De Olympische dag te Uit Bergen speler en Jaap Jansen mist de zoo noodige techniek 'voor een vleugelman. Maar dat komt met trainen wel. Aan het spel van Bus was duidelijk te merken, dat hij reeds een wedstrijd had gespeeld. Zijn anders zoo kranige doorzetten hefbben we gemist. Karei Colnot in het doel heef^ weinig te doen ge had en. behoefde zeker geen moeilijk werk te ver richten. Om 2 uur speelde B.S.V. 2 vriendschappelijk te gen Alkmaar 3. Erg vriendschappelijk is het niet toegegaan en het incident, 't welk zich na de rust voordeed, had niet mogen voorkomen. Zelfbeheer- sching heeren is een der eerste vereischten voor den sportsman. Meer willen we er hier liever niet van zeggen. De wedstrijd zelf was slecht, het spel stond op een laag peil, hetgeen we niet hadden verwacht, daar beide elftallen versterkt waren. Na een 30 achterstand haalden de Bergenaren op tot 32, daarna werd het 4—2, toen 4—3, 4—4, 5—4 en tenslotte 64. Niek Klinkhamer en Huug Fillet namén elk twee doelpunten voor hun rekening. Van Fillet waren het twee geweldige kogels, de eene van voor het midden van het veld, de andere uit een vrije schop, een eind buiten het strapschopgebied. Deze bal was zoo hard, dat het net 't ontgelden moest. Jan Half en Ab v. d. Berg maakten het halve do zijn vol met twee goede schoten. DIVERSEN. Geschorst. De K.N.V.B. heeft, in aansluiting op de loopende voorloopige schorsing, den Alkmaar-speler J. van 't 1-Ioff het spelen ontzegd tot 15 October a.s. wegens trappen van een tegenstander tijdens Alkmaar— K.V.V. op 10 Mei. Overschrijving. Gevraagd: S. Hartog van K.F.C. naar Alkmaar; J. Vlaming van Alcmaria naar H.R.C.; D. Rood van H.R.C. naar Helder. Ned. Wegkampioenschap. Heden wordt in Hoogerheide N.B. het Nederland- sclie kampioenschap wielrennen op den weg gehou den. Naar de Sportecho meedeelt komen uit den kop van Noord Holland uit: Onafhankelijken: J. Slikker, Texel;; Amateurs: G. Boks en C. Hollander, Den Hel der; J. Groot," Allernaar. De Olympische dag, welke gisteren te Amsterdam is gehouden, mag in alle opzichten geslaagd heeten Het Nederlandschc Olympisch comité heeft zijn doel bereikt: een vol stadion beteekent een stevig batig saldo voor de Nederlandschc uitzending naar de Spelen te Berlijn En sportief zijn de wedstrijden voortreffelijk geslaagd De prestaties zoowel bij hot wielrennen, de atletiekwedstrijden als bij de rui ters waren allen van een dergelijk gehalte, dat men met een gerust hart de keurathleten dezer takken van sport daar straks naar Berlijn zal zien vertrek ken, Nu het Nederlandsche voetbalelftal niet naar de Duitsche hoofdstad zal gaan stond de ontmoeting tusschen het Bondselftal en Sparta, Praag, zoo'n beetje buiten de Olympische gedachte doch aan den anderen kant doet liet toch wel heel sympathiek aan, dat de voetbalbond die zelf ten zeerste door bekrom pen bepalingen in de Olympische reglementen gedu peerd is, niettemin met groot enthousiasme en met alle krachten blijft meehelpen den Olympischen Dag te doen slagen. Het programma der athletiek stond volkomen in het teeken van het duel OsendarpHaenni. Beiden toch worden beschouwd als twee der beste Europee- sche athleten in de sprint, die daar straks niet al leen de eer van hun eigen land moeten hoog houden, doch steunpilaren van Europa zijn in den strijd tegen Amcrika's phenomenen. Het duel zou op twee pun