Nog steeds onrust in Palestina Stijgende spanning in Noord-China De Nevenraad Hoe wordt het nieuwe Fransche kabinet van Callantsoog bijeen „Een sociale paniek" Marktberichten. Hagespraak van de N.S.B. De 60 K.M. Internationale Koppelwedstrijd gewonnen door de gebr. van Kempen. De Bel gen Billiet en Loncke op de tweede plaats. Beide koppels op 1 ronde voorsprong, alleen het puntenaantal besliste. De Noordhollan ders J. Kuiper (Jnlianadorp) en D. Klink (Wieringen) hebben zich kranig verweerd en traden met 1 ronde achterstand uit het strijdperk. Voorwaar een mooie prestatie als nieuwe profs. Alkmaar, Maandag (2e Pinksterdag) Hedenmid dag had op de Alkmaarsche Wielerbaan, de interna tionale wielerwedstrijden plaats, w.o. een 60 K.M. koppelwedstrijd. Begunstigd door mooi zomerweer (al was het dan nog geen zomersche warmte) vingen de wedstrijden aan met een sprintwedstrijd voor profs over 1 K.M. (6 baanronden)verreden in 3 se ries. In de le serie kwamen uit de Belg Billiet en de Hollanders Willy Vroomen en Jan van Kempen. Evenals in de meeste sprintwedstrijden bracht de laatste ronde de beslissing, welke door Willy Vroo men werd gewonnen in 10.8 sec (laatste ronde). Ook de 2e serie was voor Willy, doch niet zoo snel en thans in 11.4 sec., terwijl de laatste serie gewonnen werd door den Belg Billiet in 10.8 sec. De totale uit slag van dezen wedstrijd was 1. W. Vroomen met 5 p., 2. de Belg Billiet 6 p., 3. J. v. Kempen 7 p. Hierna volgde een tijdrace voor profs over 500 M., (3 ronden) waarin do Belg Loncke en Piet van Kem pen den snelsten tijd maakten, n.1. heiden 32.4 sec.; 2. J. Bosland in 33.6 sec., 3. M. Vroomen 34.4 sec., 4. R. Loskamp in 34,6 sec. Dc ploegen-inhaalwedstrijd voor profs over max. 4 K.M. (24 ronden) tusschcn de Noordhollanders J. Kuiper en D. Klink en de ploeg L. van Schijndel en F. van der Broek werd met 25 M. voorsprong over de 24 ronden gewonnen door Kuiper en Klink. De ploeg van Schijndelvan der Broek werd zwaar gehandi capt: doordat van Schijndel na 6 ronden kwam te vallen zoodat van der Broek den wedstrijd geheel al leen voortzette. Zeer zeker een kranige prestatie voor dezen rijder. Thans kwamen de amateurs aan de beurt voor den wedstrijd over 50 ronden, waarbij de eerste 6 aanko menden werden geplaatst, in de klassementen-wed strijd over 5 K.M. De premie van f 2.50 uitgeloofd door een onbekende gever, voor dien rijder, welke het eerst 1 ronde uitloopt, werd na een mislukte po ging gewonnen door J. Groot uit Alkmaar. Ook J. Tel uit Zaandam wist hierna 1 ronde te nemen, zoo dat deze 2 rijders in den volgenden wedstrijd werden geplaatst en deze bij de laatste 3 ronden uit den strijd werden genomen. De 4 andere, welke zich wis ten te plaatsen, waren Oudshoorn, Quant (Warmen- huizen), Bol en P. Zantvoort, Deze wedstrijd werd verreden in 11 min. 45 sec. En thans waren het de profs, die ook hun 50 ronden moesten rijden en ook hieraan werd door 12 rijders deelgenomen. Na 3ron- den rijden ontketende zich een jacht, welke door Bosland werd ondernomen, doch mislukt. Het is we derom dezelfde rijder, die na zijn mislukking het nogmaals probeert, gevolgd door van Schijndel, Piet van Kempen en Kuiper. Na 30 ronden rijden nemen deze 4 rijders hun ronde. Hierna volgden nog enkele uitlooppogingen o.a. van Loncke en van Schijndel, welke mislukte. In de laatste 3 ronden een "gewel dige sprint tusschen Jan van Kempen, P. van Kem pen, Kuiper, Loskamp en van Schijndel, welke in volgorde als voornoemd gemeld eindigde. Van de 4 renners, welke 1 ronde voorsprong hadden, plaatste Chineesen zullen zich verzetten De spanning in Noord-China blijft toenemen De burgemeester van Tientsin is ondanks de Ja- pansche bevelen in de stad teruggekeerd Hij is vastbesloten zicb te verzetten tegen de Japan- sche wenschen. Bovendien