bij. De paardenmarkten den laatsten tijd zijn be langrijk; handel heel goed. Ovcrhouders van 10—W/2 gld., hebben wij den laatsten tijd niet genoteerd, handel goed. Oude slachtschapen 1422 gld., handel goed. Jonge vette schapen, die tijd is weer geweest. Fokkalveren werden goed verkocht, 1624 gld. Oonschapen 16 24 gld, beste prijzen. Over den handel in schapen was men over 't geheel best tevreden. De handel JLs. Woensdag 11 Maart, van half elf tot half vier, wederom gelegenheid tot raadplegen van Corset- specialiste. geeft U de onmisbare steun en een slank figuur. in vette varkens was redelijk, tot 18 ets. Handel in biggen goed, tot 14Vfc gld. Schrammen nagenoeg niet aangevoerd. Kippen enz. prijshoudend. De markten beginnen weer aardig druk te worden. SPART A-NIEUWS. Wederom wacht de vele voetballiefhebbers uit Schagen en omgeving een spannende Zondag. Sparta I krijgt dan n.1. het bekende D.T.S. 1 op be zoek. Na de ingrijpende veranderingen in Schagen I en de sensationeele 7—0 overwinning hierdoor op Andijk I zien velen met belangstelling uit wat het Sparta-elftal zal presteeren tegen de D.T.S.'ers. Dat D.T.S. zich echter ook zoo zal laten inmaken, geloo- ven wij echter niet. Het is een goed en sportief elftal, wat zeker niet op de plaats thuis hoort, welke zij nu innemen. Ook de Oudkarspelnaren zullen dus hun uiterste best doen om de punten uit Schagen mee te nemen, doch, de Spartanen kunnen deze ook best gebruiken, daar zij door hun laatste 2 wedstrijden te winnen nog een goede plaats op de ranglijst kunnen innemen. Het verschil tusschen de onderste 5 clubs is echter zoo klein, dat nog alles kan gebeuren, en deze laatste wedstrijden er hard om de punten zal worden gestreden. Met het oog op het a.s. 25-jarig bestaan is Sparta echter verplicht om te winnen, en indien allen weer even hard werken als tegen Andijk, zal D.T.S. wel niet voor de 2e maal (thuis won D.T.S.) kunnen winnen. Dat het echter zal spannen Zondag op de Loet is zeker en Sparta's penningmeester heeft in ieder ge val een goeden dag, want de belangstelling voor de zen wedstrijd is zoowel in Schagen als in Oudkarspel en omgeving, zeer groot. GEMEENTE SCHAGEN. Ingekomen personen gedurende de maand Februari 1936. Bart, Margaretha, B 1, van Oude Niedorp. Heije, Paulina, K 16, van Harenkarspel. Molenaar, Geer truida E., B 55, van Alkmaar. Nagelhout, Jan, B 29, van Heerde. De Wit, Cornelia, C 79, van Beemster. Peijs, Simon, J 36, van Haarlem. Van der Velde, Hen- drika, C 32, van Barsingerhorn. Van der Velde, Jan- tina, E 62, van Barsingerhorn. Lammert?, Reinier Wubben, C 192, van Amsterdam. Grin, Simon, D 92, van Sint Maarten. Molenaar, Wilhelmus, C 14, van Sint Maarten. Schene, Fricdrich Bernard H., B 26, van Bloemcndaal. Nieuwenhuizen, Marijtje, B 141, van Zijne. Heerbaart, Johannes E. woonark in haven, van Zijpe. Vertrokken personen: Klomp Geertruida Elisa- beth G. naar Bussum, Poststraat 6; Dissel Pieter n. Wieringerwaard, Nieuwesluis E 2b; Mol Cornelis en gezin naar Wijdenes, B 78; Van Baren Hugo en ge zin naar 's Gravenhage, van Aerssenstraat 162; Beemster Adriaan H. naar Hciloo, Weslerweg C 240; Pastoor Willem naar Sint Maarten, Eenigenburg A 40; Hoogstra Marton naar Harenkarspel Dirksliorn p.a. Barrcwegen; Dekker Marie naar Apeldoorn, Loolaan. 44;. Roozendaal Anna naar Hoogwoud, Ker- kelaan p.a. P. Wever; de Maijer, Pietertje naar Zij pe, Sint Maartensbrug C 97; Poldermans Janna naar Rotterdam, Bergweg 99; Griepsma Frederika naar Arnhem, Beukenlaan 56; Berkvens Cornelis Johan nes naar Valkenswaard, Kromstraat; Pnthumus Jan naar Dnitschland; Dobma Sijds naar Duitsehland; Bempt Klaas naar Sint Maarten; Peerdeman Domi- ntcus Jac. en gezin naar Den Helder, Vischstraat 35; Kater Jan en gezin naar Winkel, Lutjewinkel B 52. ZONDAG a.s., aanvang 2 uur, de groote strijd: Comp. 4e klas kl. Kon. Ned. Voetb. Bond. De heer Hoogland zeide, een onderzoek te hebben ingesteld bij de kasbedrijven. Een stookbedrijf te St. Pancras zal volgende week niet meer kunnen stoken. Het moet niet uit het oog worden verloren, wat dat beteekent. Voorzitter merkte op, dat het overal slecht gaat, niet alleen in het Geestmerambacht. De heer Kaan zeide, dat de factor voor een extra steun aan N.