et huis IHjl Arrondissements-Rechtbank Bood voor Staatspeosioooeeriog met de te Alkmaar. Schagen. Onze plaatselijke afdeeling van bovengenoemden bond vergaderde gisteravond in bet „Noord-Hol- landsch Koffiehuis" Aanwezig waren 4 bestuurs leden en 1 lid. De voorzitter, de heer H. Woudenberg opende beette allen welkom en wees op de allerbedroe vendste opkomst, spr. wilde in het midden laten of deze slechte opkomst aan de groote proble men van dezen tijd, dan wel aan de malaise ge weten moet worden, en waardoor het probleem Staatspensioen wellicht op den achtergrond wordt gedreven. De ouden van dagen wachten echter nog steeds en daarom, aldus spr. laten we in deze kleine kring doen, wat we kunnen doen. De notulen werden hierop door den secre taris, den heer C. Keijzer voorgelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Eenige ingekomem stukken gaven geen aanlei ding tot besprekingen. Wat betreft de te houden Landdag van de Federatie „Hollands Noorden", deelde voorzitter mede, dat men zich financieel moeilijk kon verplichten, al zou men wel moree- len steun verleenen. Algemeen was men van oordeel, dat getracht moet worden den Landdag hier te krijgen. Besloten werd volledige medewerking toe te zeggen, zoo mogelijk ook nog financieelen steun De voorzitter deelde voorts mede dat het con gres (Dinsdag na Pinkster) in 1937, gehouden voor de verkiezingen, in Den Haag in den Die rentuin zal plaats vinden. De bedoeling is, dat niet alleen afgevaardigden, maar ook leden dit congres zullen bezoeken. Daartoe wordt een spaarkas gevormd waaruit eventueel reiskosten zullen worden vergoed. Het jaarverslag van den secretaris, dat een goed beeld gaf van de verrichtingen van de af deel! ng in het afgeloopen jaar werd onder dank zegging aanvaard. Bestuursverkiezing De aftredenden. Mevr. Helder en de heeren H. Woudenberg en K. Schouten werden allen herkozen. De aanwezigen namen de benoeming weer aan. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief behan deld, die weinig om het lijf heeft.. Is het wel de moeite waard een afgevaardigde heen te zenden, vroeg voorzitter? Spr. dacht vaD wel, om het Hoofdbestuur op haar lakschheid te wijzen en haar tot meerdere actieviteit aan te setten. De heer T. Koordes wou ook het Hoofdbestuur behoorlijk op liet vestje tikken, ook waar het beloofd had b.v. besprekingen te houden met verschillende kamerfracties,- waar echter niets van gekomen is.. Het belangrijkste van de beschrijvingsbrief is wellicht een voorstel van de gecombineerde fede raties in Nrd.-Holland, om besprekingen te hou den en propaganda te maken met en bij corpo raties als Holl. Mij van Landbouw, Nederland- sche Middenstandsbond en Nederlandsche Tuin- dersbond, om aldus een massale actie voor Staatspensioen te voeren. Besloten werd, dat de straks aan te wijzen afgevaardigde dit voorstel zal steunen. De voorzitter wees op het nut om ook hier in den omtrek in deze richting werkzaam te zijn. Men kon er mee accoord gaan, een afgevaar digde naar het congres te zenden: benoemd tot afgevaardigde werd de heer T. Koordes, die zich deze benoeming liet welgevallen en toezegde flink van zich af te spreken. Als plaatsvervanger zal de heer K. S. Leguit aangezocht worden. Rondvraag De heer C. Keijzer zou het secretariaat liever aan een ander overdragen, daar spr. voor zich gevoelde het door drukke werkzaamheden niet te behartigen, zooals het behoort. Voor de afd. vond spr. beter, iemand te nemen, die er wel den tijd voor heeft. FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 6. Over het gelaat van Hanaud gleed een flau- wen glimlach, die daaraan iets van zijn opge ruimdheid teruggaf. „Het is altijd een goede gewoonte geweest, het er wat dik op te leggen", merkte hij op. „Doch wat