Geen oorlog! Openbare UITVOERING Samenvoeging van Verlaging van vaste lasten en huren Zijpe en Callantsoog G. V. „Olympia" BAL NA. De Nevenraad voor Callantsoog Uit onze omgeving. Marktberichten. Maar wal dan wel? Plaatselijk Nieuws. Wieringerwaard met medewerking van de heeren P.v. Dam en F.Wedel kampioenen 1934 en 1935, onder leiding van den heer S. Keesman, op Zondag 15 Maart '36 in het Wapen van Wieringerwaard. Aanvang half acht. Entrée f0.65. Verplicht progr. f0.10. Plaatsbespreking aan de zaal. PRIMA AMERIKAANSCHE PETROLEUM, VA cent per liter per vat, G. BUTTER Jz„ WinkeL GROOTE PARTIJ HEKPALEN te koop, voor puntdraad. KIPPENGAAS DAMP ALEN. SCHOEIINGPALEN, enz. Eiken DRIEW1ELKARBOOMEN. EIKEN en GRENEN BIELS, Beleefd aanbevelend, JAN KOSSEN, JULIANADORP. Schager Roosjes. Te koop: VOERBIETEN. Schotsche Muizen Poters, in bak jes klasse A, en Eigenheimer Po ters, ongek. bij Wed. E. v. d. HORST, Veerweg, Anna Paulowna, Tel. 52. Biedt zich aan, per 1 April: OOSTENR. DIENSTMEISJE, voor dag en nacht. Br. onder lett. C, aan Agentschap Schager Crt., Brugstr. 12, Middenmecr. Te köopi Beste 2-J. STIER, Opbr. m. 5 j. 6392 kg., 3,71 vet, 297 d.; opbr. v.m. 3K j. 8155 kg*' 4,13 vet, 431 d. Voor definitieve* inschrijving wordt ingestaan. F. A, F. GRONEMAN. Wieringerwaard. Tevens alle WEI na 1 Mei voofl 5 cent de 100 Kg^ Te huur: NETTE WONING, voor een paar bejaarde menscheri,- of vr. of man alleen, bij J. HAM,' Bakker, Lutje winkel. Gevraagd: Een NETTE BAKER, voor de maand Juli. Brieven met opgaaf van loon, enz., onder lett* RF Bur. van dit blad Te koop: EIGENH. POOTAARDAPPELS, klasse 8, 28/38 a f4, 38/50 a f3.75, contant per 100 kg. met zak en plombe, bij J. v. d. HAM, Zwin- weg, Anna Paulowna. Te koop: 25 OVERHOUDERS, bij IL C. KOOIJ, te Harenkarspel', De candïdaatstelling voor de verkiezing van leden van den nevenraad, is voor de ge meente Callantsoog bepaald op Maandag 6 April a.s. Crisis-landbouw hypotheekwet MEMORIE VAN ANTWOORD AAN DE TWEEDE KAMER. De Memorie van Antwoord der regeeiïng (onder teekend door alle ministers) is thans verschenen, tegelijk met de memorie van antwoord inzake het wetsontwerp,, houdende bijzondere maatregelen ten aanzien van loopende landbouwhypotheek- en pacht overeenkomsten. Verlaging der huren. Wat het eerste wetsontwerp betreft, is het de be doeling de huren, welke boven het in het ontwerp als maatstaf aangenomen peil zijn gebleven, naar beneden te brengen, opdat langs dezen weg de aan passing aan een lager niveau wordt bevorderd. Met het oog op het feit, dat in het alge meen de noodzakelijke huurdaling reeds langs natuurlijken weg heeft plaats gehad, stelt de regeering voor de huurverlaging vol ge'ns een individueel stelsel te bevorderen, waarbij met de bijzonderheden van elk geval rekening kan worden gehouden. Als grens der huurdaling wordt gehandhaafd de norm. van 80 De werking der wet is in hoofd zaak gericht op de huizen met matige en lage huur waarden daar aan dat soort woningen de grootste behoefte is en kan worden aangenomen, dat in deze categorie de huuraanpassing nog niet is tot stand gekomen. De hypotheekrente. Het ïs de bedoeling bij een maximum pandbrief- i'ente van 4 de maximum hypotheekrente te stel len op 4% Ook vorderingen, gedekt door hypo theek op landelijke eigendommen vallen on der deze renteverlaging. Dit