Plaatselijk Nieuws. POORTER'S Uil Bergen. Paardensportdag te Schapen. Vereen. Ortwikkelingsavonden Au, Au, mijn rug, dat zware bed ook! Alkmaarsche Kaasmarkt. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING. De heer A. J. van Ginkel over de ont wikkeling der luchtvaart in het alge meen en die der K.L.M. in het bijzonder. Voor de afd. Alkmaar der Ned. Reisvereeniging sprak Donderdagavond in de groote zaal van de Rustende Jager de heer A. J. van Ginkel uit Am sterdam over de ontwikkeling der luchtvaart in het algemeen en die der K.L.M. in het bijzonder. Er waren niet moer dan 20 mcnschen opgekomen, om naar den heer Van Ginkel te luisteren. De weg blijvers hadden ditmaal ongelijk, want de lezing, welke door lichtbeelden verduidelijkt werd, was interessant en leerrijk. De heer A. Sietsma, voorzitter der N.R.V., afd. Alkmaar, heette de aanwezigen welkom en drukte er z'n spijt over uit, dat zoo weinigen van hun be langstelling blijk gaven. Spr. leidde daarna den heer Van Ginkel bij de aanwezigen in. Ook deze betreurde de slechte opkomst, doch meende, dat zij die gekomen waren, dan toch wel een geweldige belangstelling voor dc luchtvaart moesten hebben. Het, deed spr. genoegen ook ver schillende dames onder zijn gehoor te zien, want in /-■er veel gevallen mogen de mannen niet vliegen, omdat de vrouwen het niet willen hebben. Ook hier geldt het „onbekend maakt onbemind" en daarom verheugde het spr. dat de dames nu gelegenheid kregen eens met de luchtvaart kennis te maken. Na deze korte inleiding vertoonde spr. een lange serie fraaie lichtbeelden, waarbij hij een verklarende tekst gaf. Het zou ons te ver voeren over alle plaatjes iets te zeggen of in details te treden over techni.sche bij zonderheden. Wij doen derhalve eenige grepen. Het eerste plaatje toonde het allereerste vlieg tuigje. waarmede 1."» jaar geleden de K.L.M. om den anderen dag een dienst onderhield tusschen Am sterdam en Londen, via Rotterdam. Een open toe stelletje, plaats biedend aan één passagier. Van den eersten dag af aldus spr. heeft men vertrouwen gesteld in de K.L.M.; die eerste passagiers zijn dc steunpilaren geweest waarop de K.L.M. heeft kun nen voortbouwen, om uit te groeien tot de Maat schappij, welke zij thans is. Na dit oudste tvpe nassagiers vliegtuig kregen we het Vlaggeschip der K.L.M., de F 36 te zien. Fokker, een houwer van oorlogsvliegtuigen oor spronkelijk, ging zirh na het sluiten van den vrede toeleggen op het bouwen van verkeersvliegtuigen en de F 36 is de grootste machino der Maatschap pij, plaats biedend aan 36 passagiers. De F 36 is uit gerust met 4 motoren, elk van 700 P.K. en kan een snelheid bereiken van -260 K.M. per uur. De snelste machines van de K.L.M. zijn dc Dou- glas-machines. vervolgde spr. Deze hebben 2 moto ren, elk van 720 P K. en kunnen een snelheid berei ken van 325 K.M. per uur. De K.L.M. bezit 7 Dou- glas-mnchines. welke op de Indië-lijn gebruikt wor den. Het ligt in de bedoeling, aldus spr., binnen niet al te langgn tijd dag en nacht door te vliegen naar Indië. Een merkwaardigheid van de Dpuglas-machi ne is o.a. dat de cabine is gebouwd boven den vleu gel, hetgeen z'n voor-, doch ook z'n nndeelen heeft. We kregen daarna afbeeldingen te zien van ver schillende typen vliegmachines, waarvan we o.a. noemen, de F 20 met intrekbaar landingsgestel; de F 12 en F 18 die vroeger regelmatig dienst deden op de Indië-lijn en waarvan laatstgenoemd tvpe ('oor z'n stroomlijn een groote snelheid kon. bereiken Spr. vertelde, dat de. schroeven dezer machines 1700 maal per minuut ronddraaiden. Daarna kwam op het doek de twee motorige F 8, plaats biedend aan 5 nassagiers en alleen in gebruik bij hpt binnenlanrtech verkeer en het kleine Kool- hooven-vliegtuigje, dat een taxidienst onderhoudt en waarin 3 nassagiers zich voor 22 ct. per KM. over groote afstanden kunnen laten vervoeren. Van deze taxi-vlieafuigies zijn er 5 in gebruik. Nadat de heer Van Ginkel ons nog een afbeelding had getoond van een grooten tweedekker, bestemd voor het vervoer van vracht en den naam „Jumbo" dragende, werd er gepauzeerd. In het hveede gedeelte van z'n lezing behandelde de K T .M.