Pit den Lanpndjt Den Helder PlantemiektekunJige dienst. Predikbeurten. NOORDSCHARWOUDE Blijkens advertentie in dit blad houdt de Jon geren Vredes Actie op Zaterdag 21 Maart in Concordia te Noordscharwoude een openbare bijeenkomst waar zullen spreken Drs. J. Ruttink en W. J. v. .d. Leeden over het onderwerp: „Is luchtbescherming mogelijk? Daar tegenwoordig mede door het aannemen van de luchtbeschermingswet door de 2de kamer ieder verplicht wordt, zich met het vraagstuk luchtbescheifaing herig te houden, verwachten we dat 't deze avond, waarop een deskundige als Drs. Ruttink komt spreken, niet aan belangstel ling zal ontbreken. ZUIDSCHARWOUDE. De kolfsociëteit „Op Maat" heeft gisteren een druk bezochte jaarvergadering gehouden onder voorzitter schap van den heer A. Kist, die meedeelde, dat deze vergadering wat laat wordt gehouden als gevolg van zijn ongesteldheid. Na lezing en goedkeuring der notulen brengt de penningmeester verslag uit van zijn gehouden be heer, waaruit bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van het beginsaldo f 377.76 hadden bedragen, de uit gaven f 156.65, zoodat het batig saldo f 221.11 bedroeg. De bescheiden en rekening, door de heeren K. Dijk huizen en M. Vlug nagezien, werden in de beste orde bevonden. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen herkozen de heer A. Kist, die deze functie met dank aannam. Vrij uitvoerige besprekingen werden gevoerd over de eventueele herdenking van het 50-jarig bestaan dezer in kolfkringen zoo bekende sociëteit. Gezien de tijdsomstandigheden en den stand der kas stelde het bestuur voor, dit 50-jarig bestaan te vieren in eigen, kring, daarbij onderlinge wedstrijden te houden, plaatselijke vereenigingen uit te noodigen, 'n gemeen- sehappeiijken maaltijd te houden ook voor de da mes der leden en enkele kleinere attracties. Uit de vergadering gingen echter stemmen op, om dit 50-jarig bestaan op meer breeden grondslag te herdenken, door de mogelijkheid te scheppen, daarin alle kolfclubs en kolvers' te betrekken, n.1. door het houden van Nationale Wedstrijden. Deze herdenking dient volgens die geopperde in zichten dienstbaar te worden gemaakt aan de kolf- sport., te meer, waar het hier een 50-jarig jubileum betreft van een club, die een sieraad is van den Ned. Kolf bond. Na nog verschillende besprekingen over de vraag, op welke wijze die feesten en wedstrijden zouden kunnen worden ingericht, ten einde de vrij groote zekerheid te hebben, dat ze slagen, werd besloten aan het bestuur 4 leden toe te voegen, met de op dracht zoo mogelijk voorstellen te ontwerpen, die- tot een meer grootsche wijze van herdenking aanleiding kunnen geven. Als zoodanig werden aangewezen de heeren P. Goet, P. Molenaar, J. Kramer en J. du Burck Op korten termijn zal de Commissie met voorstellen komen, Nog werd besloten, de onderlinge wedstrijden te houden op a.s. Dinsdag op dezelfde wijze en de zelfde bepalingen als het vorige jaar. VISSCHERSVEREENIGING .GEESTMERAMBAOHT' Woensdagmiddag werd in het lokaal van den heer J. Dekker de alg. jaarvergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging. Pl.m. 30 personen wa ren aanwezig. Voorzitter, de heer W. Kliffen, opende de vergade ring met welkom, in het bijzonder de opziener, de lieer Hart, de eere-voorzitter, de heer E. Vlug en den Rijksveldwachter Rood. Het jaar 1935 is zeer ongun stig geweest; er was veel Azolta en slecht water. Wij hebben geen snoek en er is ook geen pootaal geko men. Het zal wel zoo afkomen, dat allen