et huis Arrondissements-Rechtbank |>ijl RAAD HOOGWOUD AKKERTJE Woensdag 20 Mei 1936. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. No. 9981 met de te Alkmaar. Vergadering van den raad op Maandag 18 Mei '36, morgens om 11 uur. Voorzitter de heer D. Hoogentooom, burgemeester, tevens secretaris. Afwezig is de heer Schilder. De Voorzitter opent de vergadering en doet mede- öeeling van de ongesteldheid van den heer Schilder; spr. wenscht hem een spoedig herstel toe. De notulen worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken. Een schrijven van Z.E. den Minister van Sociale Zaken, dat de werkverschaffing aan de Pade, waar voor eventueel subsidie uit het Werkloosheidssubsi- diefonds zal worden verleend, onder dezelfde voor waarden kan worden voortgezet, voorloopig tot en met 30 Mei 1936 verlenging is aangevraagd. Een schrijven van de Ministers van Binnenl. Za ken en Financiën, waarbij het bedrag der uitkeering, bedoeld in art. 3 letter b der wet van 15 Juli 1929, betreffende de wedden van burgemeester en of secre- itaris, voor deze gemeente is vastgesteld op f 3000. Een schrijven van heeren Ged. Staten, waarbij op (het raadsbesluit van deze gemeente tot vaststelling [van eene verordening op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting (tot 1 Mei 1937) de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Een schrijven van heeren Ged. Staten, houdende [vrijstelling van het geven van vrije- en ordeoefenin gen der gymnastiek aan de openbare lagere scholen, alhier ,tot 1 Januari 1937. Proces-verbaal van de opneming van kas en boe ken van den ontvanger. Verslag van de Handelsavondschool, uitgaande [van de Schager Handeldrijvende en Industrieele Mid denstand vereeniging; er waren 5 leerlingen van Hoogwoud. Een schrijven van mej. A. G. Bakker te Amsterdam, 'dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aan de o. 1. school aan de Kerkelaan aanvaardt. Een schrijven van den heer W. de Ruiter, waarbij Ihij dank zegt voor het hem toegekende pensioen. .Voor kennisgeving aangenomen. Begrooting 1936. De begrooting 1936 is teruggekomen, waarbij werd opgemerkt, dat de post, kosten voor Werkloosheids- zorg met 1.000 kan worden verlaagd, als gevolg van bet rouleeringsysteem en gebracht kan worden van 16.000 op f 15000. De belastingbijdrage wordt f 3.075, terwijl het salaris van den gemeentegeneesheer ver jaagd kan worden. Deze laatste opmerking begreep de Voorzitter even- Wel niet goed; men weet toch wat we van plan zijn met den gemeentegeneesheer en het salaris is reeds verlaagd. Verder gaf men in overweging de vergoeding voor bijgewoonde vergaderingen voor de raadsleden te Verlagen en Voorzitter vroeg daaromtrent het oordeel Van den raad. De heer Vijn: Zijn we dan uit den brand? De Voorzitter had berekend, dat het een besparing Van f 25 per jaar zou opleveren. De heer Bossen evenals de heer Glas verzette zich ook tegen een verlaging. Met algemeene stemmen werd besloten niet aan 'dit verlangen te voldoen. Overigens had men geen bezwaren en de begroo- Jing werd aldus gewijzigd vastgesteld. Begrooting 1935. Bij de begrooting 1935 had men eveneens weer een opmerking gemaakt: de kosten voor werkverschaf fing, geraamd op f 10.000 moesten verminderd wor den met f 1200 en na een toelichting van den Voor zitter werd ook tot deze wijziging besloten. De heer Vijn: Is nu het gezeur uit of komt er nog meer over die begrooting 1935? De Voorzitter: De rekening komt nog. De heer Vijn: Ja, ja, dat begrijp ik. De Voorzitter zegt, dat de rekening er ten nauw ste mee samenhangt. Geen melk aan schoolkinderen. N.a.v. het voorstel van den heer Bossen om aan de kinderen op de lagere scholen melk te