Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bondsbestuur meent, dat het liier voorgestelde niet geheel beantwoorden zal aan het doel. Zoo zal men met dit stelsel niet bevorderen, dat we op Maandag een behoorlijke aanvoer krijgen, omdat hier de loden gehe# vrij worden gelaten op welken dag zij van de drie zullen aanvoeren. Ook is het voor vele vrachtvaarders, die in bepaald rayon van verschillende tuinders producten meene men, niet wel doenlijk, omdat elke tuinder een bij loting vastgesteld nummer heeft, waardoor hij ge bonden is om op een bepaalden dag aan te voeren. Zoo zou een vrachtaanvoerder wel kunnen inladen van A., maar omdat B. een oneven nummer heeft, zou hij die producten niet kunnen meenemen, enz. Het Bondsbestuur meent dat zijn voorstel hier be tere uitkomsten zal geven, deze aangelegenheid spoedig tot het doel zal leiden, en adviseert, het voorstel van De Eendracht te verwerpen. Voorzitter geloofde, dat het bestuursvoorstel het spoedigst resultaat zal geven voor een voldoende aanvoer op alle dagen van de week. De heer L. Kalvcrdijk (Oudkarspel) zag in het be stuursvoorstel nog veel meer nadeelen dan in het voorstel van „De Eendracht", bijv. bij een stijgende markt. Het blijven liggen kost ook veel tijd. Ver schillende bezwaren werden door spr. opgenoemd, welke volgens spr. door het voorstel van „De Een dracht" worden ondervangen. Een geregel den aan voer kan er volgens spr. niet komen dan door het voorstel-Oudkarspel. Voorzitter was het heclemaal niet met den heer Kalverdijk eens Een der afgevaardigden merkte op, dat dan de genen, die een voorliefde hebben voor de bepaalde dagen, wel een heele maand wachten om op die dagen te kunnen veilen, waaraan de heer Keeman (betaalmeester) nog toevoegde, dat aan het eind van de maand de aanvoeren op Maandag, Woens dag en Vrijdag gering zouden zijn, omdat de men- schen de vogende maand zouden afwachten, De heer Van Kleef, Zuidscharwoude, gevoelde meer voor drie goede marktdagen dan G halve dagen. De Voorzitter merkte op, dat er een regeling •moet komen. Dan zal men tot de overtuiging ko men, dat oi) die andere dagen geen mindere prijzen worden betaald dan op de uitverkoren dagen. In stemming gebracht werd het voorstel van het •bestuur aangenomen met alleen De Eendracht tegen. Heffing van losgeld. Het Bondsbestuur stelt voor, om4 van alle vaar tuigen, welke in dc overkapping worden gebracht, niet, met de bedoeling om te veilen, een door het Da- •gelijksch Bestuur nader te bepalen liggeld te heffen. Deze vaartuigen toe te laten voor zoover er ruimte beschikbaar is. Het Bondsbestuur is van oordeel, dat van vaartui gen, welke speciaal in de overkapping gebracht wor den om gedekt te zijn tegen weersinvloeden, wel een liggeld geheven kan worden. Van de afdeeling „Nieuwe Nicdorp en Omstreken" was een dergelijk voorstel ingekomen, evenals van de afd. „Waarland en Omstreken". Dit voorstel werd z.h.sl. aangenomen. Het boetestelsel. De afdeeling van den L.T.B. Hcerhugowaard Noord stelt voor, het huidigo boetestelsel zóó te wijzigen, dat niet meer kan voorkomen, dat kool gekocht wordt, om het boetegeld te ontvangen en op die wijze een daggeld te verkrijgen. Het is n.1. dezen winter voorgevallen, dat. eerste klas kool werd gekocht en daarna getracht niet tegenstaande de beste kwaliteit, door afbladen afge keurd te krijgen en zoodoende in het bezit te komen van het boetegeld. De afdeeling oordeelt hierom dat het bestaande stelsel verandering behoeft. