Het voetbalprogramma* Jaarvergadering Hengel- sportvereen. Je Baars" Prof.Mr. Aalberse aanvaardt voorzitterschap Sport. Berger Sportvereeniging. Theater Royal LANDSKAMPIOENSCHAP. We zijn nog maar nauwelijks bekomen van de pijnlijke ervaringen van Zondag j.1. toen wij, als alle overzichtschrijvers, met de hoed over de oogen ons weegs moesten gaan om van de blikken van onze lezers verschoon te blijven. Vooruitblikken neer schrijven is een riskant werk; vooral als je Holland met 30 laat winnen en van de eigen niets goeds weet te vertellen, terwijl de uitslag 11 is Maar laten we den moed niet verliezen, lezers en lezeressen en samen eens bekijken wat er Zondag £.s. al zoo aan de hand is in het voet bal wereld je. De competitie om het landskampioenschap dan .Vindt morgen voortgang op twee fronten. In Breda wordt gespeeld N.A.C.Enschede, in Am sterdam AjaxBe Quick. De strijd in Breda lijkt belangrijker omdat eener- zijds Enschede nog ongeslagen is en anderzijds N.A.C. door een overwinning weer geheel en al tot het lei dende peleton zou bchooren. Enschede is gehandi capt door het gemis van den spil Veldkamp, terwijl de keeper geblesseerd is en waarschijnlijk ook niet meedoet. De voorhoede der Oostelijke kampioen is ■echter de sterkste linie der ploeg. Én deze zal het dan ook weer moeten doen. N.A.C. heeft een be hoorlijk, technisch geschoold elftal. Als de voorhoe de beter speelt dan tegen Feijenoord is de uitslag on zeker. Ajax en Be Quick hebben beide 4 verliespunten uit twee wedstrijden. Ze zijn dus de zwakke broe ders. Wij voor ons geloovcn dat Be Quick Zondag haar derde nederlaag te pakken krijgt, omdat Ajax zij moge dan geen openbarende ploeg bezitten tenslotte toch wel genoeg in de mars heeft, terneer ■waar de Amsterdammers zich heel slecht zullen kunnen verzoenen met de bezetting van de laatste plaats., Promotie-competitie. In afdeeling I ontvangt VeloxH.D.V.S. D.O.S. kijkt rustig toe. Elke uitslag is voor de laatste gun stig. D.O.S. heeft immers kans gezien tegen I-Ienncs gelijk te spelen en Velox te overwinnen. Gelijk spel of een kleine H.D.V.S.-zege is o.i. te verwachten. Afdeeling II. Hier kan C.V.V. een goede beurt ma ken door van H.V.V. te winnen. Daardoor zal heel wat komen kijken. Nochtans achten we het. moge lijk. Het resultaat zou zijn dat C.V.V. 4, H.F.C. 2 en H.V.V. 0 punten zouden hebben elk uit twee wedstrij den. In afd. III kan de promotiecompetitie nog geen aanvang nemen wegens de vertraging van N.E.C.'s (of Vitesse's) kampioenschap. Afd. IV start Zondag met N.O.A.D.Willem II, waarvoor ongetwijfeld heel Tilburg zal uitloopen. W. II heeft dus een jaar na de degradatie meteen weer het tweede klassekampioenschap behaald. De andere twee mededingers zoo men weet heeft het Zuiden 3 tweede klasseafdeelingen zijn Palemig (Mijnstreek) en T.S.C. (Oosterhout). Ze ontmoeten elkaar op het terrein van Palemig. In afd. V krijgt Achillcs bezoek van B.R.C. De eerste klassers zullen dezen kamp vermoedelijk win nen. Ze zouden daardoor met Heerenveen gelijk ko men, waarop de wedstrijd I-IeerenvecnAchilles de ontknooping moet brengen. Promotie derde klasse. Om 1 plaats in 2 A zullen strijden H.Pi.C., D.W.V. en Kïnheim. Zondag a.s. krijgen we Kinheim—DWV op het V.S.V.-veld te IJmuiden-Oost. Van den uilslag laat zich weinig voorspellen. Als het waar is dat D.W.V. inderdaad al lang rijp is voor de tweede klasse, dan zouden ze o.i. ook zij het met geringe cijfers van Kinheim moeten kunnen winnen. La ten we het echter liever op een gelijk spel houden. Bestuur, trainer en eerste elftal van H.R.C. zullen den wedstrijd bijwonen. Promotie vierde klasse. In Alkmaar vindt de buitengewoon belangrijke, want beslissende wedstrijd AlkmaarK.V.V. plaats. In Krommenie bevocht Alkmaar een zeer verdiend gelijk spel. Haar spel-was meestentijds beter dan dat van K.V.V. Men is geneigd A. nu de beste kan sen toe te kennen. Maar.... \oetbal is heel wissel vallig, er zijn zenuwen en zooveel andere factoren die een rol kunnen spelen, dat we ons aan een voorspelling niet durven wagen. Laten wc zeggen: als het een beetje wil is „Alkmaar" Zondag derde klasser. Dat is wel zoo neutraal mogelijk. N.H.V.B.Elftal. Het N.H.V.B.