Uit onze Omgeving* Wieringermeer. Onze jongens zwaaien vandaag af* Werkverschaffing en aanbesteding* DE MOOISTE FOTO Groote brand te Ammerzoden. Wederom grafkelder ontdekt. Zoek geen eendeneieren! Zooals bekend mag worden geacht, is het eenden- eieren-rapen verboden. Thans is door middel van aanplakbiljetten bekend gemaakt, dat zij, die des wege een bekeuring oploopen, onverwijld worden ontslagen uit de dienstbetrekking. Men rape dus geen eendeneieren! De chocolade-dieven gevat. Na een uitgebreid en hardnekkig onderzoek is het de W.meer-politie gelukt de daders van do inbraak j.1.' Paschen gepleegd bij bakker de G. te Slootdotrp, te vatten. Een paar simpele z.g. stille getuigen leid den tot een spoor, waarop aanhouding kon volgen van een tweetal personen, resp. 18 en 25 jaar, woon achtig tc Slootdorp. Nadat een volledige bekentenis was afgelegfd, werd tegen beide personen proces-ver baal opgemaakt, terwijl de ontvreemde voorwerpen werden, in beslag genomen. Uit vrees voor vervol ging waren de op de straat gestrooide etiketten later door de daders verzameld en daarop in het kanaal gegooid. Een kranig 'stuk speurwerk van onze politie! Patrijzen bezetten het Jachtveld. In het afgcloopen jachtseizoen waren de W.meer- sche jachtvelden in hoofdzaak bevolkt met lang- ooren. Hazenfamilies waren in groote getale aan wezig, maar patrijzen konden slechts sporadisch worden gesignaleerd. Thans echter ziet men vrijwel in alle hoeken der W.meer een of meerdere patrijzen paren. Bij een gunstig voorjaar lijdt het dan ook geen twijfel of ook dit wild zal zich sterk gaan ontwikke len, zeker ten genoegen van de jagers. WIERINGERWERF GROEIT! Straks dag cn nacht benzine. Voor rekening van den heer C. Omis wordt op de Viersprong, z.g.n. de Terp, een benzinestation ge bouwd, welke pomp dag en nacht ter beschikking zal staan van automobilisten. Dit wordt de eerste con- tinu-benzinc-voorzicning in de Wieringermeer en voorziet in een dringende behoefte, daar in Wierin- gerwerf nog geen benzine was te verkrijgen. Coop. Boerenleenbank „Wieringermeer". Tusschen de tal van cijfers, welke wij gaven uit het verslag van den kassier van bovengenoemde bank ging zeer bescheiden schuil het cijfer van den om zet. Wij achten het noodig dit nog even op de voor grond te plaatsen, omclat dit bedrag, dat f 347526.00 bedroeg waard is nog eens onder de aandacht te wor den gebracht, als een schitterend resultaat van deze nog zoo jeugdige instelling. H EER HU GO WAARD HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Woensdagavond vergaderde de afdeeling Heerhu- gowaard en omstreken van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw in het lokaal van den heer Rus. De voorziter, de heer de heer D. de Jong, opende met een kort woord van welkom, er zijn vreugde over uitsprekende, dat ondanks het vergevorderde seizoen, nog zoo velen waren opgekomen. In het bijzonder heette spr. welkom den heer Govers uit Alkmaar, lid van het hoofdbestuur der Mij. Vervolgens werden de notulen voorgelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van het H.B., waarin medegedeeld werd, dat het H.B. pogingen doet om te komen tot een verzekering te gen hagelschade. Besloten werd te trachten den heer Jb. Kostelijk hiervoor vertegenwoordiger te maken. Verder was er een schrijven, waarin bericht werd, wat wanneer in een afd. een bedrijfscontrole-vereeni- ging zou worden opgericht, het hoofdbestuur in beginsel genegen was hiervoor subsidie te verleenen. De heer Govers hield een kleine inleiding over het nut van deze vereenigingen. Besloten werd op de najaarsvergadering den heer Brakman uit Alk maar uit te noodigen, om hierover nadere inlichtin gen te verstrekken. Hierna was aan de orde het agendapunt bespre king over een collectief arbeidscontract. De heer Beers had als vertegenwoordiger van de Maatschappij een vergadering meegemaakt met den L.T.B. en