Succes-Beverwijk. 2-0. tan Je Hlkmaarsehe Sportvelden Maandag 23 Maart 1936. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9940 N.HV.B.=uitslagen. fi Schagen - nieuws. SPORT VAN ZONDAG 1 D: Watervogels—'Wieringerwaard 4—0; Atlas— SchoorI 3—1. 2 F: Texel 2—Helder 4, 1—2; 3 F: H.R.C. 6B.K.C. 2 05; Succes 3Zeemacht 2 30. 4 J: Wieringerwaard 2B.K.C. 4 31; Dirkshorn 1 Callantsoog 2 90; N. Niedorp 3Petten 2 25; Dirkshorn 2Sparta 3 (Zie Sparta-nieuws). Adsp. S: Succes aH.R.C. d 71. OVERZICHT. De kampioen is bekend geworden. Watervogels heeft zich mei 40 van haar tegenstander Wieringer waard ontda<Mi. Men leze over dezen wedstrijd en de speeches in nfct kleedlokaal, na afloop, wat onze Hel- dersche corr. er van schrijft. Vanaf deze plaats mo ge onze felicitatie de Vogels bereiken. Ongetwijfeld hebben ze het verdiend. Na in den vorigen zomer bij het Gouden Kruis de aandacht op zich gevestigd te hebben, stelden dez wart'heanden in het competitie- seizoen niet teleur. Integendeel, ze gingen linea rec ta op den litel af en alle mededingers vielen af. Het beste maar in de K.N.V.B. jongens. Het zal anders een zwaren strijd worden. Niet alleen wat spel betreft, dat zal trouwens wel losloopen maar wat de kos ten betreft: in den K.N.V.B. spelen is niet goedkoop, niet in het minst door de verre reizen. Ook in 1 C is de kampioen bekend. Onze N. Niedor- per corr. vertelt ervan, hoe M.F.C. eindelijk haar wensch in vervulling ziet gaan. Voor 1 D. werd verder nog gespeeld AtlasSchoorI waarbij SchoorI aan het kortste eind trok (1—3). Watervogels Helder 3 W ieringer waard Atlas H.R.C. 4 Held. Boys Petten SchoorI Succes 2 De wedstrijden Succes 2Helder 3 en H.R.C. 4 Held. Boys 1 waren uitgesteld. 2 F. Helder 4 won haar laatste match tegen Texel 2, (2—1). Deze afdeeling is nu uitgespeeld. Helder 4 en Sparta 2 staan nu met gelijke cijfers onderaan. Met betrekking tot de promotiewedstrijden tus- schen Succes 2, Zeemacht en Dosko deelen we mede dat, indien op het verzoek van Watervogels om naai den K.N.V.B. over te gaan, gunstig wordt beschikt, tusschen Succes 2, Zeemacht en Dosko niet om slechts 17 15 1 1 54-25 31 16 11 3 2 42—20 25 16 11 0 5 59—31 22 17 4 7 6 24—29 15 15 7 0 8 36—36 14 16 5 4 7 26—35 14 16 6 1 9 26—35 13 18 4 2 12 31—58 10 14 1 2 11 23—43 4 één, maar om twee plaatsen in de eerste klasse D wordt gespeeld. De eindstand is: Zeemacht 16 14 0 2 65—30 28 DOSKO 16 10 1 5 51—33 21 H.R.C. 5 16 10 1 5 48—44 19') Oudeschild 16 S 3 5 47—36 19 Texel 2 16 6 2 8 42—51 14 Helder 5 16 6 1 9 41—49 13 M.L.D. .16 4 2 10 48-57 10 Sparta 2 16 5 0 11 44—50 10 Helder 4 16 5 0 11 39—71 10 3 F. B.K.C. 2 klopte H.R.C. 6 en kan nu wachten op een misstap van Watervogels. Succes 3 sloeg Zeemacht 2 en steeg daardoor. Watervogels 2 B.K.C. 2 B.K.C. 3 H.R.C. G Zeemacht 2 Succes 3 J.V.C. 2 H.R.C. 7 13 11 0 2 66-26 22 13 9 2 2 42—22 20 12 8 2 2 38—23 18 13 7 2 4 34—31 16 14 4 1 9 31—33 9 11 3 0 8 17—30 6 14 3 0 11 14—54 6 12 2 0 10 12—45 4 4 J. Dirkghorn 1 sloeg nu weer eens spijkers met kop pen (9—0). Maar tegen Callantsoog 2 is dat nu zoo geweldig niet. De verdere uitslagen zie men boven. De kopgroep is nu: Dirkshorn 1 Callantsoog 1 DOSKO 2 Petten 2 Helder c Succes a Helder d J.V.C. a H.R.C. d H.R.C. c Helder e Sparta b Succes b Helder f Helder g H.R.C. e In afdce H.R.C. a Helder b Helder a Sparta a B.K.C. a H.R.C. b 15 13 1 1 81—19 27 17 12 2 3 75-30 26 16 11 0 5 62—38 22 17 10 2 5 67—31 22 Adspiranten. afd. S. is: 10 9 0 1 52— 5 18 10 7 0 3 31—16 14 10 4 3 3 22—19 11 10 2 3 5 25—18 7 10 2 1 7 1372 5 10 1 3 6 17—30 5 i de stand: 10 10 0 0 66— 5 20 9 7 0 