uimet Kuis met de hooge trep. Heeren Onderkleeding SESANIT fa.G. de Waard Uit den Langendijk ALKMAAR Het badvraagstuk* DE MOOISTE FOTO DE EXPLOITATIE VAN HET GE MEENTELIJK VICTORIEBAD IN PRINCIPE AAN ANDEREN OVER GEDRAGEN. Gisteravond om 8 uur kwam de Raad dezer ge meente in spoedvergadering bijeen. Voorzitter: Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, burge meester. Aanwezig waren alle leden. De publieke tribune was geheel met belangstellen den gevuld. Exploitatie Victoriebad. Het eenige te behandelen punt was een voorstel van B. en W. inzake de exploitatie van het Victoriebad. B. en W. stellen den Raad voor in te gaan op het .verzoek van de N.V. Zwembad Alkmaar die tot dus ver het zwembad aan de Sportlaan exploiteerde en aan welke N.V. voor dat doel krachtens besluit d.d. 8 Februari 1934, nr. 22, recht van erfpacht was ver leend op het voor den bouw van het bad bestemde terrein de exploitatie te doen eindigen. Zij vraagt mitsdien de medewerking der gemeente om de met haar gesloten overeenkomsten te ontbinden. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar, mits de gemeente in geenerlei opzicht door dezen gang van zaken worde benadeeld, met name, dat de gemeente, die als borg verbonden blijft jegens de Levensverze kering-Maatschappij „de Nederlanden'' van 1845 voor rente en aflossing van de in 1934 door de N.V. „Zwem bad Alkmaar" gesloten geldleening van f50.000—, eigenares wordt van het bad met opstallen en inven taris. De N.V. heeft daarin toegestemd. Wordt deze bekrachtiging verleend, dan is de ge meente als eigenares bevoegd, over het bad te be schikken en zal zij dus moeten beslissen omtrent de wijze, waarop het bad voortaan zal worden geëxploi teerd. Daartoe bestaan verschillende mogelijkheden: De gemeente kan: a. het bad zelf exploiteeren; b. een openbare verpachting houden; c. trachten het bad onderhands te verhuren. Gemeentelijke exploitatie achten B. en W. onge- wenscht met het oog op het daaraan verbonden risico, dat de gemeente zeker in dezen tijd niet kan lijden. Het houden van een openbare verpachting heeft dit groote bezwaar, dat daarmede kostbare tijd verloren gaat, die de verpachting voor 1936 wellicht geheel onmogelijk maakt, in elk geval den pachtprijs in hooge mate zal drukken, terwijl inmiddels allerlei uitgaven voor onderhoud voor rekening van de ge meente komen. B. en W. stellen daarom den Raad voor, het bad onderhands te verhuren. Het college heeft contact ge zocht met de N.V. Alkmaarsche Overdekte Bad- en Zweminrichting. Het moest, naar B. en W. meenden, om allerlei redenen de voorkeur verdienen, de beide hier ter stede gevestigde bad- en zweminrichtingen in onderling verband te brengen. De zwemsport zou daarbij slechts kunnen winnen en voor beide inrich tingen zou een economische exploitatie worden be vorderd. De N.V. is na eenig overleg bereid gevonden, zich met de exploitatie van het zwembad aan de Sport laan te belasten. Zij zal het bad gedurende 10 jaren huren voor een huurprijs van f500 per jaar. Het grove onderhoud komt voor rekening der gemeente, het gewone onderhoud voor rekening der N.V. Per- soneele belasting, verlofsrecht en belasting wegens openbare vermakelijkheden zijn voor rekening der N.V., de andere lasten voor rekening der gemeente. Voorts gelden eenige andere in het na te noemen besluit vermelde voorwaarden, waaronder deze, dat de N.V. van de gemeente bij het eindigen van de huur geenerlei vergoeding zal vragen voor de verbeterin gen en veranderingen, die zij aan het bad, de opstal len of den inventaris zal hebben aangebracht. Voor zooveel deze bepalingen en bedingen aan gaat, is het College in zijn geheel bereid, tot het slui ten der overeenkomst het voorstel te doen. De N.V. is niet bereid eenige formeele beperking hij de exploitatie te aanvaarden, Toen B. en W. een nadere verklaring vroegen heeft de N.V. opgemerkt, dat