Drie keer geluk op een dag De Langendijker Groentenveilingen. iÉyÈrêE!Séya Brandstichting te Eindhoven Het niet uitbetalen van 85 pet van de mini mumprijs voor vroege surplusbollen oogst 1935 Nog steeds het theelek Kort verhaal 'RECHTBANK Dronken vliegtuigbestuurder 's-Gravenhage De advocaat-generaal bij den boogen raad Mr. Berger nam gister conclusie met betrekking tot het cassatieberoep van F. J. J. M. ten B., particulier, wonende in Engeland, die op een avond is aangetroffen op het vlieg veld Schiphol terwijl hij achter het stuur van een vliegtuig zat en over het terrein taxide en onder den invloed was van sterken drank. Wegens overtreding van de luchtvaartwet met betrekking tot de openbare orde en veiligheid heeft de rechtbank te Haarlem hem veroordeeld tot drie weken hechtenis en zes maanden ont zegging van de bevoegdheid, vliegtuigen te bestu ren. Van dit vonnis is de veroordeelde in cassatie gekomen. Mr. Berger concludeerde gister tot verwer ping van het beroep. De hooge raad zal op 29 Juni a.s. arrest wijzen. NOVEMBER AANBIEDING GEOORLOOFD. De rechtbank te Amsterdam ontsloeg de di recteuren van een groot kleedingmagazijn daar ter stede, die terecht hebben gestaan, verdacht van overtreding van de wet op de uitverkoopen, van rechtsvervolging. Zij hadden een „Novem- ber-aanbieding" gedaan, waardoor zij naar de meening van het O.M. den indruk van een goed- koope aanbieding in verband met verandering in de winkelnering hadden gewekt. De officier had f 1.- boete gevorderd, ook de kantonrechter had ontslag van rechtsvervolging .verleend. HET HAAGSCHE ZEDENSCIIANDAAL Gisterochtend is Mr. L.A.R., een der personen 'die gearresteerd zijn als verdacht van betrokken te zijn bij het zedenschandaal, langdurig in raadkamer door de Haagsche rechtbank ver hoord. Na een pleidooi van verdachte's raadsman, mr. J. H. G. Bekker, heeft de rechtbank de beslis sing omtrent de verlenging der gevangenhouding aangehouden tot morgen. NOTARIS VOOR DE RECHTBANK Voor de vierde kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam zal op Vrijdag 5 Juni a.s. terecht staan de Amsterdamsche notaris W. P. die verdacht wordt van valschheid in geschrift te. Deze notaris zou tezamen met den Hilver- sumschen makelaar A. J. V. een fingeerde koop- acte hebben opgemaakt, wetende dat dit geschrift valsch was. De makelaar is wegens oplichting twee maal gepleegd en wegens valschheid in geschrifte 22 Mei j.1. tot 1 jaar en vier maanden gevangenis straf veroordeeld. Reeds geruimen tijd geleden was tegen den notaris de instructie gesloten. Hij is tegen de dagvaarding die hem gelijk met den makelaar is beteekend, in verzet gegaan doch in raadkamer verwees de rechtbank de zaak naar de openbare zitting en verwierp het verweer van 'den notaris, die werd bijgestaan door mr. Th. Muller Massis, zoodat thans de zaak in openbare zitting zal worden behandeld. Winkelier zelf de dader. In. de woning met winkel van den behanger M. van der Linden aan het Roosterplein 21, werd Maan dagavond te circa 10 uur door voorbijgangers brand ontdekt. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek het, dat de bewoner afwezig was. Het huis was aan alle kanten gesloten. De agenten moesten een étalageruit intrappen om toegang tot de woning te krijgen. Er werd vuur ontdekt-achter deze étalage en in een bo venkamei'. De inmiddels gearriveerde brandweer kon hot vuur met een paar emmers water blusschen. De bewoner, die bij familieleden te Woensel ver toefde, werd gewaarschuwd, doch kon geen verkla ring van de oorzaak van den brand geven. De recher che hqd echter reeds eenige dagen van tevoren ont dekt, dat Van der Linden het plan had opgevat tij dens de Pinksterdagen zijn woning in brand te ste ken. Er was dan ook de laatste dagen voortdurend in de nabijheid van de woning van Van der Linden gesurveilleerd. Men had echter niet verwacht, dat de brand