ontwerp is niet van toepassing op nieuw af ie sluiten hypotheckovereenkomsten. De hoofdsommen. De regeering staat volstrekt afwijzend tegen aan tasting van de hoofdsommen. Dat neemt niet weg, dat wanneer de omstandigheden sedert de tot standkoming van het contract, een zoo bijzondere wijziging hebben ondergaan, dat onverzwakte na koming van de overeenkomst redelijkerwijs niet kan worden gevorderd, de debiteur langs wettelij- ken weg moet worden geholpen. Verhooqing Gemeentefondsbelasting met 10 mogelijk. Teneinde de gemeenten in staat te stellen de vaste lasten, drukkende op de exploitatie van onroerende goederen te verlagen, stelt de regeering voor om aan de gemeenten toe te staan 10 opcenten op d© ge meentefondsbelasting meer te heffen. Deze gemeentelijke bevoegdheid wordt niet langer yerleend dan telkens voor één jaar. Huren van winkels. Hoewel het in de bedoeling ligt voor de huurprijs verlaging slechts in aanmerking te brengen wonin gen van een lage huurwaarde, is het de bedoeling de begrenzing voor winkels zeer ruim te nemen. Verlaging van erfpachtscanon. Ook voor canonverlaging introduceert de regeering een individueel stelsel, doch slechts in de gevallen, dat de erfpachter zijnerzijds zich een verlaging van huur, hetzij vrijwillig, hetzij krachtens rechtelijke be slissing heeft moeten laten welgevallen. De Crisislandbonwhypotheekwet. Het is de bedoeling slechts dan te helpen als de houding der crediteuren aanleiding geeft om te ver wachten, dat hij niet algeheele nakoming der ver plichtingen de eigengeërfde boer van huis en hof zal worden verjaagd. In de gevallen, waarin de wet wordt toegepast kan zij den schuldenaar een belangrijke verlichting ge- yen. De rechter kan immers het aan rente en af lossing van geldleening jaarlijks te betalen, bedrag terugbrengen tot 5 pet. 's jaars, niet van het geleende bedrag, doch van de ge bruikswaarde. Zonder definitieve aantasting der hoofdsom draagt op deze wijze, dat gedeelte van de hoofdsom, het welk uitgaat boven de gebruikswaarde van het on derpand tijdelijk geen rente. De regcering wenscht niet over te gaan tot oprich ting van een staatshypotheekbank, omdat dit insti tuut al spoedig zou ontaarden in een „stroppenbank". Voor de Boerenleenbanken gaat de regeering geen uitzondering maken. De regeering erkent gaarne, dat deze banken in het algemeen de schuldenaren tege moet komen, maar ziet geen reden deze banken aan de werking der nieuwe wet te onttrekken. LANGENDTJK Protest verg adering. In de Donderdagavond gehouden vergadering van het kringbestuur van den Ned. Tuindersbond was besloten om een telegram aan den Regeer ingscom- missaris te zenden om een onderhoud om de tegen woordige toestand van de tuinders te bespreken, nu er van de steunuitkeering 1935 niets voor deze streek is terechfgekomen. Dit telegram is niet verzonden ge worden. daar bij voorafgaande telefonische gesprek ken reeds was gebleken dat geen bevredigend resul taat zou kunnen worden bereikt. Nu zal de protest vergadering worden gehouden, waartoe men Donder dag had besloten indien men een negatief resultaat zou hebben. Deze protestvergadering wordt Zaterdag middag gehouden in hotel Concordia. Ongetwijfeld zal hiervoor veel belangstelling zijn. OUDKARSPEL. Dienstplicht. Voorgoed vrijgesteld wegens broederdienst werden N. Bruin, Jb. van