<Pds, Sportberichten nit Den Helder. K.N.V.B. Dinsdag 2 Juni 1936. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9988 N.H.V.B.»uitslagen Berger Sportvereeniging. te Schagen, SPORT van de Pinksterdagen. Feijenoord nu sterk favoriet. Overzicht van. Pinksteren. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De gebeurtenissen van de Pinksterdagen hebben tot resultaat gehad, dat Feijenoord thans een prach tige voorsprong bezit en de beste gooi doet naar het landskampioenschap. Ajax verloor op Eerste Pinksterdag met 54 van Be Quick, dat onder leiding van Pienter weer schit terend verdedigde en bovendien gevaarlijke uitval len deed. Feijenoord won daarop met 81 van Enschede in de textielstad zelve. Het gevolg is nu dat Feijenoord behoorlijk bovenaan staat en het kampioenschap voor het grijpen heeft. Ze moet nog spelen tegen Ajax (thuis) en N.A.C. (uit) en Be Quick (thuis). De stand is: Feijenoord Enschedé Ajax Be Quick N.A.C, Promotie tweede klasse. In afd. I is uitgemaakt dat de stad Utrecht dit jaar nog van een eerste klasseploeg gespeend moet blijven. H.D.V.S. klopte D.O.S. n.1. in Utrecht met 21 en blijft daardoor eerste klasser. H.D.V.S. heeft uitstekend gespeeld. Met rust had zij een 20 voor sprong verworven, die zij in de tweede helft tot een 21 stand moest laten terugbrengen. 'Niettemin bleef zij overwinnaar met denzelfden eindstand. Trouwens, zeifs bij een gelijk spel had Schiedam haar eerste klasser behouden. De eindstand is: H.D.V.S. D.O.S. Velox 5 4 0 1 16—7 6 4 0 2 16—14 6 3 0 3 14—13 6 2 0 4 15—21 5 1 0 4 5—11 4 3 10 8-3 7 4 112 6—8 3 4 1 0 3 6-0 2 Dat H.F.C. in Haarlem „zoomaar" van H.V.V. zou kunnen winnen, hebben we van den beginne af in twijfel getrokken. H.F.C. won dan ook niet. Ze speelde tegen H.V.V. gelijk (3—3) wat intussohen hetzelfde fatale gevolg heeft als wanneer het een nederlaag geweest was. Het Rotterdamsche C.V.V. is door deze overwinning eerste klasser geworden, daar het slechts bij een overwinning van H.F.C. tot een extra-beslissingsmatch gedwongen had kunnen worden. Onze veronderstelling van Zaterdag dat Rotter dam en omgeving er een eerste klasser bij zouden krijgen, is dus bewaarheid. Want Hermes bleef behouden en C.V.V. promo veerde. C.V.V. H.F.C H.V.V. 7-4 5 7—7 4 6-9 3 In afd. III heeft S.C.H. het beter gedaan dan vo-. rige week. Zij klopte nu N.E.C. met 20, wat een heel goede prestatie genoemd mag worden. De stand is nu: Borne S.C.H. N.E.C. 1 0 0 3—2 2 10 1 4—3 2 0 0 1 0—2 0 De Tilburgsohe clubs blijven zich, ingevolge de verwachtingen, uitstekend weren. N.O.A.D. sloeg T.S. C. met 31 en Willem II, die het weliswaar in Zuid- Limburg wat zwaarder had, won ook al, n.1. met 21, van Palemig. De stand luidt: N.O.A.D. Willem II T.S.C. Palemig 1 13—7 7 1 12-8 7 3 10-16 3 3 7—11 Zooals men ziet gaat het nu alleen nog maar tus- schen de beide Tilburgsche ploegen die Zondag a.s. hun beslissende tweestrijd leveren. K.N.V.B.'ERS IN NOORDHOLLAND. D.W.V.—Kinhelm 2—2. Onze voorspelling is precies bewaarheid. D.W.V. en Kinheim hebben gelijk gespeeld (22). Inderdaad de best mogelijke uitslag voor H.R.C.! De Amsterdamsche ploeg had met de rust een 21 voorsprong, doordat D.W.V. in de laatste minuut, voor de rust een doelpunt had gescoord. De tweede helft was een krampachtig verdedigen van D.W.V. Dit liep niet geheel goed af, want vlak voor het einde brak Kinheim door de .muur heen en het was 22 gelijk. A.s. Zondag H.R.C.D.W.V., gevolgd door Kinheim H.R.C. op 14 Juni. Vooruit, Racers, jullie kans is er. Nu of nooit! Kinheim D.W.V. H.R.C. 3 111 5-3 3 3 111 4—5 3 2 10 11—22 DE K.N.V.B.