Onze Zuivel-lndustrie Pinksterzegen JódhTnjiïwcïqoodb (r*fëS£s& Zaterdag 30 Mei 1936. SCHAGER COURANT. Vierde Blad. t Corruptie in Japan Afnemers voor hand granaten gezocht Aspirin Melkprijs in 1935 onvoldoende lekker, geen eeï» de buren werd Nu daalt alom weer rijke Pinksterzegen Op de vernieuwde, blijde aarde neer. Jong leven viert zijn hoogtij allerwegen, Een groot geluk treedt ons vol schoonheid tegen In rijke tinten, wonderlijk en teer! Langs lichte velden gaat een stille toover, Waarin bezieling tot het schoonste leeft, De Pinksterzon schijnt op het groene loover, En stralend welft zich 't hemelblauw daarover, Waardoor het licht zijn gouden sprankels weeft! Een stille geestdrift stuwt het groeiend leven Opnieuw den vollen wasdom tegemoet, Van levenslust en levenskracht doorweven, In een gestadig sterkend opwaarts streven, Vervuld van nieuwen, frisschen levensmoed! En ook in onze harten groeit vertrouwen, 't Vertrouwen in een waardevol bestaan, Om nieuwe kracht in stilte te ontvouwen, Om levensdurf tot geestdrift uit te bouwen In 't Pinkster-zonlicht, langs een vaste baan! O, Pinksterzegen, vol onschatb're waarde Voor alles, wat dit leven houdt omvat, Gij, die uit hooger kracht Uw kracht vergaarde, Daal albezielend op de jonge aarde, En spreidt Uw licht langs aller levenspad! Pinksteren 1936. (Nadruk verboden) KROES. dat is noodzakelijk voor het behoud van gezonde tanden. Poets dus met De Nederlondsche tandpasta Doos 20ct,Tube 4-Oen 60ct. SPORT voor de Pi Kampioenschap van Nederland De strijd om het landskampioenschap kan zijn op lossing weer aardig naderbij komen. In de wedstrij den Be QuickAjax en EnschedeFeijenoord zal al le gelegenheid kunnen worden gevonden omtrent de uiteindelijke landskampioen aanwijzingen te vinden. Het zijn twee klinkende wedstrijden, wat te ver wachten spanning betreft. Nu we Be Quick ook ter dege moeten meetellen moeten we Ajax' taak zeker even zwaar rekenen als die van Feijenoord. De uitslagen komen ons bijna onvoorspelbaar voor. Indien men Feijenoord in de textielstad een overwin ning toedenkt, bewijst men slechts geen open oog meer te hebben voor de raadselachtige wisselvallig heid van de voetbalsport. Inderdaad: als Feijenoord haar spel van Zondag j.1. ook. maar benadert, is En schede positief geslagen. Maar... speelt een club tweemaal achtereen tegen dezelfden tegenstander hetzelfde spel? Het is mogelijk, maar niet waarschijn lijk en we kunnen ons dan ook kwalijk voorstellen dat Enschedé er op dezelfde overtuigende wijze onder zal gaan als vorige week. Met betrekking tot den kampioensstrijd in Gronin gen valt al evenmin iets positiefs te zeggen. Als Be Quick over Pienter beschikt, hangt Ajax aan een zijden draad. Promotie tweede klasse. In het Westen kan in beide afdeelingen de be slissing vallen. D.O.S. kan door van Hermes te winnen, nog in een beslissingsmatch de laatste kans krijgen. In alle andere gevallen behoudt Schiedam haar eerste klas per. Rotterdam met zijn omgeving is wel een bolwerk ivan de Voetbalsport. Wat zijn er niet een eerste klas- sers, vergeleken bij Amsterdam. Welnu, als het een beetje wil, komt er Zondag nog één bij. In afd. II gaat de - strijd n.1. tusschen H.F.C. en H.V.V. H.F.C. moet winnen om met het Rotterdam- sche C.V.V. gelijk te komen. H.V.V. is daarentegen uitgeschakeld. Nu zal rnen zeggen: „H.V.V. uit het zelfde milieu komend als \H.F.C., laat zich door deze kloppen, om de laatste gelegenheid te geven zich tegen C.V.V. in een beslissingsmatch te handhaven. Wij voor ons gelooven niet in de praktische verwe zenlijking