het bij do exploitatie van het Victoriebad zoowel als bij vele andere baden duidelijk is gebleken, dat het niet mogelijk is, dergelijke objecten met succes te exploiteeren, wanneer aan de exploitatie beper kingen worden opgelegd. Nochtans, schrijft de N.V., „spreekt het vanzelf, dat zeer zeker rekening zal worden gehouden met de wcnschen van een zeker 'deel van het publiek." Dit laatste is voor de meerderheid van ons Col lege aanleiding geweest, in deze voorwaarde van de N.V. te berusten. De minderheid, hoezeer eveneens zonder voorbe houd vertrouwen stellende in de leiding der N.V., heeft toch overwegend bezwaar, de exploitatie ook op dit punt geheel uit handen te geven. Zij acht het [volstrekt noodig, dat de gemeente zich als tot dus ver bepaalde bevoegdheden voorbehoudt. Zij acht dit in die mate onvermijdelijk, dat zij niet tot het voorstel tot verhuring wensclit mede te werken nu dat voorbehoud ontbreekt. Voor de behandeling van dit punt ging de Raad In geheime zitting. Na twintig minuten werd de vergadering openbaar Verklaard. Rapport der commissie. De heer Vogelaar (C.H) bracht, namens de com missie van onderzoek, welke indertijd was benoemd deze materie te bestudeeren, rapport uit en deelde o.m. mede, dat de opzet van hel zwembad was dat de gemeente zou betalen het exploitatie-tekort van ten hoogste f50.000. In de tweede plaats trof het de aandacht, dat in de overeenkomst was uitgeschakeld art. 773 van het Burgerlijk Wetboek (Erfpachtsrecht). Deze bepaling had wel van kracht dienen te zijn. Het beleid van den directeur heeft gefaald, wat de exploitatie van het zwembad betreft. Wat betreft de vertegenwoordiging van B en W. had deze toe zicht op het beheer moeten uitoefenen, doch van dit toezicht is heel weinig gebleken. Nimmer zijn de boeken en bescheiden gecontroleerd. Ook de commis sie van toezicht heeft de boeken en bescheiden goedgekeurd, zonder dat de gemeente controleur daarover rapport had uitgebracht. Juist in den voor het zwembad moeilijken tijd 3s de commissie veel te weinig bij elkaar geweest. De Raadscommissie ziet een oplossing in het on middellijk een einde maken aan do overeenkomst met het zwembad. De gemeente moet met zelf de exploitatie ter hand nemen, doch deze in handen geven van een particulier of van een rechtsper soon. Wethouder Bonsema (S.D.A.P.), namens B. en W. het woorde voerende, zeide, dat zoolang mogelijk de bestaande exploitatie moest worden gehandhaafd, daarom is deze zaakjiiot eerder behandeld. Spr. ging voorts na, hoe het Victoriebad tot stand kwam en concludeerde, dat de Raad indertijd er mede accoord ging, dat. mei die menschen in zee werd gegaan. Van den geheelen Raad waren er toen 3 leden tegen. Van een „Bonsema-bad" of een „Bonsema-lcuip", zooals would-be geestige menschen vaak gelieven te zeggen, is dus geen sprake geweest, omdat de Raad in zijn geheel dit heeft gewild. Wat de kwestie van art. 773 van Burg. Wetboek betreft, wilde spr. opmerken, dat ook niet opnemen daarvan de algemeene instemming van den Raad heeft gehad en door Gedeputeerden is goedgekeurd. De positie van spr. als gemeentelijk-commissaris was, dat deze algemeen toezicht had te houden. Dat spr. de boeken had te controleeren, staat nergens. De heer Leesberg (R.K.): Als hij toezicht heeft, dan moet hij ook controleeren. Temeer als de ge meente daar geld voor geeft. Wethouder Bonsema: De gemeente heeft geen geld gegeven, is alleen borg gebleven. De heer Appel (R.S.D.P.): Dat is het toppunt! Wethouder Bonsema vervolgde, dat het eerste jaar de exploitatie klopte; er behoefde geen geld bij In het tweede jaar kwamen echter de moeilijkhe den, toen de directeur in gebreke bleef, de exploitatie rekening niet inzond, zelfs niet na herhaalde aan maning van B. en W Op IS April heeft spr. gevraagd aan den directeur hem eindelijk de rekening over 1935 te geven. Ein delijk in Mei hebben wij