ten uitgevochten worden. Op de 100 en de 200 Meter helaas echter moest Haenni erkennen dat in zijn huidigen vorm Osendarp hem de baas is. Vooral op de laatste 50 meter liep de Hagenaar zoo fraai, dat hij 10.4 sec. deed notce- ren, een tijd, die door hem dit seizoen nog niet ge maakt is. 2 en 3 werden Van Boveren en Haenni. Met miniem verschil ging Van Beveren als tweede door de finish, voor beiden werd een tijd van 10.5 bekend gemaakt. Op de 200 meter, waarbij Osendarp op medisch advies niet startte en voor hem Van Beveren inviel, ging de strijd tusschen Van Beveren en Haenni, die door den Zwitser met enkele centimeters verschil werd gewnonen. Voor beiden werd 21.6 sec. opge geven. Berger werd hier derde met 22 sec. De 400 meter, de lange sprint, werd door den Hagenaar Baumgartcn inderdaad als sprint geloo- pen. Hij liep de binnenbaan, kwam direct naar voren, haalde de anderen weldra in en ofschoon hij op de laatste 100 meter iets verminderde, no teerde hij den praclitigcn tijd van 40.3 sec. Het trotsche record van Paulcn dat nu al zooveel jaren on 49 sec. staat, was dus vanmiddag wel heel dicht benaderd. Toch viel er een nieuw Nederlandscli record te uoteeren. Dat was op den halven Engelschen mijl, die een verrassing opleverde. Petit leidde eerst, zakte daarna duchtig af en nu feing de strijd in hoofdzaak tusschen de Ruyter en Bouman. Bij het uitkomen van den laatsten bocht was Bouman voor, met de Ruyter direct achter hem. Maar op de laatste 50 meter kwam Taekema onweerstaan baar naar voren en dank zij zijn uitstekenden eind spurt won hij glansrijk in den tijd van 1 min. 59.1 sec. I-Iet oude record stond op 1 min. 59.6 sec. op naam van Paulen, dateerend van S Juni 1924. Dus gister was het juist 12 jaarg eleden dat het record gevestigd werd. De 110 meter horden werd gemakkelijk door Kaan gewonnen. Wij dachten, dat de tienkampcr Brasser voor de verrassing zorgen, doch hij wierp enkele horilen om, met het gevolg, dat hij gediskwalificeerd moest worden. Tenslotte do estafettenummers bij de heeren liep Osendarp wel mee. Helaas was Boersima niet van do partij, voor hem viel Klazema in. Men had de andere deelnemende ploegen 20 meter voorsprong gegeven. Klazema slaagde er niet in veel terrein te winnen. Met van Beveren ging het echter sneller, het wisselen met Berger was magnifiek en toen de laatste 100 meter inging, lag Osendarp bijna gelijk. Op werkelijk magnifieke wijze wist onze snelste sprinter den achterstand in eert nog flinken voor sprong om te zetten. De tijd bedroeg 41.6 sec., waar mede men nog 0.2 sec. boven het Nederl. record bleef. Ook de voorloopige Nederlandsche ploeg der da mes, bestaande uit mej. Breijer, Koen, Doorgeest en de Vries, wist de gegeven 20 meter voorgift in te loopen. De tijd van de ploeg bedroeg 50.1 sec., doch wij geven de Nederlandsche damesploeg in deze samenstelling weinig kans. De tijd van de heeren houdt, gezien ook het invallen van Klazema, nog veel beloften in. Maar bij de dames is dat nog zeer de vraag. Hieronder volgen de volledige uitslagen van de afdeeling athletiek 100 M.: 1. Osendarp 10.4 sec., 2. Van Beveren 10.5 sec., 3. Haenni (Zwitserland) 10.5 sec., 4. Berger 10.9. 