De Amerikaansche Onderwereld wapent zich. Laatste Telex berichten Moordaanslag op zijn vrouw. Boerderij te Callantsoog afgebrand. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Amerikaansche burgemeesters weigeren naar Duitschland te gaan. Geen besprekingen over plaatselijk zelf bestuur in een land, waar alle gemeen telijk zelfbestuur is vernietigd. Londen. De Manchester Guardian meldt uit New-York, dat de conferentie van burgemeesters ln de Vereenïgde Staten geweigerd heeft, deel te nemien aan het internationale congres van gemeentebe sturen dat in Juni a.s. te Berlijn en Munchen zal worden gehouden. Deze weigering wordt tot uit drukking ge bracht in een brief van den bur gemeester van New York, la Gu- ardia, die presi dent is van de burgemeesters organisatie. In dit schrijven verklaart la Gu- ardia o.m. dat 't tamelijk para doxaal schijnt, indien gemeente besturen bijeen komen voor be sprekingen over plaatselijk zelfbestuur in een land, waar alle ge meentelijk zelfbestuur is vernietigd. Men acht het niet waarschijnlijk, dat het staats- Öepartement dat van Ia Guardia het verzoek heeft gekregen het besluit ter kennis van de rijksregee- ring te brengen, den letterlijken tekst van den brief zal mededeelen. doch dat men er de voorkeur aan zal hechten, diplomatieke taal te gebruiken, LA GUARDIA. Een laatste waarschuwing aan den Volkenbond. Het vertrek van Aloisi. Rome, 12 Mei (ANP) Het bevel aan Aloisi Geneve te verlaten, kwam te Rome niet onverwacht. De officieuse pers zeide reeds gisteren dat Italië op de eerste plaats verwachtte dat de .Volkenbond de sancties zou opheffen en het nieuwe imperium zou erkennen. Op de twee de plaats zou Italië niet de houding van een smeekeling aannemen. Het wil niet zijn „als een kind, dat de vergiffenis ivan vader afwacht", eri indien de Volkenbond geen gerechtigheid doet, zal Italië alle Europeesche sa menwerking weigeren. Dit zal vermoedelijk worden nagevolgd door een andere groote mogendheid. Men kan dus aannemen, dat het vertrek vaii de Italiaansche delegatie uit Geneve een waarschuwing aan den bond beteekent, .voor deze beslissing wordt genomen, Verklaring van den Negus. Jerusalem, 12 Mei. De negus heeft tegenover 'n vertegenwoordiger van Havas verklaard, dat hij met voldoening kennis had genomen van de weigering van den Volkenbondsraad Aloisi te erkennen als de vertegenwoordiger van Italië, die tegelijkertijd Abes- sinië vertegenwoordigde. Zijn plannen stonden nog niet vast. Deze zouden niet eerder hekend gemaakt worden, .voordat met de uitvoering ervan begonnen was. GEPLEEGD DOOR EEN PAS ONT SLAGEN KRANKZINNIGE. HET SLACHTOFFER ZEER ERNSTIG MET EEN MES TOEGETAKELD. Gisterenochtend vroeg heeft te Delft de 62-jarlge N. O., die de dag te voren uit een krankzinnigenge sticht was ontslagen, met een proeftijd van een week, een moordaanslag gepleegd op zijn 62-jarige vrouw. Het was ongeveer kwart voor zeven toen de politie gewaarschuwd werd, dat er werd ge vochten in een der huisjes van de St. Joseph Fnndatie aan den nieuwen Langedqk. De agent begaf zich naar de aangeduide plaats en vond de buitendeur gesloten. Hij klom door een der ramen naar binnen en trof in de slaapkamer de 62-jarige Mej. O. aan, ba dende in haar bloed. Zij bleek met een brood mes zeer ernstig gewond te zijn. De vrouw had steken in hals en nek, terwijl nog ande re sporen van ernstige mishandeling aanwe zig ^varen. Zij werd overgebracht naar het St. Hippolytusziekenhuis, waar geconstateerd werd, dat de wonden, ofschoon ernstig, niet levensgevaarlijk zijn. De vrouw was nog bij kennis en verklaarde dat haar man haar om een kleinigheid gestoken had. N. O., heeft zich uit eigen beweging bij de politie aangemeld. Hij verklaarde uit jaloezie te hebben ge handeld. Hij is in bewaring gesteld en zal naar het St. Jorisgesticht te Delft worden overgebracht. HET „THEE-LEK." Londen. Als eerste getuige in proces inzake Het uitlekken van de begrooting werd gister de secretaris van het