De Langendijker Groentenveilingen. W 1 E R I N G E N GEMASKERD BAL. Zondagavond j.1. had alhier in Concordia het slot- bal der dansclub T.O.P. plaats. De zaal was eivol, zoo wel met gemaskerden als anderen. De jury bestond uit mevr. Bergsma, Mej. G. Bos- ker en de heeren L. Noorden, C. Duynker en C. Bak ker, die zich voor een zeer moeilijke taak gesteld za gen. De prijsuitreiking werd verricht door den heer Veltman. De prijzen hestonden uit luxe voorwerpen. De uitslag luidt: Enkelingen origineele: le pr. „K 18", Mej. Raddie Kort; 2e pr. „Snip", Mej. Miek Kort; 3e pr. „Zuivelver- koopster", L. Blom—Hoekstra; ie pr. „Zuivelproduc ten", Mej. M. Lont Dd.; 5e pr. „Pinguin", de heer H. Blaauboer. Enkelingen fantasie: lc pr. Pompouc, Mej. Rika v. d. Wal, 2e pr. Paraplui, Mej. Annie Smit Sd., 3e pr. Gelukspop, Mej. Sijt Lont Jd., -ie pr. lJsster, Mej. Marie Koorn Sd.; 5e pr. Cactus, Mej. Trijntje de Jongh; 6e pr. Pierrot, Mej. Neli Halfweeg; 7e prijs Gekleurd Klaver, Mej. Wyntje de Jongh; 8ste prijs Sigarenbandjes, Mej. Marie Wagemaker Jd., 9e pr. Dambord, Mej. Trien Hoogmoed. Paren: lste prijs: Mexicaanseh Paar, Gre Asjes en Miek Poppen Jd. 2e pr. Mickie Mouse, Kees Asjes en Piet Lont Vet; 3e pr. Esperantopaar, Bets Visser en Joh. Duynker. Orgineelen: lste prijs Oud Wicringer Paar, Marie Bays en Annie Bays; 2e pr. Kaasdragertjes, de kin deren Smit; 3e prijs Komisch, een oud Wieringer paar, Gerrit v. d. Bent en Dirk Smit. Groepen: lste prijs: Kaartspel, de dames ZonHa- verkorn, LeeuwenkampBoot, ten BokkelHoogc- gteger en KroonBlaauboer; 2e prijs Zon, Maan en Sterren, de dames Geertje Bakker, Annie Omis en Jannie Russelman. Komisch: lste prijs de gebr. Farnelli (clowns), de heeren G. v. d. Wal, Alb. Schmitt en H. Pennekamp. Na het bekend maken der uitslag werd met de jury voorop de feestmarsch gemarcheerd. De jury had deze avond zwaar werk te verrichten, waarvoor dan ook dankwoorden gesproken werden. Zij heeft, haar taak schitterend en tot ieders genoegen ver vuld. Het orkest was voor deze gelegenheid in Beiersch kostuum, hetgeen zeer goed stond. Het bal duurde tot laat in den nacht en was een waardig slot der dansclub. Wielerclub „Wieringen." Zondagmiddag j.1. had alhier aan de Haukes de 8ste competitiewedstrijd plaats. Het was ditmaal een handicaprace voor de B-klas 48 K.M., voor de A-klas ook 48 K.M., daarvoor is 't echter geen competitierit geworden, daar er slechts 1 eigenlijke A-klasser start te, de andere renners waren losse renners. Gestart werd door B-klas: Lutjeboer 2.30 uur; F. Hille 2.30.30 uur; P. Plooij 2.31.30 uur, J. Kreijger, 2.32.45 uur; Jb. Visser 2.33.15 uur; Glim 2.34 uur. A-klas: Wim Zoons, Frans Zoons, Huurman, Vroo- ne, Kaptein, Jb. Kuiper, S. Lont Gz., M. Hoep, allen te 2.38 uur. De totale uitslag is: B klas: 1. J. Glim 5 p. 1.28.50 uur; 2. P. Plooy, 4 p., 1.44.56 uur; Lutjeboer heeft op gegeven door maagpijn; Jb. Visser door pech, J. Krijger door pech en verkeerd rijden der route geen punten. Voor de B-klasse was dat tevens de laatste com petitiewedstrijd. De totale competitieuitslag der B- No. 1. H. Herder 2.9 p.; 2. Jb. Glim 26 p., 3. Jb. Vis ser 15 p.; 4. J. Krijger 14 p.; 5. P. Plooij 13.5 p. Van de A-klassen werd door de volgende renners de eindstreep behaald: 1. S. Lont, 2. N. Zoons, 3. Kap tein. De andere A-klassers hebben allep.jloor pech of i.d. opgegeven. Zondag 22 Maart gaat het koppel KlinkKuiper naar Zwolle om aldaar op de baan een peletonwed- strijd te rijden. Voor supporters bestaat gelegenheid mee te gaan. (Bestelling vertraagd). KOEGRA* JULÏANADORP. Jaarvergadering van de Afd. Juliana- dorp van den Ned. Chr, Landarbeicters- bond. Zaterdagavond werd bovengenoemde vergadering gehouden in