-Holland thans buitengewoon van kracht is. Gewezen werd nog op de onrechtvaardigheid, dat iemand die drie koeien heeft wel f 50 steun krijgt en iemand mot vier koeien, die meer dan 2/3 gras land heeft, nergens van krijgt. De heer Abr. de Geus vroeg, of van de f 12 mil- lien voor 1936 geen gedeelte kon wc.rden afgenomen voor den steun aan den misoogst, want als er geen misoogst zou zijn geweest, zou 30 van onze pro ducten voor steun in aanmerking zijn gekomen. De heer Hoogland merkte op, dat zij die geen mis oogst hebben gehad, er van profiteeren. De heer Klaver was ook voor de idéé van den heer De Geus en wilde b.v. 3/4 millioen van 1935 en 3/4 millioen van 1936 hiervoor bestemd zien. Na nog eenige besprekingen besloot men aan den regeeringscommissaris een duidelijk dringend tele gram om een onderhoud te zenden, nadat ook met den L.T.B. en den C.B.T B overleg was gepleegd. Men besloot voorts, dat als Zaterdag 7 Maart geen bevredigend antwoord was ontvangen, men Zater dag 14 Maart een protestvergouenng zou hotiden. De verwondering werd nog uitgesproken dat in de z.g. kleine commissie voor den misoogst, waarvoor het initiatief van den N^d. Tuindersbond kwam, de N.T.B. niet is vertegenwoordigd. De heer Kaan zei de dat dit niet meer mag vooi komen. Bij de rondvraag werd nog de wenschelijkheid uitgesproken, dat het overleg rriet den C.B.T.B. en R.K. in alle gemeenten werd gehouden. ZIJ P E. Door een 21-tal dames, leden van de afd. Zijpe van den Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrou wen, is j.1. Woensdag een bezoek gebracht aan de tentoonstelling, georganiseerd door de Dames-Kro niek in het R.A.T.-gebouw te Amsterdam. Met veel belangstelling werd alles bekeken en de dag is op een hoogst genoegelijke wijze doorgebracht. Enkele dames waren nog zoo fortuinlijk een prijs te bemachtigen (één van hen kan daardoor gratis een gelaatsmassage ondergaan in een schoonheidsinsti tuut 1) 's Nachts 12 uur keerde het gezelschap in opge wekte stemming te Zijpe terug. 'T ZAND. Gehouden Biljartwedstrijd. Donderdagavond 5 dezer ontving de Biljartclub „De Carambole" bij den heer De Wit een 12-tal spelers uit Anna Paulowna, voor het spelen van het tweede ge deelte van den wedstrijd, waarvan het eerste gedeel te vorige week bjj den heer C Slikker werd gespeeld. Er werden over den geheelen wedstrijd gespeeld 72 partijen cadre, waarbij handicap werd toegepast. De leden van „De Carambole" wisten totaal 39 par tijen te winnen en daardoor beslag te leggen op de mooie, groote medaille, welke voor deze match was beschikbaar gesteld. Gehouden Damwedstrijd. Bij den heer De Wit vond Donderdagavond j.1. een ontmoeting plaats tusschen een 10-tal dammers van hier en 10 leden van de Damclub D.V..T.O. te Bur- gerbrug. De uitslag, hoewol o.i. wel wat geflatteerd, luidde: 't Zand gewonnen 8 partijen en 1 remise. Burgerbrug dus 3 punten en 't Zand 17 punten. Een vruchtbaar schaap. Bij den heer G. Dekker Az., Zijperdijk, zijn bij één schaap 4 welgeschapen lammeren geboren. Moeder en kinderen verkeeren in blakende gezondheid. Het is voorwaar een mooi schouwspel de kleine voor jaarsboden met het moederdier te zien rondschar relen. ST. MAARTENSBRUG. Opvoering Juffrouw Kerkmuis. Men deelde ons mede, dat voor de vereeniging Nut en Genoegen alhier, met de a.s. nutsavond, die nader per adv. in dit blad bekend gemaakt wordt, zal op