hebben de hoogere officieren van het 29ste leger, dat onder bevel staat van Soeng Tsje Kiang, besloten te weigeren toe te geven aan de Japansche eischen betreffen de hun aftreden. De Chineesche studenten hebben een staking van drie dagen, ingaande vandaag, afgekondigd uit protest tegen de Japansche versterkingen in Tientsin waar de troepenmacht thans op 10.000 man is gebracht. Met groote ongerustheid wacht men dan ook de eerstvolgende besluiten van de Japansche mi litaire autoriteiten af. Volgens berichten van Chineesche zijde is de spanning tusschen de Chineezen en Japanners in het Noorden van China sterk toegenomen Soeng Tsje Joean heeft in principe de autonomie van Hopei en Tsjahar goedgekeurd, doch hij be houdt zich de toepassingsformule hiervan voor De voorzitter van de commissie voor buitenland- sche zaken van den politieken raad is naar To kio vertrokken, om namens Soeng de bemidde ling vanzekere Japansche persoonlijkheden te verzoeken. Verder wordt een vertegenwoordiger van Tsjang Kai Sjek elk oogenblik te verwacht. Het schijnt, dat de Chineesche autoriteiten de zaak willen traineeren en men vreest, dat de Japan sche militairen een oplossing willen forceeren. Japansche versterkingen noodig tegen de communisten. Hsoe Sjij Sing, de Chineesche ambassadeur te Tokio beeft den minister van buitenlandsche za ken, Arita, er van in kennis gesteld, dat de Nan king regeering van meening is, dat de situatie in Noord China de recente uitbreiding der Ja pansche effectieven in dat gebied niet rechtvaar digt. Arita antwoordde, dat de communistische agi tatie en de bewegingen der roode troepen in Noord China Japan hebben genoopt zijn waak zaamheid te verdubbelen. zich als le P. van Kempen, 2. L. van Schijndel, 3. R. Loskamp en 4. J. Kuiper. De profs verreden dezen wedstrijd in 11 min. 5 sec. Hierna volgde de klassementen wedstrijd voor de 6 geplaatste rijders in den Amateurwcdstrijd. Deze wedstrijd werd verreden in 5 klassementen, na elke K.M. een klassement. Het eerste klassement werd gewonnen door Oudshoorn, het 2e door Quant van Warmenhuizen, terwijl Jan Groot uit Alkmaar de 3 laatste klassementen voor zijn rekening nam en tevens winnaar werd met 12 punten; 2. J. Bol 7 p.; 3. Oudshoorn 5 p.J 4. Quant 3 p. Deze 5 K.M.-wed- strijd werd verreden in 8 min. 56 sec. Na de pauze wordt het laatste nummer van het programma afgewerkt, n.1. de 60 K.M. Intern. Kop pelwedstrijd voor profs en onafhankclijken, waar aan door 6 koppels wordt deelgenomen en wel: dc Belgen Billiet—Loncke en de Hollandsche koppels Gebr. Vroomen, Gebr. Van Kempen, Van Schijndel v. d. Broek, Kuiper—Klink en Boskamp—Loskamp. Na 9 ronden maakt Piet van Kempen zich los, ge volgd door Loskamp en M. Vroomen, doch na 20 ron den rijden is het geheele peleton wederom bij el kaar. Verschillende uitlooppogingen, o.a. door Piet van Kempen, Van Schijndei en Kuiper mislukken. Door deze jachten wordt het lste klassement opge schoven tot 90 ronden, waarmede dit klassement wordt ingeluid. Na een geweldige sprint weet Piet van Kempen deze te winnen voor W. Vroomen, Van Schijndel en Billiet. De Gebr. Van Kempen probeer den na deze overwinning een rondo te nemen, welke poging tot tweemaal toe mislukte, terwijl de po ging van het Belgische koppel Billiet—Loncke 16 ronden na het le klassement werd bekroond. Deze waren dus aan den kop, maar niet lang, want 15 ronden daarna weten de Gebr. Van Kempen einde lijk hun ronde te nemen. Het zijn wederom de Belgen, die het er niet bij laten zitten en gevolgd door Boskamp en de Vroo- men's pogen deze wederom 1 ronde te nemen, maar ook deze mislukken. Na 155 ronden ontketent zich wederom een geweldige jacht door W. Vroomen, J. van Kempen én Kuiper, waardoor ook het 2e klas sement wordt verschoven. Al deze jachten loopen echter