Het voetbalprogramma. De Opening Het verkeersMs aangenomen. Sport. Oudesluis van de nieuwe zaak van Joch» Kreijger» Bloedige politieke vechtpartij jêë2l EEN SIERAAD VOOR OUDESLUIS. De oude en de nieuwe Fortuin. We schrijven 19 Sept. 1935. Een roep gaat door het dorp: de Fortuin staat in brand 19 Maart 1936: een nieuwe Fortuin is verre zen. Voor het echter zoover was, moesten vele moeilijkheden overwonnen worden.. Ze zijn overwonnen. We zitten in het nieuwe gebouw en voelen ons er thuis. Inderdaad, de nieuwe zaak van den heer Kreijger mag er zijn. Ook op het platteland is men zoo lang zamerhand z'n eischen gaan stellen en bedriegen we ons niet, dan is de heer Kreijger er met deze zaak volkomen in geslaagd de wenschen van het publiek in ieder opzicht te bevredigen. Alles ziet er piekfijn uit. In de voorzaal, waar het nieuwe biljart den aandacht trekt, is door de juiste stoffeering van het interieur een gezellige sfeer ontstaan, die niet na laten zal, straks de bezoekers de klok te doen verge ten. Ook de groote achterzaal met het ruime tooneel, vielen direct in het oog; ongetwijfeld is men nu voor tooneeluitvoeringen e.d. beduidend beter geoutilleerd. De fraaie verlichting moest een ieder wel opvallen. Nochtans is alles zeer sober gehouden, hetgeen zeer voornaam aandoet. De garderobe, het sanitair etc., 't is alles o ké. De architect, de heer Chr. Dekker, uit Schagen en de aannemer, de heer KI. Kreijger, Oude sluis, kunnen dan ook zeer zeker met veel voldoening op hun werk terugblikken. De gebr. Jasper, Schager- waard, verzorgden het metselwerk, de heer C. Goet, Oudesluis, het schilderwerk. De heer Zwart van 't Zand, die het loodgieters-, masüekwerk en sanitair voor z'n rekening nam alsmede de heeren J. Meijer, Schagerbrug en B. Veltman (electrische aanleg) en de heeren Silver en De Vries (aankleeding interi eur), zij allen hebben met dit stuk werk veel eer in gelegd. In dit verband zij ook de fa. Kruit niet ver geten. De officieele opening. Donderdagavond j.1. dan, had de officieele opening plaats. Voor deze gelegenheid waren naast het col lege van B. en W. de besturen van alle plaatselijke vereenigingen uitgenoodigd. Onder de vroolijke wijzen van de band van Jo Stip, begon het tegen achten al aardig vol te loopen. Het was echter al ver na achten, toen de heer C. Nan- nis, voor naar onze schatting, 150 aanwezigen, het woord tot het publiek richtte. Aan het vereerend verzoek van Joch. Kreijger, om deze nieuwe zaak te openen, en de leiding op me te nemen, heb ik, zei spr., gaarne voldaan. Wellicht schiet ik te kort, daarom roep ik uwe clementie in. Spr. heet dan allen welkom en wel in het bijzonder Burgemeester Breebaart en diens echtgenoote. De burgemeester is nu voor de 2e maal bij ons in Oude sluis. Oudesluis mag dan een zelfkantje van uw ge meente zijn, ik hoop, zei spr., dat u er tevreden mee zult wezen. Ook Dr. Boerma riep spr. een hartelijk welkom toe. We hebben gemeend u te moeten uit- noodigen om u bekend te maken met onze zeden en gewoonten. Ik hoop, dat u zich daarbij zult kunnen aanpassen. Na nog een apart woord van welkom te hebben ge sproken tot den architect, den uitvoerder, diverse vereenigingen en de persvertegenwoordigers, haalt spr. een stuk geschiedenis op en wel van de Fortuin. En zoo hoorden we dat in 1874 de Kreijgers de For tuin kochten, toenmaal 'n klein Fortuin, waarin een fortuin bleek te zitten (destijds kreeg je er 3 voor een kwartje). In 1905 werd de Fortuin opnieuw op gebouwd, zij was te klein geworden. In 1918 kwam de tegenwoordige eigenaar, Joch Kreijger in het café, nadat een jaar van te voren z'n vader, ook Joch. ter ruste was gegaan. Best gingen de zaken niet,, 'de crisisenfin, men weet het. Maar steeds was Joch. het publiek ter wille. 