het gebouw van „De Ster der Hope", daartoe welwillend door mevr. Stam afgestaan. Een groot aantal leden, velen met hunne dames, waren aanwezig, zoodat alle plaatsen bezet waren. Even eens waren aanwezig de Raadsleden P. van der Veer, van Zwijndrecht en Eijlders, ecnige lecten van het Chr. Schoolbestuur, de heer J. Sevensma, een afgevaardigde van de afd. Zijpe, enz. enz. Begonnen werd met gezamenlijken zang uit Psalm 68, vers 10, waarna de Voorzitter, de heer G. Otten voorging in gebed, en gelezen werd Psalm 146. De voorzitter riep vervolgens een hartelijk welkom toe aan alle aanwezigen. Hij vertrouwde, dat in een gezellig sa menzijn evengoed den Naam des Heeren zou worden groot gemaakt. Het Bondsleven is frisch en gezond, daarom vieren wij heden feestelijk onze jaarverga dering, en daarvoor is alle reden, ons ledental groei de, en onze meening mag vrij geuit worden. De secretaris, de heer J. Piek, bracht daarna een uitvoerig verslag over het gepasseerde jaar uit,' waaruit bleek, dat het ledental thans 71 bedraagt. Verder werden 7 ledenvergaderingen gehouden, 2 maal was een Hoofdbestuurder aanwezig, 1 maal werd een vergadering gehouden, om het Plan van den Arbeid te bespreken. Een Jeugdclub werd opge richt, terwijl waar noodig diverse conferenties wer den gehouden of bijgewoond. Met een krachtig op wekkend woord eindigde het verslag. De penningmeester, de heer A. Verschoor, bracht allereerst dank aan verschillende personen en in stanties van de medewerking en voorlichting daar van in het afgeloopen jaar ontvangen. Do ontvangsten voor de Werkloozenkas 1935'36 bedroegen f2000, de uitkeeringen f 1983.40, saldo 1' 16.60. Aan contributie enz. werd ontvangen f 1594.26, waaronder voor de afd. kas f 117.72. Afdracht aan het Hoofdbestuur f 1476.77. Deze ontvangsten bedroegen totaal f164.39, de uitgaven f 162.57, zoodat er een ba tig saldo is van f 1.82. Daarna ging men over tot het feestelijke gedeelte der bijeenkomst. G. Otten droeg voor „Van het sterf bed naar het tooneel." De afgevaardigde van Zijpe brengt zijn felicitaties over. De heer van Zwijndrecht spreekt namens den Chr. Besturenbond uit den Helder en voegt een per soonlijk woord daaraan toe. Er werd vervolgens gepauzeerd, er werd chocolade en oen koekje geserveerd. Verschillende geschonken voorwerpen, enz., werden vervolgens verkocht of men kon er naar raden. Met het zingen van het eerste couplet van ,vDaar ruischt langs de wolken", werd de afwerking van het programma voortgezet. De heer H. Bruins gaf een algemeen overzicht, ge titeld „6 jaar vakbeweging", waarin hij het tot stand komen van de Chr. arbeidersorganisatie alhier op duidelijke wijze naar voren bracht. L. Drogt droeg vervolgens voor „Hij komt". Namens het Bestuur der Chr. School bracht de lieer Bakker de felicitaties over, vertrouwende dat de band tusschen school en organisatie steeds hech ter zou worden. De heer Fijlders hield een uitvoerige toespraak over ..Stand", d.w.z. dc arbeidersstand cn het recht van 'r"u stand. Drukte met vergaderen. - Klachten over het uitblijven van steun. - Voormannen hadden verwachtin gen gewekt, die niet in vervulling gingen. - Een berichtgever de zon debok. - Verloop aan de veilingen geeft geeft weinig verschil. - Lage prijzen voor aardappels. - Roode kool iets beter. - Idem gele kool. - Stijgt tot boven f 12. - Ook Deen- sche witte hoogere prijzen. Aan voer ruige gele. - Vrij groote aan voer van uien. - De prijzen iets beter, doch laag. - Grootere aan voer van peen. - Goede prijzen. - Geringe aanvoer van bieten. - Hooge prijs. Het is den laatsten tijd weer druk met vergade ren. De eenc is nog niet afgeloopen, of de andere be gint aiweer, Het district Noord-Holland van den