-elftal zal nog één oefenmatch spe len. En wel tegen W.F.C. 1 te Wormervecr, een behoorlijke tegenpartij dus, tegen wie een gelijk spel al heel eervol zal zijn. De motor heeft nu al enkele malen in kunnen loopen. Nu moet hij maar eens toonen, of hij ook trekt onder zwaarderen druk. We hebben er wel vertrouwen in, omdat we we ten dat er voor gewerkt wordt. Het elftal is als volgt: P. Looij (Held. Boys); M. Schenk (W.waard) en F. Been (Watervogels); Willemse (Zeemacht), Spaarman (Beemster) en Gorter (Z.F.C. 4); Hart (Koedijk), Stolp (W.F.C. 4), Hazeloop, Schenk (bei den Wieringerwaard) en S. Wieren (Helder 3.) Het is dus hetzelfde elftal als voor Wieringen was opgesteld. Daarin moesten door afwezigheid van Stolp en Willemse twee invallers opgesteld worden. Men kan er welhaast op rekenen, dat dit elftal ongewijzigd naar Heemstede gaat. De wedstrijd te Wormervecr begint om half drie. Een onzer* verslaggevers zal verslag uitbrengen in het nummer van Maandag. Competite N.H.V.B. Vastgesteld is voor IA: Zilvermeeuwen 2—Vrone 1. Voor 1D: Succes 2—Helder 3, wat wel weer uit stel zal worden, aangezien S. Wieren van H. 3 naar Wormcrvcer moet. Men doet wijs even onder het plaatselijk nieuws van Wieringen te kijken. Of er iets van de promotiewedstrijd Zeemacht DOSKO. komt, betwijfelen we. Immers: Willemse moet met het N.H.V.B.-elftal meedoen. Het leek ons wijzer, indien men had vastgesteld Succes 2 DOSKO, dan had men èn met Helder 3 èn met Zee macht niets noodig gehad en toch was men opge schoten. Het wordt nu uitstellen en nog eens uit stellen. Bovendien de regelmatige gang van zaken zou gediend zijn als DOSKO en Succes 2 nu tegen elkaar kwamen. Beiden hebben ze Zeemacht al ge had. Voor 4J wordt gespeeld Wieringerwaard 2—Cal- lantsoog 1. C. moet oppassen. W. 2 speelde Zondag j.1. in Den Helder gelijk tegen Watervogels 2 voor 'het Gouden Kruis! In het tournooi om het kampioenschap van den N.H.V.B. ontvangt Watervogels M.F.C Alsook hier geen uitstel tusschen beide komt, vanwege Freek Been. Voor de nacompetitle adspiranten groep 2 staat D.T.S. a—Sparta a genoteerd. Tenslotte nog als promotiewedstrijd IC: Sijbe- karspcl—N. Nicdorp 2. Geelkragen houdt je taai, het zal niet meevallen. Gouden Kruis. Het Groentje vermeldt voor a.s. Zondag de volgen de G.K.-wedstrijden; Den Helder, tweede groep, 2e ronde: B.K.C. 2— Cocksdorp 1. Drechtcrland, 2e ronde: Twisk 1—Strandvogels 2. Alkmaar tweede ronde: D.T.S. 2— Alkm. Boys 4. De Rauchbckcr begint met Meervogels 1—Zaan- landia 1. Zullen de b-adspiranten het nogmaals bestaan hun oudere zusje de das om te doen? Het is mogelijk, maar niet waar schijnlijk. Het tweede elftal speelt vriendschappelijk tegen de reserves van Schoorl. Toen een maand geleden ruim de a-adspiranten voor de na-competitie moesten spelen tegen b, dach ten ze een „walkover" te hebben en ze speelden zoo futloos, dat we de ploeg bijna niet herkenden. De b-adspiranten daarentegen zaten er zoo vurig op, speelden met een dergelijk enthousiasme, dat ze a feitelijk geen gelegenheid gaven hun gewone spel te ontplooien, en het werd een zeer verdiende neder laag voor het oudere zusje. Door deze wreede ont goocheling wakker geschud, paste B.S.V. a in de volgende wedstrijden beter op en verloren er geen een meer. Morgen om half één wordt reeds de