Engeland in zorgen De val van Jiiiga Vergadering van de NSB. Sneltrein - politiek van Mussolini Wieringermeer. Begin van den Zomertij cL Marktberichten. De lachende derde Mussolini weet van opschieten! Men moge den Italiaanschen dictator verwijten wat men wil, voor één ding moet men bewondering heb ben: hij zet door en zet de loop der gebeurtenissen naar zijn hand. De Duce heeft, door ontegenzeggelijk zeer brutale manoeuvres, de oorlog gewonnen en blijkbaar is hij van plan door dezelfde tactiek thans den vrede te winnen. Het begon al met de annexatie van Abessinië en het uitroepen van den Italiaanschen Koning tot Keizer van Ethiopië. Dit is toch eigenlijk een brutale en zeer gevaar lijke zet. Wel niet zóó brutaal als het doorzetten van den oorlog tegen den wil van het machtige Groot- Brittannië, maar veel scheelt het toch niet. En nauwelijks is de wereld ietwat bekomen van dit schokkende bericht, of Mussolini brengt den Volkenbond een tweede slag toe. Hij houdt er niet van om als smeekeling naar gunsten voor de deur te blijven staan en riep dan ook de geheele Italiaansche delegatie uit Geneve terug, in antwoord op het gebaar van den Volken bond jegens Abessinië en de weigering van Genève om het Italiaansch-Abessijnsch geschil van de agen da af te voeren. Abessinië bestaat niet meer, redeneert de Itali aansche triomphator, dus daarover praten wij niet langei'. En als anderen nog wat willen doorleuteren, rea geert Mussolini met het driftgebaar van de terug roeping van Aloisi en de zijnen uit Genève. Zal Italië thans als lid van den Volkenbond be danken? Deze vraag is moeilijk te beantwoorden. Hier spelen zooveel factoren een rol, zoowel per soonlijke eerzucht als belangrijke politieke over wegingen, dat men zich thans nog geen voorstelling vermag te vormen omtrent de weg welke Musso lini zal inslaan. Aan den eenen kant zou zijn uittreden den Bond zeer verzwakken, maar daar staat tegenover, dat Frankrijk waarschijnlijk meer dan ooit op Enge land zou gaan leunen. Thans hoopt Parijs nog altijd op een herstel van het front van Stresa, dus een samengaan van Ita lië, Frankrijk en Engeland tegen Duitschland en deze hoop brengt mede dat Parijs alles doet om Engeland van al te krasse daden te weerhouden. En nu moge de Duce nog zoo hard van de toren blazen, hij bezit gezond verstand genoeg om te be grijpen, dat een militair conflict met Engeland wel eens het eind kon beteekenen van zijn roemrijke loopbaan, of althans hem nimmer voordeelen kan brengen. Er is echter nog een andere kant aan de ingewik kelde politieke situatie van dit oogenblik. Mussolini heeft nog een kostbare troef in han den: Oostenrijk! Dit troetelkind van den Italiaanschen dictator is een zeer begeei'd object voor een ander machtig fascistisch heer, n.1. Hitier, de lachende derde, bij het drama dat in de laatste maanden in de wereld is opgevoerd. Deze pan-Germanist zou o, zoo graag dit Duitsch- sprekende landje bij zijn groote Rijk voegen, niet al leen uit overwegingen van prestige, maar ook om het feit, dat Duitschland, dat vrij arm is, aan ijzererts, dan met één slag men denke aan de bekende' Ertsberg tot een rijk ijzerland zou worden gepro moveerd, hetgeen in deze verlichte eeuw, waarin de Oorlogsgod Mars triompheert, van groot belang is te achten. Zeker wij weten zeer goed, dat Mussolini er groote bezwaren tegen heeft om de groote Teutoon als Noorderbuur te krijgen en dat hij er groote prijs op stelt om het zwakke Oostenrijk als bufferstaat te houden tusschen zijn land en de heeren te Berlijn, maarals hij tusschen twee kwaden zal hebben te kiezen, kon het wel eens zijn dat hij Engelands politiek schaakmat zette door een innig verbond te sluiten met de, gewantrouwde, fascistische broeder. Dat Engeland