2 43—17 14 9 5 0 4 28—20 10 10 4 0 6 17—33 8 10 2 0 8 8-62 4 10 1 0 9 12—37 2 i de eindstand: 10 9 0 1 43—18 18 10 6 2 2 24—12 14 10 1 3 33—10 13 10 2 3 5 11—29 7 10 1 3 6 9—27 5 10 1 1 8 12—46 3 ALKMAAR—B.K.C. 2—0. De stemming, die gedurende een wedstrijd heerscht onder het publiek, is in zekeren zin een barometer van de felheid, waarmee tusschen de lijnen wordt gestreden. En dus moeten de groen-witto Alkmaarders er niet al te zeer verwonderd over zijn, dat de toe schouwers zich gedurende het overgroote deel van de ontmoeting, niet bepaald geestdriftig betoonden. Want waarlijk, de manier waarop Go Ahead aanvan kelijk aanpakte, deed ons er geen oogenblik aan den ken, dat daar een ploeg aan het werk was, die moest winnen, wilde het kampioenschap niet verloren gaan. In plaats van een overwicht van de gastheeren, waar op we feitelijk hadden gerekend, zagen we een aan tal B.K.C.-aanvallen, die gevaarlijk zouden zijn ge weest, indien de geel-zwarten niet den geheelen wed strijd door de kluts voor het doel totaal waren kwijt geweest. Op een drietal goede schoten na, die ech ter door Duiveman meesterlijk werden behandeld, wisten ze niets klaar te maken. De eerste tjen minuten werd door de groen-witte verdediging allerzonderlingst omgeschutterd. Alleen Ooms kwam er weldra bijzonder goed in en dat de $core van B.K.C. tenslotte blank is gebleven, danken de Alkmaarders voornamelijk aan het tweetal Ooms en Duiveman. Het was een lust deze beide spelers aan het werk te zien. De middenlinie, die anders een goed sluitend ge heel pleegt te zijn, was er volmaakt uit. Het aantal missers was legio en aangezien ook het spel van de voorhoede aanvankelijk veel te wenschen overliet, rammelde het nog al in de groen-witte gelederen. Slechts gedurende de allerlaaste periode van den strijd, de laatste twintig minuten van de tweede helft, liet Alkmaar zien, wat het kan. Het spel werd prach tig opengegooid, de eene aanval volgde op de andere, we zagen goede schoten en dat de score toen niet verder werd opgevoerd dan tot twee doelpunten, mo gen de B.K.C.ers voor een flinke portie op rekening stellen van hun prima doelman. De wedstrijd. De wedstrijd begon met een periode van B.K.C.- overwicht, het gevolg van tallooze missers van Go- Aliead-mannen. Het waren misschien de zenuwen, welke de grocn-witten parten speelden, maar goed ging het allerminst. Toch wisten de geel-zwarten het niet verder te brengen, dan tot een tweetal corners, die slecht wer den genomen en die dus niets opleverden. Om succes te kunnen boeken, was het spel der bezoekers veel te peuterig en te onproductief. Schotkansen werden niet waargenomen en tenslotte was het dan in den re gel Ooms, die met verre ballen het veld zuiverde. Ook liet uittrappen van Duiveman was uitstekend. Intusschen begonnen we ons af te vragen, wat Alkmaar van plan was. Het partijtje werd zoo ver bazend gemoedelijk opgenomen, dat het scheen of er geen kou aan de lucht was. En toch: de promotiekan sen stonden op het spel. Eindelijk, als er een half uurtje gespeeld is, lijkt er- wat meer vuur in te komen. Uit een voorzet van van Os kopt van 'tHof goed in, maar de B.K.C. doelman houdt. En nog geen minuut later heeft de laatste ge luk, als hij zijn heiligdom voor een bijna zeker schij nende doorboring weet te bewaren. Een corner tegen B.K.C. levert niets op, een oogen blik later, nog slechts drie minuten voor de rust, zien wc een schittorende safe van Duiveman, twee mi nuten daarna mist Daaf een kans, maar het half- ,;me zal niet komen met blanken stand. Alkmaar forceert nog een corner, die door Van 't Hof prima