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bondsbestuur meent dat uit het genoemde ge val niet gebleken is' dat ons boetestelsel niet deugt en zou aan de algemeene vergadering adviseeren dit voorstel niet te aanvaarden. De heer Bleeker, L.T.B., Heerhugowaard, lichtte het voorstel toe. Het gaat om de z.g. pikeniers, die er wel eens misbruik van maken. De Voorzitter zeide, dat hot heel zelden voorkomt, dat een koopman de halve boete krijgt. In het geval dat bedoeld wordt, heelt de koopman ook geen halve boete ontvangen. Er wordt zeer weinig boete gehe ven, zie de rekening. Dat iemand kool koopt om de boete te ontvangen is wel heel naïef. (Aan keuringsboete werd over het jaar 1935 f 23.40 ontvangen door de veiling, Verslagg.) De keurmeester gaf nog een toelichting, de voor zitter meende dat het feitelijk rechtvaardig zou zijn geweest om een boete toe te passen. Na nog eenige discussie werd het voorstel inge trokken. Voorzitter deed de toezegging dat er de volle aan dacht aan zal worden geschonken hij event. voor komende gevallen. Uitbreiding laadterrein auto's. Door de vereenigingen Harcnkarspel-Oost en Waarland en Omstreken zijn gelijkluidende voor stellen ingediend, nl.: het terrein dat tot heden voor het inladen van groenten in auto's gebruikt wordt, verder uit te breiden. Prae-advies van het Bondsbestuur: Het Bondsbe stuur is het met de beide voorstellende Vereenigin- gen eens dat een uitbreiding van het autoterrein noodzakelijk is. Het stelt voor, het Bestuur machti ging te verleenen om de eerste paardenstal te ont ruimen, af te breken en het geheele terrein te be straten, waardoor een groote verruiming zal worden verkregen. De bedoeling van Harenkarspel Oost was, volgens den afgevaardigde, meer verruiming te water te krijgen, bijv. door uitbreiding van den steiger, waar door de motoren iets verder kunnen liggen. Voorzitter zegde toe, dat dit de aandacht ook zal hebben. De afd. L.T.B. Langendijk vroeg, of men geen kans zou hebben, dat i.p.v. de motoren weg. de auto's weg zouden moeten, evenals in De Streek, waar door de spoorwegen tamelijke sommen worden geheven voor auto's die op het spoorterrein laden. Voorzitter zeide, dat het terrein van de N.V. komt. Daar is dus geen gevaar voor. Nadat nog de aandacht gevestigd was op den aan leg van een steiger, bij de scheepswerf van De Waal, werd het bestuursvoorstel aangenomen. Voor de verantwoordelijk vluchtende le den. Worden niet overgenomen. De tuinbouwvereeniging „De Eendracht" stelt voor, om een zoodanige regeling te treffen, dat het niet meer mogelijk is, dat tuinbouwvereenigingen, elkanders leden overnemen, zonder wederzijdsch goed vinden. Daar de eenc vereeniging soms met zwaardere lasten zit dan de andere, ligt het in de bedoeling van onze vereeniging, dat er een regeling wordt ge troffen, dat de leden zich niet kunnen onttrekken aan hunne gezamenlijk aangegane verplichtingen. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bonds bestuur is het met de voorstellende vereeniging eens, dat leden niet zullen mogen worden opgenomen, zon der wederzijdsch goedvinden en zeker niet als deze leden hunne verplichtingen niet geheel zijn nageko men tegenover de vereeniging, welke zij wenschen te verlaten. De statuten van de bij den Noordermarkt- bond aangesloten vereenigingen, laten ook niet toe, dat leden kunnen uittreden als: ten eerste de 3-jarige tijdvakken niet in acht zijn genomen met de hier aan verbonden opzegtermijn en ten tweede: zijn deze leden verplicht hunne aansprakelijkheid tegenover do vereeniging, ook in het nadeelig saldo, op eerste aanmaning te voldoen. Het Bondsbestuur meent, dat, als een lid hieraan niet voldoet, of voldaan heeft, deze