returawedstrijd gespeeld en onwillekeurig vragen we ons af: gaat het, nogmaals zoo? Het is natuurlijk mogelijk, maar gclooven doen we het niet. We meenén veeleer, dat a belust op wraak, er alles op zal zetten, om de schande van de nederlaag uit te wisschen en het snoodc plan hebben opgevat B.S.V. b eens een duch tig een lesje te geven. Het spreekt vanzelf, dat b daarop is voorbereid en fel van zich af zal bijten. De jongeren zullen ervoor vechten en dus kan de wedstrijd tusschen de beide adspirantcn-elftallen er weer oen worden waar we met genoegen naar kunnen kijken. Houdt je taai b cn laat je niet overdonderen door het inder daad veel betere technische spel van a. Om 2 uur spelen de B.S.V.-reserves vriendschap pelijk tegen Schoorl 2. Dat kan ongetwijfeld een aardige wedstrijd worden tusschen twee gelijk waardige tegenstanders. De achterhoede van B.S.V. 2 lijkt ons niet zeer sterk, maar daar staat tegen over, dat de voorhoede in een goede formatie ver schijnt met Cor Coevert op de centervoor-plaats. Laten wij hopen, op een mooien maar bovenal fairen strijd, met als overwinnaar het elftal, dat inderdaad die overwinning verdient door beter spel. De opstelling der elftallen. TJ'weedc elftal: A. van Diepen (doel); R. Koning en L. Sluizer (achter); A. v. d. Berg Jr., A. ten Herkei en P. Franzen (midden); C. Kroon, II. Plomp, C. Coevert, J. Halff en J. Kortenschijl (voor). Adspiranten A: K. Colnot (doel); G. Kuipers en R. Maascn (achter); J. Kramer, J. v. d. Plas en Th. Kroon (midden); J. Jansen, II. Busselmann; J. Eriks, N. v. d. Berg en D. Oosterling (voor). Adspiranten B: D. Bakker (doel); J. Willig en D. Zwakman (achter); W. Rensink, F. Mavs en H. Stukje (midden); K. ten Bruggcncate, E. Koning, F. Bus, J. Buijs en D. Mosk (vor). Schagen. Woensdagavond vergaderde bovengenoemde ver eeniging ten clublokale, onder voorzitterschap van den heer C. J. Pronk. Aanwezig 31 leden. Na opening heet de voorzitter de aanwezigen van harte welkom. Indien, aldus spreker, ik een goed redenaar ware geweest, zou ik naar aanleiding van ons 10-jarig bestaan een goede speech hebben ge houden, thans zal men een en ander wel van den secretaris vernemen in zijn jaarverslag. Spreker hoopt, dat de te houden besprekingen, in het belang der vereeniging zullen zijn. De notulen worden onder dankzegging onveran derd goedgekeurd. Uit de mededeelingen stippen wij aan, dat volgens besluit der vorige Alg. Vergade ring eens als proef met een net zou worden getrok ken in eigen water, ten einde eens te zien hoe de vischstand daarin was. Het is gebleken dat het wa ter zeer viscbrijk is. Geweldig veel snoekbaars en brasem werd aangetroffen. Jaarverslag secretaris. Hieruit blijkt, dat het ledental der vereeniging van de ICO leden is teruggeloopen tot een ledental van 55. Deze achteruitgang is hoofdzakelijk te wijten aan het oprichten van hengelaarsvereenigingen in omliggende gemeenten. De heer Brantenaar geeft vervolgens nog een overzicht over het afgeloopen tijdvak van tien jaren. Begonnen werd eens met 9 personen, uit welk klein handje vol hengelaars thans onze vereeniging is voortgekomen. Onder applaus werden beide versla gen goedgekeurd. Finantieel verslag. Uit het door den heer Lingeman uitgebracht fi nantieel verslag stippen wij het volgende aan: De ontvangsten hebben bedragen f 027.15, de uitgaven f483.74, zoodat er thans nog een batig saldo is van f 143.41 De kascommissie deelt bij monde van den heer Molenaar mede, dat boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Den penningmeester wordt dan onder dankzegging voor zijn accuraat beheer, de charge verleend. Bestuursverkiezing. Door het bedanken van den heer J. Holtz en het zich niet meer beschikbaar stellen van de heeren Brantenaar, Pronk