gisteravond zoo vroeg zou uitbreken. On middellijk heeft de recherche een onderzoek in de woning ingesteld. Bij dit onderzoek bleek, dat ook ïn een woonkamer achter den winkel brand is ge sticht. Van der Linden is in arrest gesteld. Gistermorgen heeft hij na een langdurig verhoor bekend, op twee plaatsen met spiritus brand te hebben gesticht. DE ONTHULLING VAN HET STANDBEELD .VOOR H.M. DE KQNINGIN-MOEDER 's-Gravenhage Het is de wenscb van H.M. de Koningin aan de plechtige onthulling van het standbeeld voor H.M. de Koningin-moeder een eenvoudig en sober karakter te geven, in overeenstemming met de weemoedige gevoelens welke de Koninklijke familie en het Volk be zielen bij de herinnering aan het nog zoo versch in het geheugen liggend droevig overlijden van de'beminde vorstin. Het is dan ook alleen om die reden, dat alle feestvertoon vermeden zal wor den. De wensch van de Koningin is overgebracht aan het comité Had men aanvankelijk verwacht, dat er ln Mei nog vroege aardappelen aan de markt zouden wor den aangevoerd, die verwachting is beschaamd ge worden. Tijdens het warme weer na een flinke re genbui had het gewas het uitstekend gedaan en waren de aardappels flink gegroeid. De nachtvorst, die de vorige week in sommige streken nog belang rijke schade had- aangericht, heeft zich hier niet in nadceligen zin laten gelden. De vroege aardappelen staan er goed voor: overal een frisch en vol gewas. Geen last van onderzeeërs of andere ziekten. Als het dus met den export wat gaan wil, dan ziet het er met de vroege aardappels nog niet zoo slecht uit. Doch heirvan is men niet verzekerd. Engeland en Duitschland bieden nog maar steeds geen gunstige vooruitzichten, daar de betalingsmoeilijkheden van het eerstgenoemde land aanhouden en het invoer recht van f350 per spoorwagen in Engeland een zeer ernstige belemmering blijft. Voegt men daar nog bij de concurrentie van België en Italië, die met hun lage valuta een flinken voorsprong hebben op de buitenlandsche markten, waar ook wij trachten te verkoopen, dan is het duidelijk, dat de verwach tingen niet al te hoog gespannen mogen en kunnen worden. Toch liep het deze week met de vroege aardappels niet slecht aan de Broelcer veiling. Er viel zelfs een stijgende tendens waar te nemen, al trad dan den laatsten dag der week een kleine verlaging in. Aanvankelijk werd voor groote Schotsche muizen f 12.90f 13.90 betaald, welke prijzen stegen op Vrij dag tot f 15 a f 17.90. Zaterdag, bij een geringeren aanvoer dan den vorigen dag, daalden deze no teeringen tot f 10.90 a f 13.50. Drielingen werden over 't algemeen tegen hoogere prijzen verkocht dan groote. Er werd op den eersten aanvoerdag n.1. f 15 f 16.10 voor betaald of ongeveer f 2 meer dan voor In bollenkweekcrskringen raakt men er maar niet over uitgepraat (en uitgeschreven), dat de Minister geweigerd heeft, alsnog gelden beschikbaar te stel len, om het resteerend bedrag van 85 pet. van den minimumprijs voor vroege tulpen uit te betalen. Er is inderdaad wel reden voor, daarover zijn ontevre denheid te uiten, want tal van kweekers hadden op uitbetaling van dat percentage gerekend, terwijl ze zich nu met 51 pet. hebben tevreden te stellen. De vraag wordt dan ook niet ten onrechte opgeworpen, wat de oorzaak van dezen gang van zaken kan zijn. Als een van de mogelijkheden hiervan wordt ge noemd het feit, dat de besturen van diverse vereeni- gingen in het bloembollenvak zijn samengesteld uit personen, die niet uitsluitend het belang der kwee kers op het oog hebben. De redactie van het Kweekersblad, orgaan van het Hollandsch Bloembollenkweekersgenootschap schrijft dienaangaande o.m. het volgende. Willen de kwee kers voor een zoo groot mogelijk percentage Jiun rechten verdedigd zien, dan moet dit gebeuren door een organisatie als het H.B.G., dat uitsluitend uit kweekers bestaat en dat ter wille van zijn bestaan verplicht