400 M.: 1. Baumgarlen 49.3 sec.; 2. Buchrmann 51.8 sec.; 3. Mieghout 52 sec.; 4. Woltjer 52 sec. Halve Engelsche mijl hardloopen (804.5 m.): 1. Taekema 1 min. 59.1 sec., nieuw Ned. record; 2. Bouman 1 min. 59.3 sec., 3. de Ruyter 2 m. 0.2 sec. 200 M. hardloopen: 1. Haenni(Zwitserland) 21.6 sec., 2. van Beveren 21.6 sec., 3. Berger 2:2 sec., 4. Eikema, 5 Baumgarten, 6. Mieghout. 4 x 100 M.. estafette dames: 1. Voorloopige Neder landsche ploeg met. do dames Briej.cr, Koen, Door geest en de Vries, tijd 50.1 sec. (20 in. voorgift gege ven); 2. Rotterdamsche ploeg 50.2 sec., 3. Brucnhilde Groningen 50.3 sec., 4. A.D.A., 50.4 sec., 5. U.D.A, 6. A.V.A 4 x 100 meter estafette heeren: 1. Voorloopige Ne derlandsche ploeg met de heeren Klazema, van Beveren, Berger ep Osendarp, tijd 41.6 sec. (voor gift 20 meter gegeven); 2. A.A.C. 41.7 sec; 3. Ge mengde ploeg Utrecht-Oost Noord 42.1 sec; 4. Trek vogels 42. 3 sec; 5. Haarlem, 6. A.V. 1923. Il0 meter hordenloop: 1. W. Kaan 15.3 sec; 2. Mes man Schultz 15.7 sec.; 3. Janz 15.9 sec.; 4. Brasser gediskwalificeerd. VOETBAL. Overwinning voor de Tsjechen Nederlandsch elftal met 2—0 geslagen. Bakhuys valt uit. De voetbalwedstrijd Nedcrland-bondselftalSparta (Praag) is met 'n 2—0 overwinning voor de Tsjechen geëindigd. Een regelmatige overwinning, hoewel de uitslag 1—2 de verhouding wellicht beter had weer gegeven. Als verontrustend voor het Nederlandsch voetbal behoeft dit resultaat zeker niet te worden beschouwd. Want men mag niet vergeten, dat het hier in hoofd zaak om experimenten ging, en daarom kan zeker gezegd worden, dat zij grootendeeis zijn mislukt. Daar was in de eerste plaats de proef met Lungen op de middenvoorplaats en Bakhuys als rechtsbin nen. Het spel van Lungen in dezen wedstrijd is on getwijfeld een desillusie geworden. Van spclverdee- ing was vrijwel niets to bemerken, daar de A.F.C.-er dikwijls niet eens in liet spel betrokken werd. Hij stelde zich verder minder juist op en we hebben heel weinig fraaie schoten van hem gezien. En als wij op de ontmoeting van vandaag willen afgaan, kwam het spel van Bakhuys op de rechtsbinnenplaats niet tot zijn recht. Bakhuys zelf heeft zonder twijfel zeer joede dingen gedaan; de enkele malen, dat hij den jal in de buurt van liet Tsjechische doel voor de voeten kreeg, loste hij vervaarlijke schoten, waarme de Klonovac, de doei verdediger, de grootste moeite had. Onzen nationalen midvoor, die bovendien in zoo slechte physicke conditie was, dat hij reeds spoe dig liet veld moest verlaten, kan dus niets verweten worden. Maar wij mecncn tc hebben opgemerkt, dat hij zich op de rechls-binnenplaats niet thuis gevoelde. En de kracht van den aanval zou in ieder geval be langrijk afnemen, als men hem op deze plaats liet. Vrauwdeunt, die aanvankelijk ais rechtsbuiten en na het uitvallen van Bakhuys op de rechtsbinnen- plaats speelde, heeft veel goeds gedaan, maar een opvallend fraaie partij heeft ook de Feijenoorder niet gespeeld. Smit speelde niet het' spel, dat wij zoo vaak van hem hebben gezien. Ilij schoot weinig en dan nog meestal onzuiver en ook als zwerver presteerde hij vandaag minder. Van Nellen was, vooral na de rust, de beste speler der voorhoede. In de middenlinic was den Hoed vrij zwak, al zwoegde hij ook veel. Pelikaan deed goede dingen, maar snei is hij niet. Van Heel was niet in staat om onder deze omstandigheden van de middenlinie dien opstuwenden motor te maken, welke een voorhoede noodig heeft, wil zij productief zijn. De achterhoede was vrij betrouwbaar. Pienter ruimde