Baad Callantsoog. Uit Bergen. Vergadering van den Raad op Dinsdag 17 Maart 1036, 's middags om half twee. Voorzitter de heer H. Kruisveld, burgemeester; secretaris de heer Mr. D. Breebaart Kz. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom, in 't bijzonder den heer Van Graas, die de vorige maal de vergadering wegens ziekte niet bij woonde. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn eenige berichten van aanneming van benoemingen en eenige verslagen. B. cn W. stellen voor een geldleening aan te gaan groot f 600 bij de Bank voor Nederlandsche Gemeen ten ter aflossing van het restant van de geldleening oorspronkelijk groot f 2300, aangegaan met thans wijlen den heer J. Frans. De leening loopt tegen 4% en moet afgelost worden in 6 jaar, dus f 100 per jaar. De heer Vries zou ineens willen aflossen, met het. geld dat we hebben en een zeer kleine rente doet (1 a 1 y2 Dit geld is evenwel bestemd voor den dienst 1937. zoodat het idee van den heer Vries, waar men w%l voor voelt, moeilijk zal zijn uit te voeren. Conform het voorstel van B. en W. wordt dan ook besloten. B. en W. stellen voor f 88.20 beschikbaar te stellen ten behoeve van den stcun-B. Door het Departement van Sociale Zaken wordt hierin bijgedragen voor een bedrag van f 46.20. Bij bet lezen van de vorige circulaire was een •vergissing begaan. De bijdrage is n.1. in eens, en voor e"n jaar, terwijl men het opgevat had als een bijdrage per week. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek tot ont heffing van woonforcnsenbelasting. Ingekomen is een verzoek van J. Schaafsma te Callantsoog, ingevolge art, 13 der 1. o. wet 1920, waarbij van de gemeente wordt gevraagd 60 cent per week bijdrage voor busvervoer van zijn kind naar de bijz. school te Koegras. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen; omdat, zij de overtuiging hebben, dat de man het niet kan betalen. Kosten voor de gemeente zijn f31.20 per jaar. De heer Vries informeert of de inkomsten van den man bekend zijn. Algemeen is men van mee ning. dat het niet betaald kan worden. Goedgevonden. Splitsing Vleeschkeuringsdienst. 'Aan de orde kwamen de voorstellen ten aanzien van te treffen gemeenschappelijke regelingen met andere gemeenten inzake den Vleeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn en de Destructor en Centrale Nnodslachtpiaats te Srhagen. De secretaris geeft een korte toelichting van de strekking van de voorstellen, waaruit wel blijkt, dat niet meedoen niet voordeelig zal zijn. Men gaat dan ook met de voorgestelde regeling aceoord. Gewijzigd wordt de gemeentebegrooting, dienst 1935, waardoor het batig sïjldo wordt verlaagd met een bedi.u va f 28.55. Verbetering van erfscheidingen. B. en W. stellen voor in principe te besluiten om medewerking te verleenen tot verbetering van erf scheidingen in het dorp Callantsoog in verband met bet omleggen van wegen. De bekjes langs den Dorpsweg staan schots en scheef, door elkaar, aldus de lieer Kooger, daar moet eenheid komen. B. en W. stellen daarom voor goed te vinden de stukjes grond voor de huizen te verkoopen. Er zijn ook groot ere stukken, waarvan de heer Kooger en B. en W. graag vrijheid van handelen zou hebben. De heer Vries zou dan soepel willen optreden. In ieder geval moet later nog een besluit, genomen worden, de perceeltjes te verkoopen. De landmeter weet bij aanname van het principe besluit, dat hij door kan gaan. Door het geheele dorp wil men een rooilijn hebben. Conform het voorstel van R en W. wordt besloten. verganeskosten aan de W.