Plaatselijk Nieuws. n Uitkomst Opticien Teriep iiiCTiairaiiiiCT geen twee Brillen llhSSll!IISSKIIIIIIfSBilfllll!SRUSIIEi8BUnilllRSRilII1lfRSRiiniIIRSSilliiltit!iSSiIII Federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staats- pensionneering. Uit onze omgeving. RADIO die evieneens een boekwerk op medisch gebied aan bood en die zei-de, meerdere malen onder de beko ring te zijn geraakt, van de bijzondere gave die de jubilaris als plattelandsmedicus had om met zijn patiënten om te gaan. De heer Rssing sprak namens dien 70-jarigen H. Smit voor de Sociëteit. Notaris Van Veen voor de kegelclub „De Omamijters", waarna het kegellied weerklonk, de heer J. de Groot, Warmcnhuizen, na mens het Wit-Gele Kruis, de heer P. Henewcer na- anens de PoIIt.ieschietvereeniging Schagen e.o., van welke vereeniging de dokter donateur is; de heer A. Kistemaker voerde het woord namens do Ver eeniging voor Ziokenhuisverpleging, maar ook als vriend; Mevr. Koning, St. Maarten, gaf uiting van haar waardeering voor hetgeen de jubilaris als huis arts voor haar gezin had gedaan; Burgemeester Klerk sprak namens de gemeente St. Maarten. In een vlot speechje dankte Dr. Groenhart al deze sprekers, in het bijzonder zich wendiende tot het feestcomité, tot zijn Echtgonoote, personeel, tot het onderwijzend personeel, de collega's, tot de muziek vereniging „Onder Ons" enz. enz. Hartelijk weerklonk nu en dan het „Lang zal hij leven" en steeds worden meerdere bloemstukken aangedragen. Tenslotte werdien de aanwezigen nog in de gele- genheid gestold, den heer en Mevrouw Groenhart te complimenteeren en toen was voor Dirkshom het einde van dit gedeelte van den feestdag aangebro ken. De jubilaris en de zijnen, benevens de leden van het feestcomité zouden den inwendigen mensch gaan verzorgen, om zich daarna op te maken voor de tocht door de gemeente, allereerst naar Waar land, daarna naar Tuitjenhorn. Naar Waarland en Tuitjenhorn. Des middags ging de feeststoet via Schagerwaard, Provinciale weg, Zijdewind, Slootgaard, Waarlands- weg en Kerkvveg naar Waarland, waai- in de zaal van den heer Van Ophem receptie werd gehouden. Allereerst werd de jubilaris bij do R.K. school te Waarland door de schoolkinderen eenige liederen toegezongen en sprak het hoofd der school, de heer P. N. Raas. Ter receptie voerde pastoor Vollering het woord, ■die als tolk van dit gedeelte der gemeente den ju bilaris huldigde als een zeer zorgzaam medicus, waardoor hij zich ook onder de katholieke bevol king vele dankbare patiënten had gemaakt. Pastoor Vollering sprak dan ook den wensch uit, dat liet den heer en mevrouw Groenhart nog vele lange jaren gegeven moge worden, in dit gedeelte van de gemeente te blijven. Daverend applaus. Een oud-patiënt uit Heerhugowaard, de heer Van Leijen, las een zeer gevoelig gedicht, waarin de karaktertrekken van den jubileerenden dokter op zeer juiste wijze geschetst werden. Dr. Groenhart dankte ook hier de sprekers en de burgerij voor de hartelijke bewijzen van sympathie en uitte den wensch, dat de goede verstandhouding die er tusschen hem en de katholieke bevolking bestaat, bestendigd moge blijven. Aan het fanfare corps St. Gregorius bracht spr. dank voor de hem gebrachte serenade. Via Oudkarspel ging het daarna naar Tuitjen horn, naar het R.K. Verenigingsgebouw. Bij het café Duijves wachtte het fanfarecorps „St. Ililde- gardus", de feeststoet op en onder de vroolijke to nen van de muziek begaf men zich naar het Pa tronaatsgebouw, waar voor dit deel der gemeente gelegenheid werd geboden den jubilaris te campli- menteeren. Pastoor Velthuijse bracht hier namens zichzelf en namens zijn parochie den Dokter hulde voor wat hij als arts en als mensch