-vertegenwoordiger in de eerste plaats de luchtlijnen, welty» aldus spr. bijna de geheele aarde omspannen. Binnenkort wordt door de K.L.M. een lijn ge opend van Batavia, via Borneo naar de Philippijnen en daar een Amerikaansche Maatschappij een lijn gaat exploiteeren van de Philippijnen naar San Francisco, zal men na opening dier beide lijnen weer een eind verdor zijn met de omspanning der aarde. Over het verkeer in Centraal Europa vertelde spr. dat bijna alle landen en steden per vliegtuig bereikbaar zijn en dat de K.L.M. een belangrijk aandeel had in alle lijnen. In den zomer aldus spr. is Amsterdam ie deren dag met niet minderd an 90 steden verbonden. Daarnaast zijn er nog het binnenlandsch luchtvaart- net en de lijn Amsterdam—Batavia, welke- een lengte heeft van 1460 K.M., welke afstand in den winter wordt afgelegd in dag en in den zomer in 5 dagen. Spr. had gelegenheid erop te wijzen, dat do door velen zoo gevreesde luchtziekte bijna niet meer voorkwam, daar de piloten thans niet langer ge dwongen waren laag te vliegen en de toestellen op een hoogte van 1000 of 1100 M. zeer rustig lagen. Na deze interessante bijzonderheden volgden prach' 1igc beelden van Schiphol en Waalhaven. In het afgeloopen jaar werd Schiphol door pl.m. 300.000 en Waalhaven door ongeveer 200.000 ménschen bezocht. Over het vrachtvervoer vertelde de heer van Gin kel nog tal van bijzonderheden. Van beteckonis voor al was het vervoer van vruchten, in het hijzonder aardbeien en van bloemen. Maar ook kreeg de K.L.M. dikwijls zonderlinge vrachtjes te vervoeren. Zoo bracht de sterke „Jumbo" eens een fokstier van Nederland naar België en nam een der Douglas-ma- chincs drie lcanarie-vogeltjcs mee van Amsterdam Ja, ik wtet wal, dat het mijn beurt rog «lat is.... maar die verdraaide vlieg ral ik.... (pats!!!)----- Naar wij uit betrouwbare bron vernemen zullen de kampioenswedstrijden van de Lan delijke Ruiterver. in Noord-Holland ditmaal eind Mei of begin Juni te Schagen worden gehouden. De hoogste instanties in de Paardensportwereld hebben dit plan reeds goedgekeurd, zoodat het wel zeker is, dat deze wedstrijden, die steeds een waar festijn voor paardenliefhebbers beteekenen, ditmaal in onze plaats zullen worden gehouden. Daar de liefhebberij voor het paard in onze stre ken steeds groeiend is en ook in de Wieringermeer goed materiaal aanwezig schijnt te zijn, verwacht men groote deelname. De organisatie is opgedragen aan dc rijvereenigin- gen van Barsingerhorn en Schagerbrug. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag j.1. zeer matig, er waren juist geen zware koeien aange voerd. De hoogste noteering was f 180. De aanvoer gaat steeds vooruit, volgens de laatste weken. De handel in kalfkoeien was heel goed, met een flinke aanvoer. Hoogste noteering kwam op f 200, een mooie prijs, maar het waren pracht koeien, wel ke Boontjes en Schoen hadden aangevoerd, in totaal 19 stuks, enkel van hun. Gelde koeien handel goed. In pinken was weinig handel. De handel in nuchtere kalveren was zeer kalm, prijzen minder. Paardenhandel goed. Oude slachtschapen f 16—23. handel goed. Overhou- ders matig. Dc handel in vette varkens vrij goed, iets minder in prijs. Op de biggenmarkt was het een kalme bewe ging, hoogste noteering 14 gld. In kippen, konijnen enz. geen verandering. Han del gewoon. THEATER ROYAL. „Verliefd maar op wie?", de