-kant zijn voor reke ning van het Hoogheemraadschap. De begrooting Alg. Armbestuur 1936. sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f1647.-—, batig saldo f 52.47. Aldus vastgesteld. Gemeentebegrooting 1936. B. en W. stellen voor een subsidie te verleenen aan de Schager Handeldrijvende en Industriecle Middenstandsvereeniging van ten hoogste f 20 (voor 2 leerlingen a f 10) en afwijzend te beschikken over liet subsidieverzoek van de malariacommisie, die deze subsidie al verkreeg via de W. Kruis-vereen. De ontwerp-begroating sloot op een bedrag van f -47.663.52. Zij opende mot een batig slot uit de re kening 1934 van f 4000.63. Ged. Staten schrijven voor hiervan f 2100 te be stemmen voor den dienst 1936 en f 1900 te reser veeren voor 1937. Verder kwam een nota van kleine opmerkingen in, waaraan voor zoover niet anders 'vermeld, werd voldaan. Ook de begroot ingscom mis ie bad eenige opmerkin gen, al ging zij in groote lijnen met de begrooting tnede. De begroot ing wordt postgewijze behandeld. Presentiegelden leden van den raad. Ged. Staten vragen het oordeel van den raad over een verlaging van f3 op f2 per vergadering. Een lid van de commisie wilde dan ook verlaging van het salaris van de wethouders. B. en W. stellen voor. alle gelden te handhaven. De heer Kooger zegt, dat wanneer de raadsleden omlaag moeten, dan ook de wethouders maar. Dc heer Vries noemt f3 noodzakelijk, voor een arbeider, die een dagloon moet missen. De heer Weij zegt, dat de wethouders veel werk moeten doen, en voor veel vergaderingen krijgen ze niets, dit als meening van de andere commissiele den. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De verteringen en ververschingen worden in z'n geheel gpschrapt. Opruiming lantaarns. Sommige commissieleden wilden opruiming van lantaarns, anderen zouden dat betreuren. De heer Vries zegt, dat er wel enkele lampen in de Groote Keeten weg kunnen. Ze branden te veel, en er zijn geen slooten of gevaarlijke plekken, vooral daar bij .T. van Scheijen. B. en W. wilden den toestand bandhaven. Mocht het vorig jaar te duur blijken, dan maar alles weg, maar niet bij enkele personen. De lampen zijn hoofd zakelijk voor loopers. De heer Kooger dacht dat eerder de lampen in de b >"hton weg zouden kunnen. De heer Vries noemt dat Juist de gevaarlijke punten. Om in niet-bebouwde kommen dc lantaarcs echter te verlagen is onzinnig. De heer Kooger zegt, dat het 's winters bij Van Scheijen erg donker is. De secretaris licht toe, dat de vaste kosten het duur maken en niet het stroomgebruik, dit naar aanleiding van de opmerking om de lantaarns met lichte maan niet te doen branden. Niettemin zal men trachten het gedaan zien t»-> krijgen en meteen een onderzoek naar een voor- deeliger regeling voor de zomermaanden instellen. De subsidie voor de afd. Callantsoog van het Ge nootschap Kinderherstellings- en Vacantiekolonics, wordt gehalveerd en gebracht op f25, in verband met de goede kastoestand van de afd. De Voorzitter deelt mede, dat men volgende week naar Den Haag gaat, om te pleiten voor verlaging van kosten onderhoud van den duinregel. Ged. Staten schrijven een nieuwe schoolgeld-ver ordening voor, waardoor de inkomsten worden ver hoogd met f75 en gebracht op f425. Ged. Staten wilden f2 per leerling voor school- behoeften besteden. De commissie had gedacht van f2.50, waarmee B. en W. accoord gaan. De comm. wil den post uitsteken der vlaggen, in dien het door eigen personeel geschiedt, verlagen met f7.50 (was f10), waarmee B. cn W. instemmen. Uit het