is met alle kracht voor de kweekersbelan- gen op të komen. Alle redenaties kunnen niet weg nemen het verschil in belangen van den kweeker en den exporteur. Beiden hebben zij het allergrootste belang er bij, dat de export de grootst mogelijke suc cessen oplevert, en dat, in het belang van cultuur en handel, de best mogelijke kwaliteit geleverd wordt. Daarover kunnen zij met elkaar praten en zullen zij het zeker met elkaar eens worden, maar verder gaan hun belangen niet samen. De export houdt de tech niek van den handel aan zich, heeft een tiptop ge organiseerde organisatie met een ijverig en hoogst bekwaam bestuur, dat onmiddellijk en met kracht ingrijpt, als hier of daar gevaar dreigt. Anders is het met de kweekers! Zij zijn verdeeld in diverse orga nisaties, van welke het II.B.G. de eenige zuivere bloembollenkweekersorganisatie is. Gelukkig echter is er den laatsten tijd een vruchtdragende samen werking te bespeuren met den L.T.B., den Ned. Tuin- dersbond en den Bond van Bloembollenveilingen, waarbij zich, naar wij vermoeden, ook de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur zal aansluiten, in zooverre het de kweekersbelangen betreft. Er is een Contact- TOEN Trude Muller dien morgen haastig naar de zaak liep, viel haar nog juist bijtijds in, dat zij haar twaalfuurtje vergeten had, zoo dat zij dit nog mee kon nemen. En toen het tweede gelukje, dat zij bij de tram halte gekomen, niet op haar tram behoefde te wach ten. Deze kwam juist aan en er was zelfs in den wagen nog een plaats vrij. En toen, dat de chef er nog niet was Juffrouw Sidonie Scholte die zoo nijdig kon kijken en zul ke stekelige opmerkingen kon maken. Maar een van de andere verkoopsters was er reeds, de blonde juffrouw Annie. „Kalmpjes aan" zei ze gapend, toen Trude binnen stormde. Haast je maar niets, de oude is er nog niet. Als ik dat geweten had, was ik ook later geko men." Nauwelijks had zij dit gezegd, of daar ver scheen ,de oude" juffrouw Scholte, een goedverzorgde juffrouw van in de veertig. Met een veldheerschersblik keek zij rond. „Waar is juffrouw Lia?" Juffrouw Lia eigen lijk heette zij Lina was nooit zoo stipt op tijd, en zij was daar door reeds herhaalde lijk opgezegd gewor den, doch zij had er zich nooit iets van aangetrok ken. Knap, chique en met het talent van een goede verkoopster en een goede mannequin, hield zij zich zelf voor onontbeerlijk. Zoo'n goede kracht, die zoo'n klein salaris verdiende kreeg men niet zoo gemak kelijk meer terug. Het was bijna tien uur, toen juffrouw Lia pas verscheen. Zij had een apatisch gezicht en veront schuldigde haar laatkomen met te zeggen, dat zij zware hoofdpijn had. Zij had reeds drie hoofdpijn poeders op haar nuchtere maag ingenomen, zonder dat het haar iets had geholpen. Juffrouw Scholte verwaardigde zich niet haar met een enkel woord te antwoorden. Dat ijzige zwijgen en haar ijzige manier van doen was de ergste vorm van ongenade. En daarbij ging de bel van de telefoon over. Een bekende tooneelspeelster wilde een zichtzen- ding hoeden, maar het moesten de allernieuwste modellen zijn. Nauwelijks had zij de hoorn op het toestel gelegd, toen een andere cliënte opbelde, die groote. Vrijdag steeg de prijs zelfs tot f 15.70 a f19, terwijl later, toen de groote vrij sterk daalden, de drielingen nog f 13.70 a flo opbrachten. Ook de kléine brachten tot nu toe goede prijzen op; de laagste noteering was n.1. f 12.10, de hoogste f 19.10. Het is wel te verwachten, dat bij een ruimeren aan voer de prijs van de laatste aanzienlijk zal dalen. Het beschot is vanzelfsprekend nog niet groot; de prijzen vielen echter niet tegen. Oude aardappelen kwamen er zoo goed als geen. Wat verhandeld werd, geschiedde meestal uit de hand tegen prijzen, welke maar weinig afweken van die der vorige weken. Beste blauwe aardappe len werden voor ongeveer f 3 verkocht. Bevelanders voor f2.60—f2.90 