elrose's Vergelding Raad Hoogwoud. Arrondissements-Rechtbank Uit onze omgeving. te Alkmaar. Vergadering van den Raad op Dinsdag 10 Maart 1936, 's morgens om 10 uur. Voorzitter de heer D. Hoogenboom, burgemeester tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering en wenscht hoewel reeds eenige maanden van het nieuwe jaar verloopen zijn, de raadsleden en persvertegenwoor digers een voorspoedig 1936. Spr. geeft een overzicht van de loop der bevolking over 1936, welk overzicht wij reeds puhliceerden. Wat de vooruitzichten betreft, deze zijn droeviger dan ooit, aldus spr., niet alleen te Hoogwoud, maar over de geheele wereld nemen de spanningen toe. En wat zullen de gevolgen zijn. De toestand is uiterst précair en al acht spr., voor zich, direct oorlogs gevaar niet aanwezig, hij ziet de toekomst donker in. Spr. hoopt evenwel op wijziging in den toestand in gunstigen zin; misschien gaan we betere tijden tegemoet. De notulen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Hiervan vermelden we; Goedgekeurd zijn verschillende raadsbesluiten, o.a. dan tot aangaan van een rek.-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. N.a.v. een circulaire van Sor. Zaken wordt beslo- len f68.— beschikbaar te stellen voor het crisis- comité/ Dit bedrag wordt verkregen door vermenig vuldiging van het gemiddeld aantal werkloozen (34) met f4.20, waarvan f2.— door de gemeente wordt bijgedragen en f2.20 door Soc. Zaken. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij vastge steld de quotiënten, ingevolge de financiecle ver houdingswet. F.^n besluit van Ged. Staten, dat de beslissing over de begrooting 1936 zal worden verdaagd, aan gezien het onderzoek daaromtrent nog niet is afge- loooen. B. en W. hebben besloten op aandrang van Ged. Staten het kasgeld Ie verzekeren en wel voor f2250. Het hetreft hier de uitgebreidste verzekering, waar onder ook alle diensten van de gemeente vallen. I-Iet raadsbesluit tot bet verstrekken van brand- stoffentoeslag aan .reorganiseerden, die uitgetrok ken zijn, zal niet worden uitgevoerd, gezien de er varing elders. Gewijzigd wordt een overeenkomst met bet Hoog heemraadschap. Een perceel grasgewas-dijk zal nu van jaar tot jaar worden gehuurd (buurnrijs fl. De afd. Hoogwoud-Opmeer van den Bond van Groote Gezinnen verzocht om finnneieelen bijstand voor verloskundige huln. Besloten werd. dit adres in handen van B. en W. te stellen om prae advies. Aan De Ruiter wordt eervol ontslag verleend als lokke.nluider, ingaande 1 Jan. 1.1. Hel pensioen bedraagt f 10.— per jaar. Eervol ontslag. B. en W. stellen voor, me.j. A. L. Remme, eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres te Hoogwoud. Conform dit voorstel wordt met algemeene stem men besloten. Volgt de benoeming van een onderwijzeres te Hoogwoud. De voordracht ziet er als volgt uit: 1. Mej. A. G. Bakker. Nederhorst den Berg; 2. Mej. A. Knnmen, Wijk aan Ze.o en Duin. 3. Mei. W. W. Kaper te Hensbroek. Benoemd friet algemeene stemmen wordt mej. A. G. Bakker; zij zal in dienst treden op 1 April a s. Een gratificatie. B. en W. stellen voor den ambtenaar, belast met het verstrekken van gegevens voor de plaatselijke belastingen over het jaar 1936, een helooning toe te kennen. Wordt goedgevonden en vastgesteld op f100. Wijziging begrooting 1935. Gewijzigd wordt de gemeentebegrooting over het dienstjaar 1935. De wijzigingen zijn meerendeels van administratieven aard. Door de overheid wordt 99 in de kosten van werkloosheidszorg bijgedra gen; de belasting bijdrage is vastgesteld op f 4725. De begrooting sluit nu op een bedrag van f 87.656.48, onvoorzien f 610.89. De rondvraag. De heer Schilder wijst op de hoornen langs de Zulderpade. Doordat de takken over den weg