Spartal - H.V.V.I Arrondissenients-Rechtbank N.H.V.B. 3e in Rotterdam MnaBEiisiiaËaEi Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. te Alkmaar. Laatste Telex berichten Weer moordaanslag te IJmuiden Zorg tijdig bruin te zijn! VOETBAL. Om den Moormanbeker. De eindstrijd lussclicn de winnaars van de voor ronden vond Zondag jl. op het Feijenoord-terrein plaats. Als zoodanig hadden zich geplaatst de Noord-I-Ioll., Geldersche, Friesche en de Rotterdam- sche V. B. Er werd begonnen met Rotterdam—Friesland om 11 uur. Friesland weerdo zich best. Toch won Rotterdam omdat zo beschikte over een meer doortastende voorhoede. Vooral do linksbuiten en do midvoor waren pracht-voetballers. Voortdurend heeft het geregend tijdens dezen match. Het spelpeil was dan ook zoo, dat de Noord- IIollanders, die inmiddels arriveerden, vonden dat ze van deze ploegen niet zouden behoeven te verliezen. Rotterdam won met 3—1 en veroverde zich der halve een plaats in de finale. Do N.H.V.B. kwam daarna uit tegen de Gelder sche V.B. Nu eerst recht werd het onze spelers dui delijk hoe zwaar het terrein te bespelen was. De Gel- derschen hadden veel over onze voorhoede ge hoord en gingen dan ook stelselmatig te werk om het gevaar zoo gering mogelijk te maken. Zoodra Noord- Ilolland ten aanval trok, was de geheel halflinie aanwezig om do achterhoede tot versterking te die non. Mede hierdoor kon de productieve voorhoede van Noord-Holland niet in zijn spel komen. Hart (Koedijk), de rechtsbuiten, kon zijn oude manier van voorzetten niet te pakken krijgen Hazeloop c.s. zochten toen hun heil in korter spel. Dit leidde na tuurlijk ook niet tot veel succes Weliswaar kwamen er kansen genoeg, maar op wonderlijke wijze bleef de Geldersche keeper bespaard voor een doorbo ring van zijn doel. Toen Gorter (Z.F.C.) zijn buitenman weer eens liet glippen, zette tleze schittereend voor en de links binnen schoot onhoudbaar in. Verwoede pogingen van Hazeloop c.s. om gelijk te maken leken tot mislukking gedoemd, totdat Ha zeloop via de lat inkopte 1—1). De strijd om de leiding was fel. De N.H.V.B. was gedurende een lange periode in de meerderheid. De Geldersche» verdedigden onder leiding van hun rochtsback prachtig en de N H.V.B. zag tal van schoten op het nippertje-gered worden. De laatste 10 minuten gingen weer gelijk op en reeds werd er over strafschoppen nemen gesproken, toen Gelderland plotseling kans zag bij een doel- worsteling te scoren. (21). Vlak daarop werd voor het einde gefloten. De N.H.V.B. vloog daarna naar de koffietafel, want 15 minuten later moest weer gespeeld worden tegen den Fricschen V.B., om den derden en vier den prijs. In dien tweeden wedstrijd kreeg de N.H.V.B. zijn oude vorm terug. De Friezen waren niet veel min der in het veld, maar de kanonnen van Wieringer- waard begonnen weer te vuren. (Was het kruit soms nat in de eerste match?) Hazeloop opende de serie met een ouderwetsche Hazeloop-goal, rennen tus- schen de backs door en dan een keihard schot (10). Verder heeft Hazeloop het kalmpjes aan gedaan, zoo zelfs, dat men het wel wat al te kalm kon vin den. Klaas Schenk heeft verder nog voor drie pun ten gezorgd. De eerste uit een voorzet van Wieren die beter was dan in Heemstede. De tweede, de mooi ste van alle, ontstond door een pracht pass van Ha zeloop naar Hart. Deze rende achter den bal aan, zette bij de cornervlag hoog voor, zoodat de aan stormende Schenk kon scoren (3—0). Tenslotte nog een through-pass van Hazeloop naar Schenk het oude recept en het was 40. De finale tusschen Rotterdam en Gelderland was een keurige wedstrijd. De beter getrainde Rotterdam mers wonnen met 4—0. De Geldersche keeper was nu ineens totaal uit vorm en gaf 2 goals cadeau. Rot terdam won dus voor een jaar do Moorman-beker. Na afloop vond een diner plaats met prijsuitrei- kin». Hierbij werd lustig gespeeld. De voorzitter van de Geld. V.B. wist de sympathie van de Noordhollan ders te verwerven. Hij vertelde hoe men maatrege len genomen had om Noord Holland het scoren te beletten. Er was speciaal voor getraind. Ilij gaf toe dat zijn menschen wel wat gelukkig hadden gewon nen. Hij prees hot N.H.V.B.