Stam Stoomt I Grasperk- scheerders Kapok matrassen dubbel woonhuis, De „Speed Queen" P. DEKKER Z' 'JDU5IRC POO RTER's C. BREET Ge dé-Zalf Vliegtuig neergestort Een polderkwestie» f 7.60 Fa. G. Ranke Tuinharken Gieters Fa. G. Ranke 18 cent Fa. G. Ranke een 3-dlg. kapokmatras 21.50 tot 28.50 Tapijt- en IMelhandel, Laagzijde B 32. tel. 87, Schagen Het bouwen van een Schagen's Teerhandel. Wascht in 3-7 minuten de VÜILS7E waschü Electrische Wringer IjzerhandelLaanSchagentel 110 Benauwd? Meer dan 35 jaar is het vertrouwde adres: H oorn Bij ons geen prysverhooging wegens seizoendrukte Sepots: P. BAS, Hoep Schagen. Mevr. G, CRUM—Bijpost, Anna Paulowna. G. ZOMERDIJK, 't Zand. P. J. TROMP, Zijdewind. C. ERIKS, Kolhorn. J. BLOM, v.h. C. Prins, Barsingerhorn. (prima) B Schagen met steel 40 cent vanaf 35 cent Schagen Geribde Gummi per meter. Schagen staan wij vooraan. Wij maken ze zelf en verwerken uitsluitend de beste kapok die er te krijgen is. Door op het juiste moment een groote voorraad in te slaan, kunnen we voor zeer lage prijzen prima Bedstellen leveren, b.v. met schuine peluw en 2 kussens, iets extra's 35.00 Dit is 'n buitengewoon best bedstel, welk wij 5 jaar schriftelijk garandeeren. Koopt Uw BEDDEN en MATRASSEN bij ons. Voor bijvullen, repareeren, ook van veeren- bedden, kunt U zeer goedkoop terecht. Aanbevelend, Door ondergeteekende aal op ZATERDAG 16 MEI a-s. des middags 2 uur, worden aan besteed: in de Heerenboschstraat te Scha gen. Bestek en teekening zijn tegen betaling van f3.per stel, fr. p. post a f 3.25, verkrijgbaar bij den architect. CHR. DEKKER, Architect, Plantsoen, Schagen. Carbolineum Bruine, en zwarte Teer GROENE CARBOLINEUM bij elke hoeveelheid, franco thuis. Lage prijzen. TEERKWASTEN. ASPHALTPAPIER, enz. NOORD A 37. TEL. 67. ■H SCHAGEN Bi Donderdags op de Markt. Hotel „Centrum". i'egen Eelt en Likdoorns. Het nooit falende middel. Staat sinds 30 jaar aan de spits. Verkr. bij H. H. Apoth. en Drog. 45 ets. Gedé-pleister, zeer aanbevelensw. 45 ets. Gedé-Voetbadzout, zeer verkw. a 45 ets. UIT ONZE OOST. Beide inzittenden er uit geslingerd. Een van hen gedood. Het toestel ver brand. Aneta seint uit Bandoeng: Gistermorgen is bij het vliegveld Salatri een F. C5 neergestort. eD sergeant van de Luchtvaartafdeeling, leerling-vlieger H. Pie- ters, werd gedood. De eerste luitenant der Infanterie, H. Maurenbrecher, werd licht gewond. Nader seint Aneta uit Bandoeng: Gisterochtend is bij het vliegveld Salatri, tijdens het mitrailleurschieten, een Fokker C5, bestuurd door den luitenant-vlieger Maurenbrecher, en als mitrailleur-schutter de sergeant-leerling-vlieger Pie- ters, neergestort, na in een vrille te zijn geraakt. Het toestel vloog over den kop, beide inzittenden werden er uit geslingerd, waarna het toestel in brand vloog en totaal verbrandde. Luitenant Maurenbrecher bekwam eenige kleine verwondingen, terwijl sergeant Pieters werd gedood. Een hospitaal-toestel vertrok onmiddellijk der waarts, waarmede luitenant Maurenbrecher naar Bandoeng vloog, waarna hij weer naar huis kon terugkeeren. Sergeant Pieters is vermoedelijk reeds bij de eer ste aanraking met den grond gedood. De dokter van de Luchtvaartafdeeling, dr Hu- •bach, verleende de eerste hulp aan den gewonden luitenant Maurenbrecher, die daarna naar Ban doeng werd gebracht. De moderne volmaakte wasch- machine Geheel van staal, geruischloos loopende Voor hen, die het wenschen, ook ver- Krijgbaar k f 10.per maand Polder in gebreke gebleven een door Ged. Staten opgelegd werk uit te voeren Behandeling voor den Hoogen raad. 