veel op. Nu en dan schoot hij echter in snel heid te kort. Caldenhoven en Van Male speelden behoorlijken wedstrijd. Uit dit alles blijkt, intusschen dat het bondselftal als geheel geen grooten indruk maakte. Het is mo gelijk, dat het spel der Tsjechen, beheerscht „debet" is. Zeker is, dat Sparta een rustig, beheerscht spel speelde, dat de techniek goed was. Voor het publiek bood de ontmoeting geen al te^ belangwekkend schouwspel. Enkele malen werden* cte aanmoedigingen wat luider, maar het ware en thousiasme, dat de laatste internationale wedstrijden heeft gekenmerkt, kon zich nu geen baan breken, Daarvoor was het spel van het bondselftal te mat, daarvoor zag men te weinig staaltjes van bravour. Moet dat misschien op rekening van een zekere voetbal-moeheid bij de Nederlandsche spelers ge schreven worden?. Het spel verloop. Na den aftrap gaan de Tsjechen er met den bal van door. Pienter grijpt in, maar de bal komt terug en Van Male moet reeds handelend optreden door een schot van den linkervleugel te stoppen. In deze eerste periode zijn de Spartanen sterker. Uit een vrijen schop op 40 Meter afstand wordt een bal naast het Nederlandsche doel geschoten. De eerste werkelijk fraaie, Nederlandsche aanval wordt door Bakhuys opgezet. Hij geeft het leer aan Vrauwdeunt, via Lungen komt het bij Van Nellen die hard inkopt. Maar Klenovac doet een sprong en heeft de bal. Het volgende oogenblik schiet Smit hard over het doel. Nauwelijks een minuut later wordt een doelworsteling het bondselftal noodlottig. Faszinek zet voor. Een der Tsjechen schiet in en de van den Hoed teruggesprongen bal wordt door Pclcher van korten afstand in de touwen gewerkt. (0—1). Het spel blijft heen en weer golven, Op een voor zet van Van Nellen schiet Smit juist.onder de lat, doch Klenovac toont zich opnieuw 'n doelverdedigcr van klasse, door het harde schot juist corner te stompen. Een vrije schop voor onze spelers, even buiten het strafschopgebied, levert niets op. Als Bakhuys den bal onverwacht voor de voeten krijgt, zendt hij een prachtigen, harden schuiver, in, die met moeite wordt gestopt. Even later schiet hij opnieuw in: Klenovac is echter niet te vermurwen en een hoekschop is het eenige resultaat. Als er een half uur gespeeld is, verdwijnt Bakhuys en Wels komt op het veld. Het plaatsen bij onze spe lers blijft zeer middelmatig en de Nederlandsche aan vallers worden beter gedekt dan hun collega's aan de andere zijde. Met een vrije schop op den rand van het Tsjechi sche strafschopgebied gaat de rust met 0—1 in. Na de rust. De eerste aanval na de hervatting is weer voor Sparta. Hij strandt op buitenspel. Er gaat thans wat meer kracht van de Nederlandsche voorhoede uit. Lun gen schiet van de zijlijn op doel, hetgeen natuurlijk niets oploverl. Van Nellen volgt zijn voorbeeld, doch Klenovac stopt. Het publiek, dat wat meer fut in zijn elftal meent te bespeuren, doet luide aanmoedigin gen hooren, maar weer komt het succes aan den anderen kant. Na een doelworsteling komt Rado in het bezit van den hal en zonder veel moeite brengt hij den stand op 0—2. Er is dan 8 minuten gespeeld. Het bondselftal geeft den moed nog niet op en na een fraaicn aanval krijgt Lungen weer een kans, maar hij schiet naast. Er volgt dan weer een periode van Praagsch over wicht. Na ongeveer IS minuten echter komen de Hol landers naar voren. Van