elrose's Vergelding HONIO'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. Huisvlijtten toonstelling te Schagerbrug. Feu illeton J.l. Zaterdagmiddag werd in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders en den Gemeentese cretaris van Zijpe de alhier door de Vereeniging „Algemeen Belang'' georganiseerde huisvlijttenloon- stelïing geopend. Nadat de thee was rondgediend, nara de Voorzit ter, de heer II. Rezelman, het woord, Spreker heette in de eerste plaats hartelijk welkom het Gemeente bestuur en den Gemeentesecretaris en diens echtge- noote. Het is voor de derde maal, aldus Voorzitter, dat hier een dergelijke tentoonstelling wordt geor ganiseerd. en in den beginne waren wij wel wat bevreesd, of er genoeg animo voor de tentoonstelling zou bestaan, doch het aantal inzendingen is boven verwachting. Deze keer is er een nieuwe rubriek aan do tentoonstelling toegevoegd, n.1. schoolwerk van schoolkinderen, welke een succes genoemd mag worden. Leek het aanvankelijk of er niet voldoende scholen zouden meedoen, thans blijkt, dat bijna alle scholen uit de gemeente deelnemen. Spreker uit voorts zijn dankbaarheid aan de dames en heeren, die de organisatie van de tentoonstelling op zich hebben genomen en aan den heer H. de Graaf Jr., die bet muzikale gedeelte van d£ tentoonstelling zal verzorgen. Met den wensch, dat het weer moge medewerken om het bezoek aan de tentoonstelling zoo groot mogelijk te doen zijn, verklaart Voorzitter de ten toonstelling voor geopend. (Applaus). Hierna verkrijgt Burgemeester het woord, die al lereerst de afwezigheid van zijn echtgenoote ver ontschuldigt. Spreker zegt hartelijk dank voor de uitnoodiging aan het Gemeentebestuur bij de ope ning tegenwoordig te zijn. Het verheugt mij ten zeerste, aldus spreker, dat hier zooveel is tot stand gebracht. Op mijn vraag aan uw secretaris, den beer Corrcljé, die door familieomstandigheden verhinderd is hier tegenwoordig te zijn naar het doel uwer vereeniging, kreeg ik tot antwoord, dat de vereeniging is opgericht om het algemeen belang in de gemeente te dienen. Het blijkt thans wel, dat voor het werk uwer vereeniging belangstelling be slaat. Door den nood der tijden heben verscheidene menschen gedwongen de beschikking over veel vrijen tijd, doch daarnanst wordt hier getoond, dat velen, ondanks drukke werkzaamheden, liefde voor huis vlijt werk hebben. Daarom is het van groot belang, dat hier een vereeniging aanwezig is, welke dit werk aanmoedigt. Om deze reden heeft het Gemeentebe- s'.uur dan ook geen moment geaarzeld de uitnoodi ging om bij de ouening aanwezig te zijn, te aan vaarden. Spreker hoopt, en hij spreekt hier ook na mens dc beide wethouders en den secretaris, dat de tentoonstelling in alle opzichten moge slagen. (Ap plaus.) Vervolgens wordt het woord gevoerd door den heer S. Jaring, hoofd der o. 1. school te Schager brug, die memoreert, dat op een ouderavond stem men zijn opgegaan, om schoolwerk op de tentoon stelling te brengen. Meenen sommigen, dat hierin een zeker concurrentiegevaar schuilt, voor spreker staat dit absoluut niet vast. Het kan niet anders of tentoonstellingen als deze moeten ten voordeele van de leerlingen strekken. Spreker zou gaarne den raad willen geven, ook elders het werk op deze manier aan te moedigen om het zoodoende op hooger peil te