Motorraces Alkmaar Het Amerikaansche Paradijs Poging tot ontvoering of minnenijd? Plaatselijk Nieuws. Autobotsing. Marktberichten. Vrijdagavond heeft zich op den weg tusschen Vlijmen en 's-Hertogenbosch een mysterieus voorval plaats gehad, waarbij vermoedelijk een poging tot ontvoering in het spel is geweest. Omstreeks 10 uur reed de ongeveer 30-jarige Krausman uit Vlijmen per fiets in de richting Vlijmen, toen hem een auto achterop reed. De wagen passeerde hem, stopte toen plotseling keerde en reed den fietser tegemoet. Hierbij werd K. pardoes aangereden en tegen den grond ge slingerd Gewond bleef hij liggen. Drie of vier man stapten uit den auto en bonden K. nadat zij hem een prop in den mond hadden geduwd. Hierna trachtten zij hem in den auto te sleu ren. waarin zij echter niet slaagden. Vermoe delijk zijn zij in hun werk gestoord door nade rende personen, want plotseling lieten zij K. lig gen en reden met de auto verder. K. werd door voorbijgangers opgemerkt, die een dokter en de politie te Vlijmen waarschuwden. Hij werd naar het groot ziekenhuis te Den Bosch vervoerd. Zijn toestand gaf hedenmorgen geen reden tot onge rustheid. K. deed een verward verhaal en was van mee ning, dat er een poging tot ontvoering was ge daan om politieke redenen, daar Kraus uit Duitschland is uitgeweken. De recherche, die een onderzoek heeft ingesteld heeft echter reden om aan te nemen, dat het hier geen poging tot ontvoering betreft. De stok waarmede men Kraus mishandeld heeft, was namelijk uit struikhout gesneden en lag nog op den weg, toen K. daar werd aangetroffen. Dit feit doet een andere veronderstelling rijzen. K. heeft namelijk omgang met een meisje uit Vlij men en daar de dorpelingen dit soms een vreem deling niet toestaan, is het mogelijk, dat hier minnenijd in het spel is De 'recherche in samen werking met de rijks veld wacht uit Vlijmen, stelt een onderzoek in. Intusschen is nog geen spoor van de auto "avonden. K. die naar het groot ziekengasthuis te 'sHer- togenbosch is vervoerd, heeft een lichte hersen schudding bekomen. v KINDEREN UIT DE TREIN GEVALLEN Zaterdagavond is tusschen Hoevelaken en Nijkerk het negenjarig meisje B. uit Groningen op onverklaarbare wijze uit den trein gevallen. Zij is in hoogst zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Dienzelfden middag omstreeks twaalf uur is op het traject SoestduinenAmersfoort een acht jarige jongen uit de sneltrein RotterdamAmers foort gevallen even voorbij Soestduinen. Toen de trein tot stilstand was gebracht vond men het knaapje deerlijk gewond, naast de spoorbaan liggen. Hij is naar het St. Elisabethgasthuls te Amers- foort overgebracht. HET MINST KWADE GEKOZEN Toen de heer Jb. S. Zaterdagmiddag met zijn gerij het erf van den heer De Moei op het Noord kwam afrijden, kwam ook de op hét Noord wo nende Th. B. met zijn motorrijwiel aangereden en bleek beider verschning zoo onverwachts dat een botsing onvermijdelijk scheen. Evenwel de motorrijder gaf de voorkeur aan een nat pak en reed pardoes de sloot in. AANBESTEDINGEN Door den heer Chr. Dekker architect alhier werd voor rekening van den heer J. Bakker, (N j alhier, aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Heerenboschstraat te Scha- gen. Het werk werd gegund aan den heer F. de Geus te St. Maarten. Idem van een Woonhuis met kantoor voor rekening van den heer J. J. de Vries aan het Torenplein te Schagen, eveneens gegund aan den aannemer P. de Geus te St. Maarten. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Henricus Johannes, zoon van Leo- nardus Johannes Leijten en'van Maria Boere- boom Geboren: Johannes Comelis, zoon van Hermanus Joseph Boersen en van Maria Antonia Bruin, echte lieden. Ondertrouwd: Aris Saai, oud 27 jaren, landbou wer, wonende te Wieringerwaard en Nelly Jacoba Zwaag, oud 23 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen. Adrianus Hoogland, oud 36 jaren, grond werker, wonende te Oudkarspel en Alida Meijer, oud 40 jaren, huishoudster te Schagen. POLITIE. f Gevonden: Een handschoen. Verloren: Een rij wiel plaat je. Verloren: Een karretje met pop. WTERfNOERWAARD Vanwege de Provinciale Commisie ter bevorde ring van de Veefokkerij in Noordholland, werd al hier ƒ.1. Zaterdag de jaarlijksclie Stierenkeuring gehouden. Zooals gewoonlijk is Wieringerwaard er weer goed uitgekomen. Van de acht aangeboden tweejarige stieren wer den goedgekeurd: Constantijn Frans 7, eig. Gebr. Sleutel; Frans 202, eig. F. A: F. Groneman; Wodan Frans 35, eig. N. D. Kaan en Henri 7, eig. K. Kater. Van de 25 een-jarige werden 15 stuks aangehou- Geweldigen strijd in de Seniores-wed- strijdeu 350 en 500 cc. tusschen Houtop en v. Dijk, welke door Houtop in beide klassen werd gewonnen. Hij won ook de twee lange Baan-races. J. H. Rijk wint den wedstrijd Juniores 500 cc., terwijl Q. v. d. Berg in de 350 cc. winnaar werd. ALKMAAR, 13 April f2en Paaschdag): Onder enorme belangstelling had hedenmiddag de Motor- snelheids-wedstrijden plaats, georganiseerd door „Alc- maria1' V.V.V. op het Gemeentelijk Sportpark. De be langstelling voor deze eerste races van dit jaar was geweldig. De parkeerterreinen voor auto's en motor fietsen waren geheel bezet. Alle rangen waren na genoeg uitverkocht. De nieuwe tribunes, welke aan de Zanderslootkant waren gebouwd, ook deze waren overvol. Het is dan ook voor V.V.V. een succesvollen dag geweest, waarop bestuursleden en garant-houders met genoegen zullen terugzien. Het weer, dat zich in de morgenuren dreigend en koud liet aanzien, was tijdens de wedstrijden geheel ten gunste veranderd. De baan was in uitstekende conditie, valpartijen de den zich niet voor Cop een enkele uitzondering na), kortom alles werkte zoodoende mede om dezen mid dag geheel te doen slagen. Precies op tijd vingen de wedstrijden aan voor dè Juniores tot 350 c.c., waarin 6 renners startten voor 6 baanronden, gewonnen door O. Moeke op B.S.A., tijd 3 min. 6 2/5 sec.; 2. J. Roest op Eijsink 3-8 2/5; 3. Q. v. d. Berg op H.D. 3-16 4/5; 4. J. Westrop op Eijsink 3-38 3/5. In de laatste ronde kwam F. G. Meijer te val len, doch was spoedig weer op de been. Aan de her- kansingsrit van bovengenoemden wedstrijd namen 4 renners deel, waarvan de 2 snelsten zich in de finale plaatsten. Deze waren: 1. Westerop op Eijsink, tijd 3-7 1/5; 2. O- v. d. Berg 3-7 3/5. Deze 2 renners wisten ook respectievelijk als 2 en 1 de finales te winnen, doch de tijd in deze wedstrijd was belangrijk snel ler, n.1. Q. v. d. Berg in 2 min. 58 1/5, terwijl Westerop met 2/5 sec. verschil tweede werd. Hierna verschenen de Seniores