Britsche kabinet, Sir Maurice Hankey ge hoord. Hij deelde o.a. mede, dat buiten het kabinet geen besprekingen zijn gevoerd over de belasting- verhooging. Indien iets is uitgelekt, dan moet het door het kabinet zelf zijn geschied, aangezien buiten hem niemand anders tegenwoordig was. Verraad door een bediende of iets dergelijks is niet mogelijk. Vervolgens werd opnieuw de zoon van den minis ter van Koloniën Leslie Thomas verhoord. Zijn vader was gisterochtend door een bijeenkomst van het. kabinet verhinderd als getuige op te treden en zal Donderdagochtend worden gehoord. Het conservatieve Lagerhuislid sir Alfrcs Butt, was door ziekte verhinderd. GANGSTERS MET PANTSER WAGENS Washington, Mei 1936 Naar de chef van de ber-oemde G-men verklaart, beschikken de Amerikaansche gangsters over pantserwagens en alle moge lijke moderne wapens, zoodat zij geheel tegen de politie zijn opgewassen. De internationale bewapening blijft geenszins tot de hoofdsteden beperkt. Ook de gangsters in de Vereenigde Staten voorzien zich van de meest moderne aanvals en verdedigingswapens en deze bewapening heeft reeds een dergelijke omvang aangenomen dat J. Edgar Hoover, leider van bet departement van Justitie en chef van de be roemde „G-mannen" moest verklaren dat volgens zijn overtuiging de bewapening van de onder wereld superieur was aan die van de politie en dat dientengevolge machtsmiddelen van den staat ter waarde van vele millioenen bijna waardeloos waren geworden. Hoover ging nader in öp de geniale methoden van de gangsters, die verschil lende vuurwapens zouden bezitten van een veeZ grooter vuursnelheid dan de bij de politie in gebruik zijnde systemen. „Tegen deze speciale wapens", zoo verklaarde Hoover, „is een groot deel van de uitrusting der politie, zooals bijvoor beeld pantservesten en pantserschiklen, die bij de bestorming van gebouwen gebruikt worden ab soluut waardeloos geworden". Hoover heeft zijn menschen nu naar wapens laten zoeken, die het oogenblikkelijke voordeel van de gangsters te niet zouden moeten doen, Het resultaat van dit onderzoek is nu o.a. een pantserwagen, waarmede men het tegen de meest gevaarlijke misdadigersbende zou kunnen opne men. Deze pantserwagen is geconstrueerd, nadat men twee op de gangsters buitgemaakte pantser auto's bad bestudeerd. „Wij hebben ontdekt", zoo verklaarde de chef van cle „G-men", „dat een aantal bendeleiders pantserwagens bezit. E^rst kort geleden konden wij een dergelijke machine in beslagnemen De wagen was geheel gepantserd en de achterruit diende als schietgat voor een machinegeweer waarmede achtervolgende auto's onder vuur werden genomen. Deze wagen was niet slechts uit kogelvrij staal vervaardigd, doch bovendien waren de ramen van gepanserd glas voorzien, dat zoo hard was, dat er zelfs met een machinegeweer niets tegen uit te richten viel". Deze gangsterauto's worden gemaakt door spe cialisten en geweermakers uit de onderwereld, die volgens Hoover zeer handig zijn in het ver vaardigen van allerlei vuurwapens. In aansluiting aan zijn mededeelingen eïschte Hoover dat er door de regeering een som gelds zou worden beschikbaar gesteld voor het ver vaardigen van de nieuwe pantserwagens daar men slechts hiermede de gangsters te lijf zou kunnen gaan. (V.P.B.-U.P.) ENGELANDS MACHT TER ZEE Vijf kruisers moeten worden ge schrapt. De maritieme medewerker van de Daily Tele- graph meldt, dat van nu tot Kerstmis, in over eenstemming met de bepalingen van het vloot- verdrag, dat 6 jaren geleden werd geteekend, 5 overjarige kruisers buiten dienst moeten worden gesteld. In plaats daarvan zal de vloot 3 groote krui sers Hawkins, Effingham en Vindictive in dienst houden, doch de bewapening dezer bodems zal, eveneens overeenkomstig het vloot verdrag van 1930, van 7 V2 duims geschut op 6 duims geschut moeten worden gebracht. De tonnage der af te schaffen schepen, die in het laatste jaar van den wereldoorlog in dienst zijn genomen, varieert van 4180 tot 4290. De