Raad fiarsingerhorn. Oude auto-diefstal opgehelderd. Uit onze Omgeving. 4 Een verordening op de heffing van rech ten wegens brandweerdiensten. Het komt de laatste tijd herhaaldelijk voor, dat in deze gemeente bioscoopvoorstellingen worden gegeven. Mede met het oog op het feit dat de zalen, welke daarvoor gebezigd worden, voor het geven van die voorstelling niet geschikt zijn, is de aanwezig heid van brandweer een noodzakelijke eisch. Het komt billijk voor, dat de kosten van dit toezicht worden betaald door de exploitant van de hierbc- doelde vermakelijkheden. In verband hiermede stellen B. en W. voor, over te gaan tot vaststelling van een' verordening op de heffing van een recht, wegens diensten van de brandweer. De heffing komt overeen met de vergoeding welke de gemeente aan de brandweerlieden uitbetaalt. De heer Kater vraagt hoe het gaat, wanneer de brand zich uitbreidt en de belendende perceelen ge vaar loopen. De Voorzitter licht toe, dat alleen betaald wordt voor toezicht. Een brandweerman, die de wacht houd, moet betaald worden. Die zit er ook niet voor z'n pleizier of gezondheid. De voorgestelde verordening wordt algemeen toe gejuicht. De heer D. Burger merkt op, dat de smalfilms' on- gevaarlijk zijn. De "Voorzitter geeft dat toe, doch oordeelt het toch goed, wanneer er ook bij een vertooning met smal- 1 films iemand aanwezig is. Conform het voorstel van B. en W. wordt ver volgens besloten. Een nieuw lijkenhuisje te Kolhorn. Naar het nieuwe gedeelte van de begraafplaats te Kolhorn, met de opvulling waarvan 30 Maart a.s. zal worden begonnen, moet ook een nieuwe toe gangsweg aangelegd worden. Daardoor zal het lij kenhuisje geheel in de diepte komen te liggen en voor gebruik onbereikbaar. In verband hiermede wordt voorgesteld het te sloopen en tot nieuwbouw op een andere plaats over te gaan. De kosten, on geveer f1000.kunnen uit den kapitaaldienst worden bestreden, door het aangaan van een lee ning met een looptijd van 10 jaren. Het is de be doeling het gebouwtje tevens geschikt te maken voor wachtlokaaltje. De heer Kater vraagt, waar het huisje komt. Buiten de begraafplaats, aldus de Voorzitter en direct naast den ingang. Den heer Smit heeft. dit. voorstel verwonderd. Spr. beeft de. situatie goed opgenomen, maar waarom is het. noodig f 1000.voor een nieuw huisje uit. te trek ken. Spr. vindt het niet noodig. De opweg kan ge makkelijk zoodanig gemaakt worden, dat de ligging van het huisje geen last heeft. De opweg maakt een scherpe bocht, ook dit. is niet noodig. Door den drem pel te verlagen, behoeft er bovejidien geen bonk grond voor het. huisje te komen. Wat het lijkenhuisje zelf betreft, wanneer het ééne schut weer ingemetseld wordt, kan het nog wel 20 jaar mee. Het zou spr. verwonderen, wanneer in deze tijden zulke kosten gemaakt, werden. Spr. is er voorstander van, alles zoo netjes mogelijk te maken, maar het. is hier ab soluut niet noodig. Spr. is dan ook sterk tegen het voorstel. De heer Kistemaker zegt, dat misschien het oude huisje nog wel 10 jaar kan blijven staan. Dan echter zullen er onkosten gemaakt moeten worden. Boven dien staat, het huisje op het oogenblik in den weg. Trekken we het pad goed door, dan komt het zeker wel 70 c.M. in de diepte te liggen. Men zal het huisje moeilijk kunnen in- en.uitkomen. Ook wijst spr. op het nut van het nieuwe huisje als wachtlokaal. Als we de zaak opknappen, dan moeten wc het goed doen. Spr. zou het betreuren, wanneer het niet doorging en vestigt nogmaals de aandacht