den Christeiïjken Boeren- en Tuindersbond over dit vraagstuk. Hier wilde men een uurloon aanbieden voor arbeiders in vasten dienst van 20 ets. en voor losse arbeiders van 25 ets. Op de vol gende vergadering echter, waar ook vertegenwoor digers van de arbeiders waren, wilden de arbeiders een vastgesteld weekloon. Als minimum loon eisch- ten zij f 15.Hier is men toen niet verder op in gegaan, daar de vertegenwoordigers der werkgevers geen volmacht hadden om hierover te beslissen. La ter had de Christelijke bond echter besloten hier niet op in te gaan. Na eenige besprekingen werd besloten naar een volgende vergadering een commissie af te vaardi gen, bestaande uit de heeren P. Beers, C. Kuiper en P. Blaauw Sr. Deze commissie moet dan in de eer ste plaats op den voorgrond stellen, dat de Maat schappij niet is een werkgeversorganisatie als zoo danig. Verder zou de commissie moeten aandringen op het vaststellen van een uurloon voor losse arbei ders, en op een betere regeling om vast te stellen, wat onder een volwaardige arbeider moet worden verstaan. De arbeiders hadden n.1. voorgesteld om ieder, die den leeftijd van 21 jaar had bereikt, als zoodanig te beschouwen. Vervolgens was aan de orde de bespreking van de agenda van de jaarvergadering. Voor hiertoe werd overgegaan, hield de heer Spaan een inleiding over wat aan het samenstellen van deze agenda is voorafgegaan. Spr. schetst eerst de slechte omstandigheden, waar in de boerenstand verkeert. Minister Deckcrs heeft laatst verklaard, dat de steun aan de boeren niet verder mag gaan, dan de boeren een bestaan te verschaffen, zij mögen echter niet agan overhouden Dat we zoover echter nog niet zijn, aldus spr., be wijst wel het verslag van het boekhoudbureau, waaruit blijkt, dat gemiddeld door de veehouders een winst is gemaakt van f7.per H.A. Om den toestand te verbeteren, moeten de hoeren strijden en bij dezen strijd één front vormen. Iedere nauwere aaneensluiting is volgens spr. daarom een stap voorwaarts, iedere verdeeldheid brengt ons daarentegen achteruit. Nu is een!gen tijd terug een vergadering gehouden van het H.B. met de afdeelingsvnorzitters en secre tarissen, waar o.a. gesproken werd over de mogelijk heid van samenwerking met den Nationalen Bond Landbouw en Maatschappij. Hiertoe was een commissie samengesteld, die deze zaak moest onderzoeken. Deze commissie was ech ter van oordeel, dat, hoewel het systeem van den Nat. Bond Landbouw en Maatschappij een oplossing kan brengen, eerst onderzocht moet worden of niet een andere weg bestaat, daar bij den weg van den Nat. Bond het belang van velen betrokken ls. Verder besloot deze vergadering op de algemeene vergade ring niet over den Nat. Bond te sproken. Dit besluit werkt volgens spr. de eenheid tegen en Is nadeelig voor den boerenstand. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd aangewezen de heer L. van Graft. Hierna was aan de orde het afscheid van den voorzitter. De heer de Jong zei gedurende de 12 jaar, dat hij het voorzitterschap had bekleed zijn taak met veel liefde te hebben vervuld. In het bijzonder dankte spr. den heer Spaan, die als secretaris hem hierbij zoo sterk ter zijde heeft gestaan. Spr. gaf een klein over zicht van het werk, door de afdeeling in dezen lijd verricht. Graag zou spr. nog lang voor de afd. ge werkt hebben, doch zijn gezondheid maakte hom dit onmogelijk. De heer P. Blaauw Sr. sprak den scheidenden voor zitter namens do afdeeling toe, tenvijl hierna de heer Govers namens het H.B. het woord voerde. Bij de rondvraag stelde de heer A. Blaauw voor den afgevaardigde er op de algemeene vergadering bij het hoofdbestuur op tc laten aandringen, dat dit maatregelen zou nemen om te bevorderen, dat de horzelbestrijding verplicht zou worden gesteld. Dit in verband met den slechten naam, die onze huiden in het buitenland krijgen, daar in andere landen de horzelbestrijding wel bij de wet is verplicht gesteld. Aldus werd besloten. Hierna volgt sluiting. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat - DEN HELDER LANGEND IJK OUDKARSPEL. Uitvoering „Jong Leven". Woensdagavond werd ten tweede male door de tooneelvereeniging „Jong Leven" opgevoerd „Polly Pcrlcins", spel van list- en liefde door Gerard Nielen. Ook nu was de zaal van den heer Vis geheel bezet. Met dit tooneelstuk hoopt „Jong Leven" van de zomer weer de boer op te gaan, zoodat de lezers van dit blad nog wel meer van „Pglly" zullen hooren. Het is een blijspel en van dit genre stukken zijn de verwachtingen nu juist niet altijd even hoog gespan nen, doch bij een goede vertolking zooals wij die ook nu mochten zien, zal dit stuk het ongetwijfeld wel weer doen. De medespelenden, ja wie zullen wij noemen? Al len zonder uitzondering hebben hun best gedaan en hoogstaand spel gegeven. De- regisseur, de heer Slikker, heeft wel eer van zijn werk. Het tooneel was in de puntjes verzorgd, de ach tergrond was heel mooi alsmede de grime. Aan het einde werd door Burgemeester Wijnveldt hulde gebracht aan de spelenden voor hun optreden en een felicitatie voor de behaalde successen te Schagerbrug. De toespeling van den Burgemeester op deverceniging. welke wel in Oudkarspcl geves tigd is, doch er geen uitvoering geeft, leek ons min der goed gekozen. Blijft het onverkwikkelijke incident met de „B.U. M.A.", waardoor de muzikale afwisseling en het bal in het water vielen. Wat kunnen menschen het elkaar toch lastig maken! NOORDSCHARWOUDE. Door do bekende zangvereeniging „Crescendo", Dir. de heer Willem Hespe, wordt op Woensdag 22 April a.s. een kerkconccrt gegeven in de nieuwe Ned. Herv. Kerk, met medewerking van den heer M. Vis-k ser, die het nieuwe orgel zal bespelen en zang van Mej. Marie Kliffen van Zuidscharwoude. Een hoogst kunstvolle avond staat ons dus te wach ten en kunnen wij een ieder aanbevelen dit mooie concert tc bezoeken. Zie advertentie in dit nummer. BROEK OP LANGENDIJK. Door het plaatselijke fanfarecorps is een serenade gebracht aan het echtpaar J. HillenBlom, die het heugelijke feit herdachten, dat zij voor 50 jaren te rug in den echt werden verbonden. „GROENTECULTUUR" VERGADERT. Dondérdag 16 April kwam bovengenoemde tuin- bouw-vereeniging bijeen in het lokaal van den heer C. Vijzelaar. Voorzitter, de heer W. J. Balder. wees in zijn ope ningswoord op de slechte omstandigheden, waaron der de tuinbouwbedrijven verkeeren en memoreerde verder de op komst zijnde bemoeiingen der regee ring, wat betreft de controle op de kwaliteit der pro ducten en dat men in deze waakzaam dient te zijn. daar de te nemen maatregelen neer zullen komen op de producenten, die toch niet alles kunnen dra gen. Een procveld zal worden aangelegd om een oplos sing te vinden betreffende de draaihartigheid. Behandeling beschrijvingsbrief L.G.C. Verschillende voorstellen werden onder de loupe genomen en lokten een breedvoerige bespreking uit, waarbij bleek, dat de meeningen meermalen ver deeld waren. Ten slotte echter kon men zich met alle voorstellen vereenigen, behalve met het verplicht vei len der andijvie, daar de practijk heeft bewezen, dat betere prijzen gemaakt worden buiten de veiling om. Over de rekening werden enkele vragen gedaan, die door den penningmeester werden beantwoord. Z 1.1 PE Burgerlijke Stand van 10 fan. 16 April. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Zeger Peetoom, oud 23 Jaar, arbei der, te Berkhout, en Trijntje Jongerling, oud 21 jaar, alhier; Aart Anthonie Willem Smit, oud 30 jaar, veehouder te Anna Paulowna, en Antje Delver, oud 24 jaar, alhier; Gcrrit Kaaij, oud 23 jaar, kommies der directie belastingen, te Stramproij, en Maartje Bos, oud 22 jaar, alhier; Simon Jan Hartman, oud 24 jaar, slager, te Barsingerhorn, en Guurtje Kui per, oud 20 jaar, alhier; Gerard van der Vlies, oud 25 jaar, veehouder, te Den Helder en Maartje Mosk, oud 22 jaar, alhier; Willem Koorn, oud 35 jaar, landarbeider ,te Harenkarspel, en Anna Schager, oud 30 jaar, alhier; Pieter Brommer, oud 21 jaar. landbouwer, te Koedijk en Grietje Eriks, oud 23 jaar, alhier. Getrouwd: Jan de Waal, oud 25 Jaar, tuinbouwer, te Koedijk en Antonia Akkerman, oud 21 jaar, al hier: Cornelis Klineelor oud 22 iaar. houtbewerker, tp Zuidscharwoude, en Sijtje Grietje Pool, oud 19 jr., alhier. Overleden: Arle van Scheijen,.oud 81 Jaar, we duwnaar van Trijntje Boender. Een mededeelinq van den minister. De minister van sociale zaken heeft aan de in specteurs voor de werkverschaffing medegedeeld, dat bij de voorbereiding van aanvragen om subsidies voor werkverschaffing, ernstig rekening dient te worden gehouden met het inzicht van den minister, dat daar waar mogelijk en verantwoord, de werk verschaffingen bij wijze van aanbesteding worden uitgevoerd. De minister heeft hierbij op het oog ob jecten, als: aanleg van kanalen, verharding van we gen, aanleg van riolen, waterleidingen, zwembassins, bruggen, e.d. Ontwateringswerken, ontginningen, be- bosschingen, verbetering van zandwegen, enz. wor den door den minister niet als objecten beschouwd die in de eerste plaats bij wijze van aanbesteding dienen te worden uitgevoerd. De minister heeft de inspecteurs verder er op gewezen, dat een verplich ting om tot aanbesteding over te gaan door hem niet wordt opgelegd, omdat, alvorens daartoe over te gaan. meer ervaringen met aanbesteding moet zijn verkregen. Bovendien wordt deze verplichting ook daarom niet opgelegd, omdat van rijkswege uitslui tend subsidie wordt verleend en de verantwoorde lijkheid voor het werk moet blijven daar waar zij in de eerste plaats hoort, nl. bij het gemeentebestuur en/of de corporatie die het werk uitvoert. Echter wenscht de minister wel, dat van de zijde van de in specteurs er op wordt gewezen, dat gemeentebesturen e.a. hun volle aandacht moeten schenken aan het vraagstuk van de aanbesteding en dat alleen dan, wanneer er gegronde bezwaren bestaan oin bij de werken als hiervoren genoemd, tot aanbesteding over te gaan, de minister toestemming zal geven om het werk op andere wijze uit te voeren. Ten slotte heeft de minister den inspecteurs nog medegedeeld, dat indien de inspecties mocht blijken dat het in een bepaald geval bezwarend mocht zijn tot aanbesteding over te gaan, vanwege de inspectie daarvan dan bericht moet worden gegeven aan den minister, die alsdan het oordeel zal inwinnen van de commissie van advies voor het bouwbedrijf-werk verschaffing. Twee woningen en een mandenfabrlek met pakhnls in den asch gelegd. Donderdagmiddag om vier uur is te Ammerzoden een felle brand uitgebroken in de woning van J. Pasnagel. Het aangebouwde woonhuis van W. van den Oord vatte weldra vlam en spoedig hierop ston den ook de mandenfabriek van G. van der Oord en het daarbij behoorende pakhuis met hun zeer brand baren inhoud, in vlammen. De inmiddels gearriveerde motorspuit kon tegen deze geweldige vuurzee niets uitrichten, zoodat de gehcele inventaris der woningen, benevens groote voorraden manden en teenhout door het vuur wer den verteerd. Een groote vrachtauto, welke niet verzekerd was, viel eveneens den vlammen ten prooi. De nabij gele gen beschuitfabriek van Veriouw en verdere belen dende perceelen konden met groote moeite behou den blijven. Van de twee gezinnen, die door den brand dak loos zijn geworden, is er slechts een laag verzekerd. De voorraden manden en teenhout zijn op bcurspo- lis verzekerd. Omstreeks zes uur had men den brand, waarvan de oorzaak nog niet vaststaat, onder de knie. De na- blussching nam nog geruimen tijd in beslag. WIERINGEN Collecte. Voor de Nat. reclasseering wordt op 9 Mei a.s. een collectedag gehouden. Hiervoor is veel goed werk te verrichten. Wie iets meer wil weten van het re- classeeringswerk