brengen. (Applaus). Vervolgens werd een rondgang gemaakt over de tentoonstelling, waarvan men een keurigen indruk verkreeg. Alles was op de meest smaakvolle wijze gerangschikt. Er waren aardige attracties en de gezelligheid werd in niet geringe mate verhoogd door eerste klas gramofoonmuziek van den heer H. de Graaf Jr. Beide dagen is er veel bezoek geweest en we mo gen gerust eonstateeren, dat de tentoonstelling van „Algemeen Belang" wederom een succes is geweest. Hieronder volgen de bekroningen: Volwassenen. Weefwerk; le priis mevr. Baaijens, Schagerbrug; 2e prijs mevr. N. JimminkBakker, 't Zand. Smvrna: le prijs mevr. J. JongejansKraak, St.- Maartensbrng. Tm. Weefwerk: le nrijs mei. N, Bakker. Keinsmer- hrng; 2e nn'is mek G. Ott, Schagerbrug. Breiwerk: le nrijs mei. M. Vos, Schagerbrug; 2e prijs mevr. G. Schoorl—Boekei, Schagerbrug. Eerv. vermelding maf. A. Doorn. Schagerbrug. Bedelmat: Eerv. vermelding mej. A. Buisman, Oudeshtis. Kussen, flanelsteek: le prijs mej. NT. Bakker, Keins- merbrug; 2e prijs mevr. J. Jongejans—Kraak, St.- Maartensbrug. Schilderwerk: le prijs mevr. J. EriksGlas, Bur- Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 34. Want Giles was te lang in liet vak, om niet te weten, dat op de prijzen, door Brisbane Co. gevraagd, duizenden werden toegelegd. Hij moest er uitgeboord worden; dat was hem volkomen duidelijk. Maar wie hem het aandeed hij had er geen flauw besef van. Giles begon slap in zijn contanten te zitten. Er lag nog een vrij zware hypotheek op zijn pand; Giles had het zich met de aflossing niet al te druk gemaakt en zoo lang hij het monopo lie in Chelmsford bezat, op tijd zijn rente betaal de en een kleinigheid bovndien afloste, was hij niet lastig gevallen. Nu naderde de fatale half- jaarlijksche termijn en Giles wist niet, waar hij het geld vandaan moest halen. Hij stond te zwak. om financieele hulp te kunnen krijgen. Hij organiseerde een uitverkoop tegen belachelijk la ge pfjjzen om aan wat contanten te komen Bris bane Co. sloegen onmiddellijk al zijn plannen in duigen. In het plaatselijk orgaan verschenen hun reusachtige advertenties en de etalages ver kondigden uitlokkende kennisgevingen; „Gedu rende veertien dagen geven wij op onze reeds zoo sterk gereduceerde prijzen nog 50 procent kor ting. Bovendien voor eiken vijf-en-twinstigsten kooper een schitterende verrassing**. Het was gerbrug: 2e prijs dezelfde. Eerv. verm. mej. R. Tuin, 't Zand. Wol, haakwerk: le prijs mej. M. Klaver, Schager brug; 2e prijs mej. N. Marees, Schagerbrug; 3e prijs mevr. A. Schoen—Hollander, Schagerbrug. Eerv. verm. mevr. G. Schoorl—Boekei, Schagerbrug. Kelim: Eerv. verm. mevr. B. Zeemanv. d. Werf,, St. Maartensbrug. Gehaakt op breiwerk: le prijs mej. M. Schram, Schagerbrug; 2e prijs mevr. A. van Bruggen—Hout- kooper. 't Buurtje. Eerv. vermelding: mevr. A. Bood- Kalf, Keinsmerbrug; mevr. N. Dekker—van der Werff, 't Zand en mej. Bels van der Werf, Schager brug. Guimpwerk (pop): Eerv. verm.: mej. T. Jonger- ling, Schagerbrug. Kruissteek (wol): le prijs mej. J. Nobel, Oude shtis; 2e prijs mej. M. Schagen, Schagerbrug; 3e prijs mevr. E.' HopmanRezelman, Schagerbrug; Eerv. vermelding: mej. N. Best, Schagerbrug. Ontbijtlakens: le prijs mej. M. Schagen, Schager brug; 2e prijs mej. M. Korver, Oudesluis; 2e prijs mej. G. Ott, Schagerbrug; 3e prijs mej. M. Rond hout, Schagerbrug; 3e prijs mej. N. Louwe, 't Zand; Eerv. verm.: mej. G. Snip, Petten en mej. Gré Veu- ger, St.