voor soort hulp bedoelt u, mijnheer Frobisher „Van de volgende soort, mijnheer Hanaud. Twee brieven van Boris Waberski, een verzoek om geld inhoudende, de tweede bovendien drei gementen. Beide werden door mijn kantoor ont vangen, alvorens hij zijn beschuldiging inbracht, terwijl beide natuurlijk onbeantwoord zijn ge bleven". Hij had de twee brieven uit de langwerpige enveloppe genomen en stelde ze over tafel heen aan Hanaud ter hand. Deze las de brieven door Frobisher hield de oogen op het gelaat van Ha naud gevestigd, daarop een trek van verlichting of voldoening verwachtende. Doch tot zijn bittere teleurstelling verscheen zulk een trek niet: in tegendeel, toen Hanaud gelezen had, keerde deze zich tot hem met een minachtend, en bijna spij tig gebaar. De voorzitter respecteerde de beweegredenen van den secretaris en was ervan overtuigd, dat de heer Koordes het secretariaat gaarne op zich zou nemen, en dat het dan goed behartigd zou worden. De heer Koordes zeide, desgevraagd, deze be noeming te willen aanvaarden. De voorzitter feliciteerde de vereeniging met deze benoeming en dankte den afgetreden secre taris voor hetgeen hij voor de afdeeling en den Bond in het algemeen heeft gedaan. De heer Keijzer dankte voor deze woorden en gaf de verzekering, dat men voor v\ zaken, het Staatspensioen betreffende, bij hem nooit tever geefs zou aankloppen. De voorzitter stelde hierna den heer J. Munt- jewerf tevreden, die een opmerking maakte inza ke de convocaties, Voorzitter had het ook nog over den autotocht voor de Ouden van Dagen Men wilde niet te lang wachten met het aanbieden van de lijsten en wel reeds gauw na Pinkster be ginnen. Spr. wees op de moeilijkheid voldoende wagens bij elkaar te krijgen. Maar laten we dan een bus nemen; trouwens we kunnen daartoe wel genoodzaakt worden. Komen we voor een tekort aan particuliere wagens dan zullen dan- ook direct maatregelen genomen worden. Definitieve reisplannen bestaan er nog niet; wel is het ongewenscht b.v. met zoo'n file door Amsterdam te rijden. De heer Muntjewerf deed een tocht naar Leeuwarden aan de hand, die het Bestuur in overweging zal nemen. Hierna sluiting onder dankzegging. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 25 Mei 1936. G r o o t ebr o e k WIJ STELLEN U VOOR. EEN PAAR MODERNE GEHUWDE PLATTELANDSDAMETJES. Het schijnt dat in onze veel bewogen dagen ten plattelande onder de huismoeders een zeer vreemde moraliteit heerscht. Zoo werden dezer dagen te Groot-Mokum een drietal vrouwen uit het conserva tieve Grootebroek ingerekend, die zich op een hoogst brutale manier aan grove winkeldiefstallen hadden schuldig gemaakt en gelukkig en flagrant délit be trapt, staande de vergadering bij de lurven konden worden gepakt en in het Huis van Bewaring gestopt. Doch deze machinatiën, 'n fatsoenlijke boerehuis- moeder onwaardig, waren geen nouveauié's, want reeds, weken te voren hadden 'n paar schriebelige huisvrouwtjes uit Heiloo "zich ook te'Alkmaar aan dergelijke buitensporigheden overgegeven en o.m. in het Alkmaarsch Warenhuis en V. en D. verschil lende artikelen, zooals speel- en kleine gebruiksar tikelen, zooals scheerkwast en dergelijke gemakke lijk te verstoppen dingen, weggekaapt. Een dezer dames, de te Henbroek geboren en thans onder het volk der rapenplukkers levende Vrouwtje Tak, huisvrouw van zekeren Willem van Dijk, met haar schoonzuster Haartje Bakker, geh. met Piet v. Dijk, hadden reeds terecht gestaan en was Vrouwtje Tak bereids tot 2 maanden gev. bij verstek veroordeeld. Thans echter werden beide zaken nog eens van voren af aan opgerakeld, waren twee verdedigers opgeklopt, alsmede de heer Wiggers, in kwaliteit van reclasseeringsadviseur en de heer Netten, ex- koekebakker, rentenierende te Heiloo, rapporteur