leden nog als lid van de vereeniging beschouwd moeten worden en in geen geval toegelaten hehooren te worden tot een andere vereeniging die hetzelfde in haar statuten heeft vastgelegd. Redenen, waarom het Bondsbestuur adviseert, dat alle aangesloten vereenigingen zich hieraan zullen houden. Voorrang van tuinbouwproducten op de clearing. De tuinbouwvereeniging „Dc Eendracht" stelt foor, dat ook „De Noordermarktbond" zal ageeren, dat de producten van den Ncderlandschen bodem op de clearing de voorrang zullen hebben. De vereeniging meent dat, zooals het nu gaat, en zelfs de x-ente voox-gaat op de claering, den tuinbouw elke levenskans ontomen wordt. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Boxids- bestuur is bereid er aan mee te werken dat voor on ze tuinbouwproductexi de meest gunstige bepalingen worden verkregen, ook ten opzichte van het bedrag dat voor onze tuinbouwproducten op de claering kan worden gebracht. Hoewel het meent, dat onze lande lijke ox-ganisatie, reeds lang en telkens weer de aan dacht van onze Regeci'ing hiei'op vestigde is 't wel herexd, het Cexxtraai Bestuur hierop nogmaals op merkzaam te maken. Nadat de heer K. Kaan er op had gewezen, dat voor dit jaar dezelfde overeenkomst is getx-offen als voor 1935. waardoor dus de rente evengoed weer voox-rang heeft en hij gaarne zag dat hierop de aan dacht van het Centr. Bestuur werd gevestigd, werd het prae-advies aangenomen. Directe uitbetaling van den kostprijs. „De Eendracht" stelt verder voor, dat de Noorder marktbond zal ageeren voor directe uitbetaling van 80 pet. van den kostprijs van de door de tuinders geveilde producten. De vereeniging meent, dat gezien bijna iedere tuin der zijn reserves heeft opgeteerd, 'n x-egeling, waar door men op de stapelproducten geteeld ixx 1934, in 1936 de laatste uitkeering nog moet ontvangen, veel te langzaam wex'kt. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bonds bestuur zou het met de vooxstellende vereeniging op pi'ijs stellen, dat een bepaald urecentage op zeer kor ten termijn op de geveilde producten kon woi-den uitbetaald. Hoewel ook hierop door verschillende organisaties is aangedrongen, is het Bondsbestuur bereid dit ter bevoegder plaatse nogmaals onder de aandacht te brengen en zoo mogelijk stappen te doen, welke hi ex-toe zullen kunnen leiden. Het voorstel werd door den heer D. Wonder toe gelicht, die er op wijst, dat de noodzaak hiertoe heeft gedrongen. Voorzitter was van meening, dat op korten ter mijn steun zal moeten worden gegeven, bijv. tot 50 a 60. De heer W. Duijs (L.T.B., Langedijk) vroeg, of iemand de kostprijs wel zou weten. De heer Groen weet het ook niet. Spr. wijst op het verschil tusschen landbouw en tuinbouw. De eerste mag het wel en de laatste mag het niet weten. De heer Weel (L.T.B., Langendijk). zou in de eerste plaats een behoorlijke minimumpx-ijs willen zien vastgesteld voor den Nederlandschen gebruiker. Voor de binnenlandscho consumptie moet prijsrege- lend worden opgetreden. De heer L. Kalverdijk vond de termijnen bij de steunuitkeeiing te lang. Over den kostpi-ijs wordt hierna nog door verschil lende heeren gespx-oken, men wil deze bekend hebben. De heer Weel diende een amendement in om een minimumprijs te vragen van 75 van den kostprijs. De heer Wonder vond, dat de t,u.in4ers, onmondig worden verklaard, door het verstoppertje spelen met dc kostprijzen. Daar moest eens een eind aan komen. De heer Kaan (bestuur) zeide, dat de menschen aanstonds nooit van hun pi-oducten zullen kunnen leven. Er zal weinig steun komen. Spr. is ook voor bekendmaken van de prijzen. Na