aan de start. Moto ren tot 350 c.c., over 6 baanronden, verreden in 2 se ries. Ie Serie werd gewonnen door A. Hartman Jr. op Motosachoche in 3 min. 2 1/5 sec. met 1/5 seconde verschil gevolgd door J. H. Iesberts op Lady; 3. Jac. Al op Royal Enfield 3-2 4/5; 4. van Aartsen op New Rapid 3-4 2/5 sec. De 2e serie was belangrijk sneller. Houtop, die een zeer slechte start had, wist in de 3e ronde den kop te nemen en gedurende de laatste 3 ronden te behouden en werd winnaar in deze serie in 2 min. 50 4/5 sec. op Rudge; 2. P. Maller op Velo- cette 3-2 3/5; 3. N. Kuijper 3-6 1/5 op Chater-Lea; 4. H. Hamers op Royal Enfield 3-15 1/5 sec. In de her- kansingsrit van dezen wedstrijd 4 renners aan den start en gewonnen door Jac. Al op Royal Enfield in 3 min. 1/5 sec.; 2. N. Kuijper op Chater-Lea 3-2 3/5. De finale met 6 renners aan den start bracht een ge weldigen strijd tusschen Houtop, Iegberts en Hart man. Eerstgenoemde, welke steeds op zijn wiel gevolgd werd door Iegberts en Hartman, wist tenslotte met 1/5 sec. voorsprong tc winnen in 2 min. 501/5 sec. op Rudge; 2. Iegberts op Lady 2-502/5 sec.; 3. A. Hartman Jr. op Motosacoche in 2-50 3/5; 4. P. Maller op Velocette 2-52 4/5; 5. N. Kuijper op Chater-Lea in 2 min. 53 sec.; 6. Jac Al op Royal Enfield. 9.19.6 sec. Thans was de beurt aan de nieuwelingen op mo toren tot 350 cc., over 6 baanronden, welke onbe dreigd werd gewonnen door W. Peters op Jap. in 3 min. 14 sec.; 2. J. W. Huykman op Velocette 3-253/5. 3. O. Timm op Velocette 3-27 3/5. Vervolgens werden de Junioren wederom aan het werk gezet op motoren tot 500 cc. over 6 baanronden. Deze wedstrijd werd verreden in drie manches. No. 1 krijgt 1 punt, no. 2 twee punten enz: Uitvallers krijgen het hoogste aantal punt (9). Wie dus in deze 3 manches het minst aantal punten behaald, is win naar. In elke manche komen dus dezelfde 5 rijders aan den start. Het is J. H. Rijk, op Gillet, lie in de 3 manches no. 1 werd in respectievelijk de volgen de tijden: 3 min. 5 3/5 sec.; 3 mm. 41/5 sec. en 3 min. 42/5 sec., tezamen 3 punten, terwijl H. Buijs in de 3 manches no. 2 werd in de volgende tijden: 1ste manche 3 min. 84/5 sec.; 2e manche 3 min. 54/5 sec.; 3e manche 3 min. 7 3/5 sec., tezamen 6 punten. J. van Zon op Jap. behaalde in le manche 5 punten in 3 min. 33 3/5 sec., in 2e manche 3 pt. in 3 min. 184/5 sec. en 3e manche 3 pt. in 3 min. 17 1/5 sec., tezamen dus 11 punten en eindigde zoodoende in den eind uitslag op de 3e plaats, met van Rijssel op B.S.A. op de 4e plaats met 13 pt. Nu volgde dezelfde wedstrijd voor heeren Senio ren op motoren tot 500 c.c. dus ook verreden in 3 manches. Hieraan werd deelgenomen door 8 rijders in de le manche, welke in een spannenden strijd tusschen G. J. v. Dijk en Houtop door eerstgenoemde werd gewonnen op Eysink in 2 min. 50 sec.; 2. Houtop op Rudge 2-511/5; 3. Aartsen op New Rapid in 2-541/5; 4. Hartman Jr. op British Excelsior in 3 min. 1/5 sec.; 5. Bosman op Motosacoche 3-21/5; 6. Ha mers op Royal Enfield, 3-3 4/5 sec. In de 2e manche wederom een geweldige strijd tusschen Houtop en van Dijk, waarbij laatstge noemde in de eerste 4 ronden de leiding had, doch in de 4e ronde werd gepasseerd door Houtop en deze won in 2 min. 48.2 gevolgd, als 2e door Van dijk met 4/10 sec. verschil; 3. Hartman