film, die deze week in Theater Royal draait, is opnieuw een tri omf van den wereldberoemden zanger, Jan Kiepura Bij het uitkomen van deze pas 5de film met Jan Kiepura, zal het, bij een terugblik op de vroegere successen van de Poolsche zanger, opvallen dat iede re nieuwe schlager van dezen populaircn filmactuer een grooter succes bleek dan de vorige, wat als een tamelijk uniek feit in de filmindustrie aangemerkt mag worden. De zanger Jan Mnrena, de beroemdste van alle te noren, heeft de zeer verstandige neiging zich af en toe, niettegenstaande de romantische aantrekkings kracht van het tooneel, ook eens zoo te geven, als hij in werkelijkheid is een sympathiek gewoon mensch, Een uur geleden in de D-trein, heeft hij weer pens d« vloek der beroemdheid ondervonden, toen ecu zoowel 'vriendelijk, als gezette heer- zich' -fian hem-.opdrong, die hem, behalve zijn 100 .jaar. oude augurken-engrosfirma, zijn lieve 17-jarige doch ter Camilla voorstelt. En thans deelt, de altijd met ijverige nerveusiteit geladen impressario Hans Heinz Hinz den verwon derden .Morena mede, dat hij die avond, pa afloop van de opera-voorstelling, op bezoek moet bij de grootvorstin Loridowska. En wel, daar de, voor de aanstaande Amerikaansche tournee van Morena, belangrijke, invloedrijke president van de grootste Amerikaansche courantentrust, er ook aanwezig zal zijn. Neen. Jan bedankt er voor zich als een aap in de dierentuin door dit gezelschap te laten bekijken hij denkt er niet aan daar te verschijnen! Hinz, die slechts met inspanning van al zijn krachten aan een algeheele vertwijfeling ontkomt, herinnert zich een ontmoeting met een aangenaam jongmensch in de hal van het station, die op zijn blonde haar na, een werkelijk verbluffende gelijkenis met den zwartharigen Morena vertoonde. Dezen blonden jon geling moet hij zien te pakken te krijgen inge val van nood kan hij misschien in de plaats van Morena verschijnen meent Hinz. Hieruit ontstaan allerlei verwikkelingen, kostelijk en oer-geestig. Het slot is, dat de liefde en de kunst viel* geluk kige menschen vereenigt. GééN VERFRAAIING. We hebben enkele maanden geleden onze waar deering kenbaar gemaakt voor de wijze, waarop dank zij het streven van onzen stationschef, den heer Slort voor de verfraaiing om het station der Ned. Spoorweg werd gezorgd. Fraaie tuinaanleg het plaatsen van een bank, zeer ten gerieve van het reizend publiek, dat gaat do goede kant uit, zóó oordeelden wij. Maar des te meer trof het ons dezer dagen, toen we zagen, dat precies tegenover het station diverse stapels bielsen zijn verrezen, die o.i. een leelijlc ob stakel vormen in het fraaie panorama, dat men op die plaats juist kan hebben. Het komt ons voor, dat met wat goede wil, voor die bielsen toch wel een plaats was te vinden, die minder afbreuk doet aan het vanaf het perron te genieten vergezicht; Mogen wc de medewerking van de betrokken spoorwegautoriteit daartoe inroepen?! DE HANZE In de Commissie tot voorbereiding van de feestelijke opening van het kanaal en den nieu wen haven hebben zich voor de Hanze beschik baar gesteld de heeren Jac. de Moei. J. deRuijter en W. Plukker Laat U niet langer plagen en laat Uw veeren bedden 3-deelig maken bij: TAPIJT- EN MEUBELHANBEL 0 LAAGZIJDE B 32 - TEL. 87. SCHAGEN. Stalen op aanvraag. - 's Morgens gehaald, 's avonds terug. De aanvoer was iets grooter en de prijs wat beter. De hoogste markt van f 21.werd be taald voor één stapel. De middelprijs voor goede kaas was f 17.50 a f 18.