han gen, kunnen de stroowagens moeilijk passeeren. De Voorzitter zegt toe, de noodige maatregelen te zullen laten treffen, niet alleen voor deze, maar ook voor andere hoornen, die daarvoor in aanmer king komen. De heer Vijn vindt het op de aschbelt een knappe rommel. De heer Groen zoekt de oorzaak voornamelijk in de sloot er voor. De heer Vijn zou borden willen doen plaatsen, met als opschrift: „Verboden vuil *te stprten" of iets dergelijks. De Voorzitter wil het vuil in de sloot doen stor ten even voor het werk van de Pade. De heer Schoonewil merkt op, dat er slechte plek ken ontstaan na; demping met vuilnis. Dit komt voor al door het neergooien van teilen, blikken, e.d. De Voorzitter zal opdracht geven, dergelijke stuk ken stuk of plat te slaan. De heer Bossen zegt dat er tegenwoordig nogal reclame wordt gemaakt met leuzen als: Drink meer melk en Eet meer melkbrood. Kunnen we de scho len niet voorzien van melk? Uitgezonderd dan de school in de Weere, die al een bijdrage ontvangt voor schoolvoeding. Wat zullen de kosten zijn? Na eenige berekeningen taxeert men de kosten op f 10.per week. De Voorzitter zegt, dat misschien weldra gelden vrijkomen. Voor leerlingen uit onze gemeente, die de bijzondere school te Sijbekarspel bezoeken, wordt een zeker bedrag per leerling betaald. Er is echter minder uitgegeven, zonder dat wij evenwel ooit geld hebben terug ontvangen. Dit te restitueeren bedrag is al aardig opgeloopen en Voorzitter noemde een bedrag van f2000. De heer Bossen: Dus bet gaat ten koste van ons. De hoer Vijn: Een gauwigheidjel De Voorzitter heeft zich tot de gemeente Sijbe karspel gewend, doch die ging niet met onze ziens wijze accoord. Een hooger instantie gaf ons echter wel degelijk gelijk. We zullen straks dan ook de declaratie niet betalen voor de algeheele afrekening. Terug komende op de verstrekking van melk, zei de Voorzitter, dat B. en W. een onderzoek zullen in stellen. Ook de wegverbreeding voor het verkeer bij het perceel van Schoonewil waarvoor de heer Schoo newil grond wil afstaan zal door B. en W. beke ken worden. De heer Vijn meent dat op meerdere critieke plaatsen de toestand wel eens onder de oogen mag worden gezien. De heer Klaver vraagt of het rouleeringssysteem voor Hoogwoud gunstig zou werken. De Voorzitter antwoordt, dat 2 maanden wordt gewerkt, daarna gaat de werkverschaffing 1 maand stop. Ook voor de kleine tuinders is deze regeling het beste. Wanneer zij in de steunregeling vallen, mogen zij niet werken. Spr. wijst op de. bezwaren, verbonden aan een rouleeringssysteem, o.a. zal dan een controleur noodig zijn, wat weer kosten met zich mee brengt. Wat het werken bij elkaar betreft, daarvoor zijn er te weinig. Vervolgens werd vastgesteld een nieuw reglement voor het Burgerlijk Armbestuur en volgde sluiting van de openbare zitting, waarna de raad in comité ging ter vaststelling van de lijst van personen, die in 1936 in aanmerking komen voor vrije geneeskun dige behandeling. Z IJ P F. OUDESLUIS. De zangverceniging „Nieuw Leven", onder direc tie van den heer F. v d. Meij, met medewerking van The Funny Boys uit Schagerbrug. gaf 8 Maart, 's avonds te 8 uur, haar eerste openbare uitvoering in het lokaal van den heer J. Buisman. De zaal was goed bezet. De voorzitter, de heer G. Veltman, opende den feestelijke!) avond en deelde mede, dat de Band voor en direct na de pauze zijn muziekstukken zou ten beste geven. Eerst zong Nieuw Leven: Bede voor bet Vader land, daarna December en Gebed. Hierna O, waar ik eens kind was, vervolgens Mijn bleuzerke en. Panis Angelicus. Onberispelijk werden deze liederen gezorfgen, vooral het laatste was „af". De doodstille zaal had zichbaar genoten. Nu brachten The Funny Boys, Officer of