Uit onze omgeving. Onthulling gedenktceken Thom Denijs Twee motorrijders met elkaar in botsing Iets over de nieuwe Alkm. Opera-vereeniging Dirigent Jac. Jansen, en de Opera „Martha". Bovengenoemde vereeniging werd vorig Jaar Sep tember opgericht te Alkmaar, met het doel ernstiger werk op operatorisch gebied te gaan bestudeeren. Vele opvoeringen van verschillende operettes waren vooraf gegaan, men was verzeild geraakt bij de slechtere operettes van dezen tijd, bij vroeger ver geleken minderwaardige tekst en zeker veel min derwaardige muziek. Dit deed ons besluiten, te grijpen naar beter werk. Om verschillende artistieke redenen werd dus ge broken met, vooral operettes van onzedelijken aard; lag als hooger opgaaf de opera voor de hand. Voor zeker een zware opgaaf voor dilettanten. Maar met moed en volharding zijn we aan het werk getogen, en de eerste opvoering vier weken geleden te Alk maar, is door het publiek en de pers zeer gunstig ontvangen. De eerste keuze viel op de opera „Martha" van von Flotow. Verschillende melodieën zijn wereld bekend, en zijn aangenaam om naar te luisteren. Daarover dadelijk meer. Wat is nu het verschil tusschen operette en opera? Feitelijk is letterlijk operette een kleine opera. Operette is een Italiaansch woord, verkleinwoord van opera (b.v. in 't Hollandsch paard, paardje). Toch is er natuurlijk een grooter verschil. In de operette geldt bijna steeds dat het gesproken woord evenyeel is als de muziek. En tekst, en mu ziek, zijn lichter, vroolijker, gaan minder diep, blijven meer oppervlakkig. Vele oude operettes zijn prachtig (maar die wa ren gecomponeerd door eerste rangs componisten) maar vooral de nieuwere, nietwaar? de één wordt al dadelijk verdrongen door de ander en men hoort er niet meer van. Dit is een vaag teeken voor de innerlijke waarde van deze werkers. De opera „Martha" nu moet men zich niet voor stellen als dadelijk hoog, onbegrijpelijk, dramatisch en zooal meer. In de opera „Martha" wordt bijna niet gesproken, het geheele werk dus door zang en muziek, maar ontstaan in 't begin van achttien honderd, geheel in klassieke geest geschreven en wel in goede, prettig aandoende, zeer begrijpelijke stijl, b.v. als muziek van Mendelssohn die u allen wel kent en waar deert. Flotow, Duitsclier van geboorte, leefde te Parijs. Hoewél hij „Martha" heeft geschreven voor Duitsch- land, is de muzikale opzet zuiver volgens de Fran- sche opera-comique. Het geheele werk bestaat uit 21 nummers. Zooals in die tijd algemeen gebruikelijk was, ieder nummer als afgerond geheel, en geschreven voor solo-stem men, duo's, trio's, klarinetten, vrouwen-, mannen- en gemengde koren en als slot van ieder bedrijf een met climax opgevoerde finale om het geheele en semble. De muziek is dus in klassieke geest geschreven, begrijpelijk voor iedereen. De zang is meesterlijk be handeld, om de verschillende stemmen; het orkest, dat. na Beethoven, zich zoo karakteristiek ontwikkel de is geschreven zooals men zich dat mag indenken van zoo'n fijne geest. Het stuk speelt begin 1700 in Richmond in Enge land. Zeer fijne toiletten zijn te bewonderen. De tekst is evenals de muziek, prettig, opgewekt zonder Z I J P E SCHAGERBRUG. Fancy-fair. Zaterdagmiddag 3 uur werd in tegenwoordigheid van tal van genoodigden de fancy-fair geopend door den voorzitter der harddraverijvereeniging, den heer J. de Moor. Spreker heette in zijn openings woord allen hartelijk welkom en deelde mede, dat deze fancy-fair niet uit liefhebberij werd gehouden, doch door gebrek aan kasmiddelen van een drietal plaatselijke vereenigingen, nl. de harddraverijver eeniging, de zangvereeniging en de gymnastiekver- eeniging. Het voor en tegen van een fancy-fair is van alle kanten