verstrekken, brachten B. en W .een advies uit. Zij vroegen zich af of ondervoeding gebleken was en beantwoordden deze vraag met: nee. Mocht zulks evenwel wel het geval worden ,dan zal direct hulp worden verleend. De noodzakelijkheid is niet gebleken. Blijft over de wenschelijkheid en dan zien we naast de voordeelen ook de bezwaren en wel dat de melk gekookt moet worden en de distributie storend op het onderwijs zal werken. En bovendien zal de verstrekking van melk kosten, gerekend naar 3 cent per L. f 800 per jaar. B. en W. meenen dan ook afwijzend op dit voorstel te moeten adviseeren. De heer Bossen vroeg of er geïnformeerd was bij de dokters. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Bossen zegt alle dagen langs den weg te zijn. Spr. heeft wel huismoeders gesproken, die geen melk meer geven kunnen, vooral ook door de in voering van de rouleering. De Voorzitter zegt niet alle hoofden der scholen te hebben gesproken over deze kwestie; we zullen ze aanschrijven. De heer Vijn: f 800 is te laag, er komt nog wel eens f 800 bij. De heer Bossen: Steunt de overheid niet? Spr. wijst nog eens op het nut van de zaak, maar kan zich tenslotte toch met het voorstel van B. en W. vereenigen. De hoofden worden dus aangeschreven, en moch ten zich toch gevallen van ondervoeding voordoen, dan zal niet geaarzeld worden, maatregelen te ne men. Wegverbreeding. B. en W. adviseeren niet in te gaan op het voor stel tot aankoop van grond van den heer Schoone- wil voor wegverbreeding. Wordt de weg verbreed, dan moet de grond gekocht worden door het Am bacht, de Vier Noorder Koggen. De heer Bossen: Zou de Kogge het overnemen willen. De Voorzitter: Dat zou te verzoeken zijn. Spr. wijst er op, dat meerdere gedeelten zijn gekocht en men wel wegverbreeding voor heeft. De heer Bossen: Het is een gevaarlijke hoek. De heer Vijn: Dat blijft het, of het huis moet ook weg. De heer Bossen geeft dat toe. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Voor verloskundige hulp. B. en W. adviseeren eveneens afwijzend op het verzoek van den Bond van Groote Gezinnen, een fi- nancieele tegemoetkoming te verleenen voor verlos kundige hulp. Zij oordeelen het beter ieder geval op zichzelf te behandelen. De heer Groen zou het toch wenschelijk vinden, wanneer aan de mcnschen, die zich in zoo'n positie bevinden, wat steun werd gegeven. De Voorzitter zegt, dat het bij verordening moeilijk is te bepalen, men kan beter elk geval apart bekij ken. De heer Bossen vraagt zich af, waar je je kinde deren feitelijk voor opvoedt. Spr. wijst naar de in cidenten in Abessinië en merkt op, dat ze beter niet geboren kunnen worden. De Voorzitter wil over zulke persoonlijke zaken liever niet spreken. De heer Bossen: Maar ik wou het toch even zeggen. Ook van andere kanten oordeelt men het beter hierop niet in te gaan. Het voorstel van B. en W. wordt hierna z.h.s. aan genomen. Geldleening. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan voor de dekking van de nadeelige saldi over de ja ren 1933 en 1934 en wel een leening van f 12.000 te gen een rente van 4% pet. De Voorzitter licht dit voorstel toe. De heer Vijn begrijpt het niet goed; alle jaren hebben we te kort, er moet toch iets batigs tegen over staan; het geld moet ergens vandaan komen. Als m'n portemonnaie leeg is, hoe moet er dan weer wat inkomen. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Vijn het zich even anders voorstellen moet; n.1. de leege portemon naie van den zoon en de volle geldbuidel van den vader! De heer Klaver: Nou weten we genoeg! Kohier hondenbelasting. Vastgesteld wordt een kohier hondenbelasting tot een bedrag van f 405. Reglement Burg. Armbestuur. Gewijzigd wordt het reglement van het Burgerlijk Armbestuur, het betreft hier een wijziging van ad ministratieven aard. Aangegaan wordt de regeling inzake de exploitatie van den destructor en gewijzigd de overeenkomst met de keuringskringen Spanbroek en Midwoud. De Voorzitter geloofde niet dat hiertegen bezwaar bestond. De heer Vijn: Alleen een beetje duur. De Voorzitter merkte op, dat het hier een loopen- de zaak betrof. De heer Vijn gaf dit toe. Vastgesteld werd een verordening, waarbij ver klaard wordt, welke verordeningen, tegen wier over treding straf is bedreigd, nog gelden. Aangeboden werd het gemeenteverslag 1931 tot en met 1935, wat bij de leden zal circuleeren. De heer Groen had er reeds kennis mee gemaakt en noemde het een mooi overzicht. De rondvraag. De schoolkwestie met Sijbekarspel. De heer Bossen vroeg hoe het stond met de terug betaling van gelden voor leerlingen aan de bijzon dere school in de gemeente Sijbekarspel. De Voorzitter antwoordt, dat hierover met Sijbe karspel geen correspondentie meer is gevoerd. In een krantenverslag kon men lezen, dat Sijbekars pel een proces wil gaan voeren, wanneer Hoogwoud niet betaalt. Spr. vestigt er evenwel de aandacht op, dat de nota nog nooit is ingediend. De heer Vijn: Er is dus nog geen zekerheid. De Voorzitter zegt, dat wanneer Sijbekarspel op dezelfde wijze voortgaat met -berekenen, Hoogwoud niet zal betalen. De Voorzitter zet dan uiteen, hoe volgens hem de norm moet worden vastgesteld, volgens welke de vergoeding berekend moet worden, een en an der aan de hand van de art. 101 en 104 der l.o.-wet. en hoe Sijbekarspel het berekent. De heer Vijn: Dat kan je wel opdrijven totdat er geen betalen meer aan is. De Voorzitter: Daar kan een groote winst uit ge maakt worden. Spr. zegt dat volgens art. 106 of 107 wij zelf te bepalen hebben, wat we moeten betalen en dat zal gebeuren ook. De heer Bossen informeert hoeveel we zoo ongeveer te goed hebben. De Voorzitter: Een paar duizend gulden. De heer Bossen: Dat is dan een aardig handeltje. De Voorzitter: De exploitatie van de school kost Sijbekarspel niets, dat betalen Abbekerk en Hoog woud wel! De stierenkeuring. De heer Bossen informeert naar de stierenkeuring, die voor de school is gehouden. De Voorzitter zegt, dat het vorig jaar op Zaterdag was en er dus geen bezwaar tegen die plaats was. Wanneer er school was, zou men echter b.v. naar de Pade moeten. Nu kwamen ze toevallig net op een dag, dat spr. niet thuis was, anders was het niet gebeurd. Een maand tevoren had spr. nog geschre ven, het voor de school niet te willen hebben. De heer Bossen: Ik vindt het wel een beetje sneu. De heer Glas noemt de gelegenheid slecht. De heer Bossen: Het was een heele markt! De heer Bossen geeft verder nog in overweging het perceel van den onderwijzer den heer Oepkes een streek verf te geven en wijst op het schuurtje, dat bezig is, te verzakken. De heer Schoonewil zou de kleine tuinders steun willen geven. De Voorzitter zegt, dat de kleine tuinders niet in den steun mogen vallen, wel in de werkverschaffing. De heer Schoonewil noemt dat een bezwaar. Spr. gelooft, dat steun voor alle betrokken partijen gun stiger zou werken; steun toch is goedkooper. De Voorzitter merkt nog op, dat wanneer alle tuin- dertjes aan het werk gezet werden er voor de ande ren weer niets overbleef. Op een vraag van den heer Groen, of het niet mogelijk zou zijn, een laag teer te leggen bij de molen van Bos, waar alles wordt stukgereden, zegde de Voorzitter toe zich in verbinding te zullen stel len met de Vier Noorder Koggen. Hierna sluiting. FEUILLETON Naar heft Engelsch door A. E. W. Mason 2. „Dan zullen wij ook deze of gene herrie moeten maken", sprak hij snel, en