een Itasboek je in handen gekregen, waaruit bleek, dat de gemeente'voor 1935 betalen moest. B en W. hebben dus al het mogelij ke gedaan om klaarheid in deze zaak te brengen. Er is liet College tenslotte gebleken, dat deze N.V. alleen meer bestond uit een directeur; commissa rissen waren er niet meer. De Commissie van Toezicht kon moeilijk verga deren, omdat er nu eenmaal geen stukken waren. De heer Sietsma (V.D.) voerde het woord als lid van de Commissie van Toezicht voor het Zwembad cn merkte op, dat de taak der commissie was met den gemeentelijken commissaris toezicht te houden op het beheer van het zwembad en daarover te rap porteeren aan B. en W. Dit nu is herhaaldelijk ge beurd én tal van malen is aan B. en W. medege deeld, dat de commissie met den gang van zaken absoluut niet tevreden was. De commissie heeft zich ook bemoeid met het be heer van het'bad, wat de techniek betreft. Inderdaad had de commissie de gegevens niet en ze kon daarom moeilijk vergaderen.' Spr. concludeerde, dat de commisie wel degelijk haar taak naar behooren had vervuld. De heer Woldendorp (R.K.) wilde in groote lijnen het betoog van den heer Sietsma onderschrijven. Spr. merkte op, dat het niet op den weg lag der commisie den gemeente-controleur er op af te stu ren! De heer Hoyeink (A.R.) meende, dat de vraag moet worden gesteld, in hoeverre B. en W. en spe ciaal de gemeentecontroleur verantwoordelijk zijn voor het wanbeheer in deze N.V.? Spr. zeide, dat in de begrooting voor 1935 de ontvangensten dubbel zoo hoog waren geraamd dan in 1934. Het college had een dergelijke begrooting nooit mogen accep- teereri. Bij de behandeling der begrooting in December 1935 had den Raad klaren wijn moeten worden geschon ken. Spr. kon niet anders zeggen, dan dat het col lege van B. en W. en speciaal de gemeentecontro leur in gebreke zijn gebleven. De heer Leesberg (R.K.) merkt op, dat in de Com missie van Onderzoek de zaak zoo objectief moge lijk in behandeld en daarom viel het spr. tegen, dat hier tegen het rapport bezwaren zijn gerezen. Spr. wees erop, dat B. en W. een borg tot stand deed toekomen voor het geheele bedrag, terwijl de Raad alleen een borg heeft gewenscht voor een ex ploitatietekort. Volgens spr. had de controleur tot plicht gehad de boeken en bescheiden te onderzeken. Maar de grootste grief is wel, dat men nu met een voorstel komt vlak voor het seizoen, terwijl al zes maanden de stand van zaken bekend was. En de Commissie van Onderzoek werd hierin niet eens gekend, waardoor de wethouder een groote verant woordelijkheid op zich heeft genomen. De heer Bulens (S.D.A.P.) had het noodzakelijk gevonden, dat de commissie door den wethouder eens bij elkaar had moeten worden geroepen. Dan waren we niet nu plotseling voor het feit geplaatst. De heer de Groot (V.B.) meende, dat de wethou der, de Commissie van Toezicht zeker bij elkaar had moeten roepen. De wethouder wist toch immers reeds lang. dat het niet goed ging en had moeten ingrijpen. Temeer ook, omdat de gemeentefinanciën er mede gemoeid waren. De heer Vogelaar, in tweede instantie het woord voerende, bleef erbij, dat èn de gemeentelijke com missaris èn de Commissie van Toezicht niet hebben gebruik gemaakt van de bevoegdheden welke hun waren gegeven. Het finantieel beheer had moeten worden gecontroleerd. Nu er een tekort is, valt er niets meer te doen. De heer Sietsma: De commissie heeft wel degelijk controle uitgeoefend en aan B. en W. gerapporteerd. De heer Vogelaar constateerde, dat de lankmoe digheid van het college veel te groot was geweest. In Mei krijgen we nu plotseling een voorstel en het College zegt er bij: Neem dat nu maar aan! Wethouder Bonsema repliceerende, zeide, dat de verschillende sprekers zich instellen op hetgeen ze nu weten. Maar als spr. dat alles vooruit geweten had, was de zaak heel anders geloopen. Waarom hebben de heeren niet reeds eerder