-clftal en zeide dat het toch maar een keurige prestatie was geweest in het voortournooi 16 doelpunten te maken en daarbij do machtige Amsterd. V.B. uit het groote Amsterdam met een derde prijs naar huis te sturen. Vooral om dat dat elftal het geheele seizoen onder leiding van Kaqfman was klaargestoomd. De Noordhollanders zaten te glunderen dat Am sterdam even in het zonnetjo werd gezet. Wat wel eens noodig is! De heer Godsschalk, voorz. van den A.V.B. liicJd zijn mond, doch was merkbaar geprikkeld. Hij kon dan ook niet nalaten een wedstrijd voor te stellen tusschen de A.V.B, en N.H.V.B. om te toonen wat Amsterdam kan. De N.II.V.B.'ers zouden daar nog eens een nachtje over slapen. We kunnen nog meedeelcn dat het N.H.V.B. elftal volledig was. Ook Mein Schenk was aanwezig, van wie vermoed werd dat hij geen vrij kon krijgen uit dienst. Hij stond echter keurig in uniform te wach ten aan het Feijenoord-terrein toen de anderen ar riveerden. Het N.H.V.B.-elftal heeft zijn plicht gedaan. En keurig! Volgend jaar moeten we probeeren nog beter voor den dag te komen. WOENSDAGAVOND half 8: Entrée 20 cent. Kinderen 10 cent. B1IM SCHAGENNIEUWS. Woensdagavond 7.30 uur: Schagen I—N. Niedorp I, D. Arnoldus J. Peetoom H. Middelbeek J. Weeland A. Slikker M. de Haas H. Veenstra D. Schoorl S.S. P. de Vries C. de Moor Reserves: S. Grootcs (v.); P. Boon (a.) Door dezen wedstrijd komt dc vetcrancnwedslrijd te vervallen. Donderdagavond training; komt allen op! GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Martini, dochter van Simon Keesman en van Neeltje van Zandwijk. Overleden: Maartje Bakker, oud 76 Jaren, zon der beroep. POLITIE. Gevonden: een belastingplaatje. ALKMAAR, 8 Juni 1936. Aardbeien f 1228, aalbessen f 1517- andijvie f 0.96—3.80, asperges f 1028, bloemkool I fS11.50, II f47, doperwten fll13. kropsla f0.501.50, komkommers f4—7, prei f 1.50, peterselie f2.30, per ziken f5—11, postelein 2818 ct., peulen f 1417, rabarber 11.50—4.50, raapstelen f 0.5O—1.10, radijs f2.60—3.80, selderie f0.50—1.50, spinazie f 0.331.22, snijbooncn 33 ct. per pond, dubbele sperciebooncn 32 ct. per pond, uien f 1.50—2.40, wortelen f 5.50— f 11.50. ALKMAAR. 8 Juni 1936. Vee. Aangevoerd: 65 vette koeien f 1.20—2.15, han del goed; 6 vette kalveren f32—00", per Kg. 50—70 ct., 113 nuchtere slachtkalvercn f5—15, handel goed; 253 vette varkens 3235 ct. Handel goed. TEXEL. 6 Juni 1936. Lammeren. Op de lammerenmarkt werden heden aangevoerd 423i st. Lammeren f 6.50—9.50, midden- prijs f8. Handel stug, later vlugger. AMSTERDAM, 8 Juni 193G. Binnenl. Granen. (Boerennoteering). Rogge f7.50 -8.25, Chevaliergerst f5.50—6, haver f6.50—6.S5, duiveboonen f8.50—9, paardeboonen f5.506, groene erwten f8.75—9:25, alles per 100 Kg. karwijzaad f10 —10.25 en blauw maanzaad f7.50. ROTTERDAM, 8 Juni 1936. Binnen!, granen. Gerst Chevalier f5.50—5.75. Ha ver f6.90—7.25, erwten: kleine groene wegens on voldoende aanbod geen noteering. Schokkers geen noteering. Bruine boonen f S—10. AMSTERDAM. 8 Juni 1936. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeéuwsche Bonten f2.40—2.70, Zeeuwschc Blauwen f2.40—2.60, idèm bonten cn blauwen poters fl.SO— 2, Zeeuwschc Roodstar f2.302.50, Roodstar poters f 1.401.60, Haarlemmermeer cn IJpolder Bevelan ders f2—2.20, Noord-Hollandsche Roo'dstar f2—2.50. Allo soorten Bonken f 1.90—2, Friesche Roodstar f2.502.80, Dito Borgers f22.10. Verder per 100 kilo: Andijker muizen f 910, kleine muizen f9—10, kriel f7—S, Wcstlandsche muizen f910, kleine Westlandscho muizen f9—10, kriel f7S, Zomer Malta fO-10. AMSTERDAM, 8 Juni 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 517 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 56—63 ct!, 2e kw. 46—54 ct., 3e kw. 36—44 ct. per Kg. slacht- gewicht; S0 melk- en kal.fkoeien f 180210 per stuk; 194 vette kalveren; le kw. 44—4S ct., enkele hooger, 2e kw. 36—42 ct., 3e kw. 28—31 ct. per Kg. levend gewicht; 123 graskalvoren f5—8.50 per stuk; 25 schapen f IS—23 per stuk; 24 lammeren fll—14 per stuk; 449 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90 —110 Kg. 4041 ct., zware varkens 39—40 ct., vette varkens 3S—39 ct., per Kg. slachtgewicht: Markt- overzicht; Runderen flinke aanvoer, handel stug, pfijzen hetzelfde. Vette kalveren groote aanvoer, handel willig, prijzen lager. Nuchtere kalveren gewo ne aanvoer, handel vlug, hoogere prijzen. Schapen en lammeren weinig aanvoer, vlugge, dure handel. Varkens matige aanvoer, handel willig, prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Juni 1936. Aanvoer: 69-000 Kg aardappelen: Sehotsche mui zen f6—6.50, drielingen f5—7.30. kleine f4.706.40, 2560 Kg. peen f3.90—6, 10600 Kg. tomaten: A 24.30— 24.50, B f 19.10-21,90, C 22.30, CC 17.80. Zitting van Maandag 8 Juni. VERSCHIJNING VA'N DE „DIKKE DAME" ALS AANVANGSNUMMER. Politierechter mr. Ledeboer had in de middag voorstelling van Maandag 8 Juni, nog eenige oude klusjes op te knappen en verscheen als le nummer 'n reuzedikke dame, met 'n baby op haar gevulden arm, genaamd Martha Buschman, die voor 'n paar jaar terug met de Alkmaarsche justitie in conflict was gewpest en toen met een voorw. veroordeeling was bedacht. Vermoedelijk hofl dit korpulento meisje toen ter elfder ure nog overhoop gelegen mei de bij zondere voorwaarden of 'n nieuw misstapje be gaan, zoodat nog gevaar voor ten uitvoerlegging dreigde, doch we werden niet op de hoogte gebracht en zagen mama, na een korte conferentie met ge sloten deuren, met haar baby en verdere gewichtig heid de corridor uitzeilen. KWANGSI VERBREEKT DE BETREKKINGEN MET JAPAN. KANTON, 9 Juni (A.N.P.) Volgens een bericht uit Nanning in de provincie Kwangsi heeft het hoofdkwartier van het Kwangsi-leger hevel tot mo bilisatie gegeven en medegedeeld, dat de betrekkin gen met Japan verbroken zijn. DEMONSTRATIE VAN MELAATSCHEN IN EGYPTE. 70 gewonden. Cairo, 9 Juni (ANP) Bij de kolonie voor melaat- schen te Aboe Zabal in de nabijheid van Cairo heeft gisteravond een ernstige botsing plaats gehad tus schen de politie en de bewoners der kolonie, die de monstreerden tegen hun verzorging, welke, naar zij beweren, zeer slecht is. 20 Politieagenten en 50 me- laatschen werden gewond. IJMUIDEN, 9 Juni. Gisteravond heeft een zekere G., wonende te Haarlem, een moordaanslag ge pleegd op den heer S., wonende in de Hoofdstraat te Santpoort. G. was eenigen tijd verloofd geweest met een dochter van den heer S. Gewapend met een groot mes drong hij de woning van den heer S. binnen. Hij wilde hem een steek toe brengen, doch S. wist dien echter te ontwijken, met het gevolg, dat het mes door een ruit van de vestl- buledeur drong. De jongeman is daarop gevlucht. Hij werd later in een café in Haarlem gearresteerd en gevankelijk naar IJmuiden overgebracht. OVERLEG TUSSCHEN ENGELAND EN FRANKRIJK. Parijs, 9 Juni (ANP) De minister van buiten- landsche zaken, Delbos, is voornemens alle diploma tieke vertegenwoordigers van Frankrijk in Europa in de eerstvolgende dagen na elkaar naar Parijs te ontbieden, teneinde zich door hen op de hoogte te laten brengen van den huidigen politieken toestand in Europa. Op 26 Juni zal Delbos zich, waarschfjnlijk begeleid door den eersten minister, Leon Blum, naar Geneve begeven, voor de raadszitting. Tevoren