wordt genomen. Kranenburg weet zijn hoofd er onder te zetten en de bal rolt tusschen de touwen. Alkmaar leidt met 10. We zien nog een goede kopbal van Schoonhoven en dan kondigt de scheids rechter het einde van de eerste speelhelft aan. Na half-time zien we aanvankelijk een herhaling van het ver toonde van voor de thee. Missen van verschillende Alkmaaders, een inslui ten van Alkmaar door B Iv.C. Maar de groen-witte achterhoede houdt stand. Een enkele maal is het Dingerdis, die reddend optreedt, meestal zijn het Ooms en Duiveman. Na ongeveer 10 minuten wijzigt zich het spel- beeld en is het B.K.C., dat wordt ingesloten. Maar de ware fut zit er bij de gastheeren nog altijd niet in. Toch, geleidelijk begint die te komen. Als het spel ongeveer twintig minuten oud is, krijgt Alkmaar twee corners te nemen tegen B.K.C., die uitstekend worden behandeld. Maar de gasten hebben geluk. Bij de eerste kopt van 't Hof hard te gen de lat en ook de tweede levert ten slotte niets op. Het begint schoten te regenen. Missers zien we, maar ook tal van goede momenten. Soms wordt er nog gepingeld, maar herhaaldelijk wordt een aanval goed besloten. Doch de schoten worden gehouden of ze gaan over of naast. Eindelijk in de 33ste minuut krijgt van Os de bal op den vleugel en met een schitterend vliegend schot brengt hij, voor de B.K.C. achterhoede goed en wel weet wat er gebeurt, den stand op 20. Alkmaar krijgt blijkbaar de smaak te pakken. Iedere minuut is er wat te noteeren. In de 34ste mi nuut een kansje van Kranenburg, die corner kan worden gewerkt. In de 35ste.een harde schuiver van Schoonhoven. In de 36st:e weer een corner. Maar dan, in de 37ste, zien we Alkmaar op een haar na, zelf voor een tegenpunt zorgen. Het loopt echter zonder ongelukken af. Er volgt goed werk van Schoonhoven, een cor ner tegen Alkmaar, die niets oplevert. En dan is het initiatief weer aan de gastheeren. Kuis kopt goed in, maar de bal wordt evengoed gehouden. We hebben den indruk, dat de groen-witten, die zich zeker voelen met hun 2—0 voorsprong, nog enkele minuten spelen voor de boeg, het te mooi gaan doen. Waarmee het verdere gevaar voor B.K.C. is be zworen. Ooms treedt nog een paar maal op en dan is het einde daar. Aangezien ook Texel heeft gewonnen, wacht ons dus nu de beslissingswedstrijd. Enkele opmerkingen aan de groen-witte spelers meenen we niet achterwege te moeten laten. Over de achterhoede en de raiddenlinie willen we zwij gen. De eerste was goed en de tweede had niet haar dag. Maar zooiets kan gebeuren en dat zal tegen Texel wel beter zijn. In de voorhoede echter moet van 't Hof minder vaak probeeren zijn tegenstanders te omspelen. Dat ligt hem niet. hij is er zwak in en daarom kan hij het beter vermijden. Iedere speler heeft nu eenmaal de dingen, waarin hij beter en die waarin hij min der is. En hij handelt verstandig, wanneer hij zich er zooveel mogelijk op toelegt datgene te dóen, waarin hij sterk is. Dus: afgeven of schieten. Van Os moet zich meer geven, meer toeloopen. Hij stopte voor ballen, die hij had kunnen hebben. En dan dient hij zijn lichaamskracht meer te ge bruiken. Hij lijkt een pootige kerel, maar toont dat veel te weinig. Waarmee niet gezegd is, dat deze spelers een min der goede dag hadden. Integendeel, ze hebben veel uitstekend werk verricht. Kuis begint er beter in te komen. Hij bezit een goede «techniek, maar moet meer openen naar de vleugels. Daardoor speelt hij zichzelf ook meer vrij Intusschen gelooven we, dat Alkmaar de ontmoe ting tegen Texel met een gerust hart tegemoet kan gaan. De verdediging dunkt ons tegen de eilandbewo