Hout en G. N. Wijte, allen van de lichting 1937. Voor de keuring op 26 Maart a.s. zijn opgeroepen 9 personen. NOORDSCHARWOUDE. DE NIEUWE KLOK. Maandagmiddag heeft voor het eerst weer, na bij na anderhalf jaar, het geluid van de Noordschar- wouder kerkklok, over de gemeente geklonken. In den nacht van 14 October 1934 had de klok tij dens de brand, welke het gebouw in de asch legde, voor het laatst haar stem laten hooren, toen zij vanuit den toren op den grond viel en daarbij was haar welluidende stem gebroken. Een flinke barst maakte haar onbruikbaar. Men besloot, de klok te laten overgieten. Zoo was dan gister de klok in nieuwe gedaante weergekeerd, uit Midwolda, waar zij bij de Gebr. Van Bergen was gesmolten en vergoten. Maandagmiddag werd in tegenwoordigheid van het Dag. Bestuur der gemeente, eenige raadsleden en een aantal ingezetenen, voor het eerst de klok geluid. Daarvoor was zij opgesteld voor het kerk gebouw, zoodat ieder het kon zien. Hierbij is uitgekomen, dat de klok een mooi ge luid heeft, dat slechts zeer weinig afwijkt van dat van voor de reïncarnatie. Verder was nog aanwezig het nieuwe uurwerk dat een solieden indruk maakt en dit volgens des kundigen ook is. Het uurwerk wordt electrisch gedreven. Als soms dus eens storing in het electrisch net mocht voor komen heeft de klok daarvan de eerste zes uren geen last. Het uurwerk kan nog 6 uren loopen zon der stroom voeding. De klok is voorzien van de inscriptie: „Door verbranding van kerk en toren op 14 October 1934, is deze klok, in 1550 door Antonius de Borch vervaardigd, vergoten door Gebr. van Bergen te Midwolda. Het ge meentebestuur: Van Spengler, burgemeester, J. Ootjers en A. Barton, wethouders, K. G. Reinders, secretaris. WINKEL Bij besluit van 'den Commissaris der Koningin in deze Provincie, d.d. 2 Maart 1936, no. 26/362, is aan de ingeschrevenen van de lichting 1937, P. den Engel sen, P. II. van Raalte en S. Druif, uit deze gemeente, voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens broederdienst. De gemengde zangvereeniging „West-Frisia", di recteur de heer N. Snel, gaf Zondag in de zaal van den Laan haar tweede uitvoering van „De Meikoningin", helaas weer voor een matig bezette zaal. Een bespreking van het gebodene kan wel achter wege blijven, daar het stuk weer even mooi, zoo niet mooier, werd opgevoerd. Een opwekking tenslotte van den voorzitter, om lid te worden van de zangvereeniging, was zeer ze ker op z'n plaats, vooral ten opzichte van de hee ren, want daar heeft men dringend gebrek aan. Aan den Crisis Noodcursus, door een plaatselijk comité van de vereenigingen, het. Witte Kruis, Holl. Mij. van Landbouw, Soc.-Dem. Vrouwenclub, Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen, Land- arbeidersbond en den Ned. Tuindersbond nader gere geld en waarvan de eerste cursus van 6 lessen thans is geëindigd, werd door een 25-tal dames deelgeno men. Het nuttig effect van dezen cursus overtreft in de practijk de verwachtingen, streeft zelfs in gunstigen zin het doel voorbij, want niet alleen, dat de dames daar onder leiding van de directrice van de huishoud school te Schagen, mej. Wynia, met weinig kosten smakelijk eten, dat tevens voedzaam moet zijn, bereiden, maar zij hebben daar ook geleerd, dat men niet alle dagen bruine boonen behoeft te eten, maar variatie in het