the Day (Marsch), Schcnke mir deine Liebe, Rëgcndrop- je en Czardasfürstin De leider, de heer P. Hooij, deelde mee, dat de Boys voor de derde maal Oude- sluis bezochten. Vlug. vlot en vroolijk. wel 3 maai zoo goed als de eerste keer, werd de muziek uitge voerd. De aardige uniformen maakten een opge wekten indruk. Een daverend applaus drukte de juiste waardeering voor dit ..gesmeerde'' samenspel uit. In 't hijzonder verdient de refreinzanger, de heer Meijer, een woord van afzonderlijke hulde. Na de pauze speelden de Boys Lustspiel Ouver ture, Het meisje met het ringetje. Schön ist die Lie be am Hafen en die Musikanten sind da Als toegift schonken deze „Musici" (men zou gaan twijfelen of het wel amateurs waren), het Funny-Bays-lied. Daarna gaf de zang: Hymne aan den Nacht, Lied je van den Schoenlapper. Lcnteverwac.hting en 't Schipperinneke. Deze nummers vielen terecht zeer in den smaak. Directeur en leden kunnen trotsch zijn op het gepresteerde De voorzitter had VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 9 Maart. De niet verschenen verd. Evert Joh. K., was ten laste gelegd, dat hij op 7 November een auto had gehuurd ten behoeve van zijn patroon N. Meilink te Heiloo, terwijl zijn ex-patroon hiertoe geen op dracht had gegeven, temeer daar verd. bij hem niet meer in dienst was. Uit het getuigenverhoor kwamen nog veel meer dingen van dergelijken aard naar voren, zoodat de Officier het noodig vond verd. eens flink te straffen en eischte 3 maanden gevangenisstraf. De Politierechter veroordeelde hem conform den eisch. VAN DEN WAL IN DE SLOOT. Petrus A., arbeider te Grootebroek, had op 4 Ja nuari de 46-jarige schilder R. Berkhout 'n watje kou op z'n neus verkocht, omdat de schilder was opgetreden als getuige in 'n zaak tegen verdachte, terzake vernieling. Natuurlijk nam de Officier den getuige in bescherming en vorderde 14 dagen ge vangenisstraf. De Politierechter dacht er precies zoo over en veroordeelde verd. conform den eisch. DAT GAAT ZOO MAAR NIET. J. H., wonende te Hoorn, had opzettelijk als steuntrekker in de maanden Augustus en Septem ber, nagelaten eenige inkomsten van 'n zoon en 'n dochter op te geven en hierdoor het Rijk benadeeld. Ook in deze zaak was de Officier zeer scherp in z'n requisitoir en eischte 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak conform. DE BRIGADIER WAS GEEN EENS JARIG EN KREEG TOCH SIGAREN. Jacobus M., veehouder te Oude Niedorp, had op 22 Jan. te Winkel getracht brigadier Joh. E. 'n proces-verbaal van een zwendelzaakjc af te koopen, door deze 'n pakje sigaren aan te bieden. Natuur lijk ging deze vlieger niet op, maar volgde wel een nieuw verbaal. Eisch voor deze onverkwikkelijke daad 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak 14 dagen brommen. wel gelijk, dat hij vele jongelui opwekte eveneens lid te worden. Hij deelde mee, dat de contributie 20 cents per week bedroeg en de directeur van plan was een kinder koortje op te richten tegen een wekelijksche bijdrage van 10 cent. Hij dankte allen voor hun medewerking. De Band van den heer Stipriaan, waaraan even eens de heeren Bakker, viool en Kaan medewerkten, begeleidde uitstekend het nu volgende bal, dat deze welgeslaagde avond besloot. Directeur en leden der Zang, hulde voor dezen avond van kunstgenot. HEEREVGO WAARD Als bizonderheid kan nog worden gemeld, dat een dezer dagen door den heer C. de Vries alhier een snoek is gevangen, wegende 26 pond. Wegens ziekteverlof van een--der ambtenaren tor «secretarie is als tijdelijk ambtenaar aangesteld voor den duur van drie maanden de heer Van Rijn te Heemskerk, volontair, aldaar. Burg. Stand maand Febr. 1936. Geboren: Johannes Petrus, zoon van Johannes Tamis en van Dieuwertje Boots. Johannes