Jr. 2 min. 57.2; 4. Aartsen 2 58.4; 5. Bosman 2 58.6; 6. L. Re- horst op Jap. 2 59.4; 7. Hamers 3 1.2; 8. N. Kuijper op Chater Lea 3 1.4. De 3e manche of finale weder om diezelfde strijd tusschen Van Dijk en Houtop. Laatstgenoemde had een slechte start, doch wist zich als 3e spoedig alreeds in de 3e ronde als 2e te plaatsen, om vervolgens in de 5e ronde de leiding te nemen en te behouden. In deze manche werd de snelste ronde gemaakt door Houtop in 2?.8 sec., wel ke deze in de Lange-Baan-Race op 26.4 bracht en zoodoende beslag op de uitgeloofde prijs voor snelste ronde. Houtop won deze manche in 2 min. 45.6 sec.; gevolgd door van Dijk in 2 45.8 sec.; 3. Aartsen in 2 51-2; 4. Hartman in 2 56.6. Houtop verkreeg 4 pnt.; v. Dijk 5 pnt.; Aartsen 10 pnt; Hartman 11 pnt:; Bosman 15 pnt.; Hamers 22 pnt.; N. Kuijper 26 pnt. en Kops 27 pnt. Een wedstrijd voor Nieuwelingen hiertussclien door op motoren tot 250 c.c. over 6 baanronden, bracht een verrassende overwinning voor M. v. d. Linden op Rudge in 3 15,2 sec.; 2. W. Dijs op Moto sachoche in 3 min. 15 sec., terwijl F. v. d. Kleij op Ariel, die gedurende de eerste 5 ronden de leiding had, op de 3e plaats eindigde in 3 15.2 sec. Vervol gens Lange-Baan-Race Seniores 500 c.c. over 10 baanronden. Aartsen weet in de eerste ronde de leiding te ne men, doch moest deze in de 2e ronde afstaan aan de favoriet Houtop, die zijn voorsprong in de laatste 8 ronden steeds vergrootte om als eerste de finish te passeeren op Rudge in 4 min. 36.6 sec.; 2. C. J. van Dijk op Eysink 4 min. 53.4 sec.; 3. Aartsen op New Rapid 4.53.8; 4. Hartman Jr. op British Excelsior 5. m. 2.6 s. Zooals reeds vermeld maakte Houtop in deze race zijn snelste ronde, n.1. 26.4 sec. Tenslotte lange baan-race over 10 ronden voor se niores 350 c.c. waaraan 6 rijders deelnamen. Ook in deze race wist Houtop direct de leiding te nemen om deze na verwoede strijd met Iesberts te behouden, pok P. Maller liet zich niet onbetuigd, terwijl Jac Al 't laatst genoemde rijder lastig maakte. De uitslag in deze race: 1. Houtop op Rudge in 4 min. 40.4 sec.; 2. Iesberts op Lady in 4 m. 51.2 sec.; 3. P. Maller op Velocette 4.52.4; 4. Jac Al op Royal Enfield 4.53.2; 5. A. Hartman Jr. op Motosacoche 5 m. 2.2 sec. N. Kuijper viel wegens motorpanne uit in de 3e ronde. Vermelden wij nog dat de wedstrijden op uitsteken de wijze door den heer H. Stikkeï werden geleid, waardoor de pauze reeds om kwart voor drie inging en de wedstrijden om half vijf reeds waren geëindigd. den, t.w. Antje's Frans, eig. R. L. Waiboer en Nic. Kaan; Frans Max 96, eig. Jb. Kaan Kz.; Albert 17, eig. N. Kaan Kz.; Wodan Frans 6S, eig. J. Schenk en Co.; Constantijn Frans 14, eig. F. A. F. Grone man; Constantijn Frans 15, eig. dezelfde; Constan tijn Frans 16, eig. dezelfde; Constantijn Frans 17, eig. dezelfde; Constantijn Frans 20, eig. dezelfde; Constantijn Albert 12, eig. Gebr. Sleutel; Frans Meine 26, eig. C. H. Limpers; Greta's Hendrik, eig. J. Schenk en Co.; Hendrik 7, eig. C. Spaans; Clara's Gerard, eig. J. Schenk en Co; Constantijn Albert 4, eig. N. Kaan Kz. De keuringscommissie bestond uit de heeren E. Koster Dz., Jm. Blaauboer en Ir. L. de Vries. Er was veel belangstelling, doch geen handel. Voor enkele dagen terug waren tevens nog goed gekeurd de