geprotesteerd, enkel en alleen omdat ze de wetenschap van van daag niet hadden. Het College van B. en W. heeft gezeild op het kompas van de drie commissarissen, die alle solide waren, zonder te weten, dat die com missarissen in het geniep uit de vennootschap wa ren getreden. Spr. ontkende, dat hij en ook de Commissie van Toezicht het geheele finantieele beheer had moeten controleeren. Wat de verhoogde ontvangsten op de begrooting 1935 betrof, zeide spr. dat de cijferts in 1934 steeds godlden voor twee maanden, en dus niet voor een jaar. Intusschen wilde spr. ruiterlijk erkennen, dat hij er spijt van had, met deze N.V. in zee te zijn gegaan en zoo zulen er meer zijn. B. en W. hebben er voor willen waken, dat dit bad failliet zou gaan, want dat had de gemeente geld ge kost. Daarom is de zaak zoo lang mogelijk sleepende gehouden. De heer Grondsma meende, dat als de Commissie van Toezicht scherper had toegezien, het zoover niet zou zijn gekomen. De heer Woldendorp wilde tegen deze meening protesteereh. De heer Hemelrijk had het heel wat fraaier gevon den als de wethouder nu het boetekleed had aange trokken, inplaats van zich er op alle mogelijke ma nieren trachten uit te redden. Met algemeene stemmen werd hierop besloten de met de N.V. Zwembad Alkmaar gesloten overeen komst te ontbinden. Over den verhuur van het bad. De heer Vennelce (R.K.) vroeg zich af, of het wel wenschelijk was voor den tijd van 10 jaar dit bad te verhuren? Spr. meende van niet en zou liever een openbare inschrijving voor den verhuur zien. Te meer, omdat het spr. bekend was, dat er meer ge gadigden zijn. Spr. had er voorts ernstig bezwaar tegen, dat de nieuwe N:V. geheel de vrije hand wordt gelaten. De heer Keysper (R.K.) kon het niet aanvoelen, waarom een openbare inschrijving zoo lang zou moe ten duren, het leek spr. zakelijk onjuist, anderen uit te sluiten naar dit bad te reflecteeren. De heer Stoutjesdijk (V.B.) merkte op, dat de wa tervoorziening in het bad niet voldoet, de nieuwe N.V. zou daarom een geheel nieuwe watervoorzie ning moeten maken, wat haar ongeveer f 15.000 zal kosten. De heer Hoytink voelde voor het standpunt van de heeren Venneker en Keysper omdat hij er huiverig voor was, dit bad voor 10 jaren te verhuren. Dat zou de gemeente nog heel wat kunnen kosten. De heer Appel wilde een exploitatie van gemeente wege en den directeur van Plantsoenen en 'van het Sportpark belasten met die exploitatie. Spr. zeide een tegenstander te zijn van den verhuur aan de N.V. de Overdekte en noemde die f 500 huur per jaar een fooitje. En dan komt er nog bij, dat de gemeente er geen enkele zeggenschap over heeft De heer Bulens verklaarde zich, namens zijn frac tie, voorstander van verhuur aan de N.V. Overdekte. We krijgen dan 'n combinatie van Overdekte 's win ters en niet-overdekte 's zomers, cn dat leek spr. goed. Als het een Overheidsbedrijf wordt, vreesde spr. dat Gedeputeerden daarmede niet accoord zou den gaan. Principieel was spr. voor exploitatie van Overheidswege, doch om practische redenen moest .hij er tegen zijn. De heer Covers (V.B.) achttè het onverantwoorde lijk het bad voor 10 jaren te verhuren, en meende, dat een verhuur bij inschrijving de voorkeur ver diende. De heer Sietsma wilde zich vanavond niet prin cipieel binden. Spr. had er ook bezwaar tegen het bad voor 10 jaren te verhuren voor den prijs van Sterk, Elastisch, Soepel en Hygiënisch. Vraagt ook onze ZIJDEN POLOSHIRTS, LEEREN en ELASTISCHE RIEMEN OVERHEMDEN - ZELFSTRIKKERS SOK KEN SPORTKOUSEN, enz. Wij brengen altijd iets aparts naar voren. Hij die op goede kleeding let, Koopt ook bij DE WAARD z'n Hoed en Pet. IJMUIDEN. SCHAGEN. Ondanks het voorschrift van den betrokken Minister/dat de gemeenten met 1 Juni moesten zijn aangesloten bij een inrichting voor destruc tie van afgekeurd vee en vleesch nemen de Lan- gendijker gemeenten nog een afwachtende