N.T.B. heeft zijn vergadering gehouden, ten einde de gewone huishoudelijke zaken af te handelen, doch is uitgedijd, als gevolg van verschillende voorstel len tot een congres, waarop men klachten, die voor al niet ongegrond waren, heeft geuit, en verlangens heeft naar voren gebracht, die noodzakelijk behoor den tc worden ingewilligd, wil er van den tuinders stand nog iets terecht komen. De verschillende vak- en standsorganisaties heb ben ook hun vergaderingen gehad en overal wordt een pessimistische toon gehoord. Over het uitblij ven van den steun is men al heel slecht te spreken: men had er immers zoo op gerekend. Hadden dan enkele voormannen niet verzekerd, dat het met den steun terecht zou komen; dat er beslist nog steun zou worden uitgekeerd! De voorzitter van de L.G.C., die tevens voorzitter van de Provinciale Commissie is en nog wel in het Bestuur van het Centraal Bu reau van de Veilingen zit, had zulks toch meege deeld, Wij kunnen er aan toevoegen, dat we hetzelfde hadden vernomen van nog andere voormannen, zoo dat er geen enkele aanleiding bestond, om aan de waarheid ervan te twijfelen. Het gevolg ervan is geweest, dat ijverige correspondenten het zelfs in de krant hebben gezet. Als men den voorzitter van den kring Langendijk van den N T R mag gelooven, dan is nu eens dier snoode berichtgevers de schuld-van alles. De minister heeft er heelemaal geen schuld aan, en de voormannen natuurlijk ook niet. Met dat al is het bijzonder jamer dat het met den steun niet is geloo- pen, zooals van deze zijde was gezegd. Waarom ma ken ze den voorzitter van den kring Langendijk ook geen Minister? Aan de Langendijker veilingen was het verloop dei- zaken maar weinig verschillend van dien der vorige weken. De aanvoeren waren weer niet groot en op 3 van de 6 marktdagen kwam er, als naar ge- A. van der Laan droeg voor „Het lot in de loterij". J. Bakker „Het Aardappelland", terwijl ook S. R. Bakker een bijdrage ten beste gaf. In de nu volgende pauze werden nog verschillen de artikelen ten bate der kas aan den man gebracht, een verversching geserveerd en toen kreeg de heer J. Sevensma het woord. Psalm 42 1 werd gezon gen, Psalm 72 gelezen en naar aanleiding daarvan heeft deze begaafde en vlotte spreker een toespraak gehouden, in het bijzonder den nadruk leggende op cle woorden „Indien slechts een handvol kor.en aan wezig is, enz.", die als vanzelfsprekende in verband brengende met het wezen en karakter van dezen avond. Met groote aandacht werd naar dezen spreker ge luisterd. Wegens het vergevorderde uur moest veel van het programma afgevoerd worden. Het woord was daarna aan A. van der Laan, die allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, daarvoor dank bracht en liet eindi gen met het zingen van vers 1 van den Avondzang, waarna do heer Sevensma het dankgebed uitsprak. Met voldoening kan op dezen recht gezelligen avond teruggezien worden. Zondagavond gaf de Harmonie „Kunstzin", ctlr. de heer J. van Glabbeek, een concert in de zaal van den heer A. Kossen. terwijl na de pauze werd opge voerd „Henkie de Wonderbaby". Daar wij Dinsdag avond nogmaals een herhaling krijgen, zullen wij alsdan nader hierop teiug komen. BARSINGERHORN Zaterdagavond gaf de tooneelvereeniging „Liefda digheid" in café „De Fortuin, een uitvoering van het blijspel in drie bedrijven van Franz Arnold: „Dat klopt niet". De baten van dezen avond kwamen ten goede aan de afd. Barsingerhorn van „Het Witte Kruis". We kunnen niet anders zeggen, dan dat „Liefda digheid" met dit blijspel een buitengewoon gelukkige keuze heeft gedaan. Van een bespreking van den in- J. Blaauboer (Muller) en P. Sluis (Maïtre d'hotel), te ver zou voeren. Het stuk cischt door de talrijke