K.N.V.B. K.H.V.B.ers in Koordholland Berger Sportvereeniging. DIVERSEN. die besluit met een schot wat de Flevokeepe? nfet vermocht te stoppen. 2-1 Er is dan nog eenige minuten te spelen als de Vries een pas naar Schoorl geeft waaruit laatstgenoemde als op co- mando schort 3-1 Met onveranderde stand breekt de rust aan Na de rust gelooven beide elftallen het wel. Er wordt lauw en futloos ge speeld zoodat arbiter Leguit een zeer gemakke lijke helft kreeg te leiden. Het duurde een half uur voordat Schagen 2 haar voorsprong kon ver- grooten door middel van de Vries die een goede voorzet van Veenstra in eenen inschoot 4-1 Het volhouden van Flevo bracht hun nog kort voor het einde succes. Beide Schagen backs wachten met aanvallen te lang waarvan de Flevo mid denvoor profiteert om onhoudbaar Flevo's kee per te passeeren. 4-2 SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN TE SCHAGEN Op 1 April worden de wedstrijden begonnen. Gelijk voorgaande jaren organiseert de School- voétbal-commissie in het district Schagen en omgeving schoolvoetbalwedstrijden. De eerste wedstrijddag zal worden gehouden op Woens dag 1 April a.s. des -namiddags te 2 uur aan vangende. Later zullen wij het wedstrijdprogram ma bekend maken. Een circulaire werd heden aan alle hoofden van scholen in het betreffende district gezonden, waarin hun medewerking werd gevraagd, opdat én of meer elftallen hunner school aan deze wed strijden zouden kunnen deelnmen. De wedstrijden zullen plaats hebben voor de Paaschvacantie op Zaterdag- en Woensdagmid dag op het terrein der Voetbalvereniging „Spar ta'" te Schagen. Sparta verliest. Beslissingswedstrijden voor degradatie in afd. I en afd. IL Puzzle in het Zuiden. Overzicht van 22 Maart. X AFDEELING L De hekkesluiters hebben zich geweldig geroerd! Hermes D.V.S. klopte K.F.C. (3—1) en Xerxes won zelfs met 6—3 van Sparta, hiermee tevens de Spar tanen uitschakelend. Haarlem verloor met- 42 van A.D.O. Als men naar de stand kijkt zal blijken, dat Sparta geen kans meer heeft, omdat de wed strijd H.B.S.—Ajax aan een dezer clubs juist zooveel punten zal doen toevallen, dat Sparta's maximum overschreden is. Hermes en Xerxes zullen een beslissingsmatch moeten spelen op neutraal terrein. Ajax 17 10 3 4 53-31 23 H.B.S. 17 10 2 5 48-32 22 Sparta 17 8 5 4 47—40 21 en onderaan: K.F.C. 18 5 4 9 2234 14 Xerxes 18 4 5 9 42—55 13 Hermes D.V.S. 18 4 5 9 24—43 13 AFDEELING IL Feijenoord heeft de leiding genomen door H.F.C. anet 71 te kloppen. H.F.C. is hierdoor gedwongen een beslissingswedstrijd te spelen tegen V.U.C. Want deze club wist gelijk te spelen tegen Z.F.C. (1—1) en daardoor juist nog met H.F.C. gelijk te komen. Stormvogels won met 4—0 van D.F.C. Feijenoord 16 12 2 2 54—17 26 Blauw Wit 17 12 2 3 37—14 26 en onderaan: Excelsior 16 5 3 8 28—42 13 V.U.C. 18 3 4 11 30—66 10 H.F.C. 18 3 4 11 23-56 10 AFDEELING III. Daar Enschede zich, zij het met moeite, A.G.O.V.V. van het lijf wist te houden, (32) staat haar kans hijzonder gunstig. Desondanks houdt Go Ahead vol. Nu won ze met 5—1 van Ensohed. Boys. Heracles zag zich door Z.A.C. geslagen (1—0) en P.E.C. won met -4—1 van Tubantia. Enschedé moet nu nog eeii lastige wedstrijd spe len tegen de Ensch. Boys! Enschedé 17 14 1 2 52—2i 20 Go Ahead 17 12 3 2 46-16 27 AFDEELING IV. B.V.V.