en Robijn voor f2—f2.40. Er kwam deze week al heel wat rabarber aan de veiling. De kwaliteit was over 't algemeen mooi. Ofschoon de prijs niet hoog was, is het met dit artikel wel eens slechter geloopen. Bijna alles werd boven de f2 verkocht. De beste kwaliteit bracht tot f2.80 op. Er is een stijgende aanvoer van tomaten te con- stateeren. De tot nu toe bestede prijzen konden zich ook deze week vrij goed handhaven, Zaterdag trad echter ook voor dit artikel een verlaging in. Aan vankelijk werd voor A f34.30 betaald, later f30.50. B zakte van f35.70 tot ongeveer f31.50. C hield zich beter en steeg van f29.20 tot f29.60, terwijl CC maar weinig verschil gaf, n.1. f 18.50 tegen f17.90. Met den aanvoer van uien is het nu wel gedaan. Er kwamen slechts enkele partijtjes. De middelbare uien brachten f2.60—f3 op, de drielingen 90 cent per 100 K.G. Met de uien is het gedurende het geheele seizoen niet best gegaan. De prijzen zijn beneden het bevredigende gebleven en de hoop, dat het wel eens beter zou gaan, waardoor velen de uien bewaarden, is niet in vervulling gekomen. commissie gevormd, zoodat thans in tegenstelling met vroeger in naam van vele duizenden bloembol lenkweekers kan worden geadresseerd en gesproken, waar zulks noodig is. LANGENDIJK. Het Centraal Bureau van de Veilingen heeft zich tot den Minister van Landbouw en Visscherij gewend met het verzoek, voor 1936 voor vroege aardappelen een afzetregeling te willen doen vaststellen in den geest, zooals die in beide voorgaande jaren heeft ge golden. Dit wil zeggen, dat de geveilde vroege aard appelen met een heffing worden belast, dat er een minimumprijs wordt vastgesteld, beneden welken niet mag worden verkocht en de doorgedraaide aard appelen het eigendom worden van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale, waarbij de kweeker recht krijgt op uitbetaling van den op dien dag geldenden mini mumprijs uit het door de heffing gevormde fonds. KAMER VAN KOOPHANDEL INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 26 Mei 2 Juni 1936 N I EU WE ZAKEN BERGEN: J. W. Raadshuizen, Leo Gestelweg 5 brood- en banketbakkerij. WIERINGEN: W. Hoekstra, Beltstraat 33, han del in melk- en zuivelproducten, melk, boter, kaas en melkproducten. WINKEL: H. Gort, Strook D 56, Kolhorn, aan nemer. WIJZIGINGEN: BERGEN: N. P. Kokkes, Jan Oldenburglaan 2, groentenhandelaar; filiaal gevestigd te Ber- gen, Stationsstraat 21. TEXEL: Maison E. Plaatsman, Schildereind 6. Den Burg, dameshoeden- en modeartikelen; overgegaan aan A. Plaatsman. een zichtzending mantels verlangde. Juffrouw Lia en juffrouw Annie werden met deze opdrachten belast en juffrouw Scholte zei hun pre cies, wat zij doen moesten. De tooneelspeelster had nog een rekening open staan, zij moest „discreet ge maand" worden; de andere dame was heel rijk, maar moeilijk te voldoen; urenlang liet zij zich alles voor leggen en kon dan tenslotte niet besluiten, zij moest „discreet aangemoedigd" worden. Het was heel stil in de zaak toen de beide meisjes met het loopmeisje, dat de doozen droeg, vertrokken waren. Er bleven wel dames voor de uitstalkasten staan en bekeken de modesnufjes, die er in lagen, doch er kwam zelfs niemand binnen om naar de prijzen te informeeren. De tijd verstreek. De deur ging open.Ecn onbekende dame trad binnen Juffrouw Scholte bekeek haar met kennersblik. In minder dan geen tijd had zij haar allercharmantste lachje aangetrokken. Waarmee kan ik U van dienst zijn De vreemde dame verlangde in gebroken Hol landsch eenige avondtoiletten te zien, die in de eta lage lagen, en toen zij deze had bewonderd, wilde zij nog andere exemplaren bezichtigen. Twee van de duurste bevielen haar het best, die wilde zij door een mannequin zien dragen. Door deze vraag bracht zij juffrouw Scholte in een pijnlijke situatie, want noch Lia, noch Annie waren aanwezig en de dame was zichtbaar nerveus. Met