verwikkelingen, die er in voorkomen, een vlotte wijze van opvoering en aan dezen eisch heeft de vereeni- ging volkomen voldaan. De nagenoeg volle zaal heeft dan ook volop genoten. Komende tot een bespreking der medespelenden, dan noemen we in de eerste plaats den heer Jb. Koop- mans, die de hoofdrol van den erfprins en pseudo- chauffeur op vlotte en voortreffelijke wijze vertolkte. Na hem dient onmiddellijk te worden genoemd mej. Truus Kistemaker, die als Annelore een waardige te genspeelster van den heer Koopmans was. De vereeni- ging kan zich met deze beide jonge krachten geluk kig prijzen. De heer L. J. van der Kuijl gaf een prach tige uitbeelding van den Directeur-Generaal Winkler, den zenuwachtigen papa, die tracht zijn dochter aan den erfprins uit te huwelijken en waarbij hij door een ex-bediende van den prins, die zich voor dezen uitgaf, bij den neus wordt genomen. Van de kleinere rollen noemen we in de eerste plaats den heer A. Wiedijk, die zich volkomen in de rol van vorst van Ravensberg, den grimmigen ouden oom van den prins, had ingeleefd. Geheimraad Claa- sen en diens echtgenoote vonden in den heer en mevr. DekkerWonder eveneens een prima vertolking. Mej. T. Schenk (Nanette) en de heeren J. A. Schenk (Dr. Baron von Bolk), C. Broersma (Seifert), J. Blaauboer (Müller en P. Sluis (Maitre d'hotel, droegen door hun goede spel tot het welslagen van het geheel bij. De grimeering werd door de fa. Ridderikhof keu rig verzorgd. Na afloop dankte Dr. Wcmer namens „Het Witte Kruis" de vereeniging „Liefdadigheid" voor het feit, dat zij haar krachten in dienst van het Witte Kruis heeft willen stellen. De prima balmuziek van Joh. van Stipriaan en zijn band, hield vervolgens de aanwezigen nog langen tijd gezellig bijeen. woonte, al zeer weinig. De andere 3 dagen is de aan voer heel wat beter, doch hij is,, dan toch nog klein in vergelijking met gewone jaren, toen er van geen misoogst sprake was. De klacht, welke vaak geuft werd over dien ongercgelden aanvoer, zoodat niet op alle dagen de kooplui te kust en te keur kunnen koopen, is nu minder op zijn plaats dan anders, zoodat er geen bijzondere maatregelen be- hooren te worden getroffen: op de drukste dagen toch is er niet te veel. Aan beide veilingen werden nog aardappels aan gevoerd, aan die van den Noordermarktbond de meeste. Friso bracht f 1.70f2.10 op, Eigenheimers f2.20, blauwe Eigenheimers f2.50f2.60. Blauwe aardappels waren iets duurder en werden verkocht voor f3.10—f3.20, allemaal nog lage prijzen intus- schen. De aanvoer was bovendien niet groot. Iets betere prijzen werden deze week voor roode kool besteed. Doch als men in aanmerking neemt het gewichtsverlies, dat ook al door het niet gun stige weer van dezen winter vrij groot is, dan is de opbrengst nog lager dan wanneer de kool in Decem ber van de hand was gedaan. Dc prijzen liepen met betrekking tot kwaliteit en gewicht vrij sterk uit een. Eerste soort van 13 pond bracht f 8—i 9 op, en kele partijen liepen tot bij de f 10. Iets zwaardere tot 4 pond, brachten ongeveer den zelfden prijs op. De hoogste noteering voor roode kool was f 10.20. De zwaarste werd voor f 7.50 lot ruim f 8 verhandeld. Voor tweede kwaliteit van 3 tot 4 pond werd f7.60 tot ruim f9 betaald, voor zwaardere f6.50f7.80. Stortgoed bracht ongeveer f 5 op. Gele kool was ook beter in trek, zoodat ook hier van de prijs nog iets kon verbeteren Van deze kool soort is de voorraad echter zoo gering, dat men al eerder, bij eenigszins goede vraag, een prijsstijging had verwacht Voor kool, eerste kwaliteit, van 1 tot 2 pond werd f7.50 tot ruim f9.80 betaald; voor die van 3—4 pond f 10—f 11.50, enkele partijtjes tot boven de f12. De zwaarste werd voor f9 tot f 10.50 