Uit den Lanpodijk dat het werk door hetzelfde personeel gedaan zal kunnen worden, dat na de uitbreiding de inrichting op volle capaciteit zal werken. Het is moeilijk voor af te bepalen hoe de inbreng zal zijn. De heer Brugman meent dat men zich niet anders dan kan verheugen over deze groote centralisatie, wat immers de exploitatie slechts ten goede zal ko men. Dc uitbreiding dient dan ook met beide handen te worden aangegrepen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. dan ook .voorstellen, op de voorstellen in te gaan. De heer Kamp acht de uitbreiding Ook in 't be lang van de azalt. De heer Engel zegt dat het ook steeds de bedoeling is geweest dat een grootere kring zou worden be diend. Dat heeft echter lang geduurd, omdat de ver plichting tot aansluiting uitbleef en zoodoende is het een strop voor de aangesloten gemeenten gewor den. Zonder hoofdelijke stemming worden de voorstel len aangenomen. De motieven van het vernietigingsbesluit. Bij de rondvraag informeert de heer Brugman hoe de raad staat, tegenover het idéé van den heer Van Zooncn, om zich alsnog tot den Minister van Bin- nenlandsehe Zaken tc wenden, met het verzoek na der te willen motiveeren, waarom het besluit van •den Raad in strijd zou zijn met het algemeen belang Spr. heeft liet gevoel, dat hier een groote vergissing is gemaakt. De heer Dekker kan er zich volkomen mee ver- eeniggen, dat een dergelijk schrijven tot den Minister wordt gericht.. De heer Van Zooncn: Of tot de Kroon! De heer Engel vindt het ook wel goed, maar spr. heeft er straks al op gewezen dat we nu door den "Voorzitter weer voor een voldongen feit zijn ge plaatst. Spr. had zich 't verloop zóó gedacht dat mei de beëediging zou zijn gewacht totdat de beslissing van liet Ambtenarengerecht zou zijn gevallen. Maar het is vorig maal al wel gebleken dat de Voorzitter best weet wat hij doet en dat zal ook nu wel weer het geval zijn. Het zal wel in,opdracht zijn, dat hij z«ch zelf beëedigd heeft. Uit het geheele verloop van de zaak blijkt wel. dat hij weet de puntjes op de i's tc zetten. Wij hebben dus nu al een beëedigd secre taris. De heer Dekker; Maar dat hebben wij niet ge daan. De hoer Van Zoonen; Er is geen enkel wetsartikel dat een dergelijke wijze van beëediging verbiedt, maar ook geen enkel wetsartikel dat. er de macht toe geeft. De heer Engel: Maar de Voorzitter weet toch vrij wel den weg; spr. kan zich niet voorstellen dat de Voorzitter een onjuistheid zal begaan; hij zal niet in een slop loopen. Spr. wijst er dan verder op, dat de Voorzitter den wethouders niet heeft meegedeeld dat dc beëediging zou plaats hebben. Men behoort toch de op de agen da ie plaatsen punten te bespreken. De Voorziter zegt dat de samenstelling van de raads-agenda niet in overleg met de wethouders be hoeft te geschieden en dat is ook nooit, gebeurd. Dc heer Engel vindt dat toch geen goede wijze van werken; de Voorzitter negeert niet alleen den raad, doch ook de wethouders; hij gaat zoo staan en legt. de eeden in eigen handen af. Niemand wist dat dat kon. De heer Van Zoonen: Dat dit mócht, het kan altijd. De Voorzitter merkt, op, dal de wethouders wisten dat de beëediging in deze vergadering zou geschie den. De heer De Veer wijst erop dat de wethouders aan de opdracht van den raad, 0111 de benoeming van den heer Korver gehandhaafd te krijgen, hebben voldaan, en zij hebben aan die opdracht gevolg ge geven, op -0011 wijze waarvoor zij alle lof en hulde hebben verdiend. Maar nu is'de raad de verliezer en nu moet de raad toonen een goed verliezer te zijn en moeten de zaken derg erheente in goede harmonie in het belang der gemeente verder worden