kruisersterkte van de vloot zal tot 60 mo derne en tien gewone schepen worden opgevoerd. Dit aantal zal evenwel niet voor 1942 kunnen worden bereikt. Op het oogenblik zijn maar 35 moderne kruisers voor het geheele Britsche rijk beschikbaar DE SANCTIES GEHANDHAAFD. Zitting van den Volkerenbond verdaagd tot 15 Juni a.s. Als resultaat van de besprekingen in 'den Volken bondsraad heeft de Raad herinnerend aan de beslui ten, door den Volkenbond sedert 3 Oct. '35 genomen, besloten, dat eenig uitstel noodig is, ten einde de lc den in de gelegenheid te stellen den toestand onder oogen te zien, welke ontstaan is na de ernstige ini liatieven door de Italiaansche regeering genomen en daarom zijn zittingen tot 15 Juni a.s. verdaagt, de meening uitsprekend dat er intusschen geen redenen bestaan de maatregelen te herzien, welke in overeen stemming met de leden van den bond genomen zijn." De sancties blijven dus in ongewijzigden vorm bestaan minstens tot 15 Juni a,s» Terwijl de bewoners, die aan den schoonmaak waren, een oogenblikje gingen eten, brak heden morgen plotseling brand uit in de kapschuur, be. hoorende bij de boerderij van de Wed. S. Baken- Duin, staande aan den Oosterweg alhier. Deze kapschuur stond tegen de stal aangebouwd en was door slechts een meter tusschenruimte ge scheiden van de boerderij. Al spoedig sloegen de vlammen over op het rie ten dak, zoodat aan blusschen niet viel te denken. Twee paarden, welke op stal stonden, konden met moeite worden gered De boerderij brandde geheel uit, ondanks het feit, dat de brandspuit spoedig aanwezig was. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op den loco burgemeester, terwijl ook de politie zeer spoedig ter plaatse was. Verzekering dekt de schade. TUSSCHEN TWEE HUIZEN GEVALLEN. Vanochtend te omstreeks half acht is in de Prin senstraat te Amsterdam een ongeluk gebeurd, dat buitengewoon goed is afgeloopen. Het 13-jarige meisje Th. S., wonende Prinsenstraat 7, stond op een plank, die over de snijding tusschen baar wo ning en het naastgelegen huis was gelegd, kleedjes te kloppen. Plotseling beving baar een duizeling en stortte zij van 'n hoogte van 7 M. neer. Waarschijn lijk doordat haar val door de beide muren gebro ken werd, kwam zij met slechts enkele schaaf wonden aan armen en beenen op den grond terecht. De moeilijkheid was, haar tusschen de beide huizen vandaan te krijgen. De brandweer werd gewaar schuwd. Een brandwacht liet zich langs een red- lijn neer, waarna het meisje aan een gordel naar boven werd geheschen. De G.G.D. verbond het kind. Zij behoefde niet naar een ziekenhuis te worden vervoerd. „SLECHTS FEITEN TELLEN"! Badoglio inspecteert zijn troepen. Reuter seint uit Addis Abeba, dat Maarschalk Badoglio de 30.000 Italianen en inboorlingen, deel uitmakende van het leger dat Addis Abeba heeft bezet, heeft geïnspecteerd, gezeten op een prachtig bruin paard. Hij hield een toespraak, waarin hij o.a. zeide: „Onder mijn order hebt gij geheel Abes- sinië overwonnen. Woorden zijn nutteloos, slechts feiten tellen. Leve de Koning". Onder de defileerende troepen bevonden zich tal rijke gemotoriseerde formaties van het Zuidelijke leger, die gisteravond de stad zijn binnengerukt WAARSCHUWING AAN DE ARABIEREN. De hooge commissaris in Palestina heeft Dinsdag avond in een radioredevoering tot de Arabische be volking de waarschuwing gericht dat de regeering alle uitspattingen zal onderdrukken en alle schuldi gen zal straffen. De in Palestina nit Egypte aangekomen tanks en pantserwagens, zullen, evenals de troepenversterkin gen, de taak hebben aanvallen op particuliere eigen dom, welke den laatsten tijd vaak zijn voorgekomen, te verhinderen. Het is noodig de politie onder militai re bescherming te stellen. GEEN VORMING VAN INHEEMSCHE ABESSIJNSCHE TROEPEN. Addis Abeba, 13 Mei (A.N.P.): Het Italiaan sche hoofdkwartier ontkent, dat inheemsche troepen worden geworven, of dat hiertoe plannen bestaan. Men verklaart, dat dé aankomst van