nog cemgo discussie werd hierna het voorstel van Dc Ecndi-acht aangenomen. De voorstellen van het Centraal Bureau. „De Eendracht" stelt voor, dat zoo mogelijk een regeling wordt getroffen, dat dc voorstellen van de tuinbouwvereenigingen via De Noordermarktbond op dc Algemeene Vergadeiing van het Centraal Bu reau van Veilingen behandeld kunnen worden. Do vereeniging meent dat het gewenscht is dat de ox-ganisatorische weg gevolgd wordt, opdat de verga deringen van de leden van den Noordex-marktbond en van het Centraal Bureau meer aan hun doel be antwoorden. Het Bondsbestuur meent, dat deze mogelijkheid reeds aanwezig is. Elke bij den Noordermarktbond aangesloten vereeniging kan. reeds in haar herfst- of voorjaarsvergadering bepaalde veilingsaangele- genheden, welke zij in de Landelijke Organisatie xiaar voren gebracht wenscht te zien, door bemidde ling van haar vertegenwoordigers in ons marktbe- stuuiy op den Noordei'marktbond ter spx-ake brexi- gen. en trachten, de wenschen van de vereeniging op de agenda geplaatst te ki'ijgen. Het bondsbestuur wijst, er op, dat de plaatselijke tuinbouwvereeniging, via hun veilingsorganisatie, die aangesloten is bij het Centraal Bureau, een voorstel op de agenda kunnen brengen, als hiervoor in het Marktbestuur een meerderheid is te vinden. Op de vraag van den heer Wonder werd door den Voorzitter geantwoord, dat men als veiling is aan gesloten, niet als alle afcleelingen. Het voorstel van De Eendracht is niet uit te voeren Dan zou men wel eens vijf dagen kunnen vergadex-en. De heer Volkers zeide, dat het geen wantrouwen is, maar op de vergaderingen van het Centr. Bureau komt te weinig tot uiting van hetgeen in de tuin bouwvereenigingen ter sprake komt Dit is een gevolg van het. getrapte kiesstelsel in deze organisatie. Dc heer Gaijaard zeide, dat zijn afdeeling het voor stel Oudkarspe) steunt, hetgeen later bleek een mis verstand te zijn. Na nog een:ge malen over deze kwestie te hebben gesproken,.werd het voorstel niet gesteund. Andijvieveilen op vastgestelde dagen. De Tuinbouwvereeniging „De Eendracht" stelt voor, om twee dagen per week vast te stellen voor het veilen van andijvie. Zij acht dit in het belang van de tuindex-s en den handel, omdat men dan op een flinken aanvoer kan rekenen. Het wordt, niet wenschelijk geacht, dat men die dagen vaststelt op Woensdag of Vrijdag, omdat cr dan veiling is te Bevei'wijk. Het Bondsbestuur is het met de voorstellende ver eeniging eens, dat ook dit product geveild dient te worden. Reeds het vox-ig jaar was hiertoe besloten. Het is bereid om hiervoor met de andijvie-verbouwers een nadere bespreking over de aanvoerregeling enz. te houden en adviseert dit vooxstel te aanvaarden. Aldus besloten. Het minimumprijzenfonds voor aanvul ling van de misoogststeun. „De Eendracht" stelt voor, indien de steun voor den misoogst geheel onvoldoende zal blijken te zijn, dc reserve, welke gevormd is door het minimumprij zenfouds, beschikbaar te stellen voor den misoogst- steun, voor de tuinders aangesloten bij „De Noordex*- marktbond". Het Bondsbestuur staat hier geheel afwijzend tc- genover. Het is niet eens bevoegd het minimumprij zenfonds eigenmachtig voor een ander doel dan waar voor het in het leven is geroepen, beschikbaar te stellen. Het Bondsbestuur wijst er op, dat de ondergrond vaxx het vormen van een minimumprijzenfonds is ge weest, dat, toen de tuinbouw ook voor eenige jaren al in nood verkeerde en velen toen financieel ge steund werden met geld van dc Provincie, waarbij ook de betrokken Gemeentebesturen voor een deel geinteresseerd