—Roermond eindigde in een gelijk spel (1— 1), zoodat N.A.C. kampioen zou zijn indien B.V.V. geen protest had ingediend. Haars inziens is haar een penalty onthouden. Toen die, na regelmatig in gediend protest, na afloop alsnog werd genomen, ging deze er in. Wordt het protest toegekend, dan is de uitslag 2—1 voor B.V.V. en kan zij zich in een beslissingsmatch met N.A.C. meten om de kampi oenstitel, We wachten dus rustig af. Longa—M.V.V. werd 1—1. N.A.C. B.V.V. 18 9 7 2 41—21 25 18 9 6 3 38—32 24 AFDEELING V. Sneek zette haar opmarsch voort en won nu met 3—1 van H.S.C. Achilles staat er nu wel bar slecht voor. Leeuwarden smaakte het genoegen Be Quick haai- eerste en eenige nederlaag toe te brengen (3— 2). .Tammer voor het mooie record. Velocitas klopte Hoogezand met 50, terwijl G.V. A.V. de baas bleef over Friesland (32). De stand: Be Quick 18 16 1 1 71—17 33 Veendam 16 12 1 3 40—32 25 Velocitas 17 9 4 4 47—21 22 en onderaan: Sneek 17 5 0 12 21—57 10 Achilles 17 2 4 11 24—50 S 2A. Do eenige uitslag die als verrassend mag worden aangemerkt is U.V.V.—E.D.O. Veri-assend, omdat we niet hadden gedacht dat E.D.O.'s overwinning zoo groot zou worden (5—0). D.O.S. won, zooals we ver wacht hadden, met uiterst klein verschil van Kin- heim (21). Hetgeen intusschen niet wegneemt, dat Kinheim daardoor gedwongen is haar tweede klas seschap te verdedigen.Achteraf beschouwd deed dus Alcmaria's vverrichting in Culemborg niets ter zake. Het kon dus ook geen kwaad meer dat ze met 31 geklopt werd. Zeeburgia sloeg Bloemcndaal met 21 't Gooi—A.F.C. werd uitgesteld. De stand is nu: D.O.S. 17 10 5 2 34—27 25 ED.O. 17 9 6 2 39—26 24 Vriendenschaar 18 7 9 2 37—22 23 Zeeburgia 17 7 5 5 28-27 19 A.F.C. 16 6 6 4 44—43 18 't Gooi 17 6 3 8 38—39 15 U.V.V. 17 5 5 7 28-44 15 Bloemen daal 17 4 6 7 31-37 14 Alemaria 17 3 4 10 3647 10 Kinheim 17 1 5 11 17—34 7 2B. West Frisia werd in Wormerveer met 2—0 gesla gen door W.F.C. en zal daardoor met een plaats midden op de ranglijst genoegen moeten nemen. 3 A. Hier vallen weer enkele belangrijke resultaten te noteeren, al dient gezegd dat ze alle volkomen naar onze verwachting waren. Succes heeft zich best geweerd en klopte Beverwijk dan ook met 2—0, daarmee met deze van plaats ver wisselend. Alkm. Boys won met 3—2 van K.V.V. en is daardoor de dans ontsprongen. K.V.V. echter heeft nog heel wat te verduren, daar zij bijv. nog naar Succes moet. Zaandijk bleef Purmersteijn met gering verschil de baas, (4—3). Hierdoor is P. nog niet geheel buiten gevaar gekomen. Volewijckers tenslotte won met 1—0 van Hollandia Dat was weer op zijn kant af. Maar hoe het ook zij H.R.C. Volewijckers Zaandijk Helder Hollandia Alkm. Boys Purmei'steijn K.V.V. Succes Beverwijk We hebben het wel bij het rechte eind gehad, Za terdag: Alkmaar en Texel hebben beide gewonnen en het zal nu inderdaad op een beslissingsmatch uit draaien, die naar wij meenen te weten, in Den Hel der zal worden gespeeld. Alkmaar ontving B.K.C. De geelzwarte jongens uit Anna Paulowna hebben zich met hun beste krach ten geweerd onder de oogen van hun 70 meetoeren- de supporters! Tot even voor de rust bleef de stand