Nieuwe Niedorp-Schagen l-l Schagen - nieuws. Van de Alkmaarsche Sportvelden Maandag 16 Maart 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9935 SPORT VAN ZONDAG NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp aC.S.V. a, 20. Nieuwe Niedorp Adsp. kampioen! In de laatste minuten ontkomt Schagen aan de nederlaag. Verheugend is het te kunnen melden dat N. Nie dorp en Schagen een spannende, maar bovenal faire strijd tegen elkander hebben gestreden. Het was of beiden er zich van bewust waren dat zij tegenover elkaar en hun supporters wat hadden goed te maken. Geen oogenblik kreeg men den indruk dat hier twee clubs aan het werk waren, welke in de eerste com petitiehelft zulk een onplezierige match tegen elkaar hadden gespeeld, met de gevolgen daarvan. Reden dus om verheugd te zijn, zulks kan toch de goede verstandhouding welke zoo onmisbaar is, slechts ten goede komen. Groote belangstelling. Zooals te verwachten was, is er zooals bij alle N. NiedorpSparta derby's groote belangstelling, de tri bune is zoo goed als geheel bezet, ook langs de hek ken staan velen belangstellenden. De penningmeester kan dus ook tevreden zijn, voorloopig krijgt hij niet meer zulk een groote recette, daar dit N. Niedorp's laatste wedstrijd was in het seizoen 19351936. Als scheidsrechter Schmidt het beginsignaal heeft gegeven, staan de volgende teams tegenover elkaar: Schagen: Arnoldus Peetoom Vlottes Weeland Slikker Boon Schoorl Veenstra Grootes de Moor Dekker We missen alzoo Boontjes, den goeden midvoor, en Middelbeek. N. Niedorp brengt het volgende elf tal in het veld: Bakkum Van Herwerden Grootes Sepers Peereboom Toepoel Faus Reijne de Weerd Bregman Kaaij Onmiddellijk na den aanvang heeft N. Niedorp reeds een pracht scoringskans, doch door buitenspel gaat deze kans verloren. -N. Niedorp is meer aanval lend dan Schagen, dat eenige malen op aller won derlijkste wijze aan een doelpunt ontkomt. Kaaij en Peereboom krijgen corners te nemen, goed zetten zij den bal steeds voor de doelmond, de Schagen defen sie is echter goed op dreef en weet op zeer goede \Vij- ze den bal uit de gevaarlijke zone te verdrijven. Vooral Peetoom, de kleine rechtsback is er prachtig in en is voor Kaaij en Bregman een groot struikel blok. Toepoel knalt een paar malen mijlen' over. Dek ker stelt Bakkum in de gelegenheid te laten zien dat het Schagen niet gemakkelijk zal vallen hem te pas- seeren. Dan krijgt N- Niedorp een vrije trap te ne men op 15 M. afstand van het doel. Faus zendt een hard schot in, Arnoldus heeft geen kans, maar daar de trap niet in eenen benut mocht worden, wordt dit doelpunt terecht geannuleerd. De duels tusschen Peereboom en Vlottes zijn zeer spanhend, waarbij om beurten gezegevierd wordt. De aanvallen van Schagen zijn niet zonder gevaar, speciaal Dekker en de Moor zijn een goede linkelvleugel, waarmee van Herwerden en Reijne dikwijls de grootste moeite heb ben. Voorloopig laten zij zich nig niet passeeren. Faus krijgt enkele schotkansen, doch de afstand is te groot om Arnoldus te passeeren. Als de scheids rechter de rust aankondigt, heeft nog geen der par tijen het tot een geldig doelpunt weten te brengen, zoodat de stand nog is zooals is begonnen, 00. Na de rust. N. N. zet al spoedig enkele gevaarlijke aanvallen op, waaruit goede kansen voortkomen. De doelpun ten zijn dezen middag wel zeer schaarsch. Bij N. N. is het Grootes, die zijn goeden vorm maar niet kan be reiken, veelvuldig mist hij finaal, om het even later weer gedeeltelijk goed te maken door op wonder lijke wijze de'Schagcnaars den bal te ontfutselen. Bij Schagen is het de rechterwenk en Weeland als