—. Wat minder opbracht, was van afwijkende kwaliteit. De handel was ontegenzeggelijk beter. Ten deele ligt dit wellicht aan het feit, dat de productie terug blijft bij verleden jaar, terwijl de voorraden kleiner zijn- Waaruit men zou kunnen concludeeren ,dat een iekort is ont staan. Ook is het mogelijk, dat de gespannen internationale toestanden de speculatie in de hand werken. Intusschen daalt de boter snel in prijs en het is niet onwaarschijnlijk, dat weer meer vette kaas wordt gemaakt, waartegenover dan een verminderde boterproductie staat. Wellicht dat we de uitwerking daarvan de komende weken kunnen vaststellen. men terugkeeren van de Vrijzinnigheid naar de Rechtzinnigheid. Daar wordt zekerheid gegeven; het autonome be ginsel is prijsgegeven. Het Woord God's wordt den Rechtzinnige opgelegd en daar moet hij aan ge hoorzamen. Maar al is de heteronomie inplaats ge komen van de autonomie, dan is er nog een groote verscheidenheid, hoe God's woord moet worden uitgelegd? We moeten dus een kerk hebben, die niet alleen het Woord God's heeft, maar ook een onfeilbaren uitleg. Het gezag ligt. dan alleen in een door God gestichte Kerk, die het onfeilbare leergezag heeft aangaande de waarheid. De vraag rijst: Waar is de onfeilbare kerk te vin den en dan komt men tot het. katholicisme. Daar wordt den mensch de zekerheid gegeven, welke niet berust op praatjes in de ruimte, maar een zekerheid welke logisch zal worden bewezen. Voor een intel lectueel en geest is er een bekoring in gelegen, te we ten hoe dit logische systeem is in elkaar gezet. Men komt tot de overtuiging dat er een geopenbaarde waarheid is, maar dan zal men moeten behooren tot de behoedster der waarheid en dat is de kerk. Zoo'n kerk kan niet door uienscho'1 zijn gesticht, maar moet. door God gesticht zijn. Dit is de ontwikkelingsgang, hoe -*ctueclen van dezen tijd, die zekerheid en waa >eken, lo gisch en noodwendig moeten komen to- .atholieko kerk. I-Iierna werd gepauzeerd. In het tweede gedeelte van zijn rede, hegion spr. te zeggen, dat iemand die symboliek en aesfbetfisch is aangelegd, ook in de katholieke kerk terecht kan. Immers, het Eeuwige is op aarde aanweaig in da Mis. Daar zal men verlost zijn van z'n twijfel, er is hem een volstrekte zekerheid gegeven niet aJleen voor het leven hier óp aarde, maar ook hiernamaals. De vraag rijst nu: is het waar dat in de katholieke kerk de waarheid inderdaad gevonden wordt? És is een keerzijde, n.1. deze: de R.K. kerk is gegrondvest op de Nieuw-Teslamentische geschriften en op de Evangeliën. Katholiek wordt gezegd; de kerk berust op het Nieuwe Testament, m,aar laten we dat -un eens om- keeren. Dat, zou verrijkende consequenliès hebben, dan vervalt alles wat in cle Nicuw-Testamentischc ge schriften slaat. Bijbelonderzoek, ontelbare vragen zijn opengela ten. De vraag is nu: kan een mensch geestelijke rust en geestelijke vrede vinden bij zoo tal van openge laten vragen? Nu komt de vraag van de suggestie. In hoeverre wordt de mensch beinvloed door de mas sale verschijnselen van dezen tijd. Men wil de waar heid gepresenteerd krijgen, al ware het een stuk koek. Het gaat er nu om hoe de mensch zelf geaard is. Massaal gesproken gaat er een geweldige suggestie uit van het katholicisme en op tal van naturen zal dit grooten invloed hebben, aldus eindigde spr. Hierna volgde gelegenheid tot het stellen van vra gen. Aan het slot dankte de heer Daalder ds. Theesing hartelijk voor zijn rede, waarna sluiting volgde. HEER H.