en den arbeid onder gevangenen, luistere naar de radio-uitzendingen, die op onder staande tijden gehouden zullen worden: Zaterdag 18 April, 14.30—14.45 uur, VARA, H. Ploeg Jr.; Zater dag 2 Mei, 14.15-14.30, VARA, Mr. G. T. J. do Jongh; Zondag 3 Mei, 19.50—20.10, KRO, Pater H. de Groeve; Woensdag 6 Mei, 19.30—19.45 uur, NCRV., Mr. J. A. de Wilde, Min. van Binnenl. Zaken; Don derdag 7 Mei, 19.20—19.30, AVRO, Prof. Dr. J. Slote- maker de Bruïne; Vrijdag 8 Mei, 22.00—22.30 uur, VPRO., Ds. F. Kleijn. Wekt ook anderen op, naar deze radio-uitzendin gen te luisteren. Sportnieuws voor Zondag. Succes 1—K.V.V. 1, 2 uur. Succes 2—Petten 1, 10 uur. -«■ Succes 8H.R.C. 7, 11.30 uur. Wielerbaan. Nam. 3 uur: Wedstrijden voor ama teurs cn nieuwelingen. „Hoe kan dat nou?" De revue met bovengenoemde naam zou heden Za terdag en Zondag in Cinema de Haan worden opge voerd. Hierin zouden 40 medewerkenden optreden. Door familie-omstandigheden is deze opvoei'ing echter uitgesteld tot later te bepalen datum. Burgerlijke stand van 10 Lm. 16 ApriL Geboren: Jarig, zoon van J. de Vries en A. Kuiken; Andreas Johannes, zoon van M. Kaptein en T. A. Dekker. Ondertrouwd: K. van Wijngaarden en G. Tijscn. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. Toeslagregeling 1936 voor de IJsselmeer- vlsscherij. Gebleken is, dat in visscherskringen de meening heeft post gevat, dat op 12 April 1936, den datum vóór welken men moet te kennen hebben gegeven, of men tot de toeslagregeling voor 1936 voor IJssel- meervisschers wenscht toe tc treden de verlaging van de maximumtoeslag zou ingaan. Deze meening is onjuist. De datum van 12 April 1936 is de door den Minister van Waterstaat vast- gostelde clatum, vóór welken men moet tc kennen hebben gegeven of men tot de regeling wenscht toe te treden. De datum waaneer, binnen het kader van de ge- troffon regeling, de maximum-toeslag zal worden •verlaagd, is nog niet vastgesteld. Bij de vaststelling hiervan zal rekening worden gehouden met de re sultaten van de visscherij. Thans staat wel reeds vast, dat de verlaging van den maximum-toeslag niet zal plaats hebben mot ingang van 12 April 1936 en ook niet ingaande 19 April 1936. O.K.K. De mandolinevereeniging O.K.K. geeft a.s. Zondag een uitvoering in Concordia, en daarbij zullen op treden de welbekende voordrachtkunstenaars Tholen en van Lier. We kunnen wel aannemen dat hierme- do door O.K.K. een goede keus is gedaan. We verwij zen onze lezers naar de advertentie in dit blad. VOOR ZOOVER ZIJ HET ZELF WENSCHEN EN NIET OM EEN BIJZONDERE REDEN BIJ DEN TROEP AANWEZIG DIENEN TE BLIJVEN. De minister van defensie heeft bepaald, dat de dienstplichtigen, die na het einde van de eerste oeienlng ln werkelijken dienst zijn gebleven, op vandaag in het genot van onbepaald klein verlof worden gesteld, voor zoover zij het zelf wenschen en niet om een bijzondere reden bij den troep aanwezig die. nen te blijven* Reuter meldt dat Professor Hassan gisteren het derde Oud-Egyptische graf heeft ontdekt in drie we ken tijd. Voor het eerst heeft de professor, die reeds zeven seizoenen in de nabijheid van de piramiden werkt, thans een ongeschonden graf gevonden. Dinsdag jl. ontdekte Hassan het geschonden graf van Sechem Nefer. de hoogste functionaris aan het hof van koning Chefien en gouverneur van een pro vincie. Het graf is 5000 jaar oud en is schitterend versierd met roode en zwarte figuren. Rond het graf zijn de graven van de familieleden van Sechem Nefer eri het ongeschonden graf, dat werd gevon den is een hiervan. Verder is het graf gevonden van den hoogen pries ter van koning Micharenus, den bouwer van de derde pyramide, doch tot nog toe is men nog niet verder dan de kapel doorgedrongen. Engelsche armenzorg. Meer kampen voor Jongens uit de ver- armde gebieden. De Daily Herald meldt, dat het ministerie van ar beid besloten heeft dezen zomer meer kampen in te richten