van de R.K. Reclasseeringsvereeniging. Holland was vandaag in last., tranen met reuze-tuiten werden vergoten door de dametjes op het zondaressPnbankje, want ondanks de pogingen van verdedigers dreigde de onappetijtelijke petoet op den achtergrond. En hoewel, als op een publiek verkooping, zoowel Offi cier als Politierechter om strijd afsloegen, bij slot van rekening werd de straf op 1 week afgemijnd en moest door beide vrouwtjes, ondanks gesteun en beterschapsbelofte geaccepteerd worden. Zij kunnen nu alleen nog bij het Hof hun laatste toevlucht zoeken. Moge het hun daar eventueel ge lukken, die hooge tot tot de overtuiging te bren gen, dat de ondervonden ellende voldoende straf voor hun oneerlijkheid kan worden geacht en met een voorw. correctie zal worden volstaan. „Ja, t ongetwijfeld zijn deze brieven van een zeker belang, Doch wij moeten dit niet overdrij ven, Het is een uiterst moeilijk geval". „Moeilijk!" riep Jim verbolgen uit. Het leek hem als hamerde en hamerde hij vergeefs Rgen een zwaren muur van domheid En toch was de man die tegenover hem zat niet dom. „Dat begrijp ik in het geheel niet!" riep hij. „Hier hebben wij het zuiverste geval van chan tage, dat ik mij kan indenken „Chantage is een leelijk woord, mijnheer Fro bisher", waarschuwde Hanaud hem. „En chantage is een leelijk ding," zeide Jim. „Komaan, mijnheer Hanaud, Boris Waberski woont in Frankrijk. U zult zeker wel meer om trent hem weten. U zult wel een dossier hebben". Hanaud viel gretig op dit laatste woord aan. zijn gelaat werd een en al glimlach, hij dreigde zijn bezoeker schalks met den vinger. „Ha, ha, ha,! Een dossier! Ja ik verwachtte dat woord reeds! Het bekende sprookje 'van de dossiers, Dus u verkeert eveneens in dat zalige geloof, mijnheer Frobisher Frankrijk en zijn dos siers! Jawel, jawel. Wanneer hier de kolenmij nen uitgeput zijn, kunnen wij ons verwarmen door een vuurtje te stoken van de dossiers! Van bet eerste oogenblik af waarin gij te Calais voet aan wal zet boem! begint uw dossier, niet waar? Gij reist door naar Parijs juist! Gij dineert in het Hotel Ritz schrijf op! Vervol gens begeeft gij u naar plaatsen, waar gij niet behoort schrijf alles maar op! En laat in den nacht keert gij naar uw hotel terug met een zeer onbehaaglijk gevoel, omdat gij volkomen over tuigd zijt, dat in den stillen nacht een stuk of zes vermomde politie'agenten met donkere baarden onder een groene lampekap ergens uw dossier zitten aan te leggen. Doch wacht eens!" Den Heider. OP HET HELLENDE VLAK. De 25-jarige Neeltje Wal te Den Helder, die reeds de geneugten van het. huwelijksleven zag opgelost in een echtscheiding, had de begeerte opgewekt van zekere meneer Haksteen, 'n marinematroos en uit deze trottoir-connectie had zich een zeer innige verhouding ontwikkeld. Maar N. zag zich misschien wel uit bijzonder dringende redenen genoopt de finan ciën van haar Klorus eens te inspccteeren en hem te ontlasten van zijn portemonnaie, met 7 pop in houd, De marine-matroos nam haar dit blijkbaar nogal kwalijk en maakte er „werk" van, met ge volg, dat Neeltje terecht stond en onlangs een num mertje maakte op de jour van nir. Lcdeboer. Alstoen werd echter aanhouding en reclasseerings- rapport gelast, met het voor Neel thans voordeelige resultaat, dat zij voorw. werd veroordeeld tot 1 maand gev. met 3 jaar proeftijd. De gestolen 7 gulden kan nu nuttig zijn voor het aanschaffen van een passende baby-uitzet en in verband met deze omstandigheid, had de marineman met de blauwe kraag edelmoediger gehandeld als hij het beklagenswaardige schepsel verder maar met rust had gelaten. Den H e ld e r. ZE WILLEN HEM PER SE IN 'T OOG HOUDEN. De 20-jarige Andries Walstra, 'n cadeautje, over den afsluitdijk met de muggen