Zilveren doktersjubilé te Harenkarspel. fa. Herin. de Raat SHIRLEY Zaterdag 9 Mei 1936. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9973 In botsing met Hembrugpijler De vruchtboomen in de Beemster. Botsing in volle zee* Dn Groenhart 25 jaar geneesheer der gemeente Op 18 Mei a.s. hoopt de Heer D. Groen hart, arts alhier zijn 25-jarig jubïlê als ge neesheer der gemeente Harenkarspel te her denken. Hij is wel een van de meest bekende per sonen in deze omgeving. Niet alleen bij de heeren der schepping, maar ook bij de dames en inzonderheid bij de moeders. Want hij doet dagelijks druk aan huisbezoek. En nu moge zijn bezoek meestal geen gunstig tee- ken zijn, toch zal naar niemand vaak met meer vetlangen worden uitgezien, dan tiaar den dokter. Brengt zijn komst in de woning niet altijd direct genezing, steeds veroor zaakt die verlichting of geruststelling, vooral 'in de harten der ouders. En wanneer dan de geneesheer naast de 'vereischte medische kennis, ook beschikt over de noodige kalmte en bonhotjimie, zijn bezoek van dubbele waarde. Want niet zel- den kan een gemoedelijk praatje met een patiënt evenveel succes hebben als een kal meerend drankje. Als jong medicus In de gemeente Haren- karspel gekomen heeft dokter Groenhart 'door zijn omgang met alle lagen der bevol king en bekendheid met de verschillende 'gezinsverhoudingen het vertrouwen van zijn 'patiënten verworven. Reeds bij zijn eerste visite als medicus weet hij in den regel met welk soort patiënt hij te cloen heefthoe zijn optreden het meeste effect zal kunnen sorteeren En daar hij in 't dagelijksch leven vele menschen ontmoet en spreekt, lid is van verschillende vereenigingen en zich te vens bij familiefeesten enz. niet onbetuigd laat, is de verhouding tot zijn patiënten in vele gevallen amicaal, waardoor vertrouwen 'en openhartigheid worden bevorderd, wat voor een juiste behandeling van groote waarde mag worden geacht. Zulks is het voordeel, verbonden aan de behandeling 'door den bekenden huisdokter. Vooral op het plat,te land kan dit van onberekenbare waarde zijn. Waar de autoriteiten voorgaan bij de hul diging op zijn aanstaand jubïlé, houden wij ons overtuigd, dat ook vanuit de burgerij van Harenkarspel en omgeving vele blijken van belangstelling den jubilaris op 18 Mei zullen geworden. Naar wy vernemen zyn de voorbereidingen van de viering van bet zilveren ambstjubileum van Dr. Groenhart zooverre getroffen, dat het Comité kon overgaan tot definitieve regeling der feestelijkheden. Op Maandag 18 Mei a.s. 'des morgens kwart over tien uur (zomertijd, ook de na te noemen tijden) zal de jubilaris en familie door het Co mité van zijn woning worden afgehaald, bege leid door het plaatselijk muziekcorps -„Onder Ons" te Dirkshorn. Op het gemeentehuis zal de jubilaris daarna worden ontvangen door den Gemeenteraad, al waar de officieele huldiging zal plaats hebben. Vanaf elf uur tot half twee uur zal aan ieder gelegenheid worden gegeven den jubileerenden dokter te feliciteeren in de zaal van den heer P. Pijper te Dirkshorn. Bij den aanvang van deze receptie zal 'door het Comité namens de burgers en de patiënten van den jubilaris het feestgeschenk worden aan geboden, en zal er voor de diverse vereenigingen gelegenheid zijn den jubilaris toe te spreken. Daar het de opzet is, dat de geheele gemeente met deze feestviering kan meeleven, zal èn in iWaarland èn in Tuitjenhorn de jubilaris reci- pieeren. Des namiddags van 2Vz lot 3V£ uur wordt 'de receptie gehouden te Waarland in de zaal van den Heer C. van Ophem en van 4 tot 5 uur te Tuitjenhorn in de zaal van hetR. K. Vereeni- gingsgebouw. De muziekcorpsen In' Waarland en Tuit jenhorn hebben bereids hun medewerking toege zegd om den jubileerenden dokter in de beste feeststemming te ontvangen. Des avonds acht uur zal hei Muziekcorps te Wederom vleesch in blik voor werkloozen. Met de productie wordt binnen enkele weken begonnen. Hef ligï in de bedoeling van 'den minister van so ciale zaken om zoo mogelijk reeds per 1 Juni a.s. zoogenaamd gehakt in blik tegen lagen prijs voor werkloozen verkrijgbaar te stellen. Reeds gedurende