-BEKER. Als een der finalisten heeft K.F.C. uit Koog aan de Zaan zich geplaatst. Deze ploeg is nu in afwach ting wie haar tegenstander zal zijn. Juliana won met Pinkster met 2—1 van C.V.V. Met Roermond moet zij nu uitmaken, wie met K.F.C. om het eenjarig be zit van den beker mag strijden. (Pinksteren) Rauchbeker: Helder 2—Succes 1 2—1. Gouden Kruis: Helder 3Petten 1 1—1; Sparta 2 B.K.C. 2 (wordt Woensdagavond half acht ge speeld). Overzicht. Bucces liet zich leelijk verrassen door Helder 2, Pinkster-Maandag en is nu uitgebekerd. Petten verrichtte een keurige prestatie! Ze speelde tegen Helder 3 gelijk (11) op vreemd terrein en plaatste zich derhalve als finalist van het district Den Helder. De winnaar van Sparta 2—B.K.C. 2 zal zich met Petten moeten meten om uit te maken wie het tegen de Zaansche kampioen opnemen zal. In een mooien, spannenden wedstrijd, met forsch spel aan beide zijden, is B.S.V. er in geslaagd Sparta uit Schagen met 3—2 te slaan. De a-adspiranten konden weer thuis blij ven. Zondagmorgen, toen de regen onafgebroken in stroomen neerviel, zal wel niemand gedacht hebben, dat 's middags den wedstrijd tusschen B.S.V. 1 en Sparta 1 (Schagen) doorgang zou vinden. Maar ziet, tegen half twaalf werd de lucht lichter, de wind kwam er onder en om twaalf uur was het droog. En het bleef droog ook! Aangezien het terrein aan den Kerkedijk in uitste kende conditie verkeerde, was dus het doorgaan van den wedstrijd verzekerd. Schagen verscheen met een invaller-doelman, ter wijl Bergen het moest stellen zonder Jan de Moor, Piet Beeldman, Dik Min en Piet Duin. De laatste was zonder eenig bericht weggebleven, hetgeen na tuurlijk geen manier van doen is en waartegen het bestuur zeker wel z'n maatregelen zal weten te tref fen. Duin werd intussclien op uitstekende wijze ver vangen door den jeugdigen Henk Plomp, die op een zeer goeden wedstrijd kan terugzien. Hij is forsch en enthousiast en kan behoorlijk voetballen ook. De publieke belangstelling was slechts matig, toen scheidsrechter Stam, die, behoudens enkele vergissin gen, uitstekend leidde, beginnen floot. Onmiddellijk na den aftrap ontwikkelde zich, voor al van B.S.V. zijde een zeer enthousiast spel. De voor hoede, waarin Kees Koster als center fungeerde, had er blijkbaar zin in. Al spoedig bleek, welk een aan winst Koster voor de Bergenaren beteekende. Hij zette telkens weer een goeden aanval op, opende keu rig naar de vleugels en speelde uitstekend met z'n binnenspelers samen. Daarbij had zijn spel een zeer verrassend element, zoodat de achterhoede van Sparta weinig vat op hem kreeg. Als men meende, dat hij het leer zou overgeven, loste hij een verraderlijk schot en als men dacht, dat hij schieten zou, gaf hij oen zijnder medevoorwaartsen de kans. Al heel spoe dig had B.S.V. succes, toen Koster den bal mooi voor Ab v. d. Berg vrij maakte en deze na snel door- loopen dezen in het net deponeerde. Toen beging de scheidsrechter de fout, dit doelpunt wegens buiten spel van Jac. Groot te annuleeren. Maar de Groot bevond zich achter den bal en kon derhalve nooit buitenspel zijn. Hierdoor niet ontmoedigd, bleef de blauwe voor hoede energiek aanvallen, vooral de rechtervleugel de GrootPlomp, was uiterst gevaarlijk. Maar ook Sparta liet zich niet onbetuigd en daar het backstel CoevertFillet nog