voor de ingezetenen was geweest. Zijne Zecreervvaarde prees des dokters goe de hoedanighedien en besloot met dezen wensch: Moge de goede God, die U zulke goede dingen heeft doen mogelijk maken, U nog vele jaren in ons mid den zegenrijk werk laten verrichten. De heer S. Burger complimenteerde namens de muziekvereeniging. Dr. Groenhart dankte de sprekers en hoopte dat de band, dio al zoo vele jaren tusschen de bevolking van Harenkarspel en omliggende dorpen met hem had bestaan, nog vele jaren hecht en sterk zou blij ven. Hij dankte de bevolking nogmaals recht harte lijk voor het hem aangeboden feestgeschenk. In prettige stemming bleef men nog eenigen tijd bijeen en toen, toen was ook dit deel van het pro gramma weer achter den rug en ging men terug naar Dirkshorn. Aan de woning van den jubilaris werd hier des avonds door 't muziekcorps een, op de van dit corps bekende keurige wijze verzorgde serenade gebracht. Ook nu weer dankte Dr. Groenhart voor de vrien delijke attentie. En toen was het officieel e gedeelte van den dag geëindigd, doch ongetwijfeld zullen ve len zich nog hebben overgegeven aan een gepaste feestvreugde. De burgerij van Harenkarspel had op waardige en grootsche wijze haar sympathieken dokter gehul digd. Het is voor de familie Groenhart ongetwijfeld een onvergetelijken dag geweest; de vele ingezetenen de patiënten van Dokter Groenhart hebben gretig gebruik gemaakt van de gelegenheid die op dezen jubileumdag werd geboden om hun dankbaarheid en liefde jegens den jubilaris te toonen. Bravo!! meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen, per paar f 4.—, bij Oogonderzoek gratis, te SCHAGEN. MET DE MOTOR GESLIPT. 't Was gezellig op de fancy-fair te Schagerbrug, maar aan alle feestelijkheid komt een einde. Zoo ook hier. Doch de nacht was donker en clan is een voetreis naar Schagen of een tocht per rijwiel voor 2 jongedames geen pretje. Het aanbod van den heer K. uit Noordscharwoude om de dames op zijn motorrijwiel huiswaarts te brengen, werd dan ook dankbaar geaccepteerd. Zoo trokken dan de heer K., benevens mejuffr. H. en mejuffrouw SI. gedrieen door de stilte van den nacht naar Schagen. Men vorderde al aardig en met een gangetje van pl.m. 50 K.M. werd de Lagedijker- weg bij het perceel van Diepen bereden. Hier meen de de bestuurder, die met den toestand ter plaatse niet bekend was, rechtuit te kunnen rijden. Plotse ling bemerkte hij echter dan in het pas gegraven kanaal terecht te zullen komen. Om dit te voorkomen werd het stuur omgegooid en de remmen aangezet. Verhinderd kon echter niet worden dat de beide dames van het voertuig af werden geslingerd en kennis maakten met den harden weg daar ter plaatse. Aan knieen en handen werden beiden ge wond, terwijl ook de bestuurder wonden bekwam, alles echter van geen ernstigen aard. Dr. v. d. Sluis verleende de noodige geneeskundige hulp, waarna de gestrande motorreizigers hun on fortuinlijke reis konden vervolgen, ditm&al echter te voet (Afgescheiden van het feit, dat de mogelijkheid van een meer of mindere onoplettendheid in dit ge val niet uitgesloten is, verdient het toch wel aanbe veling, dat de richting hier ter plaatse goed en dui delijk wordt aangegeven. Laat daar niet mee ge wacht worden tot het kalf verdronken is. Red.) DANK AAN DE BURGERIJ. In aansluiting op een korte omschrijving in ons nummer van gister van de Zondag op te voeren Opera „Martha' door de nieuwe Alkmaarsche Opera- vereeniging onder leiding van Jac. Jansen, ver zoekt de dirigent ons langs dezen weg zijn hartelij- ken dank te mogen betuigen voor de spontane me dewerking, die de opvoering van „Martha" moge lijk gemaakt heeft. HARMONIE KAPEL. Onze Kapel gaf onder