bekeken en, mede dank zij het feit, dat de caféhouder Kuiper alle bezwaren wist weg te redeneeren, is tot het houden daarvan door de ge noemde 3 vereenigingen besloten. Er moest toen echter nog veel voorbereidend werk worden gedaan cn men heeft hierbij een dankbaar gebruik ge maakt van de diensten van de heeren Kui per en Van Loenen. Voorts kan de commissie zeer te vreden zijn over de groote medewerking van de da mes en heeren, die de zaal hebben versierd en de stands in orde brachten. Moeite noch kosten zijn ge spaard om het geheel in elk opzicht voor het publiek zoo aantrekkelijk mogelijk te maken en spreker hoopte, dat de dames en heeren, die de stands zullen bezetten, er in mogen slagen het publiek zooveel mo gelijk te doen offeren, opdat het doel van de fancy- fair volkomen wordt bereikt. Spreker dankte alle dames en heeren, zoowel zij, die aan de voorberei ding hebben medegewerkt als zij, die steun van fi- nancieelen aard of in natura beschikbaar stelden en voorts de fa. Holsmuller uit Allernaar voor den inge- richten theetuin. Ten slotte deelde spreker nog me de, dat Burgemeester en Mevrouw Breebaart door omstandigheden verhinderd waren hij do opening tegenwoordig te zijn. Wethouder Van der Sluijs excuseerde de afwezig heid van Burgemeester en mevrouw Breebaart en gaf voorts uiting aan de waardeering van het Ge meentebestuur voor de energie, waarmede de plaat selijke vereenigingen trachten uit de moeilijkheden lo geraken. Hoewel de economische omstandighe den ook hier hun invloed wel zullen doen gelden, hoopte spreker gaarne, dat de fancy-fair zal slagen. De genoodigden werden hierop in den theetuin van de fa. Holsmuller onthaald op een geurig kopje Sabinathee, waarna een rondgang langs de ver schillende stands werd gemaakt. Het was weldra een gezellige drukte; de een pro beerde met biljarten op de vlotbrug een fiets te be machtigen, de ander poogde door speerwerpen te ontdekken in hoeverre hij afstammeling van de Ba tavieren bleek te zijn, een derde deed veelal hope- looze pogingen om met één hamerklap een spij ker in een balk te slaan, terwijl weer anderen hun „smijf'-capaciteiten beproefden in de vroolijke keu ken.' In de ruimte frissche danstent werd druk gce bruik gemaakt van de gelegenheid tot dansen, bij mu ziek van een prima strijkje. Uit deze verkorte op somming (er waren nog veel meer attracties) blijkt wel, dat er geen gebrek aan afwisseling bestond. Wij kregen bij eenige bezoeken dan ook wel de overtui ging, dat men zich kostelijk vermaakte. Zaterdags avonds zorgde Schagens Harmoniekapel voor prima muziek, terwijl de heer II. de Graaf Jr. den overigen tijd op de bekende wijze voor zeer goede radiomu- ziek zorg droeg. problemen zonder harde momenten, maar geestig, toch wel interessant. De opera heeft dus klassieke waarde, is wel oud, maar zeker niet verouderd, en zal evenals de mu ziek van Mozart en Beethoven, zich nog heel. veel jaren staande houden op het repertoir. A.M.J.O. SCHAGEN. Vrijdagavond j.1. hield deze jonge vereeniging haar tweede vergadering in het Noord-Holl. Koffie huis. De vice-voorzitster, mej. R. Vrielink, heette in haar openingswoord een 25-tal A.M.J.O.-ers en in 't bijzonder de heeren Tuinman en Swaan welkom, waarna het A.M.J.O.-lied gespeeld werd. Onder ap plaus komt nu de heer Speels, voorzitter, ter verga dering. De notulen, gelezen door den secretaiis, den heer C. Marees, worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de aangevraagde subsidie, groot f25—, werd toegewezen. De voorzitter geeft daarna het woord aan den heer A. Swaan, Den Haag, die spreekt over „Jonge mid denstanders, organiseert U!" Spr. behandelt daarin enkele middenstandsvraagstukken, o.a. de aanstaan de wet op de vestigingseischen. Deze rede vond veel bijval, getuige het applaus, dat na de laatste woor den opklonk. Door den voorzitter wordt namens allen dank ge bracht aan dezen eminenten spreker. Bij de rondvraag, die nu volgde, kwam de Land dag te Zeist ter sprake. Besloten werd, dat degenen, die er iets voor voelen, daarheen te gaan, zich voor den 20sten Mei opgeven bij den secretaiis, Nesdijk, Schagen. Daarna volgde sluiting onder het zingen van het A.M.J.O.