in de werk verschaffing terecht zullen komen. De slechte snoek- stand werd door voorz. gedeeltelijk geweten aan het fuiken visschen met slecht water. De leden die zulks <ioen, zou spr. er wel uit willen hebben, omdat ze alles doodmaken, door de fuiken van Zaterdag tot Maandag te laten staan. Dat weten ze vooruit. Na vaststelling der notulen werd het jaarverslag voorgelezen. Gewezen werd hierin op de slechte eco jiomische toestand van de visschers tengevolge van de hooge invoerrechten en contingenteeringen. De Regeering vergeet de visschers heelemaal. Er zijn 1 leden- en 3 bestuursvergaderingen gehouden. Het ledental is thans 65. Er hebben twee bedankt en een nieuw lid is toegetreden. Van de zes gemeenten en bannebesturen, welke zijn aangeschreven, met verzoek de pacht te willen verlagen, heeft alleen Br. op Langendijk geen verlaging gegeven. De andere colleges, welke de secretaris dankte, hadden van 20 tot 30 pet. reductie verleend. Er is 100 pond monté uitgezet. De bestelde pootaal met steun der Regee ring is niet gekomen. Ze zijn in de Alkmaarsche .Meer terecht gekomen ten koste van de polders. De heer Hart gaf een nadere toelichting van deze pootaal. In de Alkmaarsche meer is 1700 en geen 3000 pond uitgezet. Tn een tweetal polders is nog een hoeveelheid uitgezet, meer heeft spr. niet uit gezet. Het jaarverslag werd vastgesteld. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer Boerdijk, werd hierna behan deld en vastgesteld. De ontvangsten waren f 1409.99, de uitgaven f 1101.54, het saldo is alzoo f 308.45. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren A. Kieft en J. Siewertsen metr esp. 25 en 21 stemmen herkozen. De prijs der vergunningen werd ongewijzigd ge laten, terwijl het entréegeld voor nieuwe leden werd verhoogd van f 50 op f 100. Tegen was de heer Berk hout. Het, voorstel Y&n het bestuur om de ouden van da gen f2.50 per jaar contributie te laten betalen, wordt verworpen. Afgekeurd werd het „op de akkers loópen" door de visschers. Dit is schandalig. Het volgend voorstel, om de fuikenvisscherij te laten als in 1935, werd uitvoerig besproken. Klach ten zijn niet bij de politie gebracht. De visschers brengen elkaar niet aan uit vrees dat de aange- Ibrachten des aanbrengers fuiken vernielen. De heer Jb. Siewertsen zou een voorstel willen doen, de fuikenvisscherij stop te zetten tijdens het slechte water. Voorzitter merkte op dat de vereeniging er niets aan kan doen. Men moet eigenlijk de gemeenten, die vergunningen verstrekken, vragen dergelijke bepa lingen in het leven te roepen. Uit de besprekingen kwam naar voren, dat door het visschen in slecht water veel visch doodgemaakt wordt. De zomervisscherij wordt door deze paar we ken zoo goed als onmogelijk gemaakt. Na breedvoerige discussie werd de regeling onver anderd gelaten. Het bestuur stelde voor, de grondel zegen weer te doen gaan Iegelijk met de vischzegen De heer C. Kieft stelde voor, deze zegen er geheel uit te doen. Het voorstel van het bestuur werd aangenomen met 11 tegen 4 stemmen; 13 stemden blanco. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer E. Vlug. De heer Rood raadt aan, om een bepaling op de vergunning te vermelden, dat, indien met of tijdens het visschen op het bouwland wordt geloopen. de vergunning wordt geacht niet te zijn verleend. Dan kan men een vervolging instellen. Aldus besloten. De heer Rood wees er verder op, dat eenige leden der vereen, zich hebben beklaagd over het lichten van fuiken, waarvoor zelfs de eigen leden werden verdacht. Spr. vond dit wel heel droevig, dat men elkanders fuiken licht. De lieer E. Vlug las een voorstel voor, door hun aan de sub-commissie voor de Visscherij Centrale gedaan, waarin wordt aangedrongen niet te streng aan den prijs van 10 cent te houden voor de inkoop van pootaal, gezien het resultaat van de pootaal ge schiedenis in het vorige jaar, welke is mislukt. Voorzitter voegde hier nog aan toe, dat de wil bij de sub-commissie goed is. De Visscherijcentrale gaat echter op bijna geen enkel voorstel in, hoe goed deze soms zijn. Daar nasiuiting. OUDKARSPEL. De afd. van de Comm. Pailij Nederland, hield Woensdagavond een agitatie- en propaganda-verga- dering in het lokaal van den heer C. Jansen. De opkomst was niet groot, toen de heer C. Borst Pz. de vergadering opende. Als spreker trad de heer I. J. E. de Lange op, met als onderwerp: „Het Verdrag van Locarno en de ko mende oorlog." Allereerst declameerde de heer Anton Beuving eenige gedichten uit eigen en anderer werk, waar naar met aandacht werd geluisterd. Daarna was het woord aan den heer De Lange, die begon met te herinneren aan het einde van den we reldoorlog. Wij moeten nagaan wat de jaren 1914 1918 ons hebben geleerd, wat de leuzen zijn geweest. Het was om de democratie, het recht der kleine na tiën te verzekeren, de wereldvrede te bevestigen en de rechten van dea rbeiders vast te leggen. Wat is daarvan terecht gekomen? Hoe is de eerste leuze ingelost. Zij die aan de de mocratie hechten, zuchten in concentratiekampen in het Derde Rijk en de de Liparische eilanden. Hoe wordt weer op den oorlóg aangestuurd. Dat dringt tot verzet. Als de bourgeoise van alle landen weer daartoe overgaat, zullen de arbeiders hun Russische broeders navolgen. Er is van do ontwapening niets terecht gekomen. De arbeidersklasse moet de consequenties trekken uit de geschiedenis, zooals ze nu in Frankrijk het Volksfront hebben gevormd om het fascisme te kee- ren. Iets dergelijks moet ook in Nederland komen, om het Colijn-regime en de Mussert-reactie te kee- ren. Hitier is bezig het geheele program in „Mein Kampf" punt voor punt uit te voeren, om alle Duitsch-sprekende landen in het Derde Rijk te ver zamelen. Nederland wordt ook als een Germaansch land beschouwd en moet ook bij het Derde Rijk wor den ingelijfd. Mussert heeft de Italiaansche roof tocht naar Abessinië goedgekeurd. Wij weten wat dergelijke nationale eer beteekent. Zij, die het hareïdt „Hou-Zee" en „Leve de Koningin" - roepen, moeten wij in de gaten houden, al de S.A.- en S.S.-horden een inval doen om Nederland tot een Gouw van Duitschland te maken, omdat zij het' eerst tot land verraad zullen overgaan. Het Duitsche plan voor de komende veldtocht is, dat de aanval over ons land zal geschieden, omdat het niet anders zal kunnen tengevolge van de forten- lijn langs Frankrijk en België. Wij leven in een be narde positie Het werkloosheidscijfer wordt steeds grooteiv is nu over de 600.000, waarvan het fascisme zich wil meester maken. Ook in het Verre Oosten dreigt gevaar; hierbij wees spr. op Japan, waar het fascisme zijn intrede heeft gedaan. Op de politiek-ongeschoolden tracht de N.S.B. in vloed te krijgen. In Nederland tracht de leiding der S.D.A.P. steeds een eenheidsfront te voorkomen. Hun antwoord is steeds, dat de C.P.H. is voor de dictatuur en wij voor de democratie. Sydnev Webb zegt echter in zijn boek over Rusland, dat dit land het eenige land is waar een democratie heerscht, waar de ar beiders invloed hebben