behan deld. Spr. feliciteert daarom den Voorzitter wel en hoopt dat later zal blijken dat de gemeente gefeli citeerd kan worden met dezen secretaris. De lieer Dekker zegt dat wanneer met gezonde ar gumenten ware aangetoond dat de raad niet goed had gehandeld, argumenten, waaruit men kon voe len, dat dc rand ongelijk had. ja dan zou men een standpunt kunnen innemen, als de heer De Veer doet. Maar hier is een handelwijze gevolgd, die tegen alles indruischt en daarom dient aan de Kroon om motiveering te worden gevraagd. De raad wordt hier in een hoek gezet, op een wijze, die nergens naar lijkt. De Voorzitter geeft den heer Korver opdracht een brief, bestemd voor de wethouders, te halen. De heer Brugman deelt, na lezing van dezen brief mede, dat do wethouders aan den Minister van Binnenlandsehe Zaken nog om een tweede onder houd hadden verzocht, doch de Minister deelt in een schrijven van 21 Maart mede, dat deze zaak voor hem is afgedaan. Nadat de heer Van Zoonen er op heeft gewezen dat hel door de wethouders gevraagde tweede onderhond gedaan was voordat het Koninklijk Besluit viel, zegt. <le heer Van Zoonen wel te gelooven dat de Minister Van oordeel is dat deze zaak is afgedaan. Maar de Minister heeft niets bewezen, hij heeft slechts be weerd en spr. hoopt dat de raad zooveel zelfrespect zal hebben dat hij don Minister op motiveering zal worden aangedrongen. Zoodra de Minister aantoont, dat het besluit van Wïnkel's raad in strijd was met het algemeen be lang, zal spr. zeggen: „Burgemeester ik feliciteer TV' Maar zoolang de Minister dit niet aantoont, maakt de Minister van zijn macht gebruik op een wijze waartoe hij zedelijk het. recht mist. De heer Dekker wijst er or» dat de wethouders, ge hoor gevende aan de opdracht van den Raad, de Han dige kosten hebben gemaakt en spr. vraagt of dc raad nu een besluit moet nemen dat do gemaakte kosten voor rekening der gemeente zijn. De heer Brugman zegt dat als de wethouders een opdracht van den raad uitvoeren de daaraan Vér bonden kosten vanzelfsprekend voor rekening van de gemeente zijn en z.i. behoeft daar geen apart raadsbesluit voor genomen te worden. De heer Kamp merkt naar aanleiding van dc op merking van den heer De Veer op, dat de geheele burgerij er recht op heeft, dat op deze zaak het, volle licht schijnt. Spr. beaamt volop dc opmerking van den heer Engel, dat het niet goed is dat punten op do agenda worden geplaatst zonder dat er met de wethouders over is gesproken en spr. begrijpt niet waarom de Burgemeester dat niet heeft gedaan. Wij allen zijn overtuigd dat deze benoeming niet in 't belang der gemeente is, en daarom kan ook spr. dón Burgemeester niet feliciteercn. De heer Brugman herhaalt dat het hier een groote vergissing betreft, en als men nu die overtuiging heeft is het oen beetje naief om er genoegen moe te nemen. Als men een klein beetje zelfrespect heeft, verzet men zich tot het uiterste. De heer De Veer: Maar er is toch al moeite gedaan om het besluit van den raad gehandhaafd tc krijgen. Dal is niet gelukt, maar nu moet het toch niet zoo Blijven. De heer Brugm an wijst op de algemeen heerschen- de meening in den raad, want het zou nu gauw zoo ver gaan dat het den schijn zou hebben dat het hier een paar heethoofdige wethouders geldt. Maar zóó is het niet. De heer Kamp, tot den heer De Veer: Is U tevre den? De heer De Veer: Dat zal de tijd leeren. De heer Kamp: Neen, dat is geen antwoord. De Voorzitter oordeelt dat de zaak nu voldoende is besproken. Advies zal spr. niet geven, dat zou toch niet geaccepteerd worden. De heer Engel: Neen, dat is een wijs woord. De heer Brugman tot den Voorzitter: U heeft, ons