-Maartensbrug. Frivolité: le prijs mevr. E. Hopman—Rezelman, Schagerbrug. Hardanger: le prijs mej. K. Korver, Oudesluis; 2e prijs mevr. .J WinkelBrak, Schagerbrug. Kunstbreiwerk: le prijs mej. K. Korver, Oude sluis; 2e prijs mej. T. Rijs, Schagerbrug; 3e prijs mej. N. Swarthof, Burgerbrug. Eerv. verm.: mej. D. Groen, St.-Maartensbrug en tmej. M. Korver, Oude sluis. Richelieu: le prijs mej. M. Schagen, Schagerbrug; 2e prijs dezelfde; 3e prijs mevr. E. C. Vries—de Graaf, Schagerbrug; Eerv. verm.: mej. M. de Wit, Schagerbrug en mej. M. Schagen, Schagerbrug. Haakwerk (fijn): le prijs mej. Bets van der Werff, Schagerbrug; 2e prijs mej. Gré Veuger, St.-Maar tensbrug; 2e prijs mej. T. Rijs, Schagerbrug; 3e prijs mevr. M. BlomBoontjes, Schagerbrug. Eerv. verm.: mevr. A. BakkerKistemaker, Schagerbrug; mei. M. Schagen, Schagerbrug en mej. R. Middelie, 't Zand. Gobelin: le prijs mej. K. Korver, Oudesluis; 3e prijs mej. A. Buisman, Oudesluis. Applicatie: Eerv. vermelding: mej. K. Korver, Ou desluis. Spanwerk (doosjes): Eerv. verm.: mej. G. Smit, Schagerbrug. Breiwerk (kleeding): le prijs mevr. G. Hooij—de Boer, Schagerbrug; le prijs mej. Gré Middelie, 't Zand: 2e prijs mevr. J. DelverBlom, Schagerbrug; 2e prijs mej. M. Korver. Oudesluis; 2e prijs mevr. E Hopman—Rezelman, Schagerbrug; 3e prijs mej. P Ouak. Schagerbrug; 3e prijs mevr. Ligthart Tamis. Schagerbrug. Eerv. verm: mej. M. Jimmink, Schagerbrug; mevr. Kuiper, Schagerbrug; mevr. A. de GraafQiiak, Schagerbrug; mevr. H. Gutker—Meurs, Schager brug; mej. M. Korver, Oudesluis en mej.. J. Schenk, St.-Maartensbrug. Smock- en borduurwerk: le priis Mef. M. Korver, Oudesluis: 2e prijs Mevr. A. de Graaf—Quak, Scha gerbrug: 3e priis Mef. M. Korver, Oudesluis. Eerv. verm. Mei. J. .Tongerling, Schagerbrug. Ajourwerk: Eerv. verm.: Mej. De Vries, Schager brug. Kantkloswerk: Eerv. verm. Mevr. N. Jimmink— Bakker, 't Zand. Haakwerk, snreien: le pr. Mevr. KossonKuiper, Petten; 2e pr. Mej. A. Zwaae. Oudesluis: 2e pr. Mej. N. Best, Schagerbrug: 3e nr. Mej. M. Rondhout, Scha gerbrug; 3e pr. Mei. M. Paarlberg, Oudesluis. Eerv. verm. Mevr. G. Delver—Rampen, Schager brug. Breiwerk onderdeken: Eerv. verm. Mej. A. Grin, St. Maartensbrug. Figuurzaagwerk: le pr. J. Delver. Schagerbrug; 2e pr. Nieuwland, St. Maartensbrug; 3e pr. J. de Graaf, Schagerbrug. Houtsnijwerk: lc pr. D. Veeter, Schagerbrug; 2e pr. H. de Graaf, Schagerbrug: 3e pr. S. Berkenpas, Scha gerbrug: Eerv. verm. B. Baaüens, Schagerbrug. Brandschilderwerk: le nr. Mei. J. Nobel, Oudesluis 2e pr. Mef. A. Bakker, Schagerbrug; 3e pr. Mej. L. Jansen, 't Zand; Teekenwerk: le pr. .T. Veuger Gz., St. Maartensbr.; 2e pr. D. Jimmink, Oudesluis; 3e pr. R. Meeldijk, Schagerbrug. Inzendingen ter opluistering: Eerv. verm.: Holema, Schagen (houtsnijwerk), Mej. T. Meeldijk, Schagen (kruissteek), mej. L. Ligthart, Den Helder (kruisst.); C. Doorn, Schagerbrug (pitriet); A. Wittebol, Voor schoten (teekenwerk); Dr. W. van Slooten, St. Maar tensbrug (houtsnijwerk). voor Giles, om wanhopig te worden. Hij móést er onder.dat begreep hij. De brief van notaris Parker, om op zijn kan toor te komen verwonderde Giles in de gegeven omstandigheden allerminst. De rente onbetaald