hij sloot den tweeden brief weg bij den eersten. Doch het viel mijn heer Haslitt een weinig moeilijk, zijn hoofd ter stond bij zijn werk te bepalen Het kleine meis je was daarginds in dat groote huis te Dijon, zonder één van haar landgenooten bij haarl Hij stond eensklaps uit zijn stoel op en ging over den corridor naar het kantoor van zijn jonge ren deelgenoot in de firma. „Jim, je bent dezen winter te Monte-Carlo ge weest", zeide hij. „Ja, een week" antwoordde Jim Frobisher. ,Ik meen je gevraagd te hebben, toen een be zoek te brengen aan een cliënte van ons, die daar een villa bezit Mevrouw Harlowe". Jim Frobisher knikte toestemmend. „Ik ben daar ook geweest. Doch Mevrouw Harlowe was ziek. Er was een nichtje, doch deze was uit. „Je hebt dus niemand gesproken?" vroeg Je- remy Haslitt. i,Neen, dat is niet Juist", verbeterde Jim. ;,Ik Neem bij Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatische pijnen^ zag een vreemden snuiter die naar de deur kwam om Mevrouw Harlowe te verontschuldigen een Rus". „Borei Waberski". voltooide mijnheer Haslitt „Zoo heette hij. Mijnheer Haslitt was er bij gaan zitten. „Vertel mij eens wat van hem, Jim". Jim Frobisher zat eenige oogenblikken recht voor zich uit te kijken. Hij was een jonge man van zes en twintig jaren, die erst sedert het vorige jaar deelgenoot in de firma geworden was. Hoewel kordaat genoeg wanneer snel han delen werd vereischt, ging hij zeer omzichtig te werk bij beoordeeling van het karakter van an deren; en een zeker ontzag dat hij voor den ou den Jeremy Haslitt koesterde, deed hem nog omzichtiger zijn, wanheer het zaken betrof van de firma. Eindelijk kwam zijn antwoord. „Hij is een lange, slungelachtige kerel, met ruige, grijze haren, die als pieken boven een smal voorhoofd zijn geplant en met een paar woeste oogen. Hij deed mij denken aan een ma rionet, waarvan de draden een beetje los zijn ge spannen. Ik houd het er voor, dat hij wat over dreven en licht voor aandoeningen vatbaar is. Met zeer lange vingers, die bruin waren van de sigaretteneindjes, stond hij aan zijn knevel te plukken. De soort van man, die voor niets zou terugschrikken, indien het er op aan kwam Mijnheer Haslitt glimlachte. „Precies zoals ik hem mij had voorgesteld, „Maakt hij het u lastig?" vroeg Jim. „Tot dusver nog niet", antwoordde mijnheer Haslitt. „Doch Mevrouw Harlowe is overleden, en thans vrees ik, dat hij het mij lastig maken zal. Speelde hij ook aan de groene tafels? „Ja, en tamelijk hoog ook," zeide Jim. „Ik veronderstel, dat hij leefde op kosten van Me vrouw Harlowe". VOOR DEN POLITIERECHTER. Ziting van Maandag 18 Mei. RIJKSADVOCAAT MR. SEIJLHOUWER SPEELT DE HELDENROL VAN MUSSOLINI. Het was vandaag weer de dag van glorie voor dien nieuwe Rijksadvocaat, meester Seijlhouwer, die met zijn belangwekkend uiterlijk van een Spaansche grande uit den tijd der Spaansche inqui sitie in 1483 onder Ferdinand en Isabella thans in de gelegenheid was de rol van Mussolini te imiteeren en was aangewezen om in een serie van 42 belas tingzaken de justitieele lakens te mogen uitdeelen, nadat door den Politierechter een tweetal voorw. vonnissen, met gesloten deuren behandeld, waren afgedaan. Een aanvang werd genomen met de behandeling van een 25-tal overtredingen der Motorrijtuigenbe lastingwet, zooals deze lumineuze uitvinding, tot on dersteuning der steeds in verval van krachten toene mende staatkas thans wordt gekwalificeerd. Voorts stonden op het programma 9 zondaars, die niet had den voldaan aan hun verplichtingen met betrekking tot de aangifte van hun inkomsten en werd de cli max bereikt met een half dozijn gevallen, aange duid als overtredingen van art. 13 van de Wet van 19 Maart 1932, smokkelhandel in sigarettenpapier, alsmede een fel bestreden poging tot vervaardiging van goedkoope volksjandoedel, metb ehulp van een clandestiene distillatie-ketel, die wel bestemd waren om hopelijk de meeste boeteduiten in de kaarbenpot van mr. Oud te werken. Motorrijtuigenbelastingwet. Jac. Fontijn, Gastricum, directeur, f50 boete of 25 dg.