van Leeuwarden naar Den Helder gewaaid, had het aldaar niet al te mooi versierd en zijn kostbaas 'n bedrag van 6 gul den ontstolen. Toen dezen diefstal ontdekt was, nam Dries de beenen en de vlucht naar Amster dam, overwegende of hij maar niet een eind aan zijn zondig leven zou maken. Hij verviel echter niet tot dit sombere uiterste en belandde tenslotte voor den politierechter, die hot nuttig achtte dezen on- evenwichtigen zwerver op de zitting te laten inpik ken en in verzekerde bewaring te stellen. Een rap port werd thans uitgebracht en Andries bereid ge vonden zich op de Wilhelminahoeve tot een fatsoen lijk mensch te laten maken. Vermoedelijk zal op 8 Juni de plechtigheid zijner inwijding plaats hebben. Al kan aar. OOK EN KNUL, DIE IN DE MAATSCHAPPIJ NIET THUIS BEHOORT. De firma Keg te Allernaar had als expeditieknecht geëngageerd de 18-jarige Dirk Smit, te Hoorn het eerste levenslicht aanschouwende, en te Heiloo woon achtig, welke jongeling werd belast met het bezor gen der boodschappen en het schoonhouden van den winkel. Zoowel echter op straat als achter de toon bank voldeed dit lange magere fatje, met 'n aneis jesgezicht, en 'n dito spraakorgaan, 'n type, gewoon lijk aangeduid als 'n halve zachte, al bijzonder slecht. De centen van de afgeleverde waren, ten be drage van f 34.23 .streek hij in eigen portemonnaie en in den winkel snoepte en gapte hij chocolade- lekkernijtjes, alsmede Keg's beroemde rijst, die hij nota bene aan de apen in de Westerhout voerde. Het was dan ook geen wonder, dat de filiaalhouder dit rare perceel over den winkeldrempel werkte en met bekwamen spoed signaleerde op bet bureau van politie, dat gelukkig vlak bij de deur was te vin den. Het gevolg van een en ander was, dat juf frouw Dirk Smit, uitgedost in een verwijfd sport- costuumpje, waaraan vermoedelijk corset en an dere dames-ingrediëntjes niet ontbraken, een en an der omhuld door een feministische regenjas, be schroomd naar het zondaarsbankje strompelde, om voor de ten laste gelegde diefstalletjes in dienstbe trekking terecht te staan. Wat omtrent zijn persoon vanaf den Officierszetel bekend raakte, was ook niet bijzonder schitterend. Hij was leugenachtig, had lange vingers en was niet vies van minder smakelijke feitelijkheden op moreel gebied, dus niet wat je noemt 'n fideele jongen van Jan de Wit. Niettemin scheen hij nu toch genegen, al die ondeugden en'verwijfdheid af te leggen en te trachten in de landkolonie 'n redelijk mensch te worden. De heeren van de rechterlijke macht toonden zich niet. onbereid het eens met he<m te probeeren en gedachtig aan het spreekwoord: Hou wat ge hebt, opdat niemand uw kroon roove, werd besloten hem niet meer uit het oog te verliezen en hij op requisitoir van den Officier op de zitting zelf gearresteerd en overgebracht door rijksveldwachter Visser naar het Huis van Bewaring, alwaar Di recteur Bakker hem wel voor kwade invloeden der booze wereld zal bewaren tot over li dagen, de dag der omwisseling van jongejuffrouw Dirk tot een stoere Hooglander. Warmenhuizen. EEN WARMENHUIZER GEVELTOURIST. De Barnum- en Bailv-wonderen waren heden niet van de politierechterslucht. Eerst hadden we agra rische Warenhuis-langevinger-acrobaten, daarna 'n kruideniersbediende in 'n rol travesti en nu werd ons gepresenteerd 'n geveltourist. in den vorm van een 18-jarigen Warmenhuizer krantenjongen, voor gesteld door meneer Klaas Dekker Junior. Deze jongeling had zich thans al niet als een model-zoontje gedragen en zijn vader zich veilig heidshalve verplicht gezien om zijn geldkistje tmet Hij rees plotseling uit zijn stoel op, legde een vinger op zijn lippen en opende zijn oogen wild. Nooit deed een man zoo geheimzinnig, was hij zoo belangwekkend in zijn geheimzinnigheid