ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. fft-i—ffi wouw, É<ftNj.icAu&ftcu WX\ODL DAMES-JUMPER. B 15. WAT BRENGT DE MODE ONS? Practische schorten met aar dige versieringen. Iedere vrouw moet bijzon dere aandacht besteden aan alles wat zij draagt, doch dit geldt niet het minst voor ha re huiskleeding, hare japon nen en schorten. De mate rialen kunnen weinig kost baar zijn, zullen zelfs aan de meest practische eischen moe ten voldoen, doch de coupe en garneeringen moeten er toe bijdragen een keurig ge heel te vormen. Handversie ringen zijn weinig kostbaar, vragen een luttel bedrag aan materiaal en wat tijd. Deze is echter altijd wel te vin den en als wij ons aanwennen om ieder verloren oogenblik je weer even het werk ter hand te nemen, dan komt er in die aaneenschakeling van kwartiertjes héél wat gereed. Eenvoudige randjes in har- monieerende kleuren op ja ponnen geven er cachet aan, terwijl het aanzien van de meest eenvoudige huishoud- schorten totaal verandert door het aan brengen van eenvoudige motieven. Ook effen linnen kinderschorten kun nen zoo bijzonder aardig bewerkt worden. Alle mogelijke eenvoudige strijkpatronen staan ons ten dienste om de motieven voor kruis-, platte- of steelsteek op de stof over te brengen, terwijl het opwerken moet ge schieden met waschbaar materiaal. Het bovenste schort wordt op de japon geknoopt, is van wit neteldoek gemaakt en met een rood gestreepte rand afgezet. De bewerking is in blauw en rood uitgevoerd. Het middelste schort is van restjes lin nen gemaakt, b.v. blauw en crème en de siersteken zijn in blauwe borduurkatoen uitgevoerd. Het schort in het midden (beneden) is een echt middagschortje met een schouder pas en kleine groepjes bloemen in blauw, rood, groen en geel bewerkt. Wellicht zul len enkele lezeressen vragen „een middag- schort? Wij kunnen haar dan even zeg gen, dat de kleine coquette schortjes weer in eere worden hersteld. De morgenbezig heden vragen een model, dat de japon meer omhult, doch de groote mode is de her leving van schortjes in allerlei sierlijke modellen. EEN FRAAIE PREMIE. Vraagt nog heden aan! Wij hebben voor onze lezeressen de hand weten te leggen op een zeer fraaie premie, welke bestaat uit een modeblad, waarin men alles kan vinden, wat men wenscht. Deze premie is aan te vragen bij Het Prac- tisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Men sluit dan twaalf cents aan postzegels bij. Men kan ook per giro aanvragen op giro nummer 203203. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent postzegels aan „Het Practisch Modeblad", Post bus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toe gezonden. of meer stijf maakt. Dit ontwerp geeft aan boe een streep met succes verwerkt kan worden en waarbij geen andere garnee ring wordt aangebracht dan een velours stofreep, die door een kleine horizontale opening van het voorpand wordt gehaald. Men maakt deze reep b.v. van twee kleuc Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kenissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. Ben. wol 21U gr. Lengte 50 c.M. Omtrek onder armen gemeten 85 c.M., lengte mouwnaad en manchet 52 c.M. Dikte wol 13 st. in 5 c.M. Uitvoerige be schrijving f 0.25. EEN WERELDREIS VAN DRIE UUR.... Na 7 magere, thans 7 vette jaren? PARIJS .BEGRAAFT DE CRISIS! La ville lumièreDe stad van de flon kerende lichtende fraaie parken, de dui zelende verkeersdruktevoor ons gevoel nog steeds de Koningin der Aarde, het Cen trum van de Mode, de Verpersoonlijking van Smaak en Levenslust.... Wel hebben sindsdien