echter, zoo melden de bladen, zal de minister in persoonlijk contact treden met den Britschen minister van bui- tcnlandsche zaken, Eden .waaraan te meer belang wordt gehecht, daar in het ministerie van buiten- landschc zaken, in overeenstemming met Leon Blura, het voornemen schijnt te bestaan in de kwestie van het Abessijnsche geschil in nauwe overeenstemming met Engeland opMe treden. De „Oeuvre" is van meening, dat de ontmoeting tusschen de beide ministers in Folkestone of Bou- logne zal kunnen plaats hebben, terwijl andere bla den Parijs noemen als plaats voor de besprekingen, aangezien ook Leon BInm met Eden zou willen spreken, in verband met de parlementaire en re- geeringswerkzaamheden en h» voorloopig de hoofd stad niet zal kannen verlaten. De „Petit Parisien" gelooft, dat de bijeenkomst nog vóór 20 Juni te Parijs is vastgesteld. Naar de Dardanellen-conferentie in Montreux op 22 Juni zal niet de Minister van Buitenlandsohe Zaken, maar een hooggeplaatst ambtenaar van den Quay d'Orsay vertrekken. ENGELSCHE EN AMERULAANSCHE VOORZORGS MAATREGELEN IN CHINA. LONDEN, 9 Juni (A.N.P.) Naar uit Hongkong gemeld wordt, zijn in verband met den bekenden toestand in Zuid-China voor de bemanningen der in de Zuid-Chineesche wateren liggende Britsche en Amerikaansche oorlogsschepen de verloven voor 't zich aan land begeven ingetrokken. Naar verluidt zouden de troepen van het garnizoen Hongkong ge reed staan voor alarm en onmiddellijk naar Shang hai kunnen vertrekken, ingeval de toestand aldaar zich nog mocht toespitsen. MIJNSTAKING TE PENNAROYA IN SPANJE. De arbeiders van de mijn Antolin te Pennaroya sta ken, naar Reuter seint, reeds sedert 13 dagen. Zij zijn nog steeds niet naar boven gekomen en honden twee ingenieurs en verscheidene bazen als gijzelaars vast. De staking van het personeel der liften en der cen trale verwarming is geëindigd, doordat de minister van binnenlandsche zaken de werkgevers bevolen heeft, den arbeiders een loonsverhooging van 4.40 pe seta per week, met terugwerkende kracht tot 1 Jan- 1935, toe te staan. De patroons, die hun zaken van morgen niet heropenen of zich niet houden aan de orders van den minister, zullen een boete van 10.000 tot 20.000 pesetas hebben te betalen. DE STAKING IN FRANKRIJK. Toestand op heden. PARIJS, 9 Juni (A.N.P.) Uiteraard staat in de ochtendbladen de ontwikkeling van de stakingsbe weging in het middelpunt van de belangstelling. Ondanks de principieele overeenstemming, die tot stand is gebracht, is toch het afnemen van de sta kingsbeweging niet overal even geleidelijk ingetre den. Weliswaar is vooral te Parijs een ontspanning ontstaan, maar de werknemers keeren toch nog slechts lanqzaam naar hun werk terug. Men heeft dan ook den indruk, dat het nog wel tot het einde van deze week zal duren, alvorens de beweging geheel ten einde zal zijn. Het totaal aantal stakende mijnwerkers in Noord-Frankrijk wordt ge raamd op 400.000. In Belfort is bijna volledig over eenstemming bereikt tusschen werkgevers en werk nemers, in andere provinciesteden breken echter steeds weer nieuwe stakingen uit. In Parijs is voor al uit talrijke kleine bedrijven, spoedig overeenstem, ming tot stand gebracht, zoodat het werk hervat kon worden. Terwijl moeilijkheden in de finantieele we reld vermeden zijn, doordat de bankbedienden aan het werk zijn gebleven, zijn gisteren wel 10.000 em ployés van verzekeringsmaatschappijen in staking gegaan. Zij hebben de bnreaux der firma's bezet. Ook de Parijsche kleermakers zijn van plan van daag in staking te gaan. Bij de Messageries Hachettc is nog geen overeen stemming bereikt, zoodat nog geen kranten naar do provincie konden worden verzonden. Ofschoon de levensmiddelenvoorziening van Parijs geen oogenblik ernstig gevaar geloopen heeft, zijn toch de prijzen