Op zijn teenen, zoo licht als men van iemand van zijn zwaarte niet verwacht zou hebben, liep hij naar de deur. Geluidloos en zeer langzaam, de oogen waakzaam en gespannen als die van een vogel, op Frobisher gericht, draaide hij den knop om. Met een plotselingen ruk, trok hij daarna de deur naar de binnenzijde open. Het was de klas sieke manier om een luisteraar te betrappen, zoo als wij die honderden malen in tooneelstukken en kluchten hebben gezien, met zulk oen meester lijke mimiek uitgevoerd, dat Jim, zelfs in dit vertrek van de Sureté, bijna verwachtte, een onthutst kamermeisje voorover op de knieën te zien vallen. Hij zag evenwel niets dan een kalen corridor, kunstmatig verlicht, waar menschen geduldig wachtten. Met een onmiskenbaar ge rustgesteld uiterlijk, deed Hanaud de deur weer dicht. ,De eerste Minister heeft ons niet afgeluisterd Wij zijn dus veilig" fluisterde hij tusschen de tanden, en hij sloop naar Frobisher terug. Hij boog zich voorover en fluisterde zijn verbaasden bezoeker in het oor „Ik zal u omtrent die dossiers eens inlichten. Zij bestaan voor negen tienden uit de praatjes van den conciërge, overgezet in de taal van den politiebeambte die overtuigd is, dat iedereen ei genlijk in de gevangenis thuis hoort. Dus, de conciërge zegt: „Die mijnheer Frobisher Dins dag kwam hij des nachts te één uur thuis en Donderdag nacht te drie, in een maskerade-cos- tuum; dan wordt het in het rapport van den politiebeambte: „Mijnheer Frobisher leidt een los en onzedelijk leven". En dat komt in uw dos DONDERDAG 28 MEI. HILVERSUM (1875 M.) 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgendienst; 10.45 Grampl; 11.30—12.00 Godscl. halfuur; 12.15 Gr. pl. en KRO-orkest; 2.00 Handwerkcursus; 3.0O—3.45 Grampl; 4.00 Bijbellezing; 5.00 CursusHandenarbeid; 5.30 Grampl; 6.00 Zendingscauserie; 6.30 Grampl; 6.45 C.N.V.-kwartiertje; 7.00 Berichten; 7.15 Reporta ge; 7.30 Cursus Psychologie; 8.00 Berichten; 8.10 Concert mmv. solisten; Chr. Orat.. Vereeniging Haar lem en Haarlemsche Orkest vereen. (Om 9.40 Muzikale causerie); 10.35 Berichten; .10.4012.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending. 8.00 Grampl; 9.00 Kovacs Lar jos' orkest; 10.00 Morgenwijding en Grampl; 10.30. Kovacs Lajos' orkest; 11.00 Knipcursus; 11.30 Lyra- trio; 12.15 Omroeporkest en Grampl; 2.00 Voordracht 2.30 De Octophonikers en Grampl; 4.00 Voor zieken; 4.30 Grampl; 4.45 Voor de kinderen; 5.15 Voor jonge meisjes; 5.30 Omroeporkest; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Voor de kinderen; 7.05 Pianorecital; 7.30 Engelsche les; 8.00 Berichten; 8.10 Relais uit de Cité Universi taire te Parijs; 8.50 Filmmuziek; 9.20 Grampl; 9.25 Beethoven's negende symphonie (Gr.pl.): 10.35 Graim. pl.; 10.45 Reportage van de „Queen Mary"; 11.00 Berichten; 11.10 Grampl; 11.15—12.00 Kovacs La jos' orkest. DROITWICH (1500 M.) 11.25—11.50 Orgelspel; 12.10 Trocadero-Cinema-orkost I.10 Grampl; 1.35—2.20 L. Wayne's Sextet; 3.20 Ves per; 4.10 Causerie „What do you think"; 4.30 Gram. pl; 5.05 Het Harp Trio; 5.35 Raymond en zijn Band; 6.20 Berichten; 6.50 Cembalo-recital; 7.10 Spaansche les; 7.50 ,The Nature of Public Opinion"; 8.20 Het Campoli-trio; 8.50 Herinneringen uit 1924; 9.50 Be richten; 10.20 Kerkdienst; 10.40 Het Lyra-kwartet; II.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.> 7.20 en 8.40 Grampl; 9.50 Orgelconcert; 11.20 Omroep orkest; 2.50 Grampl; 5.20 Radiotooneel; 7.20 Gram. pl; 8.20 Koorconcert.; 9.05 Gevar. programma; 10.05 Nationaal orkest; 11.35—12.35 Krcttly-orkest. KEULEN (456 M.t 6.50 Orkestconcert; 12.20 Orkestconcert; 1.35 Populair concert; 2.35 Grampl; 4.20 Populair concert; 5.20 Gevar. concert; 6.20 Orkestmuziek; 7.20 Omroepklein orkest; 9.20 Gev programma; 10.50 Omroeporkest; 11.35—12.