waren, hierbij als een eisch gesteld werd, dat het noodzakelijk was dat de veilingen er toe over zouden gaan om een fonds te vormen, voor eventueele uitbetalingen vaxx minimumprijzen. Dit besluit is door alle veilingen in Noord-Holland ge zamenlijk genomen en geeft voox-loopig geen enkele veiling het recht, dit geld voor een ander doel te ge bruiken. Het Bondsbestuur moet aanneming hiervan abso luut ontx-aden! De heer P. Volkers zeide, dat cr verschillende be doelingen voor hebben gezeten. Ten eei'ste directe uitkeering van het minimumprijzenfonds, doch het ging hoofdzakelijk om aan te toonen dat de misoogst- steun zeer onvoldoende is. Ten tweede en dat was ook zeer belangrijk, is de discussie in „de Eendracht" dat men aldus in deze tijd met grooto moeilijkheden voor de komende slechte tijden gaat reserveeren. Moet het doorgaan, vraagt men zich af. Er is f2000.afgelost en f6000 afgeschreven en nog iets aan de reserve toegevoegd. Heel goed in een normale tijd, maar in dezen tijd vraagt spi\ zich af, of zooals in voox-zittex-s openingsrede wordt gezegd niet iets moet worden gelaten. Spr. is tenslotte bereid het voor stel zoodanig te wijzigen, dat opgehouden moet wor den met deze zotternij van reserveeren. De Voorzitter wees op de noodzakelijkheid van het minimumprijzenfonds voor de toekomst. Wanneer we geen steun meer van de Regeering krijgen, zul- leix we ons zelf moeten redden door de minimumprij zen uit te betalen. Dit vooi-stel om te verdeelen, daar hebben we geen recht op. Wanneer we deden zooals de Eendracht wil, zouden we dexi organisatorischen weg wel verlaten. Met dit bedrag is men niet geholpen, terwijl de vei*- deeling groote inoeilijkhedexx met zich zou brengen. De heer Volker zou willen voorstellen het bestuur op te dragen om bij de bevoegde instanties aan te dx-ingen dat met de storting in dit fonds wordt op gehouden. De heer Klaver, bestuux-, stelde in het licht wat de moeilijkheden zijn bij uitkeering, bijv. voor hen die gemengde bedrijven hebben en niet voor de misoogst- steun in aanmerking komen, maar het nog wel erger noodig hebben dan zij, die er wel voor in aanmer king komen. De heer Volkers onderschreef dit. De heer Wondei-, Oudkarspel, zou dit als een nood kreet willen doen klinken, hoe hoog de nood is. De heer Klant, secretaris van de Pi-ov. Commis sie, ging de geschiedenis van het fonds na, waax-bij hij er op wees, dat van den Nooi-dermax-ktbond uit het voorstel is gekomen om iets te doen met gevolg dat dit fonds werd gesticht. Er wordt gezegd, dat het zotternij is, doch als er nooit grooter zotternijen wor den uitgehaald, zou het wel gaan. Daarmee heeft de N.M.B. veel veixliend. Spr. adviseex-de voorzichtig te zijn met voorstellen tot opheffing van het fonds. De heer Duijs, L.T.B., Langendijk zeide, dat men met de fondsvorming te laat is begonnen. Over het tweede voorstel kan men hier niet stemmen, daar dit niet in de afd. bespi-oken is. Daarna werd het vooi-stel-Oudkarspel ingetrokken. Na de pauze, waarin de inwendige mensch werd verstei-kt aan een zeer eenvoudige koffietafel, werd de rondvraag gehouden. Voor het nazien van de ï'ekening 1936 werden aan gewezen de heeren D. Wonder en J. Lindeboom, plaatsvervanger de heer K. Ooijevaax-. Wielrennen. ALKMAARSCHE WIELERBAAN De gebr. van Kempen lcomen Pinkster maandag. De gebroeders van Kempen, de oude, breede Piet en de tengere, geharde Jan, hebben Zondag j.1. een prestatie van den allereersten rang ge leverd zij hebben te Gouda in een koppelwedstrijd de sterkste koppels als PijnenburgSlaats en WalsPellenaars geklopt, nog wel met twee