een woordenstroom verklaarde zij, dat de beide „as sistenten" juist voor de zaak weg waren. Dat was een betreurenswaardig toeval. De dame wees nu op Trude. „En die juffrouw?" „Die is geen mannequin. En ik zelf Neen, die stevige, ronde Jufrouw Scholte kon als mannequin heelemaal geen dienst doen. De dame keek Trude eens onderzoekend aan. „Maar, die Juffrouw heeft een zeer goed figuur, zij is alleen wat kleiner dan ik, maar dat doet er niets toe." Het klonk als een bevel. Trude moest haar zenuwachtigheid overwinnen. Zoo nu en dan had zij wel eens een japon moeten aantrekken, doch meestal eenvoudige voor jonge da mes, doch nooit een groote modeschepping. Bevend van opwinding verkleedde zij zich. Zij droeg de japon niet in de houding van een vol leerde dame, dat kon zij niet, maar door haar na tuurlijke, bevallige houding speelde zij 't toch klaar de japon zoo voordeelig mogelijk te laten uitkomen. En de jeugdigheid der verschijning mocht dan voor de niet meer jonge cliënte doorslaggevend zijn; zij hoopte er in die japon evengoed uit te zien. En toen Trude ook de tweede japon had aangetrokken kocht zij de beide exemplaren en betaalde onmid dellijk de gevraagde prijs. Van het wisselgeld, dat zij terugkreeg, schoof zij Belanprijke onthullingen verwacht* De Daily Express schrijft, dat nog verrassingen vci> wacht zullen kunnen worden in verband met het ver zekeringsschandaal dat bekend is geworden onder den naam „Het Theelek" en dat om. het aftreden van Minister Thomas tengevolge heeft gehad. Het blad meldt, dat bij deze gelegenheid verzekeringen waren afgesloten tegen verhooging van inkomsten belasting en theebelasting, waarvan de premie, be dragende ongeveer 30.000 pond, niet is opgevraagd. DE PLANNEN VOOR EEN ZUSTERSCHIP VAN DE QUEEN MARY. Londen: Volgens de Daily Herald heeft de re* geering een subsidie van 5 millioen pond sterling aan de Cunard White Star Line toegekend met het oog op den aanbouw van een zusterschip van de Queen Mary. Over deze kwestie kan een mededeeling ver- wacht worden na de terugkeer in Engeland van den president der reederij. DONDERDAG 4 JUNI. HILVERSUM (1875 MJ 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgendienst! 10.45 Grampl; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Gr. pl. en KRO-orkest; 2.00 Handwerkcursus; 3.00 Gram. pl; 3.15—3.45 Vrouwenhalfuur; 4.00 Bijbellezing; 3.00 Cursus voor de jeugd; 5.30 Pianorecital; 6.15 Cause^ rie over de nieuwe Waalbrug; 6.30 Geref. Friesch halfuur; 7.00 Berichten; 7.15 Journ. Weekoverzicht; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten; 8.15 Koorconcert m, m.v. solisten; 9.05 Boekbespreking; 9.35 Vervolg con cert; 10.30 Berichten; 10.35—11.30 GrampL HILVERSUM (301 M.) Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Grampl; 9.00 Ensemble Jetty Cantor; 10.00 Mor genwijding; Grampl; 10.30 Ensemble Jetty Cantor; 11.00 Het Haagsche Trio; 12.15 Cantabile-orkest en. Grampl; 2.30 Onthulling van het gedenkteeken voor H. M. de Koningin-Moeder, door II. M. Koningin Wilhelmina; 3.15 Grampl; 4.00 Viool en piano; 4.30 Muzikale causerie; 5.30 Kovacs Lajos' orkest; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Pianorecital; 7.30 Causerie; 8.00 Berichten; 8.10 Omroeporkest en solisten; 9.30 Gr. pl; 9.35 Radiotooneel; 10.15 Aeolian-orkest; 11.00 Be richten; 11.10—12.00 Kovacs Lajos' orkest. DROITWICH (1500 M.) 11.25 Orgelspel; 11.50 Grampl; 12.20 Trocadero-Cinc- ma-orkest; 1.20 Grampl; 2.05 Het Colombo-Octet; 2.50 Pianorecital; 3.20 Vesper; 4.10 Literaire causerie;4.30 Verslag Paarden-Show; 5.15 Grampl; 5.35 Dansmu ziek; 6.20 Berichten; 6.50 Kwintetconcert; 7.15 Spaansche les; 7.50 Causerie „De Publieke Opinie"; 8.20 Pianorecital; 8.35 Oprctte-uitzending; 9.50 Be richten; 10.20 Kerkdienst; 10.40 Oude muziek; 11.35 —12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M./ 7.20 en 8.40 Grampl; 9.50 Orgelconcert; 11.20 Omroep orkest; 2.50 Grampl; 4.20 Symphonieconcert; 5.20 Hoorspel; 7.20 Grampl; 8.20 Zang en cembalo; 9.05 Nationaal orkest; 11.05—12.35 Dansmuziek en popu lair concert. KEULEN (456 M.) 6.50 Orkestconcex-t; 10.20 Koorconcert; 12.20 Orkestr concert; 1.35 Populair concert; 2.45 Gevar. concert; 4.20 Populair concert; 5.30 Kamermuziek; 6.20 Or kest, koor en solisten; 7.30 Grampl; 8.30 Omroep orkest; 10.5012.