-lied. DINSDAG 19 MEI. HILVERSUM (1875 M.) KRO-uitzending; 4.005.10 HIRO. S.009.15 en 10.00 Graimpl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 IvRO-Boys; 1.00 Grampl; 1.15 KRO-orkcst; 2.00 Vrou wenuur; 3-00 KRO-orkcst; 3.50 Grampl; 4.00 H.I.R.O. 5.10 ICRO-Orkest; 5.00 Grampl; 6.15 IvRO-Boys; 7.00 Berichten; 7.15 Uitzending R.K. Middenstandsbond; 7.35 Sporthalfuur; 8.00 Berichten; 8.10 Causerie „Hereeniging"; S.20 Grampl; 8.30 KRO-Mclodistcn; 8.50 Pianoduetten; 9.05 Causerie oVcr Werkloos heidsbestrijding; 9.15 IvRO-Melodisten; 9.35 Piano- duetten; 9.50 Grampl; 10.00 KRO-Symphonie-orkest en soliste; 10.30 Berichten; 10.35 Grampl; 10.40 KRO- Symphonie-orkest; 11.3012.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 Jetty Cantors Ensemble; >11-00 Huish. wenken; 11.30 Jetty Canotor's Ensemble; (Ind en loop v. d. morgen: Reportage Aankomst Ned. Ambulance uit Abessinië); 12.15 Orgelspel en zang; 1.00 Omroep orkest en voordracht; 3.00 Knipcursus; 4.00 Viool en piano; 4.30 Radiokinderkoorzang; 5.00 Voor de kin deren; 5.30 De Oclqphonjkers.; 6.30 Dansmuziek; 7.00 Voor de hinderen;-7.05 Kinderkoor „Zanglust"; 7.30 Causerie over cosmische stralen; 8.00 Berichten; 8.10 Interview Dr. Winckel; 8.20 Ivovacs Lajos' or kest en solisten; 10.15 Omroeporkest en solist; 11.00 Berichten; 11.10—12.00 Dansmuziek. Het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Concertzangeressen en -zangers bericht ons na der, dat de onthulling van het gedenkteelcen op het graf van wijlen Thom Denijs, ontworpen en uitge voerd door de Haagsche beeldhouster Corriy Franzen Heslenfeld, zal geschieden op Zondag 24 Mei a.s., te 141/2 uur, op de begraafplaats Nieuw Eijk en Duij- nen te 's Gravenhage. Bij de onthulling zal door de Zangvereenigingen „Toonkunst", „Excelsior" en „De Stem des Volks" een koraal uit Bach's Mattheus-Passion worden gezongen, onder leiding van den heer Anton Tierie, dirigent van Excelsior. Voor de onthulling zal in de aula van de begraaf plaats door den voorzitter van bovengenoemde ver eeniging, de overdracht Van het gedenkteeken aan de familie plaats vinden, waarbij, in verband met de beschikbare plaatsruimte, alleen toegang kan worden verleend op vertoon van uitnoodigingskaart tot bijwoning dezer plechtigheid. De onthulling kan door iedere belangstellende worden bijgewoond, waarbij beleefd doch dringend wordt verzocht, zich strikt aan de aanwijzingen der orde-commissarissen te willen houden. DRIE MENSCHEN VERBRAND BIJ EEN AUTO-ONGELUK BRAND. Gistermiddag ontdekte een buurmeisje brand in een werkmanswoning, bewoond door de familie Mandemaker en eigendom van mevr. de wed. Stam mes, gelegen aan de Grootewal. De bewoners waren met hun kinderen naar het concert van de Harmonie in do Muziektuin. Het meisje waarschuwde direct de buren, wien het nog gelukte eenig huisraad en een nieuwe fiets uit de reeds fel brandende woning te redden. Toen de brandweer onder leiding van brandmees ter van Kuipers arriveerde was er van blusschen al geen sprake meer. Aangewakkerd door de hevige wind loeiden de vlammen door het kleine, maar nog vrij nieuwe huisje en vurige tongen strekten zich bcgeerig uit naar nieuwe prooi, welke zij in plafond en dak spoedig vonden. Onze brandweer vond hier meteen een