gebleven, van eenige aflossing geen sprake ge weest. De notaris ontving hem vriendelijk, doch aan zijn gezicht zag Giles, dat zijn kansen ver keken waren. „Het spijt me voor je, Giles; waarachtig het spijt me voor je", zei mijnheer Parker, terwijl hij z'n brilleglazen wreef Ik heb heel slechte tij ding. Battingham heeft de hypotheek opgezegd; hij zit zelf dringend om contant geld verlegen. Nu ja; we kennen dat smoesje. Maar een feit is het, Giles, dat je zaak verloopt, totaal verloopt, en het is een heel slechte troost, mijn waarde man die je in de heberg gaat zoeken Denk toch in de eerste plaats aan je vrouw en kinderen". „Hebben Brisbane Co. daar een oogenblik aan gedacht?" was de norsche vraag van Giles. De notaris zuchtte. „Het is een beestachtige, moordende concur rentie, die ze je aandoen. Zóó iets heb ik nog niet meegemaakt. Ik heb er zelfs nog nooit van gehoord. „Voor mij is het duidelijk genoeg, mijnheer Parker", antwoordde Giles. „Die Brisbane, of voor wien hij optreedt want van den man zelf gaat het niet - heeft er een kapitaal voor over, om mij in den put te werken'". Giles zuchtte. „Ik prakkizeer me suf, wie belang kan hebben bij mijn ondergang; heele nachten lig Kinderwerk: lep rijzen: Atie Eriks, 9 j"., Schager brug; Geric Jimmink, 7 j., Schagerbrug; T. Prins, 13 j., St. Maartensbrug, Corrie Schilder, 13 j., 't Zand; Betsy Brak, 13 j., Schagerbrug; Betsy Vries, 12 j., Schagerbrug; B. Keesman, 13 j\, St. Maartensbrug. 2e prijzen: B. Keesman, 13 j., St. Maartensbrug, Annie Hopman, 7 j., Schagerbrug; Annie Kater, 11 j., Oudesluis; Meta Kossen, 13 j., St. Maartensbrug; Betsy Brak, 13 j., Schagerbrug; 3e prijzen: Jannie Ooms, 12 j., Schagerbrug; Guus de Moor, 13 j., Schagerbrug; Sijtje Hopman, 9 j., Schagerbrug. Eerv. verm.: A. v. d. Vliet, 12 j'., Oudesluis, B. Bou- man, 9 j., Schagerbrug; Truus Rampen, 11 j., Scha gerbrug; Annie Bakker, 9 j., Schagerbrug; idem; Nelly Schotvanger, 11 j., St. Maartensbrug; Nelly Schilder, 12 j., 't. Zand; Annie Kater, 11 j., Oudesluis Sijtje Hopman, 9 j., Schagerbrug; B. Keesman, 12 j., St. Maartensbrug; Jannie van Eeten, 11 j., Schager brug. Figuurzaagwerk jongens: le pr. Albert Schoorl, 10 j., Burgerbrug; 2e pr. P. Jongcjan, 13 j., St. Maartens brug; 3e pr. K. Marees, 13 j., Schagerbrug; Eerv. verm. A. Buisman, 12 j. Oudesluis. Teekenen: 7 jaar: le pr. Maart je Marees, Schager brug, 2e pr. Trijnie Brugman, Schagerbrug, 3e pr. An nie Hopman, Schagerbrug; 7 jaar (fantasieteekenen): le pr. Trien Nierop, St. Maartensbrug; 2c pr. Trijntje de Boer, St. Maartensbrug; 3e pr. Evelientje Bloot- hooft, St. Maartensbrug; S jaar: le pr. Jan Stöve, Schagerbrug, 2e pr. Geertje Jimmink, Oudesluis, 3e pr. N. Slikker, Oudesluis; 9 jaar: le pr. Pietcr J. Brugman, Schagerbrug; 2e pr. Luiksje Baaijens, Scha gerbrug, 3e pr. Atie Eriks, Schagerbrug. 10 jaar: le pr. Simon de Beurs, Schagerbrug, 2e pr. Klaas Nieuwland, 3e pr. Annie Jaring; Eerv. verm.: Kees Hopman, Burgerbrug. 11 jaar: le pr. Chris Keesman, St. Maartensbrug; 2e pr. Dick Rentenaar, Schagerbrug; 3e pr. K. Silver, Oudesluis; Eerv. verm.: Koos Huisman, Schager brug. 12 jaar: le pr. Machiel de Graaf, Schagerbrug; 2e pr. Jacob Boontjes. Schagcrbrug;#3e pr. Jo Jongejan, St. Maartensbrug; Een', verm.: Agatha Brak. St. Maartensbrug; Reeuwert Bijl, Schagerbrug en Jacob Bos, Burgerbrug. 