opheffing der zaak! C. ROGGEVEEN Czn., Hoogzijde, SCHAGEN Alles moet weg, tegen bespottelijk lage prijzen MORGENOCHTEND, 8 uur, begint onze GEWELDIGE UITVERKOOP van meubelen spiegels, linoleum, cocos, ledikanten, kapok- en draadmatrassen, tafel- en divankleeden ENKELE GREPEN uit deze verbijsterend groote Uitverkoop van UITSLUITEND PRIMA ARTIKELEN Portretlijsten vanaf 15 cent Dressoirs vanaf f 11.25 Olieverf schilderijen vanaf f 1.45 Papiermanden vanaf 25 cent Groote spiegels vanaf 95 cent Autoplaids prima, prima vanaf f 1.95 Restanten linoleum voor spot spotprijzen Karpetten vanaf f 12.50 Tafelkleeden groote maat vanaf f 1.75 Divankleeden vanaf f 2.50 Kapstokken vanaf 90 cent Ledikanten vanaf f 3.50 Voetenbankjes vanaf 24 cent Groote litho's per paar f 1,95 Couranten hangers vanaf 15 cent Rolbezems vanaf f 2.95 Uit onze Omgeving. Verloren en teruggevonden. UITVERKOOP Wettelijk toegestane wegens algeheele Prima moderne Bouclé VAN EWIJCKSLUIS. De verspreiding der Chineesche Wolhandkrab in onze wateren. EEN NIEUWE EN ZEER TE VREEZEN VIJAND VAN DEN VISSCHER IS IN AANTOCHT. Was er reeds meer dan een half jaar verho pen, sinds de laatste Chineesche Wolhandkrab in deze omgeving in de binnenwateren werd aangetroffen, in de afgeloopen week zijn er weer een tweetal exemplaren van deze gevreesde krab- bensoort gevangen. Een hiervan werd aangetrof fen in het Oude Veer (Boezem van de Zijpe), de andere in het Balgzandkanaal. DE WOLHANDKRAB Het fa niet zoo vreemd, dat, nadat geruimen tijd niets van deze nettenvernielers is gemerkt deze thans op twee plaatsen gelijk weer is gezien. In de wintermaanden toch zoeken deze krabben het zoute water op om daar te paaien, waarna zij in de voorjaarsmaanden het binnenwater weer opzoeken. Wie nu weet, hoeveel van deze gevreesde krabben zich dit voorjaar reeds in de Waddenzee bevonden (zij werden daar dagelijks in de botnetten aangetroffen, soms tot wel een dertigtal per dag en per visschervéél meer dan vórig jaar, toen het zich slechts tot enkele exem plaren bepaalde), kan hieruit wel conchideeren, dat deze plaag zich dit jaar ook in de binnenwa teren wel verder zal voortzetten. Een nieuwe en zeer te weezen vijand van de visscher is dus in aantocht. VAN EWIJCKSLUIS. Evenals de beide laatste jaren, doch in aanzien lijk ruimer aantal, zijn ook dit voorjaar in het Am- stelmeer weer snoekbaarsnesten te water gelaten, teneinde deze vischsoort in de gelegenheid te stellen, op deze nesten haar eieren af te zetten. Gezien het aantal jonge exemplaren van 12 a 15 centimeter lengte, dat dit voorjaar is waargenomen, meent men te mogen constateeren, dat de vorig jaar op deze nesten afgezette snoekbaarseieren goed tot hun recht zijn gekomen en voortzeting van deze proeven dus alleszins wettigen. Om diezelfde reden is het aantal nesten dan ook nog meer uitgebreid. De eer ste eieren werden dit jaar reeds op 9 Mei aange troffen, vroeger dus dan in 1934-, toen het ongeveer half Mei, en in 1935, toen het reeds ongeveer 25 Mei was, toen het eerste broed werd aangetroffen. In verband met dit vroege paaien, zijn onmiddel lijk nadat de eerste eieren waren gezien, de voor een gedeelte zich nog op het droge bevindende nes ten ook te water gelaten, waarop vooral in de twee de helft der afgeloopen week zich weer groote hoe veelheden broed bleken te hebben verzameld. Teneinde nu ook de verdere ontwikkeling van dit broed te kunnen nagaan, heeft het Hoofd van de af- deeling Kust-,Rivier en Binnenvisscherij van het Rijks-Instituut voor Biologisch Visscherij-Onderzoek, den heer Dr. Havinga, enkele nestkastjes laten ma ken, waarin thans eenige der met broed bezette nes ten zijn overgeplaatst. Deze kastjes bestaan slechts uit een houten geraamte, terwijl overigens alle zij den van zeer fijn weefsel zijn vervaardigd, zoodat het verfrisschende water van alle kanten kan in- en uitvloeien, doch nóch het broed, nóch de zich daar uit ontwikkelende larven, zoolang zij zich in deze nestkastjes ophouden, van andere waterbewoners, die op dit broed of de jonge vischjes azen, ook maar eenige last kunnen ondervinden. Behalve de weten schappelijke