andere steden de aandacht getrokken: Londen, New York, Brussel.weldra Berlijn met de Olympi sche Spelenmaar in onze voorstelling bezit nog steeds Parijs de ongerepte roem de bloem der wereldsteden te zijn! Achtereenvolgens hebben die steden de crisis begraven: Londen bij het huwelijk van den hertog van Kent, New York bij de herleving van Broadway, Brussel bij de Wereldtentoonstelling.Slechts Frankrijk zal de laatste zijn. Parijs komt de eer toe, de laatste schep aarde op de kist van de wereldcrisis te werpen: Parijs zal de eer ste klaroenstoot geven voor de zeven vette jaren, die volgen op de zeven magere ja ren, die in 1937 tot het verleden zullen be- hooren,.. Parijs zal het zijn, dat de kroon van Metropool der Metropolen weer op nieuw, steviger, op het hoofd zal drukken: door.de Wereldtentoonstelling 1937! „Exposition mondiale".een sprookjes wereld, een kaleidoscoop van exotische landschappen, dorpen en inwoners., de Seine-oever als Atlantic, Pacific of Indi sche Oceaan, alles gecomprimeerd tusschen de bruggen van Grenelle en Passy het Zwanen-eiland met beelden uit Indo-China, Madagascar en de Antillen. De Rivièra- kust.de blauwe wateren van de Middel- landsche Zee., tusschen de Pont de Passy en de Jena-brug.En, midden op de rivier, het woeste, schilderachtige Corsica, het vre dige Cannes en St. Maxime in miniatuur. Het oevertreintje voert ons verder., in 3 uur rondom de wereld: Bretagne, Norman- dië, Fransch-VlaanderenMotor- en zeil- booten voeren de menschen- over de spie gelende watervlakten der meren Op de Trocadero-heuvel twee groote, mo derne gebouwen: de sociale vraagstukken vinden hier hun weerklank. Op de hellin gen daar omheen de paviljoens der vreem de landen.Om den Eiffeltoren, een mach tig werk van gedurfde techniek, de tech nische expositie en de Kunst-afdeeling. Een Omroepgebouw en een Museum voor Moderne Kunst zullen de tentoonstelling overleven. Het opvallende aan deze expositie zal zijn, dat men ernaar zal streven de indruk van een coulissenbouwwerk van geprepa reerd carton, die men meestal van zoo'n wereldtentoonstelling krijgt, geheel weg te werken, terwijl ook de geluiden met el kaar in harmonie gebracht zullen worden, waartoe een zestal deskundigen zijn aan gewezen; het door elkaar heen snerpen van tal van luidsprekers zal vermeden wor den. „Zooveel mogelijk groen!" is de leus voor de tentoonstelling; prachtige lanen en parken zullen de expositie maken tot een lustoord.. Sprookjes van vuurpijlen, lam pions, exotische klanken., zullen de Juli nachten te Parijs worden., een kleurrijke weerspiegeling van het Leven zélf! Parijs zal weer geworden zijn, wat het was: de fraaiste, de indrukwekkendste, meeslee- pendste, prachtigste hoofdstad ter wereld! A. T. R. eigenschappen bezitten, mits gekookt in de schil of gestoomd. Met een weinig goe den wil blijkt het steeds weer, dat er ver schillende posten omlaag gebracht kunnen worden. Om alles uit het hoofd te onthouden is ondoenlijk, daarom is een huishoudboek van zooveel belang en heeft men steeds een overzicht. Een goede gewoonte is om bedragen, die gereserveerd worden voor kleeding, brandstoffen e.d. maandelijks naar de spaarbank te brengen. Het vastgestelde bedrag voor huishoud geld is eveneens onder te verdeelen in postjes voor melkboer, bakker, groenten, fruit, kruidenier en slager. Schrijft men dagelijks al deze uitgaven op, dan worden zij wekelijks opgeteld en de bedragen ge ven duidelijk aan of een postje overschre den is en waarop zoo noodig, bezuinigd kan worden. Heeft men zich eenmaal aan 't