zorgen heeft, zal dan ook wel nie mand ontkennen. Het. trotsche Albion heeft moeten toezien, dat de geminachte Italianen, dit volk van orgeldraaiers in de oogen van de Engelschen hun almachtige vloot trotseerden en zich rustig een groot koloniaal bezit schiepen, daarmede niet alleen een bedreiging vormend voor de doorgang naar Indië, maar de En- gelsche Soedan en Egypte als het ware vastklem mend tusschen nteiuwe Abessijnsche Keizerrijk en de Italiaansche kolonie Lybië. Straks kunnen millioenen goed gedrilde Inland- sche soldaten onder Italiaansch opperbevel een voortdurende bedreiging gaan vormen voor de rijke Egyptische en Socdaneesche katoenvelden, nog on geacht de afhankelijke positie waarin Engeland komt te verkeeren ten aanzien van de watervoorziening van de Blauwe Nijl. Denkt men dan nog aan de voortdurende zorg welke Japan baart in het Verre Oosten, dan zal het ieder duidelijk zijn, dat de moeilijkheden Engeland zoodanig overstelpen, dat het in zijn politieke acties vrijwel vleugellam moet worden geacht. En dat Mus solini en Hitier, dit drommels goed weten hebben zij in de afgeloopcn maanden overduidelijk doen blij ken! Zij tergen de Engelsche leeuw en vergelustigen zich in de onmacht van dit achter tralies opgeborgen monster, dat zijn machtelooze klauw schudt en door diep gegrom zijn toorn verraadt. Toch moeten deze bohémiens in de Europeesche politiek voorzichtig zijn. Engeland heeft veel te verliezen en reeds meerma len in de historie blijk gegeven niet terug te deinzen voor een oorlog om de intregiteit van zijn groote im perium te behouden. Addis Abeba 12 Mei (A.N.P.) Onze spe ciale correspondent, majoor J. S. Barnes, toe gevoegd an de zuidelijke strijdkrachten, seint thans het volgende: De Italianen rukten Jijiga den zevenden Mei binnen, twee dagen na den val van Addis Abeba De afstand van Daggaboer waar het laatst de Italiaansche standaard geheschen werd, naar Jijiga is 110 mijlen, maar wij hadden er dertig uur voor noodig om er te komen. De geweldige regenbuien van de laatste dagen hadden de we gen veranderd in een ware moddrpoel Ik ging vergezeld van eenige andere journalisten met de voorhoede van generaal Frusci's colonne mee en we besteedden den meesten tijd aan het uit graven. van den in den modder steken gebleven vrachtwagens of het berijdbaar maken van ee nige zeer slechte wegdeelen. Het werk van de ge nietroepen was werkelijk een prachtig staaltje van hard en moeilijk werk. Verdere moeilijkhe den troffen wij op onzen weg niet aan. Eenige op zich zelf staande benden vechtende Abessijnen moesten onschadelijk gemaakt worden. De reden warom ze ons aanvielen was vooral dat ze hoop ten eenig voedsel machtig te worden. Langs den geheelen weg vonden we kleine Abessijnsche kerk hoven en vele achtergelaten Abessijnsche vracht auto's. Kort nadat wij Jijiga binnengerukt wa ren, arriveerde maarschalk Graziani per vlieg tuig. De Italiaansche vlag werd op het paleis geheschen, gevolgd door een korte eenvoudige plechtigheid Groote voorraden ammunitie, twee kanonnen, een aantal machine geweren, eenige vrachtwagens en groote hoeveelheden graan en medicamenten werden buitgemaakt. Het leger van Dedjasmatch Nassiboe had zich terugge trokken in het heuvelgebeid in de richting van Harrar. De stad gaf een troosteloozen aanblik. Alle levensmiddelenwinkels waren geplunderd en troepen gewapende plunderaars trokken door de straten. De blanke inwoners hadden allen de vlucht genomen en de telegraafdraden waren doorgesneden. Nadat echter de plunderaars ver jaagd waren keerde de normale toestand weer terug De bevolking en de gevluchte boeren keer den weer terug.Onder de eerste troepen die Jijiga binnenrukten bevonden zich twee compag- niën zwarthemden, gevormd door