hou ding aan, om zich bij den destructor van de Kring Barsingerhorn aan te sluiten. ZUID-SCHARWOUDE Men deelt ons mee, dat de e.v. groote wedstrij den van den Noord-Hollandschen Kolfbond al hier zullen worden gehouden in de baan van dén heer Rijper. Tegen W.Z., die, trekkende uit de gemeentelij ke steunregeling, inkomsten had verzwegen, is proces-verbaal opgemaakt. ST. PANCRAS Het plaatselijk crisis-comité in deze gemeente is opgeheven. Aan de bestuursleden werd een her inneringsmedaille uitgereikt. OUDKARSPEL BEGIN VAN BRAND Zaterdagmorgen tusschen elf en 12 uur ont stond begin van brand in de schuur van den heer J. B. alhier. Doordat de buren ijlings toe schoten slaagde men er in het vuur te bedwingen zoodat ernstige gevolgen achterwege bleven. WARMENHUIZEN NOORDSCHARWOUDE Postduivenvereen. „De Meteoor". Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met oude duiven van Compiegne (Frankrijk), een afstand van 390 K.M. De wind was O.N.O. en de duiven werden om 8.40 uur in vrijheid gesteld. De aankomst was: 1. J. Deutekom 2 uur 47 min. 2 sec.; 2. J. Deutekom 2 uur 47 min. 23 sec.; 3. J. Deu tekom 2 uur 58 min. 51 sec.; 4. J. Kemper 3 uur 7 min. 12 sec.; 5. C. Keeman 3 uur 7 min. 36 sec.; 6. J. Kemper 3 uur 14 min. 58 sec. OUDKARSPEL. Opening Zwembad. Naar wij vernemen, zal de bad-inrichting van Volharding Dinsdag 2 Juni a.s. worden geopend. Als het dan maar wat warmer weer is. Anders zullen er niet veel zwemliefhebbers zijn, veronderstellen wij. ZUIDSCHARWOUDE. In de gisteren alhier gehouden vergadering van het Comité voor het organiseeren van een autotocht voor de Ouden van Dagen uit Zuidscharwoude en Broek op Langendijk bleek, dat zich 113 gegadigden voor dien tocht hadden opgegeven. Twintig houders van luxe-auto's hadden hun wagen voor dit doel be schikbaar gesteld. Er moesten nu nog 2 autobussen worden gehuurd van ieder 30 personen. De autotocht zal op 4 Juni plaats hebben. Besloten werd, dat om 9 uur n. t. uit Zuidscharwoude zal worden vertrok ken en dat maar één verzamelplaats zal worden aan gewezen, evenals te Broek, van waar men om kwart over negen hoopt te vertrekken. Verder hield de commissie zich bezig met de rege ling van een en ander, zoodat mag worden verwacht, dat alles in de puntjes zal zijn verzorgd. Er staat den Ouden van Dagen dus weer een genoegelijken dag te wachten, vooral als het weer daartoe het zijne mag bijdragen. f 500 per jaar. Spr. was eveneens voorstander van een openbare inschrijving. Wethouder Bonsema beantwoordde de verschillen de sprekers en begon met te zeggen, dat gemeentelij ke exploitatie kosten met zich bracht, welke niet te dragen zouden zijn. Het is onmogelijk liet bad te verhuren, zooals het nu is, daar zal kapitaal in moeten worden gestoken. Daarom was spr. tegen verhuur bij inschrijving en achtte het veel beter, dat een bestaande badinrichting het huurde. De N.V. Overdekte immers wil de noodige verbetering aan brengen. Maar dan moet de gemeente ook het bad verhuren voor den tijd van 10 jaren. De Overdekte ziet hierin geen winst object, maar enkel cn alleen een bekrachtiging van haar positie. Spr. wilde daar om warm het voorstel van B. en W. aanbevelen. Hierna repliek van de h.h. Venneker, Keysper, v. d. Vall en Appel, De heer de Groot merkte op, dat de Raad nog geen zekerheid had, of de commissarissen van de N.V. Overdekte deze transactie zouden goedkeuren en wilde daarom dit voorstel aanhouden, tot deze ze kerheid was verkregen. De heer Sietsma wilde een stap verder gaan dan de heer de Groot en in principe accoord gaan met het voorstel van B. en W., afgezien van de vraag of do commissarissen der Overdekte de transactie zullen goedkeuren. De Voorzitter was van oordeel, dat liet 't beste zou zijn een principe-besluit te nemen. De heer Hoytink wilde deze zaak aanhouden. De heer Keysper merkte op, dat. een belangrijke groep menschen dit