noteeren van alles, wat men uitgeeft, gewend, dan is het een tweede gewoonte geworden en weet men niet beter of het is een onder deel van de taak der huisvrouw. MODERNE FLUWEELEN JAPON. G 17. Prijs f 0.25. De moderne japonnen geven een geheel gewijzigde schouderlijn en mouwinzet weer en het model, dat gedacht is van fluweel, doch ook van cloqué en andere weefsels, een zeer apart geheel geeft, is gegarneerd met taf zij de, voorzien van rijkelijke stik sels. De platte kraag, sluit hoog aan den hals, terwijl de pas midden voor gesloten wordt met decoratieve knoopen. De rok bestaat uit vier banen en wordt vanaf de kniehoogte ruimer; doorgestikte ceintuur met eenvoudige gesp. Kimonomouwen. Patronen verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46. JAPON VAN WOLLEN STOF. G 15. Prijs f 0.25. Vele dames zouden gaarne een japon van gestreepte stof dragen, hetzij een diago naal, dan wel een ingeweven streep, die mooi dik op de stof ligt. Het bezwaar is echter, dat zoo'n derge lijke streep niet flatteert en de japon min ren velours, waardoor een aardig effect wordt verkregen. De mouw is gedeeltelijk op de normale wijze ingezet, wordt echter in zijn geheel op de voor- en achterpanden gestikt. In het midden van voor- en ach terzijde komt, zoowel aan den rok als het bovendeel een naad, terwijl een klein splitje in den rug wordt aangebracht en met knoopjes en lusjes sluit. Fluweelen ceintuur met eenvoudige gesp. Aan de zijnaad worden postuurnaadjes aangebracht. Patronen verkrijgbaar in de maten 44, 46 en 48. KINDERJURK. B 17. 120 gr. wol b.v. fingering 3 dr. Lengte 45 c.M., omtrek rondom onder de armen 63 c.M. Mouwtje pl.m. 7 c.M. Dikke wol 14 st. in 5 c.M. Uitvoe rige beschrijving f 0.25. GEBREIDE VOORJAARSKLEERTJES VOOR BABY. Voor het slobbroekje heeft men noodig 90 gr. babywol en begint boven aan fig. 5 met 188 st. op te zetten op vier naalden. Men breit in het rond 4 c.M. 2 recht 2 aver. daarna 6 c.M. recht en vervolgens een toer gaatjes (3 st. recht, omsl., mind.; 3 st. r., omsl., mind. enz.), recht door'breien tot 23 c.M., daarna eenige st. afkanten en been tjes beginnen en minderen volgens pa troon. Als het werk 39 c.M. lang is, wordt 3 c.M. 2 r. 2 av. gebreid, daarna wordt het voetje gebreid. Door de gaatjestoer wordt een koord gehaald of een toer lossen met kwastjes afgewerkt. Verder worden twee reepen gebreid, die op het broekje ge knoopt worden. Voor het jasje en manteltje wordt even eens babywol gebruikt, pl.m. 110 gr. Het jasje wordt volgens fig. 1 gebreid en 128 kettingst. worden opgezet, 1 st. in de vijf laatste kettingst. en 1 vaste in de derde kettingst. (voorg. toer), 1 st., 1 kett.st., 1 nopje, 1 kettingst., 1 st. enz. De nopjes wisselen iedere toer, versprin- pen dus. Heeft men 16 c.M. gehaakt, dan worden er vasten gewerkt volgens het pa pieren patroon; de mouwtjes en het mutsje worden op dezelfde wijze gehaakt. Jasje afwerken met 2 lossen, 1 st. en er een koord door halen met pompoms of kwas ten, als de teekening aangeeft. HET PRACTISCHE NUT VAN 'N HUIS HOUDBOEK. „De mannen verdienen hun geld met hard werken en de vrouwen geven het uit". Het is een onloochenbaar feit, doch zulks bewijst niet, dat het op weinig efficiente wijze door haar wordt uitgegeven. Erger wordt de zaak echter, indien het zuur verdiende geld zorgeloos wordt be steed en een huisvrouw niet met haar geld Hit komt. Over het algemeen zal de vrouw de functie van minister van finantiën ver vullen, en de man kan zijnerzijds eischen, dat alle uitgaven genoteerd worden. Het is de taak der huisvrouw