op het on derhoud van het' oude huisje in de toekomst. De Voorzitter zegt, dat deze uiteenzetting als het standpunt van B. en W. kan gelden. De onkosten voor 'deze werkverschaffingsobjecten worden bestre den uit den Kapitaaldienst en ook 20 jaar noemt spr. een behoorlijke afschrijving. Dan wordt het toch geen groote uitgave. De heer K. Burger doet uitkomen de ongunstige ligging van het tegenwoordige huisje. Wat de eene muur betreft, die kan er heelemaal wel uit. Spr. wilde liet lijkenhuisje graag op de begraafplaats zelf heb ben, dat is spr.'s eenige bezwaar. De heer Vries deelt dat bezwaar, en gaat overigens met het voorstel accoord. We moeten toch in ieder geval het gebouwtje afhekken en door beplantingen onzichtbaar maken, opdat het niet open en bloot staat. De Voorzitter zegt, dat, het B. en W.'s bedoeling was het gebouwtje buiten de begraafplaats te zetten, met een beplanting er om heen. Op een desbetreffende vraag van den heer Vries antwoordt spr., dat het. voorste gedeelte dan dienst zou doen als wachtlokaaltje. De heer Kooijman vraagt of f 1000.niet. wat hoog is. De Voorzitter zegt, dat f1000.het maximum is. We hebben geen begrooting gemaakt en het bedrag is dan ook niet op de cent. af. Als. we voor f 600. klaar kunnen, zooveel te beter. De bedoeling is het gebouwtje zoo sober eit goedkoop mogelijk te houden. Dc heer Smit zegt de situatie goed te hebben op genomen. Als men bij de aankomst van de poort al begint te verlagen, dan krijgt men een veel leniger kluft en is er niet zooveel grond voor het huisje noo dig. De heer K. Burger bestrijdt dit standpunt. De heer Smit zegt dat het huisje zoo dicht is als een pot, en noemt, het onverantwoord, onder deze tijdsomstandigheden gelden uit te geven voor din gen, die niet noodig zijn. De Voorzitter merkt op, dat we dan nooit aan de heele uitbreiding hadden moeten beginnen. De heer Smit meent, dat dit niets met de uitbreiding te maken heeft. De Voorzitter: Als we toch veranderen, dan moe ten we geen half werk doen. De heer Smit: Het is geen half werk. De heer K. Burger handhaaft zijn meening. Vol gens spr. komt het huisje doodeenvoudig in den af grond. De heer Vries zou, al wordt dan van zoo goedkoop mogelijk gesproken, hot huisje toch een behoorlijk aanzien willen geven, het moet niet al te primitief worden. De voorzitter zegt, dat het een eenvoudig, sober ge bouwtje wordt. Tot stemming overgaande, stemt de heer Kater tegen het voorstel van B. en W. wanneer het ge bouwtje buiten de begraafplaats komt. Dat brengt, weer kosten met zich mee. Spr. is er voor, maar dan moet het. persé op de begraafplaats komen te staan. B. en W. wijzigen dan hun voorstel in dezen zin. Het voorstel wordt aangenomen, tegen stemde de heer Smit. De rondvraag. Als de lieer D. Burger goed heeft vernomen, wordt hoogstwaarschijnlijk het rouleer-systeem ingevoerd. Wanneer en op welke wijze?, vraagt spr. De voorzitter zegt, dat wc ten aanzien van de werk- loozenzorg de regelingen maar hebben te accep teeren. Inderdaad is de heer Burger juist ingelicht. Zij, die vroeger 3 weken werkten, zullen voortaan 2 weken werken en krijgen 1 week steun. Besprekin gen en correspondentie zijn gevoerd en ingaande 1 April zullen we de rouleer-regeling moeten aanvan gen. De heer D. Burger noemt het een verkapte loons verlaging; de toestand wordt, onhoudbaar. De kolen- toeslag eindigt ook al met 1 April en spr. becijfert een loonsverlaging van f2.in de week. Men zal van het. loon onmogelijk kunnen leven. Aan de rege ling zal bovendien wel weer een geweldige admi nistratie kleven. De Voorzitter beaamt dit; de klanken die de heer D. Burger laat hooren zijn B. en W, overigens be kend, zegt spr. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad op Dinsdag 24 Maart 1936. 's namiddags om 3 uur. Voorzitier de heer G. G. Loggers, burgemeester- secretaris. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering; de notulen worden onveranderd vastgesteld, onder dankzeg ging aan den samensteller. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we: Een schrijven van Mevr. G. Hartmande Graaf te Barsingerhorn, houdende verzoek haar wegens aanstaand vertrek uit de gemeente ontslag te wil len vcrleenen als lid van het Weezen-Armenbestuur. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Conform bet-voorstel van B. en W. wordt besloten. Ter voorziening in de vacature, worden voorge dragen: 1. Mevr. J. SchenkSleutel; 2. Mevr. C. KaterBoontjes. Benoemd wordt Mevr. J. SchenkSleutel met al- gemeene stemmen. De vermakelijkheidsbelasting. Een schrijven van Ged. Staten, houdende terug zending van de verordeningen op de heffing en in vordering van vermakelijkheidsbelasting, met ver doek deze, overeenkomstig de wensch van den Mi nister van B. Z. in dien zin te wijzigen, dat ge schrapt wordt de bepaling, dat de belasting wordt verminderd tot 10 van de onzuivere opbrengst, 5ndien de vermakelijkheden niet gewinshalve door .plaatselijke vereenigingen worden gegeven. B. en W. stellen voor aldus te besluiten. Z. h. s. aldus besloten. De heer Vries: Dan kunnen de plaatselijke ver eenigingen wel ophouden uitvoeringen te geven, dat wordt ondoenlijk. De gemeentebegrooting 1935. Een schrijven van Ged. Staten, houdende terug zending van de gemeentebegrooting voor 1935, met verzoek te bevorderen, dat het bedrag, geraamd op den post onder volgnummer 211 (extra-bijdrage Werkl. subs. fonds) van de begrooting wordt afge voerd en dat het evenwicht tusschen de inkomsten en uitgaven worde hersteld door herziening van de ramingen van de daarvoor jn aanmerking komende posten. Aangezien B. en W. geen kans zien, aan dit verzoek te voldoen, voordat omtrent de uitkomsten van den dienst 1935 meerdere gegevens voor handen zijn, stellen zij voor de afdoening van dit schrijven aan te houden. Na toelichting van den Voorzitter wordt aldus besloten. De heer Vries meent, dat. het geld noodig is voor dat, jaar; als er nu een saldo overbleef van f 1500. was het een ander geval. Goedgekeurd zijn de raadsbesluiten tot verlaging van de huur van de Rijksveldwachterswoning en tot intrekking van de gemeentelijke tarieven der personeele belasting ingaande 1 Jan. 1937. De hooge gemeentelijke tarieven worden dus met ingang van 1 Januari 1936 ingetrokken. Eveneens is goedgekeurd de verordening 'op de heffing van besmettelijkeziektegelden. Bijdrage aan het crisiscomité. Van den Minister van Sociale Zaken, is het bericht ingekomen, dat. voor 1936 uit 's Rijks kas een bij drage zal worden verstrekt van f 136.40, indien de gemeente een bedrag van f 124.beschikbaar stelt. B. en W. stellen voor een bijdrage van f 124. te verleenen, ten einde het Crisis Comité in staat, te stellen zijn arbeid voort te zetten. Allen voor. Het borgstellingsfonds voor den Midden stand. Het. voornemen bestaat, zoo mogelijk, te komen tot de. instelling van een Middenstandsborgstellings- fonds voor N.