Werkloosheidssubsidiefonds zal meer worden ontvangen, dan op gerekend was. Voor subsidie aan Werkloozenkassen is minder uit te keeren f 140. B. en W. stellen voor de vermakelijkheidsbelasting en het vergunningsrecht te handhaven. Ged. Staten wilden die n.1. verhoogen. De post onvoorzien was f 735.12, zal nu ruim f 500 bedragen. De heer Vries vraagt hoe lang de vaste post voor het P.E.N. nog duurt van 13 a 14 honderd gulden. Deze loopt nog een jaar of 15. De begrooting wordt vastgesteld conform de ver anderingen van B. en W. 75 Opcenten Gemeentefondsbelasting. Vastgesteld wordt een verordening op de hef fing van 75 opcenten op dc hoofdsom van de ge- meentefondsbeiasting. (Meerdere opbrengst pl.m. f 350 per jaar). Nieuwe Schoolgeldverordening. Eveneens wordt noodgedwongen vastgesteld een verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs, die geen ingrijpende wij ziging brengt. Algemeen betreurt men, dat het on derwijs slechter wordt, maar het schoolgeld hooger wordt, vooral voor de minder draagkracht!gen. Tot lid-werkgever in de Commissie van toezicht op het Agentschap van Arbeidsbemiddeling wordt benoemd de heer M. J. Jelierse met algemeene stemmen. Na rondvraag, die niets oplevert, volgt sluiting. VOEDT U GOED! f Tien gulden, trekt hij van den steun, Daar moet hij maar mee toe. Daar gaat van af, zijn huur, zijn licht, Dan nog het fondsgedoe, Belastingen, etcetera! Waar blijft zijn tientje nou? De rest, is voor het eten, dus Voor moeder, voor de vrouw. Zij goochelt, met baar traktement, Dit simpel overschotje, En zorgt, warempel toch nog voor Haar wekel'lijks etenspot je, Maar 't is geen boter, ook geen kaas, En ook geen vette room, En melk bij 't werk, en melk maakt sterk, Dit is voor ben een droom, Wel hing een lap, over de straat, Met woorden: „Voedt U goed! H Jawel! dat is heel gauw gezegd, Maar zeg mij, hoe dit, moet! Bergen, Maart 1936. JAN TIMMER. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Propaganda-avond in de Rustende Jager met solistische medewerking. De groote zaal van de Rustende Jager was Maan dagavond slechts voor een klein deel bezet, toen dc heer Joh. van den Berg, de blinde propagandist van den Neder). Blindenbond dc aanwezigen welkom heette en het programma inleidde door een en ander te vertellen over bet lot der blinden, en bet groote nut der geleidehonden. Na een film, waarin de prestaties van deze hon den werden getoond, vertelde de heer v. d. Berg een en ander over het onderwijs aan jonge kinderen, cn over het vakonderwijs aan ouderen. Daarna behandelde spreker de groote beteekenis van het Braille-schrift voor de geestelijke en ver standelijke ontwikkeling van de blinden. Daarna draaide de film „Wat wij willen", be staande hit 3 deelen. Het eerste deel voorde ons naar de Prins Alexan- der Stichting in Zeist en gaf ons een fraai beeld van de opvoeding en het onderwijs van het zeer jomre kind. Het tweede deel toonde liet vakonderwijs aan dc school te Amsterdam (thans te Bussum) en het derde deel was gewijd aan de beroepen, welke blin den kunnen uitoefenen. Pianostemmer, organist, beiaardier, ja zelfs rijwielhersteller! Aan bet einde van de filmvertooning welke met stille aandacht werd gevolgd, had de beer v. d. Berg nog gelegen heid een propagandistisch woord te spreken. Na deze rede droeg de beer v. d. Berg een viertal gedichten voor van Adama van Scheltema, n.1. De Stilte, de Sterren, Ode aan de jeugd en Moed. Voor al het laatste was fraai van voordracht en getuigde van groote zeggingskracht. 