advies ook niet opgevolgd. De heer Engel zegt dat het wel een beroerd gevolg is, maar de raad zal niet meer naar den Voorzitter luisteren. Toch is wel gebleken dat hij vorig maal ge lijk had, hij wist precies wat hem te doen stond. Maar recht is er niet gebeurd. De heer Van Zoonen: Recht voor iedereen, zonder onderscheid. Ieder die objectief oordeelt, zal dit be amen. Met cijfers wordt niet aangetoond dat de raad van Winkel ongelijk heeft. De Minister komt alleen met algemeenheden. Niet met cijfers wordt aange toond dat door het raadsbesluit bezzuiniging niet plaats vindt. De heer Brugman zegt dat voor hem in de tweede plaats de bezuiniging geldt, wat bij spr. het zwaarst weegt is, dat een jonge kerel van 27 jaren, met be- voedheden, zoo maar op zij wordt geschoven. De Voorzitter zegt dat geen nieuwe gezichtspunten zich voordoen en dat het dus geen zin heeft verder te debatteeren. Advies zal spr. niet geven. De heer Kamp: Dat zou de raad toch niet aanne men. De Voorzitter: Het is de vraag of dat wel verstan dig is en ook is het de vraag of het wel verstandig is de haren zoo warm te maken. Het is beter verder te bouwen in 't belang der gemeente. De heer Brugman: Daar zijn we nog mee bezig. Ik heb de belofte afgelegd in het belang der ge meente werkzaam te zullen zijn, zooveel als in mijn vermogen ligt, en aan die belofte houd ik me. De Voorzitter: Daar twijfel ik niet aan, mijnheer Brugman. De heer Brugman zegt in eerste instantie al tot den Voorzitter te hebben gezegd, hoe vreeselijk jammer hij het vond dat dc zaak aldus liep, jammer voor de gemeente, jammer voqr den Burgemeester en jam mer voor den benoemden secretaris P. J. Korver. De Voorzitter zegt reeds vorig maal te hebben uit eengezet dat hij niet anders heeft kunnen handelen. Besloten wordt aan den Minister te verzoeken de motieven van het vernietigingsbesluit te willen me- dedeelen. De heer Kamp vraagt hoe het staat met het te ren der wegen. De Voorzitter deelt mede dat hij het Hoogheemraad schap een onderzoek is ingesteld naar de voorwaar den van overdracht van het onderhoud der wegen aan dit waterschap. De heer Engel wijst er op dat op de begrooting wel f 400 meer is uitgetrokken voor salarieering van den ambtenaar ter secretarie, maar' een definitief be sluit de salarisregeling betreffende, moet nog plaats hebben. Hierna volgt sluiting. In het bericht omtrent de misoogststeun in het nummer van Maandag moeten de onder streepte woorden worden ingelascht, zoodat het aldus luidt: „Op de betaalkanloren der veilingen is de drukte afgeloopen en in den Haag is men druk bezig met het rang schikken en verwer ken der verschillende ingekomen opgaven, ten einde voor den steun wegens misoogst in aanmerking te komen. Er zal voorloopig een voorschot worden uitbetaald, omdat nog niet alles in bijzonderheden kan worden vastgesteld, zooeds men ons nader meedeelde ZUID-SC HARW OUDE KOLVEN Bij de alhier gehouden onderlinge kolfwedstrij- den van de sociëteit „Op Maat" was de uitslag de volgende: 1. J. Kramer 219 p.; 2. K. de Boer 214 p.; 3. K. Kout 213 p.; 4. J. Schoenmaker 210 p.; 5 P. van der Welle 209p.