19 September van het vorige jaar verbrandde de Fortuin, maar direct wa ren er al weer plannen. Denzelfden nacht was .de nieuwe Fortuin al reeds geboren, en zoo was het 4 November, dat de eerste spade in den grond ging. Alles en iedereen werkte er aan mee, om van het gebouw iets moois en grootsch te maken. Spr. wil de geborene openen met den wensch dat voor Kreijger en echtgenoote het oogenblik is aange broken, dat het fortuin zal terugkeeren; mogen wij allen daarvan getuige zijn. Moge U met Uw gezin, met groote voldoening de jaren doorbrengen in deze zaak; gaat het U goed, dan gaat het ons goed. Spr. stelde tenslotte voor een dronk te doen op de familie Kreijger, waaraan gaarne gevolg werd gegeven en op welke woorden een daverend applaus lostbarstte. Het waren een 2-tal plaatselijke vereenigingen, die hierna optraden en met hun optreden veel succes oogstten. De Burgemeester spreekt. De burgemeester van Zijpe, de heer Mr. D. Breebaart, Kz. voerde vervolgens het woord en feliciteerde de familie Kreijger namens B. en W. Jammer genoeg waren secretaris de Boer (wegens fainilierouw) en wethouder v. d. Sluijs (wegens ziekte) verhinderd aanwezig te zijn. Spr. had gaarne de uitnoodiging aanvaard, omdat die uit Oudesluis kwam. Spr. kwam er tegen op, als zou Oudesluis de zelfkant vaft de gemeente zijn. Spr. ging zelfs zoover het te verge lijken met de Broadway van New York, Montmartre of Montparnasse van Parijs, Piccadilly Circus van Londen of om het dichterbij te zbeken, het Rem- brandtsplein van Amsterdam. Naast vermaak, weet men hier ook de arbeid te waardeeren. Er zijn hier goede artisten, in de kunst en ook in de politiek. Dat cr ondernemingsgeest aanwezig is, is van avond wel duidelijk gebleken. Het speet spr., met leege handen te moeten aankomen, onze belangstel ling en ons medeleven is er echter niet minder om. Fortuna is een grillige vrouw, zei spr., maar ze lacht tot diegenen, die van werken houden en zich zelf weten omhoog te werken en daarom zal zij ook de familie Kreijger wellicht toelachen. Spr. bestreedt de meening, dat 2 café's teveel zouden zijn voor Oudesluis. Moge het de Oudesluizers goed gaan, dan zal het ook de farn. Kreijger goed gaan. Ik hoop, dat u er van mag beleven, wat u er zich van voorstelt. Wel moge het u gaan in de toekomst, tot heil van de geheel o gemeente en van Oudesluis in het bijzonder. (Applaus). Andere sprekers. De heer K. Kaan, namens de band van Stip, sprak de wcnsch uit, dat het Fortuin :een fortuin mag worden. De heer K. de Graaf, voorzitter van de Harmonie, hoopt nog vele jaren bij Kreijger gezellig te mogen repeteeren. De heer Jippes sprak namens de Schoolfeestcom missie, 't Centraal Genootschap tot uitzending voor kinderen, het Nut, en voegde daaraan nog een per soonlijk woord toe. Deze spreker roemde vooral de bereidwilligheid en gastvrijheid van de fam. Kreij ger. De heer C. Nannis kwam daarna nog vertellen, dat men had gemeend, om van alle vereenigingen samen den heer Kreijger een blijvend aandenken te moeten