en de Jongh, wordt in deze ont stane vacatures na verschillende stemmingen en herstemmingen gekozen de heeren II. Starreveld, voorzitter, N. Kossen, secretaris en als commissa rissen de heeren II. Molenaar en C. Grootes. De hee ren F. Grootes, Lingeman en Naber worden als zoo danig herkozen. TWEEDE KAMER. Besloten tot stichting van een industrie- bank. Vestigingsontwerp voor de nij verheid in voorbereiding. Bij de opening der zitting van de Tweede Kamer op Donderdagmiddag, 7 Mei, werd mededeeling ge daan van het Kon. Besluit waarbij Mr. P. J. M. Aal berse werd benoemd tot voorzitter van de Kamer. Nadat de voorzitter namens de Kamer vertrouwen bad uitgesproken in de door Mr. Aalberse te geven leiding, zegt deze met weemoed de plaats te gaan innemen, van den man, met wien hij meer dan 40 jaar op Velerlei gebied heeft samengewerkt. Meeningsverschil sluit, zegt Mr. Aalberse, eerbie diging van anderer afwijkende standpunten en on derlinge persoonlijke waardeering niet uit", en hij hoopt, dat allen er naar zullen streven om hun .mee ningen op zoodanige wijze voor te dragen, dat nie mand zich daardoor gekwetst kan gevoelen. De er varing leert, dat vaak gematigdheid in den vorm aan de meening die men verkondigt, meer kracht van overtuiging geeft, dan een scherpte, die afstoot. Na op allen een beroep te hebben gedaan tot on derlinge welwillendheid en waardeering, verklaart Mr. Aalberse, liet voorzitterschap van de Tweede Ka mer der Staten Generaal te aanvaarden. Voortgezet werd daarna de behandeling van het wetsontwerp oprichting cener N.V. Mij. voor Indu strie-financiering. De minister van handel, nijverheid cn scheepvaart, de heer Gelissen, zet zijn gisteren afgebroken rede voort. Er zijn aldus spr. verschillende opmerkingen gemaakt over industrialisatie die, hoe belangrijk ook, met dit wetsontwerp niets uitstaande hebben. Spr. is van oordeel, dat men er op uit moet zijn, een rendabele basis voor de industrie te scheppen. Het kosten- en lasten-niveau der industrie moet om laag. Spr. betoogt dat bet er overigens met onze aan passing niet zoo slecht voorstaat, als sommigen wel eens meenen. Spr. bestrijdt de rede van den heer Westerman, en merkt op dat de staat, daar moet ingrijpen ,waar het algemeen belang zulks vordert. Spr. gaat na, wat er voor economisch-technologi- sche voorlichting aan dc industrie is gedaan. Spr. deelt mede, dat een vestigingswetsont werp voor de nijverheid de Kamer eerlang zal bereiken. Welk land, en spr. zondert Ja pan niet uit, exporteert tegenwoordig nog volkomen rendabel? Het is beter, rendabele industrie-export te stellen tegenover niet-ren- dabele landbouw-export. Spr. zet uiteen, hoe de behoefte aan een financie- rings-maatschappij in ons land steeds sterker is ge worden. De industrialisatie moet zoo goed mogelijk bevor derd worden. Als onderdeel ervan ziet spr. dit wets ontwerp. De banken kunnen aan alle behoeften aan lang crediet niet voldoen. 'Spr. erkent, dat het zijn bedoeling is, een blij vende financieringsmaatschappij te scheppen, en verwijst daarbij naar voorbeelden in het buitenland. Er is gesproken van een stroppenbank. Uit den aard der zaak zullen stroppen niet altijd uitge sloten kunnen zijn. Maar men zal de oprichting van een bank toch niet nalaten, omdat ze wel eens een strop kan hebben? Spr. ziet geen reden voor Kascommissie. Naast het zitting hebbend lid. den heer Schaafs- ma, wordt in de vacature Molenaar voorzien door de benoeming van den heer B. Visser. Inkoop-commissie. De gehcele Inkoopcommissie, bestaande uit de heeren De Vries, Struijf en Keuris, stelde zich niet meer beschikbaar. In de oi^stane vacatures werd voorzien door de benoeming van de heeren B. Vis ser, Peters en Wiegman. Bestuursvoorstellen. Voorgesteld