Jac. Jansen het eorste zo- merconcert in dit seizoen. Het was Zondagmiddag een recht genoegen om een paar uurtjes in onzen zoo mooien muziektuin te vertoeven. Het was dan ook voor kapel en dirigent zeer prettig dat de op komst zoo groot was. Zeker het mooie weer deed daar het zijne aan, maar ook de zoo goede roep die tegenwoordig van onze Harmoniekapel uitgaat, heeft absoluut bet zijne tot dit groote bezoek bij gedragen. Die goede roep is ook Zondagmiddag weer ge handhaafd, want wat de kapel gaf klonk gaaf en goed. Het waren veelal eenvoudige nummers, voor een buitenconcert juist zeer aannemelijk, maar de nummers klonken met een élan en overgave die ons weer met de beste verwachtingen voor de toe komst vervult. Het buitengewoon hartelijk applaus bewees wel dat het publiek in vele opzichten deze opinie deelde. Het plan is om met a.s. kermisweek wederom een concert te geven en dan niet anders dan marschen te spelen. Dat idéé lijkt ons zeer aanlokkelijk en voor het publiek een aardige attractie, differentie genoeg als er ook op dit gebied is. In de bovenzaal van café „de Posthoorn" van den heer J. Peetoom, werd Zondag 17 Mei, des namid dags 2 uur een algemeene vergadering gehouden. Voorzitter de heer C. de Vries; secretaris de heer H. Woudenberg; penningmeester de heer J. Romar. Aanwezig zijn de afdeelingen Sint Maarten, Oude Niedorp, Heerhugowaard, Kolhorn, St. Maartensbrug, Dirkshorn, Schagen, Anna Paulowna, Schagerbrug, Wieringenvaard, Breezand, Barsingerhorn, Winkel en Burgerbrug. De Voorzitter sprak in zijn openingswoord zijn voldoening uit over de goede opkomst en hoopte dat de uitgebreide agenda op een zakelijke wijze zal worden behandeld en dat bij de besprekingen uiting zal worden gegeven aan wat in ons leeft. Meer dan ooit, zegt spr., zal op krachtige wijze gestreden moe ten worden voor het doel, dat wij voor oogen heb ben, n.1. het premievrij staatspensioen. Immers de zorgen voor het dagelijksch leven zijn zoo nijpend, dat daardoor de strijd om premievrij staatspensioen op den achtergrond is geraakt. Mogen wij uit de goede opkomst de kracht putten voor onzen lang- durigen strijd en dan vooral om het ledental uit te breiden, nu volgend jaar de verkiezingen zullen worden gehouden. Spr. heet dan nog in het bijzon der de pers welkom en verklaart de vergadering voor geopend. Door den Secretaris worden de uitvoerige notulen gelezen, ze worden onder dankzegging goedgekeurd. Van den Christelijken Bond voor Staatspension- neering was het verzoek ingekomen om onder de rechtsche menschen zijn actie te steunen door propa ganda te voeren met behulp van zijn maandorgaan. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat de vergadering instemde met de meening van het federatiebestuur, vooreerst te volstaan met het voeren van propaganda met eigen orgaan. Aan de Heldersche Courant, Wieringer Courant en Schager Courant was het verzoek gericht om zich bereid te verklaren tot een cliché-propaganda. Van de twee eerstgenoemde bladen was reeds een goedgunstig antwoord ingekomen en de Voorzitter verwacht dit dit ook wel met het andere blad het geval zal zijn. De Voorzitter brengt een bijzonder woord van dank aan de afdeeling Schagen, voor do vele moeite die zij zich getroost heeft inzake de herdenking van het 25-jarig bestaan van de federatie. Het jaarverslag. Door den Secretaris wordt het j'aarverslag uitge bracht. We vermelden eruit: Bij de federatie waren op 1 Januari 1935 aange sloten 19 afdeelingen met een totaal van ongeveer 2100 leden. Van de aangesloten afdeelingen kunnen we er praktisch 2 buiten beschouwing laten. Of op Wieringen en Texel nog van het bestaan van een afdeeling gesproken kan worden, is niet met zeker