aanbieden. Deze gedachte had vorm ge vonden in een lamp boven het biljart en een elec trische klok boven het buffet. Moge Kreijger er nog jaren van genieten! Na het uitspreken van dezen wensch werd een half uur gepauzeerd en kregen de genoodigden ge legenheid het gebouw te bezichtigen. Nog meer sprekers. De heer M. de .Vries kwam met felicitaties na mens de afd. van den Bond van Staatspensionnee- ring en nam tevens de gelegenheid waar de aan dacht op de komende uitvoering te vestigen. De heer G. Geerligs sprak als voorzitter van de Middenstandsvereeniging en prees de prettige sa menwerking. De heer Jb. Biemond stak een speech af voor de IJsclub. De heer H. C. Veltman sprak namens de St. Ni- colaasfeestcommissie en koppelde daar een fantas tisch verhaal aan vast. De heer C. Nannis trad daarna op als vertegen- 'woordiger van 4 organisaties, n.1. Landarbeiders- bond, Sportbond, V.A.R.A., en S.D.A.P. Spr. wees op de schaduwzijde van het vergaderen. Vooral als men oud wordt, schijnt de late thuiskomst wel eens aan leiding te kunnen zijn voor minder verkwikkelijke echtelijke incidenten, maakten we daaruit op. De voordracht van de dames Pool en Slikker was een aangename afwisseling. Deze dames kwamen gelukkig nog eens terug nadat eenige vereenigin gen wederom van hun kunnen hadden blijk gegeven Daarna was het werkelijk afgeloopen en nam de heer Nannis voor de laatste maal het woord. Spr. richtte woorden van dank tot de gevers en geef sters van de bloemstukken (een enorme hoeveelheid waren er bij elkaar), tot Burgemeester Breebaart en Dr. Boerma, tot de dames Pool en Slikker en de overige medewerkenden, om te besluiten met de beste wenschen voor het nieuwe gebouw. Oudesluis, zei spr., heeft zich vanavond van zijn besten kant laten zien. Het officieele gedeelte was hiermede geëindigd, het officieuse gedeelte duurde nog tot diep in den nacht. Oudesluis is een moderne zaak rijker geworden. Moge in deze zaak de fam. Kreijger voorspoedige jaren tegemoet gaan! In een Montenegrijnsch dorp. Belgrado Naar officieel wordt medegedeeld is het in het Montenegrijnsche dorp Seoco bij de arrestatie van een communistischen student, die kortgeleden reeds gevangen genomen was bij de ontdekking van een communistische organi satie tot een bloedige botsing gekomen. De com munisten vielen de gendarmerie patrouille aan met het doel den gearresteerde te bevrijden. De gendarmes openden daarop het vuur. In den strijd werden 1 communist gedood en drie ge wond, terwijl twee gendarmes schotwonden en drie verwondingen van stompe wapens bekwa men. In het ziekenhuis van Gettinje is later nog een der gewonde communisten overleden. Wederom staat ons een Zondag te wachten, die veel attracties inhoudt. In alle competitieafdeelingen gebeurt „iets", waarover eindelooze beschouwingen te houden zouden zijn. Eerste klassers. In afd. I staan Ajax en Sparta zoo men zich herin- nere met een gelijk aantal verliespunten, terwijl H.B.S. met één verliespunt meer, volgt. Nu is het voor Zondag a.s. de vraag of Sparta tegen Xerxes dat in zeer groot degradatiegevaar verkeert niet een punt verspeelt. Zoo ja, dan zal de match H.B.S. —Ajax op 5 April de beslissing brengen. A.s. Zondag zijn Ajax en H.B.S. vrij. In afd. II moet Feijenoord, alvorens werkelijk bo venaan te staan, eerst haar achterstand van .2 wed strijden inhalen. Daaraan begint zij Zondag a.s. Blauw Wit heeft n.1. een „stilstaand rit" en Feijen oord ontmoet in Haarlem H.F.C. Nu mag H.F.C. wel iswaar in degradatiegevaar zijn en de laatste weken aardig op dreef zijn, we gelöoven niet dat Feijenoord zich zal laten kloppen. 