op niets uit. zoodat na 175 ronden het 2e klassement wordt ingeluid en het is wederom P. van Kempen, dj,e dit klassement wint voor M. Vroomen, van Schijndel en Loskamp. Verschillende uitlooppogingen na dit 2e klassement brengen geen succes, zoodat na 275 ronden het 3e klassement wordt ingeluid, hetwelk thans door den Belg Bil liet werd gewonnen voor P. van Kempen, van Schijndel en Loskamp. Hierna volgde een mededeeling van de Directie der Wielerbaan, dat op Zaterdagavond 13 Juni a.s. om halfacht een populaire wedstrijd zal plaats heb ben voor nieuwelingen, w.o. een koppel wedstrijd waarin voor het laatst de rijders Pronk en Derk- sen zullen uitkomen. Intusschen hadden wederom felle jachten plaats, waarbij het koppel Kuiper— Klink op ruim 1/2 baanronde achter kwamen, doch deze wisten zich spoedig te herstellen en wederom bij het peleton aan te sluiten, waarvoor zij een eere- saluut van de jury in ontvangst hadden te nemen. Er zijn thans nog 44 ronden ter ijden en nog steeds worden verschillende pogingen ondernomen, doch allen zonder suces, zoodat. uiteindelijk het laatste klassement wordt ingeluid. Na een zeer feilen strijd in de laatste 3 ronden wedt van Schijndel deze sprint te winnen voor W. Vroomen, Jan van Kem pen en Billiet. De totale uitslag van dezen koppel- wedstrijd luidt: 1. Gebr. van Kempen, 15 punten; 2. BillietLoncke 7 punten; op 1 ronde achterstand 3. van Schijndel—v. d. Broek, 14 p.; 4. Gebr. Vroomen 12 p.J BoskampLoskamp 2 p. en 6. Kuiper Klink. Vermelden wij verder dat dó jury over de afgeloopen wedstrijden zeer tevreden was; er had geen enkele valpartij plaats, terwijl in den koppel wedstrijd alleen de Gebr. Vroomen een paar lekke banden hebben opgeloopen. Ook de Directie kan te vreden zijn, want de Wielerbaan was geheel uitver kocht en verscheidene liefhebbers hebben zij moeten teleurstelen. Voorwaar een mooi succes op dezen 2en Pinksterdag. Hedenmiddag om half twee komt ten raadhuize te Callantsoog de Nevenraad bijeen ter bepaling van het aan Gedeputeerde Staten van Noordholland uit te brengen advies inzake mogélijko samenvoeging der gemeenten Zijpe en Callantsoog. Woensdag heeft dan de gewone gemeenteraadsver gadering plaats, waarhij hetzelfde zal worden be handeld,, kreeg. De socialistische partij, aldus spr., maakt haar leden langzamerhand burgerlijk en konings gezind. De R.K. Staatspartij predikt tot haar leden dat de S.D.A.P. zooveel beter is geworden, dan b.v. twintig jaar geleden. Nadat de heer Johan Hollander vervolgens gewe zen had op het groote belang van den komenden verkiezingsstrijd, die alle anderen in felheid zal overtreffen, en opgewekt had hiervoor te offeren in de collectebussen, werd een pauze gehouden, waar na Ds. van Duyl sprak over „Een volk, dat uittrok Over de wereld". Spr. herinnerde aan de vele groote daden die Nederlandsche zeevaarders en kooplieden in de gouden eeuw, de eeuw waarin de grondslag van het Nederlandsche imperium werd gelegd, had den verricht. We weten weer, aldus spr., dat leven is: daden stellen. Een gunstige of ongunstige han delsbalans heslist nog niet over de toekomst van een volk, Een sterke drang moet ons bezielen om te handhaven of te bevestigen wat het voorgeslacht veroverd heeft. Ir. A. A. Mussert herinnerde aan datgene wat de N.S.B. in ons volk reeds heeft bereikt en aan den te genstand van den laatsten tijd. Wij voeren, aldus spr., een strijd voor de vrijheid, Wij vertegenwoordi gen de eer en het geweten dor natie en eens zullen hier honderdduizenden staan, opdat zij allen zullen gaan zeggen, dat ons volk te gronde gaat aan de partijverscheuring. Deze rede, die met een langdurig Houzee geroep werd beantwoord, vormde het slot van de toespraken van dezen dag. Nadat men geza menlijk het Wilhelmus had gezongen, begon ,de groote uittocht, die