1 Het gedeelte na de pauze was geheel gewijd aan de muze der kunst. Over don pianist Jac. Jansen en de zangeres Jorien Leegwater behoeven we feitelijk niets meer te zeg gen. Beiden gaven door voordracht on techniek blijk van hun talent. Het Dameskoor „Pro Arte" uit Alkmaar, directeur Jac. Jansen werkte ook in niet geringe mate aan het welslagen van dezen avond mede. Het koor zingt beschaafd en zuiver en daarbij met een bewonde renswaardige voordracht. Prachtig waren de koren uit ..Stabat Mater" van Pergolese; technisch vol maakt bijna waren de Russische boerenliederen van Strawinskv. Welk een heerlijke ensemblezang en welk een juiste voordracht! Hulde aan dit wak kere koor en ziin niet minder wakkeren dirigent. Aan bet slot van het programma dankte de beer v. d. Berg allen die tot bet welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en riep zijn publiek een „tot weerziens" toe. Z 'A N O E N 7) 1J K PLANTAARDAPPELEN IN DE VROEGE- AARDAPPELEN-REGELING. In verband met het verzoek van den Ned. Tuin- dersbond (op aandrang van de afd. Oudkarspel) om voor plantaardappelen een uitbreiding op de tuinbouwbedrijven voor Eersteling toe te staan, heeft de Regeringscommissaris geautwoard, dat 't in de bedoeling ligt, plantaardappclen, welke geteeld zijn op een tuinbouwteelt vergunning en goedgekeurd door de N.A.K., op tc nemen in de vroege-aardap- pelen-regeling, ook al zouden deze worden afgezet na 1 Aug. Mochten zij na dien datum eventueel niet hun bestemming van plantaardappelen krij gen, zoo zal een regeling worden ontworpen, waar bij zij in gelijkwaardige condities worden afgezet als de normaal geoogste en verkochte aardappelen in de periode vóór 1 Augustus. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. De Ned. Tuindersbond heeft aan den Minister van Landbouw een adres gericht, waarin op den angst- wekkenden toestand in den tuinbouw wordt gewe zen, op de voortdurende verliezen, die een toenemen de ondermijning veroorzaakten, waarvan de gevol gen zich meer en meer gaan openbaren, zoowel in den vorm van dreigende, stille executies, als in broodsgebrek, het plaatsen van tuinders in werkver schaffing of baggerregeling, in verwaarloozing der bedrijven en misoogsten. Aangedrongen wordt op meer effect sorteerende maatregelen, dan die welke tot nu toe zijn genomen en wel op spoedige, maat regelen, om de thans in werkverschaffing of bagger regeling werkende tuinders op eigen bedrijf terug te brengen, waar de voorjaarswerkzaamheden hoog noo- dig moeten aanvangen. Verder dat de noodlijdende tuinbouwers op zeer korten termijn afdoende moeten worden geholpen cn een minimum-bestaanszekerheid krijgen in dien zien, dat zij als nijvere werkers, op eigen tuinbouwbedrijf een gezinsinkomen hebben, dat overeenkomt met de plaatselijk geldende contractloo- nen van de arbeiders in de t uinbouwbedrijven; dat herziening van de verdeeling der gelden van de Ned.—Duitscho clearing-rekening, alsmede besliste bevordering der economische goedérenruil in den meest, uitgebreiden zin, dus ook met Rusland, voor het Nederlandsche bedrijfsleven in het. algemeen en voor den tuinbouw in het bijzonder, urgent wordt ge acht en dat in afwachting van afdoend herstel do zeer ondermijnde tuinbouw, zoowel van het Departe ment van L. en V., als van het Dep. van Soc. Zaken met inschakeling van de betrokken gemeentebestu ren, door prijs- en loontoeslag voor verdere, niet meer te dragen verliezen en door meer doeltreffende maat regelen, c.q. tijdelijke, voor executie moet worden be hoed. Wijziging maat aardappelen naar België. Het Bestuur van de Ned, Akkerbouw Centrale heeft besloten, dat de maat van te exporteeren consumptie-aardappelen naar België met ingang van 16 Maart is vastgesteld op 45 mM. vierkants- maat. Uitvoer in een sorteering van 45/50 mM. is niet geoorloofd. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen is het vermiste rijwiel van Mej. W., dat de vorige week Vrijdag vermoedelijk ont vreemd was, gevonden aan den Spoordijk door een der beambten. Men bad het rijwiel al een paar dagen zien liggen. Het is niet onmogelijk, dat degene, die het rijwiel had meegenomen bevreesd is geworden voor eventueele gevolgen. OUDKARSPEL. Aangereden. Een dochtertje van den heer B. alhier, geraakte gisteren onder een passeerende fiets, waarbij ze zoo danig werd geraakt dat Dr. de Wit oen lichte her senschudding constateerde. WINKET Door Burgemeester en Wethouders is tot tijdelijk vakonderwijzer in wiskunde aan dc school voor U.L.O. benoemd, de heer C. Hoogvorst, onderwijzer te Schoor 1. Zaterdag had de sluitingsavond plaats van den tooneelvvedstrijd, uitgeschreven door het Departe ment Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Alge meen, aan welken wedstrijd, zoo men weet, vier t.ooneelvereenigingen hebben deelgenomen. Toen de waarnemend voorzitter, de heer W. Keet man, dc bijeenkomst opende, was de zaal goed bezet en werd door een viertal Nutsleden een West- Frieseh tooneelstukje, getiteld „Het kedoo", opge voerd, wat zeer in den smaak viel en door allen zeer goed werd gespeeld; eenige zangstukjes van mej. P. Honingh en den heer W. Honingh met pi anobegeleiding van mevr. LeijenKos oogstten ook veel succs, evenals een saxofoonsolo van den heer G. Dekker, met „Baby", waarin hij bewees, dat hij technisch zijn instrument volkomen beheerscht. Bijzonder viel wel in den smaak een rhythmischc oefening door eenige heerenleden van de gym- nastiekvereeniging „Sparta", die zeer zwaar was cn toch keurig werd uitgevoerd. De Rozendans van damesleden van bovengenoemde voreeniging, met begeleiding van muziek cn zang, die we al eenige malen eerder zagen, werd ook nu weer uitgevoerd cn die verveelt nooit, want hot is een lust om die te zien cn te hooren 'onder steeds wisselend kleu ren! icftt cn men bewondert de lenigheid van de dames. Na dc pauze werd de uitslag van den wedstrijd bekend gemaakt en werden de prijzen uitgereikt. De uitslag was als volgt: le prijs „Helmers" van Amsterdam met „Candi- da 109.13 p.; 2e prijs „Hierna beter" van Koog- Zaandijk met „Najaarsstoi-men", 100.78 p.; 3e prijs „Jacob van Lennep" van Haarlem met „Drie wijze gekken", 95.86 p.; 4e prijs „Ormenio" van Anna Pau- lowna met „Muggen om de kaars", 85.95 p. (Maxi mum der te behalen punten: 135). Eereprijs samenspel: „Helmers", 2p. (max. 30)Eereprijs regie: „Hierna beter" 15.61 p. (max. 20); Eereprijs uitspraak: „Helmers" 17.40 (max. 20). Tooneelspcler le plan: le prijs Dr. Morell, de heer Henk Brouwer van „Helmers", 3iy2 p.; Tooneelspe- ler 2e plan: 2e prijs Mr. Trumball, de heer II. van Zandbergen van .Jacob van Lenriep", 30 p. Tooneelspeelstcr le plan: Bob. mej. Ans Kaaijk van „Hierna beter". 30V2 p., lep rijs; Idem le plan: Candidat, mevr. Pieters—Staal van „Helmers", 30 p. 2e prijs. (Max. in deze rubriek: 35 p.) Tooncelspeler 2e plan: prijs niet toegekend. Too- neelsneelster 2e plan: Prosperine Garnet., Mej. Doet Keuning van „Helmers". 