wordt om, indien een lid ziek is en geen contributie betaald, dezo van alle rechten uit te sluiten, met dien verstande, dat het lid na ge nezing weer toe kan treden, zonder ballotagegcl- den te storten. Aangenomen. Het bestuur stelt voor, om voor het houwtje aan de Schager Wiel kaarten uit te geven tegen f 1. per jaar. Verworpen, Het voorstel om vacantiekaarten te verstrekken tegen een zelfde bedrag cn geldende voor een week in eigen water te visschen, wordt aangenomen. Ontheffing feestavond. Er was op de vorige Alg. Vergadering een feest commissie benoemd om een hengelconcours te or- ganiseeren met een feestavond. Door een misver stand in het bestuur komt het bestuur thans met een voorstel bij do alg. vergadering om geen feest avond te organiseeren, gezien den finantieelen toe stand der vereeniging. De heer v. Erp vindt het bijzonder vreemd, dat het bestuur, al is het dan ook na overleg met dc commissie, met een dergelijk voorstel komt, aange zien toch in de vorige algemeene ledenvergadering deze commissie is benoemd. We behoeven, aldus spr., toch onze gedachte nu weer niet te zeggen. Wc zijn allen voor een feestavond. Na verschillende besprekfngen, waar het zoo af en toe „hard" toeging, werd het voorstel verworpen en opnieuw aan de commissie opgedragen een feest avond te organiseeren, die de vereeniging zoo min mogelijk geld zou kosten. Het blijkt ten slotte dat het geheel geval veroorzaakt is door een fout van den voorzitter en secretaris. De heer De Vries merkt nog op, dat de alg. ver gadering heeft te beslissen en het bestuur een en ander heeft uit te werken. In stemming gebracht werd besloten met 18 stem-, men voor en 5 tegen met 7 onthoudingen, een feest avond te houden. Rondvraag. In de rondvraag stelt de heer Starreveld voor den heer P. Brantenaar als eere-lid te benoemen, wegens do vele verdiensten aan de vereeniging bewezen in de afgeloopen 10 jaar. Met algemeene stemmen wordt de heer Brante naar dan als eere-lid benoemd. Na nog eenige interne aangelegenheden te heb ben besproken, sluit voorzitter Pronk met een woord van dank de vergadering. vrees voor protectie en vriendendiensten iblj df financiering. Spr. betoogt dat de industrie steeds meer be hoefte aan kapitaal zal krijgen, o.m. door de toet nemende mechanisatie. Spr. schetst de voordeelen. van een industriebank, niet alleen voor de industrie, doch ook voor en naast andere banken. Ze remt ten opzichte van verkeerd gebruik van geld. De over» heid heeft hier een taak te vervullen. Ten aanzien van den gekozen vorm is er weinig meeningsverschil gebleken. Er is critiek geoefend op de samenstelling van het bestuur. Waar de Staat overwegend aandeel In de Industriebank neemt, is het rechtmatig, het ambtelijk element naar vo ren te brengen. Spr. stelt zich een bestuur voor van 7 a 8 leden: er is dan genoeg ruim te voor het particulier deskundig element. Dc algemeene beraadslagingen worden gesloten. Bij art. 4 dringt de heer Wendelaar (lib.) er op aan, in het bestuur op tc nemen vertegenwoordigers van Handel en Koloniën. Minister Gelissen zegt, dat er voldoende ruimte is in het bestuur. Een bepaalde toezegging kan spr. niet doen. Het wetsontwerp wordt z. h. st. aangenomen. Te gen de communisten, de heeren Sneevliet (rev.