studenten, die trotsch waren op deze overwinnende marsch. welke zij als een groot avontuur beschouwden Maarschalk Graziani herinnerde hun echter in een toespraak er aan, dat de oorlogstoestand nog steeds heerschte en dus militaire voorzorgsmaat regelen in acht genomen moesten worden. Des niettemin hoor ik hier. terwijl ik zit te schrijven van alle kanten gezang klinken, komende van de rond de stad gelegerde troenen. Zij zitten bii hun bivak om vuren verzameld, terwijl van achter dreigende donderwolken een volle maan te voor schijn komt. Brand eischt dooden en gewonden ln de de stad Sakiai in Littaüen is een hevige brand uitgebrokenwaardoor reeds dertig huizen in de ascli zijn gelegd. Het vuurdat door een feilen wind wordt aan gewakkerd, bedreigt de militaire opslag plaatsen Verschillende menschen zijn in de vlammen omgekomen. Terwijl velen brand wonden hebben opgeloopen. WAT IR. MUSSERT MINISTER DE GRAEFF AL NIET WIL LATEN BETALEN. In den Dierentuin te 's-Gravenhage heeft de Na tionaal Socialistische Beweging gisteravond een ver gadering belegd, waarin de heer Mussert gesproken heeft over „Europeesche solidariteit", eenzelfde ver gadering werd in het gebouw voor kunsten en we tenschappen gehouden, ook daar trad de heer Mus sert op. Beide zalen waren vrijwel bezet. In den dierentuin waren o.m. aanwezig de Eerste Kamerleden Mr. Van Vessem en Graaf de Marchant et d'Ansembourg. Alvorens dc heer Mussert het woord nam, sprak de heer J. H. Feldmeyer over „Nationaal-Socialisti- sche vorming". Hij gaf daarbij een overzicht van den groei der beweging en wekte op, schouder aan schou der achter den leider te staan. De heer Mussert, met luid applaus begroet, sprak eerst over de worsteling tusschen het communisme en het nationaal-socialisme, die hij het grootste ge beuren van dezen tijd noemde. Voorts schetste hij de opkomst en den vooruitgang van het communisme, zeide, dat Frankrijk meer en meer de bijwagen van Rusland wordt. Lijnrecht tegenover de macht der duisternis, aldus spr., staat fier en krachtig het fascisme en nationaal-socialis me in Europa. Zoo kwam ir. Mussert ook op Italië. Geen staatsmacht in dat land was in staat om te ver anderen het feit, dat in Italië zelf belangrijke grond stoffen ontbreken. Koloniën waren aan Italië onthou den door zijn vrienden Engeland en Frankrijk. Toen gelastte Mussolini de inbezitneming van het eenige stuk van Afrika, dat de grootmachten nog niet gedeeld hadden: Abessinië. Onverschillig hoe men hierover denkt, één ding staat als een paal boven wa ter: terwijl honderden zoogenaamde wijze en geleer de de staatslieden in Genève en thuis kletsten, zwet sten en hetsten, speelde Mussolini het klaar om in eenige maanden tijd de Italiaansche vlag in Addis Abeba te planten. (Luid applaus.) Iemand roept. Daar klappen ze nu voor. Deze persoon wordt uit de vergadering verwijderd. Achter in de zaal protesteerde nog iemand. De heer Mussert: Trap dien man er uit. De heer Mussert zeide nog, dat Italië uitging zoo als Nederland destijds ook is uitgegaan, zooals an dere landen er ook op uitgingen. Deze strijd heeft honderden slachtoffers gekost, maar zal aan honderd duizenden een toekomst geven. De heer Mussert besprak voorts het nieuwe Duitschland en kwam vervolgens op de plaats, die ons vaderland nu inneemt. Den Volkenbond noemde hij den bond der over winnaars. Wanneer wij toenmaals een krachtige, echt Nederlandsche figuur aan het roer gehad zouden heb ben, zouden wij niet tot dien bond zijn toegetreden. De heer Mussert herinnerde er aan, dat de heer Bijleveld in 1919 de marine had willen liquideeren en zeide, dat de N.S.B. eens de pensioenen van men schen als Bijleveld, Marchant, Aalberse en Korten- horst zal liquideeren en teruggeven aan het Neder landsche volk. (Geroep. Bravo. Luid applaus). Terugkomende op onze verhouding tot den Volken bond zeide de heer Mussert, dat het systeem van zoogenaamde collectieve veiligheid een collectief on recht was. Het zal een eeuwige schande zijn, dat Ne derland aan dit bedrijf heeft medegedaan. Met de deelneming aan de sancties is de handel van Neder land en Ned.