eenjarige stieren Koh-Ï-Noor en Culli- nan, eig. R. L. Waiboer te Anna Paulowna. Zondagavond gaf de Muziekvereeniging „Ons Genoegen", dir. de heer J. P. Mosk, een openbare uitvoering in het lokaal van den heer P. Schenk. Een zestal nummers muziek werden zeer ten ge noegen van de aanwezigen ten gehoore gebracht, waarna de Tooncelclub voor het voetlicht kwam met een blijspel in 2 bedrijven, getiteld „Hij, Zij en de Tuba". Dit aardige blijspel werd geschreven door den heer Chr. v. d. Kolk Jr. en het moet gezegd worden, met succes. De boven- en benedenbewoners maken het elkan der verduiveld lastig met radio eenerzijds en viool- en tuba anderzijds, waar nog bijkomt dat de bene- denbewoner smoorlijk verliefd is op de dochter van boven, die feitelijk verloofd was met een dominéé, tegen de zin van de dochter. De ouders zijn er vierkant tegen en willen haar dwingen met dominéé te trouwen, doch oom Dirk en tante Bertha slagen er ten slotte in, dat de ouders zich gewonnen ge ven. De dominéé krijgt zijn congé en Kees Ver straten gaat met Loes strijken. We zulen geen per soonlijke complimentjes maken, doch zullen vol staan met te verklaren, dat het geheel uitstekend van stapel liep. Er is onbedaarlijk gelachen en het daverend applaus was een bewijs dat het publiek zich kostelijk heeft geamuseerd. Een gezellig bal tot slot. SCHOORT Ongeluk, dat goed afliep. De melkrijder Abbo van Bergen reed langs den omloop op den eersten Paaschdag. Tengevolge van de felle sneéuwbui raakte hij in de bocht van den weg en kwam op het land terecht. Met vereende krachten werd hij echter weer op den weg gebracht en kon hij op eigen kracht zijn reis vervolgen. Ondanks het gure weer het sneeuwde en vroor alsof het Kerstmis was inplaats van Paschen wa ren er in diverse pensions toch al eenige gasten. Eveneens waren er al enkele kampeerders en en kele clubjes. Als dit als een voorteelten mag worden beschouwd, belooft het een goed seizoen te worden. Uitvoering Nieuw Leven. De tooneelvereeniging Nieuw Leven gaf op den 2den Paaschdag in de zaal van den heer N. Schuijt haar tweede uitvoering. Opgevoerd werd het tooneel- spel Veertig van W. Schürman. Over het spel kunnen we niet anders zeggen, dan dat het goed is gespeeld. Vooral de gast Cor Hoog- vorst, heeft zijn beste krachten gegeven. Wel jam mer was het dat het stuk een beetje langdradig is. Het was over twaalf, eer het stuk was afgeloppen, wat den danslustigen wel wat verdroot. De regie berustte weer bij den heer Rossenbacker, terwijl de grime verzorgd werd door den heer Th. Groothui zen. Een gezellig bal onder leiding van Jan Swart, besloot weer dezen avond. Beloften van Roosevelt Baltimore 14- April (A.N.P.) President Roosevelt heeft voor de „Club van jonge demo craten in Maryland" zijn eerste verkiezingsrede gehouden, en daarin o.a. beloofd, dat zijn regee ring de volgende programpunten opnieuw zal bestndeeren: 1. Vermeerdering van de koopkracht. 2. Verhooging van den leerplichtigen leeftijd. 3. Pensionneer ing van oudere arbeiders. 4. Verkorting van de werkweek. 