13 jaar: le pr. Nico de Beurs, Schagerbrug; 2e pr.: Simon van der Paal, Schagerbrug; 3e pr. Henk Klomp Eerv. verm.: Annie Komen, Oudesluis, H. Swan, 't Zand, Jan H. Rijs, Petten, Petten; Jacob Schoorl, Cor Bood, Menno Koster, Gerrit Volder, Henk Klomp, Piet Kuit en Annie Homan, allen te Schagerbrug. Cartonnage: 2e en 3e prijs: Jaap Bos, Burgerbrug. De prijzen bestonden in contanten. Juryleden waren de dames Van VeenTuijn, JaringMolenaar en De GraafBrouwer en de heeren Van Veen, Jaring, Ligthart en Dekker. Voor het schoolwerk was een speciale jury ingesteld, bestaande uit de heeren H. J. van Veen te Schagerbrug, en J. Visser en J. Baas uit Schagen. S J N T MAARTEN Vergadering der afd. St. Maarten van don Nedcr- landschen Tuindersbond op Vrijdag 6 Maart bij M. Kuiper Valkkoog. Voorzitter heet alle aanwezigen van harte wei- komt, in 't bijzonder de heeren Hoogland en Kaan, hoofdbestuursleden van den N.T.B. Deze vergadering, zegt spr., is belegd om meerdere leden te verwer ven en hiervoor is kennis van het werk van N.T.B. noodzakelijk. Spr. hoopt dan ook dat de sprekers voor dezen avond er in zullen slagen om een duide lijke uiteenzetting van de werkzaamheden van den N.T.B. te geven en geeft ze bij deze hiervoor de ge legenheid. De heer Hoogland, het woord verkrijgende, laat eerst de ontwikkeling van N.T.B. vanaf de oprichting de revue passeeren om daarna dieper op de strijd wijze in te gaan. Onze eerste eisch is en blijft uitbe taling der richtprijzen tot de volle 100 en daar naast een sociale steun voor de jaren waarin mis oogst plaats heeft. Tot op heden is er ongeveer de helft van het prijsverschil uitbetaald, dit in tegen stelling met richtprijs van andere producten, tarwe, b.v., waarvoor de volle richtprijs is uitbetaald. Spr. wekt de aanwezigen op om zich aan te sluiten en met ons de strijd voor ons bestaan te voeren. Hierna sprak de heer Kaan, die zich bepaalde tot de steunmaatregelen der regeering. Het is. zegt spr., een noodtoestand, waaronder de tuinders leven, de crisis heeft onze gezinnen en bedrijven zwaar ge troffen en daar komt dan de misoogst van 1935 bo ven op. De steun aan den tuinbouw is absoluut on voldoende, er heerscht bittere armoede in de tuin bouwstreken. Spr memoreert nog de voorbarige be richten in de pers over uitkeeringen aan den tuin bouw, waarvan achteraf blijkt, dat ze geen enkele grond van waarheid bezitten. Ook het schulden- vraagstuk werd door spr. behandeld en gewezen ik wakker en ik denk, ik denk maar.... Het helpt me niets. En nu is het eind gekomen. Mijn arme vrouw! Mijn arme kinderen!" Hij bedekte met een trillende hand zijn oogen. „Wees een man, Giles!" troostte de notaris. „Er bestaat nog een kans. Zooals ik je mededeelde, heeft Battingham de hypotheek opgezegd. Er staat nog precies vijfhonderd pond en je achter stallige rente bedraagt een kleine dertig pond. Nu heb ik toevallig dezer dagen van een mijn heer Clifford uit Londen een schrijven ontvangen waarin hij aankondigt, dat hij uit oude relaties met Chelmsford ik weet waarachtig niet, wel ke, maar dat doet er minder toe hier wat geld in hypotheken wil beleggen De inlichtingen die ik omtrent Clifford heb in gewonnen, zijn in één woord schitterend; de man is schatrijk. Battingham heeft je indertijd twaalfhonderd pond verstrekt, niet?" Giles