dagelijks menu te brengen. Vele deelneemsters die zich door een of andere oor zaak eiken dag het hoofd breken over de vraag wat ze vandaag eens klaar moesten maken, hebben op den cursus geleerd te kiezen uit een behoorlijk aan tal gerechten, zonder de huishouding duurder te ma ken. In den loop van Mei van dit jaar zal een tweeden cursus worden gegeven en men verwacht, dat de deel name dan nog grooter zal zijn, temeer daar het een strikt neutrale cursus is, hetgeen moge blijken uit de samenstelling van de commissie. De lessen kenmerkten zich door de gezellige en sympathieke verhouding t.usschen de leidster en de deelneemsters en een woord van dank aan het einde door den heer Phostumus aan Mej. Wynia, was ten volle verdiend, rAN N A PAULOWNA Bond voor Staatspensionneering. „Aanvang 8 uur, precies'", vermeldde het program ma van den propaganda-avond, die de afd. Anna Paulowna van den Bond voor Staatspensionneering Zondagavond in de zaal van den heer Kossen gaf. Nu gebeurt het wel eens meer, dat na zoo'n aankon diging de klok van den voorzitter een half uur ach ter schijnt, te zijn, maar dezen keer was er werkelijk aanleiding voor het bestuur om het met die „precies"- lieid niet al te nauw te nemen. De spreker kwam niet opdagen! Toen dus, dan maar zonder spreker, toch begonnen werd, betreur de dc lieer Harder dat wegblijven in zijn openings woord. Maar, merkte hij op, veel jongelui zijn er niet onder de> aanwezigen en dc oudjes hebben het pro pagandistisch woord minder van noode. Toch mocht men het doel van den avond niet uit het oog verlie zen, al bleef dan alleen het prettigste deel van het programma over. Het is niet voldoende lid te zijn zon der meer en te mopperen op de regeering, die niets doet voor de oudjes, waarvoor niet is „geplakt". In eigen kring en vooral onder de jongeren moet door ieder over het doel van den bond gesproken wor den. Het dagelijksch leven biedt voorbeelden te over om de noodzaak van staatspensioen aan te toonen. Het programma, zonder het optreden van den spre ker, bleek met niet al te korte pauzen, toch nog uit gebreid genoeg om ons tot elf uur bezig te houden. Daar waren in de eerste plaats de negen negertjes, die onder leiding van mevr. BakenVan den Waal hun liedjes zongen en daarmee niet minder succes oogstten dan bij hun eerste optreden, nog maar kort geleden. Bij het eerste liedje „Süzanna", was het con tact met de piano aan het slot van elk coupletje min der goed en zakten de negertjes, maar bij de andere nummertjes was dat beter in orde. Vooral het lieve Engelsche slaapliedje klonk goed en bij het laatste optreden kregen de zwartjes een daverend applaus. Het tooneelspcl „Levenszon" van mevr. Loevens Jongejan, die zelf aanwezig was om de grimage van de opvoerenden te verzorgen, is ook reeds in den om trek opgevoerd. Wij kunnen daarover dus kort zijn. Mevrouw Loevens is er in geslaagd een stuk te schrij ven met een vlotte dialoog, waarin de propaganda er niet al te dik is opgelegd, maar toch wel tot haar recht komt. De belangrijkste rollen werden goed ver tolkt, zoodat de schrijfster wel tevreden geweest zal zijn over de opvoering en het publiek gaf met een krachtig applaus te kennen, dat het 't spel, gepeeld op een goed verzorgd tooneel, zeer waardeerde. Het duo, harmonicaspeler en slagwerker, dat voor afwisseling