eenigen tijd zijn omtrent den aanmaak van dit pro duct besprekingen gevoerd tusschen de departemen ten van sociale zaken en van landbouw. De voorbe reidingen, welke voor deze distributie moesten wor den getroffen, zijn thans zoover gevorderd, dat met de productie binnen enkele weken een aanvang zal kunnen worden gemaakt, nu daaromtrent tusschen het departement van sociale zaken en den betrokken leverancier overeenstemming is bereikt. Drt GROENHART Dirkshorn nog een serenade brengen aan de woning van den jubilaris. Naar wij vernemen is door de plaatselijke Overheid op dien dag toestemming verleend om te mogen dansen in de verschillende deelen van de Gemeente. Om de dorpen zelf een feestelijk aanzien te geven, verzoekt het Comité alle inwoners van de gemeente Harenkarspel om op Maandag 18 Mei a.s. de Nederlandsche driekleur "uit te steken. Dat de geheele gemeente en zelfs daarbuiten meeleeft, heeft, het Comité mogen constateeren uit de groote blijken van belangstelling, die betoond werden bij het aanbieden der lijsten voor de in zameling van gelden voor het feestgeschenk. Hebben wij de stemming goed verstaan, dan zal het op 18 Mei a.s. feest worden, een feest van zilveren herinneringen uit de afgeloopen vijf-en-twintig jaren voor den jubileerenden dok ter; een feest.niet minder, klinkend van hartelijke dankbaarheid en oprechte hulde van allen in en om de Gemeente Harenkarspel aan den gezie- nen jubilaris. MOLENAARSKNECHT GERADBRAAKT Paderborn 7 Mei (A.N.P.) Donderdag heeft zich in de graanmolen in het naburige Brenken bij Paderborn in Duitschland een afschuwelijk ongeluk voorgedaan. De molenaarsknecht die al leen in de molenkamer was, werd op onbekende wijze door de machinerie gegrepen en vele ma len rondgeslingerd. De te hulp snellende mole naar kwam te laat. De ongelukkige moest uit het raderwerk gesneden worden en overleed nog tijdens deze hulppogingen. Vrachtschip Amsterdam" 'en pijler ernstig beschadigd. Amsterdam - Nederland's grootste vracht schip de Amsterdamvan de Kon. Stoom boot Maatschappij, welk schip - zooals kort geleden is meegedeeld naar Italië is ver kocht, is in den nacht van Donderdag op Vrijdag te ruim drie uur bij het opstoomen van IJmuiden naar Amsterdam in botsing geweest met een pijler van de Hembrug. De aanvaring werd veroorzaakt doordat de „Amsterdam uit haar roer liep. Men heeft nog getracht, een botsing met de brug te voorkomen door het anker te laten val len, waardoor echter nog meer schade werd aan gericht, aangezien het anker den lichtkabel ter plaatse vernielde, met het gevolg dat de kanaal verlichting langs de boorden buiten bedrijf ge raakte. De manoeuvre met het anker sorteerde overigens geen effect, het schip zette door en raakte den pijler, welke ernstig beschadigd werd, evenals de bakboordsboeg, van de „Amsterdam", waarin boven de waterlijn een scheur van meer dan drie meter lengte ontstond. Het schip is na de botsing doorgevaren naar Amsterdam, waar het heeft vastgemaakt op de boeien aan de Su- matrakade. De weinige lading, die het schip in heeft, zal eerst gelost worden alvorens een be slissing over de reparatie zal worden genomen. In afwachting van het resultaat van het onder zoek naar den omvang van de schade, welke aan den pijler is toegebracht, werden voor het trein verkeer over de Hembrug maatregelen genomen, welke in hoofdzaak hierop neerkwam, dat de treinen in langzaam tempo over de brug werden geleid, waardoor vermeden werd dat men voor plotselinge verrassingen zou kunnen komen te staan. De schade aan den lichtkabel zou gister nog worden hersteld. Morgen in vollen bloei. De vereeniging voor vreemdelingenverkeer „Beemster's welvaart" meldt: De vruchtboomen in de Beemster zullen aan staanden Zondag in vollen bloei staan. Ten einde het wandelaars, wielrijders en auto mobilisten zoo gemakkelijk mogelijk te maken, de juiste plekken in den polder te bezoeken, zul len aan de Beemsterbrug bij Purmerend jonge lui staan, die, onder leiding van bestuursleden van de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Beemster's welvaart, aanwijzingen zullen geven en eventueel als wegwijzer