blank. Toen scoorden de Alkmaarders met een kop bal. In de tweede helft kwam er nog een goal bij en het einde was dus 20 voor Alkmaar. Intusschen was B.K.C. in het veld niet zwakker, ja zelfs eerder in de meerderheid. Veldmeerdorheid en doelpunten maken zijn echter dingen die niet zoomaar op elkaar volgen. Dat heeft B.K.C. al meer dwars gezeten. In Andijk heeft Texel de onzekerheid ook van zich afgeschud. Zij klopte Andijk met 3—1. De uitslag van D.T.S.Strandvogels is op dit oogen 16 11 3 2 48—26 25 15 10 1 4 48—25 21 16 9 2 5 35-23 20 15 6 5 '4 31—24 17 16 8 1 7 30—25 17 16 6 o 8 30-40 14 16 5 2 9 41—47 12 16 3 5 8 29—41 11 16 5 1 10 23-40 11 16 4 2 10 24—42 10 i A. PROGRAMMA K.N.V.B. 29 Maart. Wegens de radiouitzending van den internationa len wedstrijd NederlandBelgië heeft de K.N.V.B. voor 29 Maart geen programma vastgesteld. PROGRAMMA N.H.V.B. 29 Maart. De N.H.V.B. heeft naar zijn gewoonte wel wedstrij den uitgeschreven, doch, zooals steeds, voor de mor genuren. In 1 A zal de zeer belangrijke match Alkmaarsche Boys 2K.V.V. 3 worden gespeeld, waarvan de uit slag van directen invloed is op de oplossing van de kampioenskwestie. Bergen is vrij. O.S.V. 3 moet naar Zilvermeeuwen 2 en kan o.i. winnen. In 1 D wordt de opgeschoven wedstrijd Succes 2— Helder 3 gespeeld. Onze voorspelling, dat Helder 3 zal winnen, blijft gelden. Verder zal, zoo vernemen wij, AtlasH.R.C. 4 gespeeld worden. Een kleine Ra- cing-zege ligt in het verschiet. In 2 E zal N. Niedorp 2 met eenige inspanning van Aartswoud winnen kunnen. In 3 E gaat Schoorl 2 in de prille ochtend een be zoek afleggen bij Alkmaar 3. In 3 F hebben H.R.C. 6 en H.R.C. 7 elk een thuis wedstrijd. Racing 6 kan haar gast, Succes 3, er eer der onderhouden dan dat aan Racing 7 met B.K.C. 3 zal lukken. Als Dirkshorn 1 het goede pad heeft teruggevonden behoeft haar thuiswedstrijd tegen Wieripgerwaard 2 niet al te veel zorgen te baren. Dosko 2 zal het be zoekende N. Niedorp 3 ongetwijfeld weten te kloppen. Bij de adspiranten is alles rust. Behalve op Wie- ringen, waar Sparta b bij Succes b op bezoek moet. blik nog niet binnen. Men kijke onder Oudkarspel- nieuws. Zonder rekening te houden met dien uitslag is de stand: Texel Alkmaar B.K.C. Sparta N. Niedorp Andijk Strandvogels D.T.S. 14 12 14 11 14 8 14 4 14 3 14 3 13 3 13 1 42—10 42—12 30—22 31—40 25—33 IS—36 27-42 24-43 HOLLANDIA—VOLEWIJCKERS, O—l. Eerst tegen het einde sooort Volewijckers. In de voetbalbeschouwingen van Zaterdag schreef de spoi'tredacteur, dat Volewijckers zou ti'achten twee punten uit Hoorn te halen. Het zou er van af han gen. hoe Hollandia er over dacht.Verder wees hij er op dat Hollandia een lastige tegenpartij kan zijn. Het is inderdaad zoo gegaan. De Volewijckers heb ben weten te zegevieren. Het groote aantal Amster- dammers, die langs de lijn getuige van de partij waren, zullen dankbaar geweest zijn, dat de scheids rechter het einde aankondigde (wat zij dan ook niet onder stoelen of banken staken). Hollandia toch hoeft zich tot het uiterste verweerd en heeft het de kam- pioenscandidaten buitengewoon moeilijk gemaakt. Een vergelijking tusschen beide ploegen valt zonder twijfel in het voordeel der groenwitte Amsterdam- mers uit. In