-l-I. Noorderkwartier. Dit fonds is er in de eerste plaats op ingesteld om de menschen te leeren zich zelf te helpen. Het. be oogt voorkoming van verval lot armoede, bestrij ding van den woeker, het geven van bemiddeling en voorlichting, samenwerking van Middenstandsbc- drijven en bet. verleenen van borgstellingen aan credietwaardige credietbehoevenden. Teneinde deze taak te kunnen verrichten zijn er geldmiddelen noo dig. Deze tracht men to vinden uit de inkomsten van bijdragen van gemeenten, middenstandsvereenï- gingen, enz. Van Regeeringswege wordt, steun ge geven in den vorm van 40 bijdrage in de verlie zen op de borgstellingen. Deze verliezen worden dus voor het resteerende bedrag bestreden uit de in komsten, niet uit het kapitaal van bet fonds. Opge merkt wordt, dat het. fonds geen giften geeft, maar borgstellingen. B.. en W. achten deze zaak van zooveel belang, ook voor deze gemeente, dat zij voorstellen een rentelooze leening te verstrekken van f400.met bevoegdheid van opzegging na een tijd van 3 jaren, liet voorbereidend Comité vraagt, eigenlijk ter deel neming in bet stichtingskapitaal een bijdrage van 20 cent per inwoner rond f400.Met het oog op de finantieele toestand der gemeente (begroo- lingsmoeilijkheden), achten B. en W. dit laatste echter niet verantwoord. De. heer Smit gaat, mot dit voorstel accoord; al leen de rente kan weg. Overeenkomstig hot voorstel var. B. en W. wordt dan besloten. Overname van het onderhoud van tram overgangen. Zooals bekend is, verzoekt de liquidatie commissie van de N.V. Tramweg WieringenSchagen de in eigendom aan deze gemeente toebehoorende spoor- wogkruïsingen weer in onderhoud over te nemen legert een betaling ineens van f350.—. R. en W. stellen voor biertoe te besluiten. Aldus wordt, besloten. Voorstellen betreffende het destructor district Barsingerhorn. Overeenkomstig bet advies van de Commissie van Citvoering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhorn, stellen B. en W. voor: a. te hesluiten tot splitsing van den bestaanden dienst; b. met de daarvoor in aanmerking komende ge meenten voor de exploitatie van destructor en nood- slachtplaats een gemeenschappelijke regeling te sluiten; c. met de gemeenten van den bestaanden dienst opnieuw een gemeenschappelijke regeling voor den Keuringsdienst te sluiten, een en ander overeen komstig de toegezonden ontwerpen. De heer Vries vraagt of andere gemeenten tot de noodslachtplaats zullen toetreden. De Voorzitter antwoordt, dat dit onbekend is. De heer Kooiman zegt, dat niet aan cadavers wordt uitgekeerd, voor er winst gemaakt is. Valt de noodslachtplaats daarbuiten? De Voorzitter antwoordt, bevestigende LARENSCHE POLITIE HEEFT NA LANG SPEUREN SUCCES. VER KOOP VAN GESTOLEN WAGENS GESCHIEDDE OP GERAFFINEER DE WIJZE. TE ANTWERPEN TEGEN DE LAMP GELOOP EN. Ten nadeele van den kapitein der marechaussee te Eindhoven, jhr. den Beer Poortugaal, is in Augustus 1935 zijn nog nieuwe auto, die geparkeerd stond aan de Hoefloolaan te Laren (N.-H.), 'savonds gestolen. Onmiddellijk heeft de Larensche gemeentepolitie een uitgebreid onderzoek ingesteld, maar zonder resul taat. Dezer dagen nu kreeg men van de politie uit Bloemendaal de mededeeling, dat te Antwerpen was gearresteerd de 27-jarige Nederlander C. H. J. H. L., die hij de politie als een beruchte autodief bekend stond en die voor gelijke feiten als hier bedoeld, reeds 3y2 jaar gevangenisstraf achter den rug had. De rnan is aan de Nederlandsche justitie uitge leverd en te Haarlem in het huis van bewaring op gesloten. Verschillende autodiefstallen hier te lande, ook dien van den auto van