dan verleden jaar, om jongens uit de nood lijdende gebieden in de gelegenheid te stellen wat op verhaal te komen en tót op zekere hoogte voor te bereiden voor de werkzaamheden, welke in andere streken voor hen gevonden zullen worden. Verleden jaar zijn reeds proeven genomen. Begin Mei zullen de eerste kampen worden open gesteld. Het verblijf in deze kampen zal drie vier weken duren, doch er zal rekening worden gehouden met bijzondere omstandigheden. OPLEIDINGSSCHOOL VOOR VERGADERING- SPREKERS. Ter verbreiding van het nationaal-socia* lisme. De Daily telegraph meldt uit Berlijn, dat de N.S. D.A.P. in het bezit is gekomen van een oud kasteel van de ridders van do Pruisische orde, dat gelegen is aan het Croessin meer bij Falkcnburg (Pomme- ren). Dit kasteel zal gebruikt worden als centrum, waar sprekers zullen worden opgeleid. De eerste „Politieke cursus", welke 10 dagen duurt, en door plaatselijke leiders uit het geheele rijk wordt bijgewoond, is Woensdag begonnen. Er zullen voordrachten worden gehouden door Ge neraal von Blombergen, General Goering, dr. Goeb- bels, Himmler (den chef van de Gestapo) en Kerrl, den minister voor kerkelijke aangelegenheden. Wielersport. Van de wielerclub „Wieringen' zullen de renners S. Lont Gz., M. Deijkes, C. Korshuize en W. Geerligs deelnemen aan een wegwedstrijd te Purmerend Z.G. „De ronde van Purmerend", op 22 April a.s. Aan dezen wedstrijd zullen meerdere Hollandsche en Belgische renners deelnemen, zoo o.a. Valentijn,. Braspenninckx, v. d. Ruit, Dictus, de Rijk, Moeren hout e.m. Voor supporters bestaat gelegenheid per autobus mee te gaan. Om iets moois te zien is dit een uit nemende gelegenheid voor de liefhebbers. BARSINGERHORN KOLHORN. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie geeft de Mondorgelclub „Vriendenkring" een gezel lige bal-avond in de zaal Groet alhier. HOOGWOUD Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus, zoon van Pieter Karsten en van Alida Poland; Jacobus, zoon van Petrus Boots en van Margaretha Schoenmaker; Maria Catharina Gerarda, dochter van Cornelis Luiken en van Afra Jol; Willebrordus Joseph, zoon van Tijmen de Haan en van Duifje Dekker; Wilhelmus Joseph, zoon van Roelof op den Kelder cn van Margaretha Maria Beers; Annie Mathilda Jozefina, dohter van aJu Kamps en van Maria Jozefina Veldkamp; Gerard, zoon van Pier Elsinga en van Geertje Leijen; Adri- aan, zoon van Petrus Luiken en van Maria Cornelia Pelt. Ondertrouwd en Getrouwd; Geene. Overleden: Anna Huibers, oud 48 jaar, echtgenoote van Jakobus Feld. Levenloos aangegeven een kind van het vrouwelijk geslacht van Pieter Bankras en van Marijtje Pater. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Anna Roozendaal, dienst bode, van Schagen in Kerkelaan C 39; Thijs Zwiep en gezin, van Heerhugowaard in Aartswoud E 7; Pe trus Joannes Groot, boerenknecht van Akersloot in Zuideinde D 13; Fokke de Bruin, arbeider, in Pade B 22; Bregje Spil. huishoudster, van Venhuizen in Boekeiweg I 9a; Rcns Pool, fotograaf, van Amster dam in Noordeinde D 54; Sijtske Fnber, van Opper does in Gouwe H 71 Antonia Gerarda Bakker, on derwijzeres, van Amsterdam in Kerkelaan C 32. Vertrokken: Johanna Chrlstina Commandeur, dienst bode, van Kerkelaan C 58 naar Barsingerhorn; Mat- teus Lodder, monteur, van Aartswoud F 21 naar Heerhugowaard; Jacob Slagter, landbouwer, van Gouwe H 29 naar Wieringen: Catharina Maria Braakman, dienstbode, van Kerkelaan C 53 naar Spanbroek; Arend Habing. assistent 's Rijks direc te belastingen, van Kerkelaan C 32 naar Opmeer; Trijntje Bruin, weduwe van J. Bart, van Langereis A 23 naar Zwaag, Avondlicht: Jan Helsloot en ge zin, iachfomiener. van Lamhertschang L 6 naar Medernblik; Oeerfruida Agatha Stoop, dienstbode, van Weere K 28 naar Nieuwe Niedorp: Roelof Coe- vert, bakkersknecht, van Noordeinde D 72 naar Nieuwe Niedorp,

Schager Courant | 1936 | | pagina 15