ben, die zich komen onderwerpen, tot dit gerucht aanleiding moet hebben gegeven. ALGEMEENE STAKING IN GRIEKENLAND. ATHENE, 13 Mei (A.N.P.) Te middernacht is te Athene en in talrijke steden in de provincie de alge- meene staking afgekondigd. Naar het schijnt zal de staking slechts gedeeltelijk zijn. De openbare dien sten blijven normaal functionneeren, en alles wordt gedaan, opdat de kranten kunnen verschijnen. AUTO IN AFGROND GESTORT Milan 12 Mei (A.N.P.) Nabij Goerz is een auto, tengevolge van het weigeren der remmen, in een afgrond gestort. Van de vijf inzittenden wist er één tijdig uit den wagen te springen. De andere vier heeft men tot dusver nog niet kunnen bergen. LANGEND IJ r Beddingsbrigade. De Reddingsbrigade Langendijk, welke tot dusver alleen het droogzwemmen beoefende in het gem. gymnastieklokaal te Noordscharwoude, hoopt binnen korten tijd te gaan oefenen in het zwembad. Met de z wem vereen iging te Broek op Langendijk is reeds een overeenkomst aangegaan, terwijl men ook zal trachten om met „Volharding" te Oudkarspel tot overeenstemming te komen. In verband met de aanzegging aan den Heer Van den Abeele, door het Bestuur van de Commis sie van Beheer voor de Gemeenschappelijke Licht- bedrijven, kunnen we meedeelen, dat niet het Bestuur benoemt en ontslaat, doch de Commissie in zijn ge heel. De commissieleden buiten de bestuursleden we- ten .v.^n keele affaire niets en we kunnen ons moeilijk voorstellen, dat, als de heer Van den Abeele zou weigeren als raadslid te bedanken, in de com missie een meerderheid voor een eventueel ontslag zou zijn te vinden. Het begint nu werkelijk op een soort politieke ketterjagerij te lijken. ZUIDSCHARWOUDE. De werkloozen in deze gemeente, die geen andere gezinsinkomen hebben, zullen, zoo lang de rouleering. duurt, geen wachtweken meer moeten doormaken. Sedert het vertrek van ds. Staal als predikant te Noordscharwoude, die consulent was voor de N'ecL Herv. gemeente te Zuidscharwoude, welke verschil lende jaren geen eigen predikant bezit, was ds. Van Baaien te Broek op Langendijk met het consulent- schap belast. Deze is echter orthodox, terwijl de kor-, keraad modern is. Deze heeft zich ecnigen tijd gele den tot de bevoegde kerkelijke instantie gericht met het verzoek een consulent te willen aanwijzen van moderne richting. Aan dit verzoek is nu voldaan en ds. Van der Kam van Hugowaard als zoodanig aan-, gewezen. CALLANTSOOG Uitstapje jeugdige werkloozen. Zondag j.1. maakte een groep jeugdige werkloozen, cursisten van den ontwikkelingscursus, welke dezen winter gegeven is, een autotocht over Amsterdam, Bussum en Hilversum naar Rhenen. Te Bussum werd eerst halt gehouden om de kweekerij en bloe-. menkassen van den heer Herwig en het gemeente-: lijk Park te bezichtigen. Te Hilversum werden Raad-, huis en omliggende tuinen bewonderd. Daarna ging men door naar Rhenen, waar Ouwehand's dierenpark werd bezocht. Op de terugreis hebben de jongelui een steenfabriek kunnen bekijken. Ze werden rondgeleid en de bewcr-. king van klei tot steen werd in de finesses aan hen verteld. Te Amsterdam werd eerst „opgestoken" en is een „bioscoopje gepikt". Te ongeveer half één ar-i riveerde het gezelschap weer behouden en wel, na, een goed geslaagd uitstapje, hetwelk niet licht ver-- geten zal worden. Wat kan er voor weinig geld nog veel genoten worden. De jongens zelf hadden een dubbeltje per week gespaard, en konden, met een kleine toeslag van het Comité er bij, deze reis zoo bekostigen. Ze waren zoo voldaan, dat ze dadelijk weer op-, nieuw wenschten te sparen om het volgende jaaiï weer een dergelijke tocht te maken. Laten we hopen dat dit navolging vinden kan. WIERINGEN De heer B. Kat heeft het 'door hem onlangs ge-, kochte woonhuis in de Elft onderhandsch verkocht aan den heer I. v. Roo te Elft alhier. De Doopsgezinde Gemeentedag zal op Zondag 17 Mei alhier worden gehouden. Des middags zal ds. Smits spreken in de Ned, Herv. Kerk te Middenmeer voor de