's-Gravenhage. De Zuiderlegmeerpolder, liggen de in Noordhölland, had van Gedeputeerde Staten dier provincie het bevel ontvangen, de Bilderdam- merlaan, welke de wettelijke dijk van den polder vormt en over welks kruin de grens tusschen de provinciën Noord- en Zuid-Holland loopt, te bren gen op 0.50 Meter beneden N.A.P. Tegen dit bevel is door den polder bij de Kroon verzet gedaan op grond, dat het bevolen werk niet noodzakelijk zou zijn, doch daarin werd hij niet- ontvankelijk verklaard, wegens overschrijding van den voorgeschreven termijn van drie weken. _De polder is daarna in gebreke gebleven, het werk uit te voeren en de provincie heeft toen zelf het werk ter hand genomen en op kosten van den polder uitgevoerd. De rekening, omstreeks 60.000 gulden, werd echter niet betaald. Er volgde een dwangbevel, waartegen de polder in verzet kwam. De rechtbank te Haarlem heeft daarop het ge vorderde bedrag tot f 17.107.35 verminderd, het dwangbevel tot dit bedrag van waarde verklaard, het voor het overige buiten effect gesteld en den opposant voor het overige niet-ontvankelijk ver klaard. Van dit vonnis is de polder voor zooveel hij in het ongelijk was gesteld, in hooger beroep gekomen, en incidenteel ook de provincie voor zooveel het dwangbevel buiten effect was gesteld. Het gerechtshof heeft vervolgens het vonnis der rechtbank bekrachtigd, van welke beslissing de pol der zich in cassatie voorzag. De Hooge Raad heeft thans het ingestelde cassa tieberoep verworpen. RECHTBANK. WARDENIER VEROORDEELD. Opneming in psychopateninrichting. De rechtbank te Zwolle heeft den 23-jarigen „con structeur" Wardenier te Steenwijkerwold, die veer tien dagen geleden terecht heeft gestaan wegens diefstal van twee auto's te Zwolle, van een motor fiets te Deventer en verduistering van een huur auto te Assen, veroordeeld tot een jaar voorwaarde lijke gevangenisstraf, met bepaling dat verdachte zal worden opgenomen in de Wilhelminahoeve te Open de (Gr.), zoolang de vereeniging „Het hooge land" zulks noodig oordeelt en hij zich verder naar de aan wijzingen dier vereeniging gedraagt. De eisch was een jaar gevangenisstraf geweest waarvan de helft voorwaardelijk, en drie jaar proef tijd, met plaatsing van verdachte in de Wilhelmina hoeve, onder toezicht van de vereeniging tot behar- iging der belangen van zielszieken. DIENSTMEISJESKOPJE VOOR ALTIJD GESCHONDEN. Nonchalants kapper moet haar schade loos stellen. Een jeugdige dienstbode uit Nieuwveen heeft zich •ij een kapper ter plaatse laten permanenten. Deze deed dit evenwel niet volgens de regelen der kunst en verzuimde de gummiplaten ter bescherming van de huid te plaatsen. Het gevolg was, dat het meisje een aantal brandwonden opliep en voor altijd eeni ge kale plekken op het hoofd houdt. Zij stelde een civiele vordering in van f 135 voor geleden schade. Volgens de verklaringen van een dokter-deskundige heeft het meisje door de nonchalante behandeling geen zwaar lichamelijk letsel bekomen. Het O.M. bij de Haagsche rechtbank eischte tegen den niet-verschenen kapper, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld f 150 subs. 150 da gen, met toewijzing der civiele DE NOODLOTTIGE BRAND AAN DEN O.Z. ACHTERBURGWAL Knaapje Postma genezen uitliet ziekenhuis ontslagen. Gisteren lieeft het laatste slachtoffer van den noodlottigen brand aan den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam, die in den nacht van 7 op 8 Fe bruari zeven menschenlevens heeft geëischt, het binnengasthuis kunnen verlaten. Het is de 8- jarige Appie Postma, die na langdurige liefde rijke