31V2 p. (max. 35). Bijrol: Prijs: Dr. Alex Mill, de heer Theo Timman van „Helmers", 31 p. (max. 35), Juryprijs: bijrol: „Emmy", Mej. A. Groneman, van „Ormenio" 29.75 p. (max. 35). Op zeer hevatelijke en prettige wijze werd daarop door een der juryleden, den beer Van Gulik, na mens de jury, critisch verslag uitgebracht, en daarbij hebben niet alleen de spelers, maar alle aanwezi gen hun voordeel kunnen doen, want de deelnemers konden daaruit goede lessen putten, terwijl het publiek leert de stukken in het juiste licht te zien en die in onderdeelen en als geheel naar de juiste waarde te taxeeren. Het pleit voor het publiek en moge de jury vol doening schenken, dat de uitslag van dezen wed strijd geheel in overeenstemming was met de ver wachtingen van het publiek. Uit do verschillende gehouden speechen, ïcwam duidelijk naar voren, 'de hartelijke en prettige sa* menwerking die erg cduTende den wedstrijd heeft bestaan. De jury bestond uit de heeren Holsmuller te AIkb maar, G. C. van Gulik te Alkmaar en G. J. van Leersum te Winkelen het was zeer zeker op zijn plaats toen de voorzitter de heeren juryleden voor hun moeilijke taak, die zij geheel belangeloos had verricht, namens het Nutsdepartement zijn warmen dank uitsprak en dit vergezeld deed gaan van eenige stoffelijke blijken van dankbaarheid, waarmee het publiek onder daverend applaus instemde. Het bestuur van het Nutsdepartement kan op een welbesteden winter terug zien. Na de sluiting van het officieele gedeelte van den avond werd overgegaan tot het bal met attrac ties met. versterkte balmuziek van de gebroeders Kos en het was al laat; toen men ten hoogste vol daan huiswaarts keerde. -- LUTJEWINKEL. Zondag 15 Maart werd alhier fn "net lokaal van den heer K. Zeeman oen gemaskerd bal gegeven^ waaraan door een 28-tal gemaskerden werd deelge nomen. Er waren zeer aardige nummers bij en een groot aantal belangstellenden waren gekomen om dit te zien. Door de jury werden de volgende prijzen toegekend: Kinderen: le prijs IJscomannetje, G. v. d. Sluis te Sint Maartensbrug. Enkelingen: le prijs Rembrandt, Mevr. Si'lver, Lutjewinkeï; 2e prijs Thee voor twee, Mej. Zwak. man, Lutjewinkel; 3e 'prijs Onbewaakte Overweg, Mej. Wagemaker te Lutjewinkel; 4e prijs Stalen pop, Mej. P. van der Wal, Midd'enmeer; 5e prijs Boe rin 1850, Mej. A. Kant, Weere; Pierrot, Mej. A* Zwakman, Alkmaar; 7e prijs Koekvrouw, de heer W. Govers te Lutjewinkel: 8e prijs Vogelverschrik ker, Mej. J. Burger te Winkel; 9e prijs, Ik zoek m'n man, de heer K. Wijn te Schagerbrug. Mooiste costpmes: le prijs Bruidspaar, dames Vethman en Dokter, Moerbeek; 2e prijs Sultan en haremdame, dames T. Zeeman en G. Kollenberg;' 3e pr. Pierrot en Pierrette, dames G. Hilverda en T, v. d. Meer. Origineele costumes: le prijs Snuffelgraag erf Knagelijntje, E. Bakker en A. Faber; 2e prijs Fruit- meisjes, dames D. Boontjes en G. Krom, Stolpenj 3e prijs Dienaar der Wet en Wetsovertreder, de hee ren Jb. Brugman en K. Jongeling, resp. te Winket en te Schagerbrug; 4e prijs Straatmuzikanten, C* Groen en T. Koning, te Lutje winkel. Groepen: le prijs Kaartspel, dames A.. Govers, G. Keizer, L. Govers en de heer G. Smit, Lutjewin kel. NIEUWE N 1 EDO R» Maandagavond hield de Huisvlijt- en Floraliaver» eeniging, onder leiding van den heer S. v. d. Stok, haar algemeene vergadering in de Prins Maurits. De opkomst was slechts matig. Na opening en notulen volgde een keurig jaarver» slag van den secretaris, die daarvoor een dankbaa? applaus van de vergadering in ontvangst had te ne men. De rekening van den penningmeester over 1933 was als volgt: Aangevangen was met een saldo 1934 van f 0.50. De ontvangsten hadden bedragen f 856.07* De