voor muziek zorgde, droeg het zijne er toe bij, om den avond genoegelijk te doen verloopen. Z IJ PE BURGERBRUG. De heer J. C. Slagter Jz. ïs geslaagd voor Hulp keurmeester door de Asso, met 9 als cijfer. Naar verwijzing advertentie in het blad van heden, kunnen wij de ingezetenen van Burgerbrug en omgeving met genoegen aansporen een bezoek te brengen aan de gezellige bijeenkomst van Volksonder wijs, met optreden van Duo „Wi-Jo", Dit belooft een interessanten avond te worden. BARSINGERHORN KOLHORN. Mej. A. Lagendijk", tijdelijk onderwijzeres alhier, ïs als No. 1 geplaatst op de voordracht .voor onderwij zeres in de gemeente Raalte. WIERINGERWAARD De uitvoering van „Olympia" op a.s. Zondag zie adv. in dit nummer, belooft een bijzonder mooien avond te worden. Behalve de oefeningen voor dames en heeren van 't aanstaande bondsfecst te Amsterdam, zullen de da mes nog een paar dansen en een ballet geven. Boven dien is het 't bestuur gelukt de medewerking te ver krijgen van de heeren Wedel en Van Dam, kam pioenen van Nederland (19341935). Ieder, die wil genieten van het werken van deze kunstturners heeft nu daartoe de gelegenheid. WIER1NGERMEEV Ongeval bij boerderijbouw. Een rietdekker, afkomstig uit de provincie Gro ningen, en werkzaam aan de boerderijbouw fa. Ka merling, stortte Maandagmorgen vanaf het steile dak naar beneden. Het slachtoffer werd door de ijlings ontboden plaatselijke medicus onderzocht, waarbij kwam vast te staan, dat hij een zware en kelbreuk had bekomen. De getroffene wercl hierop vervoerd naai' een Ziekenhuis te Heerenveen. Plannen tot oprichting eener Chr. Voet balvereniging. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, bestaan er plannen om zeer spoedig te komen tot oprichting eener Chr. voetbalvereniging te Middenmeer. Het heet dat a.s. Woensdagavond de oprichtingsverga dering zal plaats vinden. Voorjaarstijd is vaak grieptijd. Als gevolg wellicht van het „seizoen", is het aan tal grieppatiënten in onze dorpen beduidend. We hoorden, dat in sommige gezinnen drie en meer ge zinsleden bedlegerig zijn door een griepaanval. Ge lukkig is de ziekte ditmaal niet kwaadaardig. De bedrijfsordening in de Wieringermeer vanaf heden uitgevoerd. Door den burgemeester van Medemblik, ambtshal ve lid van het algem. bestuur der Wieringermeerdir. is bekend gemaakt, dat vanaf heden, dus ingaande direct, in de W.Meer niet meer mag worden gevent of goederen te koop mogen worden aangeboden door personen niet in W.Meer woonachtig. Uitzondering hierop wordt gemaakt voor die handelaren, bakkers, slagers etc. die nog eenige dagen een geldige ventver gunning in hun bezit hebben. Zoolang deze nog gel dig is, mag nog worden verkocht. Voor hen, die een branche vertegenwoordigen, waarvan de goederen niet in de W.Meer te koop zijn, geldt een uitzonde ringsbepaling. Voor deze categorie is bovenstaande verordening niet van toepassing. De anderen echter als kruide niers, Manufacturiers enz. enz. die geen ventvergun ning bezitten krijgen onmiddellijk een bekeuring. Nieuwe ventvergunningen zullen niet meer worden verstrekt. Men neme zich dus, om conflicten te voorkomen, in acht! Wij vernemen hierover nader nog, dat deze maatregel door de bevolking met zéér sterk gemengde gevoelens wordt aanvaard. MIDDENMEER. Flevo 1 ging Zondag bij Sport (Hoorn) op bezoelc. In een