VROUW, W/X\ODL ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. fcavj.4cRC.F6 RcU KLEEDING VOOR SCHOOLGAANDE MEISJES. Het voorjaar stelt ook zijn eischen aan de garderobe van onze dochters. Zoolang zij nog klein zijn is het mogelijk nog eens iets uit bestaande japonnen te maken, doch wan neer zij grooter wor den, brengt dit meer dere moeilijkheden met zich mede. Indien eenigszins mo gelijk is het aan te bevelen, dat de kinde ren zich omkleeden na schooltijd en een huis jurk aantrekken. Ge lukkig neemt de ge woonte om schorten te dragen weer toe en ve le moeders zullen dit zeker toejuichen, want ook deze sparen dé jur ken voor veelal onver mijdelijke vlekken. Wanneer wij de ver- Schillende jurken onzer afbeelding eens over zien, dan constateeren wij een zekere overeen komst met de kleeding voor volwassenen: hoe grappig dit wellicht moge klinken. Wellicht zijn er thans zelfs mo dellen van meisjesjui'- ken, die wij niet zoo kinderlijk vinden, als de vroegere. De karak teristieke passen her halen zich ook hier evenals de laag inge zette mouwen. Van be lang is het thans dub bel rekening te houden bij de keuze van stoffen met den leeftijd. Wollen mouseline. vlisco, tobralco, en al lerlei andere aai'dige bedrukte en kreuk vrije katoentjes geven een overvloedige keuze. Nieuw zijn weer de z.g. boeren- of di- ralkatoentjes met donkeren ondergrond, waarop vroolijke bloemenmotieven ge drukt zijn. Behalve deze, die inderdaad 'n zeer practisch materiaal bieden voor school jurken zien wij moesjes, ruitjes, streepjes en vele andere oude en nieuwe motieven, die bijzonder voor de jeugd geschikt zijn. Zoowel jurken als mantels zien wij in kleine ruitjes (Pepiter en Pieds de pou les); de groote ruiten, die trouwens min der geschikt zijn voor kinderen, houden zich dit jaar bescheiden op den achter grond. Voor jongenskleeding worden bij voorkeur Engelsche stoffen o.a. diagonaal MODE VOOR DE VROUW VAN MIDDEL BAREN LEEFTIJD. De belangstelling voor de modeshows iieemt meer en meer toe en geen wonder, want ondanks de mooie voorjaarsetalages der groote modehuizen, beleeft men hier menige sensatie bij het zien der mooie gra cieus gedx-agen modellen. Het is opvallend, hoezeer de dames, welke nu niet bepaald meer in haaf eerste jeugd zijn, deze shows bezoeken. Even opmei'kelijk is, dat de ge toonde modellen voor het overgroote mee- fendeel door zeer slanke mannequins gedra gen worden en meestal meer voor zeer slanke figuurtjes bestemd zijn. De ideale figuur, zooals de modeontwer pers deze zien, is en blijft voor de meeste oudere vrouwen eveneens een „ideaal", dat niet in vervulling komt. In werkelijkheid is de silhouet geheel anders en wij meenen de ietwat gezette dames dan ook gerust te mogen stellen, dat ook voor haar figuur alleszins goed kleedende modellen zjjn. De japonnen doen het middel iets meer ixitkomen, sluiten daarom even aan, terwijl de schouderlijn eveneens veranderd is. Wij zien mooie rokmodellen met smalle heup stukken, plooiengroepen, plissé's en schuin verwerkte stoffen, ook klokken en godets. De rokken omsluiten de heupen en worden ionder de knie eerst wijder. Ingezette voorstukken aan japonnen in ronde of meer puntige lijn zijn geheel nieuw en kleeden de meer gezette figuren goed, terwijl de jabots nog steeds een ware zegetocht houden. Er is welhaast een em- barras de choix op het modegebied, niet minder voor gezette dan voor slanke da mes. Nieuw zijn de halflange losse man tels, die de bedrukte zijden japonnen af maken, terwijl mooie lange afkleedende mantels voor de overgangsmaanden ont worpen zijn. Wellicht