UT oor j aars-mode De Kleine Kolonel Zaterdag 21 Maart 1S36. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9939 Mantelpakjes, Bedrukte Stoffen, Ceintuurs, Tasschen de prijs van Edelweiss Het versche kadetje. peftedecfojuiscliefiwdfiasta DE mantelpakjes van dit voorjaar ver- toonen een groote verscheidenheid van vormen. En er zijn er voor alle leeftijden. De zeer korte jasjes, die dit seizoen zeker veel gedragen zul len worden, lijken mij in hoofdzaak voor jonge vrouwen geschikt of voor dames, die, ondanks het klimmeij der jaren, haar jeugdige j,lijn" wisten te bewaren. Deze korte jasjes heb ben breede revers en schouders van mannelijke allure. Het zijn koele zakelijke kleedingstukken, voor de werkende vrouw, die geen tijd voor ro mantiek heeft, uitermate geschikt. Maar de pakjes van meer vrouwelijk karakter ontbreken geenszins. Deze tailleurs zoeken het niet in strenge lijnen, zij laten grooter fantasie toe. Wie ze aanvaardt kan gerust tot twee con- trasteerende kleuren haar toevlucht nemen en ook een paar pofmouwen is volkomen toelaat baar. Zeer gekleede mantelpakjes, die eenigszins #aan de rok van de heeren der schepping denken doen, kunnen bij officieele gelegenheden gedra gen worden. Niettemin blijven ze wat excentriek aandoen. Een nieuw en alleraardigst detail vormt de sjerp, die veelal in de kleur van de blouse zal gekozen worden ofschoon 't geenszins noodzake lijk is Deze sjerp wordt om het middel geknoopt Zij is zeer breed, omvat de taille en een deel van de heupen en is, bij de korte jasjes, ook aan de rugzijde zichtbaar. Al wat het mantelpakje aan strengs en stijfs hebben mocht wordt door de sjerp getemperd. Zij vertegenwoordigt het vrou welijke element in een dracht, die gemeenlijk geen uitbundige fantasie ontketent. Hoe jonger de vrouw is hoe korter zij het manteltje van- haar tailleur kiezen kan. Het werkelijk-jonge meisje behoeft er in geen geval tegbn op*4 të" 'zien de dracht te aanvaarden, die de school-uniform van de leerlin gen van Eton is en elk tegen woordig wel kent. Deze Eton- jasjes, die zelfs niet geheel tot het middel reiken, zijn van donker laken evenals de rok, of vormen met deze laatste een harinonieuse twee- kleuren-combinatie. Zoo kan bij een zwarte rok een wit jasje gedragen worden terwijl grijs en koraal, prune en olijf, ook zeer dankbare con trasten vormen. Bijzonder elegant is ook een rok van vroolijk- gekleurd laken, waarop een kort keepje in dezelf de tint gedragen wordt. Bij dit ensemble kan een blouse met korte geplisseerde mouwen gedragen worden. En vergeet niet op de revers van uw pakje een bosje veldbloemen te dragen, echte mis schien, of kunstbloemen, als het noodig is. De bedrukte dunne zomerstoffen vertoonen een verscheidenheid van kleuren en motieven als wellicht geen enkel jaar nog aan te wijzen had. Amusant zijn sommige siermotieven in de hoog ste mate. Daar zijn stoffen, die met kleine hond jes of konijntjes bedrukt zijn, andere, die met kleurige gestempelde postzegels zijn bezaaid, weer andere, die grijnzende maskers dragen, en zelfs is een fabrikant zoover gegaan op een weefsel een..minnebrief te reproduceeren. En nu spreek ik nog niet eens van algebraische verge lijkingen - puzzles voor uw vis-a-vis in tram of trein - en van wijzerplaten, waarop u wel-is- waar niet den tijd zult kunnen aflezen, want op geen twee is het uur hetzelfde, maar .die n er toch aan herinneren, dat de tijd als water door uw handen loopt en dat ge hem niet verspillen moogt. Ook vogels bekleeden een belangrijke plaats Ik heb trekkebekkende tortelduiven gezien, pau wen, die trots hun staarten spreidden, en zwa luwen, die saamgeschoold schenen om de reis naar het warme of het koude land te onderne men. Naast deze fantastische stoffen vindt men in grooten overvloed bebloemde weefsels, waarvan costuumkundigen beweren, dat ze ook in 1830 al zoo gedragen werden, maar die ik liever Ty- roolsch noemen zou Aan Tyrol toch doen z'op on weerstaanbare wijze denken. En óók aan Mun- chen en aan het „Dirndl-kleid" Als u zich een jurk van een bedrukt weefsel aanschaft, kies dan een vroolijke kleur en schuw het niet er wat bont uit te zien. Dit jaar kunt u zich fuchsia-rood met lavendel-blauw veroorlo ven, weide-groen met boterbloem-geel. Bijzonder verleidelijk zijn de Schotsche crêpes, waarin ma rine-blauw Engelsch rood en oranje slechts door een smal wit biesje van elkaar gescheiden zijn, Hoe meer verschillende kleuren in uw