-Indië met Italië vernield. Wie betaalt het gelag? De heeren van het plein gaan straks met pensioen, behangen met ridderorden en met dankbe tuigingen voor de onvergetelijke diensten aan land en volk bewezen. De aan de werkers toegebrachte schade dient te worden vergoed door den heer de Graef en de lieden, "die met elkander tot sancties hebben opgehitst. Na het geval met den gouverneur van Curagao 'en dat met de Zeven Provinciën noemde de heer Mussert de kwestie met cle ambulance in Abessinië de derde affaire. De werkelijke schuldigen aldus spr. zitten weder op buitenlandsche zaken, die arm in arm met de Bolsjewieken de hoop gehad hebben om de geheele democratische wereld tegen het Italiaansche volk in verzet te brengen. Had spr. de macht, dan zou hij den heer De Graeff de geheele ambulance tot de laatste cent toe laten betalen. De Nederlandsche minister van buitenlandsche zaken met zijn vrienden zijn mede schuldig aan het voortzetten van den oorlog na 't plan Hoare-Laval. De toekomstige positie van ons volk in een soli dair Europa zullen aldus spr. wij, nationaal- socialisten, bevechten. Spr. noemde nog den Neder- landschen gezant in Berlijn een groot gevaar, om dat hij een vijand is van het huidige regiem. De vergadering werd hierop gesloten. BE POSTVLUCHTEN DE LIJSTER VERTROKKEN Amsterdam Het K.L.M.-vliegtuig de „Lijs ter" is hedenmorgen 6.24 uur onder commando van Sillevis van Schiphol naar Batavia vertrok ken. Het toestel had 78 kg. goederen, 224 kg. briefpost 13 kg. Pakketpost en 94 kg. bagage van de passagiers aan boord. Voor het toestel is passage geboekt door twee passagiers van Am sterdam naar Singapore, twee van Amsterdam naar Rangoon, 1 van Amsterdam naar Jodpoer, 1 van Amsterdam naar Karachi, 1 van Bushir naar Karachi en 3 van Bangkok naar Singapore AUTO DOOR TREIN GEGREPEN Inzittenden slechts licht gewond Op den onbewaakten overweg bij Sildeburen is gistermiddag een luxe-auto, waarin twee perso nen waren gezeten, aangereden door een motor- trein, komende uit de richting Delfzijl. De auto die 60 a 70 meter werd meegesleurd, werd zoo goed als geheel vernield, terwijl de inzittenden, reieigers uit Groningen, slechts lichte verwon dingen bekwamen. NOG STEED EXTREMISTISCHE EXCESSEN IN SPANJE Weer twee kerken in brand gestoken. Te Alcira is naar aanleiding van het feit, dat een metselaar gewond is geworden door onbeken den, die, naar verondersteld werd, tot de recht- sche partijen behoorden, een protestbetooging georganiseerd. De betoogers staken een bureau van de carlisten, de kerk van San Juan en de kerk van Santa Catalina in brand. Uit Valence is direct politieversterking gezonden om de orde te herstellen. Groote bouwplannen. Naar wij vernemen, bestaan er plannen om bin nen afzienbaren tijd, naast de bestaande 9 kap- schuren, nog een 13-tal van deze groote gebouwen bij te bouwen. Op diverse secties zullen ze verrij zen, waaronder naar het heet een hangar met een bergcapaciteit van één duizend I-LA. tarwe. Van dc grootte kan men zich een denkbeeld vormen als men bedenkt, dat de grootste in de Meer "bestaande lcapschuren een lengte bezitten van 58 M. en een bergruimte bieden voor 115 H.A. Handhaving Zomer- of Zonnetijd. Op initiatief van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. W.meer, en onder leiding van den heer G. Schoorl Pz., waren gisteravond in Hotel Smit te Middenmeer bijeen de besturen