op het productieproces. Wij antwoorden dat, de werkelijke democratie is in het socialistische Rusland, zooals velen uit de soc. dem. beweging beweren. Met de R. Katholieken, die in Oostenrijk de soc. dem, en communisten worden vervolgd en gemar teld. De communisten zijn de juiste en betrouwbare bondgenooten in het eenheidsfront. De steun, welke Colijn heeft van het platteland moet hem uit de hand worden geslagen. De grootste landverraders zijn de nat. socialisten, hetgeen spr. aantoonde naar aanleiding van door Ds. Geelkerken uitgesproken woorden op een vergadering te Amsterdam. Op de laatste minuut komt het aan, wij moeten actief deel nemen aan den strijd voor een socialistische samen leving en voor de overwinning van het communisme. Voor dezen strijd riep spr. de aanwezigen op. LANGENDIJK In den wedstrijd om den keizer-titel kolven voor sajetballen wist de heer H. Ero te Koos aan de Zaan den titel te verwerven met 223 punten De heer J. Keetman te N. Niedorp sloeg 221 punten Zuid-S charw oude Na een ondelir.gen wedstrijd werd voor de wed strijden om den Koning-titel van den Ned. Kolf- bond door de kolfcluh Op Maat aangewezen de heer J. J. Reine en voor den Prins-titel de heer M. Vlug. Met den inmaak van zuurkool loopt het op een einde. Op een der fabrieken was men deze week nog bezig, doch de fabriekant deelde ons mede dat het weldra gedaan zal zijn. De hoogo prijs van de uitte kool maakt ook de zuurkool zeer duur. EEEREPOOWAARD Dinsdagavond hield de afdeeling Heerhugowaard van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Rus. De voorzitter, de heer Th. van der Meer, opende met een kort woord van welkom. Spr. sprak er zijn leedwezen over uit, dat het adviseerend bestuurslid Dr. Spierings, wegens gezondheidsredenen niet op de vergadering aanwezig kon zijn. Dr. Spierings is lange jaren zoo ongeveer de ziel van onze afdeeling geweest. Spr. hoopt, dat het den heer Spierings ge geven moge zijn, binnenkort weer aan het mooie werk der afdeeling te kunnen deelnemen. Vervolgens werden de notulen voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen we het volgende aan. Ondanks de groote financieele moeilijkheden, is het bestuur er toch in geslaagd de afdeeling op een gunstig peil te houden. In 1935 wer den 30 nieuwe leden gehoekt, 60 werden echter af geschreven. zoodat het ledental op 31 December be droeg 699. Dank werd gebracht aan het gemeente bestuur, daar ondanks de moeilijke tijden toch nog een subsidie van f 1000.was gegeven. Door het meer op tijd terug brengen van het geleende mate riaal, is aanschaffing van nieuw materiaal tot het hoog noodige beperkt kunnen blijven. Voor reke ning van de afd. werden FV5 patiënten naar en van het Ziekenhuis vervoerd. Door de wijkverpleegster werden in totaal 1400 bezoeken afgelegd, waarvan 469 voor de afdeeling T.B.C. Op 1 januari 1935 wa ren in behandeling voor T.B.C. 30 gezinnen met 31 patiënten en per 1 Jan. 1936, 23 gezinnen met 25 pa- tienten. Gedurende T afgeloopen jaar werden 2 pa- ONDERHOUDSWERKEN NED. SPOORWEGEN. Sectie Alkmaar. Weg en Werken. Woensdagmiddag werd in de derde klase wacht kamer van het stationsgebouw te Alkmaar voor re kening van de Nederlandsche Spoorwegen aanbe steed het verrichten van herstellingswerkzaamheden en vernieuwingswerken, met bijleveren der materia len zooals omschreven in Bestek no. 14 H.S., in 5 per ceel en, (a, b, c, d en e): Steensma, de Lemmer: e. f4875.d. f5230.e. f4275.—; Strijland, Uithoorn: a. f3700—, b. f3300.—, c. 4077.—, d. f4800.