treden de Heldersche tooneelver. T.A.V.E.N.U., met het geestige blijspel: „Juffrouw Kerkmuis." Afgaande op de zeer gunstige beoordeeling van een uitvoering van dit gezelschap, in het Casinogebouw te Den Helder, belooft het voor de leden en voor hen, die zich nog als lid opgeven, een mooien en ge notvollen avond te worden. SCHAGERBRUG. Hulsvlijttentoonstelllog. De huisvlijttentoonstelling, welke hier vandaag en morgen wordt gehouden, blijkt ook thans weer een succes te zijn. Er is een enorm aantal inzendingen van den meest uiteenloopenden aard. Voor het eerst is thans aan de tentoonstelling verbonden een afdee ling „Schoolwerk van schoolkinderen", waarin is ten toongesteld teekenwerk, handenarbeid en handwer ken van schoolkinderen, leeftijdsgewijze gerangschikt. Ook dit gedeelte is een succes en het bezichtigen meer dan waard. De artikelen zijn door de goede zorgen van een aantal dames en heeren keurig op gesteld en geven de groote zaal van den heer Kuiper een fleurig aanzien. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorko mende advertentie wekken wij gaarne een ieder op de tentoonstelling vooral te gaan bezoeken. OÜ D E NIEDORP Bij beschikking van den Minister van Defensie werd aan de echtgcnoote van den heer A. Schenk te De Kampen in deze gemeente krachtens artikel 38 der Dienstplicht een vergoeding toegekend voor het verblijf in werkelijken dienst voor de herhalings oefeningen van deze dienstplichtige. BERGER SPORTVEREENIGINQ. K.V.V. 3—B.S.V. 1. Ons overzicht kan ditmaal wel zéér kort zijn, want alleen het eerste elftal speelt en zal voor de vierde maal probeeren naar Krommenie te komen, om al daar K.V.V. 3 te bekampen. Voorwaar eeli zware op- eave. Maar als de Bergenaren met hetzelfde enthou siasme spelen en daarbij een even goed spel ver- toonen als verleden week Zondag tegen do Boys, dan zal K.V.V. zich duchtig moeten inspannen om te wan nen. Ditmaal is, behalve Huug Fillet, die door liet overlijden van zijn vader niet speolt. ook Jaap Tu,l't niet van de partij. Hij is namelijk door werkzaamhe den verhinderd zijn club to vergezellen. In zijn plaats heeft de Elftal-commissie Sluizer opgesteld, terwijl verder Mat Kroon op de rechts buitenplaats door zijn noef Cor vervangen is. Afgewacht moet worden, of dit inderdaad een verbetering beteekent Zooals gezegd, als er zoo wordt gespeeld als Zon dag j.1., dan zal K.V.V. er hard voor moeien'werken cn zou het geenszins onmogelijk zijn, dat B.S.V. met een van de beide puntjes naar Bergen terugkeerde De Elftal-commissie die gepoogd heeft voor net tweede elftal en voor de a-adspiranten een oefen wedstrijd te krijgen op het terrein aan den Kerke- dijk, is daarin helaas niet geslaagd cn dus is Zondag in Bergen geen voetbalwedstrijd te zicrt. Jammer! Het elftaL Wij geven hier het elftal, dat morgen K.V.V. 3 par tij moet geven: J. de Moor P. Beeldman, D. Min J. Ludding, D. de Jong, B. van Diepon C. Kroon, A. v. d. Berg A. Rampen J. de Groot L- Sluizer Op het oogenblik dat wij dit schrijven is dc reserve nog niet aangewezen. Het elftal vertrekt om 11 uur per auto van de Bree- laan (Station). Aanvang 12 uur. De gemeente in het gelijk gesteld. Wegons het doen afbreken van een garage, welke in strijd met art. 6 a der Woningwet was gebouwd, hoeft de heer H. A. B. Bouchette indertijd tegen de ze gemeente cn tegen den Staat der Nederlanden een rechtsvordering ingesteld om vergoeding van schade op grond van onrechtmatige overheidsdaad. De rechtbank te 's Gravenhage heeft in haar vonnis van 15 Febr. 1934 eischer niet ontvankelijk verklaard in zijn vordering. Dit vonnis is bevestigd bij arrest van het Gerechtshof te 's-Gravenhage van 21 Oct. 33. Aangezien geen beroep in cassatie binnen den wet- telijken termijn is ingesteld, heeft deze uitspraak kracht van gewijsde verkregen, zoodat de heer Bou chette het proces thans definitief heeft verloren. Priester-jHbilé. Op 20 Maart a.s. hoopt de Eerw. Pa'er Wiro Spruit alhier den dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar de II. Priesterwijding ontving. W I E R 1 N O E V Wielerclub „Wieringsn". Zondag a.s. handicap-race voor de A-klasse 60 K. M., B.