De eerste reis van de „Queen Mary" Maison Moderne De Vos-Roep Het vertrek Oceaanreus. Hit ongeluk op de Thaya Dames van den Er bevinden zich 2000 passagiers aan boord. Aan boord van de Queen Mary' Als een vijfling verjaart Wij hebben Pinksterprijzen Bandietenaanslagen in Mandsjoekwo Donderdag 28 Met 1936. Postrekening No. 23330 SEHAGER 793te Jaargang. No. 9986 CODRANT. Int. Telef. No. 20 Pit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdags. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.ti. P. Trapman Co., Schagen 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden fl.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. Inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. NEW YORK TREFT DE NOODIGE MAATREGELEN OM DEN OCE- AANREUS TE ONTVANGEN. tonden, 27 Mei (ANP)' Hedenmiddag 16.34 ïs de „Queen Mary" vertrokken voor haar eerste reis naar de Vereenigde Staten. Het laatste half uur voor het vertrek bood een levendig schouw spel van laatkomende passagiers, afscheidstoo- neeltjes en onafgebroken heen en weer loopen kvan stewards, kruiers en matrozen. Klokslag half Lvijf moesten allen, die niet meegingen, het schip verlaten en de familieleden en vrienden van de meer dan 2000 passagiers verlieten de hutten, sa lons en dekken. Zij voegden zich bij de velen, die op de kade het vertrek van den Oceaanreus gadesloegen. Eindelijk werden de loopplanken ingetrokken, terwijl op de brug en de dekken Officieren en matrozen druk bezig waren. De laatste trossen worden losgesmeten en het water achter de hooge achtersteven begint te kol ken. Langzaam komt het schip in beweging. Een jubel breekt los op de kade en paart zich aan het geloei van de sirenes, terwijl de marineka pel op de kade het „Rule Brittannia" speelt. Getrokken door zes sleepboot/en verlaat het schip de haven van Southampton voor zijn maidentrip. .Vliegtuigen van alle type begeleiden het schip nog een eindweegs. Men weet nog niet of het schip reeds op zijn eerste reis zal trachten het „blauwe lint" te ver overen, de beslissing hierover is overgelaten aan den commandant, kapitein Britten. Verscheidene passagiers hebben hun plaats op het schip reeds zes jaar geleden besproken. Te New York zijn de noodige maatregelen ge nomen om het schip waardig te ontvangen. De „Queen Mary" te Cherbourg. 4 uur 20 min. na haar vertrek uit Southampton kwam de Queen Mary te Cherbourg aan. Te half twaalf des avonds werden voorbereidselen getroffen voor het vertrek van het schip van hier naar New York. Duizenden waren teleurgesteld, toen besloten werd, dat de „Queen Mary" in haar haast om naar New York te vertrekken, niet te Cherbourg aan den wal zou vastmaken, doch buiten de haven zou blij ven. Toen bij het vallen van de duisternis het schip Hit de mist te voorschijn kwam, voeren twee Fran sche torpedojagers uit. De „Queen Mary" nam te Cherbourg ruim 100 pas sagiers aan boord. Kapitein Edgar Britten ontving van koning Edward het volgende telegram: „Beste wenschen voor u en een succesvolle „Maiden"-reis. Uit Cherbourg vertrokken. Even na half een des nachts heeft de „Queen Ma ry" Cherbourg verlaten en de reis naar New York aanvaard. tt tt |(Van een specialen A.N.P.-verslaggever. De eerste passagiers waren vanmorgen om tien uur al aan boord gekomen. De meesten echter arri veerden met den specialen trein uit Londen slechts betrekkelijken korten tijd voor het schip in zee stak voor zijn eerste reis. Bedienden en stewards in blinkend nieuwe uniformen wachtten ons op en belastten zich met de bagage. Onze hutten waren aangenaam warm en prettig verlicht. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Er lagen speciale stukken „Queen Mary"zeep in de badkamers en op de-asch- bakjes lagen „Queen Mary"-lucifers. Velen staken deze gebruiksvoorwerpen onmiddellijk in den zak als souvenirs of boden ze aan hun vrienden aan, die hun uitgeleide waren komen doen. Aan boord heerschte den geheelen middag een drukte en een beweeg, die veel weg hadden van de levendige atmosfeer die de Derby-race, voor talloo- zen tot een zoo onweerstaanbare aantrekkelijkheid maken. De mode viert hoogtij en de Londensche beauties, die deze eerste reis van het reeds zoo po pulaire schip meemaken, bewegen zich, voorloopig nog wat onwennig, over de dekken in de laatste en charmantste reis-creaties van de grotoe modehuizen Tweedmantels en rokken schijnen de geliefkoosde dracht te zijn. Op mijn eerste wandeling over het onmetelijke schip kwam ik vanmiddag tot de ontdekking, dat zich onder de passagiers niet alleen bekende society figuren, en modieuze dames