der drie Landbouw- Org., het Bestuur der Handeldr. Middenstandsver- eeniging en de Plattel. Boerinnenbond, ter bespre king van het vraagstuk zomertijd of zonnetijd. Ook de hoofden der scholen waren mede vertegen woordigd, terwijl de Burgemeester zich deed verte genwoordigen door den heer Vogelaar. Met het oog op de landbouwwerkzaamheden werd de wensch te kennen gegeven om de zonnetijd als werktijd in te voeren. Tevens werd de noodzakelijkheid aange toond om de schooltijden een half uur verzet te krijgen. Algemeen waren de aanwezigen van de noodzakelijkheid der bepleite verandering over tuigd. Voorts werd de wensch te kennen gegeven, om gedurende den wintertijd de middagonderbre king op de scholen terug te brengen van anderhalf op één uur, opdat de ver afwonende kinderen nog voor donker thuis kunnen zijn. Ook hiermede zal ernstig rekening worden gehouden en onderzocht zal worden of dit uitvoerbaar is. Mevr. Van WijckHazekamp vroeg naar de mee ning en mogelijkheid om instelling van een tand- verzorging op de scholen. -Dit zal worden bezien. De heer A. C. de Graaf vroeg namens de Beurs- commissie hoe men dacht over een te stichten beurtschippersdienst op Rotterdam. Deze opmerking werd door de Middenstands- en Landbouworgani saties zeer gunstig ontvangen. Een aparte bespreking zal ter zijner tijd worden gevoerd over de wenschelijkheid om te worden inge deeld bij de K. v. Koophandel Alkmaar of bij die te Hoorn. In landbouwkringen geeft men de voorkeur aan Alkmaar doordat het landbouwhuis en andere organisaties aldaar hun zetel hebben. De voorz. bracht aan het ein'd van deze, zeer geani meerde vergadering dank aan den heer Vogelaar, de hoofden der drie Wieringermeerscholen voor hun aanwezigheid, en voorts aan de dames -en heeren vertegenwoordigers der onderscheidene organisa ties en sloot hierop deze bijeenkomst. Het kuilgras wordt reeds gemaaid. Gisteren zagen we reeds veehouders bezig met gras maaien, bestemd voor inkuiling. Daar we nog in de eerste helft van Mei leven is dit o.i. zeer vroeg te noemen, De opbrengt is matig. 's-Gravenhage, 13 Mei. Voor zooveel noodig wordt eraan herinnerd dat de zomertijd aan vangt den 15den Mei a.s. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd van Amster dam op den dag, waarop de zomertijd aan vangt, 2 uur aanwijst in den voormiddag, het wordt geacht te zijn 3 uur in dien voormiddag De overgang dit jaar naar den zomertijd geschiedt met andere woorden dus in den nacht van Donderdag 14 Mei op Vrijdag 15 Mei, ten 2 uur. LANGEND IJ* BROEK OP LANGENDIJK. Jaarvergadering Oranje-vereeniging. Bovengenoemde vereeniging kwam Dinsdagavond bijeen in het lokaal van den heer J. de Boer, onder presidium van den heer H. Schelhaas. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangst op f302.75, in uitgaaf op f271.25, saldo f31.50. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren A. ten Bruggencate en H. Vinke herkozen, terwijl in de plaats van den heer J. v, d. Graaff, die bedankte, wegens vertrek, werd gekozen de heer J. M. de Jong. Geklaagd werd over de weinige medewerking der burgerij, ook betreffende het niet toetreden als lid van mede gelet op de slechte finantiën der kas werd van bestuurszijde voorgesteld geen oranjefeest op 31 Augustus te onganiseeren. Getracht zal worden op dien datum een spreker van naam op te laten tre den, om niet alleen op te wekken tot aansluiting als lid, maar bovenal de liefde aan te wakkeren voor het Oranjehuis. De heer Jb. Slot, kan zich hiermede niet vereeni gen, en zou gaarne zien dat toch nog een kinder feest gehouden werd en wenscht met het oog op de daaraan verbonden kosten een verzoek te richten tot het bestuur van Belang der Jeugd en Ghr. Sohoolvereeniging om een bijdrage, hetwelk