2 A. De kampioenscandidaten E.D.O. en D.O.S. hebben het beide niet gemakkelijk. E.D.O. speelt uit tegen U.V.V., dat al meer bewees haar stadgenoote graag in het kampioensschuitje te helpen. Het zou ons dan ook niet verbazen als E.D.O. een punt los moest la ten. D.O.S. krijgt Kinheim op bezoek. Kinheim speelt voor haar laatste kans. Ofschoon de Beverwijkèrs ons tegenvallen wat het verdedigen van hun steeds kleiner wordende reddingskans betreft, gelooven we toch dat ze nu, met als het ware den dood voor oogen, wel zullen spelen alsof hun leven er van afhangt. Daarom verwachten we dan ook hoogstens een miniem kleine D.O.S. zege, waardoor ondertus- schen tevens Kinheim's lot bezegeld zou zijn. Dit is wel een groote geruststelling voor Alcmaria, dat daardoor meteen uit de moeilijkheden zou zijn. Alc maria moet Zondag naar Culemborg op visitie bij Vriendenschaar. Het lijkt ons gewenscht dat Alc maria zich nog eens terdege inspant. Men kan nooit weten. Alleen maar vertrouwen dat Kinheim toch wel verliest kon wel eens funest zijn. Verder wordt gespeeld ZeeburgiaBloemendaal en 't Gooi—A.F.C., waarin resp. Zeeburgia en A.F.C. de a.s. overwinnaars lijken te zullen worden. 2 B. Hier staat Velox, zooals bekend is, bovenaan met 25 punten uit 16 wedstrijden en is reeds kampioen. Om de tweede plaats is nog een aardige strijd gaande tusschen O.S.V., Hilversum en West Frisia, met elk 14 verliespunten. O.S.V. is Zondag vrij. Hilversum gaat bij B.F.C. op visite en zal wel winnen, terwijl West Frisia naar W.F.C. moet. Dit is voor Enkhui zen altijd een lastig karwei. Maar als ze het er goed afbrengen en afgaande op de laatste 6—0 over winning op O.S.V. mogen we daar toch wel op re kenen wordt de tweede plaats weer beter bereik- kaar. EERSTE KAMER. PLEIDOOI VOOR GOEDE WEGEN. ^*1 Bezwaren tegen N.O. polder In de vergadering van Donderdagmorgen werd voortgezet, de behandeling van de hegrootïng van het Verkeersfonds voor 1936. De verkeersspecialist der S.D.A.P., de heer Molt- maker, hield een dringend pleidooi voor spoedige toepassing der coördinatie op verkeersgebied. Thans zuigt de eene tak van verkeer de levenssappen uit den ander en raken allen noodlijdend. Spreker komt op tegen de N.S.B.-bewerïng, dat de Duitsche spoor wegen zooveel beter zouden zijn dan de onze. Men schijnt van die zijde maar steeds te willen doen uit komen, dat het bij onze Oosterburen zoo piekfijn in orde is. „Deutschland über alles". Spreker zou de N.S.B. afgevaardigde willen toevoegen: was er dan maar gebleven. Spreker bepleit nog de belangen van het spoorweg personeel, welks loonen belangrijk zijn verlaagd, maar welks diensten veel intensiever zijn geworden. Uitbreiding der Zondagsdiensten bij de spoorwe gen zou het bedrijf ten goede komen. Spreker wenscht krachtige maatregelen tegen ver blindende autolichten, waardoor al veel slachtoffers zijn gevallen. De heer Van Citters (a.r.) wijst er op, dat van de f72 millioen der Verkeersfondsbegrooting, alleen al f37 millioen naar de spoorwegen gaan. Dat is fout. De wegen dienen de hoofdschotel te vormen. Spreker wijst op de wijze waarop onze voorouders de trekschuit en de diligence hebben verdedigd tegen het