-; 6 A. Mooi (sajet) 205 p.; Serieprijs P. Boon 113 p. Allen te Zuid-Scharwotide. De biljartwedstrijd had den volgenden uitslag: 1. A. Berkhout; 2. A. Mooi; 3. P. Boon. OUDERAVOND KLEUTEESCHOOL In een der lokalen van de O.L. School, wélke is ingericht als Kleuterschool, werd Woensdag avond een ouderavond gehouden, welke zeer druk bezocht was. Voorzitter was de heer J. Keizer die o.a. me dedeelde, dat in de eerst volgende ouderavond een geheel nieuw bestuur uit de ouders gekozen zal worden. De voorzitter en secretaris van volks onderwijs zullen echter permanent zitting heb ben. Hierna werd door de onderwijzeres Mei. Lei ding een lezing gehouden over „De beteeknis van bet voorbereidend onderwijs". Aan de hand van wat nu in 4 maanden tijd gepresteerd wordt, blijkt duidelijk het groote nut van het Kleuteron derwijs, Vervolgens werd het werk der leerlingen bezichtigd, wat heel aardige resultaten te zien gaf. Nadat nog diverse vragen gesteld werden, volgde sluiting met een opwekking om de school te steunen. OUDKARSPEL VERKOOPING Dinsdagavond werd ten overstaan van Notaris H. W. Smit te Zuid-Scharwoude in het huis „De Brederode" verkocht een huis en erf te Oud karspel, laatstelijk bewoond door wijlen mej. Antje Mol. Kooper werd de heer P. Kuilman alhier voor 1035.— NOORD-SCHARWOUDE De woningbouwvereeniging hield Woensdag avond haar Alg. Jaarvergadering in hotel „Con- cordia" alhier. De opkomst der leden was niet groot. Voorzitter de heer J. Kliffen opende de ver gadering met woorden van welkom. De heer Heeman is wegens ziekte afwezig. Voorzitter hoopte, dat de heer Heeman spoedig hersteld mag zijn. De notulen van de vorige vergadering, voor gelezen door den heer J. Ootjers Rz., werden goedgekeurd en vastgesteld. Aan dé balans,en verlies- en winstrekening ontleenen wij het volgende: De verlies- en winstrekening gaf een totaal van f 7226Ï08, met een nadeelig saldo van f 2733.33. Op de gehouwen was f 1360.52 afgeschreven, de huuropbrengst was f 4491.75. Aan onderhoud was f 600 ten koste gelegd, De balans sloot op een totaal bedrag van f 131.665.10 De gebouwen staan op de balans voor f 125.926.12 Verder staat aan de debetzijde het verliessaldo van 1934, groot f 4756.42 1/2, waar bijkomt het verlies van 1936 is. totaal f 7489.75, terwijl een bijdrage is ontvangen in dit nadeelig saldo van f 2849.83, zoodat tenslotte aan nadeelige saldi f 4639.92 1/2 op de balans staat. De creditzijde van de balans ziet er als volgt uit: Reserve annuiteit f 2266.35, vooruitbetaalde huur f 91.80, Stamkapitaal f 3810, Voorschotten f 107.251.91, Gemeente Noord-Scharwoude diversen f 2505.79, Afschrij ving gebouwen f 15.486.85 en rente stamkapitaal f 152.40. De rekening en de balans werden aldus goedgekeurd en vastgesteld. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Kliffen met alg. stemmen herkozen die zijn benoeming aannam De rondvraag, welke hierna werd gehouden, leverde geen belangrijks op, zoodat sluiting volgde. HOOGWOUD Onder groote belangstelling heeft in de zaal van café Modder op 24 clezcr een feestavond plaats ge vonden ter eere van het 25-jarig jubileum van de Coop. Aankoopvereeniging voor Hoogwoud en Om steken „Ons Belang". De zaal was voor deze gelegen heid extra versierd en was herschapen in een ware De Voorzitter van „Ons Belang", de heer K. Braak, sprak een woord van welkom tot de talrijke aanwe zigen en gaf een overzicht van het ontstaan en de groei en bloei der vereeniging. Op 24 Maart 1911 werd er een bestuursvergadering gehouden, waarbij besloten werd tot de oprichting van de vereeniging, die bewezen heeft in een bestaande behoefte te voor zien. Het bestuur heeft besloten dezen gedenkwaar- digen dag niet zonder meer tc laten passeeren, maar een feestavond te houden voor de leden der vereeni ging. Opgevoerd wordt „Overschotje komedie an drie bedrijven, door de „Maskerspelers" van Bergen. Het stuk werd op vlotte en boeiende wijze ten gehoore gebracht. Het publiek volgde met onverdeelde aan dacht het spel en na elk bedrijf klaterde het applaus op, wel een bewijs, hoe zeer het gebodene op prijs werd gesteld. De Sonny-band uit Bergen, die zich reeds in de pauze had doen hooren, verzorgde