van deze theoretisch niet ongerijmde op merking. We achten het een open strijd, waarin de posi tieve prikkel H.F.C. de overwinning kan bezorgen. H.V.V. mist dien prikkel en een minder gunstig be gin van de Hagenaars kon daardoor de beslissing wel eens zijn ten voordeele van H.F.C. Maar als het tegenovergestelde zich voltrekt, lijkt ons H.V.V. spor tief genoeg om het verkregen voordeel niet zonder meer prijs te geven. In afd. II krijgen we nu S.C.H.N.E.C. S.C.H. is slecht begonnen. Althans tegen Bome werd goed ge speeld, maar men Avist eenvoudig niet te scoren. Een nederlaag, die wel zeer onaangenaam aandoet dus. Nu met Pinkster komt heel Nijmegen in rep en roer, want S.C.H. en N.E.C. zijn beide plaatselijke vereeni- gingen. N.E.C. is zoo ongeA'eer eeuwige tweede klas sekampioen, zooals voorheen D.H.C. in het Westen en Sneek in het Noorden. We wachten met spanning af wat N.E.C. er nu (van terecht zal brengen. In het Zuiden hopen de Tilburgsche clubs hun ovenvicht op de beide andere ploegen opnieuw uit te drukken. N.O.A.D. krijgt T.S.C. thuis en gezien de overtuigende zege van Willem II op deze laatste ver- eeniging kan N.O.A.D. o.i. ook zeker winnen. Terwijl We Willem II zelf in staat achten van Palemig, al ïs het ook heel in de mijnstreek, te winnen. Promotie derde klasse. H.R.C. kijkt bet met de Pinksterdagen rustig aan, hoe D.W.V. en Kinheim thans in AmsterdamNoord het er af zullen schieten. We durven ons slecht aan een voorspelling wagen. Elk der ploegen die mee dingen, speelde een goede en een slechte wedstrijd. Indien Ave daarin eenige regelmaat mochten zoe ken, komen we tot de conclusie dat D.W.V. nu, na de goede overwinning op H.R.C., aan de beurt is om een slechte partij te spelen. Terwijl Kinheim juist in tegengestelde positie is. Zal Kinheim dus W'"nn">-<e> Laten we het op een gelijk spel houden, dat hoopt H.R.C. ongetwijfeld ook. N.H.VJ3. Wij Hebben Maandag j.1. geen programma opgeno men van den N.H.V.B. omdat dit nog niet bekend was. Intusschen heeft „Het Groentje" de officieele aankondigingen gedaan. Het programma is niet groot. Feitelijk wordt er maar zoo hier en daar wat Eerste Pinksterdag, wordt in Den Helder de kampioenscompetitie voort gezet met Watervogels 1Alkm. Boys 2. De Vogels hebben er de laatste weken weinig van gemaakt. Te gen K.F.C. 3 dolven ze Zondag met O het onder spit. Dit zijn Ave van de kampioen van 1D niet ge wend, Watervogels! De stand van die competitie is intusschen: Alkm. Boys 2 K.F.C. 3 Watervogels M.F.C. 3 3 0 0 0-1 6 3 2 0 1 10-3 4 3 1 0 2 28 2 3 0 0 3 &-8 0 Verder wordt op eerste Pinksterdag nog gespeeld Helder 3Petten 1 voor het Gouden Kruis. Dit is de finale van groep 1. De finale van groep 2 zal worden Sparta 2—B.K.C. 2, op tAveeden Pinksterdag te spelen. Sparta 2 heeft Zondag j.1. met 31 van Oudeschild gewonnen, wat lang niet slecht is. Ze moet daardoor ook van B.K.C. 2 kunnen winnen. Een finale Sparta 2—Helder 3, om uit te maken wie het District Den Helder verder vertegenwoordi gen zal, lijkt ons niet onwaarschijnlijk. Waarbij we Petten gaarne aan het woord laten en ook B.K.C. 2 natuurlijk om er eventueel B.K.C. 2Petten van te maken. Hetgeen ons intusschen voor de betrokken clubs een te zware opgave lijkt. Tweede Pinksterdag. Als NieuAve Niedorp 2 Zondag nu niet al te veel kermis houdt, kan ze zich Maandagmiddag mis schien eerste klasser noemen. Sijbekarapel komt n.1. op bezoek en 't behoeft maar gelijk spel te worden en het is al zoover! N. Niedorpers, 't beste been voor! Voor de kampioenscompetitie gaat M.F.C.K.F.C. 3. De