knikte. „Kijk nu eens. Het blijft natuurlijk onder ons, maar ik ben er zeker van, jou te kunnen helpen, zonder de belangen van dien- Clifford uit het oog te verliezen. Ik neem voor hem een hypo theek op je pand van twaalf-honderd pond. Bat tingham lossen we totaal af; dan blijft er nog. de noodzakelijke onkosten afgetrokken, voor jou een zes honderd en vijftig pond over. Wanneer je zorgt, Clifford binnen het half jaar zestig pond te betalen en hem op zijn minst veertig pond af te lossen, maak ik dat zaakje wel voor je in orde. Dan heb je nog je inventaris' „Veel is die niet waard, mijnheer Parker!" „Goed, maar in ieder geval toch wat. En jc krijgt nu weer geld achter je. Het hoofd om hoog man! Enlaat den drank staan! Giles. daarin vind je toch geen troost! Brisbane Sc Co. mogen nóg zulke gladde vogels zijn op den duur kunnen zij het toch niet volhouden, onder de waarde te verkoopen". „Ze hebben het anders al zes maanden lang gedaan"» mokte Giles. op den druk die de z.g.n. vaste lasten op de bedrijr ven leggen, de N.T.B. tracht hierin verbetering te brengen, maar heeft daarvoor de medewerking van alle tuinders noodig. Spr. sluit zich aan bij de op wekking van den heer Hoogland om lid te worden en besluit met de woorden: eendracht maakt macht. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen! werd nogal gebruik gemaakt, welke alle door de spr. werden beantwoord. De voorzitter, het woord nemende, bedankte de heeren Hoogland en Kaan voor hun uiteenzetting en wekte nogmaals de aanwezigen op, mee te strij den voor eigen lotsverbetering. HARENK AR SPEL DIRKSHORN. Op initiatief van enkele schaakliefhebbers, waren tegen Vrijdag 6 Maart j.l., des avonds acht uur, in het hotel Pijper, alhier, verschillende adspirant-scha- kers uitgenoodigd om te komen tot oprichting eener schaakvereeniging voor Dirkshorn en omstreken. De opkomst was zeer goed te noemen en bij de gehou den besprekingen is duidelijk gebleken, dat er groo- te liefhebberij bestond om tot oprichting eener ver eeniging te besluiten. Met een ledental van zeven tien is deze dan ook tot stand gekomen, met als be stuursleden de heeren L. E. Hulshof, voorzitter, P. Hoeve, secretaris en P. Tijsen, penningmeester. Aangemoedigd door het mooie weer. hield de hen- gelsportvereeniging „De Dobber", alhier, nog een laatste wedstrijd, voor het sluiten van het seizoen. Hoewel een beetje frisch, kon toch onder zulk weer deze laatste wedstrijd gehouden worden. Met 14 deelnemers werd nog een heel aardige wedstrijd gehouden. De vangst viel nog al mee. In totaal werden nog een 60 baarsjes verschalkt. Na afloop werden door den voorzitter de volgende prijzen toegekend: le prijs H. Hulshof, 2e prijs L. Meinema, 3e prijs A. van Dijk, 4e prijs R. IJpma, 5e prijs J. Rijp, 6e prijs C. Stroet, 7e prijs C. Koster, Se prijs P. Keetman, 9e prijs P. Stroet. HOOGWOUD V.C.L. 1—Twisk 2. 