Nellen zet verschillende ma len goed voor. Eens redt Klenovac, dan schiet Wels naast. Ons binnentrio blijft vrij machteloos tegenover de hechte verdediging der gasten. Van Heel wordt dan door Bas Paauwe vervangen. Hot opdringen onzer backs heeft enkele gevaarlijke Praagsche aanvallen tot gevolg. Van Male stopt een moeilijk schot en even later ontneemt Pienter Faszi nek op het laatste oogenblik de schietkans. Op een voorzet van Wels kopt Smit in. Klevonac grabbelt den bal xiït het uiterste hoekje. Vijf minuten voor het einde laat Nejedly een goe de gelegenheid tot scoren voorbijgaan, door den bal nog af te geven, als hij vrij voor doel staat. Telkens weer worden Tsjechische aanvallen door buitenspel onderbroken. Ook de Nederlandsche voorhoede ziet, ondanks al baar zwoegen, geen kans om te scoren en zoo komt het einde met een 2—0 zege voor de be zoekers. Wielrennen RONDE VAN SCHEVRNINGEN. Slaats wint. Onsmakelijk incident. Onder zeer groote belangstelling is Zaterdag de groote wielerwedstrijd „Het Criterium van Scheve- ningen" gehouden. De deelname was internationaal. Het parcours liep over-de boulevard, dat een aantal keeren moest worden gereden. De afstand was 100 K.M. Als eerste ging over dc eindstreep Van der Ruit (Nederland). Reeds had hij zijn eereronde "gereden, toon de uilslag weer gewijzigd werd. Slaats (Neder land) had n.1. geprotesteerd, omdat Van der Ruit hem tegengehouden had in de laatste bocht. Dit pro test moest door de vele getuigenverklaringen, die dit staafden, worden toegekend. Alsnog werd toen Slaats tot winnaar uitgeroepen. Zijn tijd was 2 uur 42 min. 23.8 sec. Tweede was de Franschman Bidot. Derde Van der Ruit. Vervolgens Vervaefcke (België) vier, van den Broek (Ned.) vijf. Zes Duerlo België), zeven Willy Vroomen (Ned.), acht Dictus (Belg.), negen Gijscn (Nederl., de winnaar van de ronden van Purmerend en Oss) Dc gebr. van Schendel waren niet gelukkig. Albcrt van Schendel raakte door kettingpech zooveel achter, dat hij uitgeschakeld was. Anlon speelde in de tweede helft in het geheel geen rol meer. De befaamde Tour de France-man, de Belg Ver- vaecke, heeft hard gewerkt, doch moest in onze landslieden Slaats en van der Ruit zijn meerdere erkennen. PIJNENBURG—SLAATS WINNEN IN KOPENHAGEN. In Kopenhagen werd een tweeuurs koppelwed strijd verreden, die door-PijnenburgSlaats werd ge-, wonnen met 74 punten en een afgelegen afstand van S9.170 K.M. Tweede werden dc Denen Grundahl Christensen met 47 p., terwijl dc Belgen BillietAerts met 2 ronden achterstand op dc derde plaats eindig den, voor dc Duitschers Kilian en Vopcl. WIELERWEDSTRIJDEN TE WIERINGERWAARD. Op de grasbaan. Zondagmiddag organiseerde de voetbalclub Wie- ringerwaard Wielerwedstrijden op het Gemeentelijk Sportpark. De belangstelling was bevredigend en aan de organisatoren werd een tegenvaller be spaard. Het weer dat eerst danig dreigde, klaarde langzamerhand op en een mild zonnetje luisterde het laatste deel van den strijd op. De leiding was in handen van den heer Cornelisse van Wieringen. Begonnen werd met sprintwedstrijden over 3 ron den voor amateurs en nieuwelingen. Ie serie: 1. J. Langcdijk; 2. J. Boerkiel. 