1 VROUW «ODL ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. VOORJAARSKUREN MET MELK. GEKLEEDE ZOMER HOEDEN. Tegen Mei ziet men reeds echte zomerhoe den dragen, daarvóór waren het meermalen slechts combinaties van stroo en vilt of zijde. Bij de dunne zomerja ponnetjes van georget- te, zijde, organdie en soortgelijke weefsels, worden groote hoeden gedragen. De breede, soepele modellen hebben veelal een mooie golvende lijn en een garneering van bloemen, nu eens om den bol, dan weer alleen een groote toef in het midden. Modern blijft de rand tulle om den buitenrand, welke stijf uitstaat of soms ook wel naar beneden hangt De kleine voilettes blijven zeer in den smaak vallen op de co- quette middaghoedjes. De sportieve modellen zijn dikwijls van wit of gekleurd linnen en vra gen geen andere gar neering dan een band om den bol. De mate lots van fijn donker stroo hebben nu eens 'n toef kleine, veelkleurige bloemetjes middenvóór, dan weer een noncha lant door den bol ge stoken helroode of groe ne veer. Een feit is, dat de hoedenindustrie steeds vindingrijker wordt, niet alleen in het lan- ceeren van nieuwe modellen, doch even eens in de samenstelling van het mate riaal. Bangkok behoort nog steeds tot de mooie, fijne stroosoorten, evenals de Pa namahoeden, die sportief en toch gekleed staan. Cellophaan, paardehaar, glansgaren, raffia zijn dankbaar materiaal om in com binatie met stroo tot een mooi geheel ge vormd te worden. De groote gekleede hoeden hebben veel al een tulle garneering, soms ook bloemen met een waas van tulle overtrokken, doch deze zijn in den regel slechts geschikt MODEGRILLEN. Eenvoudige en gekleede blouses. De blouses, die de mode dit jaar brengt, zijn bijzonder aardig van coupe en hebben 't groote voordeel, dat zij slechts weinig stof vra gen. Iedere vrouw, die de naald kan hanteeren kan zich aan het maken van deze modellen wa gen. Ze zijn dan ook in derdaad buitengewoon geschikt om iedere vrouw, die over weinig middelen beschikt, toch de noodige verandering in haar kleeding moge lijk te maken. Blouses vragen slechts weinig materiaal en voor weinig geld kan men' aardige lapjes koo- pen, voor eenvoudige- zoowel als voor geklee de modellen. Het groote voordeel is, dat men bij één rok telkens 'n andere blou se kan dragen, vooral bij zwart. De gestreepte sportieve blouse van waschzijde of linnen in vestmodel kleedt zeer af, terwijl door de schuine streep in het midden het al te een tonige op alleszins geschikte wijze ont breekt. Sluiting met knoopen en ceintuur vanaf de naden van het middenstuk. De blouse in het midden is van effen zijde en sluit met decoratieve knoopen, heeft op zijde een geplisseerd stuk, terwijl de ruimte van de pofmouwen met kleine plooitjes wordt verwerkt. Rechts is een model met zeer ruime strook, die nage noeg tot het middel reikt; kleine pofmou wen, die aan den bovenarm en schou^prs meerdere malen zijn ingehaald. Imprimé satin is mooi voor een gekleede avondblouse, zooals de linker afbeelding te zien geeft, die met smalle plissé's is ge garneerd en drie-kwart lange mouwen heeft. Tegen bloedarmoede, nierziekte, even als tegen verschillende ontstekingen is mierikswortel aan te bevelen. Men neemt twee eetlepels van deze geraspte wortel, twee eetlepels honing, sap van y2 citroen en y4 L. melk en laat dit tesamen zachtjes trekken, niet koken, zeeft het en gebruikt hiervan kleine hoeveelheden over enkele dagen verdeeld. Honingmelk is uitstekend tegen hoesten en keelpijn. De melk wordt goed warm ge maakt, b.v. yd L. en hierin lost men roe rende een eetlepel zuivere bijenhoning op. Warm drinken vóór het naar bed gaan. Vooral witte japonnen bieden voor ge kleurde garneeringen wel zeer vele mo gelijkheden, b.v. in den vorm van een roode matrozenkraag met das. Zeer apart zijn details als onze afbeelding te zien geeft, waarbij hoed, tasch, shawltje en ceintuur één geheel vormen en buitenge woon aardig werken. 