Ü GO WAAR D Veenhuizen Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. v. Twuiver, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Oudorp. Sabotage gepleegd 1 Tijdens de luchtbeschermingsoefeningen in Friesland? Heerenveen. Bij de Donderdag gehouden luchtbeschermingsoefeningen in dc provincie Friesland hebben zich te Oosterwolde dingen voorgedaan, die aan sabotage doen denken. Tijdens de verduisteringsoefening gister avond is een hooimijt bij een boerderij onder Oosterwolde in vlammen opgegaan. De brand verlichtte den geheelen omtrek. De politic heeft een aanwijzing, dat deze hooimijt door onbekenden opzettelijk in brand is gestoken Verder werden van een Radiocentrale te Oosterwolde, die medewerking verleende bij de oefeningen, eenige lijnen doorgesneden. Ook hier is vermoedelijk kwaadwilligheid in het spel. De politie zet haar onderzoek voort. OP HOOP VAN ZEGEN En zijn Edelachtbare. Men schrijft ons uit Bruinisse: In de vergadering van den gemeenteraad heeft de heer van Vessum afgekeurd, dat de afd. van den Ned. landarbeidersbond „Op Hoop van Ze gen" van Heijermans heeft uitgevoerd. Dit vond spr. in den huidigen tijd van politieke hartstoch ten niet goed. Men schijnt bovendien bij deze vertooning het er wel wat al te dik te hebben op gelegd, zeide spr. De beide wethouders keurden het gebeurde ook af en de burgemeester heeft toegezegd dat hij zich in het vervolg, als hoofd der politie vooraf den tekst van stukken, die uitgevoerd zullen worden, zal laten voorleggen. naar Batavia. Ook slangen, tijgers en andere wilde dieren werden vaak vervoerd Het vervoer van post en kranten was natuurlijk ook zeer groot. In de laatste jaren beschikt de K.L.M. over een prachtig ambulance-toestel voor het ver voer van zieken, waarvan zeer veel gebruik wordt gemaakt. In 1922 bedroeg het aantal passagiers, wat door de K.L.M. werd vervoerd 1664; in 1934 was dit aantal gestegen tot 87000 en in het afgeloopen jaar werden n'et minder dan ruim 110.000 menschen vervoerd. Hier is niet bij inbegrepen de lijn Amsterdam—Ba tavia. In 1934 werd 190.000 Kg. post vervoerd en ook het vervoer van vracht gaat steeds in stijgende lijn. Tweemaal per week gaat er 2 a 300 Kg. post naar Indië. De causerie werd besloten met eenige fraaie lucht foto's van Amsterdam, Scheveningen, het vesting stadje Naardcn en van eenige steden langs de Indië- lijn. Tot besluit een route-kaartje van. het door de „Snip" afgelegde traject van 3600 K.M. over water, op haar reis van Amsterdam naar Paramaribo én Curacao. De heer Van Ginkel besloot met te zeggen, dat het in de bedoeling lag der K.L.M. in de toekomst ook een rcgelmatigo verbinding met West-Indië tot stand te brengen. De heer Sietsma dankte den spreker hartelijk voor zijn interessante en leerrijke causerie, welke woorden door een krachtig applaus der aanwezigen werden onderstreept. DS. THEESING UIT MIDDELIE OVER: „TERUG NAAR ROME?" In een der zalen van hotel Kreb aan de Breelaan sprak gisteravond voor de Yereeniging Ontwikke lingsavonden, Ds. Theesing uit Middelie over: „Te rug naar Rome?" Bij ontstentenis van den voorzitter, de heer Beijne- veld, opende de heer Daalder met een woord van welkom. Spr. zeide dat het bestuur buitengewoon blij was, dat Ds. Theesing zich evenals verleden jaar, weer bereid had verklaard een lezing te houden, over het onderwerp, wat hem zeer ter harte ging. Spr. wees er met nadruk op, dat deze avond in geen enke' opzicht verhand hield met de vergadering, waarop oud-minister Marchant had gesproken. Spr. gaf daar na het woord aan Ds. Theesing. Deze begon met te zeggen, dat hij geen protest wil de uitspreken tegen de bekeering van Mr. Marchant het onderwerp zou meer in algemeenen zin worden gehouden. Spr. wees er op. dat de bekeering van Mr. Mar chant natuurlijk geen unicum is en het eigenaardig is, dat de buitenstaander bij zoo'n bekeering de schou ders ophaalt en zegt: hoe is het mogelijk, dat een intellee.tueel persoon overgaat naar de katholieke kerk? En nu is het juist eigenaardig, dat de bekeer lingen over. liet algemeen behooren tot de intellectu- eelen. Stellen wij een overgang als een actie: zou deze dan niet het resultaat zijn van een reactie, welke er nan is voorafgegaan? vroeg spr. Inplaats van de theologie van vroeger is het natuurwetenschappelijke