bad in exploitatie wil nemen, geef die menschen een kans, meende spr. De heer de Groot: We hebben hier nu een rechts persoon! De heer Keysper: Aanhouden en onderhandelen. Het voorstel van den heer Hoytink om het voorstel van B. en W. aan te houden werd in stemming ge bracht en verworpen mot 9 stemmen voor en 12 te gen. Daarna werd gestemd om in principe met het voorstel van B. en W. accoord te gaan. Dit werd aangenomen met 11 stemmen voor en 10 tegen. Om kwart over twaalf sloot de voorzitter de ver gadering. Z I J P E Door B. en W. zijn de volgende bouwvergun ningen verleend. Aan P. de Leeuw te Burgerbrug tot bet ver bouwen van een pakhuis tot woonhuis; aan Jac. Zeeman te St. Maartensbrug tot het bouwen van een kippenhok, aan J. Eriks Sz., te Burgerbrug tot het bouwen van een veeboet; aan Tj. van der Sluis te Schagerbrug tot het bouwen van een kip penhok; aan Jac. Breed te Burgerbrug tot het vernieuwen van een veestalling. Aan de gemeente Zijpe is ingevolge die bepa lingen der Landarbeiderswet een Rijksvoorschot groot f 1430.- toegekend van de landarbeider P. L. Rens. Dezer dagen werd door den Burgemeester de zer gemeente, namens het nationaal crisis-co mité, een herinneringspenning uitgereikt aan de leden van het Dagelijksch Bestuur van het Plaatselijk crisis-comité dezer gemeente. Voor deze penning kwamen in aanmerking de heeren J. A. de Boer, Mr. D. Breebaart, G. Nannis, C. Schagen en G. van der Sluijs. SCHAGERBRUG Aan den heer K. Kind te Stolpervlotbrug is door het gemeentebestuur, verlof B. voor den ver koop uitsluitend van alcoholvrije drank verleend. De heer S. Jaring, hoofd der School alhier. Is benoemd tot hoofd der O.L. school No. 7 te Gou da. BURGERVLOTBRUG. Woonwagen aangereden door een vrachtauto. Woensdagavond omstreeks 11 uur is een aan den Rijksweg langs het Noordhollandsch kanaal alhier staande woonwagen aangereden door een vrachtauto komende uit de richting Den Helder en gaande in de richting Alkmaar. De woonwagen werd geraakt bij het gedeelte, dat tot slaapplaats is ingelicht en waar zich de bewoners (gezin met 8 kinderen) te ruste hadden begeven. De bewoners kwamen er vrij goed af: enkele kinderen hadden wat schrammen opgeloopen. De woonwagen werd echter zwaar be schadigd en kon niet verder. De bestuurder van de vrachtauto is direct na het gebeurde doorgereden. Zij, die inlichtingen omtrent chauffeur of vracht auto (welke gedekt was met een bruin zeil) kunnen, geven, worden verzocht zich te wenden tot den Bur gemeester van Zijpe te Schagerbrug. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER SINT MAARTEN STUURINRICHTING RAAKTE DEFECT Donderdag, bij het gaan naar de Schager- markt per vrachtauto met een koe erop, had de heer Kossen uit St. Maartensbrug het ongeluk dat de stuurinrichting weigerde, juist toen hij den Valkoogerdijk opreed, met gevolg dat de auto tegen een steunpaal van het electr. net op reed en deze geheel ontwrichtte. Voorts liep het verder met enkele materieele schade goed af. WIERINGEN DEN OEVER BESMETTELIJKE ZIEKTEN Blijkens de opgave van het aantal aangege ven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 17 t.m. 23 Mei 1936 heeft zich te Wie- ringen een geval van roodvonk voorgedaan. HIPPOLYTUSHOEF. Gevallen. Vrijdagmiddag te ongeveer 4 uur kwam een mans persoon naast z'n fiets uit de richting van 't dorp geloopen. Op Zandburen, vlak bij de woning van den heer Maaskant, trachtte de man, die niet geheel vrij van alcohol scheen te zijn, op z'n fiets te klimmen. Dit mislukte en hij viel voorover op den weg, waar hij met een bloedende hoofdwonde bleef liggen. Na dat de doktoren waren opgebeld, verscheen Dr. de Groot het eerste, en legde een hoofdverband aan. Met de auto van den heer Beukema is de man naar zijn huis te Sneek weggebracht. Ook dc Bijksveld- wacht was ter plaatse aanwezig.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14