rechtshalf, die het minst sterk is, zoowel Veenstra als Schoorl zijn niet bijzonder gevaarlijk. Faus om speelt Peetoom, doch met zijn schot is het mis. Zoo wel Schagen als N. Niedorp leggen de kracht in de verdediging, en laten het maken van doelpunten over aan snelle, onverwachte uitvallen. Op dergelijke wij ze komt N. Niedorp aan de leiding ook. Er is nog ongeveer een half uur te spelen, als Toepöel hard voorzet, Slikker tracht den bal weg te koppen; hij krijgt den bal totaal verkeerd op het hoofd en via de paal verdwijnt de bal in het net, 10. Alzoo is N. N. op gelukkige wijze aan de leiding gekomen. Schagen geeft zich nog op geen stukken na gewon nen; hun aanvallen dragen steeds een gevaarlijk ka rakter. Bakkum moet enkele malen handelend op treden, eenmaal weet hij nog juist den bal over zijn doel te werken. Maar evenals alle corners, leverde ook deze niets op. Veenstra krijgt een prachtkans, huizenhoog knalt hij den bal echter over het Niedor- per doel. Evenals voor de rust N. Niedorp, krijgt nu Schagen een vrije trap te nemen. Dekker knalt den bal hard in het N. N.-doel, maar wordt evenals de N. Niedorp vrije trap geannuleerd. Dus staan we daarin weer gelijk. Schagen is nu meer in den aan val dan voor de rust. Arnoldus wordt wat onzeker; ballen van Faus en Toepoel keert hij wel, maal laat steeds den bal los, waardoor hij onnoodig zijn doel in groot gevaar brengt. Nog vijf minuten zijn te spelen, Schagen is in den aanval, Schoorl knalt op doel, keurig weet Bakkum den bal onschadelijk te maken. Het heeft er dus al les van dat N. Niedorp met de overwinning gaat strijken, de tijd verstrijkt voor' de Niedorpers zéér langzaam, verlangend als zij naar het einde zijn. Het slot was sensationeel. Schagen had echter nog een verrassing in petto (voor N. Niedorp echter géén aangename). Reeds zien we al publiek 't terrein verlaten, 'n Plotselinge uitval brengt vlak voor het einde de bal bij Dekker die midvoor is gaan spelen. Als steeds lost deze speler een geweldig schot juist in de linkerhoek. Bakkum weet al vallende de knal te keeren. Daar hij echter niet zoo spoedig kan opstaan, wordt de bal onvoldoende weggewerkt, de Moor krijgt de bal voor de voeten, hij is het die met een goed gerichte schuiver Bakkum onhoudbaar passeert. Alzoo kwam het einde met gelijken stand, daar onmiddellijk na de gelijkmaker, de scheidsrechter affloot. N. Niedorp kreeg de gelegenheid niet om de bal nog af te trappen. Met het verkregen resultaat kunnen beide partijen zeker tevreden zijn. Bepaald sterker was er geen. Dat de strijd zeer spannend was, toonen on der meer de cijfers die we maakten der corners en vrije trappen. Kreeg N. Niedorp voor de rust 5 cor ners te nemen en 3 vrije trappen. Schagen noteerde toen daarvoor nog niets. Na de rust was het andeis- om, nu kreeg Schagen 6 corners en 3 vrije schoppen te nemen. N. Niedorp stelde hier tegenover 3 cor ners en 2 vrije trappen. Metd eze wedstrijd heeft N. Niedorp haar seizoen comp. 1935'36 beëindigd. Beslissingswedstrijd Nieuwe Niedorp a C.S.V. a, om het kampioenschap der adsp. afd. L. Zooals reeds eerder gezegd, was deze wedstrijd zoo wel voor N. Niedorp A als de adsp. uit Castricum van groot belang, daar toch de winnaar hiervan kampioen van afd. L. van de N.H.V.B.-adsp. comp. 1935—'36 werd. In een aantrekkelijke wedstrijd is N. Niedorp a er in geslaagd de zoo zeer begeerde titel te bemachtigen. C.S.V. heeft N. Niedorp de overwinning lang niet cadeau gegeven, van begin tot het einde hebben zij zich uitstekend verweerd en hadden zeker verdiend dat hun hard en dikwijls zeer goed werken met een doelpunt was beloond ge worden.. Er is vooral in de eerste helft goed voetbal te zien gegeven, zoowel N. Niedorp als C.S.V. zetten om beurten zeer gevaarlijke snelle aanvallen op. Was eerst C.S.V. iets meer aanvallend, hierna was het N. Niedorp's beurt om, gesteund door een goed spelende achterhoede en een beter stuwende half- linie tot het initiatief over te agan. De Castricumm.