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Omroeporkest; 6.10 Grampl; 8.20 Ope rette-uitzending; 9.20 Salonorkest; 10.30—11.20 Dans muziek; 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroeporkest; 1.20—2.20 Grampl; 5.20 Kleinorkest; 6.35 Grampl; 8.20 Dansmuziek; 9.35 Salonorkest; 10.3011.20 Gram. pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Grampl; 9.20 Radiotooneel; 10.20 Berichten; 10.50 Dialoog; 11.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Dans muziek. inhoud in bewaring te geven aan zijn buurman, den tuinder Jan de Nijs, maar dit feit niet vol doende voor zijn lieven zoon geheim gehouden. In den nacht van 8 op 9 Februari omgordde Klaas dan ook de lenden, klauterde als een aap den niet al te wolkenkrabberigen gevel van Jan de Nijs z'n kasteel op, maakte een raam geschikt voor inklimming en ging op zoek naar vaders geldkistje. Moeder de Nijs had echter verdacht gerucht gehoord en maakte zoo veel spectakel, dat haar man. fatsoenshalve niet kon nalaten een onderzoek in te stellen en hij smaakte de voldoening, die hem tevens in de oogen van zijn ega tot een held stempelde, den inbreker Klaas bij den kraag te pakken en over te leveren. Deze jeugdige schavuit, reeds vroeg door siga- rettenrooken en dobbelen zedelijk afgezakt, stond heden terecht en zal alsnog getracht worden, waar hij nog niet in onaangenaam contact met de ju stitie kwam, hem via de reclasseering tot een bruik baar lid der maatschappij te hervormen. De brave heer Wiggers wordt met deze taak belast en zal op 13 Juli e.k. rapport uitbrengen. Midwoud. ALTIJD DAT GELD! De zitting van heden stond in 't teeken van straf rechterlijke voorlichting, zooals Minister van Schaick deze bemoeiingen van de reclasseering noemt. Een 23-jarige verzekeringsagent, tevens ambtenaar van de arbeidsbemiddeling, had in zijn functie als zoodanig zich gelden toegeëigend, die hem niet toe kwamen, ten bedrage van ruim f200. Verd. stond niet ongunstig bekend, doch was door eenige stroppen tot zijn daad gekomen. Burgemees ter Avis van Midwoud, die veel voor den jongeman heeft gedaan, wilde ook nu nog de helpende hand sier ja, mijn vriend, precies zoo komt het er in! Doch rep daarvan hier in Sureté geen woord als 't u belieft, of ge zoudt me naar de kelder helpen! hier doen wij net eender als uw juf frouw Betty Harlowe, „wij knippen er naar met onze vingers". Jim Frobisher liet zijn gedachtegang altijd geregeld werken. Voor het overgaan van de eene stemming in de andere, moesten eerst zijn ge dachten geordend zijn. Derhalve wist hij op het oogenblik niet hoe hij het had. Een minuut gele den, was Hanaud het ernstige werktuig van de Justitie geweest; zonder eenige aanleiding had hij zich aangesteld als een hansworst en met ver bazende pret. Hij was half snaak, half clown ge worden. Bijna kon Jim de belletjes hooren rin kelen aan zijn zotskap. Hij bleef bedaard voor zich uitzien, terwijl Hanaud met een zondaarsge zicht weer plaats nam. „Wanneer wij te Dijon zullen samenwerken mijnheer Frobisher". zeide hij met vluchtige spijt „zal ik niet zooveel pleizier beleven als te Aixi met mijn waarden vriend, mijnheer Ricardo. Voor den drommel niet! Indien ik deze kleine pantomine voor hem had opgevoerd, zou hij daar nu zitten, terwijl zijn oogen hem uit het hoofd dansten. Hij zou gefluisterd hebben: :En de Eerste Minister staat des morgens luistervinkje aan uw deur te spelden foei!" en hij zou ge tinteld hebben tot in het merg van zijn heenderen Maar gij gij zit mij aan te staren, zoo koud als een steen en zegt tot uzelven: „Wat is die Hanaud een komieke vent!" „Neen", merkte Jim ernstig op, doch Hanaud wees deze tegenspraak lachende af. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6