dienst zullen doen. KOREAANSCH BURGEMEESTER DOOR OF FICIEREN MISHANDELD. Tokio Volgens een bericht van het agent schap Domei hebben drie actief dienende Japan- sche officieren van het 77ste regiment infanterie den eersten burgemeester te hulp kwamen wer- rea) mishandeld, omdat hij tegen hun zin een kerkelijk feest wilde organiseeren. Toen politie beambten den bugemeester te hulp kwamen wer den zij eveneens door de officieren bedreigd. Onze hygiënisch Ingerichte pedicure-inrich ting bevrijdt U geheel pijnloos van alle soor ten likdoorns, ingegroeide nagels enz, Onze clientèle heeft slechts één roep: Ik wou, dat ik dit een paar jaar eerder had laten doen! Ook voor U moet dit een bewijs zijn van onze goede behandeling. Onze voordeelige abonnementstarieven ma ken het U mogelijk, doorloopend zonder on gemak of pijn te loopen. Langestr. 80, tel. 3383, Alkmaar Steunzolen met garantie naar gipsafdruk. Leverancier Ziekenfonds. Maanden is het nu al „Shirley"s Overal is z'op bezoek, Iedereen staart met een glimlach Naar 't verlichte, witte doek. Deze kleine jongedame Houdt voor duizenden appél, En men meldt zich zeer gehoorzaam Bij „den kleinen kolonel"! 't Is. dan ook een vastberaden,- Maar een lieve commandant, Zonnig, blij en opgetogen, En heel grappig bij de hand, Die, als guitig „hartediefje". Het publiek, steeds goedgezind, Met een lachje en een liédje Daag'lijks om den vinger windt! Shirley dartelt, Shirley schatert. Shirley neemt een zonnebad En de moeders aller rassen. Zeggen: „Kijk eens,- wat een schat!" En'in vele kamers hangen Plaatjes, glanzend en gekleurd, 'kDenk, dat Shirley wel een beetje Over 't paardje wordt gebeurd Luister, lieve „krullekopje"* Voor jou is er één bezwaar, Ook al heb je op het filmdoek Veel successen na elkaar! 't Valt niet mee om „kind" te blijven, Als de wereld naar je kijkt, En je steeds op de biljetten Van een groot theater prijkt! Shirley, blijf je jeugd bewaren, 'tKan misschien, je bent nog klein. Wees ook in het daagTijksch leven, 'n Echte, lieve zonneschijn! En vergeet bij al je weelde Nooit het ware kinderlied. Ruil dit voor de grootste schatten Van de heele wereld niet!! KR O E S April 1936 'Nadruk verboden GEWELDIGE BRANDEN IN POLEN Warschau Nadat onlangs te Zamosao 200 huizen, bewoond door 1.500 personetii in de asch waren gelegd, zijn Donderdag te Davidrodek eveneens 100 huizen in vlammen opgegaan, waarbij een vrouw en twee kinde ren om het leven kwamen. Te Laszow, nabij Lodzzijn drie vrouwen levend verbrand. Nederlandsch stoomschip na aanvaring gezonken. Bij een aanvaring met een Duitsciï stoomschip is het Nederlandsche s.s. „Alphard" in volle zee ter hoogte van Ostende gezonken. De bemanning kon gered worden. Bij mistig weer Is Donderdagavond op 51' graden 14 minuten Noorderbreedte en 4 graden 44 minuten Oosterlengte het Nederlandsche stoomschip „Al phard" van Van Nievelt, Goudriaan en Co.'s Stoom vaart Maatschappij te Roterdam, in aanvaring ge weest met het Duitsché stoomschip „New-York" van de HamburgAmerika Lijn. Door de botsing, welke in volle zee ter hoogte van Ostende plaats had, werd de „Alphard" zoo zwaar beschadigd, dat het schip weldra begon te zinken en na korten tijd in de diepte verdween. De bemanning wist zich gelukkig nog tijdig te redden en is aan boord van de „New-York" opgenomen. Nader vernemen we nog, dat het vrachtschip „Alphard" was bemand met 26 koppen, allen Ne derlanders. Deze zijn, zooals gezegd na de aanvaring allen aan boord gegaan van de „New-York", die nu het eerst Southampton zal aandoen. Scheepsbotsing in- het Kanaal. Londen. Het. ïtaliaansche s.s. ,,'Antonietta Lau- ro" (5400 ton) is in den nacht van Donderdag op Vrijdag in het Kanaal, ten zuiden van C-oodwins, tijdens een dikken mist in botsing gekomen met het 32.565 ton metende Duitsche mailschip „Coh'.mbus" van den Norddeutscher Lloyd. De „Antonietta Lauro" die averij aan den voor steven heeft bekomen, heeft koers gezet naar Do ver, en vervolgens naar Rotterdam, in plaats van haar reis naar Napels voort te zetten. De Columbus is op weg van New-York naar Bre- men,

Schager Courant | 1936 | | pagina 5