niet op elkander was ingespeeld, ontstonden eb eenige - hachelijke oógenblikken .voor het B.S.V. doel. In laatste instantié bleek keeper vart Diepen toch steeds redding te kunnen brengen. Later speelden Fillet en Coevert een beste partij. Zoo kregen we een mooien, gelijk opgaanden strijd te zien, met B.S.V. iets in de meerderheid, aangezien er van den aanval meer uitging. Het was dan ook alleszins verdiend, dat de thuisclub de leiding nam. Na een uitstekend opgezetten aanval liep Henk Plomp energiek door en plaatste het leer onberispelijk voor het doel; Ab. v. d. Berg tikte den bal naar Jaap Tuijn, die via het been van den Sparta-doelman B.S.V. de leiding gaf (10). Zoo bleef het tot de rust. In de pauze had de Sparta-aanvoerder blijkbaar zijn mannen tot meerdere krachtsinspanning aange spoord, want nauwelijks was er begonnen, of we za gen de Schager spelers uit een heel ander vaatje tappen. Vooral de middenlinie deed keurig en keurig werk, door steeds achter de voorhoede aan te zitten De Amerikaansche Olympia-kampioen van Los Angeles, Harald Smith, laat aan een sportvrien- din het groote aantal zegeteekenen zien,dat hij de laatste jaren op verschillende wedstrijden heeft veroverd. en deze telkens in de gelegenheid te stellen aan te vallen. B.S.V. kreeg het in de achterhoede dan ook zwaar te verantwoorden. Voorloopig hield de defen sie stand, maar een weifelen vamJan Ludding had tot gevolg, dat Sparta den stand gelijk kon maken met een voor v. Diepen onhoudbaren bal (11). Na dit doelpunt verviel de B.S.V. middenlinie nog meer in de fout, welke haar den geheelen wedstrijd aanbleefde, n.1. door zich veel te veel op doel terug te trekken, waardoor de aanval zonder eenigen steun moest opereeren. B.S.V. liet zich compleet insluiten en Sparta beheerschte het spel volkomen. De geel zwarten zetten tal van keurige aanvallen op en het was geen wonder, dat uit een daarvan Sparta de lei ding kon nemen. (12). We dachten toen, dat B.S.V. een verloren wed strijd speelde. Maar het kwam gansch anders uit. Koster, die licht geblesseerd was geraakt, trok zich in de achterhoede terug en Coevert ging middenvoor spelen. En ziet, opeens werd de geest weer vaardig Over de B.S.V. ploeg. Er werd hard gespeeld, soms wel eens wat al te hard, waardoor de scheidsrechter nogal eens een vrijen schop moest toekennen. B.S.V. werkte plotseling geducht voor den gelijkma ker, het vuur kwam weer in de voorhoede en het spel raakte opnieuw verdeeld. Vijf minuten voor het einde kwam de gelijkmaker, toen Ab v. d. Berg op links een hoekschop te nemen kreeg. Hij zette den bal keurig voor den doelmond; de keeper stompte het leer naar boven, waardoor het op de lat terecht kwam, vandaar viel de bal naar beneden en Henk Plomp die de situatie uitstekend doorzag, liep met z'n borst den bal in de het doel (22). Terwijl de Sparta-defensie van den schrik nog niet bekomen was, volgde alweer een aanval der Berge naren, waaruit het fraaiste punt van den wedstrijd geboren werd. Van Coevert ging het leer naar Jaap Tuijn, deze,passeerde keurig naar Ab v. d. Berg, die onberispelijk ineens voorzette. En de toestormende Jac. de Groot passeerde met een schitterend schot voor de derde maal den Sparta-doelman (3—2). Twee doelpunten in evenzooveel minuten. Nog even duurde de strijd en toen floot de scheids rechter het einde. Als we aan dit verslag een korte nabeschouwing vastknoopen, dan moeten we beginnen met te zeg gen, dat B.S.V. voor de