hier en daar sterk gestegen, zoo zelfs, dat de politie in 200 gevallen heeft moeten ingrijpen. OMKOOPING IN POLEN. Tal van arrestaties. WARSCHAU, 9 JunL In Lodz zijn eenigen tijd geleden verscheidene ambtenaren van de afdeellng verkeer en eenige leden van den bond van auto- onderneminqen wegens omkooperij gearresteerd, daar zij gelden hadden aangenomen voor concessies van autobnslijnen. Eveneens wegens het aannemen van steekpenningen is thans een ambtenaar van het ministerie van verkeerswezen gearresteerd. Want een blanke huid wordt rood en pijnlijk door de zon. Gebruik daarom tijdig AMILDA- i zonnebruincrême, die Uw huid beschermt tegen vervellen en zonnebrand en U tevens snel mooi bruint, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 cn 25 ct. RECHTBANK. Verrassende wending in de IJpolder-moordzaak NIEUWE FEITEN? I-Iet Gerechtshof te Amsterdam heeft onder pre sidium van mr. Joh. M. Jolles, gistermiddag in een extra-zitting de behandeling voortgezet van de straf zaak tegen den 35-jarigen arbeider, die er van wórdt verdacht in den nacht van 27 op 28 September 1933 in den grooten IJpolder den boerenknecht Gerrit Verhoe ven te hebben doodgeschoten. Do verdachte, tegen wien de Officier bij de behan deling in eerste instantie wegens doodslag vijftien jaar had gerequireerd, werd door de rechtbank vrij gesproken. Het O. M. teckende hooger beroep aan en Donderdag j.1. diende de zaak voor dit college. Na een uitvoe rig getuigenverhoor cischte de advocaat-generaal mr. D. Reilingh veroordeeling wegens, doodslag tot twaalf jaar gevangenisstraf. Wegens het vergevorderde uur werd de behandeling na hot requisitoir geschorst, zoodat de verdediger, mr. II. G. Stibbe gisteren aan liet woord zou komen, ge lijk reeds in het kort in een vorige editie gemeld. Dc procureur-generaal echter heeft een verrassing in petto: Nieuwe aanwijzingen? Na de laatste zitting zijn nog enkele feiten ter ken nis van het O. M. gebracht; ook zijn nog enkele rap porten binnengekomen. In afwijking met zijn gehou den requisitoir, eischt de procureur-generaal mr. D. Reilingh thans terugwijzing van de zaak naar den rechter commissaris, om een onderzoek in te stellen naar de ontvangen inlichtingen. Mr. Stibbe verzoekt eerst van het nieuwe materiaal konnis te mogen nemen. Do president leest dan een aanvullend verbaal voor. Een rechercheur heeft, na de zitting de J. gesproken. Dezo deelde mee, dat hij van de revolverkwestie meer afwist dan hij gezegd had, hij zou ook kunnen ver tellen wien verd. later dc browning had verkocht. Voorts is naar aanleiding van de verslagen in de couranten een getuige komen opdagen, die meer weet te vertellen van den revolver-smokkelhandel, die door verdachte werd gedreven. Ook hij is door dc recherche gehoord en zijn verklaringen zijn in een uitvoerig verbaal, dat door den president wordt voorgelezen, vastgelegd. Hierin wordt een tipje opgelicht van den sluikhandel in revolvers. Een derde verbaal betreft de verklaringen van ie mand die met een hem onbekenden man had staan praten op een oogenblik, toen verdachte pas vrij was na het vrijsprekend vonnis van de rechtbank. Die onbekende had tegen dezen nieuwen getuige ge zegd: „Kijk daar gaat de Mop; hij is vrijgekomen. Maar ik zou 'm, als ik 't wilde, kunnen laten han gen. Ik weet wien hij dc revolver heeft gegeven na den moord." Het Hof besluit in het belang van het onderzoek het lezen van de verbalen te staken. De verdediger mr. H. G. Stibbe, verzet zich naar terugwijzing van de zaak naar den rechtercommissa ris, daar hij de nieuwe feiten niet van voldoende be lang acht. De advocaat-generaal handhaaft echter zijn vorde ring, zooals het Hof zich in raadkamer terugtrekt om zich over dc nieuwe situatie te beraden. Na heropening van de zitting deelt de President