-klasse 45 K.M. De renners starten op tijd; in gehaalde renners mogen bij elkaar blijven; die 't eerst de eindstreep passeert is winnaar. Traject over de Schel penbolweg zonder Westerklief. Start om 2 uur aan de Haukes. Succes-nieuws. Succes IISchoorI I, 2 uur. Succes b—Helder f, 12.30 uur. Purmersteijn I—Succes I. Vertrek 12 uur. H.R.C. 6—Succes 3. Vertrek 9 uur. DEN OEVER. Zuiderzeewerken. Indeeling wegge deelten. De Minister van Waterstaat heeft goedgevonden de gedeelten van den weg Haarlem—Velsen—Alk maar—Van EwijcksluisWieringen—ZurigHarlin- gen (Rijkswegenplan 1932 No. 9), van den afsluit- dijk der Zuiderzee tot Zurig (k.m. 8.938 tot km, 7.089) en van Zurig tót den spoorwegovergang bij Harlingen (km. 6.636 tot km. 0) in te declcn in de tweede klasse. Crisis-Waddenzeeharing* beschikking 1936. Dato 4 Maart, j.lt is bovengenoemde beschikking door den Minister van Landbouw en Visscherij af gekondigd. Waar geheel Den Oever zoomede de vele tijdelijk aldaar gestationneerde haringkuilvisschcrs hierbij uiteraard belang hebben, zullen wij de voor naamste bepalingen weergeven. Onder „Centrale" wordt verstaan de Stichting Ne- derlandsche Visscherijcentrale te 's-Gravenhage. De minimum-prijs, genoemd in artikel 4 lid 1 on der a. van het besluit wordt vastgesteld op f 1.50 per 100 K.G. Het uitvoercertificaat en de vergunning, genoemd in art. 2 en 5 van het besluit, worden afgegeven voor een tijdvak, aanvangende op den dag der af gifte en eindigende met ingang van 1 Aug. 1936. De houder van bovengenoemde vergunning is verplicht slechts waddenzeeharing van waddenzeeharingvis- schers te betrekken, indien bij de aflevering de voor waarden, in het hieronder genoemd artikel van het besluit gesteld, zijn in acht genomen en de koop prijs van de door hem betrokken waddenzeeharing te betalen aan den directeur van den vischafslag in één der aan voerplaatsen Den Oever, Harlingen, Den Helder of Wonseradeel waar hij de Waddenzeeha ring koopt. Art, 4 van het Crisis-Waddenzeeharingbesluit 1S36 luidt als volgt: I. Het afleveren van waddenzeeharing door wad- denzeeharingvisschers is slechts toegestaan onder de volgende voorwaarden: a. dat de aflevering geschiedt voor of boven door Onzen Minister vast te stellen minimum-prijzen, welke prijzen verschillend kunnen worden vastge steld door verschillende soorten en voor verschillen de tijden des jaars; b. dat de wnddenzeeharing, welke wordt afgele verd. is verkocht over den afslag in een der in art, 2 genoemde fzie hierboven) aanvoerplaatsen; c. dat de aflevering plaats vindt onder controle van een door of vanwege Onzen Minister aan te wiizen persoon: d. dat de ter aflevering aangeboden waddenzee- haring voor menscheliike consumptie geschikt is. 2. Waddenzeeharing, welke niet voor menschelij- ke consumptie geschikt is, alsmede de Waddenzee- haring. welke hij verkoop over den afslag niet den minimum-prijs, genoemd in het onder a. bepaalde van het eerste lid van dit artikel, onhrengt, moet terstond in eigendom worden overgedragen aan de Crisis-organisatie tegen een door Onzen Minister te bepalon prijs of worden vernietigd. 3. De koopprijs van de wnddenzeeharing, genoemd in het tweede lid van dit artikel, wordt door de Cri sis-organisatie betaald asn den onder c. van het eerste lid van dit artikel genoemden persoon. ..Het afleveren van waddenzeeharing op andere plaatsen dan de bovengenoemde vier aanvoerplaat sen is verboden!!

Schager Courant | 1936 | | pagina 15