alzoo werd besloten. Aan de zang- en muziekverenigingen zal een schrijven gericht worden, op welke voorwaarden men 's avonds wenscht te concerteereh. Door den voorziter werd tenslotte de wensch uit gesproken, dat men spontaan zijn medewerking zou verleenen. Vergadering tornatenkweekers. Onder leiding van den heer S. de Boer kwamen de tomatenkweekers in vergadering bijeen in het be- taalkantoor. Besloten werd op de veilingsdagen het geheele kwantum weer en bloc te veilen, waarvan hoogstens in eens 4300 Kg. mag afgenomen worden. De heer C. Duif Jz. werd wèderom als uitvoerder en sorteerder aangesteld. Besloten werd te veilen op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Gevraagd werd of iemand, die geexr teeltvergun ning heeft, toch kan veilen. Opgemerkt werd datdit practisch onmogelijk is en er dan ook geen voorschriften voor zijn. De heer P. Glas deelde nog mede dat een rond vaart was gehouden door een gedeelte van het Geest- raer Ambacht met den heer Ir. Kiev inga en den Rijkstuinbouwconsulent Rietsema voor onderzoek van de structuur van den grond in verband met de draaihartigheid en den groei der producten. Vex*zocht was om ook een onderzoek te mogen instellen in enkele kassen betreffende structuur exr zoutgehalte, waarvoor zich allen beschikbaar stelden. Ten slotte werd nog meegedeeld dat door enkelen een proef wordt genomen met, een nieuwe vrucht uit Indië ingevoerd, genaamd sieiwrucht, waarvan de oogst met belangstelling wordt tegemoet gezien. Z IJ PE De collecte voor de reclasseering heeft f 12.95 op gebracht. BURGERVLOTBRUG. Tot, brugwachter alhier is benoemd de heer W» van de Griend te Wijk bij Duurstede. PURMEREND, 12 Mei 1930. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 45.000 Kg. Hoogste prijs f18. 10 stapels kleine Boei'enkaas f 18.50, 1 stapel Goudsche kaas f 17, volvette f 20-50, per 100 kilo met i'ijksmerk; 1922 Kg. boter f 1.30—1.34, weiboter fl.23, per kilo. Runderen, totaal 846 stuks. 245 vette koeien 30—50 ct. per kilo, handel matig; 289 gelde koeien f80—150 per stuk, handel matig; 275 melk koeien f 110—190 per stuk, handel matig; 37 stie ren 3238 ct. per kilo, handel matig; 18 paarden f60—130 per stuk, handel stug; 53 vette kalveren 30—55 ct. per kilo, handel stug; 866 nuchtere kalve- ren voor de slacht, f310 pei stuk, han^l stug; idem voor de fok f 813 per stuk, handel stug; 202 vette varkens voor de slacht 32—33 ct. per kilo, handel vlug; 59 magere varkens f 1525 per stuk, handel matig; 511 biggen f715, handel matig; 567 schapen f 10—22 per stuk, handel matig; 90 bokken f311 per stuk, handel matig; 603 lammeren f5 f8, handel matig; kipeiex-en f2.252.75 per 100 st.; eendeiei-en f 2.35 per 100 st., piepkuikens 62%70 ct. per kilo, oude kippen en hanen 37%—47% ct. per kilo, konijnen f 0.401.75 per stuk, eenden 30—65 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar; 3146 eendeieren A f2.45, 1745 kipeieren A f2.60—3, 317 idem B f2.50. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 175.000 eendeieren f 2.45—2.50, 100.000 kip eieren: 70—80 Kg. f3—4.35, 65-66 Kg f2.70—2.S0, 63—64 Kg. f2.65—2.80, 60-62 Kg. f2.50—2.65, 58—59 Kg. f 2.45-2.55, 56—57 Kg. f2.40—2.50, 53^55 Kg. f2.25—2.40, 50-52 Kg. f 2.10-2.25. GRONINGEN, 12 Mei 1936. Groninger Graanbeurs. Inlandsche rogge f7.75 —8.35, wintergerst f5.10—5.50, zomergerst f5.20—5.60, haver (wit) f6.40—6.75, zwarte haver f6.406.75. groene erwtien f7.50—9.40, karwijzaaa f 15—20.50, blauw maanzaad f1014, buitenlandsche gerst f5.755.95, ronde mais f5.45—5.65. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Mei 1936. Aanvoer: 3600 bos rabarber f2.30—2.90. NOORDSCHARWOUDE, 13 Mei 1936. Aanvoer;. 575 Kg. uien f2.80, grove f3.50.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8