bevonden. Ik kwam n.1. onverwacht te land bij een luxieuse kennel, waarin, toevertrouwd aan de zorgen van een scheepsslager, twee uitgelezen Pekingeezen, de zeereis naar New- York hebben ondernomen, in gezelschap van een Bedlington, een Iersche terrier en een spaniel. De Bedlington bezag zijn nieuwe omgeving met eenige weemoedigheid en scheen naar huis te ver langen. De andere cantine passagiers gaven echter blijk zich in dezelfde vroolijke stemming van af wachting te bevinden als de overige passagiers. Voorts bevinden zich een paar postduiven aan boord, die reeds eenmaal over den Atlantischen Oceaan gebracht zijn en die gullen worden losgelaten, wan neer het schip in de nabijheid van Natucket is aan gekomen. Zij zullen dan persfoto's meenemen van het schip tijdens zijn eerste reis. Vanavond zullen wij worden onderhouden o.m. met gratis bioscoopvoorstellingen in de hut- en toe ristenklasse. In het journaal zullen zich opnamen bevinden van de Derby-race van vandaag en van het vertrek van de „uQeen Mary" uit Southamp ton, welke met een speciaal vliegtuig naar Cher bourg zullen worden gebracht en daar aan boord zullen worden genomen. De hoofdfilms zijn de nieuwste op de markt. Sommigen zijn zelfs nog niet in circulatie gebracht. De bioscoopzaal schijnt van zoo voortreffelijke bluschmiddelen te zijn voorzien, dat brand uitgesloten geacht mag worden. Reeds vroeg in den middag was het geheele keukenpersoneel op volle kracht aan het werk ter bereiding van de overweldigende diners, die de op varenden vanavond voorgezet zullen krijgen. Het menu van de hutklasse biedt hedenavond een keuze uit ongeveer 100 verschillende schotels, waar naast een door den eersten kellner persoonlijk sa mengesteld diner speciaal wordt aanbevolen, dat achtereenvolgens bevat: grapefruit of kaviaar, kip pensoep, filet de sole a la meuniere, gebraden ka poen, veenbessensaus met Fransche boontjes en aardappelen, coupe empress, dessert, koffie. Het menu van de derde klasse doet echter niet veel onder voor dat van de hutklasse, noch in kwan titeit noch in kwaliteit. De passagierslijst, die in blauw en goud gedrukt is, heeft een volkomen internationaal karakter. Er bevinden zich niet minder dan 63 prominente jour nalisten aan boord, waarvan 35 Amerikanen, voorts Franschen, Duitschers, en uiteraard Engelschen. Heden zullen de kinderen van het echt paar Dionne hun jaardagspret voor de radio uitkraaien. Is de geboortedag van een gewoon kind meestal een intiem huiselijk feest, de verjaardag van de vijf ling van 't Canadeesche echtpaar Dionne, welke lie den wordt gevierd, is een feestdag en een sensatie voor de geheele natie. On initiatief van den minister voor nationale wel vaart, Croll, aldus meldt de „United Press" uit Cal- landers, zullen de vijf wonderkinderen heden voor de radio hun vreugde en pret uitkraaien, zoodat de heele wereld voor het eerst van dichtbij met hen kan ken nis maken. De Canadeesche radio-maatschappij, welke dit „Dionne-programma" verzorgt, heeft allen radiosta tions der wei'eld verzocht, de uitzending kosteloos te relayeeren. Het hoogtepunt van de uitzending zal be leefd worden, wanneer dr. Dafoe, de huisarts van de vijfling, zijn zorgen-kinderen persoonlijk voor de mi crofoon zal brengen en hen eenige Fransche woordjes zal laten spreken, welke zij inmiddels hebben geleerd. Het huiselijk feest van dezen verjaardag is ook al iets geweldigs. Vertegenwoordigers der autoriteiten en de pers zullen arriveeren om den kleinen, die voor deze gelegenheid alleraardigst zullen zijn uitgedost, hun gelukwenschen aan te bieden. Ook de verjaardagstaart, die een buitengewonen omvang heeft en versierd is met brandende kaarsen, ontbreekt niet op het feest. De trotsche ouders zullen de eersten zijn, die de taart zullen aansnijden. Reeds zijn honderden gelukwenschen uit alle dee- len der wereld aan het woonhuis van het echtpaar Dionne bezorgd, terwijl de vijf kleinen bereids zoo veel geschenken hebben ontvangen, dat ze hensch niet weten, wat er mee aan te vangen. TWEE JAPANNERS ONTVOERD 200 Mandsjoe-bandieten hebben naar Reuter meldt twee Japanscbe raadslieden ontvoerd in de provincie Nei Loeng Kinang. Het lot van de ontvoerden is niet bekend. Verder wordt medegedeeld, dat de bandieten het station van Lao Soeng Ling aan den spoor lijn Ksinking-Toemen in de provincie Kirin hebben aangevallen. De veerman in hechtenis genomen. Praag: De ochtendbladen van gister melden, dat Schuster, de veerman van de Thaya, met wiens pont het verschrikkelijke ongeluk is gebeurd, dat een zoo groot aantal schoolkinderen