technisch opzicht waren zij hun tegen standers verre de baas. Opvallend goed was het kop pen van het geheele team. De samenwerking onder ling was ook goed verzogd. Het plaatsen van den bal lietd ikwijls veel te wensch enover, dat viel ons van een ploeg met vëel goede kwaliteiten wel af. Er waren wel meer goede spelers, maar boven allen uit stak het spel van den spil Geering, Deze speler met zijn Bakhuis-figuur was zeker de beste speler van het veld. Steeds trok hij mee ten aanval, hij fungeerde vaak als midvoor, daarin volhardend, totdat hij op fraaie wijze een doelpunt had gescoord. Toen trok hij zich in de vei'dediging terug, er was Het eerste elftal speelt gelijk met Z.F.C. 5 en de uitslag geeft de verhouding juist weer. De b-adspiranten verpletteren Uitgeest met 7—0, nadat de rust met blan ken stand was ingegaan. B.S.V. 2 ver sloeg een M.E.V.O.-combinatie met 3—1 en de a-adspiranten deden mooi werk door met slechts 4—3 van Alemaria b te verliezen. Zoo slecht als gistermiddag van B.S.V. zijde voor de rust werd gespeeld, zoo goed was het spel in de tweede helft. Het leek wel of de Bergenaren er maar niet in konden komen. Het was een hopeloos ge knoei over alle linies. De backs misten herhaaldelijk, in de middenlinie konden de Jong en van Diepen hun vorm niet vinden en in de voorhoede was het heelemaal fout. Daar werd alles op links gespeeld, terwijl de rechtervleugel wijwei werkeloos bleef. Bo vendien was het spel van den aanval veel te door zichtig en leverde voor de Z.F.C. defensie geen moei lijkheden op. Gelukkig dat keeper de Moor in pxima conditie was, anders was het in die eerste helft niet bij één doelpuntje van de gasten gebleven. Het was dikwijls zoo'n hopeloos geknoei, dat het soms net was of er maar één elftal speelde en dat was Z.F.C. De B.S.V.ers toonden behalve technische tekortkomin gen van ernstigen aard, ook een volkomen gebrek aan enthousiasme en we vreesden dan ook, dat de Zaan- dammers met beide puntjes naar huis zouden gaan Gelukkig, dat het aspect van den wedstrijd na de rust aanmerkelijk aantrekkelijker werd. B.S.V. ge steund door den wind, begon er plotseling zin in te kiijgen en er werden tal van aanvallen op de Zaan sche veste ondernomen. Toen bleek eerst recht, ui welk goed hout de Z.F.C. backs gesneden waren c welk een kracht er uitging van den uitnemend spr lenden spil. Piet Duin, de nieuwe aanwinst in do B.S.V. voo hoede, werd nu herhaaldelijk aan het werk gezet e bleek een goede kracht te zijn. Zijn voorzetten ware af en zijn techniek bleek zeer voldoende te zijn. Ook Jaap- Tuijn en Ab v. d. Berg bleken na d< pauze heel wat beter in vorm te zijn. De linkervleu gel kon ons niet bekoren. Sluizer, de linksbuiten schoot in snelheid te kort, al was alles wat hij deed technisch af. Maar we misten dash en doorzettings vermogen. Fillet gaf eenige fraaie schoten, maar daar bleef het bij; zijn veldwerk was dezen middag be slist onvoldoende. In de middenlinie was Bep van Diepen na de rust weer uitstekend op dreef, maar de Jong bleef onvol doende; daarbij speelde hij veel te onbesuisd en haast geen bal werd behoorlijk geplaatst, Dan was z'n rechterbuurman Jan Ludding heel wat beter. In dei-daad is dat een veelbelovend