Theodo- rus, zoon van Petrus Jacobus Mul en v. Elisabeth Anna Kos. Margaretha Agatha, dochter van Cornelis Korver en van Johanna Sneekes Johannes, zoon van Johannes Pols en van Lena Rus. Divera Elisabeth, dochter van Willem Groot en van Elisabeth Dekker. Petrus Theodorus, zoon van Adrianus Anthonius Loos en van Maartje Dekker. Jan. zoon van Wilhel mus Borst en van Johanna Schuitemaker. Wouterus, zoon van Cornelis Johannes de Vries en van Elisa beth Johanna Groot. Tijmen, zoon van Cornelis Sil- ver en van Trijntje Dekker. Henricus Theodorus, zoon van Petrus Brink en van Jonanna Mul. Alida Margaretha, dochter van Jacohus Buter en van Anna Catharina Bakker. Klazina, dochter van An thonius Franciscus Merlijn en van Aagje Snijders. Nicolaas, zoon van Johannes Snoek en van Cathari na Alida Laan. Johanna Cornelia, dochter van Theo dorus Ottenbros en van Maria Jobanna Schilder. Overleden: Doortje Kuijs. echtgen van Nicolaas van Stralen, 26 jaar. Engelina Maria op 't Veld, dochter van Nicolaas op 't Veld en van Geertje Brink. 3^ maand. Maria Johanna Sinnige. dochter van Jacobus Petrus Sinnige en van Johanna Borst, SOESSA OP NIKS AF. Hendrik Jozef M., niet verschenen, had te Egm.- Binnen bij verschillende winkeliers rookartikelen gekocht en niet betaald. De getuigen in deze zaak gehoord, konden niets anders verklaren, als dat zij zelf zoo dom waren geweest, den man crediet te ge ven, terwijl zij wisten dat hij niet betalen kon. Het bewijs van oplichting was dus niet geleverd en volgde onherroepelijk vrijspraak. EERLIJK DUURT HET LANGST. Corn. Kr., arbeider te Heerhugowaard, had op 14; Januari aldaar zijn baggerbriefjes vervalscht, door. bedriegelijk te vermelden 55 M3., waar dit 50 zijn moest. Heden terecht staande, kwam hij met 't zotte smoesje dat z'n bedoeling was het teveel ingevulde de volgende week wel te zullen inhalen. Eisch zeer kras: 3 mnd. Uitspraak 2 maanden, zoodat hij voor taan zich wel 10 keer zal bedenken, alvorens nog. zoo iets te doen. ERGERLIJK!!!! De 39-jarige arbeider Jacobus Br. te Hensbroek, had op 27 Januari het ergerlijke feit begaan om zijn buurman's hond eerst flink af te rammelen en daarna het arme beest op te hangen. Verd. voerde als zijn verontschuldiging aan, dat de hond, aange trokken door zijn hond. hem en zijn familie des nachts uit de slaap hield. De Officier trok tegen deze crgelijkc lafheid zeer. streng van leer en eischte 14 dagen gevangenisstraf. Uitspraak conform. HET BOETEKLEED ONTSIERT NIET. Lolke L., scheepsbouwer te Purmerend, had tq Beemster bij Jan Emsting, kwaker aldaar eenige pla ten lood gepikaand, om deze te gelde te maken. De man had nog eén verzoekschrift ingediend, de zaak met gesloten deuren te behandelen, wat werd afge wezen. Hij maakte overigens een keurige indruk, een man, die door armoede gedreven, tot deze daad was gekomen. Hij toonde voorts veel berouw. De Officier was dan ook zeer mild gestemd en eischtq- f 15 of 10 dg. Uitspraak f 10 of 8 d. GEEFT MEN DE VINGER, DAN. ENZ, ENZ. Theodorus M. te Grootebroek moest terecht staaq omdat hij in de maand December van 't erf van A. Feenstra een partijtje hout had gestolen. Verdachte had verlof gekregen was losse stukjes mee te ne men, maar was oen zoo vrij, naar geschaafde planken te grijpen. Verd. was niet verschenen. Eisch en uitspraak^ f20 of 10 dagen. 3 jaar. Dirk Voorthuizen, zoon van Jan Voorthui: zon en van Geertje Houtlosser, 58 jaar. Hendrika Appel, echtgen. van Jan Pankras, 34 jaar. Br eg ja Bleeker, weduwe Cornelis Bruin, 80 jaar. Johannes Mul. echtgen. van Jacoba Mulder, 62 jaar. Antje Booij, weduwe Ariën de Groot, 81 jaar. Gehuwd: Hendrik Rentenaar, 24 jaar, pluimvee houder. wonende Harenkarspel en Jannetje Alida Vader. 