rust een uitstekenden wed strijd heeft gespeeld. Over alle linies werd goed spel Uitstekend geslaagde wedstrijden. Zondagmiddag vonden op het terrein van de V.V. Schagen grasbaanwedstrijden plaats, georganiseerd door onze plaatselijke renvereeniging „West-Fries land". Niettegenstaande het weinig aanlokkelijke weer in de morgenuren was er aardig publiek aan wezig, wat zeer zeker genoten heeft van de plaats gehad hebbende race's. Afvalrace. Hier werd gestart door 16 renners. Een zestal ren ners werden hiervan geplaatst voor de finale, t.w.: J. v. Straaten, II. v. d. Paal en de Haan, Hoorn, en J. O. Nieuwland, Koster en Hoogland van Schagen. De finale,die plaats had tusschen bovenstaande renners had tot uitslag: 1. H. v. d. Paal, H.W.C.; 2. P. Hoogland, Schagen. Sprint over 2 ronden. lste serie: 1. H. v. d. Paal; 2. Koster. 2e serie: 1. P. Hoogland; 2. H. Ossenbrugge; 3e serie: 1. J. Franzen, 2. C. Pijnenburg. 4e serie: 1. J. v. Straaten, 2. J. O. Nieuwland. Demifinale: lste serie: 1. P. Hoogland, 2. H. v. d. Paal; 2e serie: 1. J. Franzen, 2. v. Straaten. Finale: lste rit: 1. P. Hoogland, 2. J. Franzen; 2e rit: 1. J. Franzen, 2. P. Hoogland. Beslissingsrit: 1. J. Franzen; 2. P. Hoogland. Klassementsrace over 50 ronden In deze rit onderscheidde zich de renner J. Boon bijzonder door zijn soepelheid en uitstekende routine. De Schagenaar Beuving ging niet zooals we van hem gewend zijn. Niettemin werd hij achter Boon uitstekende tweede. Algeheele uitslag: lste klassement: 1. M. Strijbis 5 p., 2. J. Boon 4 p.; 3, B. Beuving 3 p.; 4. P. Kapitein 2 p.; 5. J. Ridder bos 1 p. 2e klassement: 1. J. Boon 5 p.; 2. B. Beuving 4 p.; 3. J. Ridderbos 3 p.; 4. M. J. Schagen 2 p.; 5. M. Strijbis 1 p. 3e klassement: 1. B. Beuving 5 p.; 2. J. Boon 4 p.; 3. M. Strijbis 3 p; 4. J. Ridderbos 2 p; 5. M. J. Scha gen 1 p. 4e klassement: 1. B. Beuving 5 p.; 2. J. Boon 4 p.; 3. J. Ridderbos 3 p.; 4. M. J. Schagen 2 p.; 5e klassement: 1. J. Boon 10 p.; 2. B. Beuving 8 p.; 3. J. Ridderbos 6 p.; 4. M. J. Schagen 4 p. Algemeene uitslag: 1. J. Boon 27 p.; 2. B. Beuving 25 p.; op 1 ronde 3. J. Ridderbos 15 p.; op 2 ronden 4. M. J. Schagen 8 p. Ploegachtervolging. tusschen H.W.C. Hoorn en R. en Tv. West Friesland werd met enkele meters voorsprong gewonnen door Schagen met de renners J. Visser, A. Ligthart, S. Visser en P. Kaptein. 20-rondenrace met 2 klassementen. In deze race werd zoodanig gereden dat het eer ste klassement niet kon worden verreden. Kapitein van West Friesland ging er direct vandoor en hield de kop tot het einde. Uitslag: 1. P. Kapitein 10 p., 2. J. v. Straaten 8 p. Öp 1 ronde 3. S. Visser 6 p. Koppelwedstrijd over 100 ronden. Wij hebben zelden een koppelwedstrijd gezien op een grastapijt die zoo hard werd gereden, als deze. Reeds na de start werd direct door het koppel Strij bis—Boon rijdende in blauw, een ontvluchtings poging ingezet, welke bijna succes had gehad, ware het niet dat dit koppel hun ronde tot een voldongen feit maakte op 't tijdstip dat niet meer mocht wor den afgelost. Onvervaard zette het echter de jacht voort, waardoor geen der 9 overblijvende klassemen ten kon worden verreden. Achtereenvolgens vielen de navolgende koppels uit: Ligthart—Kapitein, M. SchagenC. de Maijer, terwijl Nieuwland's koppel- genoot Vroone en Van Exter z'n koppelgenoot Prins wegens pech moesten opgeven. Een nieuw koppel werd gevormd tusschen Nieuwland en P. v. Exter, een koppel dat geweldig veel strijd gaf. Bij de 25ste ronde had het koppel BeuvingRidderbos de lei ding met 5 punten. 