ners opgewassen. En bovendien, tegen Texel spelen de groen-witten altijd op hun best. De scheidsrechter ten slotte leidde uitstekend. Wieringers streden dapper. Posthu mus in grootschen vorm! (Van onzen Sportredacteur). Met de volgende opstelling heeft Succes zich mees ter weten te toonen over het bezoekende Beverwijk; doel Posthumus; achter - Schotting en Koorn; mid den Montulet, Rijkers, J. Idema; voor D. Kuiper, Jac. Kuiper, Schmitt, Grootemaat en C. Lont. Ten deele zat het hem in deze opstelling, ten deele ook in de geest die vandaag vaardig was over de ploeg, dat er van Beverwijk gewonnen kon worden. De gebroeders J. en H. Lont toch waren de laatste tijd zoo uit vorm, dat hun handhaving niet meer .gewettigd was. En waar het bij deze spe lers speciaal aan het uithoudingsvermogen begon te mankeeren, was de vervanging door Montulet en Idema een verbetering. Dat zijn mannen die van geen vermoeidheid schijnen te weten. Het opstellen dezer twee in de halflinie maakte echter tevens een verandering van de voorhoede noodzakelijk, met na me op de binnenplaatsen. Het optreden van Groo temaat vonden we maar matig. Zijn lange rust moet er dan ook als excuus bij gehaald worden. Jaap Kuiper is in onze oogen nog lang niet op het peil, waarop hij staan moet om volledig mee te komen. Voor de rust, toen Beverwijk van het begin tot het einde de lakens uitdeelde (dank zij de wind) was een der hoofdoorzaken dat Succes weinig of geen tegenaanvallen kon produceeren te wijten aan het volslagen gemis aan steun aan Albcrt Schmitt. J. Kuiper en Grootemaat hielpen weliswaar de halflinie in die periode eenigszins, maar tevens en o.i. vooral moet de binnenspeler zijn midvoor rug- gesteunen. Dit geschiedde niet. Daarmee toonden èn Kuiper èn Grootemaat een leemte in capacteiten. Cor Lont speelde een uitstekende wedstrijd; Al- bert en Dirk Kuiper waren eveneens niet onver dienstelijk. Het spel van Rijkers was als gewoonlijk van klasse, terwijl de achterhoeden eerlijk gezegd den wedstrijd gewonnen heeft. Voor rust. In de eerste helft toch had Beverwijk voor den wind. De Wijkers speelden een goed beheerscht spel en Succes heeft zich dan ook zelden uit de verde digende stelling kunnen los werken. Tot tegenaanval* len kwam S. bijna niet. De oorzaak lag hem er, zooals gezegd, in dat Schmitt alleen tegenover drie verdedigers stond en de binnenspelers geen steun waren. De geheele B.-ploeg liep gesmeerd en liet ons ook voorhoede-spel zien dat dat van de Wierin gers in de schaduw stelde. Maardat beteekent nog geen doelpunten. Want Schotting en Koorn back ten prachtig en wat Posthumus verricht heeft, was zoo solide, zulk uitstekend werk, dat men zioh on danks de druk op het S.-doel tenslotte niet eens' meer ongerust maakte. „Piet is safe, er komt niets van", kon men bij voorbaat al zeggen. Het kwam zoo uit ook. De rust brak met een 0—0 stand aan. Tweede helft. Het zag er dus voorwaar niet slecht uit voor Succes, dat na halftime de wind mee zou krijgen. De optimistische verwachtingen der Wieringers De familie Ooievaar is reeds gearriveerd en bezig de woning in te richten. Halt ik geloof niet, dat dit het juiste oogenblik is om hem te vertellen, dat hij de 100.000 gewonnen heeft....! gingen in vervulling. Had men de B.-achterhoede voor geweldig sterk bekeken voor rust, toen men evenwel met 5 man aan kwam vallen, viel de ze kerheid der heeren weg. Reeds na 2 min. stond Succes voor. C. Lont gaf een pracht voorzet, Jaap Kuiper was er als de kippen bij en van vlak bij passeerde hij de twijfelende keeper (10). Nog enkele malen deed de B.