opkomend stoomvervoer en zegt dat wij thans door de veel geloofde, doch gevaarlijke ordening het zelfde doen. Spreker heeft bewondering voor wat het departe ment voor wegenaanleg en bruggenbouw heeft ge daan, maar vreest, nu het straks de verkeersregeling gaat ter hand nemen, voor een nieuw ambtenaren corps, dat spreker voorstelt onder te brengen in een groot paleis, waarop geschilderd „Ambtenarenlust". De minister spare het particulier initiatief, dat nog niet zoo slecht is als velen wel meen en. Antwoord van den minister. In zijn antwoord zegt de Minister van Waterstaat, de heer Van Lidt de Jeude het vijfjarenplan voor de wegen nog een jaar langer te zullen laten func- tionneeren. Spreker denkt niet aan een centralisa tie als door den heer Van Gitiers geschilderd en zal trachten tot een zoo practisch mogelijke oplossing te komen. Voor speciale autowegon, als in Duitschland, zoo sterk voorgestaan door den N.S.B. afgevaardigde de Marchant d'Ansembourg, voelt spreker niets. Onze nieuwste wegen zijn zeer doelmatig. Spreker is in- tusschen wel bekend met de speciale autowegen, de vrije baan voor de toekomst van ir. Mussert wel begrepen in technischen zin bedoeld en begrijpt de aandrang. Bij het gebuik van klinkers voor de bestrating stuit men op moeilijkheden tot technische volma king der wegconstructie. Spreker zal zooveel moge lijk streven naar toepassing van den nationalen steen. De verbetering der tertiaire wegen zal zooveel mo gelijk met behulp van het werkfonds worden ter hand genomen. 3 A. Vier wedstrijden worden hier gespeeld: de vijfde wedstrijd had HelderH.R.C. kunnen zijn. Van Hel- der-zijde zegt men ons: het had ook zoo moeten zijn. De gang moet er toch in blijven cn we maken nu ten minste kans op een groot bezoek. De K.N.V.B. oor deelt echter wellicht dat het onbillijk zou zijn tegen over de Volewijckers dat eerst nog even wat inhalen moet om de eindspurt zoo billijk mogelijk te regelen. En H.R.C. zal er ook niet zoo bijzonder veel voor gevoeld hebben. Terwijl als het ware alles op haren en snaren gezet wordt voor de beslissingsmatch tegen Volewijckers, waarbij de definitieve afrekening zal vallen, als V, zich niet voor dien tijd vergalloppeert, terwijl dus alles geconcentreerd is op H.R.C—Vole wijckers is zoo'n HelderRacing match met weer heel andere motieven er tusschen door niet erg wel kom. Dat duurt dus nog wel even met Helder—Ra cing. Volewijckers gaat Zondag 2 punten halen in Hoorn. Zij zal het althans trachten te doen. Het zal er van afhangen hoe Hollandia er over denkt. Een lastige tegenpartij kan zij zijn. Dat heeft Racing ook onder vonden, die met de kous op den kop naar huis moest. Wij durven dien wedstrijd niet zonder meer voor Volewijckers gewonnen te geven. In belangrijkheid met de vorige match wedijvert Succes—Beverwijk. Wellicht is hetgeen er op Wie- ringen te gebeuren staat, zelfs van nog grooter be lang, omdat beide clubs met slechts 1 punt verschil in de put zitten. Succes begint aan de eindspurt: ach tereenvolgens Beverwijk, K.V.V. en Volewijckers thuis. Er wordt wat gevergd. Laten we er het beste van ho pen: Successers vooruit, het kan. In Beverwijk was de 21 nederlaag niet verdiend, welaan neemt revan che! We, achten dien mogelijk. Tusschen Alkm. Boys en K.V.V. zal zich een strijd ontspinnen van meer belang dan menigeen er aan zal toekennen. Beide clubs zijn immers nog midden in het gevaar. De Boys doen er dan ook goed aan te winnen. Want zij krijgen niet meer, gelijk K.V.V., de gelegenheid om Succes zelf een kopje kleiner te maken. In de match ZaandijkPurmersteijn zien we Z. met kleine cijfers winnen. 