het muzikaal ge deelte op de hen bekende goede wijze. De heer Veerman, secretaris van „Ons Belang", geeft daarna een uitvoerig verslag van de verrich tingen der vereeniging sinds haar ontstaan en de mutaties onder de bestuursleden. Hij wijst op het vele, dat de vereeniging reeds in het belang harer leden heeft gedaan en hoe „Ons Belang", klein be gonnen, uitgegroeid is en nu een eervolle plaats in neemt in de rij van haar zustervereenigingen. Spr. wijdt nog enkele woorden van hulde aan de vorige voorzitters en vooral aan den tegonwoordigen voor ziter, den heer Braak, die deze functie reeds vanaf 1918 met nauwgezetheid en plichtsbetrachting waar neemt en hoopt dat hij nog vele jaren in het belang der vereeniging mag werkzaam zijn. Voorts brengt de heer Veerman in herinnering prettige samenwer king, die er steeds is geweest en nog is met de fam. Bos, die reeds tal van jaren met hun maalderij ten nauwste verbonden is mot de vereeniging. Ook de bedrijfsleider, de heer Westerveld deelt in de hulde, Vele goede capaciteiten zijn in hem vereenigd en steeds heeft deze de leden in raad en daad terzijde gestaan. Met zulke mannen aan het hoofd, zegt spr. niet hang behoeven te zijn voor de toekomst en vol vertrouwen kunnen de komende jaren tegemoet ge zien worden. De commissarissen, de heeren D. Roo- Ker, Hemke en Korver, en de vice-voorzitter, de heer L. Glas, worden door den secretaris niet, vergeten en ook zij krijgen hun deel in de huldebetuigingen. Aan de kopstukken der vereeniging worden bloe men overhandigd,«geschonken door de fam. Bos. Verschillende sprekers voeren nog het woord, waar van we noemen de heeren Glas, Langedijk, Rookcr, S. Bos en Westerveld. Dan, omstreeks 1 uur, geeft de Voorzitter het sein om de vergadering te sluiten, Hij dankt allen, die hebben medegewerkt tot het. welslagen van dezen avond, in het bijzonder de fam. Modder, voor de goede zorgen, besteed aan het uiterlijk van de zaal en de prompte bediening. De leden, die wat ver weg wonen, begeven zich daarna naar. dc wachtende W.A.C.O.-bussen, die hen op snelle en gemakkelijke wijze naar hun woningen vervoert. Zoo komt het einde van dezen gezelligen avond, die dc band tusschen „Ons Belang" en de leden weer ■wat hechter gemaakt heeft. Langereis- Zondag- en Dinsdagavond gaf de fooneelvereenig. L.O.L. in het café van don heer K. Visser voor een goed bezette zaal haar laatste uitvoering in dit sei zoen. L.O.L. heeft zeker aller verwachtingen wederom weten te overtreffen. Als we zagen hoe de moeilijkste damesrollen door dc dames Lize Benit en Corrie Groot op de meest voorbeeldige en bewonderlngswaardige wijze werden uitgeheeld dan bekennen we verrukt, ontdaan te zijn over zooveel zuiver gevoel en uitbeeldingsvermogen. Dc andere hoofdrolvertegenwoordigers n.1. de hee ren hebben ons als van ouds ook nu wederom uit stekend voldaan. Ook de bijrollen waren goed ver zorgd. De regisseur heeft zeker het genoegen mogen sma ken het stuk de „Levenslast", zoo voortreffelijk te zien opvoeren. Een werkzaam aandeel in dit alles heeft zeker de vaardige hand van den grimeur, den heer Kasten, uit Winkel gehad. Zonder-in overdrij ving t.e treden dient gezegd dat de grimage keurig was verzorgd. Na afloop bleef men als gewoonlijk nog een poosje gezellig bijeen, om zich te laten verleiden tot een dansje op de vroolijke muziek van Gebr. Schermer. ZIJ PE SCHAGERBRUG. J.l. Woensdagavond werd in de zaal van den heer S. Kuiper alhier voor de middenstanders uit de Zijpe, door den heer W. Burdorf. Chef van het Han- delsregister van de Kamer van' Koophandel te Alk maar, een uiteenzetting gegeven van de beteekenis der Kamers van