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Klein-orkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Salonorkest; 6.50 Grampl; 7.20 Viool- recital; 8.20 Gewijd koorconcert; 9.20 Symphonie concert; 10.30—11.20 Grampl. 484 M.: 12.20 Gram. pl; 12.50 Salonorkest; 1.50^—2.20 Grampl; 5.20 Klein- orkest; 6-.50 en 7.35 Grampl; 8.20 Omroeporkest eu zang; 10.30—11.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 MJ S.30 Gevarieerd programma; 9.20 „Juni", maandover zicht; 10.20 Berichten; 10.40 Sport; 10.50 Pianorecital; 11.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Populair concert. Trude een briefje van tien toe. „Voor Uw moeite," zei ze. Juffrouw Scholte straalde en toen de dame de zaak verlaten had, zei ze heel welwillend tot Trude: „On der mijn leiding kunt U nog heel bruikbaar worden. Onze zaak is ook de best denkbare gelegenheid voor mannequin. Ik vermoed, dat ik juffrouw Lia toch binnenkort zal moeten ontslaan. Als je je best doet, kun je die betrekking dan krijgen. En ik zal je salaris met tien gulden per maand verhoogen." Nu straalde Trude ook. Wat voor een gelukkige dag was het! Het geluk zocht haar bepaald op. Maar zij wilde Lia niet verdringen, al was zij ook heele maal niet aardig tegen haar. Neen, dat nooit. Die gekregen tien gulden. En salarisverhooging! Wat een geluk! Zij kon niet anders, zij moest het Lia en Annie vertellen, toen zij weer terugkwamen en juffrouw Scholte naar huis was om koffie te drinken. „Wat, heb je tien gulden gekregen zei juf frouw Lia. „Niet dat ik ze je niet gun hoor, want ik ben geen nijdas, maar als ik hier geweest was, zou ik degene geweest zijn, die ze gekregen had. En je zult dus wel inzien, kleintje, dat ik en zij hield, de hand op. „De helft komt mij toch immers toe." „En mij Als ik hier geweest was En juf frouw Annie strekte ook haar hand uit. „Gedeelde vreugde is dubbele vreugde." Trude vond, dat het oncollegiaal zou zijn, als zij weigerde. De tieri gulden werden gedeeld, zoo ge deeld, dat zijzelf een rijksdaalder overhield. Toen juffrouw Scholte na de koffie weer terugkwam, wenkte zij Trude. „Je hebt van je salarisverhoo ging toch niets tegen Lia en Annie verteld?" vroeg zij. „Ik heb er eens over nagedacht juffrouw Lia en Annie komen mij dan natuurlijk ook om opslag vragen. Daarom moet je wachten tot de zaak zoo goed gaat, dat ik jullie alle drie opslag kan geven." Trude knikte alleen maar, ze kreeg een wee gevoel in haar maag. „Wat blijft er nu van mijn geluk over?" dacht zij. „En de dag is nog niet ten einde." Hot werd een lange dag. En toen zij eindelijk op de tram stond te wachten, reed er een volgepropte wagen voor, waarop zij nog een klein plaatsje op het voorbalcon kon bemachtigen. Thuis mopperde haar moeder, dat het iederen dag later werden dat zij het eten al tweemaal opgewarmd had. Trude greep in haar taschje. Zij zou moeder die rijksdaalder geven, dan had zij ineens weer een goede bui. Maar de beugel stond open. Er was geen rijksdaalder meer te zien. Waarschijnlijk had zij die in de tram verloren, of was hij gestolen! Zij voelde een neiging opkomen om te huilen, doch beheerschte zich. Gelukkig, moe der had er niets van gemerkt. En gelukkig hielp haar jeugd haar weer over de teleurstelling heen. "t leven lag immers nog voor haar, het bonte leven, en zij wilde zich het geluk niet steeds door de han den laten glippen, zij wilde het vatten en vasthouden vasthouden!

Schager Courant | 1936 | | pagina 10