5. Gelijkmatige verspreiding van de werkgele genheid over het geheele jaar. 6. Betaling van toereikendeminimum-loonen. Laatste Telex-berichten Stakende arbeiders in Polen bezetten fabriek Warschau, 14 ApriL In een metaalfabriek te Czenatochau zijn Zaterdag alle arbeiders, ten getale van 430 man, in staking gegaan, De arbeiders bezet ten de fabriek en besloten zoolang elk voedsel te weigeren tot de directie van haar plan, de loonen te verlagen, afziet. Tot dusver had de staking een rustig verloop. Zes personen gewond. Maartensdijk, 14 April. Hedenmorgen te om streeks kwart over vijf heeft tusschen Utrecht en Hilversum op den Utrechtschen weg onder Maartens dijk een ernstige auto-botsing plaats gehad, waarbij zes personen zijn gewond. Hoe het ongeluk zich pre cies heeft toegedragen, valt niet met zekerheid te zeggen, daar het, op het unr, waarop het ongeluk geschiedde, niet druk op den weg was. Het was vrij mistig, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de beide auto's tengevolge van het slechte zicht, tegen elkaar zijn gehotst SPORT. SCHAGEN I—B.T.C. 1, 3—2. Tweede Paaschdag speelde Sparta een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Haagsche 4e klasser In het Schagen-elftal had de E.C. het eens met een gewijzigde middenlinie geprobeerd, die nu bestond uit A. Slikker, M. Slikker en De Haas. Verder waa Biersteker ingevallen voor Dekker. Het is een lauwe vertooning geworden; de prikkel om zich tot het uiterste te geven is er in dergelijke wedstrijden nu eenmaal niet. En waar ook het veld geducht van de regen te lijden had gehad, was van een hoogstaand 4e klasse spel-peil nooit sprake. Goe de balbehandeling was op dit gladde veld niet mo gelijk. Nochtans waren de Hagenaars in vele opzich ten beter; hun plaatsen was naar omstandighe den goed te noemen en zij bleken over meer bal controle te beschikken dan de Spartanen. Zij waren het dan ook die gedurende den heelen wedstrijd een licht overwicht hebben uitgeoefend. Voor de rust wist Schagen 2 maal te scoren. De Moor zorgde met een ouderewtsche omhaal voor de lste goal, terwijl Boontjes no. twee scoorde. Ge- .doelpunt werd daarna niet meer. Ruststand alzoo 2r—0 voor Schagen. Kort na de thee had B.T.C. succes uit een vrijen trap; een goede kopbal leverde daarna de gelijk maker op. Dank zij Grootes evenwel wist Sparta we derom de leiding te nemen, na goed werk van Boontjes en den stand op 3—2 te brengen, waarin geen verandering meer kwam. Bij Schagen deed Arnoldus in het doel keer op keer verdienstelijk werk; ook de backs Peetoom en Vloltes gaven goed partij en bleken een groot strui- kelblik voor de Haagsche aanvalslinie te zijn. De Haas als linkshalf kon ons wel bekoren, al gaf hij zich niet geheel. Hij is in ieder geval een speler, die zijn hoofd gebruikt. De gebroeders Slikker moeten het van hun enthousiasme hebben en inderdaad be zitten ze daarvan zulk een dosis, dat ze bijna altijd voldoen. M. Slikker was wel de minste, maar toch gelooven we, dat hij de rechtshalfplaats wel waardig zal worden. De voorhoede was niet bijzonder in vorm Schoort was slechter dan anders; Grootes was in het geheel niet op dreef. Biersteker speelde op de linkervleu gel alhoewel geen grootsche, dan toch wel een vol doende partij. De Moor en Boontjes waren als ge woon, al waren zij voornamelijk zeer door de glad heid gehandicapt. B.T.C. beschikt over goede spelers; het was ..een behoorlijke 4e klasser zonder uitblinkers en bovenal een faire ploeg. De verstandhouding in het veld