uren in beslag nam. WENSCHEN DER BELGISCHE SOCIALISTEN. Op het socialistische congres heelt men de volgen de desiderata als richtlijnen der politiek goedgekeurd. Overheidscontrole op de trusts en cartels, verhooging van den leerplichtigen leeftijd tot 16 jaar, ontslag op 60-jarigen leeftijd met voldoend pensioen, een 40- urige werkweek, een wettelijk loonminimum, verhoo ging van de koopkracht der massa, organisatie van den vrede door een geperfectionneerde militaire de fensie, nationalisatie der particuliere wapenonderne mingen, deelneming aan eiken internationalen vre- desarbeid, versterking van het stelsel van collectieve veiligheid, herziening van onrechtvaardige bepalin gen der vredesverdragen, toenadering tusschen de volken en progressieve ontwapening. Rede van Blum op socialistisch congres. In de namiddagzitting van het Zondag j.1. geopen de Fransche socialistische congres heeft Leon Blum een redo gehouden, waarin hij er om te beginnen nog eens zijn leedwezen over uitsprak, dat de communis ten de C(onfedcration) G(egenrale) dc T(ravail) hebben geweigerd, aan de te vormen regeering deel te nemen. Het programma van do toekomstige regeering zal echter dat zijn van het Volksfront. Blum verklaarde, zich bewust te zijn van de moeilijkheden verbonden aan zijn taak. Ik kende, zeide hij, deze moeilijkheden, sedert eenige weken ken ik ze nog betei*. Voor den nationaleh raad sprak ik van een monetaire paniek. Sedert dien is er eenige ontspanning ingetreden. Doch de laatste da gen heerscht er een soort sociale paniek, die in de plaats is gekomen van de monetaire paniek". Blum wees vervolgens op de noodzakelijkheid, do arbeidersmassa's te doen begrijpen, dat er verschil bestaat tusschen het zich meester maken van de macht en het uitoefenen van de macht in een ka pitalistisch regime. Thans wordt de macht uitgeoe fend en veroverd is zij niet. Blum besloot" met den nadruk te leggen op den vredeswil zijner geestver wanten. ENORME BRAND IN DE HAVEN VAN SOUSSE. Sousse (Tunis): Bij het aanbreken van den dag is een ernstige brand uitgebroken in dc haven van Sousse, waar groote hoeveelheden espartogras, bestemd voor Engeland, waren opgeslagen. Dc ln-and, die door den feilen wind werd aangewakkerd, breid de zich snel uit, en verwoestte een aanzienlijke hoe veelheid espartogras, toebehoorende aan verschillende Engelsche en Fransche firma'salsmede 13 spoor wagons. Men verwacht, dat het twee dagen zal du ren, alvorens de brand is gebluscht. KANTONGERECHT ALKMAAR. Schriftelijke vonnissen, contra: Cornelis van Schoorl, expediteur te Broek op Lan- gendijk, en vrachtboot-ondernemer, overtreding ver ordening Bevrachtingscommissie K. v. K. 2 x f75 boete subsidiair 2 x 30 dagen hechtenis met last tot teruggave van de in beslag genomen 2 vracht booten Triton I en II. Dirk Krap, schipper, Zuidscharwoude, als voren, f6 boete of 3 dagen. Cornelis van Aarsem, schipper, Broek op Langen-! dijk, f6 boete subs. 3 dagen. schoort: Motor-ongeluk. Op den Isten Pinksterdag bereed de heer Venneker zijn motorrijwiel, slipte en viel over den weg. Hij bloeded hevig, terwijl zijn tanden uit de mond bleken te zijn. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig, waarbij bleek dat ook de lip was gescheurd alsmede een gat in de wang was geslagen. Ook de kleeding van den heer Venneker was zeer beschadigd. Beroerte. Op den lsten Pinksterdag, gedurende de Hoogmis, kreeg de vrouw van den heer Kruif een beroerte. Door een viertal kerkbezoekers werd zij naar haar woning vervoerd. Omtrent het ongeluk dat Zaterdagmorgen aan den Duinweg gebeurde vernemen wij nog het volgende; De heer S. M. Dapper kwam uit den Bosch mans- weg met een transportfiets beladen met melk voor zijn klanten op den Heerenweg, toen de auto van de garage van den heer v. Reenen