prachtig gespeelde wedstrijd heeft Sport, Flevo overwonnen met 2—0. Voor de rust ging het spel van doel tot doel, zonder tot een goal te geraken. Flevo was wat gehandicapt daar zij 3 invallers had. Sport was zeker goed op dreef. Als de scheidsrech ter rust blaast, is de strijd echter nog steeds gelijk. Na rust weer hetzelfde spel, vlug en goed. Dan krijgt het Flevo-doel 4 corners achter elkaar te verwerken en in de drukte voor doel maakt een speler hands. Penal ty! Buiskool plaatst zich achter den bal en met een vliegend schot heeft Sport de leiding. Niet ontmoe digt begint Flevo weer maar na een paar minuten mag het Sport nogmaals gelukken om Por te pas- seeren, 20. Het spel gaat nog een paar maal van doel tot doel en als scheidsrechter de Visser einde fluit, heeft Sport verdiend gewonnen met 2—0. Flevo 2Wijdenes 1. Deze wedstrijd, die in een flink tempo werd gespeeld, werd door Flevo 2 verlo ren met 31. Ruststand 10 in het voordeel van Flevo. Opmerkelijk is wel dat Flevo 2 steeds voor de rust goed speelt, maar na de rust afzakt. Zit dat in het uithoudingsvermogen? Dan maar goed trainen, dan wordt dit wel beter, jongens! AMSTERDAM, 9 Maart 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 527 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 47—52 ct., 2e kw. 40—46 ct., 3e kw. 34—38 ct. per Kg. slacht- gewicht; 110 melk- en kalfkoeien f 140—190 per st.; 112 vette kalveren: 2e kw. 4656 ct., 3e kw. 3644 ct. per Kg .levend gew.; 137 nuchtere kalveren f36 per stuk; 55 schapen en lammeren: lammeren f 14 17 per stuk, schapen f 1821 per stuk; 524 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 4344 ct, zware varkens 41—42 ct., vette varkens 40—41 ct. p. Kg. slachtgew.; 10 paarden f 70—100 per stuk. Hoe moet zich de internationale toestanig thans verder ontwikkelen! Het is wel duidelijk, dat geen direct oorlogsgevaar, dreigt naar aanleiding van Hitler's plotselinge op zegging van het Locarnopact. De stem van Eden, hoewel toornig, getuigt toch van; een neiging tot overleg, hetgeen zeer geruststellend i§! Dat Frankrijk zich stug stelt op het standpunt: geen onderhandelingen zonder ontruiming van het Rijngebied, is volkomen begrijpelijk, maar toch sluit dit nog allerminst de mogelijkheid van een regeling uit. Iloe zal de kwestie worden opgelost? Zooals gezegd kan, althans voorloopig, oorlog, 'duè militaire sanctie, wel worden uitgeschakeld. Blijft dan over blokkade ter zee en te land, eco* nomische of finantieele sancties en als laatste moge-» lijkheid: een groote mond enniets doen. Welke weg men zal inslaan, is nog allesbehalve duidelijk cn wij zullen moeten afwachten tot de be doelingen der staatslieden duidelijker voor ons staan afgeteekend. Hoe men ook over Duitschland en het Derde Rijk moge denken, voor elk zelfstandig denkend mensch is thans onomstootelijk komen vast te staan, dat met Hitier geen overeenkomsten meer kunnen worden; afgesloten. Immers, het Locarno-pact draagt de handteekening der Duitsche vertegenwoordigers en is in de laatste jaren herhaaldelijk door Hitier onomwonden erkend* Nog op 21 Mei 1935 zeide de Führer in een redé voor den Rijksdag, dat de Duitsche regeering al haar verplichtingen krachtens het Verdrag van Locarno zou vervullen. En nu kan hij zich niet verontschuldigen met te wijzen op het FranschRussisch verdrag, want