Medemblikkers kunnen een goede beurt ma ken met de Koogers, die op eens zoo los schijnen te komen, er onder te houden. Wat anders niet mee zal vallen. Voor het Gouden Kruis spelen Sparta 2 en B.K.C. 2, zooals boven al gezegd is. Voor den Rauchbeker Helder 2Succes, Alcmaria 'Arrestatie van hooge Jayarische ambtenaren van de spoorwegen. Donderdag zijn eenige hooge ambtenaren van het ministerie van de spoorwegen en leden der directie van de spoorwegen gearresteerd wegens het aannemen van steekpenningen. Deze arres taties hebben in geheel Japan groot opzien ge baard. D knoeierijen hielden A'erband met het gunnen van den bouw van den tunnel tusschen Modsji en Sjimontseki, de verbinding tusschen het eiland Rioe Sjioe met het eiland Hondo. De gelden voor dezen tunnelbouAv waren reeds op de be grooting vastgesteld en binnenkort zou tot uit voering der werkzaamheden worden overge gaan. Tot de gearresteerden behooren. de technische directeur van het ministerie der spoorwegen, Hirai en de chef van de afdeeling weg en wer ken, Koeroda, zoomede de chef van den dienst van weg en werken van het district Tokio, Foe- roeja. Zij hebben naar uit de verhooren bleek groote bedragen als steekpenningen aangenomen. De bouw zal worden opgeschort. Het begin van den tunnelbouw zal, naar het ministerie der spoorwegen mededeelt, worden uit gesteld, daar de gearresteerden de plannen had den ontworpen en de leiding op zioh zouden ne men bij de uitvoering der werkzaamheden. Het agentschap Domei meldt nog, dat in de afgeloopen vijf maanden reeds 60 ambtenaren en aannemers zijn gearresteerd. Een wapenzending die niemand wenscht. Het Britsche stoomschip Santa Maria" zwalkt de laatste paar maanden rond met een lading, welke, naar het schijnt, niemand wenscht. De lading bestaat uit geweren, handgra naten, brandbommen en munitiezoomede een drietal in Duitschland vervaardigde vliegtuigen, en was bestemd voor Abessinië Men verklaart, dat de wapens uit Finland af komstig zijn doch om 1 of ander reden niet naar dat land kunnen worden teruggezonden. Het schip bevond zich te Gibraltar, toen Addis Abe ba werd bezet. Te Tandzjer werd de zending toen gelost, maar de autoriteiten gaven bevel; dat de gevaarlijke last weer aan boord moest worden gebracht. De „Santa Maria" behoort thuis te New Castle Het schip zou Donderdagavond van Guernsey (een der Normandische eilanden) naar Londen vertrekken. werlcl bl| hoofdpijn altijd Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. 2Hollandia, waarin de bezoekers niet mogen falen, evenmin als in StrandvogelsAlkmaar en Purmer- steijn—Zaandijk, al zal speciaal in het laatste geval het feit dat bij gelijk spel de bezoekende club Avint, bij deze voorspelling in acht moeten worden geno men. Voor de nacompetitie der adspiranten staan voor tweede Pinksterdag uitgeschreven: Egm. Boys a—Alkmaar a en Sparta a—D.T.S. a. Andere Sporten. Wielerbaanliefhebbers, kunnen len Pinksterdag naar Wieringen en 2en Pinksterdag naar Alkmaar. De gymmers en gymsters trekken in groote scha ren op naar het groote 26e Bondsfeest K.N.G.V.