spelei*, die ook z'n hersens gebruikt. Het backstel Piet Beeldman en Dick Min vorm den in de tweede helft weer een hechten muur, waar het moeilijk bleek doorheen te komen. Z.F.C. was in 't laatste half uur van den wedstrijd volkomen uitgespeeld. Het eerste doelpunt der Zaandammers ltwahi door een missen van Dick Min, waarvan de Zaansche rechtsbinnen handig gebruik maakte door den bal onder den vallenden de Moor door in het net te deponeei*en. De gelijkmaker ontstond uit een subliem door Jaap Tuijn genomen hoekschop, die vlak voor het doel terecht kwam. Eén der backs wilde koppen, de keeper wilde stompen en over de handen van clen doelman heen kopte de achterspeler in eigen doel. Wij willen niet besluiten, voor wip nog een zeld zaam mooi schot van Ab v. d. Berg hebben gememo reerd, in den uitersten hoek geplaatst, dat door den Zaanschen keeper meesterlijk er uit gehouden werd. Voorts dat B.S.V. een opgelegde strafschop ontging, daar een der Zaansche backs den bal in beide han den opving; iets wat scheidsrechter Koning helaas niet zag. De b-adspiranten verpletterden Uitgeest b met niet minder dan 7—0, ofschoon met de rust welke met blanken stand inging, een dergelijke uitslag ze ker niet werd verwacht. Het is dan ook wel een neele prestatie om in den tijd van een half uur zeven maal te doelpunten. In de eerste helft beging B.S.V. de fout de tegen partij volkomen in te sluiten, waardoor er geen doorkomen aan was. Na rust veranderden de Berge naren van taktiek, trokken achterhoede en midden linie zichterug, waardoor het Uitgeest-elftal naar voren werd gelokt. Toen ontstonden de noodige ga pingen en daardoor ook de noodige doelpunten. Thijs Kroon opende de score met een ferm schot in den hoek en toen het net eenmaal was gevon den, ging de rest vanzelf. Dirk Moslc was de maker van de tweede goal en Jackie Buijs zorgde voor nummer dx'ie. Toen kreeg aanvoerder Maijs het op z'n heupen en voegde er nog drie goede doelpun ten aan toe. Het laatste goaltje was ongetwijfeld wel liet mooiste. Karei ten Bruggencate, die rechtsbin nen was gaan spelen, kreeg de bal te pakken en wist handig niet minder clan vier tegenstanders te passeeren, om daarna z'n fraaie veldwerk met een zuiver geplaatst schot te besluiten. Over de b-spelers ditmaal niets; de tegenpartij ,vas te zwak om ze naar behooren te beoordeelen. Een uitzondering maken wij voor denjeugdigen Jaap Jansen, die hoewel hij niet veel werk als back le verzetten kreeg, een uiterst soliden indruk maak te en ongetwijfeld aanlég heeft. Het tweede elftal speelde te Alkmaar vriendschap pelijk tegen een M.E.V.0 combinatie en behaalde een 3—1 overwinning, terwijl de a-adspiranten een mooien, aantrekkelijken wedstrijd speelden tegen Alemaria b. In aanmex-king nemende dat de tegen stander een klasse hooger speelt, is de nederlaag 4—3 zeker geen onverdienstelijk werk, temeer om dat feitelijk B.S.V. had moeten winnen. De dcelpun ten werden gemaakt door Jan Eriks, aanvoerder Kuipers uit een strafschop en door Hans Bussel nan. Het laatste was wel het mooiste, goed combi leerde de vooi-hoede, de achterhoede van Alcmai'ia cwara er niet eens aan te pas en Hans Busselman bekroonde dit mooie staaltje voetbal met een zui