heid te zeggen. De propaganda, die we te Wierin gen, Texel, Oude Niedorp en Burgerbrug zouden maken, zooals het vorige jaarverslag vermeldt, heeft te Wieringen geen resultaat opgeleverd. Op Texel is om finantieele redenen door de fe deratie geen propaganda gemaakt. Gelukkiger wa ren we te Oude Niedorp en Burgerbrug. Te Oude Niedorp was het bereikte resultaat bevredigend: het is thans een afdeeling met bijna 40 leden en heeft een ijverig bestuur. Te Burgerbrug groeide de af deeling van 17 tot ruim 50 leden. Over de resultaten van den landdag te Nieuwe Niedorp valt niet te roemen. Gememoreerd wordt de herdenking van het 25jarig bestaan van de federatie en het jubileum van den heer Romar. Deze groote propaganda-avond op 23 Januari 1936 te Schagen gehouden, kan in elk opzicht geslaagd genoemd worden. Bijna alle aangesloten afdeelingen waren vertegenwoordigd, de federaties in Noordhol land hadden afgevaardigden gestuurd, voor het Hoofdbestuur was Ds. Van Krevelen aanwezig, ter wijl verder de zaal geheel gevuld was met belang stellenden. Het werd inderdaad een avond, waarop met ge noegen kan worden teruggezien. Een poging van het federatiebestuur, om door mid del van een propaganda-avond te Slootdorp te trach ten, in de Wieringermeer een afdeeling te stichten, faalde, letterlijk niemand was aanwezig en het fe deratiebestuur keerde huiswaarts met deze ervaring rijker, dat voorloopig in het nieuwe land wel geen afdeeling van den bond gesticht zal worden. Toch mag deze ervaring ons niet ontmoedigen. Toch zullen wij door moeten gaan op onzen weg, en propaganda maken, overal waar dat mogelijk is. Het verslag wordt onder dankzegging aanvaard. De Voorzitter spreekt nog eens zijn groote teleur stelling uit over het fiasco dat in de Wieringermeer werd geleden, voorloopig denkt het federatiebestuur niet meer om in dien hoek popaganda te maken. vVel dankt spr. den heer Kossen van Anna Paulowna voor de zeer welwillende houding die hij voor dien avond aannam. De rekening van den penningmeester wordt goed gekeurd, de ontvangsten bedroegen f 185.79, de uitga ven f 16S.90, batig saldo f 16.89. De feestavond in Ja nuari 1.1. was hierbij inbegrepen. Hulde wordt, ge bracht aan den penningmeester voor zijn keurig beheer. Dat er nog een batig saldo is, is te danken aan de subsidie die van het Hoofdbestuur werd ver kregen. Een landdag. Door het federatiebestuur wordt geen voorstel ge daan t.a.v. een te houden landdag. Het bestuur ge voelt er wel voor, maar allereerst dienen de ver schillende afdeelingen baar standpunt kenbaar te maken. Want als een landdag wordt gehouden, die nen het in de eerste plaats de afdeelingsbesturen daadwerkelijk aan dien landdag deel'te nemen. Bij de besprekingen komt naar voren, dat men wel het nut van een Ringlanddag inziet, maar dat het moeilijk is de leden in een leden vergadering te verkrijgen, dat zij den landdag zullen bezoeken. De ze moeilijkheden worden volkomen erkend, maar als de afgevaardigden oordeelen dat de landdag slagen moet, dan zal hij ook wel slagen. Wat de kosten be treft, wordt gewezen op de mogelijkheid dat voor dit jaar niet te rekenen valt op een subsidie van het Hoofdbestuur, omdat de federatie dit jaar voor haar herdenkingsavond reeds een subsidie heeft genoten. Weer een andere afgevaardigde wil de landdag uit stellen tot 1937, hot verkiezingsjaar. De Voorzitter deelt, mede, dat voor 1937 op het programma staat het houden van een verkiezings congres, toegankelijk voor afgevaardigden. Het ligt in de bedoeling hiervan een groote demonstratie te maken en fondsvorming vindt er reeds voor plaats en reeds zijn enkele honderden guldens bijeen. Het resultaat van de bespreking is, dat de meer derheid van de vergadering zich uitspreekt voor het houden van een landdag. Het federatiebestuur zal overleg plegen met de af deelingsbesturen te Schagen, Sint Maarten en Sint Maartensbrug, teneinde de plaats vast te stellen, waar de landdag zal worden gehouden. De Voorzitter dringt er nog op aan, dat de afdee lingen alle moeite doen, voor het collecteeren voor het in 1937 te houden congres. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering wordt benoemd de heer C. de Vries, tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer J. Romar. Behandeld wordt de beschrijvingsbrief voor de bondsvergadering. De Voorzitter wijst er op dat de agenda dier jaar vergadering zoo onbelangrijk is en spr. constateert dat daaruit blijkt dat het Hoofdbestuur weinig ac tief is in het maken van propaganda voor het idee van den bond. Dat verbaast spr., hij had verwacht dat als de tijden veranderen, de houding van het Hoofdbestuur ook zou veranderen. Die weinige acti viteit komt reeds direct tot uiting, omdat het jaar verslag nog niet is verschenen. De laksche houding van het Hoofdbestuur, zoo wordt door de afgevaar digde van Schagen geoordeeld, maakt het noodzake lijk dat zooveel mogelijk afdeelingen afgevaardigd worden. Een andere afgevaardigde oordeelt dat de hoofdbestuursleden allemaal troetelkinderen van de regeering zijn. Voorstellen voor de algemeene vergadering komen niet ter tafel. Wat het voeren van propaganda in een nieuwen vorm betreft, wordt door den Voorzitter nogmaals gewezen op de wenschelijkheid met alle mogelijke organisaties voeling to gaan houden over te verlee- nen medewerking teneinde te komen tot het dooi den Bond voorgestane doel: premievrij staatspen sioen. Juist in dezen crisistijd dienen de organisaties op te komen voor het belang van de ouden van dagen. Dat toch is geen politieke zaak maar een algemeene zaak. Verschillende organisaties dienen zich uit te spreken vóór of tegen staatspensioen. Afdeelingen van diverse organisaties kunnen een dergelijke uit spraak uitlokken. Reeds bleken enkele afgevaardigden in deze rich ting werkzaam te zijn geweest en besloten wordt, dat het Federatiebestuur een vragenlijst zal samenstel len, welke lijst dan naar diverse organisaties zal worden gezonden. Tot afgevaardigden voor de vergaderingen van de gecombineerde federaties in Noordholland worden benoemd de heeren C. de Vries en H. Woudenberg. De vergadering gaat accoord met, het bestuursvoor stel om het boekjaar der federatie te doen loopen van 1 April tot 31 Maart. Bij de rondvdaag spoort de afgevaardigde van de afdeeling Schagerbrug. de heer Zeeman, aan om via het afdeel)ngsbestuur pogingen aan te wenden het aantal leden uit te breiden. Spr. had het succes 40 nieuwe leden te werven. Applaus. Dg Voorzitter deelt nog mede, dat dc afdeeling Langcreis zich wel bij onze federatie zal aansluiten. Nadat de Voorzitter nogmaals heeft opgewekt krachtig te werken om het doel van don Bond te propageeren, volgt sluiting. AANBESTEDING. Door den architect den heer Chr. Dekker te Scha gen werd aanbesteed het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Hecrenboschstraat te Schagen, voor «mevr. de wed. C. Blaauboer te Anna Paulowna en Mej. M. Jimmink te Schagerbrug. Ingekomen waren 13 biljetten, t.w.: G. Koning, Schagen f 7799; P. Wardenaar, I-Iaringhuizen f 7755* ^/?«akker' SchaSen 1 7464; K. Kreijger, Oudesluis f 7432; D. Koning Schagen f 7424; G. H. Geus, Den Helder f 7385; W. Bruin, Anna Paulowna f 7220; J. Faus, N. Niedorp f 7077; Blaauboer en v. d. Hoven, Schagen f 6990; M. Schipper, Schagerbrug f 6977; J. Veuger, St. Maartensbrug f 6600; Chr. Groningen, Den Helder f6600; P. Broers, Anna Paulowna f6573. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. HOOGWOUD Uitvoering Harmonie. Zondagavond j.1. heeft de uitvoering van de too- neelverecniging „Harmonie", die door het ongeval, dat mej. Bood is overkomen, eenige weken uitge steld moest worden, in de zaal van café Modder plaats gehad. Voor een volle zaal sprak de heer C. Kuiper als voorzitter van „Harmonie" ee'n inleidend woord, waarbij hij alle aanwezigen dankte voor de talrijke opkomst en hoopte, dat zij een genoeglijken avond zouden hebben. De verwachtingen van den voorzit ter zijn ten volle verwezenlijkt en het applaus, dat na elk bedrijf weerklonk, getuigde van de waardee ring voor hetgeen geboden werd. Na afloop richtte de voorzitter enkele woorden van dank tot den regisseur, den heer Slikker uit Oudkarspel en verder tot allen, die tot het welsla gen van dezen avond hebben medegewerkt. Speciaal dacht hij hierbij aan de dames, die belangeloos hun ne medewerking hebben verleend. Dan is aan spr. nog het verzoek gericht om aan de vertolkster van den hoofdrol, in dit blijspel, Mej. C. Bood, een bloe menmand aan te bieden, door een onbekende ge- WOENSDAG 20 MEI. HILVERSUM (1875 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—C.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 Harmonium en sopraan; 12.15 Grampl; 12.30 Orgelspel; 1.15 Gram. pl; 2.15—3.45 Hollandsch Harp kwartet; 4.00 Alt; 5.00 Kinderuur; 6.00 Journ. weekoverzicht; 6.30 Afge staan; 7.00 Berichten; 7.15 Reportage; 7.30 Land- bouwhalfuur; 8.00 Berichten; 8.15 Apeldoornsch Mannenkoor, bas-bariton. Oostelijk Kamerorkest en pianiste; 9.05 Dr. J. Smit: Slagen of zakken; 9.35 Vervolg concert; 10.35 Berichten; 10.4011.30 Gr.pl. HILVERSUM (301 M.) VAR A-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Kookpraatje; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Dc Flierefluiters, voordracht, religieus-socialistische causerie en graim. pl; 2.00 Voor de vrouwen; 2.15 Grampl; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel; 6.00 „The Lucky Stars"; 6.30 R.V.U.: Dr. J. Luning Prak: H.B.S. en Lyceum; 7.00 Sportuifzending; 7.15 „De Roodborstjes"; 7.40 Historische causerie; 8.05 Berichten; 8.15 VARA- Maandrevue mmv, de Flierefluiters en solisten; 8.15 Grampl; 9.00 Radiotooneel; 9.45 R'damsch Philh. Orkest, koor en solisten; 11.00 Mignon-kwintet; 11.30 —12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC-Em- pire-orlcest mmv. violist; 1.35—2.20 Grampl; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sted. Orkest Bourneimouth mvv. violist; 5.05 Het MacArthur Kwintet; 5.35 Dansmu ziek; 6.20 Berichten; 6.50 Cembalorecital; 7.10 Cau serie over de Thames; 7.25 Landbouwpraatje; 7.50 Dansmuziek; 8.35 Radiotooneel; 9.50 Berichten; 10.20 BBC-Revue-koor en Variété-orkest; 10.40 Strijk-octet; 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 en 2.50 Orkestconcert; 4.20 Grampl; 5.50 Orkest concert; 8.20 Pianorecital; 9.05 Radiotooneel; 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M* 6.50 Orkestconcert; 12.20 Populair concert; 12.35 Lanr des-Symphonie-orkest Saarpfalz; 2.35 Grampl; 4.50 Omroeporkest; 6.20 Piano en zang; 7.20 Grampl; 8.35 „Winde wehn, Schiffe gelm"; 9.05 Omroeporkest; 10.50—12.20 Omroepkleinorkest, pianoduo en solis ten. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Salonorkest; 6.50 en 7.20 Grampl; 8.20 Wagnerconcert; 10.30—11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl; 12.40 Zang; 12.50 Salonorkest; 1.50 Zang; 2.002.20 en 5.20 Grampl; 5.50 Vioolrecital; 6.10, 6.35 en 7.10 Grampl; 8.20 Omroeporkest en zang; 10.30 Grampl; 10.4511.20 Harmonicamuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Reportage; 9.05 „Winde wehn, Schiffe gehn"; 9.35 Liederen en Marschen der beweging; 10.20 Be richten; 10.35 Olympia-nieuws; 10.50 Viool en piano; 11.05 Weerbericht; 11.2012.20 Populair concert en Dansmuziek. schonken, aan welk verzoek hij gaarne voldoet, en met een toepasselijk speeohje wordt de bloemen hulde overhandigd. Daarna volgde nog een gezellig bal. Ernstige aanrijding. Op den Boekehveg heeft Zondagmiddag een vrij ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Uit de richting Aartswoud kwam op de Gouwe een auto met een kalmen gang aanrijden, terwijl uit de richting Weere op den Boekeiweg een ca. 20-jarig meisje uit Abbc- kerk kwam aanfietsen'. Juist op het kruispunt ont moetten zij elkaar, waarbij het meisje door bedoelde auto werd aangereden. Het ongeluk is vrij zeker te wijten aan de onoplettendheid van de wielrijdster, die de auto niet bijtijds opmerkte. Het slachtoffer werd met een diepe wonde aan den arm opgenomen, terwijl de dokters de Vries uit Benningbroek, Pool Uit Hoogwoud en v. Zinderen Bakker uit Abbekerk ook kneuzingen constateerden. Mej. Blokker werd naar „de Villa" te Hoorn vervoerd. Naar wij verne men, heeft zij een vrij rustigen nacht gehad. Van een en ander is door den gemeenteveldwachter pro ces-verbaal opgemaakt OUDE NIEDORP Bond van Staatspensionneering Een dezer dagen had een vergadering plaats van de afd. Oude Niedorp van den bond voor staatspensi onneering. De voorz. de heer Helleman opende de vergadering Hierna werden de notulen voorgelezen en goedgek. Naar het congres te Amsterdam zullen wegens fi nantieele redenen geen afgevaardigden worden ge zonden. Uit het financieel overzicht bleek, dat de kasstand ongeveer onveranderd is gebleven. De opvoering van het tooneelstuk „Het licht in den nacht" leverde een klein nadeelig saldo op, dat door de vereeniging voor hare rekening werd genomen. In de rondvraag kwam ter sprake het plegen van overleg tusschen den bond van staatsp. en de vereen. Plaatselijk Belang. Besloten werd een gecombineerde bestuursvergadering te houden. Hierna sluiting. Zwembad. Binnenkort zal het geheel vernieuwde zwembad worden geopend. Wanneer het weer medewerkt, zal het ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken. Veleden Zondag waren reeds 125 personen aan het strand, zoodat het den geheelen Zondag druk geweest Bij K.B. van 28 April ƒ.1. werd goedgekeurd liet raadsbesluit tot heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Door Gedeputeerde Staten van Noordholland werd goedgekeurd het raadsbesluit tot overdracht van de Leijerbrug aan de Provincie Noordholland. S C H O O R L Een gelukje. De lotendebitant N. J. Vermeer heeft weer eens een gelukje gehad. Reeds eerder zijn bij dezen ge luksvogel belangrijke prijzen gevallen, o.a. de f50.000. Nu viel op no. 294 de f25.000. Wel een mooi succes voor dit gelukskantoor. Sloep weggedreven. De heeren Meijer en Wijnjeterp, hebben den ge- heelen_ winter gezwoegd en gespaard om een zee waardige sloep te maken en hun werk was zoover gevorderd, dat men de vorige week besloot een proeftocht te maken bij Camperduin. De sloep bleek zeer zeewaardig te zijn, zoodat de heeren met vol doening op hun werk kondon terugzien. Nadat de proeftocht achter den rug was, werd de sloep op 't strand getrokken. Echter bleken de scheepsbouwers geen goede zeelui te zijn, ze trok ken althans de boot niet ver genoeg op 't droge, zoodat na enkele oogenblikken de nieuwelin, weer zee had gekozen en op eigen houtje een reis ring maken. Voor de betrokkenen is dit een minder prettige gewaarwording, want de sloep zal wel niet uit eigen beweging terug komen, zoodat alle werkien en .ploeteren voor niet*, is geweest.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6