4 A. Zondag wordt gespeeld: Alkmaar—B.K.C. en An- dijk—Texel. Tijdens den wedstrijd zullen Alkmaar en Texel ongetwijfeld menigmaal met hun gedachten ergens anders zitten. De Alkmaarders zullen bij elke rustpoos voor een uitbal schietgebedjes willen doen, opdat over Andijk een Groote Voetbalgeest, vaardig werd: de Texelaars zouden B.K.C. wel een vacantie- dagje op hun mooie eiland gunnen als ze het mochten bestaan maar één puntje bij Alkmaar vandaan te halen. We hebben er nog eens rustig over nagedacht van de week, maar toch gelooven we niet dat er Zondag verrassingen zullen gebeuren. M.a.w. wij verwachten dat en Alkmaar en Texel met een overwinning uit Na nog eenige re- en dupliek wordt de begrooting z.h.s. met de N.S.B. tegèn, aangenomen. Het Zuiderzeefonds, De heer Van der Hoeven (c.h.) zegt bij de behan deling van de begrooting van het Zuiderzeefonds dat het niet verantwoord is, thans de N.O. polder, droog te leggen. Er is geen geld voor! Daarenboven komt door de mindere oppervlakte van het IJsselmeer de drinkwatervoorzening in ge vaar. De heer Van den Bergh (lib.) betreurt, dat zooveel meer geld moet worden vastgelegd bij de droogleg ging van den N.O. polder. Minister van Lidth de Jeude constateert, dat do heer Van der Hoeven zijn bestrijding baseert op het geld en op het zoutgehalte. Elke onderneming is een risico, maar men be denke dat landaanwinst do eeuwen door rente af werpt. Met het zoutgehalte zal het wel losloopen. De sub commissie voor de ontzilting van het IJsselmeer heeft verklaard, dat door de Noordoostelijke inpolde ring geen nadeel is te verwachten voor de drink watervoorziening uit het IJsselmeer. Daar nog slechts 16 leden aanwezig zijn, wördt de stemming over het Zuiderzeefonds uitgesteld tot den volgenden dag en de vergadering verdaagd tot Vrij dagochtend 11 uur. VOORTREFFEUIK Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets. 700 gulden in den kachel verstopt SPAARDUITJES VAN OUD13 VROUW GESTOLEN Amsterdam, 19 Maart Dat een oogenschijn- lijk goed gekozen bergplaats voor een geldscbat weinig waarde heeft, als de aandacht op bijzon dere wijze er op gevestigd wordt, is de bittere er varing geweest van een 70-jarige vrouw, diö geheel alleen op de bovenverdieping in de Korte Houtstraat te Amsterdam woont en haar spaar duitjes ten bedrage van ruim f 700- verstopt had in een kachel die nooit gestookt werd. "Waar schijnlijk hebben twee tot dusver onbekend ge bleven personen, die de vrouw op het Waterloo- plein, waar zij sigaren verkoopt hadden aange sproken onder het voorwendsel, dat zij de leeg staande woning boven haar étage wilden huren* tijdens haar afwezigheid de drie door haar be woonde kleine vertrekken doorzocht, waar bij hun aandacht al zeer spoedig gevestigd moest zijn op de kachel, aangezien deze door een deken was afgedekt. Behalve het geld hebben zij ook nog een goucleit sieraad meegenomen. De bestolene heeft de vermissing reeds Dins dagavond ontdekt, doch pas Donderdagmorgen; aangifte gedaan, zoodat er met dat al weinig kans is dat zij haar bezittingen zal terugzien. hun laatste match zullen te voorschijn komen. Over de grootte ervan beginnen we niet. Die konden in beide gevallen wel eens benauwd klein zijn. Maar wie zal daarover kunnen oordeelen: Als Andijk of B.K.C. er halverwege even uitraken en Texel of Alk maar krijgen de zegeroes te pakken dan zijn het zoo groote cijfers. Laten we daarover niet spreken. Alleen dit is onze voorspelling: de kemphanen winnen bei den en Zondag 5 April ontmoeten ze elkaar voor do beslissingsmatch in Den Helder. In de schaduw van dit alles vraagt D.T.S.