mede, dat het ITof de nieuwe feiten zwaarwichtig ge noeg vindt, om de zaak terug te wijzen naar den rcchter-commissaris voor een onderzoek. In verband hiermede wordt de behandeling voor onbepaalden tijd geschorst, De stakingsbeweging in Frankrijk STEEDS MEER FABRIEKEN HET WERK HERVAT. EISCHEN DER ARBEIDERS INGEWILLIGD. P a r ij s, 9 Jnnf. Het vervoer der groote dagbladen naar de provincie is gisteravond nog door de bladen zelf verzorgd. In de staalindustrie hebben de arbeiders vanmorgen 't werk hervat, Hun eischen zijn ingewilligd. Slager had een hond ge» coupeerd ZONDER PIJNSTILLEND MIDDEL. TWEE WEKEN GEVANGENIS STRAF OPGELEGD. Voor den politierechter le 's-Hertogenbosch had zich gisteren te verantwoorden de 24-jarige slager N. J. v. d. Z. uit Veghel, ter zake van het feit, dat hij op 6 Maart 1936 te Veghel een hond had „gecoupeerd" zonder ecnig verdoovings- of pijnstillend middel toe to passen. Verdachte erkende het feit te hebben begaan. Het ging om een bouvier, waarvan de ooren moesten wor den geknipt. Hij meende niet, dat hij het dier had mishandeld. Dc operatie was geschied om den hond een beter voorkomen te geven. Hij had het gedaan met een slagersmes. De officier van Justitie, mr. v. d. Burg, vroeg ver dachte: „Als ze uw kind de ooren afsneden met een slagersmes, wat zou u dan zeggen?" Verdachte deed daar het zwijgen aan toe. De officier vervolgens requisitoir nemend, merkte op, dat er menschen zijn, die een hond, wiens ooren afgesneden waren, mooeier vinden dan een hond met heele ooren. Dat is een kwestie van smaak, maar in ieder geval geen reden tot mishandeling van een dier. Toen spreker gevraagd was, of dit geval ge schikt was voor principieele behandeling tot in hoog ste instantie, had hij ontkennend geantwoord, want dan zou hij bij voorkeur een pijnloos geval hebben gekozen. Dit geval is daarvoor zeker niet geschikt omdat hier gebruik is gemaakt van een methode, die het dier pijn veroorzaakt. Toch is hem opgedra gen deze zaak als principieel te beschouwen. Hij vond het afsnijden van de ooren van een hond een ruwe daad en zooals het hier is geschied een zeer ruwe daad, die zwaar moet worden gestraft. Der halve vroeg spreker een gevangenisstraf van twee weken. Do politierechter, mr. Vollgraff, veroordeelde den verdachte conform den eisch. DE ITALIAANSCHE PERS OVER HET GEBREK AAN EENSGEZINDHEID IN EUROPA. Rome. De onlusten in Palestina en hun terugslag in Syrië, het ernstige conflict tusschen China cn Japan, en het toenemende streven naar onafhanke lijkheid van don Volkenbond in de beide Amerika's, dit alles wordt veroorzaakt of begunstigd door het gebrek aan oenheid in Europa, dat in den loop van het laatste jaar nog is toegenomen, aldus dc Itali- aansche bladen. Europa heeft, in plaats van een eenheid te vormen waar het de verdediging van de westersehe bescha ving geldt, zich verdeeld. Het heeft zijn geestkracht verloren cn de kracht van zijn politiek optreden. Als gevolg hiervan heeft het zijn verstand cn daarmede zijn oude aanspraken op eerbiediging verloren. FRANKRIJKS BUITENLANDSOHE POLITIEK Overleg met Eden? Yves Delbos, de Fransche minister van buiten- landsche zaken, die Zondag 'n langdurig onderhoud heeft gehad met Léon Blum in tegenwoordigheid van Léger, den secretaris-generaal van de Quai d'Orsay en Corbin, den Franschen ambassadeur te Londen, heeft daarna een onderhoud met Blum al leen gehad. De aanwezigheid van Léger en Corbin in het eerste onderhoud, zegt Reuter, wekt het vermoe den, dat men de mogelijkheid heeft overwogen van een bespreking met Eden over den internationalen toestand en de voorbereiding van de a.s. zitting van den Volkenbondsraad. Dienaangaande door ^e jour nalisten ondervraagd, weigerde Delboa zich uit te laten.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2