ron den voorsprong op beide koppels! Diezelfde gebr. van Kempen zullen Pinkster maandag op de Alkmaarsclie baan komen en daar een gevecht leveren tegen de gebr. Vroomen de Belgen BillietLoncke. v. Schijndelv. d. Broek. LoskampBosland en KuiperKlink. En weer zullen ze willen winnen! Maar de Bel gen evenals de gebr. Vroomen zullen er precies zoo over denken. Dat wordt dus Maandagmiddag een GO K.M. lang gevecht tusschen drie van de allersterkste koppels, die er momenteel in ons land gevormd kunnen worden! De specifieke sprinters J. van Kempen, Bil liet en W. Vroomen rijden verder nog een sprint- wedstrijd in matches a deux en de overigen een lijdrace over 500 M.. terwijl de koppels v. Schijn delv. d. Broek en KuiperKlink een 4 K.M. achtervolgingsrace rijden En tenslotte nemen alle prof. deel aan een 50 ronden-wedstrijd. Een twaalftal amateurs rijden verder nog een 50 ronden-wedstrijd en de zes geplaatsten komen nog tegen elkaar uit in een 5 K.M. klassement race. Men ziet. dat het Pinkster-programma van de Alkmaarsclie Wielerbaan er buitengewoon aan trekkelijk uitziet en dat er goede wielersport te zien zal zijn op de baan. Moge het weer wat meewerken! Dan zal het ongetwijfeld heel druk worden op de baan! ZUIDSCHARWOUDE Het nationaal crisis-comité bestaat niet meer en als zoodanig is dus ook het plaatselijk comité opgeheven. Heeft het verlichting gebracht Zonder eenige overdrijving en met de meeste vrijmoedigheid kan hierop een bevstigmd ant woord gegeven worden. Daartoe in staat gesteld door de vele gaven van het Nationaal Comité-, door de offervaardigheid van Zuid-Scharwoude's burgerij, door het houden van tooneeluitvoerin gen enz., heeft het plaatselijk comité zijn zegen rijke arbeid kunnen verrichten. Zoowel bestuur als comitéleden, in vergadering bijeengeroepen, waren niet weinig verrast toen de Weled.Achtb. Heer Burgemeester van Zuidscharwoude een herinneringspenning overhandigde aan het da- De L.T.B., afd. 't Veld, vraagt of dit Jaax' weer prijs; x-egelend kaxx worden opgetreden voor de witte kool, Het bestuur zegde toe de noodige stappen te zul» lexi doen. De L.T.B., afd. 't Veld vroeg of er nog kans bestaat, dat een steunuitkeering op de in Jan. 1935 geveilde kool zal komen en of de N.M.B. daarvoor zijn best zal doen. De Voorzitter antvvooi'dde, dat daax-op geen kan zal zijn. De laatste steunuitkeering is verleden wee bekend gemaakt. Pogingen om voor de bedoelde kooi steuxx te verkrijgen, hebben geen succes gehad. Ver dere pogingen zullen geen succes hebben, geloofde spreker. De Eendracht, Oudkarspel, vx'oeg of het al bekend, is of dezelfde regeling weer zal gelden voor de aard appelen. Voox-zitter: Daarvan is niets bekend, doch ik hoop, dat als het noodig mocht zijn, deze x-egeling weer zal komen, daar ze goed voldaan heeft. Verder vx-oeg De Eexxdracht te willen ageeren voox' vex-laging der vaste lastexx. Vooi-zitter zeide, dat dit op 't. oogexiblik in behan deling is in de Tweede Kamer en achtte het haast ovex-bodig hierop aaix te dringen. De Eendracht verzocht de N.M.B. steuxi te vex-lee- nen aan de koolduivenbestrijding. Vooi-zitter vond het goed geziexx hiervoor iets be schikbaar te stellen. Bux'geixieester Wijnveldt gaf in overweging de hoof den van politie te verzoeken nxedewerking te verlee nen door de veldwachters te machtigen, de kooldui ven te schieten. De heer Slot, Warmenliuizen deelde mede, dat het in Warmenhuizen goed gaat. Er worden er heel wat geschotexx. De bux-gemeesters van de gemeentexi zullen worden verzocht. Vei'der werd een bedrag beschikbaar gesteld. De premie werd op f.0.25 