2. M. StrijbisBoon met 3 punten, op 1 ronde. 3. J. VisserS. Visser; 4. Van ExterPrins. 5. FranzenHoogland; 6. VrooneNieuwland. 7. LigthartKapitein; 8. Schagende Maijer. 9. SchoonhovenPijnenburg. Na 50 ronden was het veld even anders: 1. Beu ving—Ridderbos 5 punten; 2. M. Strijbis—Boon 3 punten. Op l ronde 3. P. v. ExterPrins 1 punt; de andere koppels 2 of meer ronden achter. Na 60 ronden ging Boon er vandoor. Wij kregen een formidabele race te zien tusschen de koppels Beuving—Ridderbos en Strijbis—Boon. Laatstge noemd koppel wist ten slotte onder groote span ning een ronde te nemen. Algeheele uitslag: 1. M. Strijbis—J. Boon 11 pnt.; op 1 ronde 2. Rid derbos—Beuving 10 pnt.; op 2 ronden 3. P. v. Exter Nieuwland 0 pnt.; op 3 ronden 4. FranzenHoog land 8 pnt.; 5. J. Visser—S. Visser 4 pnt.; op 4 ron den 6. SchoonhovenPijnenburg 6 pnt. De andere koppels hadden opgegeven. Alzoo een uitstekend geslaagde sportdag. Op 28 Juni laatste, kermiszondag, zullen groote courses worden gehouden op het zelfde terrein. SCHAGEN-NIEUWS. De wedstrijd Schagen 2B.K.C. 2 voor het Gouden Kruis wordt gespeeld Woensdagavond 7.30. Er is dus dan geen training. Dit geldt niet voor de adspiranten, die komen Dinsdagavond natuurlijk allen op. Nu wij het toch over de training hebben, willen wij daar nog wel iets meer oven zeggen. Ten eerste is ieder Sparta-Jid, die wat met zijn club opheeft, verplicht te komen. En dan hebben wij er voor te zorgen, dat wij allen om 8 uur present zijn, dan kan er begonnen worden, maar niet, zooals het nu gaat, dat er bij tusschenpoozen het de heeren goeddunkt om te komen. Ten tweede is die trainingsavond niet bedoeld om er een partijtje te voetballen, daar krijgt men Zon dags de gelegenheid voor. Men komt Woensdags uit sluitend en alleen om lichaamsoefeningen, koppen, stoppen, balcontrole, hardloopen enz. enz. te beoefe nen. Dan alleen kunnen wij voor 't volgend seizoen wat bereiken. Laat de goede geest, welke er in de vereeniging heerscht, niet verslappen, maar versterkt die door clubliefde en onderlinge vriendschap. Van het bestuur hebben de leden alle mogelijke medewerking. Men moet ook niet vergeten dat het voor die menschen, die daar iedere Woensdagavond naar hun beste wetenden kunnen, de lessen geheel belangloos geven, het een groote voldoening is wan neer er straks wat bereikt wordt. Maar dan dient er in de eerste plaats orde en regelmaat plus animo te zijn. Dus leden van Sparta aan U om te bewijzen, dat het U ernst is, om Uw club omhoog te brengen, be denk dat wij de tijd, die ons van de a.s. competitie scheidt, bitter noodig hebben, om goed getraind voor den dag te komen. Dus wij spreken af, op tijd aan wezig en met lust alle oefeningen volbrengen en geen partijtjes voetballen. vertoond, maar vooral de voorhoede was buitenge woon op dreef. Koster, de Groot en Plomp waren de doorzetters; Ab v. d. Berg de technisch listig spelende linksbinnen en Jaap Tuijn de stoere linksbuiten, die keer op keer met z'n fraaie voorzetten de Sparta- defensie angstige momenten bezorgde. In de tweede helft heeft Sparta een volle twintig minuten het beste van het spel gehad. Middenlinie en backs vooral waren in deze periode uitmuntend en ook de aanval zat er fanatiek op. Maar toen zooals gezegd na het tweede doelpunt van Sparta B.S.V. plotseling weer wakker werd en de midden linie den aanval opstuwde, ging het ineens weer goed en werden er twee goede en volkomen verdiende doelpunten gemaakt. B.S.V. kan ongetwijfeld op een goeden wedstrijd te rugzien, als wij tenminste de tijdelijke inzinking na de rust uitzonderen. De a-adspiranten zagen alweer hun wedstrijd tegen Schoorl a verregenen. Laten we hopen, dat voor de derde maal een bezoek aan Schoorl eens lukken zal. Zondag a.s. misschien? 