was dan ook uitstekend. De publieke belangstelling was miniem. In de eene auto, komende uit de richting Utrecht, waren twee heeren gezeten, zekere W. uit Utrecht en K. uit Amsterdam. In de auto, komende nit do richting Hilversum, zaten vier personen, nl ..het echtpaar v. W. uit Dordrecht en de heeren B. en N. uit Hilversum. Alle zes personen werden bij de botsing bloedend gekwetst. Eenige hunner bleken zeer ernstig aan hoofd en handen gewond te zijn. Zij zijn allen over qebracht naar de Rijksklinieken te Utrecht, waar zij zijn opgenomen ter verdere behandeling. De affaire Hewitt San Francisco, 14 April. (A.N.P.) Het gerechte? lijk onderzoek tegen de artsen Tilton B. Tillman en Samuel G. Boyd, die er van beschuldigd worden be trokken te zijn bij de zaak Hewitt, zal op 1 Juni be ginnen. Zooals men weet wordt mevr. Hewitt ervan be schuldigd door een operatie bij haar dochter, deze het krijgen van nakomelingen te hebben onmogelijk gemaakt, teneinde zich in het bezit van een belang? rijke erfenis te stellen. Toeslag aan veeweiders en mesters Den Haag, 14 April. De Ver. van Veeweiders en mesters in Nederland zal een algemeene ledenverga dering houden op Woensdag 15 April des middagu te 1 uur, in hotel „Terminus" in den Haag. Mr. van Wijk Czn. zal hier het woord voeren over „Het land- bouw-crisisfonds in de practijk." De vereen, heeft voorts van den minister van land? bouw en visscherij bericht ontvangen, dat hij bereid is aan de veeweiders en mesters, die door de abnor male tijdsomstandigheden in groote financieele moei- lijkheden zijn geraakt, een eenmalige uitkeering van ten hoogste f 20,— per koe te doen. Onder veeweiders en mesters verstaat de minister hen, wiens bedrijf voor drie kwart gedeelte bestaat uit veeweiderij. SPAANSCH RECHTER VERMOORD. Madrid, 14 April (A.N.P.) Onbekend gebleven personen hebben Maandagavond den echter Don Manuel Pedregal doodgeschoten. Pedregal heeft de rechtbank gepresideerd, welk? onlangs verscheiden fascistische studenten heeft ver» oordeeld. ALKMAAR, 11 April 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 14 paarden f 123—225; 15 melk koeien f 90125; 55 nuchtere kalveren slacht f 3— 12; 5 Overhouders, prijs niet genoteerd; 14 bokken en geiten f 7—14; kleine 0.50—3. ALKMAAR, 11 April 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 70—72y2 cent en kleinhandel 70— 75 cent, handel matig. Kipeieren (groothandel) 2.39 —2.60. handel goed. Eendeieren f 2.20. ALKMAAR. 11 April 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 275.000 kipeieren: 5S-60 Kg. f2.35-2.45, 60-62 Kg. f2.40—2.50, 62—64 Kg. f2.45—2.80; eend- eieren f2.10—2,20 ner 100 stuks. WARMENHUIZEN, 11 April 1936. Roode kool, le kw. f 5.60-7.80. 2e kw. f 3.605-lOt, rele kool, le kw. f 9.70—14.50, Deensche witte kool, le kw. f 5.50—7, drielingen 60—70 ct., uien f 2.10— 2.30, grove uien f 2.50—2.60. neen f 2.20—2.50, idem kleine 60 ct., Aanvoer: 40.700 Kg. roode kool. 1300 Kg. gele kool, 18400 Kg. Deensche witte, 6200 Kg. uien, 2525 Kg. peen. BROEK OP LANGENDIJK. 14 April. f5 Kg uien f 2.30, grove f 2.50. 5500 Kg. roode kodl f 1.907.50. 1S0 hos rabarher f 5.20. NOORDSCHARWOUDE. 14 April 1936. Aanvoer; 3700 Kg. roode kool f 6.80-7.50, doo* schot f5.50.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2