jurk ver- eenigd zijn, hoe sjieker u er - volgens de tegen woordige opvattingen - uitzien zult. De mode der „imprimés" is optimistisch geïnspireerd. Een goed ding in deze onrustwekkende dagen! De excentriek-versierde weefsels, waarvan ik we redden ons best. Zuinig ben ik altijd ge weest, wij wonen nu ook wat goedkooper en de wasch doe ik ook altijd zelf. Natuur lijk met Edelweiss, die is goed en billijk. !U.Zeepfabriek v/h.De Haas v.Brero, Apeldoorn er veel gespen die een uitgesproken Italiaansch karakter dragen: email, filigraanwerk en camee ën treft men te kust en te keur aan. De handtasschen zijn tot dusver aan deze nieu we invloeden ontsnapt, maar veranderen toch van vorm. Het laatste woord is op het oogen- blik aan de driehoekige tasch van grijs, bruin, blauw of zwart lakleder. Een alleraardigst na- middag-taschje zag ik dezer dagen. Het was klein het mat hoogstens 20 centimeter in het vierkant Van binnen was het in drie vakjes verdeeld. Het eerste was bestemd voor de toiletartikelen, die een vrouw niet missen kan: een poederdoos je en -donsje, een lippenstift', in de tweede afdeeling hadden een kammetje en een sigarettenkokertje een plaatsje gevonden, en de derde was ruim ge noeg voor een zakdoek, terwijl in een zakje opzij visitekaartjes en een por- temonnaie veilig opgeborgen konden worden. Chic is het een tasch van zwart krokodil te bezitten. Naar tasschen van slangeleer is de vraag sterk ver minderd. Voor den zomer zijn doorschijnen de tasschen ontworpen,dié aan de hóeken met médaillons van bloemen in rococo-stijl versierd zijn. Misschien gaan die er in, maar zulke tasschen zullen toch nooit meer dan een zeer tijdelijk succes beleven. Brussel GERTRUDE Men bakt niet langer zoete broodjes, De kwestie komt weer op 't tapijt, Het voor-historisch warm kadetje Werpt zich weer kersversch in den strijd! Het wordt met warmte aanbevolen Door velen van zeer goeden smaak, En 't heeft, naast 't zachtgekookte eitje, Dan ook wel degelijk een taak! Ik kan noch voor-, noch nadeel wegen Voor het maatschappelijk bestel, Maar 'k ben er niet bepaald op tegen, Ik lust zoo'n versch kadetje wel! 't Is geurig, vriend'lijk en voorkomend, De kleine, knapperige held, Wanneer de gladde morgenboter Weer langs zijn blanke leden smelt. Er vormde zich zelfs een commissie, Met kloeke mannen van de daad, Voor bruin-gebakken idealen, En 't liefst zóó héét maar van de plaat! Ook de minister toont zicht wakker, Want als het werk'lijk even kén, Dan is het, zegt men, voor „den bakker", Enfin, we hooren er wel van! Men spreekt niet van het krentenbroodje, Ligt dat dan óók niet in de lijn? Of is 't soms beter om voorloopig Maar niet te „krenterig" te zijn?! Misschien, dat straks een sub-commissie Zich ook hierover nog erbarmt, Dus laten we 't maar niet forceeren, 't Lijkt anders wat te opgewarmd! We kunnen beter rustig wachten, Wat van deez' versche actie wordt, Straks komt allicht wel de commissie Met een zeer warm gesteld rapport! En dan begint de hoop te rijzen, Maar 't eind v,an de geschiedenis? Ik vrees, dat dan mijn versch kadetje, TOCH NOG WEER ZEER OUDBAKKEN IS!! Maart 1936. (Nadruk verboden.) KROES. I DOOS 20 CT.~ TUBE 35 EN 60 CT. Een kleurig namiddag-ensemble. Be mantel is van hélder-groen tweed en de japon van met groenewitte en roode noppen bedrukt crêpe. Be ceintuur is van rood lakleder. Be hoed van groen Bengaalsch stroo. Ontwerp: Molyneux, Parijs. Gedeponeerd model P.A.I.S. (Reproductie verboden) hierboven sprak, zijn - u zult het trouwens wel begrepen hebben - voornamelijk voor blouses be stemd; er zullen slechts weinig vrouwen zijn. die het aandurven zich van top tot teen in algebrai sche formules te kleeden. Wie wil er op hel eerste gezicht al afschrikken.? En nu nog een paar woorden over de ceintuurs en de handtasschen. Om de echte mode-ceintuurs te kunnen dragen moet men hoogstens een taille- 44 hebben en vooral geen breede heupen. Want deze ceintuurs zijn 15 a 20 centimeter breed; zijn van donzig antiloop-leer, van genopt satyn en van lakleder. Hebt u geen elfen-gestalte dan be hoeft u dat nog niet mistroostig te stemmen Dan omgordt u de lendenen met een smallere cein tuur en wijdt bijzondere aandacht aan de sluiting die u goed in het oogen loopen laat. Opgaande zonnen en manen schijnen zich dezer dagen in bijzondere gunst te verheugen en voor de rest zijn Hae de kunstenaar in het knippen van zwartjeszich het schoorsteenspook voor stelt. In Theater