'trots* XjkM'ói a^StOLCü^df n Zondag. HELDER 3—PETTEN, 1—1. (Gouden Kruis) Tegen onze verwachting in gezien de goede vorm van Helder 3 in de vorige wedstrijden is Petten er Zondag, is geslaagd, ten koste van de wit- hemden, de finale van groep Den Helder voor de wedstrijden om 't Gouden Kruis te bereiken. Een goede prestatie van Petten, dat het eerste kwartier met tien man speelde. De stand 1—1 geeft wel de juiste verhoudine weer. De voorhoede van Helder faalde volkomen, vooral onze N.H.V.B.-man Wieren, die veel te veel zelf wilde schieten en dat zonder resultaat, terwijl zijn broer en collega op de rechtervleugel veel te bang was. Het gevolg was, dat goede voorzetten uitbleven en kwam er een goede voorzet, dan was 't binnentrio er niet, want de bin nenspelers bleven te ver achter, de linksbinnen za gen we zelfs eenige keeren achter de middenlinie. Daar Petten een half uur te laat arriveerde, kon scheidsrechter Goudswaardt, die als altijd uitstekend leidde, niet eerder dan om half elf laten beginnen. De eerste aanvallen zijn voor Helder, maar door slecht schieten van de voorhoede worden eenige goede kansen onnoodig om zeep gebracht. Helder komt iets in de meerderheid en toch is het Petten, en dat nog wel met tien man spelende, dat de lei ding neemt. Na een kwartier spelen volgt er een aanval van Petten. Het eerste schot wordt door "kee per Gras ten deele gekeerd, maar de linksbinnen van P. is er als de kippen bij om den bal in het net te knalden, 01. Hat spel golft nu op en neer en nadat er van beide kanten eenige kansen gemist zijn, komt de rust met onveranderden stand. De tweede helft wordt door Helder ingezet met een paar snelle aanvallen op het P. doel. Na een kwartier spelen zien we de eerste mooie H. aan val. Een voorzet van rechts volgt en de middenvoor kopt op fraaie wijze in, maar de bal komt net tegen de lat, maar de toegeloopen rechts binnen schiet de terugspringende bal onhoudbaar in, 1—1. De withem- den doen nu hun best om de leiding te nemen, maar door zelfzuchtigheid van eenige spelers gelukt dit niet en al gauw valt Helder terug in z'n spel van voor de rust. Wel ontstaan voor beide doelen nog eenige gevaarlijke situaties, maar doelpunten blijven uit en met den stand 1—1 komt het einde van dezen wel interessanten wedstrijd. Ze vermocht echter niet de kou bij ons te verjagen. De wedstrijd om 't kampioenschap van Noord- Holland tusschen Watervogels en Alkm. Boys, die 's middags op 't eHlder-terrein zou plaats vinden is op verzoek van Alkm. Boys, uitgesteld. 2de Pinksterdag. HELDER 2—SUCCES 1, 2—L (Rauchbeker). Het is Succes Maandag niet gelukt om Helder 2, dat met eenige spelers uit het derde een proef nam te slaan, hetgeen ons wel iets tegenviel. Dat Suc ces voor rust met 20 achter kwam te staan is in t geheel geen schande, want Helder was toen in besten vorm. terwijl S. overspeeld werd. 't Gevolg was twee werkelijk fraaie doelpunten. Van de in zinking van Helder in de tweede helft had Succes evenwel beter moeten profiteeren. In de eerste helft

Schager Courant | 1936 | | pagina 5