—Strancfr vogels onze aandacht. Wil D.T.S. nog eenigszins be hoorlijk eindigen, dan dient gewonnen te worden, hetgeen o.i. kan ook. N.H.V.R Weliswaar noopt niets ons om op onze voorspel lingen van Maandag j.1. terug te komen, maar het blijkt ons verkieselijker te zijn ook Zaterdags nog even terug te komen op het allerbelangrijkste, dat voor den gewestelijken bond voor de deur staat. Vooral om de zaak een beetje warm te houden, het geen de N.H.V.B. wel noodig heeft, daar al die groolo K.N.V.B.'ers zij aan zij rondom het vuur staan en dQ kleintjes er slecht afkomen. In 1 A speelt. Bergen thuis tegen Z.F.C. 5 en wat. da kampioensstrijd aangaat ontvangt K.F.C. 4 Alkm. Boys 2, terwijl K.V.V. 3 C.S.V. 1 thuis krijgt. O.S.V. 3 ziet Vrone bij zich komen In 1 D gaat Succes 2Helder 3 niet. door wegens Succes 1Beverwijk 1 Volgende Zondagmorgen zal deze nu gespeeld worden. Op het Watervogels-terrein gaat om 10 uur Water vogelsWieringerwaard. Moeten we bloemen meene men voor de Vogels? Als het. gelijk spel wordt is het Watervogels elftal al kampioen. Bij de adsp. is D.T.S. aAlkm. Boys b uitgesteld. Oefenwedstrijden K.N.V.B. Woensdagavond vonden twee oefenwedstrijden plaats. In Luik verloor het Zwaluwen-elftal met 61 van de Roode Duivels, in Haarlem won het Ned. B-elftal met 40 van de matige Engelsche derde klasser Southend. In Luik kreeg het Hollandsche elftal een dikke jas. De Belgen brachten een zeer sterk team op de heen dat misschien wel het Belgische elftal voor Zondag over een week wordt. Bij ons voldeden Van Run en Van Stokken, de backs, goed. De rest was zeer matig. In Haarlem was de tegenstand beduidend min der. Daar blonk de Ned. achterhoede uit, bestaande uit Wilders (Blauw Wit) en Pienter (Be Quick) enj vooral keeper Mul (H.B.S.). Wat de keepers-kwestie betreft in bet Ned. Elftal, candidaat zijn Ferwerda (Blauw Wit), Mul (H.B.S.) en Pöttgens (Bleijerheide). In Luik had Pöttgens zwakke oogenblikken, doch ook vele uitstekende. Mul was, zooals gezegd doorloopend uitstekend. Fer werda cn Mul zullen vermoedelijk om de eer strij den. Ferwerda is iets te klein; dit moet vooral zijn nadeel zijn tegenover Mul. Enfin, de heeren zoeken het maar uit. Op Halle's terugkeer behoeven we, blijkens de doktoren, niet meer te rekenen. We leggen ons er bij neer: er zal heusch wel weer eens een keeper komen, die de plaats onder de lat waard is. Na Van der Aa (Willem II) kwam Jan de Boer (Ajax), Toen die ophield, dachten we: zoo een krijgen wo nooit «meer. Een jong student in de medicijnen, ze kere Gejus van der Meulen uit I-I.F.C., werd in Pa rijs (1924) onder de lat gezet; na zich ingespeeld te hebben werd hij een ster van erkende grootte. Nai hem vierden Van Male en Halle triomplien. Daar om: men vreeze niet, dat het keepersras uitgestor ven is. Dikwijls werd een keeper pas van groolschcn vorm door het spelen van internationale wedstrijden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 19