ongezochte gelegenheid om de onlangs van Alkmaar overgeno men motorspuit in de practijk te beproeven en geluk kig bleek de nieuwe aanwinst een goede koop te zijn geweest, want nauwelijks waren de slangen uitgelegd of twee krachtige stralen wierpen een zee van water op de vlammen. Deze waren toen dan ook spoedig bedwongen, doch daar alle steunbalken waren- verbrand, bleef den brandweer geen andere keus over dan de muren om ver te halen. Zielig bleef de schoorsteen nog overeind staan, tot dat krachtige armen ook aan haar uitdagende hou ding een eind maakten en zij, onder gejuich van de toeschouwers, met een doffe slag neerviel. Slechts een rookende puinhoop bleef over op de plek waar nog kort te voren een gezin haar woning had. Huis en inboedel waren verzekerd. Het spreekt vanzelf dat de bewoners, zeer ontsteld waren. Omtrent het ontstaan van de brand tast men in duister. Vermoedelijk is een petroleumstel, dat brandde, de oorzaak. Een groot aantal menschen stroomde op dezen mooien Zondagmiddag naar de brand, zoodat de weg al spoedig door éen dichte menigte was bezet.. Ge meente- en rijkspolitie waren aanwezig, terwijl ook burgemeester Cornelissen en wethouder Schoorl het blusschingswerk met belangstelling van nabij volg den. OUDESLUIS. DOSKO. I had Zondag bezoek van Succes 2 van Wieringen voor de promotiewedstrijden. S. is vol ledig. D. heeft twee invallers. S. kiest eerst den wind mee, en is hierdoor voor de rust iets meer aanval- lendd an D. Ook in het veld speelt S. beter als D., welke laatste niet zoo erg op dreef is. De D.-verde diging is echter prima, terwijl in de S.-voorhoede het beslissende schot ontbreekt, terwijl zij daarnaast een paar maal niet fortuinlijk waren, doch het zelfde geldt ook voor den anderen kant. Gevolg was, wel gevaarlijke momenten aan beide zijden, doch geen doelpunten. Rust 0—0. Wie gedacht had, dat D. met den wind mee na de rust in de meerderheid zou komen, had het voor- loopig mis, want het eerste kwartier had S. het beste van het spel, en het D.-doel beleefde gevaarlijke momenten, doelpunten bleven echter uit. Ongeveer 'n kwartier na rust zette D. een mooie aanval op, een voorzet van links kwam bij den D.-midvoor, deze gaf mooi over aan de vrij staande D.-rechtsbinnen, welke D. onhoudbaar de leiding gaf, 1—0 voor D. S. probeert het aan den anderen kant met verre schoten, doch zonder succes. De D. linksbinnen en buiten verwisselen van plaats. D. komt thans meer opzetten en met succes, want als een voorzet van links bij den D.-linksbinnen belandt, jaagt deze no. 2 in het net. En als het einde aangekondigd wordt, heeft de zelfde D.-speler nog tweemaal met mooie harde schoten het S.-doel doorboord, zoodat het einde kwam met een verdiende, doch geflatteerde 0 D.-overwinning. Het geheel was een spannen de, fair gespeelde wedstrijd. D. komt door deze overwinning een mooi stuk in de goede richting. WIERINGEN „Hoe kan dat nou." Gezien liet groote succes en op veler verzoek ook, had Zaterdag de wederopvoering plaats van de re vue: „Hoe kan dat nou", in Cinema De Haan. Ook nu weer was de zaal opgetogen over het ge- bodene en heeft Cinema De Haan ongetwijfeld met deze twee opvoeringen het publiek iets goeds ge bracht. ANNA P AU LOW N A Uitvoering D.O.K.E.V. Bijna dertig gymnastieknummers afwerken in klein twee en een half uur, daar was vroeger geen sprake van, maar sinds we bij de gymnastiek non-stop-pro- gramma's kennen, speelt DOKEV dat gemakkelijk klaar. Zoo schijnt het tenminste aan den oppervlak- kigen toeschouwer, die op z'n stoeltje maar rustig aanvaardt wat hem daar op het tooneel zoo vlot wordt opgediend. Maar er zal intusschen bij de voor bereiding heel wat komen kijken, voor zoo'n pro gramma zoo gesmeerd