1 Handschoenen verheugen zich in de bij- bloeiende heester en niet minder aardige kussens. In woonkamers zullen bij voor keur kussens gebruikt worden, die aan practische eischen voldoen en inderdaad gebruikt kunnen worden. Men moet niet steeds angstvallig behoeven toe te zien, wanneer de huisgenooten zich in een fauteuil vleien of op den divan en een kussen achter het hoofd duwen of in den rug, om het zich eens echt gemakkelijk te maken. Sierkussens behooren in salons en niet in woon- of zitkamers thuis. Kussens met een overtrek van haak- of breiwerk kunnen tegen een duwtje, terwijl handgeweven kussens evenmin ontzien be- Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent -f 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36. Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „liet Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen ls uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kenissen. die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op 'eze krant biedt, te genieten. BLOUSE. G 43. Prijs per patroon f 0.25 plus 5 ct. voor administratie- en verzendkosten. Bij de mantelcostumes worden bij voor keur aardige licht gekleurde blouses ge dragen. Kunstzijde komt hiervoor zeker in aanmerking, b.v. met een moes in een of meerdere kleuren. Het weergegeven model heeft schouder stukken en de ruimte aan de schouders wordt ingehaald en gelijk verdeeld. Om de halsuitsnijding geeft een shawlkraag steeds een flatteuze afwerking. De strik, die van hetzelfde materiaal is gemaakt wordt bij een gehouden met een clips. De blousemouwen worden met een smal le manchet afgewerkt. Verkrijgbaar in de maten 4042-»-44 en 46. hoeven te worden. Het meest practisch echter zijn kussens, die een waschbaar overtrek hebben, waarin een met kapok gevuld kussen geschoven wordt, waarna de opening met een overslag met knoopjes en knoopsgaten gesloten wordt op de rugzij de, hetgeen vooral voor vierkante- en langwerpige kussens heel geschikt is. Ron de overtrekken worden b.v. voor de helft dichtgestikt, daarna schuift men het kus sen er in en naait het met overhandsche steken dicht. Heel aardig is bijgaande overtrek, dat uit aan elkander gestikte, afgeronde deel tjes bestaat, afgewerkt met effen rand. Men gebruikt hiervoor allerlei kleine rest jes cretonne of chintz, liefst zoo verschil lend mogelijk van kleur en motief. Men kan deze deeltjes tot het midden door la ten loopen, daarna de effen cirkel er op stikken met midden versiering, terwijl met alle deelen ook met de flanelsteek kan ver binden, doch dan zal een gekleurd onder kussen gebruikt dienen te worden. Inplaats zooveel deeltjes te maken als het afgebeelde kussen te zien geeft, kan men er ook b.v. 8 of 12 aan elkander zet ten, doch dan is een veel kleiner midden stuk of slechts een opgehechte overtrok ken knoop in het midden aan te bevelen. HET PRACTISCHE HUIS. Inderdaad kan men ook thans in de moder ne woning een verband vinden tusschen de steden en het platte land. „In welk opzicht?" vraagt ge wellicht? Wij behoeven niet zoo ver te zoeken om U dit te laten zien, want ieder kent de aardige Bra- bantsche ruitjes, de landhuisstoffen en de verschillende katoenen weefsels, die zich ken merken door eenvoud in ontwerp en uitvoe ring. Als eerste eisch wordt gesteld, dat deze weefsels kleur-echt zijn en zoowel tegen licht en zon als tegen was- schen bestand zijn. Niet alleen practisch werken deze weefsels, doch door de groote eenvoud en de heldere frissche kleuren gaat er tevens iets van uit, dat een sfeer van ge zelligheid brengt. Kunt gij U iets aardigers in buitenhui zen voor eetkamers denken dan dit soort weefsels voor de ramen, en ook als tafel kleed met een ruime strook langs de kan ten afhangen? Hoe gezellig ziet een keu ken er uit met kleedjes, gordijntjes, stroo- ken langs de planken enz. van frisch ge ruit katoen! Ontbijtstellen worden even eens van dit materiaal gemaakt, waarbij twee stofbanen door een linnen tusschen- zetsel of