waarde, welke een dergelijke proef kan opleveren, hoopt men hiermee te bereiken, dat van het aantal afgezette eieren een naar verhouding veel grooter aantal tot haar recht zal komen. Zooals begrijpelijk is, bestaat voor het welslagen van deze proef zeer groote interesse, niet het minst onder de visschers, wier toekomstig bestaan hierdoor zeer gebaat kan zijn. Over de met deze laatste proef verkregen resulta ten, hopen wij binnen enkele weken nog eenige na dere mededeelingen te kunnen doen. J.1. Maandagmiddag werd op de Alg. Begraafplaats alhier, aan den schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk overschot van den heer J. Groet, overleden in „Huize Westerlicht", te Alkmaar, waar de over ledene sedert enkele maanden werd verzorgd. Nadat de rouw-auto uit Alkmaar was gearriveerd, ten huize van den oudsten zoon van den overledene, verzocht de WelEerw. heer Ds. Vorstman even het woord, om in enkele gevoelvolle woorden het werk zame leven van den overledene te gedenken. Zeer onder den indruk hiervan vertrokken de talrijke aanwezigen daarop naar de begraafplaats, alwaar Ds. Vorstman aan de open groeve nogmaals enkele troostvolle woorden richtte, zoowel tot de overgeble ven 78-jarige weduwe, als tot de talrijke familieleden. Na een kort woord van dank tot de aanwezigen, waarbij inzonderheid den vroegeren patroon van den overledene, den heer Jb. Kaan, als den heer Maats, Directeur van „Huize Westerlicht" werden bedacht, was de indrukwekkende plechtigheid, die mede door een aantal belangstellenden werd bijge woond, afgeloopen en verlieten de aanwezigen den doodenakker. CALLANTSOOG De jaarlijksclie serie wedstrijden van Callantsoog zullen op Hemelvaartsdag gehouden worden. Het resultaat van de loting tusschen de deelnemers is dat om 11 uur Callantsoog I tegen Succes III en om 12 uur J.V.C. II tegen Dirkshorn I speelt, s Middags om 2 uur spelen de verliezers tegen elkaar en om 3 uur de winnaars. Na afloop prijsuitreiking in het clublo kaal. Het zijn zware partijen voor een 4e klasse-club. We zullen hopen op mooi weer en dat de wedstrijden goed zullen slagen. Opening badseizoen. Op Hemelvaartsdag zal ook hier het badseizoen weder geopend worden. De voorbereidselen worden reeds getroffen. Wat zal het dezen zomer worden? Een open vraag, waarop met geen mogelijkheid ant woord is te geven. De hoop is natuurlijk op druk be zoek. De nieuwe trap is gereed, wat weer een ver bétering is. Voor de zomerfeesten worden de plan nen gemaakt. Callantsoog kan zijn bezoekers weer ontvangen. Uitreiking gedenkpenning Nat. Crisis- Comité. Maandagmiddag is ten Raadhuize door den Voor zitter van het Plaatselijk Comité, de heer Mr. D. Bree- baart., in tegenwoordigheid van den loco-Burgemee ster dezer gemeente, de heer H. Kruisveld, aan drie leden van het Dagelijksch Bestuur van het Plaatse lijk Crisis-Comité de gedenkpenning van het Nat. Crisis-Comité uitgereikt. Mr. Breebaart memoreert hoe de vergaderingen waarin de ellendige omstan digheden besproken zijn, meestal in de beste harmo nie en met 'n gezelligen toon gehouden zijn. Deze penningen, er waren er drie beschikbaar gesteld, moesten worden uitgereikt aan hen, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Dit waren in de eer ste. plaats de secretaris, de heer A. van Meerten en de penningmeesteresse mevr. BrouwerMeijer. Als derde komt deze onderscheiding toe aan deri heer F. Daalder, welke moeite noch kosten spaarde, o.a. voor het gehouden openluchtspel. Spreker zegt hen dank voor hetgeen zij hebben gedaan en wenscht hen geluk met de onderscheiding, waarna hij de penningen uit reikt. De penning draagt aan de voorzijde de beel tenis van H.K.H. Prinses Juliana, op de achterzijde N.C.C. Aangeboden door het Nationaal Crisis-Comité (daarna de naam van den betrokken persoon), in dankbare herinnering aan Uw medewerking. Nov. 1931—Mei 1936. Politie. Gevonden: een rijwielbelastingmerk. Aan komen vliegen bij D. Visser een postduif, ge ringd met nummer 3—35K.757. Vergadering Voetbalvereeniging „Callants oog". Op Vrijdagavond j.1. heeft de Voetbalvereeniging „Callantsoog" een algemeene ledenvergadering ge houden in Hotel „Duinzicht" alhier. De voorzitter, de heer H. J. Schut, opent deze goed bezochte vergadering en wijst op de resultaten van de afgeloopen competitie. Het eerste elftal heeft goed succes gehad, n.1. de tweede plaats op de ranglijst. Het tweede elftal heeft heel wat minder gespeeld. Het bleek te zwak. De laatste maanden speelde men voortdurend met 8 of 9 man. De voorzitter is zeer slecht te spreken over de thuisblijvers Zij hebben zeer zeker gebrek aan clubliefde. Spreker vraagt zich af of het wel verantwoord is dat de vereeniging zooveel geld uitgeeft voor 'n zoodanig elftal. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen, welke worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat getracht zal worden vol gend jaar met 'n adspiranten-elftal uit te komen. Dit kweekt voetballers. De seriewedstrijden zullen op He melvaartsdag plaats hebben. De rekening en verantwoording over 1935 worden goedgekeurd. De begrooting 1936 wordt behandeld en aangenomen. Het bestuur wordt in zijn geheel herkozen. Benoeming Elftal-commissie. Benoemd worden de heeren R. Koelemey, P. de Haan en Jb. Mooij Jbz. In zijn sluitingswoord wekt de Voorzitter de leden op. Ieder moet trachten nieuwe leden te winnen, an ders is het uitkomen van een tweede elftal in de a.s. competitie zeer te betwijfelen. W I E R I N G E N WEER NAAR DE WERKVERSCHAFFING. J.1. Zaterdagmiddag kwam aan de Arbeidsbeurs bericht, dat van de honderd arbeiders, die een brief je hadden ingeleverd, met het verzoek weder go- plaatst te worden in de werkverschaffing, er tachtig te werk gesteld konden worden. Daar echter de lei ding van de werkverschaffing niet gerekend had op zoo'n groot aantal arbeiders, moesten zij verdeeld worden over twee dagen, zoodat Maandag een veer tigtal en Dinsdag de andere helft aan het werk kan gaan. Om de voor de Maandag ploeg bestemden op de hoogte te stellen werd de hulp ingeroepen van de ondernemer der Radiocentrale, die bereidwillig zijn medewerking verleende, zoodat allen hun aanmel dingsbriefje voor de werkverschaffing op tijd kon den afhalen. Het gevolg van deze te werkstelling is geweest dat thans bijna alle stakers een verzoek hebben geschre ven, zoodat er kans bestaat dat binnen korten tijd het conflict geheel tot het verleden zal behooren met het eenige resultaat dat een paar weken nog grootere armoede door een groot aantal arbeiders is geleden en een schorsing voor langeren tijd voor de leiders, die hierdoor tot de lijdenden worden gemaakt. NAGEKOMEN SPORT. ATHLETIEK. Op de Zondag in Amsterdam gehouden athletiek- wedstrijden op de Sintelbaan, verbeterde Brasser (A.A.C.), onze bekende tienkamper, het Ned. Record hoogspringen door het te brengen op 1 M. 94.6 c.M. Op het nummer hoogspringen voor dames werd tweede Mej. N. van Balen Blanken (Olympia, Wie- ringerwaard) met een sprong van 1 M. 50. Amsterdam, 18 Mei. Ben bewoner van de Rijn- straat te Amsterdam bestelde gistermorgen om streeks 9 uur een blokband-taxi en maakte daarmede eenige ritten in de* stad. Korten tijd later werd de taxicentrale opgebeld met de mededeeling, dat de passagier in de taxi een portemonnaie nad verlo ren, waarin zich een belangrijk bedrag aan geld bevond. De chauffeur van de taxi, waarvan het numimer op de taxi-centrale bekend was, werd op geroepen, doch hij verzekerde niets in den wagen te hebben gevonden. Omstreeks 11 uur belde de chauffeur de taxi-cei> trale op met de mededeeling, dat hij zich herinnen- de, dat zijn passagier tijdens den rit was uitgestapt voor het voeren van een telefoongesprek in een tele fooncel op de Nassaukade en hij veronderstelde do mogelijkheid, dat de man in deze cel de portemon naie had verloren. De taxi-centrale liet onmiddellijk van een in de nabijheid gelegen standplaats een an deren chauffeur naar de bewuste telefooncel gaan en daar werd inderdaad de verloren portemonnaie met den geheelen inhoud teruggevonden. Door bemiddeling van de afdeeling gevonden voor werpen van de taxi-centrale heeft de onvoorzichtige passagier zijn rechtmatig eigendom terug ontvan gen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2