verloopt als dat Zondagavond in Veerburg ging. Er was slechts één kleine gaping en dan een pauze, zoo halverwege het programma, maar overigens volgde het eene nummer stipt op liet andere. Een voldoening voor D.O.K.E.V. dat al die 9tudie niet noodig was voor een uitvoering voor „an derhalve man en een paardekop", doch dat de zaal goed bezet was. Het programma was, een eisch bij zoo'n soort uit voering, zeer gevarieerd. Meisjes, jongens, dames en heeren werkten er aan mee en wisselden elkaar af met vrije-, toestel-, staaf- en knotsoefeningen. De gym nastiek stond nog op het eerste plan, maar na de pauze werden toch ook een drietal aardige, vroolijke DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Orgelspel; 12.10 De Continentals en so liste; 12.50 BBC-Northern orkest; 1.502.20 Grampl; 3.10—3.55 Clifford kwintet; 4.20 Causerie „This and That"; 4.40 Bariton en Strijkkwartet; 5.35 Populair concert; 6.05 Cricketverslag; 6.20 Berichten; 6.50 Cembalorecital; 7.157.45 Fransche les; 7.50 Eco nomische causerie; 8.20 Pianorecital; 8.50 Gevar. programma; 9.50 Berichten; 10.20 Scheepvaartcause rie; 10.40 Pianorecital; 10.55 Muzik. causerie; 11.00 Opera-uitzending; 11.30—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.> 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Gram. pl; 4.20 Concert; 5.50 Orkest concert; 8.50 Operette uitzending; 11.50—12.35 Pascal-orkest. KEULEN (456 M.) 6.50 Orkestcöncert; 12.20 Populair concert; 1.35 Om roeporkest en solisten; 2.35 Gevar. concert; 4.20 Om roeporkest mmv. trio en solisten; 5.35 Omroepklein- orkest; 7.20 Hoorspel; 8.30 Concert; 9.20—10.20 Re portage. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Grampl; 5.20 Klein-orkest en Grampl; 6.50 en 7.35 Grampl; 8.20 Salonorkest en zang; 9.20 Dansmuziek en zang; 10.30—11.20 Graan, pl; 484' M.: 12.20 Grampl; 12,50 Klein-orkest; 1.50— 2.20 Grampl; 5.20 Salon-orkest; 6.35 Grampl; 6.50 Zang; 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCHLAIJDSENDER (1571 M.) 8.30 Dansmuziek; 10.20 Berichten; 10.50 Fluit en pi ano; 11.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Gram.pl. of sierlijke dansen ingelascht, die zeker niet het min ste door het publiek gewaardeerd werden. Kregen we een enkele maal den indruk dat de vlugge opeen volging de netheid.van af\yerkpn wat.in - gevaar bracht, hét bleek tocli ook meermalen dat dit niet ;een noodzakelijk kwaad behoeft te zijn. Wat werk ten b.v. de dames niet keurig aan do hooge brug cn dat nog wel in oefeningen, die vroeger uitsluitend tot het domein van de heeren behoorden! (Ook aan de gymnastiek gaat de emancipatie niet voorbij!) De da mes waren voor deze oefeningen in heeren-costuum met lange pantalon gestoken en't stond ze goed, zooals ook de pakjes bij de dansen hen flatteerden en fleurigheid op het tooneel brachten. Een enkele oefening werd met een groepstand be sloten en ook het slot van de goedgeslaagde uitvoe ring was een keurige groep, gevormd door eénige da mes- en heerenleden. Beiden vrij ernstig ge wond. Nieuw Hellevoet 16 Mei Doordat op het kruispunt van den rijksweg Nieuw Hellevoet- Den Briel en den Moriaanschen weg twee mo torrijders Zaterdagmorgen om 9 uur vrijwel te gelijkertijd aankwamen en de een den ander geen voorrang verleende, zijn zij met elkaar in bot sing gekomen. De heer I. Braat, zoon van het gewezen ka merlid, die van den Moriaanschen weg kwam werd tegen clen grond geslingerd en bleef met een hersenschudding liggen. Na in een garage te zijn binnengedragen en door twee doktoren te zijn behandeld is hij naar de woning van zijn vader te Hekelingen over gebracht. De andere motorrijder S. L. van Orselen uit Nieuw Hellevoet liep vleesch en schaafwonden op en is na verhonden