23 jaar zonder beroep, wonende te Heerhugo waard. H AREN K ARSPET WAARLAND. L.T.B. De tuinbouwvereeniging Harenkarspel Oost hield hare jaarvergadering bij de wed. G. Stoop. Voorzitter A. Dekker zegt: het is tegenwoordig geen aangename taak om een beschouwing te hou den over het afgeloopen jaar. Wij zijn dit jaar wel heel zwaar getroffen door het misgewas in de kool en hoopten wij dat de prijzen hoog zouden zijn, door de zachte winter heeft ons ook dat in do steek gela ten. Diegenen, die meenen dat hun teelt vergunning niet in orde is kunnen bij den voorzitter als vertrou wensman inlichtingen krijgen. Als afgevaardigden en plaatsvervanger voor de vergadering van den N.M.B. werden aangewezen de heeren Jac. Morsink, Jac. Hoebe, Ant. Bos, J. P. Bak? ker, Jn. Zutt en P. Dancnberg. Bij de bestuursverkiezing werden P. Bakker en Sf Hoek herkozen als bestuurslid. Besloten werd om met het nieuwe seizoen gezamenlijk eerste klas poot- aardappelen te koopen omdat gebleken is dat daar wel voordeel in zit. Voorstel van den N.M.B. zal wor den ingediend om een ruimere laadplaats voor auto's te verkrijgen omdat het transport per auto steeds toeneemt. Medegedeeld werd dat de fa. Haijtema te Alkmaar de laagste inschrijver was van de kunst mest voor een bedrag van f 2530.34. Ook werd nog gevraagd hoe het staat met de oprichting van de vei> eeniging voor ziekenhuisverpleging. De Commissie durfde wegens geringe belangstelling niet tot oprich ten over te gaan het voor en tegen.werd besproken en de Commissie is gaarne bereid indien er meer belang stelling voorkomt haar medewerking te verleenen. Hierna sluiting. C.on Zelo-nieuws: Con Zelo 1 speelde thuis tegen S.V.W. 1 en verloor met 31; Con Zelo 2 speelde eveneens thuis tegen Hollandia 2 en verloor met 1—0, Oorspronkelijke Roman door ARTHUR E. STRATTON 35. Den achtsten Juni 1913 hebt gij, Philips Giles, als voorzitter van de jury te Chelms- ford, het .schuldig uitgesproken over een man. van wien gij zelf moet geweten heb ben. dat hij onschuldig was, maar wiens ver oordeeling u niet anders dan welkom kon zijn, omdat hij een naam droeg, welke in ge- gcheel Essex gehaat was. Het recht is door li en inv medeplichtigen misbruikt, om aan gevoelens van persoonlijken afkeer te kun nen voldoen. Twaalf jaren, twaalf van mijn beste jaren, zijn me op die wijze ontstolen. Thans hebt gij. Philips Giles door mijn toe doen uw gerechte straf ontvangen en ik ben genadiger geweest, dan gij en uw tra wanten waart. Want de gestolen jaren kan niemand ter wereld mij teruggeven; elke vernietigde arbeid daarentegen kan opnieuw worden opgebouwd, als men den moed er toe heeft. Sir Charles Melrose" Met strakke oogen bleef Giles op het schrijven staren; toen kneep hij het in een gebaar van macktelooze woede samen. Langen tijd zat hij Feuilleton ineengedoken. De late zomerdag spoedde ten einde on grillige schaduwen van den naderenden avond vielen in het eenzame, ontredderde ver trek. Ondanks de warmte huiverde Giles. Ein delijk stond hij op. streek den brief glad en stak hem in zijn binnenzak. Er speelde een boosaar dige trek om zijn lippen. „We zullen zien, Sir Charles Melrose, we zullen zien", mompelde hij tusschen de tanden. „Mogelijk is het stuk-niet uit en komt er nóg een bedrijf"! Den volgenden morgen, in alle vroegte, ver liet Giles met vrouw en kinderén Ohelmsford en het groote, trieste Londensche leger van werk zoekenden en paupers nam weder eenige nieu we recruten in zich op. In de Chelmsford Ometle, welke dien avond verscheen, vroeg een sprekende advertentie van Brisbane Co. de aandacht der lezers en lezeres sen. Over drie kolommen werd den volke mede gedeeld, dat de prijzen van alle artikelen, in verband met een stijging van grondstoffen en