ver handeld. Het kleingoed bracht f5f6.90 op. Voor tweede soort werd, al naar gelang van grootte en kwaliteit flf2.50 minder betaald. Ook de Deensche witte kool deelde in de betere stemming. Er werd nogal wat voor export gevraagd iri het bijzonder van de sorteering van 23 pond, die f4f4.80 opbracht., terwijl voor iets grootere, van 34 pond f4.80f6 werd betaald. In de tweede helft der week werden nog prijzen besteed van f6.80 en f7. Tweede soort tot 3 pond werd voor f2f4, de sorteering van 34 pond gold f 4f4.70. Het klein- of stortgoed werd voor f 0.80—f 1.40 verkocht. De aanvoer van ruige gele was niet groot; de prij zen lagen tusschen 80 cent en f2.70. Enkele mooie partijtjes brachten betere prijzen op. Uien kwamen er heel wat aan de veilingen. In de prijzen viel een kleine verbetering te constateeren. Grove werden verkocht voor f2.50f3. middelgroote f2—f2.80, drielingen fl—f 1.60, terwijl voor nep, waarvan de aanvoer gering was f 3f 4.10 werd be taald. De betere stemming voor peen was oorzaak, dat de aanvoer vrij groot was. Grove brachten f22.70 op. al naar kwaliteit, kleine 80 ct. tot fl.50. De aanvoer van bieten was gering, de prijs goed: kleine werden voor f 4f 4.50, soms tot f5 a f 5.40 ver kocht. middelmaat voor f2.80f3.20, groote voor f 2—f2.60. BERGEN CONCERT IN DE RUÏNEKERK. Solisten de heeren Rotgans, zang, G. Hop, viool en A. Kooger, orgel. Dubbel- mannenkwartet „Zang en Vriendschap". Declamatie van den heer Eli Prins. Het is inderdaad wonderbaarlijk in een tijdsbe stek van precies anderhalf uur een zoo groote ver scheidenheid aan kunstuitingen te beleven. Solo- en ensemblezang, viool, orgel en declamatie! En boven dien een programma, rijk aan variatie: Bach, Han del, Schubert en Mcndelsohn, een tweetal Middel- eeuwsche gedichten en een fragment uit „Adam in Ballingschap". Een groot en aandachtig gehoor vulde het oude kerkgebouw en heeft van liet gebodene wel genoten ook. Geopend werd met Chaconne van J. S. Bach, een solo voor viool, door den heer Hop ten gehoore ge bracht. Een zwaar nummer, waarin naar onze mee ning stemming ontbrak en het geluid te rauw was. Later, in het Adagio van Handel, herstelde de solist zich en deed ons genieten van een juiste voordracht cn een veel zuiverder klank. De heer Kooger bespeelde het orgel op de hem knappe wijze en toonde zich zoowel in de solo Ada gio (eerste sonate) van Mendelsohn als in z'n bege leiding van zang cn viool een bescheiden kunste naar. Hoe noodig een nieuw orgel is, werd wel zeer duidelijk. Dit instrument met z'n storende bijgelui den heeft afgedaan. De heer Rotgans beeft zich wederom een zanger van klasse getoond. Hij beschikt over een fraai ge luid en weet z'n bas-bariton ten volle uit te buiten. Het Dubbel-mannenkwartet „Zang en Vriend schap" heeft onder leiding van zijn directeur, den heer Corn .Jonker, een mooie hoogte bereikt en was als ensemble zeer goed. We beluisterden een fraaie, helder klinkende tenor en een zeer welluidende ba riton. In „Die Nacht" van Schubert en in „Das Stille Thai" van Hahn, vielen voordracht en zang wel zeer te loven. De heer Eli Prins als declamator heeft ons niet kunnen bekoren. Nu weten we wel, dat het uiterst moeilijk dcclameeren is, onder de omstandigheden waaronder dat noodgedwongen in het kerkgebouw geschieden moest. Maar dat neemt toch niet weg, dat cle intonatie al te vaak niet deugde en het ac cent dikwijls verkeerd werd gelegd. Mede door on voldoende voordracht ging er weinig of niets uit van Joost van den Vondel's „Eva en de slang"; beeft ons het Middeleeuwsche gedicht „Des Sou- daens dochterken" geen oogenblik gepakt. En de antecedenten daarvoor waren toch ongetwijfeld in ruime mate aanwezig. Mej. Leegwater was