^ Joh. de Reus, Den Helder, matroos-chauffeur, f0.50 boete of 1 dag; Maarten de Waal, Amster dam, caféhouder, f20 of 5 dg.; Dirk de Waal, Am sterdam, chauffeur, f0.50 of 1 dag; Jan Jac. van Arum, Amsterdam, expediteur, f 15 of 10 dg.; Joh. Lour. v. Beek, Zaandam, monteur, f 10 of 5 dg.; Mareus Bolle, Amsterdam, koopman, f 10 of 5 dg.; Feeke Bolt, Groningen, zeeman, f7.50 boete of 3 dg.; Jan Brouwer, Texel, vrachtrijder, f20 of 10 dg.; Corn. Gcr. Bruin, Zuidscharwoude, chauffeur, f0.50 of 1 dag; Hendr. Dito, Den Helder, commissionnair, f30 of 10 dg.; Bafina Dros, Texel, zonderb eroep, f3 of 1 dag; Jacob Hoekstra, Idskenhuizcn, vrachtrijder, f25 of 10 dg.; A. C. J. A. Huisman, Hoorn, chauf feur, f 10 of 5 dg.; Simon Hendr. Koopman, Alk maar, smid, f5 of 2 dg.; Luutse Kroeze, Amster dam, schilder, aangehouden tot 22 Juni;-Joh. Hendr. ,Dat vermoed ik ook", hernam mijnheer Has litt, terwijl hij eenige oogenblikken in gepeins bleef zitten. Toen liet hij volgen: „Het is jammer dat je Betty Harlowe niet ontmoet hebt. Toen ik vijf jaren geleden naar het Zuiden van Frank rijk op weg was, heb ik een bezoek gebracht aan Dijon; Simon Harlowe, de echtgenoot, was des tijds nog in leven. Betty was een bakvisch, met lange beenen in een paar zwart zijden kouzen, een bleek, frisch gelaat en donkere haren en groote oogen e envrij aardig, knap ding". Mijnheer Haslitt schoof onrustig in zijn stoel heen en weer. Dat oude huis met zijn grooten tuin vol kastanjeboomen en sycamorem en dat meisje daar alleen met een gegriefden en hal ven gek van een man, die kwaad voor haar brouwde deze voorstelling was mijnheer Has litt niet naar den zin! „Jim". zeide hij eensklaps, „zou je het met je werk zoo kunnen schikken, dat je terstond op reis zoudt kunnen gaan, indien het vereischt mocht worden?" ,Jim keek verrast op. Reizen en veel drukte maken, zooals sommige firma' s de zaken aan pakten, vormden in den regel niet de gedragslijn. Zoo de inrichting van hun kantoor hoogst een voudig was, hun methoden waren deftig; oliën'- ten mochten aandringen, doch met haasten en reppen hield de firma zich niet op. Deze of gene procureur, met wien zij te doen hadden, moest dat maar begrijpen. En nu drong Mr. Haslitt zelf met zijn witte haren en eigenaardig bolrond ge laat, half kinderlijk, en half scherp vooruitziend er warlijk zij zijn jongeren confrater op aan dat deze in een wip gereed zou staan, naar het Vas teland te vertrekken. „Och, dat zou wel kunnen", antwoordde Jim, en mijnheer Haslitt schonk hem een goedkeuren den blik. Schroder, Amsterdam, chauffeur, aangehouden tot 22 Juni; Klaas Kroon, Opperdoes, vrachtrijder, fl boete of 1 dag; Adr. Schoo, Sassenheim, bollen- kweeker, f5 boete of 5 dagen; Maarten Smit, Den Helder, zonder beroep, f50 of 10 dagen; Maria M. W. M. Schlotman, Ajmsterdaini, zonder beroep, f25 of 5 dagen; Adr. Wieringa, Den Helder, chauffeur, f0.50 of 1 dag; Joh. Winter, Alkmaar, reiziger, f0.50 of ld ag; Jan Wijma, Den Helder, Marinier, f6 boete of 2d g.; Jan Haulo, tS. aMarten, broodventer, f12 of 6 dg. Inkomstenbelasting. Joh'. Buisman, Hoogkarspel, landbouwer, f 10 boete of 5dagen; Frans Groot, Hoorn, expediteur, f10 boe te of 10 dagen; Corn. Dirk Klos, Medemblik, aan nemer, f5 of 2 dagen; Pieter Gerk Oberman, Mid- denmeer, houthandelaar, geen vonnis; Albert Lief