2c serie: 1. J. Boon; 2. J. Muntjewcrf. BILJARTEN. ONZE LANDGENOOT SWEERING WERELD KAMPIOEN BILJARTEN. Gisteren is onze landgenoot Sweering er in geslaagd op het biljarttournooi te Malo les Bains beslag te leggen op den titel van wereldkampioen. In den laatsten wedstrijd tegen de Doncker begon het er, nadat hij het libre en het bandspel verloren had, eenigszins ongunstig voor onzen landgenoot uit te zien. Bij het cadre 7/4 stond de Doncker op 97 en onze landgenoot op 95. De Doncker miste een ge makkelijke bal en onze landgenoot kon toen met vijf zeer moeilijk te spelen hallen de par tij beëindigen. Hij had echter de overwinning nog niet in zijn zak, want indien hij het driebandenspel zou verliezen, dan was de Doncker wereldkampioen. Sweering zette nu alles op alles en won. Daarmede was hij dus wereldkampioen. 3e serie: 1. Koster; 2. Tigchelaar. 4e serie: 1. v. d. Heij; 2. N. Bakker. 5e serie: l. v. d. Werf; 2. Ligthart. Als snelste tweeden kwamen behalve de nummers een do renners N. Bakker en Ligthart in de demi finale. Eerste demi-finale: 1. J. Langedijk; 2. Boon. Tweede demi-finale: 1. N. Bakker; 2. v. d. Werf. Finale: 1. J. Langedijk; 2. v. d. Werf; 3. N Bak ker; extra vierde prijs J. Boon. Australische jachtrace over 15 ronden voor nieu welingen: Eerste serie: 1. F. Zoons: 2. J. Glim. Tweede serie: 1. W. Geerligs; 2. Plooij. Derde serie: 1. S. Lont; 2. Vroone. Finale: 1. Ploop; 2. F. Zoons; 3. W. Geerligs; 4. S. Lont. Omniumrace tusschen Kuiper—Klink en Gebr. Smit, gewonnen door Gebr. Smit, n.1.: Sprint:. 1. C. Smit; 2. Kuiper; 1. J. Smit; 2. Klink. Koppelachtervolging: 1. Gebr. Smit; 2. Kuiper- Klink. Klassementrace, verdeeld in 3 klassementen: le klasse.: 1. J. Smit; 2. Kuiper; 3. C. Smit; 4. Klink; 2e klassom.: idem; 3e klassem.: 1. Kuiper; 2. J. Smit; 3. C. Smit; 4. Klink. Door het minder snel rijden van Klink verloor het koppel KuiperKlink (7.5 p.) deze omnium van de Gebr. J. cn C. Smit (11.5 p.) uit Schagen. Afval wedstrijd voor niet-Licentiehouders (na elke ronde valt de achterste renner af): 1. Luhscn, Den Helder; 2. W. Oostdijk, Anna Paulowna; 3. Buis, Assen del ft. Vijftien Rondenrace voor Nieuwelingen in één. trek (zonder klassementen): le serie: 1. Kreijgcr; Schager; 3. Plooij; 4. Vroone; 5. P. Kaptcin, Anna Paulowna; ;2e serie: 1. P. Ivaptein, Schagcn; 2. Rid derbos; 3. Koster (rest niet aangekomen.) Finale: 1. Ridderbos, Langedijk; 2. Plooij, Wie- ringen; 3. Schager, N. Niedorp. Tot slot kregen we te zien een koppel wedstrijd over 100 ronden voor amateurs en nieuwelingen met 2 klassementen. De gebr. Smit bewezen hierbij opnieuw hun goede vorm door met glans tc winnen: 1. Gebr. J. en C. Smit S p. Op 2 ronden 2. C. Hegeman—S. Lont 1 p, op 3 ronden 3. M. StrijbisJ. Boon 3 p., 4. J. Snij ders—J. Tichelaar 2 p. Na afloop werden in het vergaderlokaal van de gymnastiekzaal de prijzen uitgereikt. Enkele Wie- ringcrwaarder neringdoenden hadden premies uitge- loofd. De voetbalclub Wieringerwaard kan op een aardi- gen middag terug zien. TENNIS. SchagenL.T.V., Zaandam L 53. Do uitslag der partijen luidt als volgt: le Heeren enkelspel: Chr. J. Nonnckes verliest van Dr. H. G. Kuiper met 26; 26. 2o Heeren enkelspel: L. Niestadt wint van C. Gras met 64; 61. Heeren dubbelspel: Chr. J. Nonnekcs en Notaris H. J. van Veen verliezen van Dr. H. G. Kuiper en C. Gras met 3—6; 36. Ie Dames enkelspel. Mej. E. T. Igesz wint van mej« A. Oortwijn met 75; 6—0. 