door ziekte verhinderd aan dit Kerkconcert haar medewerking te verleenen. Jammer! Ongetwijfeld heeft deze avond z'n doel, n.1. het bijeenbrengen van gelden voor het Orgelfonds, niet gemist en zal het publiek wel zeer voldaan naar huis gegaan zijn ook. HEERHÜGOWAARD Zaterdagavond hield de afd. van den Bond voor Staatspensionneering een propagandfi-avond in do zaal van den heer Rus. De voorzitter, de heer A. Kooij, opende met een woord van welkom, waarbij hij zeide het te betreuren, dat er niet meer publiek aanwezig was. Spr. wekte op niet in den strijd te verslappen, al zijn de omstan digheden wel eens ontmoedigend. Het bestuur geeft hierin het goede voorbeeld. Allereerst trad het strijkje „Onder Ons", dat onder leiding van den heer P. de Geus weer belangeloos zijn CORRESPONDENTIE. Aan „Een tuinbouwer" te Zuidscharwoude. Zonder dat ons Uw naam bekend is, kunnen wij Uw ingezonden stuk niet plaatsen. medewerking verleende, op. Hierbij werd voor het eerst in het openbaar hun clubmarsch ten gehoore gebracht. Deze marsch is gecomponeerd door een van de leden, mej. A. Kostelijk, waarvoor zij een ovatie had in ontvangst te nemen. Voorts zongen Ali Goecl en Klaas Kokkes, oud 11 en 13 jaar, onder begelei ding van het strijkje: „Geef me een sigarenbandje", waarvoor zij een langdurig applaus kregen. Vervolgens was liet woord aan den spreker, Ds. W, D. M. Baar, uit Alkmaar. Spr. zegt, dat het moeilijk' is telkens voor den Bond een propagandaredc te hou den, daar iederen keer zoo ongeveer hetzelfde gezegd moet worden, maar het is na 35 jaar werken van den Bond helaas nog steeds noodig. Spr. beweerde liet een schandaal te vinden dat in een zich christelijk noemende staat nog altijd gesproken moet worden' tegen zoo iets onchristelijks als „oud en arm". Voor, iemand die z'n heele leven al zijn krachten aan de gemeenschap heeft gegeven, mogen op den ouden dag geen geldzorgen bestaan. Het leidt bovendien tot het weinig fraaie schouwspel, dat de ouders op een ge; camoufleerde manier van het eene kind naar het andere worden gejaagd. Het ergste voor de onverzorgd de ouden van dagen is wel het totaal gemis aan on afhankelijkheid. Dit is voor alle Hollanders iets vree; selijks; voor onze onafhankelijkheid hebben wc vroe ger 80 jaren gevochten. Voor degenen, die zich al tijd hebben kunnen redden, moet het wel heelemaal ondragelijk zijn afhankelijk te worden van de liefda digheid. Toen onze bond werd opgericht, waren dui zenden geheel aan de liefdadigheid overgeleverd ei^ boe staat het er nu mee. In 1919 met cle ouderdomst wet hebben ongeveer 300.000 ouden van dagen premie; vrij staatspensioen gekregen. Die echter nog niet 65 jaar was, kon zich verzekeren. Deze verzekering is echter op een mislukking uitgeloopen, niet uit onwi^ maar uit onmacht, want degenen, die hiervoor in aanmerking komen, zijn meestal kleine zelfstandi; gen, die alle zeilen bij moeten zetten om net te kun nen bestaan en die geen geld kunnen missen om dg premie te betalen. Voor degenen, die in loondienst werken, worden zegels geplakt. Doch op het oogenblik is de toestand al weer zoo, dat er ongeveer 70.00Q onverzorgde oudjes zijn. Deze moeten geholpen wor den. Onze bond wil dat doen door liet invoeren vaiï premie vrij staatspensioen, wanneer iemand een be; tere oplossing weet, willen wij die graag overnemen. De rechterzijde in de Tweede Kamer, die altijd tegeri de methode van onzen bond is geweest, heeft jaren lang, doordat zij aan cle regeering was, de kans ge had te toonen hoe het dan wel moet, maar zij heb; ben het er leelijk bij laten zitten. Op het oogenblik! komt er echter bij de rechterzijde eenige kentering, er is een christelijke bond voor staatspensionneering