—, e. f4120.—; W. Giltjes, Broek op Langendijk: b. f3823.—; v. Splunter, Ridderkerk a. f3880.—, b. f3230.—, c. f4340.—, d. f 4370.—, e. f4660; J. Oldenkamp, Koog aan de Zaan: a.f 3454.b. f2994.—, c. f3947.—, d.f. 4650.—, e.f. f3247.—, perceelen 3 en 5 f7120—, massa f 18100.—J. M. Tromp, Be verwijk: c. f4525.e. f7475.G. Bakker, Haar lem: c. f4900.—, e. f7500.—; J. Ooms, Avenhorn: d. f 4774.—r K. H. Kaat, Hoorn: d. f4793.—; Aann. Mij. Nd.-Holland, Heemskerck: b. f4880.J. Bakker, Alk maar: b. f3425.—; M. Duijnmaijer, Alkmaar: b. f3400; van Dongen en v. d. Hoven, Dordt: a. f395S.b. f376S.c. f4398—, d. f4998.—, e. f5898.—; Pli. Schram, Beverwijk: c. f 4769.e. f7989.J. Kalf, Beverwijk:: c. f5650.—; C. Dekker, Wieringerwaard: a. f5460.—; A. van Eekeren en Zoon, Oudesluis: a. f5350.D. van Diepen en Schotsma, Schermerhorn: a. f4300.—, b. f3500.—, c. f5500.—, d. f7600.—, e. f7500; fa. J. Lutjeharms, Schagen: a. f3300.J. van 't Hek en J. Stroet, Hoorn: d. f4489.C. Breg, Beets: d. f4970.R. Halman en Zn., Alkmaar: b. f3360.—; Joh. Schenk, Barsingerhorn: a. f3633.C. Klinker, Oudkarspel: a. f4350.—; J. P. Grin, Zaandam: d. f5235.—, e. f6542.—; J. Schutte, Zaandam: a. f4844, b. f4944,—, c. f6740.—, d. f4488.—, e. f 5920.M. P. Brinkman, Purmerend: e. f4735.P. Jansonius, Zaandam: e. f4710.J. Broersma en A. van Tiel, Bergen: b. f3347.—; A. P. Koomen, Zaandam: d. f5300.e. f6580.P. Meijer, Velsen: c. f4250.—; W. Bakker, Oosthuizen: d. f4900.—; W. J. van Troost, Purmerend: e. f5910.—; P. J. Blauw, Hoorn: d. f4760; W. Zanders, IJmuiden Oost:'c. f5150.—; P. Langen dijk, Beverwijk: c. f4747.—; C. de Vries, Purmerend: e f5750.—; W. Houter, Zaandam: a. f3449.—; b. f299 f3949.—; d. f4698.—, e. f3333.—; R. Bijker, Haar lem: a. f3439.—, b. f2844.—; c. f4396.—; d. f4995.—, e. f3985.—; J. Bot, Bovenkarspel: d. f4900.A. Borst, Bakkum: b. f8939. tiënten verpleegd in een sanatorium, terwijl 1 pa tiënt een verplegingskuur aan huis ondergaat. Het consultatiebureau voor zuigelingen heeft 22 maal zitting gehouden. Het aantal consultaties bedroeg 209 of gemiddeld 9 per zitting. Door de wijkverpleeg ster werden hiervoor 240 bezoeken afgelegd. Met de hoogtezon werden 5 kinderen behandeld, 4 dezer kinderen kwamen voor rekening van de afd. zieken fonds. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de afdeeling „Het Witte Kruis" een batig saldo heeft opgeleverd van f 1437.23. De afdeelin.gen Wijkverpleging en T.B.C.-bestrijding brachten een nadeelig saldo van respectievelijk f 411.30 en f 755.33. Besloten werd f 250 te reserveeren voor het bouwfonds, zoodat voor de 3 afdeelingen gecombi neerd een batig saldo overblijft van f 20.60. Namens den magazijnmeester werd medegedeeld, dat in 1935 301 maal materiaal is uitgeleend. Er werd op gewezen, dat het materiaal beter op tijd terug gebracht werd, dan vorige jaren. EEN AARDIGE PAASGHATTRACTIE VAN „DE BIJENKORF" „De Bijenkorf'5, Spoorstraat, hoek Koningstr. het bekende manufacturen- en dameskleeding- magazijn, brengt een aardige Paaschattractie. Zij geeft namelijk aan eiken kooper boven vijf gulden een beerlijken tulband, gemaakt door de banketbakkerij van Gebr. Pronk, cadeau, en bo ven tien gulden een extra grooten tulband, welke men in de etalage van genoemde firma kan zien Verder verwijzen wij naar de advertentie. RECTIFICATIE BETREFFENDE HET EER STE BEZOEK VAN ONZEN NIEUWEN BURGEMEESTER Wij maakten er gisteren melding van, dat de heer Ritmeester, benoemd Burgemeester van Den Helder, een eerste bezoek bracht