gekomen en daardoor is een geheel ander begrip ge komen van de werkelijkheid. Vroeger zouden er in 't theologische wonderen ge beuren. in het natuurwetensehannclijke zijn de won deren uitgesloten, omdat men zich nu houdt aan be paalde wetten. In liet theologische werd plaats gehouden voor *n geestelijke macht; er bestond dus een geestelijke ach tergrond van deze zeer werkelijke wereld. Deze gees telijkheid wordt nu op den achtergrond geschoven, waarvoor de realiteit is in de plaats gekomen. Dc geest is dus niet het werkelijkheidsverschijnsel maar slechts iets bijkomstigs. Er is nog een vraag, welke de menschelijkheid steeds heeft bezig gehouden; dat is de waarheids- vraag. En wat is de waarheid in werkelijken zin? wordt er nu gevraagd. De oude theorie dat de waar heid is geopenbaard, is losgelaten; nu wordt dc idee van openbaarheid ontkend, nu moeten de menschen tot de waarheid komen. Het redelijk denken zal dus komen tot het begrip: de waarheid. Velen zeggen nu, dat men naar waarheid kan streven, doch dat men er nooit zal komen. Dat is het element der onzeker heid, dat langzaam maar zeker in den geest zal door werken. Hierdoor gaat men de verschillende gods diensten critisch beschouwen en men komt tot het resultaat, dat in eiken godsdienst wel wat zal zitten, maar het is het ware toch niet. Behalve het critische, komt nu ook het sceptische te staan. Men zou ook kunnen zeggen: er is geen waarheid, er is niets en daardoor komt men tot het nihilisme. Het resultaat nu van deze onzekerheid is, dat men voor de groote massa krijgt een algeheele vervlak king van het leven. Zoodra men is voortgeschreden tol een ontkenning van een geestelijken grond der werkelijkheid, dan ziet men, dat aan de moraal is ontnomen de grond en' de wortel. Daarmede vervalt dus de eeuwige grondslag; men vraagt niet langer of het goed is of slecht, maar men wil weten of het nuttig of noodig is. Dan krijgt men dus ook een vervlakking van den zedclijkheidszin der massa. Men maakt zich nu uitsluitend over dc economi sche vraagstukken druk en de economie dringt nu weer de natuurwetenschap op zij. De geheele menschelijke samenleving wordt ver- stoffelijkt. Een dergelijke vervlakking is niet geschikt voor al!e menschen. Er zijn menschen die nog behoefte hebben om uit te gaan boven het stoffelijke. De workelijk dieper levende naturen zullen niet bevre digd worden. Men wil iets hebben van geestelijk heid, welke den mensch uittilt boven het stoffelijke. In de Europeesche cultuurgeschiedenis zullen nieuwe mythen verschijnen in den vorm van com munisme, nationaal socialisme en fascisme. In die mythen wordt diepgang aan het leven gegeven en in iedere mythe wordt gesproken over een leider, die eigenlijk de vertegenwoordiger is van het eeuwige, hier op aarde. De idee van een heilstaat wordt gepredikt. Alle mythen zijn geweldsmythen, Tusschen de geweldsmythen van het heden en de Christelijke mythen is een groot verschil. Zedelijk en idealistisch gesproken zal men inzien, dat de liefdes-mythe hooger zal staan dan de geweldsmythe Wanneer men als intellectueel zoeker komt tot de Christelijke liefdesmythe, verlangt men meer nog dan een mythe; nien verlangt waarheid en werke lijkheid. De moderne mythe is een mythe uit den mensch; de Christelijke mythe is uit God gekomen en dat is waarheid. Nu wil men weten, hoe de Protestant er toe komt de Christelijke mythe te aanvaarden als de geopen baarde waarheid? Kan ik komen tot de volstrekte zekerheid, dat dit de werkelijke waarheid is? In het Vrijzinnig-Protestantisme worden alle vragen opengelaten, daar wordt dus rekening gehouden met het autoonme beginsel. Daar ligt een geweldige verscheidenheid van opvatting in. Onbevredigd zal

Schager Courant | 1936 | | pagina 10