opgericht. Maar bij de motie van Van Houten is geble? ken, dat sommige partijen wel premievrij staatspeit sioen in hun programma hebben staan, doch nu zij mede aan de regeering zijn, verwezenlijken zij liet niet. Nu komen ze met het hoofdargument van deze dagen: er is geen geld. Maar als men het voor andere doeleinden noodig vindt, dan is er wel geld, dit blijkt uit het defensiefonds. Tot slot wijst spr. er op, dat juist dezen tijd uiterr mate geschikt is om propaganda te maken, daar er bij velen belangstelling voor is. Spr. wekt alle aan? wezigen op lid te worden van den bond en hoopt dat allen propagandist zullen worden voor het premievrij^ staatspensioen. Na dc pauze werd door het propagandaclubje eeij tooneelstukje opgevoerd getiteld: „Van je familie moet je het maar hebben". Dit stukje was ingestu deerd onder regie van den beer P. Mienes, die zich hiervoor belangeloos beschikbaar had gesteld. Hierna gaf het strijkje nog een paar nummertjes tei| beste, waarna sluiting volgde. WOENSDAG 11 MAART. f HILVERSUM (1875 M.>; VAR A-uitzending; 8.00 Grampl; 9.00 Orgelspel* 9.30 Kookpraatje; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.1$ Kamermuziek, grampl. en lezing; 12.00 Grampij 12.15 E. Walis en zijn orkest; 1.00 Saxofoon piano; 1.151.45 Vervolg orkestconcert; 2.00 Voor de vrouw; 2.15 De Notenkrakers; 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Grampl; 6.00 Mignon-kwintet; 6.30 De Fliere fluiters; 7.00 Sportuitzending; 7.15 De Krekeltjes! 7.40 Lezing; 8.00 Berichten; 8.15 VARA-StrijkorkestJ 9.00 Radiotooneel; 9.45 Grampl; 10.00 Berichten; 10.0$ Dc Bohemians; 10.45 Fantasia; 11.3012.00 Grampl, en pianospel J. Jong. HILVERSUM (301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie}' S.159.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 Alt-mezzo en piano; 12.15 Grampl; 12.50 Kwintet? concert en grampl; 2.30 Causerie; 3.003.50 Viool en piano; 4.00 Chr. Liederenuur; 5.00 Kinderuur; 6.06 Landbouwpraatje; G.30 Afgestaan; 7.00 Berichten! 7.15 Reportage; 7.30 Lezing; 7.45 Grampl; 8.00 BcÉ richten; 8.05 Arnhemsche Orkestvereeniging; 9.00 Lezing; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Berichten; dam* praatje; 10.20 Vervolg concert; 10.45—11.30 Grampl.. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC-Em? pi re-orkest en de BBC-Zangers; 1.352.20 BBC-Schot sche Strijkorkest; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sled. Orkest Bournemouth en solist; 5.05 MacArthur Kwintet- 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Oude muziek; 7.10 Lezingen; 7.50 Mantovani's Tipica Orkest; 8.20 BBC-Symphonie-orkest; 9.20 Berichten; 9.35 Vervolg concert; 10.35 Vincent Lawson in zijn repertoire; 10.50 Gevar. programma; 11.05 Trioconcert; 11.35—- 12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Con cert; 4.20 Zang en piano; 4.50 Grampl; 5.50 Orkest concert; 8.20 Viool en piano; 9.05 Raditooneel; 11.05 12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 5.50 Orkestconcert; 11.20 Dito; 12.35 Boerenkapel; 1.35 Gevar. concert; 3.50 Orkestconcert; 5.20 Gevar. programma mmv. solisten on orkesten; 8.10 Ope rette-uitzending; 9.50—11.20 Omroepkleinorkesk schrammelensemble en solisten. BRUSSEL (322 en 484 Nü) 322 M.: 12.20 Grampl; 1.30—2.20 Zigeunermuziek; 6.20 Dansmuziek; 7.20 Grampl; 8.20 Symplionieconcert; 10.3011.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Zigeunermuziek,; 1.30—2.20 Grampl; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Oude mu ziek; 7.20 Grampl; 8.20 Klcinorkest en Grampl;; 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8 05 Blaasconcert; 9.20 Berichten; 9.50 TrioconcerW 10.05 Weerbericht; 10.26—11.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7