Koophandel. Hiervoor bestond vrij veel belangstelling, we zagen aanwezig middenstanders uit Schagerbrug, Oudesluis "li 't Zand, terwijl tevens tegenwoordig waren de heeren Schmalz (voorz. van de fad. kleine bedrijf van dc Kamer van Koophandel) en Niestadt (Bestuurslid van den Kon. Ned. Middenstandsbond), beiden uit Schagen. De voorzitter, de heer C. Brugman, opende de ver gadering met een woord van welkom, inzonderheid aan den heer Burdorf en de pers. Het woord was hierna aan den heer Burdorf, die aanving met er op te wijzen, dat hij binnen een korf tijdsbestek niet alles over de Kamers van Koophandel zou kunnen zeggen, doch zich zou bepalen tot het geven van een soort overzicht, met de hoop, dat aan het einde van zijn rede velen van 'de gelegenheid tot het stellen van vragen gebruik zouden maken. Spre ker gaf hierna in een keurige en duidelijke rede een overzicht van de beteekenis en de werkzaamheden van de Kamers. We ontleenen hieraan het volgende: De Kamers van Koophandel zijn opgericht om de algemeene belangen van het bedrijfsleven dus ook die van den middenstand te dienen. Het is een maatschappelijk belang volledig bekend te zijn met de wenschen en nooden van handel en industrie, twee takken van volkswelvaart. Om hiertoe te ko men, heeft men zich jarenlang beijverd om handel en nijverheid een eigen vertegenwoordiging, op wettelijke basis, te geven. Deze vertegenwoordiging is be lichaamd in de Kamers van Koophandel, waarvan er verschillende soorten zijn, De Kamer te Alkmaar stelt zich in de eerste plaats ten doel het bevorderen van handel en nijverheid in haar gebied. De spreker gaf hierna een overzicht van de historische groei van de Kamers en van hare huidige verplichtingen en be voegdheden. Bij hetgeen de Kamer doet en hoe zij het doet is leidende gedachte het. werken ten be hoeve van dc algemeene belangen van handel en nij verheid. Met tal van voorbeelden werd hierna het werk van de Kamer ten bate van den middenstand nader geschetst. Vervolgens gaf spreker een overzicht van het doet van het handelsregister, hetwelk in het kort werd omschreven als „het verzamelen en ten dienste van het publiek beschikbaar stellen van verschillende gegevens, welke voor het handelsverkeer wenschclijk' geacht moeten -worden." Het nut van het handelsre- gister werd op uitvoerige wijze belicht, waarbij werd aangegeven welke inlichtingen men bij het Han-< delsregister kan verkrijgen en de voordeden welke inschrijving in het Handelsregister biedt. Voorts wees spreker nog op het bestaan van een bureau van advies voor den middenstand, waarbij reeds ruim 1500 leden zijn aangesloten, in vereeni- gingsverband. Hierbij werd uiteengezet dc werkwijze van het bureau en de voordeelen, welke het lid- maatschap biedt. Spreker beëindigde zijn met aandacht gevolgde rede met de opwekking het werk van de Kamer van Koophandel zooveel mogelijk te steunen. Door verschillende aanwezigen werden hierop vragen gesteld betreffende invoer van goederen uit het buitenland, contributieregeling voor de Kamer van Koophandel, credietvraagstuk, inschrijvings- plicht voor de K. v. K„ afgifte van ventvergun ningen, borgstellmgsfonds en het innen van kleine vorderingen. Alle vragen werden tot genoegen van de sprekers beantwoord, waarna de vergadering met een woord van dank voor de aange'name besprekingen werd gesloten. OUDESLUIS RIJKSTELEFOON TE OUDESLUIS LANGER OPEN De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Scha gen brengt ter kennis van belanghebbenden dat' met ingang van 1 April a.s. het Rijkstelefoonsta tion te Oudesluis op werkdagen zal zijn openge steld van 8-21 uur. ANNA P AÜIQW NA Biljart en. Dc heeren Hoogland en Slikker speelden alhier een wedstrijd om 1000 punten. Hoogland won den afstoot, doch miste: Slikker antwoordde met 3. Het begin was matig; in 12 beun- ten had Hoogland 176 en Slikker 173. Na 28 beurten Hoogland 415, Slikker 356. Hoogland maakte toen 26, doch Slikker 149, de hoogste serie van den wedstrijd. Hoogland antwoordde direct met 90 en had toen weer de leiding met 531 tegen 510. Hierna kreeg Hoogland een inzinking en scoorde Slikker achter eenvolgens 52. 