aan zijn nieuwe woonplaats. Dit bericht gaf onze correspondent ons telefonisch door. De duidelijkheid van bet ge sprek liet iets te wenschen over en daardoor is en misverstand ontstaan. De heer Ritmeester was n.1. niet Dinsdag doch Woensdag in Den Helder Ook met dit bericht waren wij dus weer pre cies op tijd. Geen dag te vroeg geen dag te laat juist zooals onze lezers dit van de Schager Cou rant gewend zijn. HENGELSPORTVEREEN. H.S.V. „DEN HELDER" OP CONCOURS Men schrijft ons: Zaterdag en Zondag ging de hengelvereeniging haar laatste concours houden. Zaterdagmiddag was bet op het Stationsplein een ongewone drukte. Mannen zoo van hun werk stonden met hengels gewapend op de komende drukte te wachten. Om drie uur werd met de reis een aanvang gemaakt en ging men naar de Krommetocht op Breezand waar de hengelaars om kwart voor vier aanwezig waren. Om vier uur werd met de strijd een aanvang gemaakt. Onder goede leiding van Oude Hein werd 4 maal 1 half uur gevischt in prettig en vlot verloop. Veel visch werd echter niet gevangen Tn het go- heel werden 15 baarsen gevangen. Tn het derde half uur werd de grootste baars van dien middag gevangen ter grootte van IQVfccm. door den lieer Blok. Door den heer Timmers werd het grootste aantal gevangen n.1. 4 stuks. Er waren er ook bij van drie en natuurlijk van niets. Om 6 uur werd de strijd van dien middag geëindigd en gingen de jagers op baars in vroolijke stemming weer naar hun woonplaats. Zondag werd het tweede deel van den wedstrijd aangevangen 's Morgens om 8 uur kon men vele visschers op het Stationsplein met slaperige oogen zien zitten in de bus van Moorman die deze visschers naar de Kromme tocht vervoerde waar de wedstrijd om 9 uur werd aangevangen Nu de tijd voor het planten van de vroege aard appelen weer is aangebroken,, kan het nuttig zijn, er op te wijzen, dat men bij het planten niet alleen alle afwijkende poters uitschiet (dat is toch wel het minste dat men kan doen), maar dat men die uit geschoten poters zorgvuldig van het land moet ver wijderen. Verleden jaar, toen er veel uitschot was, heb ik het dikwijls genoeg gezien, dat die uitgeschoten poters gewoon op het land bleven liggen; dan kan men ze bijna evengoed uitpoten. Natuurlijk wil ik daarmede niet zeggen, dat alle verschijnselen die afwijkende poters vertoonen, ge vaar voor besmetting opleveren. Dat is slechts na een zeer uitgebreid en serieus onderzoek uit te ma- (ken. Juist daarom echter, omdat er verschijnselen zijn, die aan de knol niet altijd met evenveel zeker heid kunnen worden herkend moet men alle twij felachtige exemplaren gewoonweg uitschieten en van het land halen. In sommige streken van Noord-IIolland komt dit jaar nogal de z.g. oogenziekte voor, die veroorzaakt kan zijn door een virus, dat besmettelijk kan zijn. Nu moet men echter weer niet denken, dat ieder vlekje aan of bij een oog veroorzaakt is door deze virusziekte. Vermoedelijk wordt er wel veel voor oogenziekte uitgemaakt, wat het niet is. Het bewijs daarvoor is eerst te leveren, als het gelukt andere planton ermede te besmetten en dan is het voor ons in de praktijk te laat. Wij zullen hopen, dat wij dit seizoen bewaard zullen blijven voor de onderzeeërs. Mocht men bevreesd zijn voor het optreden van dit verschijnsel, dan is het wel van belang te weten, dat het gevaar van het optreden op koude lage gronden, waarvan de structuur slecht is, grooter is dan op minder koude gronden met een betere struc tuur. De bakjes waarvoor men het meeste angst