uitgaven f780.24. Saldo f75.83, waarvan nog pl.m. 1'9.moet worden betaald voor zaken die nog niet zijn afgedaan. Dc rekening wordt onder dank aan den penningmeester voor zijn beheer goedge keurd. De heer J. Keetman wordt met op 1 na algemeenö stemmen herkozen tot bestuurslid, welke zijn benoe ming wederom aanvaardde. Hierna worden de stekplanten besproken. Vorig jaar zijn de stekplanten te laat uitgereikt. De resul taten waren toen niet. gunstig. Thans zullen 4 stek planten beschikbaar worden gesteld tegen half Mei en dan zwaardere exemplaren als vorig jaar. De grootste fout was in het algemeen dat de stekplan ten te droog waren gehouden. Dit jaar zal ook de serie bestaan uit.: Geranium, Collex, Knol begon ia, (rood) en een Vetplant. De stekplanten die voorgaande jaren zijn uitge reikt, zullen ook mogen worden ingezonden. Dezq worden dan apart beoordeeld. Ook aan de schoolkinderen zal een stekplantje worden uitgereikt. Vorig jaar waren de resultaten niet schitterend. Er wordt op gewezen, dat in andere plaatsen het onderwijzend personeel de kinderen wenken geven, en aansporen tot het, opkweeken van planten. Mo gelijk zou het. onderwijzend personeel hier ook wen* ken in die richting kunnen geven. Juist van deza zijde kan heel wat uitgaan. Op voorstel van den heer De Jong zal men niet eerst, bij de burgerij rondgaan wie stek plantjes wil len hebben, maar ais de tijd daar is, met een wagen met stekplanten rond gaan en ze dan verkoopen. Dat wordt ook met succes op andere plaatsen gedaan. In de commissie voor de tentoonstelling voor dit jaar worden dezelfde personen benoemd als vorig jaar, n.1.: Mevr. KeetmanOudendijk, Mevr. de Boer, Mevr. BrouwerWit, Mevr. ZwagermanVel, Mevr. v. cl. StokHeinstman, Mevr. KuiperGlas, Mevr* SrijbisFaus, Mej. A. v. d. Molen en de heeren P* Strijder en M. Oly. Over de attractie op den Zondagavond der tentoon stelling zal het bestuur nader beraadslagen. De ten toonstelling zal dit jaar plaats hebben op 12 en 13 Sept. in de Prins Maurits. Gevraagd zal worden om inzending van gemaakt werk van de leerlingen der kleuterschool te 't Veld. Mevr. KuiperGlas stelt voor om van de vereeni- ging materiaal beschikbaar te stellen, waarvan leer lingen van de school iets kunnen maken, b.v. on der toezicht en leiding van een onderwijzeres. Al len kunnen hiermee accoord gaan. Een damescony* missie zal dit nader voor elkaar zetten. De heer de Jong stelt wederom een prijs be schikbaar voor diegene, die de meeste prijzen op de tentoonstelling wint en wenscht zelf buiten mede dinging te blijven. Dit geldt uitsluitend voor per sonen binnen de gemeente. Er zal wederom een verloting worden gehouderf met 2000 loten a 15 ot. De hoofdprijs zal ongeveer een waarde vertegenwoordigen van f 30. Hierna volgt sluiting. W J E R r N GEN. TANDVERZORGING Prof. Heeringa uit Amsterdam komt Maandag 23 Maart, zoo ons wordt medegedeeld in Cine ma de Haan een lezing houden over ..l)e school in dienst van de verzorging van het gebit'1 toegelicht met een film. In het belang van de gezondheid der kinderen is het bezoeken van de zen avond voor de ouders van groot belang. Z IJ PB Tot Molenmeester van polderafdeeling C van hef waterschap Zijpe en Hazepolder is benoemd de heer D. Wit te St. Maartensbrug. BURGERVLOTBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Dubbele Kolt, thans te Alkmaar, behaalde te IJmuiden het le klas kampioenschap worstelen van West-Nederland, middongewicht. De le prijs, een prachtige beker, vielh om ten deel.

Schager Courant | 1936 | | pagina 12