C. Roggeveen Czn. NOG is de MOGELIJKHEID tot PROFITEEREN aanwezig Benauwd borst? m Prima velvet Tafelkleeden groote maat van f 12.- voor f 8.75 Schitterende sorteering velvet Divankleeden van f 19.50 voor f 13.50 Het antwoord van Engeland op de Vier moordenaars terechtgesteld Aardbeving in Argentinië Uit onze omgeving. blijft voortduren en brengt de bekende prima, prima Artikelen onder ieders bereik. Wij noteeren thans Boekenkastjes Eikenh. Autoplaids Opklapbedden Bordenrekken Eiken Huiskamertafels prima f 6.95 Oud-Holl. Stoeltjes en Fauteuils Olieverfschilderijen vanaf f 1.95 MIELE Stofzuiger Voetzakken Vloerzeil spot-spotprijzen Hoogzijde Schagen Op de schimpscheuten van Italië Extra-begrooting van 10 millioen pond voor de vloot goedgekeurd. Londen. —In het Engelsche Lagerhuis is Donderdagavond een extra-begrooting van 10.3 millioen pond sterling'voor de Britsche vloot aangenomen met 182 tegen 83 stemmen. Tijdens de debatten beklaagde admiraal Keyes zich over de ïtaliaansche propaganda in de staten rond de Middellandsche Zee, waarbij de Britsche natie verwekelijkt wordt genoemd en niet meer in staat zichzelf te verdedigen. Verder wordt beweerd, dat de ïtaliaansche vloot de Britsche uit de Mid- dellandsche Zee kan verjagen. „Daily Telegraph" over de houding van Italië. Londen. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" die momenteel te Rome vertoeft, geeft zijn indrukken weer na zijn onderhoud met Mussolini. Hij zegt hierin overtuigd te zijn, dat Mussolini op het oogenblik den vrede wenscht, terwijl het tweede doel van de ïtaliaansche politiek is de opheffing van de sancties. Wanneer Mussolini spreekt van den „onherroepe- üijken toestand" welke in Abessinië is geschapen, geeft hij hiermede den wil van het geheele ïtali aansche volk te kennen. De vier hoofdpunten van de ïtaliaansche politiek kunnen als volgt worden samengevat: Veiligheid in Abessinië. Veiligheid voor de verbindingen tusschen Italië en Oost-Afrika Vrede in Europa. Herstel van het moreele aanzien. Om deze redenen zal Italië niet overgaan tot verdere vredebreuk in Afrika en Europa. De correspondent verklaarde verder, dat hij er vast van overtuigd is, dat een besluit van den Vol kenbond de sancties te handhaven, aanleiding zal zijn voor Italië om uit den Volkenbond te treden, vergezeld van verdragen tot bescherming van de ïtaliaansche veiligheid. De vijfling van Dionne uitgezorgd. De familie voor hun leven ge borgen. Callander (Ontario) 29 Mei (A.N.P.) De Canadeesche vijfling Dionne heeft Donderdag zijn tweede verjaardag gevierd. De geheele familie is voor haar verder leven onafhankelijk door een nieuwe gift. David Croll. de regeeringsgedelegeerde van hun voogdijraad, die dus zoo een beetje „officieele va der" is, heeft meegedeeld, dat de vijf tweejarigen reeds een half millioen dollars hebben verdiend en dat zij voor hun verder leyen zullen kunnen rekenen op 20.000 dollar per jaar. Wentel dien last van U af door intijds Abdijsiroop te nemen. Wilt Ge verlichting in den kortst mogelij ken lijd? Wilt Ge dat benauwde gevoel, dat overmatige fluimen doen ophouden, pieeg dan geen verzuim door te wachten en Uw hoest te laten ontaarden in een of andere gevreesde kwaal. Nog zijn Uw organen ge zond, laat ze niet ziek worden door het met ziektekiemen beladen slijm. Weer op na tuurlijke wijze de ziekteaanval al Zorg dat die taaie slijm die U het ademen bemoeilijkt, wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, die