ver geplaatst schot. Zooals gezegd, het was een mooie, aantrekkelijke wedstrijd met goed voetbal van beide zijden. toen nog ruim vijf minuten te spelen. Aan Hollandia een eeresaluut voor de wijze waarop zij aan hun sterkere tegenstanders het hoofd hebben geboden. Wat zij in techniek tekort kwamen, vergoedden i\J ruimsclxoots door hun groot enthousiasme, vooral de Hoox-nsche verdediging heeft bergen werk vdïzefc steeds weer toch werden zij voor een aanval ge plaatst, waar ieder een goed voetballer was. Dat deze aanval met goede spelers slechts éénmaal heeft weten te scoren en dan nog wel door middel van den spil, pleit zeker voor de kracht der rood witte verdediging met keeper Kos aan het hoofd. Het aantal zeker schijnende goals dat deze jongeman, heeft weten te voorkomen, is legio. De Hollandia- aanvallen werden steeds geleid door de buitenspe- lers Blasweiler en Polman, snel brachten zij op om dan hun ren met een vaak goeden voorzet te be sluiten. Het binnentrio was echter niet bijzonder sterk, zij waren niet bij machte te profiteeren van de ongetwijfeld goede kansen. Blanco stand bij rust Géén der partijen had kans gezien een doelpunt te scoren, hoewel beide (Volewijckers het meest) daartoe enkele goede kansen hadden gehad. De Volew. rechtsbinnen Van der Hilst was niet geluk kig met schieten, steeds vond zijn harde schot op het laatst nog een Holl. been op zijn weg, of ging de bal net naast. Na de hervatting werd Hollandia geheel op eigen helft teruggedrongen. De Amsterdammers gesteund door den wind, waren nu heer en meester van het terrein. De Hoornsche verdediging was ech ter dermate op dreef, dat het leek of er geen door komen aan was. Het had er alles van dat de strijd zou eindigen als hij begonnen was. De tijd verstreek en nog steeds 0—0. Als er dan nog ruim 5 min. zijn te spelen, geeft de rechtsbuiten een afgemeten voor zet, de spil Geering staat op de midvoor-plaats op gesteld, hij stopt de bal even, om vlak daarop Kos met een onhoudbaar schot hoog in het net geen kans te geven. Wel kwam Hollandia de resteerende tijd flink opzetten, de tegenpartij was te sterk en de tijd te kort om nog succes te hebben. De match H.R.C.—Volewijckers belooft bijzonder spannend te worden. Overschrijving. Gevraagd: Ernst Backhaus van Helder naar Turn und Sportverein Niederwenigern (Duitsche V.B.); J. Zwigtman van Zeelandia naar H.R.C. (Sp.kr.) Straffen. Naar aanleiding van H.R.C. 3K.V.V. 2 op 23 Febr. ƒ.1. heeft de K.N.V.B. H. Siersma (H.R.C 3) voor vier achtereenvolgende wedstrijden geschorst, zulks we gens opzettelijk trappen van een tegenstander (Sprkr.) De N.H.V.B. heeft J. de Groot (Bergen 2) voor drie competitiewedstrijden geschorst met ingang van 11 Maart 1.1. wegens beledigen van den scheidsrechter* (Sp.kr.) Westelijk—Noordelijk Elftal. Zaterdagavond a.s. vindt op het verlichte V.U.C.