hebber, Enkhuizen, arbeider, f15 boete of 15 dagen; Daniël Radeker, Medemblik, boekhouder, aangehou den tot 22 Juni; Joh. Rankema, Hoorn, bloemist, f7.50 boete of 3 dagen; Jacob Fillippus Zwaan, Hoorn, directeur, f 15 boete of 15 dagen; Jans Marie Zwaan, Hoorn, boekhoudster, f 15 boete of 15 dagen. Inkomsten, en Vermogensbelastingwet Jan Bregman, Berkhout, veehouder, 2 keer f10 boete of 2 keer 10 dagen; Corn. Stapel, Berkhout, veehouder, 2 keer f 10 boete of 2 keer 10 dagen. Art. 13 Wet 19 Maart 1932. Sijbren Brouwer, Den Helder, kruidenier, f 15 boet© of 15 dagen en 2 maanden voorw.; Willem Breiders, Den Helder, grondwerker, aangehouden tot 22 Juni; Nicolaas Kiep, Koedijk, koopman, 2 maanden gev.; Petr. v. Amers, Medemblik, schilder en winkelier, J15 boete of 10 dagen; Simon Petr. Stevers, Haren karspel, caféhouder-winkelier, 1 maand hechtenis; Jan Vel, Venhuizen, 17.50 of 3 dagen. Hoorn. GEEN TOON DE SOEP OF BIJS DE SIJP! Inderdaad, 'n met bloed en misdaden overladen Ossenaar was de vischventer Cornelis Duin te Hoorn, die wat zijn leeftijd betrof, juist Abraham had gezien, voorzeker niet! Tegen den thans gel denden marktprijs 25 piek, had hij een antidiluvi- aansch fordje bemachtigd en alstoen gebruik ge maakt van het bestaande nunwnerbewijs, dat de kooper heel gaarne op dien koop toegaf. Hij tufte op deze wijze geruimen tijd met zijn hijgend vehi- Kei «e Hoornsche krentebollenwereld door, tot einde- Uk n gespitste controleur der motor- en rijwielwet plus reglement, de overtreding, die gewichtig genoeg schijnt om onder het ressort van den politierechter te vallen, ontdekte, met gevolg dat de boot an was en de gemoedelijke Kees, die nota bene nog beschik te over een bloedeigen nummerbewijs, dat hij in de a van de Imenkast had laten beschimmelen, werd veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Zoo oogen- Jim Frobisher bezat een ongewone eigenschap waarvan zijn kennissen, zelfs zijn vrienden, niet dan de uiterlijke teekenen kenden. Hij was. een eenzelfvig mensch. Tot dusverre hadden rs^er weinig menschen hem iets kunnen schelen, en zelfs buiten deze zeer weinigen, kon hij het stel len. Het was een hartstocht van hem, te voelen, dat het leven en de middelen voor zijn leven niet afhankelijk waren van het toedoen van menschen die er voor betaald werden; en de vrije maanden van zijn leven, had hij tot het voldoen aan dien hartstocht benut. Een half overdekte zeilboot, die door één man kon worden bemand, een bergstok, een buks, een onuitputtelijk boek of 2 waarin hij kon lezen deze en de sterren en zijn eigen gedachten waren zijn metgezellen geweest bij menigen langdurigen tocht; en dientengevolge had hij iets on toeschietelijks over zich gekregen wat hem terstond van zijn medemensch onder scheidde. Een bedriegelijk iets, daar het som tijds wel eens 'n vertrouwelijkheid aanmoedigde waarvoor geen voldoende rechtvaardigheid be stond. En thans was het juist dit iets, wat mijn heer Haslitt zijn gevolgtrekking deed maken. „Hij is juist de man om kerels als die Boris Weberski op hun plaats te zetten'", dacht hij, doch zeide het niet hardop. Wat hij zeide was dit: „Misschien zal het in het geheel niet noodig zijn. Betty Harlowe heeft een Franschen rechts geleerde. Die zal zijn zaken wel kennen. Trou wens...." en hij lachte, toen een volzin uit den tweeden brief van Waberski hem te binnen schoot, „Betty schijnt uitmuntend in staat, voor zich zelve te zorgen. Wij zullen zien"" Hij ging naar zijn eigen kantoor terug, en een week lang hoorde hij verder niets uit Dijon Inder daad was zijn bezorgdheid geheel van hem gewe ken, toen er plotseling opzienbarend nieuws aan-

Schager Courant | 1936 | | pagina 11