stopt den hoest, maakt Uw ademhalings organen gezond, geeft Uw borst de weer stand die deze noodig heeft en zal U weer vrij, ruim en diep doen ademhalen. Thans slechts 75 ct. per flacon! New York In den nacht van Donderdag op Vrijdag, zijn in de Sing Sing gevangenis vier moordenaars op den electrischen stoel ter dood gebracht. Zij hadden in Juni 1934 een cafe-eige- naar in Brooklyn vermoord. De geheele terecht stelling duurde slechts 20 minuten. Het was de eerste viervoudige terechtstelling sedert 16 jaar. 22 Andere ter dood veroordeelden, waaronder twee vrouwen riepen „goede reis" toen de ver oordeelden langs de cellen gingen. Een van de vrouwen, Dorothy Sherwood, die de volgende week terechtgesteld zal worden, riep: „Vier levens voor een, dat is teveel, dat is niet rechtvaardig". Enkele dorpen geteisterd. Buenos Aires. Reeds Woensdag waren eenige lichtere aardschokken in Argentinië gevoeld, welke zich Donderdag in sterker mate herhaalden. Het plaatsje Las Chacras werd i» puin gelegd, terwijl ook te Paso Grande, San Martin en San Francisco aanzienlijke schade wordt gemeld. Tot nu toe is evenwel nog geen melding gemaakt van dooden. WIERINGERMEER Chr. Boeren- en Tuindersbond, afd. Wie- ringermeer. Genoemde afd. vergaderde Woensdagavond 27 Mei in hotel Smit te Slootdorp onder leiding van den voorzitter, den heer A. C. de Graaf. Na opening op gebruikelijke wijze, heette de voor zitter de aanwezigen hartelijk welkom en in het bij zonder den spreker voor dezen avond, den Weled. Gestr. heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer, Den Haag, en den heer Zijlstra, van Amersfoort. De secr. las de notulen der vorige vergadering, wel ke onveranderd werdengoedgekeurd en vastgesteld. Hierna verleende de voorzitter het woord aan den heer v. d. Heuvel, die als lid der Directie van de B.V. ,Het Platteland" Ongevallen en Ziekteverzekering te Gouda, een duidelijke uiteenzetting gaf over het werk der bedrijfsvereniging en het verband met den C.B.T.B. De uitvoering der Ongevallenwet en van de Ziektewet werd op uitvoerige wijze behandeld en gaf aanleiding tot een goede bespreking. Doel van deze inleiding was om te komen tot oprichting van een eigen plaatselijke afdeeling alhier, waartoe dan ook in beginsel werd besloten. Op een vergadering te houden in September a.s. zal dit punt voor nadere beslissing weer aan de orde worden gesteld. De voorzitter dankte den geach- ten spreker voor 't gesprokene en deelde verder me de dat binnenkort een gecombineerde ledenvergade ring zal worden gehouden van de drie landbouworga nisaties in de Wieringermeer onder leiding van den heer H. A. Giesen, voorzitter afd. L.T.B. ter bespre king van de samenwerking, tusschen directie Wie ringermeer en pachters. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank en ging de vice-voorzitter voor in dankzegging. Z I J P E 'T ZAND. Clubavond Esperanto. Woensdagavond j.1. waren op de wekelijksche Es- perantoclubavond bij den heer Schrieken een twee tal buitenlanders als gast aanwezig, n.1. de heer A. Kramm uit Keulen, welke momenteel te Cal- lantsoog met vacantie verblijft en de heer T. Fenyö uit Boedapest, die op zijn wereldreis hier langs kwam. Beide heeren hielden om de beurt de aan wezigen aangenaam bezig, door vertellingen over hun land, anecdoten en spelletjes, alles in Esperan to. Een groot aantal personen was aanwezig om de beide sprekers te hooren, zelfs