-soc.) en- Vervoorn (plattel.) Nadat nog enkele kleine wetsontwerpen vrijwel zonder discussie zijn aangenomen, deelt de Voor zitter mede, de Kamer op Dinsdag 26 Mei a.s. weer te zullen bijeenroepen. De veroveraar der Pampas, Avontuur! Gevechten, paardenrennen, bosschen, ravijnen. De minnaar van de nooit volprezen avon turenfilm kan deze week in Theater Royal terecht. Cesar Campo en zijn vriend Tito gaan met hun troep gaucho's naar de stad, om deel te nemen aan de feesten, die gehouden zullen worden als afsluiting van het seizoen. Warner Baxter - Ketti Gallian Jn een scène uit de Fox-Film „De veroveraar der Pampas" Deze feesten bestaan uit behendigheidswedstrijden cn paardenraces, waarin ook Cesar op zijn beroem den. volbloed zal meerijden. Hun aandacht wordt getrokken door een laag over de prairie vliegend verkeersvliegtuig, dat plotseling een noodlanding maakt. Terstond rijden de gaucho's erheen, om te zien of zij kunnen helpen en verne men van den piloot, dat hij met drie passagiers, t.w. Mr. Scott, Yvonne La Marr, een lieftallig Fransch zangeresje, en haar moeder, op weg is naar Buenos Aires, doch tengevolge van motorstoring, gedwon gen was te landen. Cesar stelt voor, dat zij met hun vieren medegaan naar de ranch, waar de eigenaar, Don Bennett, 'n Engelschman, hen zeker onderdak zal verschaffen. Hiertoe wordt besloten. Cesar wordt intusschen verliefd op Yvonne en vertelt zijn oude moeder in geuren cn kleuren van het engelachtige meisje, dat met het vliegtuig medekwara en dat in zijn armen naar de ranch is gereden. Bij de feestelijkheden slaagt Cesar erin, eenige der behendigheidswedstrijden te winnen en tenslotte weet hij met gemak op zijn prachtige ros de overwin ning te behalen in de groote racea. Mr. Scott, enthousiast over de snelheid van het winnende paard, biedt Cesar er een hoog bedrag voor, doch de gaucho heeft er geen ooren naar, zijn lievelingsdier te verkoopen. Scott stelt zich dan in het geheim in verbinding met Bazan, een van Cesar's teleurgestelde mededin gers en gezworen vijanden en belooft hem duizend pesos, als hij het paard voor hem steelt en naar Bue- nos-Aires brengt, waartoe de bandiet maar al te gaar nc bereid is. Den volgenden morgen komt Tito hem vertellen dat Bazan 's nachts zijn paard gestolen heeft, waarop Cesar op Tito's snellen viervoeter terstond de achter volging begint. Onderweg verneemt hij, dat Bazan's bestemming Buenos Aires is en hij besluit er eveneens naar toe to gaan. Inmiddels is het gestrande vliegtuig gerepareerd en komt Yvonne nog voor hem te Buenos Aires aan. Op een renbaan even buiten de stad ontdekt Cesar tenslotte na veel zoeken zijn paard. Tevens ont moet hij daar Yvonne en Scott, welke laatste hij den diefstal van zijn paard verwijt. Scott verklaart ech ter, dat hij den volbloed van Bazan gekocht heeft, doch belooft hem, het dier zoo spoedig mogelijk te rug tc geven. Cesar wedt vervolgens op zijn eigen paard en. als dit den wedstrijd gewonnen heeft, krijgt hij een groote som uitgekeerd, daar de noteering duizend tegen één was. Terstond neemt hij zijn intrek in een groot luxe hotel, waar Yvonne eveneens woont. Hij bezoekt haar geregeld en vergezelt haar iederen avond naar de club, waar zij optreedt. Zijn geld slinkt echter zienderoogen. Plotseling leest hij in een krant, dat zijn paard naar Europa verscheept zal worden, om deel te ne men aan wedstrijden in Engeland en Frankrijk. Wanneer hij Scott echter vraagt, hoe dit mogelijk is, verklaart deze, dat hij er niets aan heeft kunnen doen en er nu ook niets meer aan te veranderen is. Cesar verlaat zijn schitterende appartementen en neemt zijn intrek in een kleine herberg, waar ge regeld gaucho's komen. Yvonne ontdekt het bedrog en dreigt Scott, alles aan de politie te vertellen, doch deze bespot haar, waarop Yvonne zich in verbinding stelt met Cesar. Cesar verzamelt eenige gaucho's en deze slagen erin het paard terug te stelen. Op het moment, dat hij zich op den rug van het dier slingert, en wil wegrij den, arriveert Yvonne, die hen gevolgd is in een taxi. Even aarzelt hij, doch dan tilt hij haar ten twee de male voor zich op het paard en keeren zij samen naar de Pampas terug.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14