een begrooting van uitgaven te maken voor de verschillende JONGENSPAKJE 2—4 JAAR. Een vyella kiel meli fluweel broekje is een aardige combinatie voo| kleine jongens, alhoe wel het geheel zich voor alle mogelijke sto£* fen leent. Blouse met zijsluiting en smock-werk aan dn schouders, voorzijde, terwijl de rug recht is gehouden; blouse mou wen en aansluitend kraagje. Het broekje is een* voudig te maken en wordt bij voorkeur aan een lijfje geknoopt, ter wijl aan de zijnaden splitten worden ge maakt. Patronen verkrijgbaar voor 38 cent van het geheele pakje. De tijd nadert weer, dat de moeders met haar baby gaan rijden. Gedurende de win termaanden is een vacht heerlijk warm, doch met het zachtere weer wordt een minder warm dek je vereischt. Bijgaand garnituur voor de kinderwagen is bijzonder geschikt om cadeau te geven. Het kussen is 38 x 45 c.M. groot en het dekje 52 x 70 c.M. De voorzijde van het kussen is 43 x 48 c.M. en aan de lange en smalle kanten haalt men draden uit voor een open zoom, 4.5 c.M. van den kant af en bevestigt de zoom op de stof. 2 c.M. binnen deze open zoom trekt men weer draden uit en ten slotte nogmaals 6 c.M. verder, daarna wor den deze open randen gewerkt, daarna brengt men door middel van carbonpa pier het motief op de stof over en borduurt het met witte borduurkatoen. De 35 x 44 c.M. groote achterzijde, zoomt men tegen de zoom aan drie kanten. De bovenkant van het dekentje, bestaat uit zalmkleurig crêpe de Chine op een ondergrond van wit batist gehecht. De zijde wordt dubbel ge nomen en nadat een tusschenvoering van watten is aangebracht, wordt het op de machine doorgestikt. Voor het batisten on derkleed worden eveneens open randen en een breede zoom gemaakt, terwijl in de hoeken 4 groepen van drie motieven ko men. Het zijden middenstuk wordt op het on derkleed geregen, om bij het wasschen ge makkelijk losgemaakt te kunnen worden. De kleertjes worden eerst van papier ge knipt volgens de opgegeven maten, zoodat men zich kan vergewisschen of zij iets grooter of kleiner gemaakt moeten worden. Bij het breien en haken legt men daarna telkens het werk op het pa troon en mindert of meerdert dien overeenkomstig: Het in den rug geheel open hemdje wordt vol gens afb. IV ge knipt en aan de voorzijde gebor duurd met drie motieven, hals festonneeren. 0" V 1(T 2539ttVtlW posten. Het bedrag der vaste uitgaven kan gemakkelijk worden aangegeven, zooals voor huishuur, belasting, dienstbode, school geld e.a., verbruik aan gas en electrisch licht weet een ervaren huisvrouw, evenals brandstoffen bij benadering op te geven. Verder moet dan een post worden vastge steld voor voeding, kleeding, reparaties, dokter, apotheker en zoo mogelijk nog iets kunnen worden gereserveerd voor ontspan ning. De post voeding moet zóó worden ver deeld, dat men zich in de laatste dagen van de maand niet, radeloos moet afvra gen, hoe men er moet komen en b.v. in het begin te veel aan extra dingen wordt be steed. Het feit of het huishoudgeld al dan niet groot is, maakt in dit opzicht niets uit, overleg en besparen is noodig. Moet er bespaard worden, dan zal dit, hoe onaangenaam het voor velen moge zijn, eerst op onnoodige uitgaven moeten gebeuren, koekjes, chocolade e.d. Verder is de post vleesch al spoedig tamelijk hoog, indien men althans gewend is de beste kwaliteiten te gebruiken. Het vleeschver- bruik kan zonder bezwaar verminderd wor den en men kan gerust vleeschlooze dagen invoeren. Aardappelen vullen veel aan, doordat zij verschillende, uitstekende

Schager Courant | 1936 | | pagina 8