geheel uit Schagen, Oudesluis en Callantsoog. Het was een gezellige en leerzame avond, van groote propagandistische waarde. Burgerl. Stand van 22 tan. 28 Mei 1936. Geboren: Marie; dochter van Jan Eriks en van Grietje Appel; Afra Maria, dochter van Wilhelmus Jacobus Ooijevaar en van Johanna Theodora Alle man. Ondertrouwd: Johann Wilhelm Engelbarts, oud 29 jaar, slager, en Guurtje Dekker, oud 34 jaar, bei den alhier. Getrouwd: Willem Albert Wilms, oud 23 jaar, chauffeur, te Barsingerhorn, en Gerritje Veuger, oud 21 jaar, alhier; Cornelis Aarsen, oud 27 jaar, schip per, te Broek op Langendijk, en Dieuwertje de Leeuw, oud 21 jaar, alhier; Jan Schager, oud 27 jaar, dijkwerker, en Vrouwtje Helder, oud 30 jaar, beiden alhier. Overleden: Catharina Anna Maria Hurkmans, oud 1 jaar, dochter van Antonius Johannes Hutkmans en van Maria Fetronella Heijne. WI E R IN GE N Onderwijs. Ter vervanging van den heer P. Cornielje, aa.n wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwij zer aan de O. L. school te Westerland benoemd de heer N. H. Biersteker te Den Helder. Personalia. De heer P. de Boer, brugwachter te Van Ewijck sluis, is aangesteld als onbezoldigd gemeente-vcld- wachter der gemeente Wieringen. Werkverschaffing. In den loop van de week is de gelegenheid tot her plaatsing in de werkverschaffing voor allen openge steld. Behoudens een enkele, v.1. arbeiders die reeds voor de staking ter zake een of andere overtreding werden geschorst, hebben allen het werk weer her vat. Practisch is hiermede dus het einde van de sta king gekomen. Burgerl. Stand (15 t.m. 28 Mei 1936). Geboren: Franciscus Elbertus Johannes, zoon van F. E. J. Kiela en D. Boersen. Willem Adriaan, zoon van A. M. v. d. Starre en E. M. Hommerson. Leenden zoon van P. Spaander en P. v. d. Schalie. Antonia Bastiana, dochter van W. Jagtenberg en C. J. Jag- tenberg. Sijda Johanna, dochter van J. ten Boklcel en G. Wagemaker. Simon, zoon van S. Ottens en A. A. Poel. George Martinus Maria, dochter van M. W, Kingma en C. C. Sneeboer. Antje Hendrika; dochter van H. Barelds en A. Rouwkema. Petrus Franciscus, zoon van P. de Caluwé en L. M. de Krijger. Ondertrouwd: M. Th. v. Hoesel en A. M. Schoenen. Gehuwd: W. Beemsterboer en C. M. Engel. N. G. Raven en D. Kuijt. G. Moermond en G. Kooij. S. Wit en A. Doves. Overleden: Geertje Keijzer, 49 jaar. G. Takes, vr. 57 jaar, wed. J. Mulder. Marieke Bosboom, IS jaar, doch ter van H. Bosboom en R. Blauw. Keuring dienstplichtigen. Aan de deze week te Den Helder gehouden keu ring van dienstplichtigen, werd door 32 jongelieden uit deze gemeente deelgenomen. Niet minder dan 15 daarvan werden voorgoed on geschikt verklaard voor het vervullen van militaire diensten. Een wel zeer hoog percentage. De bezorgde baas. Huurman: (woest) Meneer, Uw ver vloekte hond heeft zoo juist ons vleeseh van de tafel gestolen. Baas: O, dank U wel, dan zal ik er voor zorgen, dat hij vandaag niets meer krijgt, anders overlaadt hij zijn maag. Onze wettelijk toegestane UITVERKOOP wegens opheffing groote maat vanaf f 2.60 Nog enkele prima vanaf f 2.95 compleet, met massief eiken om bouw en velours gordijn iets bizonders f 35.- Restanten Reiskoffers de bekende „Roggeveen"-kwaliteit vanaf f 1.45 Restant Portretlijsten Prima vanaf 15 cent eikenhout thans f 1.45 vanaf f 2.50 Nog enkele wondermooie Gloednieuw f 27.50 met schapen vacht voering Profiteert nu! f 3.45 Coupons

Schager Courant | 1936 | | pagina 11