- doelman kreeg nu veel lastige ballen te verwerken, hij had er echter goede kijk op en maakte veel ge- gevaarlijke knallen onschadelijk. Het was dan ook jammer voor hem, dat het juist een fout van hem was, waaruit N. Niedorp de leiding kon nemen. Een hard schot van de Niedorper linkerwenk trachtte hij weg te schoppen inplaats van te vangen, de bal kwam verkeerd op zijn schoen, het werd een voorzet vlak voor doel, maar daar stond Mat Rootjes klaar om de bal in het net te knallen, 10. Dit. geschied de na 10 min. spelens. Hoewel beide partijen kan sen daartoe hebben, wordt er voor de rust niet meer gedoelpunt. Na een kwartier 20. Na de hervatting is er een kwartier gespeeld als de C.S.V.-doelman reeds gepasseerd is, doch daar staat een back klaar om met beide handen, als was hij de keeper, de bal op te vangen. Penalty dus. Booij komt aangedraafd, een doffe knal en voor dat de C.S.V.-doelwachter weet wat er gebeurt, ligt de bal achter hem, 2—0. De Castricummers zijn nu een geslagen elftal, echter geven zij zich nog lang niet gewonnen en doelman Jes krijgt nog menig schot te verwerken, hij is in goede vorm en laat zich niet verschalken. Het wordt goed, dat het naar het einde loopt, daar zoowel bij N.N. als C.S.V. sommige spe lers teekenen van vermoeidheid geven. Geen won der ook, daar er zéér enthousiast is gestreden om de eer der overwinning. Als scheidsrechter Anneveldt, die rustig leidde, het einde daar aankondigt, heeft N. Niedorp ten minste toch nog een kampioenselftal in haar mid den. Een uitbundig gejubel breekt los. De spelers (tjes) worden van alle kanten gelukgewenscht; het doet ons goed te zien dat één der eersten de Castri- cummer spelers(tjes) zijn, dat was de ware spor tieve geest. Ook een C.S.V.-bestuurder complimen teert het zegevierend elftal met hun fraaie presta tie. Dan staat daar klaar met een keurige bouquet de heer Spaans namens de E.C. en eenige leden om met een kleine toespraek (waarin hij de saamhoo- righeid en eendrachtige samenwerking speciaal naar voren bracht; dit heeft zeer zeker tot het be reikte bijgedragen) het bloemstuk aan den aan voerder overhandigde. De cijfers van het kampioenschap zijn de volgen de: gesp. 12, gew. 10, verl. 2, doelp. voor 56 tegen 12. Verloren werd uit van Alcmaria c en Bergen a. Thuis werd niet minder dan 37 maal gedoelpunt en 1 tegen. Alzoo fraaie cijfers, een kampioen waardig! Volgens de verwachting ging N. Niedorp III ten onder tegen Callantsoog I. Echter zijn de cijfers 51 lang niet slecht. SCHAGEN 3—DIRKSHORN 1. 1—1. Jammer! Wèt.jammer?.... Wel dat 't gat zoo klein is) De kampioenen verspelen een punt in een slecht gespeelden wedstrijd. In een van beide zijden buitengewoon ruw en slecht gespeelden wedstrijd, is het de a.s. kampioenen D.F.C. niet gelukt over Schagen 3 te zegevieren. Goe de balbehandeling was op het gladde veld niet mo gelijk. Tegen het ruwe spel werd door scheidsrech ter José lang niet streng genoeg opgetreden. Het is een geluk geweest dat de spelers het niet zoo nauw hamen, anders waren zeer zeker ernstiger dingen gebeurd. Alleen door de slappe Leiding, Wat anders te denken van het feit, dat de Dirks- horn keeper Kant na de rust een der Schagen spe lers sloeg. De arbiter floot en wilde de keeper het veld uit zenden. Op