4—2. V.C.L. heeft het zoet der overwinning mogen smar ken in dezen wedstrijd tegen Twisk. Het was een mooien wedstrijd en de V.C.L.ers hebben voor de overwinning moeten strijden, want de Twiskers wa ren geen gemakkelijke partij voor V.C.L. Toch was V.C.L. doorloopend de meerdere in het veld en V.C.L. wist de aanvallen van Twisk steeds onschadelijk te maken. V.C.L. was door een gewijzigde opstelling veel ster ker dan de voorgaande week. De spil heeft weer het leeuwenaandeel gehad van deze overwinning, maar de voorhoede was aanmerkelijk beter dan verleden week. Rentenaar was in de halflinie op zijn oude plaats uitstekend in vorm. Reeds na ongeveer een kwartier te hebben gespeeld, nam Twisk de leiding. Doch kort er op maakte V.C.L. gelijk en deze stand bleef tot de rust ongewijzigd. Kort na de rust werkte De Boer den bal met een moeilijk schot in het net van Twisk. Ook C. Benit en Grootewal passeerden den doelman van Twisk. C. Be nit kreeg nog een penalty te nemen, maar miste helaas. Dat voornamelijk na de rust de druk öp het Twist leer doel goed was, blijkt wel, dat de backs somtijds heel op het middenveld kwamen, wat wel wat gevaar lijk is, maar het is toch goed afgekomen en V.C.L, heeft de zege behaald. Z IJ P E PETTEN. Nut. Ook de tweede Nutsavond. die Zaterdag in café Vriesman plaats vond mag uitstekend geslaagd heeten; een bevredigende opkomst en een pro gramma, dat er zijn mocht. Na de opening werd een geestig blijspel in twee tafereelen, „Het kruiswoordraadsel" voor het voet licht gebracht. Het tooneel was perfect in orde, ter wijl het vertoonde spel het publiek van hot begin tot het einde, dat velen te spoedig aanbrak, boeide. Hierna trad op de heer J. Frans, die met zijn goo chelkunstjes aller belangstelling wist te winnen. Na de pauze was het tooneel herschapen in een kamp, waar frisch van lever een 6-tal dames leuke kampliederen lieten schallen. Werkelijk een bijzonder en zeer aardig nummer. De heer J. Frans vervolgde en bracht wederom het publiek in verbazing met zijn geslaagde toeren. Een paar kleine nummertjes completeerden voorts het programma, dat als geheel ons zeer kon be- vredigen. „Ja en dat heeft bun schatten geld gekost Wanneer ze bemerken, dat ze jou er niet onder krijgen, veranderen ze heusch wel van taktiekj Ze spelen een spelletje, waar zij zelf het eerst ge noeg van zullen krijgen. Kop dus op, Giles en geen borrel meer! Ik heb zoo'n voorgevoel, dat we ditmaal slagen!" Notaris Parker kwam evenwel bedrogen in zijn voorgevoel uit. Brisbane Go. zetten den strijd voort, vinniger, geraffineerder dan ooit Het geld, dat Giles in handen bad gekregen, smolt weg als sneeuw voor de zon. Na vier maanden van hopeloos worstelen moest hij het opgeven. De nieuwe hypotheekhouder had notaris Parker een venijnigen brief geschreven, waarin hij te kennen gaf, dat hij volledig omtrent den stand van zaken was ingelicht, en niet begrijpen kon, hoe een voor de wet verantwoordelijk mam zijn geld op zulk een roekelooze wijze had dur ven „beleggen". Er was geen redden meer aan voor Giles en zijn pand kwam onder den hamer Toen aan de schuldeischers was voldaan, kon Giles niet meer dan dertig pond zijn heele heb ben en houden noemen. Op den avond van den dag, waarop de exe cutie had plaats gevonden, ontving Giles een brief. Hij draaide de enveloppe tusschen zijn vingers om en om; het handschrift was heno totaal onbekend. Eindelijk opende hij het schrij ven en las: „Aan Philip Giles. Nu Brisbane Go. hun doel hebben be reikt, is er geen reden, de anonimiteit voort te zetten: de compagnon ben ik. Sir Charles Melrose. Indien deze naam u niets mocht zeggen wat ik echter moeilijk kan aanne men moet ge in uw herinnering maar eens dertien jaar terug gaan. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6