herziening der arbeidsloonen, aanmerkelijk ver hoogd moesten worden. HOOFDSTUK XII HET NET WORDT DICHTGEHAALD Na een kille, natte Juni-maand zette Juli in met warm, stralend zomerweer en onmiddellijk was de groote exodus uit Londen aangevangen. Sir Charles had een gerieflijk gemeubelde villa in Brighton gehuurd voor Cicely en mevrouw Burke: zelf hielden de bezigheden hem in de stad maar ieder week-end bracht hij, in gezelschap van zijn secretaris, in de badplaats door. De beurszaken hadden de- laatste maanden steeds meer van zijn tijd in beslag genomen en Fortuna week daarbij nimmer van zijn zijde; ook le on derneming met The Observer slaagde boven ver wachting. Melrose was na zes maanden reeds tot de overtuiging gekomen, dat hij er heel wat minder geld op zou moeten toeleggen, dan hij aanvankelijk begroot had. Fenton bleek inder daad een dagblad-leider van buitengewone ca paciteiten. In den beginne had hij felle aanvallen van de Labour-pers te doorstaan gehad, welke hoonend gewaagde van den socialist, die aan de verlokkingen van het bourgeois-kapitaal geen weerstand had kunnen bieden. Een paar malen slechts had Fenton er op geantwoord, maar zóó scherp en tevens zóó compromitteerend voor enkele politici, die in Labour een voorname rol speelden, dat The Observer al heel spoedig met rust gelaten werd. En vooral was de belangstel ling voor het blad in breede kringen gewekt, toen het opzienbarende, maar sterk gedocumen teerde onthullingen deed omtrent de corruptie in het Londensche politiewezen, Tot Fenton'? groote voldoening was de zaak zelfs in het La gerhuis ter sprake gebracht. „Het wordt hoog tijd, Wendsworth", zei Sir Charles op een warmen middag in de eerste helft van Augustus, toen zij hun werkzaamheden beëindigd hadden, „dat je ook eens vacantie neemt. Je bent nu ruim een jaar in mijn dienst geweest en, ik kan niet anders zeggen, tot mijn groote tevredenheid. Trek er dus een week of drie tusschen uit. Waarheen zal het zijn?" „Ik heb nog geen plannen gemaakt", ant woordde de jonge man, na een lichte aarzeling „Maar als ik het voor 't kiezen heb, zou ik het liefst naar Brighton gaan". Sir Charles keek hem met een eigenaardiger blik aan. „Ik geloof niet, dat mevrouw Burke de groote trekpleister is. Dus moet Cicely het zijn". Wendsworth bloosde. „Ja ik houd van het meisje en ik meen, dat ik haar ook niet onverschillig ben", bekende hij. „Zoo verwonderlijk is het niet, mijnheer C'lifford dat twee jonge menschen, die veel in elkanders gezelschap verkeeren, ten slotte op elkaar ver liefd worden." „Ik heb het zien aankomen, Wendsworth. en, eerlijk bekend, het heeft me al heel wat zorg ge geven. Neen, wacht even", vervolgde Sir Charles met een gebaar zijn secretaris het zwijgen op leggend. „Ik heb je leeren kennen als een sym pathieken kerel; je bent ten volle waard geweest, dat ik je destijds je kans gegeven heb. Maar op een positie van particulier secretaris kan je be zwaarlijk trouwen. In de tweede plaats: je weet van Cicely Sherman niet meer, dan dat zij de dochter is van den besten vriend, dien ik ooit heb gehad, maar haar verleden is een gesloten hoek voor je". „Wat heb ik met haar verleden te maken?" protesteerde Wendsworth. „Tk zou er mijn hand voor in het vuur durven leggen, dat het verleden van Cicely even onberispelijk is geweest, als haar heden dat is. En mocht er al in het leven van haar vader of moeder iets zijn voorgevallen, dat beter niet opgerakeld werd u begrijpt, dat ik maar een veronderstelling uitspreek, die op geen enkele grond berust dan zou het toch verre gaand onbillijk wezen, zoo iets haar aan te re kenen. En denkt u eens aan mijn verleden, mijn heer Clifford! (Wordt vervolgd? II

Schager Courant | 1936 | | pagina 6