protest van eenige spelers, mocht keeper WKant blijven. Gedurende den geheelen wedstrijd heeft Dirkshorn veel te hoog gespeeld. Geen enkele maal hebben zij o.i. een spelpeil bereikt een a.s. kampioen waardig. Over den wedstrijd het volgende: Na den aftrap is Schagen direct sterk in den aan val. Enkele hoekschoppen leveren geen resultaat op, terwijl legio schoten en kopballen rakelings langs beide doelen gaan. Beide elftallen zijn dan ook om beurten in den aanval geweest voor de rust. Jammer was dat een tiental minuten voor de rust de arbi- Rugbywedstrijd HollandBelgië 65. Een prachtige sport, die hier nog te wei nig bekend is. In een voorwedstrijd sloeg ^.lcmaria Victrix D.W.V. met 32. Rugby is een spel, dat in ons land weinig ingebur gerd is. Dat is jammer, maar wat niet is kan ko men. Afgaande op de enthousiaste stemming, die zich meer en meer van hel publiek meester maak te en waaruit duidelijk bleek, dat de toeschouwers langzamerhand beginnen mee te leven,, en er 'n ze kere kijk op kregen al zijn we nog niet zoover heen, dat iedere kijker een soort scheidsrechter is, gelooven we, dat we op den goeden weg zijn. Zonder afbreuk te willen doen aan het bij ons vaak verafgoode voetbal, meenen we, dat geen spel zoo veel mannelijkheid vereischt als het rugby, de spe lers moeten zoowel uitmunten door kracht als door lenigheid en behendigheid, terwijl een tot op den spits gevoerd combineeren noodig is, wil een ploeg resultaten boeken. Hoewel het den aan gewoon voetbal gewende toe schouwer eerst wat vreemd aankomt, dat een rug- by-speler op iedere wijze mag worden aangevallen, dat hij bij het hoofd mag worden gegrepen, dat men hem mag beentje-lichten, zoodat men soms de won derlijkste duikelingen .te zien krijgt, zijn de regels van het spel zeer streng. En het aantal ongelukken is veel minder groot, dan de reputatie wil doen schijnen. Wat voor een goed deel het gevolg is, dat er veel minder bij getrapt wordt, dan bij het ons beter bekende voetbal. Zoo is het dan aan onze stad voor de tweede maal binnen twee jaren tijds, vergund geweest, dat er een rugbymatch werd gehouden. Ditmaal zelfs een inter-land-wedstrijd. De opkomst van het publiek was behoorlijk, Wel licht, dat het weer niet meewerkte, misschien ook, dat de propaganda vooraf wat intensiever had kun nen zijn, In ieder geval hadden wij een grootere op komst verwacht. De aankleeding was als bij een internationalen wedstrijd zoo langzamerhand gebruikelijk is gewor den. Een muziekkorps dat van St. Louis maak te eenige rondjes om het terrein, de beide volkslie deren bij het betreden van het terrein door de spe lers ontbraken niet. En daarop begonnen twee vijftientallen van stoere jonge kerels hun wedstrijd, die ten slotte eindigde in een 65 overwinning der oranjemannen. Rugby is een spel, waar als 't ware iedere voetbreed grond moet worden veroverd. Het verplaatst zich vaak meer in de breedte van het veld, dan in de lengte, doordat een speler, die de bal in zijn han den heeft, deze slechts aan een achter hem staande speler mag afgeven. Hoewel het opgave is, dat een speler de bal op den grond drukt ergens achter de vijandelijke doellijn loopend van hoekvlag tot hoekvlag is dit lang geen gemakkelijke opgave. Dat bleek ook ten duidelijkste uit het verloop van den strijd, want bij de rust was de score nog blank 0-0. Even na half-time maakten de Belgen gebruik van een kleine inzinking der Hollanders, die bij een ingooi vlak bij de doellijn de zaak wat te gemak kelijk opnamen. Een der Belgen drukte de bal ach ter de lijn op den grond en de bezoekers hadden een „try" geboekt. Deze werd omgezet in een