den heer den B. P. uit Eindhoven, zijn, naar thans is gebleken, door hem uitgevoerd met hulp van zekeren v. d. K. uit Am sterdam, met wien hij door familie-relaties inlcen- nis was gekomen. Beide personen hadden te Amster dam onder den gefingeerden naam van Van Trom melen kamers gehuurd. Door middel van adverten ties in verschillende bladen wisten zij de auto's van de hand te doen. Daarbij was het noodig de auto's onherkenbaar te maken voor de eigenaren en voor de politie en recherche. Zij deden zulks door het weg zagen van de motor- en chassisnummers, waaraan de auto's steeds te herkennen waren. Door het. geheel wegzagen en weer inslaan van nieuwe nummers of door het aanbrengen van een gedeeltelijke nieuwe nummering,-wist men de auto's onherkenbaar te ma ken. Ook de nationaliteitsbewijzen bracht men met. het geheel ol' gedeeltelijk gewijzigde nummer van chasis en mofor in overeenstemming. Andere bewijzen ver- valschte men eveneens en door middel van gewij zigde kwitanties, geteekend met den naam van Van Trommelen, wist men uit handen van de politie te blijven, totdat beide personen tegen de lamp liepen en door de politie werden gearresteerd en opgesloten. SCHRANDERE POLITIEHOND.. Opsporing van gestolen rijwielplaatjes. Toen de familie S. uit Naarden op een tennisbaan te Crailoo (gemeente Blaricum) aan het tennissen was, zagen zij dat vijf Amsterdamsche wielrijders zich meester maakten van de rijwielplaatjes. De heer B. uit Amsterdam zette met zijn auto de daders na en nam onderweg een marechaussee in zijn wagen mede. Daar de dieven echter een rijwielpad insloe gen, waren zij niet meer te volgen en wisten zij te ontkomen. Men verzocht de assistentie van den rijks veldwachter P„ die met zijn politiehond op onderzoek uitging. De hond speurde en vond de belastingmer- ken onder een kluit heide, waar de dieven ze .ver stopt hadden-. Duitsche vliegers boven den Elzas. OM FOTO'S VAN STRAATSBURG TE NEMEN? Reuter meldt uit Straatsburg: Tegen elf uur vlogen twee Duitsche militaire vliegtui gen, op 'n vijftig meter hoogte, klaarblijkelijk met de bedoeling om foto's te nemen, boven de omgeving van Straatsburg. De nummers der militaire vliegtuigen kon den genoteerd worden. Verder werd boven Windhof om 5 uur 20 een Duitsche eendekker gesignaleerd, die uit de richting van Persosens herwaarts geko men was. Van de vliegvelden der streek werden geen landingsberichten ontvangen. Met de bijl op het hoofd geslagen. Noodlottige afloop van een vechtpartij te Huizen. Gisterochtend heeft aan de Langestraat te Hui zen een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen den arbeider K. en den landbouwer S. De kwestie liep over de berging van varkens en de daarvoor -niet terugbetaalde mest, een klein geldbedrag dus. S. greep K. beet en na een kort handgemeen vluchtte K. den weg op, achtervolgd door S. K., die een bijl bij zich rad. gaf daarop S. een klap op het achterhoofd met den achterkant van de bijl. S. zakte in elkaar en bleef bewusteloos liggen. De inmiddels ontboden arts v. d Berg constateerde een hersenschudding. Na verhonden te zijn is hij in zijn woning gebracht, waar hij nog steeds buiten kennis ligt. Hij niag volstrekt niet vervoerd worden en zijn toestand is vrijwel hopeloos. K. is in arrest gesteld en zal heden voor den offi cier van justitie tc Amsterdam worden geleid. Het geval verwekte groote consternatie. Volgens nadere lezing van den gearresteerde is hij achter volgd door den getroffene, die een zaag in de hand had. Tot