— I.T.O.S.A., in het Amsterdamsche Stadion, Zaterdag, Zondag en Maandag. Een greep uit de tientallen fraaie modellen die door de modekoningen voor het a.s. zomerfestijn morden gelanceerd en die de keuze voor de vroum mei erg interressant maar tegelijk ook niet ge makkelijk maakt. niet thuis en roeg of het al jaren kje op- DE KONING DER DIEREN BOERDERIJ. MEDEiDEELINGEN OP DE VER GADERING VAN DEN ALGEMEE- NEN NEDERLANDSCHEN ZUI- VELBOND. In café „Boschlustf" aan het Bezuid8rihout te Den Haag, is Donderdagmiddag onder voorzitterschap van den heer L. F. Britzei de algemeene vergade ring gehouden van dan Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond (F.N.Z.) De secretaris, de heer J. A. Geluk, deed verschil lende mededeelingen over den afzet der producten, de exportregeling naar contingenteerende landen, enz. Hieraan wordt het volgende ontleend: Mede in verhand met de betrekkelijk hooge prij zen voor de gecondenseerde magere melk in ver houding tot de kaasprijzen van den laatsten tijd; komt herhaaldelijk de vraag naar voren, waarom op den export van gecondenseerde melk naar Enge land niet geheven wordt. Dat deze heffing nog niet heeft plaats gevonden, is het gevolg van de destijds gekozen basis van berekening en doet inderdaad de vraag rijzen, of deze basis dan wel juist geko zen is. Het Crisis-Zuivelbureau heeft daarom besloten een onpartijdige deskundige commissie in te stel len, die het geheele heffingsvraagstuk op den ex port van gecondenseerde melk naar Engeland grondig zal bestudeeren. De melkpoederprijzen handhaven zich belangrijk heter dan het vorige jaar, hetgeen vooral aan den sterk toegenomen export naar Amerika van den laatsten tijd en de reeds afgesloten contracten voor latere levering schijnt te moeten worden toege schreven. In verband met het op den achtergrond raken van het botermonopolie, waarbij, althans voor de boter, de mogelijkheid was voorzien om den gecontingen- teerden export op andere wijze te regelen en de be vriezing hiervan geleidelijk op te heffen, is er aan leiding om dit vraagstuk, dat vooral in coöperatieve zuivelkringen voortdurend de aandacht zal blijven vragen, opnieuw te bezien. Het crisis-zuivelbureau heeft een enquête ingesteld bij de verschillende organisaties van belanghebbenden bij dezen export, teneinde hare meening omtrent dit vraagstuk te vernemen. Ons bestuur heeft als zijn meening te kennen gegeven, dat voor boter en kaas een regeling met een z.g. leveringsrecht zou dienen te Avorden ingesteld en dat voor de gecondenseerde melk naar Engeland het exportrecht aan de produ centen dient te worden toegekend. Wat de verstrekking van goedkoope boter voor le den en leveranciers van zuivelfabrieken betreft, wordt medegedeeld, dat het bestuur deze aangelegenheid op nieuw onder oogen heeft gezien en daarbij tot de con clusie is gekomen, dat onder de huidige omstandig heden geen pogingen moeten worden aangewend om tot zoodanige beschikbaarstelling te komen. In verband met de intrekking der melksteunbeper- king achtte het bestuur het wenschelijk te weten, welk standpunt diende te worden ingenomen ten aan zien van een noodzakelijk geachten melkprijs, zulks met het oog op reeds genomen of nog te nemen crisis maatregelen op veehouderij- en zuivelgebied. Het be lang hiervan blijkt duidelijk, wanneer men bedenkt dat de toeslag op de melk nauw verband houdt met de hoogte van de heffingen op boter en de andere eet bare vetten. Uit een dienaangaande bij de bonden gebonden enquête ïs gebleken, dat de in 1935 verkregen melk prijs in het algemeen onvoldoende wordt geacht. In de meeste bonden ziet men evenwel geen mogelijkhe den aanwezig om zonder regeeringsmaatregelen van zeer verstrekkenden aard tot een boogeren melkprijs te komen. Algemeen stond men afwijzend tegenover een verdergaande regeeringsbemoeiing met de melk veehouderij, weshalve ook een streven naar een hoo- geren melkprijs langs dien weg niet wenschelijk werd geacht. Een verderen teeruggang van den melkprijs achtte men evenmin aanvaardbaar.

Schager Courant | 1936 | | pagina 13