met een eenvoudige haaksteek STRAKS IS HET ZOMER!. Dingen, die daarom nu moeten gebeuren. Straks is het volop zomer! Het warme weer, waarvan we dan naar hartelust kun nen genieten, eischt weer werk. We willen straks eens een dagje uit en dan is het noodig, dat we daarvoor de juiste kleeding hebben. Duizenden zullen weer naar strand en plas trekken, naar bosch en heide. En dat doet niemand in een japon, die den afgeloopen winter ook werd gedragen. Dus: iets nieuws maken! Maar wat? Ziet u: bij dit vraagstuk wil onze premie u helpen onze premie, die al zoo velen heeft geholpen. Stel u in het bezit van deze fraaie modepremie. U kunt haar krijgen, door haar aan te vragen bij de Moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag, onder bij sluiting van twaalf cents aan postzegels, of door het gireeren van twaalf cents op gironummer 191919, ten name van den Knippatronendienst te Den Haag. Veel succes er mee! verbonden worden. Vingerdoekjes met breede zoom afgewerkt. Zelfs eenvoudige houten lampen worden afgewerkt met een volant, terwijl aardige houten kroontjes kapjes hebben, overtrokken met geruite stof. Ten slotte nog een aardig brood- of fruitmandje, dat gemaakt wordt van met raffia omgewerkt dik touw, dat in cirkel vorm aan elkander verbonden wordt met kleine steekjes. BONTE GARNITUREN OP LICHTE ZOMERJAPONNEN. Waschbare zomerjaponnetjes hebben de eigenschap, dat ze bij een deskundige be handeling lang mee kunnen. Het is nu eenmaal een eigenschap van vrouwen, dat ze graag wat variatie aanbrengen in hun kleeding. Verschillende details ma ken dit mogelijk, vooral op effen weef sels en nu eens zal men een aardig garni tuur dan weer een doekje of shawl in bonte kleuren dragen. zondere gunst der dames en wel in alle mogelijke uitvoeringen. Kort, lang, drie kwart in zijde, glacé, katoen, linnen en nog veel andere weefsels. De effen model len zijn bepaald geestig versierd met bloemen in diverse kleuren, ook moesjes, strikjes of bloemenrandjes. 6 zoowel als warme dagen aangenaam is en in buitengewoon vele nuances en kwaliti- ten te verkrijgen is. Deze japon vereischt geen bijzondere garneer in g, de ruime cha- bot, die aan de V-vormige halsuitsnijding is aangebracht, is van dezelfde stof en de eenige garneering bestaat uit een sierlijke clips. Vier nervures, tawee aan beide zijden, loopen tot de schouders. De mouwen zijn glad, terwijl de rok uit twee banen bestaat en in de achterbaan eenige figuurnaadjea worden gemaakt. Het geheel is uiterst een voudig, doch kleedt bijzonder goed. Maten 424448 en 50. indien het mooi weer is, want een flinke stortbui doet de mooie tulle toefjes ineen vallen. De mandarijnmodellen met spitsen bol en de Bretons met rondom opgeslagen rand blijven modern. Amusant zijn som mige modellen, waarvan de bol zóó plat is, dat men zich afvraagt, hoe het mogelijk is, dat zij in de gewenschte positie blijven. Zeer zeker zijn zeer vele modellen flat teus en de meest veeleischende vrouw kan haar smaak volgen. De mouwen zijn zeer vlot en voor het meerendeel kort voor de zomerjaponne tjes. Nu eens zijn het tegen elkander val lende plooien, die eenige c.M. van den onderkant worden doorgestikt, dan weer ziet men ingezette plissé of vragen schalk- sche, coquette pofjes de aandacht. Hoe het ook zij, de mouw is allerminst meer te be schouwen als een onderdeel der japonnen, dcch neemt een voorname plaats in en men dient er wel degelijk rekening mede te houden, wil men een geslaagd geheel verkrijgen. KUSSENS VERHOOGEN DE SFEER. De .huisvrouw heeft het zeer zeker in de hand een gezellige sfeer aan haar wo ning te verleenen. Allerlei kleine dingen dragen er toe bij, schemerlampjes, een bowl met bloemen of takken van een LUCHTIGE JAPON. Prijs per patroon f 0.25 plus 5 ct. voor administratie- en verzendkosten. Dunne weefsels, lichtere kleuren geven onmiddellijk reeds een voorjaarsgevoeh Vooral angora is een stof, die op koele,

Schager Courant | 1936 | | pagina 7