verweer greep hij een bijl, struikelde en door oen ongelukkige samenloop van omstandighe den is de achtervolger in de bijl terecht gekomen. Hevige kampongbrand te Batavia. Aneta seint uit Batavia: In kampong Baroe, bij het kerkhof op Tanah Abang ^vrijwel in het midden van de stad), heeft een hevige brand gewoed Een geheel kampong complex stond in lichte laaie; huizenhooge vlam men stegen op. De brand werd, dank zij het ener giek optreden van de brandweer en de hulp van militairen uit de nabijgelegen artillerie-kazerne, alsmede van de politie, in betrekkelijk korten tijd bedwongen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het valt nog niet te schatten hoeveel huizen verbrand zijn. .Vermoedelijk is een 1000-tal personen dakloos, SPORT. GYMNASTIEK, Jaarlijksche wedstrijd H.N.K. Als datum voor de jaarlijks in Schagen te hou-: den gymnastiekwedstrijden van de Turnkring Holl. Noorderkwartier, is vastgesteld Zondag 3 Mei Opvoering Gym.-peil. Ter opvoering van het gymnastiekpeil in Hollands Noorden, zal de Dameskeurploeg van H.N.K. voortaan gezamenlijk te Wieringerwaard oefenen, onder lei ding van den heer H. Pennekamp te Anna Paulowna, directeur van „Wieringen". De heeren-keurploeg van H.N.K. zal eveneens ge-- zamenlijk gaan oefenen en wel te Winkel, onder lei- ding van den heer Molenaar (Noordscharwoude), EARENKARSPE DIRKSHORN. In een bijeenkomst ten huize van den heer R. v. d* Laan alhier op 23 dezer, is een comité gevormd, dat zich zal bezighouden met de organisatie van een Pro- paganda-filmavond voor den Nederlandschen Blinden* bond, ten huize van den heer Pijper. Besloten werd dezen avond aanvankelijk te bepa* len op 3 April a.s.. Als spreker treedt op de heer Jofy v. d. Berg uit Oosterbeek, terwijl mevr. Meinema— Jonker alhier zal worden uitgenoodigd, ter afwisse ling enkele liedjes te zingen. Ten einde den filmavond behoorlijk te doen sla-, gen, zullen eenige jongedames vooraf kaarten ten ver* koop aanbieden. En met het oog op het goede doel en wegens dQ werkelijk mooie film, die zal worden afgedraaid, kunnen we een bezoek ten zeerste aanbevelen. ZIJ PK PETTEN. Ouderavond der o. I, s, Te acht uur opent de voorzitter der Ouderconw missie, de heer Jansma, de bijeenkomst. Hij uit zijn tevredenheid over de talrijke opkomst d^r ouder* en over de aanwezigheid van de besturen van Al* gemeen Belang en V.V.V. Aanleiding tot dezen Ouderavond is geweest het dreigende ontslag van de 3e leerkracht. Aan dit ont* slag valt niet té tornen, aldus dc voorzitter, maar wij dienen vanavond de toekomst van onze school te bezien, wij moeten trachten een weg to vinden, om Petten, zij het dan niet direct, weder een 3* mansschool te bezorgen. Het hoofd der school, de heer Geensen, houdt daQ een inleiding over deze kwestie, Na een korte uitx eenzetting van do. onderwijswetten in het algemeen^ gaat spr. nader in op de leorlingenschalen, zooals die werden voorgesteld in de wet-De Visser van 1920, De herhaaldelijke wijzigingen dier leerlingenscha len, die steeds verslechteringen bleken te zijn, ont sproten niet uit veranderde paedagogische inzich ten, maar waren het gevolg van den ongunstiger wordenden toestand der openbare middelen. De laatste onderwijsbezuiniging bracht ons leer* lingenschalen, ongunstiger dan die uit de wet van 1878. Komende tot het gedeelte, dat meer onmiddellijk de school van Petten raakt, merkt spr. op, dat wan neer Petten in de toekomst weer een 3-mansschooI zou krijgen, er leerlingen bij zullen moeten. Nu is