goal en onze Zuidelijke buren leidden met 50. Luide aangemoedigd door het publiek wisten de Hollanders even later uit een strafschop te scoren, waardoor de stand 5—3 werd. En ze namen de leiding, toen een der oranjevoor- waartsen even later ook een try wist te forceeren. De kans om deze in een goal om te zetten werd echter niet benut, zoodat de stand was geworden Wel meende het publiek enkele minuten later weer een Hollandsche try te kunnen bejubelen, maar de bal was vooruit gewoi pen en de Belgen wisten het gevaar af te wenden. Het einde kwam dus met 65. De oranjemannen nadden de zege behaald. Een mooie wedstrijd, Die, naar we hopen, niet de laatste zal zijn geweest, die in ons sportpark wordt gehouden. En wie weet, wordt hier te zijner tijd niet eens een poging ondernomen, om te komen tot een Alk maarsche rugby-vereeniging. De wedstrijd vooraf, een vriendschappelijke ont moeting tusschen Alcmaria Victrix en de ongesla gen derde klasser D.W.V., liet ons veel goeds zien. Deze aanstaande promotiecandidaat zal een danig struikelblok opleveren voor de tweede klasser, die degradatiewedstrijden te spelen krijgt en onze wit- hemden lieten zich kennen van hun beste zijde. De Alkmaarsche elftal-commissie had de gelegen heid waargenomen om een plaatsvervanger voor Jongmans te probeeren, Keuris. Hij speelde een uit stekende partij en, vergissen we ons niet, dan zullen we hem wel vaker onder de lat mogen begroeten. Hij had een soepele stijl, maakte een zekeren in druk en zijn uittrappen was, vooral voor half-time goed. Koning schitterde in de verdediging en we heb ben alle reden om de toekomst met de tegenwoor dige achterhoede met vertrouwen tegemoet te zien. In de midden-linie was de Grand de uitblinker, terwijl de aanval er heel goed bij door kon. Van Wieringen was minder dan de vorige week, Ham stra en Burgers bevielen ons beter. Hiemstra deed aanvankelijk goede dingen, maar zakte later af. Intusschen hebben onze withemden het een en ander kunnen leeren. In koppen leken de D.W.V.'ers hun tweede klasse-broeders de baas. En verder kre gen de withemden een lesje in buiten-spel-tactiek. Alcmaria won verdiend. PROGRAMMA K.N.V.B. 22 Maart. Afd. I. Eerste klasse: HDVSKFC; Haarlem—ADO; Xerxes—Sparta. Afd. II. Eerste klasse: Excelsior—Feijenoord; Blauw Wit—D.H.C.; D.F.C.—Stormvogels. Afd. I 2 A: Zeeburgia—Bloemendaal; UW—EDO; 't GooiBFC; DOS—Kinheim; Vriendenschaar—Alc maria Victrix. 2 B: WFC—West Frisia; O WO—ZVV; BFC—Hil versum; 3 A: Alkm. Boys—KW; Hollandia—Volewijckers; Succes—Beverwijk; ZaandijkPurmersteijn. 4 A: Alkmaar—BKC; DTS—Strandvogels; Andijk— Texel. (Sportkroniek). PROGRAMA N.H.V.B. 22 Maart. 1 D.: Alkm. Boys 2 zal in de Koog tegen K.F.C. 4 weer een stap in de goede richting kunnen doen. Bergen zal zich, hopen we, thuis tegen Z.F.C. 5 hand haven, terwijl K.V.V. 3 om niet achterop te geraken al haar best zal doen om C.S.V. 1 te kloppen. O.S.V. 3 is wel iets achterop. Dat is echter een reden te meer om zich tegen Vrone van haar sterkste zijde te too nen ten einde althans niet meer punten kwijt te rak ken. In 1 D. wordt Zondagmorgen om 10 uur de big- match WatervogelsWieringerwaard gespeeld De kampioenstitel is inzet. Doch alleen voor W gels. Voor W.W. staat eerder de eer op het spr t zelfs indien de Vogels mochten verliezen he! alle gelegenheid om uit haar resteerende prog; het benoodigde puntje te verwerven. - Succes 2 ontvangt Helder 3. Helaas geven we de Wieringers geen kans. H.R.C. 4Held. Boys zal om en nabij een gelijk spel worden. In 2 D. zal D.T.S. 2 een 'visite moeten brengen aan Alkmaar 2. 