Royal. „De Kleine Kolonel" met Shirley Temple in de hoofd rol In het hartje van Kentucky, waar Noord en Zuid bij elkaar ko men en waar nog immer bittere herinneringen bestaan aan hevige gevechten, woont Kolonel Lloyd, een oude veteraan uit het leger der Zuidelijken, met zijn lieftallige dochter Elizabeth op het familie landgoed. Elizabeth wordt onge lukkigerwijze verliefd op Jack Sherman, een Yankee officier, en loopt na 'n heftige scène met haar vader, met haar geliefde van huis weg. De oude ijzervreter, die een hevige haat koestert tegen alles wat Yankee is, verstoot zijn eenigst kind en bant hun bestaan voor eeuwig uit zijn gedachten. In een wanhopige poging om fortuin te maken, vertrekt Jack nu naar de goudvelden, doch verliest hier het kleine beetje geld, dat hij nog overheeft, door een geheel waardeloos stuk grond van een paar bandieten te koopen Aldus de aanvangsgeschiedenis van" het filmwerk „De Kleine Kolo nel" met Shirley Temple in de hoofdrol, dat deze week in Theater Royal draait. „De Kleine Kolonel' is ongetwij feld een der machtigste gegevens voor de talentvolle kleine FOX- ontdekking, Shirley Temple. Het gegeven speelt zich af in het oude romantische Kentucky, ten tijde van de burgeroorlogen en'be schrijft. de wederwaardigheden van de dochter van een trotsch kolonel uit de Zuidelijke legers, die tegen den wil van haar vader met een Yankee-officier wegloopt en trouwt Het jonge paar vertrekt naar het Noorden en later naar een vooruit geschoven post van het leger bij een Indianen-reservaat, waar hun dochtertje eere-kolonel van haar vader's oude regiment wordt. De vader gaat dan naar de bergen met een oneerlijk mijnbouwkundi- ge, op zoek naar goud, terwijl zijn vrouw en dochtertje naar Ken- tuckv terugkeeren en hun intrek nemen in een klein villa'tje, gele gen op het landgoed van haar SHIRLEY TEMPLE vertoornde vader. In weerwil van de hardnekkigheid van den ouden kolonel, ten opzichte van zijn doch ter, ziet kleine Shirley kans, hem stormenderhand voor zich te win nen. Wanneer de jonge officier, uitgeput naar lichaam en ziel, bo vendien berooid van zijn laatste spaarpenningen, terugkomt, helpt de kleine kolonel haar grootvader, om den mijnbouwkundige, die haar vader valsche voorspiegelingen deed, te arresteeren en brengt zij een verzoening tot stand tusschen haar ouders en den koppigen den heer. Shirley Temple. Alhoewel nog maar zes jaar oud, is Shirley Temple toch reeds twee jaar lang een der belangrijkste' steren aan het filmfirnament en vormt het zijn van haar partner een zaak van groot gewicht voor Shirley Temple's filmvaders. Sinds zij, na haar debuut gemaakt te hebben, in een paar twee-acters, twee jaar geleden haar eerste, be langrijke rol te vervullen kreeg in „Stand up and Cheer" heeft kleine Shirley Temple de ladder der roem met groote sprongen beklommen. Natuurlijk is haar vlucht naar het sterdom ook voor haar gepaard ge gaan met de onvermijdelijke zor gen en moeilijkheden, die den roem aankleven. Het eenige verschil is echter, dat dit geval de moeilijk heden niet voor kleine Shirley, doch speciaal voor alle personen, die aan haar films medewerken, zijn. Als eerste probleem is er het onderwerp voor de nieuwe Temple- film, dat gekozen moet worden. Hierna komt het uitzoeken van de medespelenden, met in de eerste plaats de mannelijke hoofdrolver tolker aan de beurt. Wanneer de ze laatste gevonden is, wordt hij aan Shirley voorgesteld en of het nu Mr. Dunn, Mr. Menjou of Mr. G*>oper is, zij geeft hem lief een handje, zooals haar geleerd is en aldus aanvaardt zij haar partner. Z:j denkt er zelfs niet aan, dat haar partner wel eens met de grootste eer van de film zou kun nen gaan strijken. De kwestie is n.1., dat zij in het geheel niet weet, wat dit beteekent. Haar meest-geliefkoosde ster is echter „Mickey Mouse" en zou zij het fijn vinden, met hem een film te maken Shirley's partner, de mannelijke hoofdrolvertolker, in haar nieuwste productie „The little Colonel", is Lionel Barrymore. Toen hij aan Shirley voorgesteld werd, begroette zij hem. zooals het behoorde, doch zijn belangrijkheid maakte op haar geheel geen in- diuk. ^Binnen een paar minuten was zij er echter achter gekomen, dat Barrymore buitengewoon mooi sprookjes kon vertellen en hierme de had Amerika's meest-beroemde karaktervertolker terstond haar hart gewonnen, terwijl de heele film haar hoegenaamd geen be lang meer inboezemde.

Schager Courant | 1936 | | pagina 13