-keeper gevaarlijk. Dat spoorde S. aan steeds opnieuw op te komen zetten en een schot te wagen. Na 23 min. loste Idema een ver en hoog schot, de B.-keeper stompte de hooge bal de lucht in. Bij de ontstane schermutseling kon de keeper het leer niet meer bemachtigen en het was 20. Succes kon zich veilig voelen. De wedstrijd was beslist. Beverwijk kon er niet meer doorkomen. Suc ces' aanvalsspel was in de resteerende tijd ook niet zoo productief, dat er nog een derde goal kwam. In vole actie werd de strijd beëindigd, die op be vredigend peil stond en vlug gespeeld werd. Bever wijk was volledig. Haar spel was wel behoorlijk en o.i. te goed voor de vierde klasse, maar haar ach terhoede leed aan fatale plekken, met name de keeper was zwak. De scheidsrechter was streng en leidde goed. Schagen 2-Flev'o T 4-2 N.V.Y. a-Schagen 1-2 Helder 2-Schagen I 4-0 Dirkshorn 2-Schagen 3 1-7 Het voortvarende bestuur van de v.v. Schagen had voor haar 3 vrije elftallen vriendschappelij ke wedstrijden georganiseerd. Schagen I speelde in den Helder tegen Helder 2. Hiertegen konden de geel-zwarten het lang niet bolwerken en ver loren met 4-0. Schagen a ging naar N.Y.V. a de kampioen hunner afdeeling. In een aardig gespeelde wedstrijd wisten de Spartanen over de dito N.V.V.ertjes die stuk voor stuk wel even grooter waren, te zegeneren met 2-1. Een uit stekend resultaat jongens. Schagen 3 was het eenigste elftal wat nog voor de competitie in den strijd moest en wel tegen Dirkshorn 2 Hebben de geel-zwarten verleden week Dirkshorn I een puntje afhandig gemaakt thans bonden ze het tweede, aan hun zegekar. Met niet minder dan 7-1 moesten de D.F.G.ers de vlag strijken. SCHAGEN 2-FLEVO 1 (vriendschappelijk) We hebben de periode weer beriekt dat ver schillende elftallen uitgespeeld zijn voor de com petitie en de diverse besturen probeeren thans zooveel mogelijk vriendschappelijke wedstrijden te organiseeren om hun spelers fit te houdeu. Zoo had het Schagen bestuur bij Flevo uit Midden- meer aangeklopt om in Schagen een wedstrijd te komen spelen. Flevo is momenteel kampioen van de 3e klasse N.H.V.B. Het spel van de kam pioen heeft ons teleurgesteld. Hun spel was te hoog om succes te hebben terwijl men geregeld trachtte in de breedte het doel te bereiken wat wel kan als men ook eens in de lengte speelt en dan plotseling de vleugelspelers in het spel be trekt. Zoo is het meerdere malen voorgekomen dat de Flevo linksbuiten geheel vrij stond en dat men dezen speler geheel vergat De wedstrijd ving onder leiding van den heer K. S. Leguit aan, die behoudens eenige gevallen behoorlijk leidde. De eerste kans om te scoren ontstaat voor Flevo als Boon hands in het beruchte gebied maakt. De toegestane penalty wordt naastgescho- ten Schagen 2 speelt in het kwartier zeer slecht Het plaatsen is te slordig terwijl men een af wachtende houding aanneemt teneinde het spel van Flevo te observeeren Dit wordt hun nood lottig keeper Everts passeert. 0-1. Dick SchoorI die smorgens reeds in Schagen 1 had meegedaan en thans ook mee speelde om het elftal te completeeren verwisselde na het Flevo doelpunt met Veenstra van plaats. SchoorI speelde thans rechtsbuiten wat een geweldige verbetering bleek te zijn. Reeds direct was dit merkbaar daar de Flevokeeper direct handelend op moest treden. SchoorI is een zeer bewegelijke speler die geregeld de F. achterhoede voor de moeilijkste problemen stelde waaraan ze ten slot te niet meer konden ontkomen en na 25 minuten spelens, SchoorI de gelijkmaker scoort. Geen 2 minuten daarna een uitstekende ren van S.S.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5