per duif gesteld. „De Eendracht" verzocht te willen ageeren voor de erkenning van Rusland en dat 't gewenscht werd. geoordeeld, een paar tuinders naar de Tuinbouwten toonstelling te Moskou af te vaardigen. Voorzitter achtte het niet onmogelijk, dat op deze tentoonstelling door de landelijke organisatie zal wor den geëxposeerd. Wat betreft het eerste gedeelte gelooft spi\, dat men daardoor in liet gedi-ang zou komen met de vergade ring. Daarom werd er xxiet verder op ingegaan. De heer C. Borst Pz. zou het op den weg vinden van den N.M.B. om dc Regeering den weg te wijzen naar uitbreiding van het afzetgebied. Spi*. meende, dat het handelsverkeer niet verward moet wordeix met politiek. Er zijn wel meer landen waarmee men handelt en het niet eens is met dc door dat land ge voerde politiek. Spx\ geloofde niet, dat de tentoonstel- liixg zal openstaan voor inzendingexx van andere lan den, maar dat deze nationaal is. De heer S. Brugman, eere-voorzitter, sprak hier na de vergadering toe. Spr. hex-innerde er aan dat in 191.1 de eerste steen is gelegd voor den Nooi-dermax-kt bond, n.1. door de oprichting van de spooi'lijn. Daar om is spr. hier gekomen met jubileumgedachten. Het deed spr. genoegen, dat ondanks de slechte tijden ex* geen ontmoedigende stemming heerscht op deze ver gadering. Spr. hoopte dat men opgewekt voort mag gaan en hoopt het volgend jaar weer in het midden der vergadering aanwezig te kunnen zijn. (Applaus.) Burgemeester Wijnveldt dankt mede namens zijn ambtgenoot Jhr. van Spengler voor de ontvangen uit- noodiging. Als hoofden van de gemeenten .hebben dc bui'ge- meesters veel belangstelling voor de xesultatcn van de tuinbouw, de hoofdbron van bestaan in hun ge meenten. Spr. hoopte dat de lichtpunten werkelijk heid mogen worden en dat de verdwazing op inter- nationaal gebied spoedig een eind zal nemen. Daarna sluiting met dank voor de aangename be sprekingen, te pl.m. 9 uur 's avonds. gelijks bestuur, dat bestaat uit de heeren W. G. Bouman, voorzitter; G. G. Post, secretaris en J. Kramer Gz., penningmeester. De overhandiging ging gepaard met een zeer toepasselijk woord. OUDKARSPEL Woensdagavond werd de laatste zitting gehou den van het plaatselijk crisiscomité onder lei ding van burgemeester Wijnveldt. Een herin neringsmedaille werd uitgereikt aan mevr Wijn veldt de presidente van het dames-comité en de heeren J. J. Eecen I. M. K. van loo en B. Bommer, resp. voorzitter, secretaris en Penning meester. Aan mej. Bommer werd con aanden ken overhandigd voor het vele door haar ver richtte werk. Dankwoorden werden gesproken tot allen die hebben meegewerkt aan den arbeid van het co mité. Het was een mooie avond. NIEUWE NIEDORP. PINKSTER-KERMIS Over de ter gelegenheid van de kermis alhier te vertoonen film „De Kribbenbijter" door de bekende Centraal Bioscoop van Noordscharwou- de schrijft: De Telegraaf: ..De beste amusements-film tot dusver. Men heeft een Nederlandsche film aan-, schouwd met voortdurend een glimlach op de lippen en heel dikwijls een gullen klaterenden lach. Men heeft soms vergeten, dat het een Ne derlandsche film was. Het Alg. Handelsblad „De film is buitenge woon enthousiast ontvangen en ontlokte herhaal de malen tijdens de veriooning lachsalvo's, het geen bovenal te danken was aan Cor Ruys en Louis de Bree, die resp. als de Krihbebijter en Oom Moekie een voortreffelijke vertolking hebben gegeven van de hoofdpersonen uit het overbe kende blijspel. s 1 1 II 1 1 1 Bewfjst U me nu eerst maar eens, dat ik vannacht dronken ban thuisgekomen, juffrouw KriekiL.m

Schager Courant | 1936 | | pagina 22