verpleging genezen ontslagen kon worden. Motor met zijspan in sloot gereden. De bestuurder gedood, zijn medepassa- giers ernstig gewond. Donderdagmiddag omstreeks half zes is nabij de „Vink" op de grens van Voorschoten en Leiden een motorrijwiel met zijspan, waarschijnlijk doordat de bestuurder, die met zeer groote snelheid reed, de macht over het stuur verloor, in een sloot gereden. De bestuurder, de heer A. R. W. uit Den Haag, di recteur van een verzekeringsmaatschappij, was vrij wel op slag dood. Zijn medepassagiers, die beiden in de zijspan zaten, bekwamen zeer ernstige verwon dingen. Beiden zijn naar heft academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. 'Het lijk van den heer W. is voorloopig naar Voorschoten vervoerd. Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw jpchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij Hoest- Griep -Bronchitis -Asthma ^RfefhöögSéwértónq TScentl ll slaande prijzen W E R 7 N G E V Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan S. Russelman tot het oprichten van een schuur 'aan den Poelweg; aan J. Koorn Szn. tot het bouwen van een schuur aan den Waterweg en aan A. W. Berkhout tot het aanbouwen van een keuken aan het bestaande perceel op het Kerkplein. Collecten. De Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken, afd. Wieringen, heeft vergunning beko men tot het houden van een collecte (z.g. blauwe- bloempjes dagen) gedurende 2 dagen aan het einde van deze maand. De afd. Wieringermeer van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", zal op 29 Mei a.s. de jaarlijksche Emma-bloem-collecte houden. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Mw. N. C. J. Kol ff uit Duitsch- land; P. F. Sijnesaal uit Hoofdplaat; w. Swenne uit Ginniken; Teunis Ippel en gezin uit St. Pan- cras; »J. Rabbinga uit Meppel; Mw. C. van de Velde geb. Wal uit Schagen; R. de Jonge uit Weststel lingwerf; Mw. A. Tolhuis geb. Rendering uit Oude Pekela; E. Visser uit Roden; Jac. Smit uit Medem blik; J. IL Veraart en gezin uit Oud-Vossemeer; M. Blom uit Workum; K. Tolsma uit Sneek; J. Koelma en gezin uit Weststellingwerf; A. de Ridder uit Texel; Mw. M. Lammersma uit Hengelo; H. Volbe- da uit Medemblik; K. Boersma uit 't Zandt; K. de Roq uit St. Maarten; Mw. W. E. Buur uit Amster dam; J. Lammertsma uit Medemblik; W F Zoons uit Den Helder; Mw. M. C. de Kort geb. Mahieu uit Den Helder; T. Veenbaas en gezin uit Opsterland; DA KJu,Jt uit behagen; H. Kuiper uit Ilpen- TumA. n Hol Jander en gezin uit Medemblik. Jb. Ott uit Hoorn; C. Gutker en gez. uit Zijpe. Vertrokken personen: C. Omis en gezin naar Me demblik Wieringenverf; A. C. van Melis naar Al maar; R. Hoeksema en gezin naar Medemblik; H. ten Have en gezin naar Medemblik; W. Tuin naar Den Helder; H. B. de Lange naar Den Helder; E. Kuiper naar Hoorn; L. Vermaat en gezin naar An na Paulowna; IL Udo naar Heerewaarden; G. J Bolier naar Urk; J. Spaansen naar St. Maarten; E. iS SlaPhorst; Tj. Meijer naar Amster- 2r« Poor,man en gezin naar Alkmaar; RL e" ?rZin, naar Vlagtwedde; Gezin J. A. Snoijmk naar Haarlem; G. I-Ieida naar Baardera* deel; C. Douma naar Oostdongeradeel; A. C de Geus en echtgenoote naar Medemblik. Z IJ PE SCHAGERBRUG. Alhier zal Zaterdag 10, Zondag 17 en Maandag IS Mei een groot. Fancy-Iair worden gehouden, georga- niseerd^ door de harddravcrijvereeniging Voor- Kn£5 /rSJ"""?» met 'le za"gvereeniging „Kunst, na Arbeid en de gymnastiekver. „Ons Ge- alhiar- Maandagavond zal besloten worden ^g^g^gemaskerd hal, waaraan tal van prijzen

Schager Courant | 1936 | | pagina 10