het leven heeft ge kost, in hechtenis is genomen. Bij het overzetten van de kinderen moet alle voor zichtigheid uit het oog zijn verloren. Er bestaan geen exploitatievoorwaarden voor het veer en evenmin een toezicht op het materiaal. Uit het voorloopig onder zoek is gebleken, dat de veerschuit oud en vermolmd was. Uit de wrakstukken blijkt, dat ze doormidden is gebroken. Waarschijnlijk was de pont overbelast, daar behalve de kinderen ook een wagen was mede genomen. Het onderzoek wordt voortgezet. Een afdeeling pioniers en de brandweer van Brünn hebben ondanks het slechte weer den geheelen nacht met zoeklichten naar de verdronken kinderen gezocht. Tot dusver zijn slechts de lijken van een scholier en den koetsier gevonden. Nog 22 vermisten. Nader uit Praag: Bij het bergingswerk op de Thaya zijn nog twee lijken van verdronken school kinderen gevonden. Gisteravond werden nog 22 kin deren vermist. De bergingswerkzaamheden worden ononderbroken voortgezet. Uit de geheele republiek komen bij de gemeente Rakvitz en de schoolautoritei- ten betuigingen van deelneming binnen. HET MYSTERIE DER ZEE. De „Girl Pat" weer uit Daker vertrokken. Dakar: Het piratenschip „Girl Pat" is, naar reeds gemeld, gisteren te Dakar aangekomen. De Brit- sche consul begaf zich aan boord en verzocht den kapitein met zijn papieren bij hem te komen. Sindsdien heeft men het schip niet meer gezien, men vermoedt, dat het naar Kaap Verd is gegaan om levensmiddelen in te nemen. De autoriteiten zijn verzocht het schip aan te houden. HOEDEN voor iederen leeftijd. HOEDEN in alle prijzen. HOEDEN, keuze uit honderden modellen, HOOGZIJDE 102. SCHAGEN. Rebellenwraak in Mexico 13 Dooden bij een overval op een autobus. Nabij Guadalajara in den Mexicaansche staat Jalisco hebben opstandelingen gescho ten op een autobus waardoor 13 personen werden gedood en 7 gewond. Men vermoedtdat dit een wraakneming is, De moordenaars worden door federale troepen achtervolgd. Terzelfder tijd zijn 20 opstandelingen ge dood door regeeringstroepen nabij Gaunaju- ato. Zij werden door regeeringstroepen om singeld in een bergpas en werden door mi- trailleurvuur gedood. TREIN TOT ONTSPORING GE BRACHT TIEN PASSAGIERS GEDOOD Charbin Bandieten hebben Dinsdag avond bij Santacho, ongeveer 500 kilometer ten Oosten van Charbin een aanslag ge pleegd op een trein, die tot ontsporing werd gebracht, doordat de rails waren opgebro ken De bandieten beschoten den trein, waar door tien passagiers gedood werden, en elf gewond een Japansche afdeeling viel de roovers aan, die zware verliezen leden. Aan Japansche zijde werden twee kapiteins gedood en een soldaat. Korten tijd later werd een aanval gedaan op het station Lao-Soeng Ling, ten Oosten van Kirin. Het gebouw werd door bommen vernield. Een derde aanslag werd bij Moelan, 150 kilo meter ten Oosten van Charbin gepleegd op een politie-anto waarin zich vier Japanscbe offi cieren en 11 beambten bevonden. Auto en inzit tenden worden vermist. Uit Hsinking is een ster ke strafexpeditie vertrokken Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrême krijgt Uw gelaat, armen en hals direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. DE ONTVANGST VAN DEN NEGUS IN ENGELAND Een grapje van een lid van het Engelsche Lagerhuis. Gisteren is in het Engelsche Lagerhuis ge vraagd, of de Negus bij zijn a.s. aankomst te Londen met de eerbewijzen aan zijn rang ver schuldigd, zou worden ontvangen. Eden beeft geantwoord dat het bezoek incognito werd beschouwd op uitdrukkelijk verzoek van den Negus zelf. Er zou dus geen sprake zijn van eenige officieele ontvangst. Toen Eden dit ge zegd had, stond de arbeidersafgevaardigde Cox op en vroeg met een doodernstig gezicht of de regeering, gezien de vacatures in het kabinet, den Negus niet in de regeering zou opnemen als bewijs van erkentelijkheid voor zijn held- haftigen strijd voor de Engelsche sanctiepolitiek, die niet door zijn schuld mislukt was? Het heele Huis schaterde en Eden gaf begrijpelijkerwijze geen antwoord, maar hij keek wel eenigszins zuurzoet toen hij ging zitten. MEDEPLICHTIGE AAN DEN KONINGS MOORD GEARRESTEERD? Weenen Te Schladming in Stiermarken is op grond van een aangifte uit Zuid-Slavische kringen de landarbeider Anton Pajelitz gearres teerd en ter beschikking van de Justitie te heb ben gesteld. Deze man zou een rol gespeeld heb ben in het complot, dat leidde tot den moord op koning Alexander te Marseille. De Justitie be schikt, naar verluidt, reeds over een aantal pun ten, die een verdenking zouden rechtvaardigen

Schager Courant | 1936 | | pagina 1