zijn er kleine wijzigingen te tonstateeren, doch de grondvorm is behou den. Gezette dames zullen slechts die mo dellen kiezen, welke licht aansluiten, geen streng getailleerde en evenmin loshangen de klokkende mantels. Vele worden hoog feesloten, andere hebben weer een normale kraag, en smal toeloopende revers. De dub bele revers, die vooral het figuur der ge zette dames ten goede komen, zijn up to date. De breed ultloopende, overigens rechte brouwen zijn zeer geschikt om de contour der heupen minder te doen uitkomen. De tailleur met korte mantel is het troetel kind van mevrouw Mode, doch de oudere dames zullen zich niet altijd met evenveel succes aan deze vlotte modellen kunnen wagen, ze passen zich meer aan frêle fi guurtjes aan. Voor de matrone leenen zich de driekwart lange complets bijzonder goed. De Mode biedt: bijzonder veel mogelijk heden, zoowel voor eenvoudige als meer *gekleede japonnen en mantels, die tot de en vischgraatweefsels verwerkt. Practisch zijn de effen zoowel als bedrukte over- gooiers, waarbij allerlei blouses gedragen worden. Als garneering zien wij piqué-kragen, glazen knoopen en leeren ceintuurs voor meisjes van 616 jaar. Over het dragen der sportieve broek-rokken voor meisjes zijix de meeningen zeer vei'deeld. Velen vinden dit kleedingstuk voor de jeugd overbodig, omdat de korte rokken voldoen de bewegingsvrijheid geven. De eex-ste jurk is van bedrukte waschstof en heeft een pas! en kraagje met effen biesje gegarneerd; ook op de mouwen en ceintuur herhaalt zich dit. Het model is geschikt voor meisjes van 1012 jaar. Eenvoudige mantel van geruite stof (Pieds de poules) in zwart-wit of bruin beige met plat dubbel kraagje, waarvan het bovenste zoowel van piqué als eïer of effen stof gemaakt kan worden. De mantel voor het kleinere zusje heeft een fluwee- len kraag en dito knoopen. Jurk van wollen streepstof met dwarse pas en witte piqué-kraag, pofmouwen en sluiting met glazen knoopjes. Modern jon genspakje van Engelsche heerenstof; kort jasje met knoopsluiting, dat aan de Eton- modellen doet denken. Jurk van wasch- baar materiaal met piqué vest. Het model leent zich eveneens om als overgooier ge dragen te worden, dan worden de mouwen echter achterwege gelaten. Sportieve rok met opgestikte plooi en ceintuur met draagbanden, die met een drukknoop op de schouder der blouse be vestigd worden. garderobe der vrouw van middelbaren leeftijd behooren en is haar wellicht gun stiger gezind, dan de laatste jaren het ge val is geweest. Iedere vrouw heeft het in hare hand, datgene te kiezen, wat bij haar leeftijd en figuur past, alleen kost het wellicht iets meer overleg. Gekleede mantels van zwart bouclé met dubbele revers van Ottomane, waarmede de mouwen eveneens gegarneerd zijn. Wollen mouseline japon met vest van kunstzijde; raglanmouwen en rok met ge deeltelijk opgestikte stolpplooi. Complet van bedrukte zijde, zwart-wit met ruime jabot en matzijden mantel met biesjes van de zijde der japon. Manteljapon met blouse van Engelsche stof kan echter evenzeer uit twee verschil lende weefsels gemaakt worden, b.v. effen en geruite stof. Blouse voor oudere, slanke dames met ingestreken-plooien en ruime.jabot. Spor tieve rok met heupstuk en gedeeltelijk op gestikte plooien. Lichte halsgarnituren geven iets frisch en jeugdigs en thans zijn wij weer volop in de gelegenheid deze toe te passen, zoo wel bij lange als korte mantels. Telkens zien wij op dit gebied weer iets anders, nu eens zijn het dassen van glasbatist of or- gandie, dan weer zijn zij van tafzijde. Moesjes op wit organdie gewerkt in een aardige