- terrein te Den Haag een wedstrijd plaats tusschen een Westelijk Elftal en een Noordelijk Elftal. Bij het Westen treffen we Dijkstra (Z.F.C.) in het doel aan, Lagendaal op de middenvoorplaats en Vente op de rechtsbinnenplaats. De Uruguayers. Zooals we vermeld hebben komt een ploeg Uru- guaysche voetballers ook ons land aandoen, n.1. op 8 en 9 April. Hun eerste wedstrijd op 't vaste land hebben ze Donderdagavond j.1. te Parijs gespeeld. De bladen zijn daar buiten zichzelf van. Niet van verruk king over hun weergaloos spel, maar... van de won derbaarlijk vreemde en ruwe manieren, die ze er op nahielden. Het was een beestenboel. Verscheidene malen moest voor vechtpartijen worden gestaakt, en de scheidsrechter liep tenslotte het veld uit Het spel van Uruguay was niets buitengewoons. De eind stand tegen een Parijsch elftal was 11. We zijn benieuwd hoe de Zuid Amerikanen het er verder afschieten op het vasteland. Over 3 weken ko men ze in Rotterdam en Den Haag. Wellicht hebben ze zich in dien tijd aangepast aan de Europeesche be schaving. Anders kan Lotsy de heeren beter even la ten weten dat ze wel weg kunnen blijven. België—Holland. Op 3 Mei a.s. wordt deze match in Brussel ge speeld. Bij de K.N.V.B. in Den Haag kan men kaarten krijgen. De prijzen zijn: overdekte tribune vak G en H f 4.25; overdekte tribune vak L f 3.50. Onoverdekte zitplaatsen f 2.40 en staanplaatsen f 1.—. Men moet er voor 15 April bij zijn. Aanbeveling verdient zijn aanvraag reeds direct in te dienen. Gironummer K.N. V.B. is 58928. Nederland—België. De kaartenaanvrage voor a.s. Zondag was weer buitengewoon groot. Volgens de Spr.kr. heeft de K.N. V.B. aan de bonden en vereenigingen 88.000 gulden teruggestuurd als te veel betaald. Vele duizenden pai'ticulieren hebben voorts het bekende briefkaartje ontvangen met de mededeeling dat zij geen kaarten kunnen krijgen. Naar België zijn 2000 kaarten ge gaan. De Amsterdamsohe V.B. had volgens de Sport week aangevraagd 3391 kaarten (waaronder 1781 staanplaatsen) en kreeg toegewezen 686 kaarten (waaronder 1781 staanplaatsen) en kreeg toegewezen 686 kaarten (w.o. 300 staanplaatsen), Paaschtournooi Amsterdam, Het Paaschtournooi van Ajax en Blauw Wit zal de eerste dag op het Ajax-terrein worden gehouden en den tweeden dag in het Stadion. Het programma luidt: Eerste dag: Ajax—First Vien- na (Weenen); Blauw WitUjpest (Budapest), Twee de dag: Verliezersfinale, winnaarsfinale. Zwitserland naar Ierland. Het Zwitsersche elftal is vorige week naar Dublin geweest, maar kon onze prestatie niet evenaren, laat staan verbeteren. Met 10 won Ierland. De Ieren wa ren evenwel iets sterker dan tegen Holland, omdat ze nu de beschikking hadden over enkele spelers van Iersche nationaliteit die in Engelsche prof-clubs uit komen. (Sp.kr.) Het nuttige en het aangename. De Groningsche voetbalclub Be Quick, thans weer kampioen, is in onderhandeling met een club uit Berlijn om daar van den zomer een wedstrijd te ko men spelen. Zoodoende hoopt Be Quick, aldus de Sp.kr. voor een koopje de Olympische Spelen bij te wonen. Bondsfeest K.N.G.V. S.T.O.S.A. Met Pinkster wordt in het Amsterdamsche Stadion een heel groot gymnastiekfeest gehouden, n.1. het bondsfeest K.N.G.V.S.T.O.S.A. Het wordt georgani seerd door de G.V. Kracht en Vlugheid, die 50 jaar bestaat. Er zullen ruim 8000 gymnasten aan deelne men, waaronder ook Belgen, Franschen en Hongaren. Zwemwedstrijd. Op Zondag 5 April vindt in de Alkmaarsche Over dekte een wedstrijd plaats van den kring Noordelijk Noord-Holland.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6