2c Dames enkelspel: Mej. C. A. Bronder wint van mej. J. D. Hinnes met 61; 62. Dames dubbelspel: Mej.E. T. Igesz en mej. A. Boontjes Cd. winnen van mej. A. Oortwijn en mej. J. D. Hinnes met 60; 8—6. le Gemengd dubbelspel: Mej. C. A. Bronder en Chr. J. Nonnekes verliezen van mej. J. D. Hinnea met 26; 63; i9. 2e Gemengd dubbelspel: Mej. A. Boontjes Cd. en J. B. Schene winnen van Mej. A. Oortwijn en C. Gras met 6—2; 61 De eindstand luidt, Schagen slaat Zaandam met 5-3. Zondag 14 Juni speelt het Schager team z'n laatste wedstrijd van de competitie en wel tegen Juliana I in Hoorn. Gemeenteraad De raad dezer gemeente komt in openbare zitting bijeen op Dinsdag 9 Juni des voormid dags om 9 uur ter behandeling van de onder vol gende agendapunten: 1. Vaststelling van de notulen van het verbande len in de openbare vergadering van 26 Mei jl. 2. Voorstel van B. en W. om zoo noodig ten be hoeve van den dienst 1936, een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f 50.000.- 3. Rondvraag. KASGELDLEENING B. en W. stellen den raad voor, een kasgeld leening aan te gaan van ten hoogste f 50.000,.- ten behoeve van den dienst 1936 en zeggen in hun toelichting, dat de beschikbare kasmiddelen der gemeente op 't oogenblik zeer gering zijn, een gevolg in hoofdzaak van de omstandigheid.' dat de bijdragen uit het Werkloosheidssubsidie- fonds voor de werkverschaffing voor verreweg het grootste gedeelte op zich laten wachten, be staat de mogelijkheid dat met de loopende kas- geldleeningen van f 100.000.- niet kan worden volstaan. Of en in hoeverre het noodig is hiervan ge bruik te maken, hangt af van het feit of de ge noemde bijdragen tijdig zullen binnenkomen. UITSTEL VAN EXCECUTIE Bij de ingekomen stukken is een schrijven van den Inspecteur der Directe Belastingen le Afd. te Alkmaar, houdende mededeeling dat in gevolge brief van den Minister van Financiönl de aanslagen in de gemeente-fondsbelasting voor het belastingjaar 1936-1937 berekend en ten ko- hiere gebracht moeten worden met 75 gemeente lijke opcenten, in verband waarmede de verorde ning tot vaststelling van 55 opcenten op de hoofdsom dier belasting dient te worden gewij zigd BenW stellen denRaad voor bericht van den Minister af te wachten alvorens tot verhooging der gemeente-belasting over te gaan GEEN CHEF VELDWACHTER Voorts is ingekomen een schrijven van den Commissaris der Koningin van Noord-Holland waarbij wordt toegezonden de hijKon. besluitgoed gekeurde veldwachters-verordening en waarin wordt medegedeeld, dat de Minister van Binncn- landscbe Zaken aandringt om art. 8 der veror dening te doen vervallen en het noodig acht in de verordening alsnog een artikel op te nemen omtrent de mogelijkheid tot aanstelling van een chefveldwachter BenW stellen den Raad voor art. 8 der veldwachtersverordening in te trekken. In verband met het feit, dat van de noodzake lijkheid tot aanstelling van een chef-veldwachter niet is gebleken, achten BenW 't niet noodig hier op vooruit te loopen en stellen voor te dezer zake geen aanvullende bepaling in de verorde ning op te nemen. ERGERLIJKE BALDADIGHEID f SCHUUR AAN DE SLUISLAAN VERNIELD Bij de politie is aangifte gedaan van een geval van ergerlijke baldadigheid en vernielzucht De eigenaar van een schuur, gelegen op een weiland aan de sluislaan, kwam eenige dagen geleden tot de ontstellende ontdekking, dat zijn schuur grootendeeis was afgebroken en dat nagenoeg alle pannen van het dak gegooid waren, In de

Schager Courant | 1936 | | pagina 6