2 E biedt een interessante thuiswedstrijd van Aartswoud 1 tegen Sport 1, terwijl Flevo vrij is. 2 F. Texel zal met kleine cijfers van Helder 4 winnen. 3 F: B.K.C. 2 gaat naar H.R.C. 6 Dat wordt een zwaren wedstrijd met als inzet de kans om met Wa tervogels 2 om de eerste plaats te vechten. Als Suc ces 3 eens haar uiterste best doet, behoeft de thuis wedstrijd tegen Zeemacht 2 niet verloren te worden. 4 J: Dirkshorn 1 zal haar puntental en haar doel- cijfers kunnen opvoeren tegen het bezoekende Cal lantsoog 2. Petten 2 moet in N. Niedorp tegen het derde elftal aldaar oppassen! Sparta 3 zal in Dirkshorn van D. 2 winnen, ter wijl Wieringerwaard 2—B.K.C. 4 een dubbeltje op zijn kant wordt. Voor 4 F is nog uitgeschreven D.T.S. 3Mevo 2, waarbij er voor D.T.S. door een overwinning uitste kende kans ontstaat voor de definitieve bezetting van de tweede plaats. Het a-adsp. elftal van D.T.S. ontvangt Alkm. Boys b. Weliswaar staan de Boys er iets beter voor, kans loos zijn de Langedijkers niet. Bergen b moet uit van hckkesluiter Uitgeest b kunnen winnen. Succes a ontvangt H.R.C. d. Om het seizoen met een overwinning en een uitstekende tweede plaats te besluiten, nietwaar, Wieringers? ter een blunder beging door Dirkshorn een penalty toe te kennen wegens ruw spel, terwijl er op dat oogenblik geen sprake van was. Wel waren er daar voor dingen gebeurd aan beide kanten, die niet door den beugel konden. De toegestane strafschop werd via de paal in een doelpunt omgezet. 0—1. Na de rust maakt Schagen 3 door een blunder van Keeper Kant gelijk. 11. Hoe beide elftallen ook werkten, met alle midde len, toegestaan of niet, doelpunten kwamen er niet meer, zoodat, de a.s. kampioenen een punt verspeel den. Dirkshorn dient de volgende wedstrijden zeer ze ker beter te spelen dan deze, want anders kon hun het kampioenschap wel eens ontgaan. S.R.C.ROOD-GEEL. S.R.C., onze plaatselijke R.K. voetbalvereeniging, speelde Zondagmiddag aan den Nesdijk een compe titie-wedstrijd voor de derde klasse D.H.V.B., tegen Rood-Geel van 't Zand. In de S.R.C. ontwaarden we zoo waar een Brantenaar, een zoon van den vroeger op voetbalgebied zoo bekenden speler Piet Brantenaar van Sparta 1. Ook z'n zoon volgt z'n vader op voet balgebied goed op, daar hij hedenmiddag een van de beste spelers was van het veld. Het bekende enthou siasme ontbrak niet. Talrijke malen heeft hij de Rood- Geel achterhoede in het nauw gedreven. Keeper Stam deed in de goal een beetje onwennig. Verschillende malen liet hij den bal weer uit zijn handen rollen, waardoor de Rood-Geelen eenige malen de mooiste kansen kregen, doch deze alle misten. Als inzet gold de tweede plaats voor dezen wed strijd. Won S.R.C., dan waren ze verzekerd van de tweede plaats, won 'tZand, dan was 't Zand no. 2 van de ranglijst, en moest dan met Meervogeis spe len tegen de laatste van de tweede klasse om een plaats. Na diverse vergeefsche pogingen van beide storm- liniën om den vijandelijken doelwachter te passee ren, breekt de rust aan met blanco stand. Na de rust weer hetzelfde spelbeeld. Beide partijen zijn van den ernst van dezen wedstrijd volkomen op de hoogte. De zenuwen luwen het eerst bij 't. Zand. S.R.C. kon maar niet los komen. De kraaien verloren tenslotte met 21, zoodat ook het volgende jaar weer in de derde klasse gevoetbald zal moeten worden. Houdt echter vol S.R.C.'ers, tenslotte zal men overwinnen. HOCKEY NEDERLAND-BELGIE 3-2 Zatermiddag won het Nederlandsche Hoo key-elftal met 3-2 van het Belgische elftal. De hockey'ers bereiden zich ernstig voor op de Olympische Spelen. In 1928 werden onze spe lers tweede achter de weergalooze Britsch-Indi-

Schager Courant | 1936 | | pagina 5