bestuurd door den heer C. Beets uit de richting Bergen kwam. Een bot sing was toen onvermijdelijk. Het rijwiel werd ge grepen en totaal vernield, terwijl de autobestuurder door de opspattende melk op het voorruit niets meer kon zien. De heer Dapper werd over den weg ge slingerd en bekwam een hoofdwond, een gebroken pols alsmede een ontwrichting van den heup, terwijl een lichte hersenschudding niet buitengesloten moet worden geacht. Di'. Heringa verleende de eerste geneeskundige hulp. De heer D. klaagt over veel pijn in 't geheele lichaam. De familie Wognum reinigde het slachtoffer zoo veel mogelijk van bloed en maakte den weg weer glas vrij. Op de plek waar het ongeluk plaats vond is het een zeer gevaarlijke hoek met hoog opgaand hout, zoodat niets is te zien, wat op den Duinweg aan komt. Het zou geen overbodige weelde zijn als hier het snoeimes eens ter hand werd genomen en wat hoornen werden gorooid, welke het uitzicht belem meren. WIERINGEN Aanrijding. Gisteren, 2en Pinksterdag, 's morgens om pl.'m. 12 uur, had alhier op den Rijksweg tusschen restaurant Veltman en Oosterklief een aanrijding plaats-. Een auto, Fiat, G 67754, welke aldaar aan den recli- terkant van den weg stond, werd door een auto, Plv- mouth B 22353 van achter aangereden. De Plymouth reed met flinke snelheid,-terwijl de persoon die de wagen bestuurde, niet in het bezit was van een rij bewijs. Naast hem zat iemand, die wel in het bezit van een rijbewijs was. De Fiat werd geheel ontwricht, zoodat de deuren niet meer sluiten. Ook de beide spatborden werden vernield. De Plymouth bekwam een ingedeukt vooi*- spatbord en kapotte koplampen, benevens een lekke radiator. Beide eigenaars waren niet verzekerd. ALKMAAR, 30 Mei 1936. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 225.000 kipeieren: 58—60 Kg. f2.50—2.60, 6062 Kg. f2.552.85, 62—64 Kg. f2.65-2.95, eend- eieren f2.25—2.30 per 100 stuks. ALKMAAR, 30 Mei 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren de prij zen voor groothandel 70—75 cent en kleinhandel 80 —75 cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel)' f2.30—2.70 en Eendeieren f2.35. Handel goed. ALKMAAR, 30 Mei 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 paarden f '100250; 12 melkkoeien f 1207-190: 33 nuchtere kalveren (slacht) f512; 19 magere schapen f 1418; 111 lammeren f&—9; 7 bokken en geiten f5—11. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Juni 1936. Aanvoer: 10.000 Kg. aardappelen: SchotscHe mui zen f7.809.60, drielingen f8.7010, kleine f9.20 10, 2800 Kg. tomaten: A f27.40, B f28.90, C f26.80, CC f 17.90, 1000 bos rabarber f3.20—3.30, 190 stuks bloem kool f15.10. POLITIE. "Gevonden: ïwee mutsen en een centuur. Parijs, Juni (A.N.P.). De samenstelling van het komende kabinet vormt het onderwex*p van alle gesprekken in de wandelgangen van de Kamer. On getwijfeld wordt Blum kabinetsformateur en de sa menstelling van zijn kabinet zal vermoedelijk in het Staatsblad van 5 Juni verschijnen. Men verwacht, dat Blum zelf geen portefeuille neemt. Voor nationale defensie noemt men Dala- dier, met Pierre Cot als staatssecretaris voor de luchtvaart. Voor buitenlandsche zaken noemt men Yvon Delbos en de verdeeling der overige portefeuil les zou aldus zijn: Auriol financiën, Salengre binr nenlandsche zaken, Lebas arbeid, Morizet openbare werken, Spinasse onderwijs, Sellier P.T.T., Rivière pensioenen, Monnet landbouw, Chautemps en Paul Faure zouden ministers van staat worden, en Paul Boncour zou Fransch vertegenwoordiger bij den Volkenbond Mijven. LUNTEREN, 1 Juni: De nationaal-socialistische beweging, heeft op den Tweeden Pinksterdag in de bosch- en heiderijke omgeving gelegen dorpje Lun- teren een landdag gehouden, die, zeer druk bezocht is. Een schatting van het aantal van hen, die dezen dag