ten eerste is dat verdrag door de Fransche Senaat nog niet goedgekeurd, maar ten tweede luidt art. 3, lid 2 van het Locarno-pact: „Alle kwesties, naar aanlei ding waarvan de partijen elkaar onderling een recht zouden betwisten, zullen aan het oordeel van rech ters worden onderworpen, terwijl lid 3 van datzelfde artikel duidelijk zegt, dat alle verdere kwesties aan een Commissie van Verzoening onderworpen moeten worden. Voor de geheele internationale samenleving is dan ook te hopen, dat een middel zal worden gevonden om Hitier er toe te brengen aangegane overeen komsten na te leven en niet steeds de wereld voor voldongen feiten te stellen. Deze methode moge voor binnenlandsche gebruik dienstig kunnen zijn, voor het buitenland moeten zij op den duur tot conflicten leiden. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Maart. 13000 Kg. uien f 2.303, driel. f 1.40—1.50, grove f 2.80—3.40, 6300 Kg. peen f 2.70—3.10. 1550 Kg. kroten f 1.70—4.20, 31000 Kg. roode kool f6.70—10.20, 27000 Kg. gele kool f4.70—12.40, 32000 Kg. Deensche witte kool f 3.20—7.20. NOORDSCHARWOUDE, 10 Maart. Uien f 2.30—2.60, driel. f 1.20—1.60, grove f 2.70— 3.10, nep f 3.90, peen f 2.30—2.80, kl peen f 0.60—1.50. Roode kool 8.10—11.20, doorschot 7.30—10.50, gele kool f 1012.60, doorschot 7.50—9.30, D. witte kool 5.307.20, doorschot 4.806.50. AMSTERDAM, 9 Maart 1936. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop)* Zeeuwsche bonten f2.30—2.60, idem blauwen f2.30— 2.60, idem eigenheimers f 1.70—1.90, idem Roodstar f 1.90—2, blauwen en poters f2—2.20, Haarlemmer meer en IJpolder Bevelanders f 1.70—1.80, Dito Bon ten f 2.50—2.70, Flakk. Eigenheimers fl.801.90, DL to poters f 1.60—1.70, Spuische eigenheimers f 1.80-r 1.90, dito poters f 1.601.70, Anna Paulowna zand aardappelen met ringvuur f 1.60—1.80, zonder ring- vuur f2.25—2.S0, Hillegommer zandaardappelen 1.8Q —2.50, Alle soorten bonken f 1.701.80, Kleinvallen- de N.-H. blauwen f 1.902, alles per 70 kilo; verder per 100 kilo: Winter malta aardappelen f 1112, Nieuwlandsche zandaardappelen in 50 kilo balen f2.90—3, Bonken f 2.60-2.80. ALKMAAR, 9 Maart 1936. Aardappelen f 1.90—2.40, andijvie f 0.90-^4, Bloe mendaler kool f2—8, gele kool f4.30—9.50, kropsla f5.10, knolselderie f8.10—9.20, koolrapen f2.20, pe ren f O—7.50, prei f 1.50—4.60, peterselie f 4.30—6.10, rabarber f4—11, raapstelen f2.20, roode kool f5.60— 12.50. selderie fl.80—2.80, spinazie f0.67—1.07, sprui ten f6—12.50, uien f 1—2.90, wortelen fl.80—3.30, bo& wortelen f 15, witlof I f 5-6.50, II f 3.50-4.50. ALKMAAR, 9 Maart 1936. Vee. Aangevoerd: 77 vette koeien f 100—200, handel matig; nuchtere kalveren f3—10; 258 vette varkens 32—36 ct. Handel matig. AMSTERDAM, 9 Maart 1936. Binnenlandsche Granen. (Boerennoteeringeny. Rogge f7.35—7.60, Chevaliergerst f4.70—5, haver f6.15—6.35, duiveboonen f8.50—9, paardeboonen f5.25—5.75; groene erwten f8.25—9.25; bruin mos terdzaad f 1821, alles per 100 Kg.; karwijzaad f1025—10.75 en blauwmaanzaad f8—8.50 per 50 Kg. PROV. UTR. HIST. GENOOTSCHAP. Tot lid van het Prov. Utrechtsch Historisch Ge nootschap, gevestigd te Utrecht, is o.m. benoemd Mr. Dr. J. A. E. Buiskool alhier. POLITIE SCHAGEN. Verloren: een glacé handschoen; een etui plakze- gels. Gevonden: een vulpotlood.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3