momenteel de toestand zóó, dat een aantal kinderen uit den Belkmerweg en van 't Hoekje, de school in Burgebrug bezoekt, terwijl de afstand naar de school in Pelten korter is en de route tevens min der gevaarlijk, wat het verkeer betreft. Het zou dus volkomen rechtvaardig en billijk zijn,- dat genoemde kinderen voortaan de dichtstbijzijnde school, in dit geval iri Petten, kwamen bezoeken* Dit raag dan voor Burgebrug minder prettig zijn, maar „het hemd is nader dan de rok", aldus spr. De wijziging van de schoolgrens zal moeten ge schieden door het gemeentebestuur en daarom be treurt spr. het zeer, dat B. en W. niet op deze ver gadering aanwezig zijn. Spr .deelt mede dat er reeds een conferentie heeft plaatsgehad met B. en W, waarvan echter het resultaat 'niet bijster groot ia geweest. Hij hoopt evenwel, dat B. en W., uit vrees voor moeilijkheden met Burgerbrug, niet zonden meer de bestaande toestand zullen bestendigen, rnaar dat zij zullen medewerken, om de argümenten van Burgerbrug en Petten tegenover elkaar af te wegen, om dan volgens recht en billijkheid een be slissing te nemen. Na deze vlotte en duidelijke inleiding wordt er van de gelegenheid tot het stellen van vragen een druk gebruik gemaakt. De heer Eriks, de voorzitter van Alg. Belang, wijst o.m. op het inconsequente van de zgn. historisch gegroeide rechten. In vroeger jaren bezochten do kinderen uit den belkmerweg ook reeds de school in Petten. Hij acht het de plicht van B. en W. hun medewerking tc geven aan de echt vaardige eischen* die door de Oudercommissie gesteld worden. De heer Ploeger wijst op het verschil tusschen de. beide schoolgebouwen, de verwarming en de gele genheid tot het geven van gymnastiekonderwijs. De heer Hoogland informeert of er eigenlijk weï een schoolgrens is, en zoo ja, in hoeverre dan dè ouders daaraan gebonden zijn. Meerdere aanwezigen geven als hun meening te kennen, dat Petten recht heeft, op die kinderen, dia dichter bij de Pettener school wonen, dan bij een andere inrichting. Gewezen wordt op de grootere toekomstmogelijkw heden van Petten als badplaats. Gevraagd wordt voorts nog, of B. en W. met 1 Mei, als wij een 2-mansschool hebben niet kirfden ren naar Burgerbrug of St. Maartensbrug zullen overhevelen, om het werk van het personeel in Pet ten te ontlasten. Tegen dit plan wordt fel geprotes teerd, want dat zou Petten voorgoed de kans op een 3e leerkracht ontnemen. Aan het slot draagt de vergadering aan de Oudois commissie op. zich nogmaals met B. en W. in ver binding té stellen en dan sluit de voorzitter meij dank aan de aanwezigen, deze geanimeerde Ouder avond. KOE GR AS. JULIANADORP. De fancy-fair van Volksonderwijs behoort weer tofi het verleden en we kunnen constateeren, dat zij d© tijdsomstandigheden in aanmerking genomen, goed geslaagd is. Het was er vooral den laatsten middag en avond een gezellige drukte, welke nog verhoogd werd door mooie radiomuziek, belangeloos geleverd door de Heldersche Radio-Centrale, terwijl in de voor zaal dansgelegenheid was, waarvan een druk gebrul# gemaakt werd. De uitslagen van de verschillende attracties wasf Het aantal bruine boonen in de flesch was: 1376. De naam van de pop was: Koosje. De sprei viel op n<x 86 en de lamp op no. 83. Van de groote verloting zal de trekking zoo mogelijk plaats hebben op a.s. Maan dag. Hiervan zijn nog een beperkt, aantal loten ver krijgbaar en heeft men dus de kans om voor oen dub beltje een mooie nieuwe fiets te winnen,

Schager Courant | 1936 | | pagina 12