bijwoonden is vrijwel onmogelijk. Echter uit ge gevens, die wij van verschillende zijden ontvingen, kan wel afgeleid worden, dat zeker 35.000 leden en sympathiseerenden van de N.S.B. naar Lunteren ge togen zijn. De verkeersregeling in de omgeving van Lunteren was uitstekend in orde. De meeste auto's van landdagbezoekers droegen op schriften mee met opschriften als „Mussert wint", „Volk en Vaderland hou zee", en dergelijke, terwijl ook bijna iedere auto een transparant meevoerde: „Naar de Hagespraak te Lunteren". Een groot aantal marechaussees met geschouderd geweer waren voorts ter handhaving van de orde bij een, doch zij behoefden nergens in te grijpen. Nadat te elf uur op het middentei-rein ochtendappel was gehouden onder leiding van den heer Helder, werden te half een de over het veld verspreide be zoekers door leden van den ordedienst naar het spreekterrein gedirigeerd, waar te een uur de alge- meene leider verwacht wei'd.. Te een uur precies verscheen ir. A. A. Mussert op de tribune, begroet door een herhaald „hou zee". On middellijk daarna was het woord aan den heer C. van Geelkerken, met een rede, die tot onderwerp had: „Ne derland ontwaakt". Spr. ving zijn toespraak aan met op te merken, dat Nederland langen tijd onder een triomf der rede aan het liberalisme, het materialisme en het valschc internationalisme ten prooi is geweest. Spr. gaf voorts enkele beelden van de wijze waarop men de N.S.B. den laatsten tijd bestreden heeft. Onder leiding van den heer Schuurman, zongen na deze rede de vele duizenden Vaderiandsche lie deren, waarna de heer C. Vlekke het woord ver- Communistische pamfletten verspreid. Onder de Britsche troepen zijn pamfletten ver spreid waarin de militairen worden aangespoord tot muiteiüj. De pamfletten zijn onderteekend: „Cen- traal comité van de communistische partij in Pa lestina." Onder de Joden zijn eveneens communistische pamfletten in het Hebreeuwsch verspreid, waarin de Joodsche arbeiders worden aangespoord de Arabi sche staking te steunen tegen het „imperialisme en zionisme". In een veigadei'ing hebben de Arabische burge meesters van Jaffa, Nabloes, Ramleh, Lydda en He- bron besloten, dat de openbaie diensten, zooals wa tervoorziening, licht en reinigingsdienst, zullen wor den gestaakt. Op de vergadering behielden de extre misten de overhand. Men weet nog niet of ook Je ruzalem en Haifa hierdoor zullen worden aangetast. Te Jaffa zijn een Arabische vrouw en een man gedood door het vuur van de politie en militairen, toen met mitrailleurs werd geschoten op Arabische scherpschutters. Vanuit verscheidene districten wordt gemeld, dat op militairen is geschoten, de te velde staande gewassen werden vernield, verbindingsmid delen werden doorgesneden cn bommen werden ge- worpen. ENGELSCH EGYPTISCH ACCOORD OP HANDEN? Kairo (A.N.P.) De liooge commissaris, Eir Miles Lampson, vertrekt eenige dagen naar Lon den, om met zijn regeering de Egyptische voor stellen te bespreken, welke een verdrag tusschen Engeland en Egypte beoogen. Deze verrassende reis wordt in de Arabische pers gunstig beoor deeld en als een teeken voor een op handen zijn de overeenstemming opgevat. Men neemt aan, dat Lampson bet foreign of fice wil over reden tot grootere concessies. Hier bij wordt ook herinnerd aan het plotselinge ver trek naar Londen van Lord Allenby tijdens de onderhandelingen in den winter van 1922, dat geleid heeft tot de Egyptische onafhankelijkheids verklaring in 1922. TWEE BERGBEKLIMMERS GEDOOD' Op den eersten Pinksterdag zijn twee bewo ners van Munchen van de Kampen-helling in de Beiersche bergen omlaag gestort en gedood. Hun lijken zijn geborgen. DE POSTVLUCHTEN OP IN DIE Amsterdam 2 Juni De Rietvink op cle uit reis is te Bandoeng aangekomen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3