heeft, plante men verder liever wat later in den tijd. Zelfs op denzelfden akker kan er nog verschil zijn in het optreden. Het afgeloopen seizoen hebben wij kunnen waarnemen, dat de koude kanten van den akker, dus die b.v. in het Noorden gelegen zijn, onder overigens gelijke omstandigheden, de meeste onderzeeërs opleverden. Hiermede kan ook reke ning gehouden worden. Nu het koolzaad gezaaid wordt, wil ik er nog even aan herinneren, dat geen korrel uitgezaaid mag worden, die niet ontsmet is met een oplossing van 2Yz gram germisan per liter water. Hierin wordt het zaad gedurende y2 uur ondergedompeld. In deze vloeistof kan men vrijwel alle tuinbouwgewas- sen ontsmetten (d.w.z. het zaad ervan). Dikwijls wordt er gevraagd, of men reeds ontsmet zaad bewaren kan. Het antwoord hierop is bevesti gend. Ontsmet zaad moet snel gedroogd worden b.v. op couranten op zolder of in de zon en als het dan goed droog wordt opgeborgen, kan het weer langen tiid hewaard worden. Denk er wel aan, dat Germisan niet mag worden klaargemaakt in metalen vatpu en natuurlijk is het min of meer (veelal meer) giftig. Hulp bij het ontsmetten of inlichtingen daarom trent worden gaarne gratis verstrekt. De ambtenaar hij den Plantenziekten- lcundigen dienst. 4VAN HERWIJNEN. Sint Pancras. Nauwelijks was het eerste half uur een minuut oud toen de jachtkreet baars werd gehoord en ja hoor daar spartelde het eerste baarsje aan de haak van Hannes Kooi. In het tweede halfuur werd de grootste baars van den heele wedstrijd gevangen door den heer Jansen van 22V2 c.m. In het derde halfuur kregen wij nog een sensa tie. Daar werd plotseling baars geroepen. Allen keeken naar deze visscher die vol spanning aan zijn hengel stond te trekken. Ieder meende dat er een groote baars gevangen zou worden. Maar groot was het plezier toen een oude elleboog uit het water werd gehaald. Om ongeveer half 12 was deze strijd uitgestre den. Z IJ P E Burgemeester en Wethouders dezer gemeente heb ben aan het Bestuur der Gymnastiekvereeniging „Zijper Sportclub' te Burgerbrug, vergunning ver leend tot het houden van een verloting. Politie. Gevonden: een gestikte mantel. In lichtingen ter gemeente secretarie. BARSINGERHORN Verkooning. Ten overstaan van Notaris G, J. v. Leersum te Win kel werd Woensdag 18 Maart openhaar verkocht het Koffiehuis „Populair" te Barsingerhorn. Kooper werd de heer Joh. Schenk te Barsingerhorn voor f 2700. ZONDAG 22 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Kerkkoor. Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Doop. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Ernst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Groet, zie Schoorl. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Bevestiging van lidmaten. Coll. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds. Reddingius. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Molenaar. Anna Paulowna. voorm. 10 uur, Ds Vorstman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Doop. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds. R. v. d. Veen. Doop. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Kolhorn, voorm. 9.30 uur en nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Nelck van Amster dam. Coll. Chr. School. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongemannenvereenï- ging. Maandagavond 8 uur in het Evangelisatie gebouw. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur, de heer Looij van Rotterdam.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2