te zijn naar zijn wo ning vervoerd. ZWEEDSCHE WETHOUDER VAN FINAN CIEN PLEEGT VERDUISTERINGEN In zijn hotelkamer zelfmoord gepleegd: Stockholm Eenige dagen geleden heeft het lid van den Zweedschen Rijksdag Svensson in zijn hotelkamer waar hij gewoonlijk tijdens de rijksdagzittingen verblijf hield de hand aan zich zelf geslagen. Het blijkt, dat hij als wethouder van financiën van Landskrona, een havenstad in het Zuiden des lands, verduisteringen heeft gepleegd ten bedrage-van ongeveer 250.000 kro nen. BOMAANSLAG OP ARMEENSCHE KERK Istanboel In een huis onder de Armeensche kerk te Istanboel heeft men een bom gevonden. Het schijnt dat de aanslag gericht was op den voorzitter der Armeensche gemeente te Istanboel wiens administratieve methoden in de gemeente zelve ontevredenheid hebben gewekt. Philadelphia Een met whiskey gela den vrachtauto is tegen een telegraafpaal gereden en in brand gevlogen. Drie men schen zijn in de vlammen omgekomen. DE „HINDENBURG" WEER VERTROKKEN Frankfort Main Het luchtschip Hinden burg is Zondagmorgen vroeg voor zijn tweede reis naar Noord-Amerika gestart. Aan boord be vinden zich 40 passagiers. Het luchtschip vloog over Eindhoven, Bergen op Zoom en Vlissingen ITALIË TREKT BESCHULDIGING INZAKE LEVERING VAN DUM- DUMKOGELS VAN BRITSGH FABRIKANT IN Londen Het document, waarin de Itali- aansche regeering beweert, dat in Abessinië dum- dumkogels zijn gebruikt van Britsch maaksel, dat aan den Volkenhond zou worden voorgelegd, is ingetrokken. De Britsche regeeringzal dus niet den Volken bond behoeven te antwoorden. AARDSCHOK IN ROEMENIë WAARGE NOMEN Om 19 uur 38 is te Boekarest een aardschok geregisteerd van den vierden graad, volgens in ternationale schaal. Men meent, dat het epicen trum op 180 K.M. van hier ligt. Er werd geen schade aangericht. ZUIDERZEE-STEUNREGELIN G Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft aan den minister van Landbouw en Visscherij de vol gende vragen gesteld: Is het der Regeering hekend, dat er in de Lemmer en de andere Zuiderzee-plaatsen ont stemming heerscht over de verslechteringen die de voor 1936 geldige steunregeling van den rijksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteun wet aan de belanghebbenden in het bezit van een vergunning en aan de medeschippers en vaste knechten brengt? Is het den minister bekend, dat bedoelde ver slechteringen de visschersbevolking nog te meer treffen, omdat de palingvisscherij geenszins aan de gestelde verwachtingen beantwoordt? Is de Regeering bereid, de in de regeling 1936 aangebrachte verslechteringen onverwijld in te trekken.? ZWAAR GEWOND DOOR BREUK VAN VOORVORK Tengevolge van het breken van den voorvork van zijn rijwiel is gisteren het 16-jarige wiel- rennertje Wyants uit Den Haag op den Gouw- sluischeweg onder Alphen aan den Rijn tegen een passeerende auto gereden. De jongen bleek ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen en werd naar het zieken huis aan den Zuidwal te Den Haag overge bracht. FIETSER AANGEREDEN Met z'n hoofd door het voorruit van de auto. Gisterenavond is op de Nassaukade bij de Jac. van Lennepstraat te Amsterdam een wielrijder met een auto in aanraking gekomen. eD man sloeg met z"n hoofd door de voorruit van de auto en werd bewusteloos en met een bloedende hoofd wonde naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. Aangezien de schuldvraag niet kon worden opgelost is de auto voor het instellen van een on derzoek in beslag genomen. IN VIJFTIG DAGEN 2400 K.M. AFGELEGD Moermansk Acht jeugdige arbeiders hebben een Militaire marsch gemaakt van Gorki naar Moermansk en den 2400 K,M, langen afstand afgelegd ir Ü0 dagen, waarvan 1500 met gas maskers

Schager Courant | 1936 | | pagina 2