verscheidenheid van kleuren staan allerliefst bij een donker complet. Kraag jes met een jabot van open gewerkt batist staan allerliefst op een al te stemmig ja ponnetje en geven onmiddellijk een geheel ander aanzien. „De tijd vliegt voorbij!" Hoe vaak hoo- ren wij deze uitroep en het is inderdaad waar. Nauwlijks zijn wij nog in de lente of over enkele maanden is het badseizoen reeds weer in vollen gang. W zagen de nieuwe modellen van strandcostumes, waar op zeer origineele knoopen worden gedra gen, die bijzonder aardig aandoen. Aller lei motieven, die verband houden met de zee zijn op deze knoopen te vinden en te vens geven de bonte kleuren een fleurige garneering. Wij zagen zelfs knoopen in den vorm van scheepjes, visschen, schel pen, zeesterren e.d. voor de zomervacan- tie, iix de bosschen en bergen zien wij knoopen in den vorm van hartjes, eikels, edelweisz en zelfs gentiaan. SCHOONMAKEN VAN RIETEN MEUBELS. De rieten tuinmeubels vragen eveneens van tijd tot tijd om een schoonmaakbeurt. We kunnen ze desgewenscht wit, rood of geel lakken, waardoor ze een totaal ander geheel geven en er aardige bonte kussens in leggen'. Velen verkiezen echter het naturelriet, waarin trouwens ook allerlei kxxssens aar dig staan. Noodig is echter, dat men ze in het voorjaar flink afborstelt, beter nog de stof te verwijderen met een stevig kwastje, waardoor men alle hoekjes kan raken: eerst daarna worden ze nat behandeld en wel met lauw zeepwater, soda mag hier niet bijgevoegd worden, daar het x-iet hierdoor grauw wordt. Zijn de meubels erg vuil, dan borstelt men ze af met water en ammoniak of een scheut waterstof super oxyde, naspoelen met rijkelijk lauw wa ter. Nadrogen met oude keukendoeken en in de wind laten drogen, echter niet op een zonnige plaats, aangezien het riet dan te vlug droogt en bij de minste beweging kraakt. Het laatste wordt ook voorkomen indien men ze na het reinigingsproces met een lapje met verdunde glycerine afwrijft. Wil men meubels verven, dan moeten ze eveneens goed schoongemaakt zijn. VAN MIDDERNACHT TOT 'S MORGENS VROEG. Mooi ondergoed was vroeger een luxe en niet alleen het .materiaal, doch ook de kant en het borduursel maakten, dat vooral nachthemden vrij kosthaar waren. Thans zijn de prijzen zeer veel naar omlaag ge bracht en brengt een bijna volmaakte tech niek van de kunstzijdeindustrie het moge lijk, dat deze weefsels bijna onder ieders bereik zijn. Een goede snit, een enkele versiering in platte- of steelsteek, wellicht een smalle kant geeft een mooi ensemble van hemd, pantalon, onderjurk en nacht japon. Een groote rol speelt de kleur, die iede re vrouw naar haar eigen smaak zal kie zen. Zacht blauw, oud rosé, wit, zalm, in één woord alle pasteltinten leenen zich voor lingerie. Gebloemd en crêpe zijden weefsels worden eveneens voor garnitu ren verwerkt. Bij de coupe wordt zeer veel waarde op verschillende kleine details gelegd, zooals kleine pofmouwtjes, mooie schouderban den, halsuitsnijdingen, strikken e.d. De morgenkleeding is eveneens echt vrouwelijk en pyama's verdwijnen steeds meer van het tooneel om plaats te maken. voor flatteuse morgenjaponnen. Practisch en warm zijn de gewatteerde saut de lits, die op de slaapkamer gedragen worden en waarvoor zich eveneens cretonne, kunst zijde en crêpe de chine leenen. Kimono's laten zich niet op den achter grond dringen. Men ziet ze zoowel in dé meest eenvoudigste modellen als in zeer kostbare uitvoeringen, welke aan de voor malige „Tea-gowns" doen denken. Oude handschoenen worden niet wegge gooid, doch worden bij een geblesseerde vinger over het verbandje getrokken. Restjes zeep worden in een klein muj zakje gedaan en bij het baden of gesmol ten en als smeerzeep gebruikt. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent -f 5 ct. voor ver- zend- en administratiekosten, post zegels aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „liet Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen ls uitsluitend Ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven Wij hopen gaarne dat U ook Uw kenlssen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op leze krant biedt, te genieten. GEKLEEDE BLOUSE. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. PM 10. Deze blouse is van crêpe de chine ge maakt en heeft een vest van fijne nervu- res, omliggend boord met Souple strik. Het opgestikte on derdeel der blouse, die even over de taille valt, volgt in 't midden de lijn van het vest. Split on der de das, als gar neering een groote fantasieknoop. Blou semouwen. Dit patroon ver krijgbaar in de maten 40-42-44-46. PM 10. JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. G. 42. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm.- en verzendkosten. Het ontwerpen van japonnen voor ge zette dames kost altijd wat meer hoofdbre kens, omdat steeds in het oog gehouden moet worden, dat de lijn moet afkleeden. De japon heeft een vest van lichte zijde, dat met een knoop sluit, terwijl de lange revers naar het middel toe smal uitloopen. Op de schouders zijn enkele naadjes aan gebracht aan den binnenkant, waardoor de noodige wijdte over de bxiste wordt ver kregen; ook in de zijnaden worden kleine uitnaadjes gemaakt. Rechte, aansluitende mouw met opge stikte, hoekig geknipte stofreepen. Vier baans rok, die de heupen nauw omsluit en naar de onderkant iets wijder wordt. Smalle stofceintuur om het middel. Patronen verkrijgbaar in de maten 46- 48-50 en 52. TUSSCHEN PASCHEN EN PINKSTEREN. Is er veel te doenl Er is werk aan den winkel tusschen Pa- schen en Pinksteren! Met de schoonmaak hebben we nu gelukkig afgerekend. Alle huisvrouwen slaakten een zucht van ver lichting, toen de Paaschdagen kwamen. Dit beteekende: rust. Maar ja, zoo zijn wij, vrouwen, nu eenmaal: rust is nooit van langen duur bij ons. De Paaschdagen zijn voorbij en heel veel andere zorgen doe men voor ons op. Een van die zware zor gen is de kleerkast. Natuurlijk zyn er da mes, die, als zij dit lezen, met een zucht zeggen: Ach ja, die vervelende kleerkast." Kom, kom, lieve lezeressen, U moet alles niet zoo zwaar opnemen! Wij willen U hel pen. Hoe? Door onze premie. Die premie stelt U in staat op gemakkelijke en goed koope wijze Uw kleerkast in orde te bren gen. Die premie (het is een prachtig voor jaarsmodejournaal), leeft U dingen, die U het leven mooier maken. Enfin, er staat van alles in. Meer dan honderd modellen, onder andere, een aai'dige prijsvraag, le zenswaardige artikelen enz. U wilt zeker wel eens kennis maken met deze premie. Schrijf dan even aan Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag en sluit twaalf cents aan postzegels iri. Of gireer die twaalf cents even op num mer 203203 van genoemd modeblad. U zult er veel genoegen van beleven! Succes dames! WAT ZULT GIJ DOEN, WANNEER.... men een hoeveelheid eierschalen heeft? In een leege jampot doen en met water be dekken, daarna tien dagen laten staan en als plantenmest gebruiken, licht geverfde deuren vuile plekken ver- toonen? Afnemen met een zacht sopje en nazeemen. regenmantels en paraplules plekken Icrij- gen, die water doorlaten? Men maakt ze ..weer dicht met azijnzure klei.

Schager Courant | 1936 | | pagina 22