Oxfordgroep-bewe- ging. Daar heen zullen autobussen rijden .van hier uit door de Wieringermeer. SINT WA ART E N\ ST. MAARTEN, STROET. Maandagavond vergaderde de tuinbouwvereen, „Groenteteelt" alhiei', ten huize van den heer K. Wit, Aanwezig met bestuur, 20 leden. Voorz. opende met een welkom aan leden en pers deze bijeenkomst, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Naar aanleiding van een schrijven van den heer Van Herwijnen wordt besloten ook dit jaar weer f 5 subsidie te verleenen aan den plantenziektenkundi* gen dienst. Voorts werden voorgelezen een 3-tal ingekomen stukken, welke allen voor kennisgeving werden aan genomen. Tot afgevaardigden voor de algem. verg. werden gekozen de heeren G. Paarlberg, G. Bij post, J. Glas en C. Krom; plaatsverv. de heeren C. Asma, H. Dek ker en Jn. de Pee. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd voor de daarop voorkomende 3 punten, aan de af gevaardigden vrij mandaat verleend. Bij de behandeling der rekening over 1935 werd door den heer C*. Kroon in bespreking gebracht om het y2 pet. afzonderlijk geheven voor steun, doorge draaide producten, te doen vervallen, daar de motie ven hiervoor niet meer gelden. Daar dit een besluit der Vierbond is, zal dit in nadere bespreking bij deze bond ingeleid worden. Voorts was het de heer G. Paarlberg, die liet be-' drag „liggeld goot" tot de helft verminderd wilde zien. Dit zal op de alg. verg. in bespreking worden gebracht. Bij de nu volgende rondvraag informeerde de' heer A. Groet, naar de tahaksstof als bestrijdings middel van de draaihartigheid. Medegedeeld werd, dat hiervan door het Centr. Bestuur 5 spoorwagens zijn besteld. De heer C. Kroon wilde de Heffing der blauwe aardappelen doen vervallen daar, naar zijn mee- ning, dit enkel ten goede kwam aan de polder« boeren. Men achtte dit niet mogelijk. De heer C. de Geus bracht de ongelijke aanvoer van groente op de markt ter sprake. Daar ieder van het verkeerde hiervan overtuigd was, zal dit op de vergadering besproken worden, opdat men hierdoor tot een oplossing hoopt te komen. De heer Glas vraagt of andijvie-veilen verplicht is. Toegelicht wordt dat vrijstelling door aanvraag bij den heer Klant verkregen kan worden en even zoo voor rabarber en witte kool. Het is echter nood zakelijk het aan te vragen, daar anders schade voor den betrokkene kan volgen. Door den heer Asma werd gewezen op het ver-; keerde van het in sloot gooien van afgesneden tul pen, daar dit bij later opbaggeren hiervan als be^ mesting, vuur in de tulpenbolLen veroorzaakt. Als slot wordt het verzoek gedaan om straks de struiken, voor deze tot bloeien overgaan, onschade lijk te maken. De hoop is, dat de laatste 2 punten door plaatsing in dit verslag door de overtreders zal worden gelezen en nagelaten. Hierna sluiting. (Meerv. Strafkamer. Zitting 12 Mei.) Uitspraken. 'Arie de Gr., St. Pancras, diefstal van een schop, eisch f25 of 15 d. Uitspraak: vrijspraak. Joh. Adr. Z., volontair, Beemster, hooger beroep, rijden zonder licht op de fiets; eisch bevestiging vonnis kantonrechter vap f4 of 4 dg. Uitspraak: conform. Jan M., tuinder, Grootebroek, diefstal van een balk; eisch f 40 of 25 dg. Uitspraak: f25 of 10 dg. Jan L., gedetineerd, Wieringen, hooger beroep, vonnis kantonrechter van f 15 of 10 dg. en f50 en 30 dg., wegens rijden zonder licht en het besturen van een auto onder invloed van sterken drank;' eisch bevestiging. Uitspraak: conform. Pieter W. M., Den Helder, rijden zonder verlichte auto; hooger beroep vonnis kantonrechter van f25 of 10 dg.; eisch bevestiging; uitspraak f5 of 2 dg. Jaring H., chauffeur, Wieringen, hooger beroep, rijden met onverlicht nummerbord en niet-werken de remmen; eisch bevestiging vonnis f5 en f 15: uit spraak f 2 of 1 dg. en f 10 of 2 dg. Johan de M., Den Helder, hooger beroep vonnis kantonrechter, rijden met onverlichte wagen, van f5 boete; eisch bevestiging; uitspraak conform.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7