37, 21, 47 en 3 beurten later 64, om er in de vijftigste beurt nog 80 aan toe te voegen, ter wijl Hooglands hoogste serie in die periode slechts 2q bedroeg. Hoogland maakte in 55 beurten een totaal van 769, hoogste serie 90, gemiddelde 13.98; Slikker in 55 beur ten 1000,, hoogste serie 149, gemiddelde 18.18. Heden, Donderdagavond speelt bij Slikker een 19- tal van Anna Paulowna tegen een 10-tal van de bil-r jartclub Enkhuizen. Ellenbroek, de beste speler van Enkhuizen, staat op 200 tegen Slikker 300. Loop der bevolking. Ingekomen: J. H. Goossen en gezin van Haren karspel; F. C. J. Aerts van Egmond aan Zee; K. Ot- ten van Zweeloo; C. Glim en gezin van Wieringer- waard; J. B. Lievens van Barsingerhorn; G. J. Koot van Lisse; R. Leenknegt van Hengstdijk; W. P. Kla ver en echtgen. van Den Helder; F. P. E. M. Nie- woldBeuckhuiijsen van Rotterdam; J. J. Oudt en ge zin van Wieringen; Mej. A. M. Visser van Den Hel der. Vertrokken: T. van WeeldonCornelissen en N. van Weelden naar Den Helder; J. van Leeuwen naai; den Helder; G. Hordijk naar Rotterdam; Mej. Chr. Jansen naar Ermelo; A. Witte en gezin naar Zijpe; Mèj. J. T. Elfering naar Texel; G. MeeldijkLipg naar Zijpe. Burgerlijke stand. Geboren: Christina Maria, dochter van Th. J. van Oosten en M. van Elk; Johaiines Joseph, zoon van J. Angevare en M. F. van Dam; Jan Antoon, zoon v. J. Keuris en C. A. Langereis; Elidius Klaas, zoon van J. C. Groot.es en A. Stammes; Wilhelmus Theodorus, zoon van G. v. d. Berg en G. Vroone. Ondertrouwd: K. Zon en T. van Twuijver; B. Ban<$ en A. Blaauboer; A. Hulst en A. Jeeninga. Getrouwd: J. Meeldijk en A. Lips. Overleden: J. H. Woudstra, oud 79 jaar, P. dc Jong oud 66 jaar; C. A. Deutekom, oud 6 jaar. WIERINGEN Onderwijs. In de tijdelijke vacature aan de O. L. School te Den Oever, als gevolg van het ongeval Mej. L. van Hoboken overkomen, is voorloopig voorzien door do benoeming van Mej. A. de Jong te Den Helder. Keuring dienstplichtigen. Dc jongelieden uit deze gemeente, ingeschreven voor de lichting 1937 moeten, voor zoover zij niet we gens broederdienst van den dienstplicht zijn vrij gesteld, op 11 Mei a.s. te Den Helder in de Marine- Cantine aan de Buitenhaven worden gekeurd. Zuiderzeewerken. Het staat thans wel vast, dat de aanvang van de werkzaamheden van de verdere inpoldering der Zui derzee niet lang meer op zich zal laten wachten. Op Woensdag 29 April a.s. wordt althans aanbe steed het maken van een werkhaven met opslag terrein, een fundeeringsput met. omringdam en een aansluitend gedeelte den ringdijk van den Noordoostelijken Polder nabij Urk. Rijksveldwacht, Officieus vernemen wij dat de heer H. de Jong, Rijksveldwachter te Den Oever, zal worden overge plaatst naar Haarlem. NIEUWE NIEDORÜ Afd. Nieuwe Niedorp R.S.A.P. in actia A.s. Vrijdagavond spreekt Mr. St. de Zeeuw te Niewse Niedorp, met als onderwerp: „Mobilisatie te gen den Oorlog" en a.s. Maandagavond 30 Maart het Tweede Kamerlid H. Sneevliet te Oudkarspel met als onderwerp: „De crisislandbouwpolitiek in dc Ka mer en de crisis in den landbouw". (Zie verdei' de advertenties in het blad van gister.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 12