let huis Pijl rs De Langendijker Groentenveilingen. ie Schagen met de RADIO DE GROOTE DAG IS AANGEBROKEN. 235 DEELNEMERS. Z ij d e w i 11 d, 7 Juni. Vandaag Is de groote dag aangebroken. De dag, waarnaar de verschillende hengelaars uit Noord-Holland, neen honderden hen gelaars van den bloede wekenlang uitgekeken heb ben. Kortweg, de dag van het Internationaal Con cours tor gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Hengelsportverceniging „De Baars" te Schagen. Het leek vanmorgen alsof het woud van bamboe, dat anders do etalagekasten van verschillende win kels siert, zich thans in horizontale richting voort bewoog. Bamboestokken mooi gelakt, versterkt en versierd met mooie koperen knoppen met breede ringen, doch goeddeels verstoken in keurige stof fen foudralcn. Dit wandelend woud trok door Schagen, toen de meeste menschen nog rustig lagen te droomen, voor dag en dauw. Rijwielen, auto's, autobussen, vracht wagens enz. enz. voerden hen naar Tolke, waar de eerste slag geleverd zou worden tegen de witvisch of te wel in den volksmond de katviscli. Bij het uitstappen bleek ons dat op hun stoere ruggen wel gevulde tasschen hingen en aan hun zijde een leege vischtasch. Hoe zal dat over een uurtje zijn? Wat doet het er feitelijk toe. Allen zijn vol goeden moed vertrokken. En ook al blijft de tasch leeg, de longen worden gevuld met zuustofrijke buitenlucht. Het zit fijn aan den rand van de Schagersloot als de ochtendzon haar eerste stralen op je rug doet neer komen e« de koude dampen van het natte gras verjaagt. Zoo klint dan in het vroege morgenuur bet eerste hoornsignaal over do akkers en staan de öiengelaas klaar om don strijd aan te binden. Den strijd tegen de onbekende! De onzichtbare! Er staan tusschen do. hengelaars 2 oudo bekenden. De heeren Smit-Jongbloed en Bezooijen uit Haarlem, 2 henge laars die hun sporen reeds dubbel en dwars heb ben verdiend en steeds opnieuw elkaar naar den kroon si eken. Verleden jaar won de heer Smit- Jonbloed met glans den eersten prijs, doch thans moest deze de meerderheid erkennen van den heer Bezooijen, die in een uur tijds 59 stuks visch wist te bemachtigen tegen de heer Smit-Jongbloed 24 stuks. Juist blijkt dat er nog verschil bestaat. Er zijn hengelaars cn bengelaars. Er zijn eenvoudige lieden, die met een simpel haakje en een dito stukje koord aan een wilgentak de voorzichtigste, de fijnst gevoelige, de meest looze visschen verschalen. Ter wijl op dezelfde plaats, waar zij een tasch vol bra sem vangen, de meest volledig uitgeruste sportvis- scher geen succes heeft. Bij hengelen is fccling van noodc. Wie dat mist, vangt slechts met massel. Doch hij wordt nooit en te nimmer de hengelaar, die overal weet te vangen, gok al zit er volgens ve len geen stekelbaarsje. Gelukkig zijn er maar wei nig zulke phenomenen tegenover duizenden echte amateurs, anders zou er weldra geen vischje meer over blijven. Maar de heeren Smit-Jongbloed en Be zooijen uit Haarlem maken zeer zeker aanspraak op het woordje phenomeen, want als men bedenkt, dat ze er 59 vangen tegenover hun buurman, die toch slechts enkele luttele meters van hun vandaan vischt, 2 vischjes, dan zijn dat toch zeker henge laars van de eerste soort. Bij het einde van dezen wedstrijd bleek de uitslag te zijn als volgt: 1. Bezooijen, Haarlem, 59 stuks visch; 2. Smit-Jongbloed, Haarlem 24; 3. A. van Dijk, Haarlem 16; 4. R. v. d. Aar. Haartem 11; 5. J. v. d. Steen, Beverwijk 9; G. J. J. Kuier, Beverwijk-8; 7. Nicolai, Haarlem 8 (na loting); 8. J. Beentjes, Be verwijk 7; 9. A. Durger, Anna Paulowna 6; 10. Deen, Haarlem 5. De witvischcorp«wedstrijd had den volgenden uitslag; 1. Morgenrood, Haarlem met 14 stuks visch; 2. Het aBarsje, Haarlem met 10 stuks; 3. Vischlust, Anna Paulowna 8; 4. Ilaarlem- sche Hen-gelaarsbond 3; Door 7 corpsen werd aan dezen wedstrijd meegedaan, t.w.: Morgenrood I, Haarlem, Het Karpertje, Beverwijk, Het Baarsje I, Haarlem, Morgenrood IT, Haarlem, Haarlemschc Hcngelaarshond, Haarlem, Het Baarsje II, Haarlem, .Vischlust, Anna Paulowna. Baarsvisschen individueel. Deze wedstrijd, welke zoo af en toe onder een malsch regenbuitje werd gehouden, had nochtans een uitstekend verloop. Dc vangst was echter zeer slecht te noemen. De uilslag was als volgt. Achter de naam het aantal visch. 1. Joz. de Jong, Schagen 12; 2. D. Bloem, Anna Paulowna S; 3. C. Swenno, Den Helder 8; 4. J. Desmet, Barsingerhorn S; 5. P. Kistemaker, Valkkoog 8 (na loting); 6. R. Bronder, Valkkoog 7; 7. W. de Vries, Beverwijk 6 8. P. Nicu- wenhuizen, Anna Paulowna 6 (na loting); 9. A. J. Kalff 5; 10. A. Kos, Valkkoog; 11. M. C. Stam, Den Helder; 12. C. Wit, Valkkoog; 13. W. Biesboer, Bar singerhorn; 14. J. ter Burg, Anna Paulowna; 15. W. H FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 14. „Ik zou niet gaarne iemand zijn, die een ge heim voor u te verbergen had, mijnheer Hanaud' zeide zij met bewondering in haar stem. „Ik ge loof niet, dat ik in staat zou zijn, het lang voor mij te houden". Hanaud verlustigde zich geweldig in dit com pliment, gelijk een nieuweling in het vak, en naar de meening van Jim Frobisher, als een buitengewoon groenen nieuweling ook. *,En gij zoudt verstandig doen, mademoiselle", gaf hij haar te kennen. „Want dat is zeker, ik ben Hanaud: En zoo is er maar één," en hij klopte zich op de horst en straalde van trots. ..Doch lieve Hemel, dat zijn slechts beleefdheids frasen! Laat ons verder gaan. Dit is wat de ver pleegster verklaard heeft", en hü las van zijn papier: „Mademoiselle trad de slaapkamer binnen, om Madame haar nieuwe toilet van zilver-tissu en haar halschoentjes van zilverbrokaat te laten bewonderen. Mademoiselle schudde de kussens op, en overtuigde zich, dat het drankje op het nachttafeltje stond. Daarop wenschte zij haar goedenavond, en ritselend en stralend in haar Het cude seizoen is voor onze veilingen weer afgesloten en het nieuwe is weer begonnen. Wat dat oude den tuinders heeft gebracht, hebben we meermalen in onze overzichten naar voren gebracht. Het was niet veel goeds. De omzetten van de beide veilingen leveren daarvan het dui delijke bewijs: te zamen n.1. rond 2% miljoen, terwijl een normale omzet in den tegenwoordigen tijd het dubbele zou moe ten zijn. Dat de toestand van vele tuin bouwbedrijven bij dergelijke resultaten moet achteruit gaan, is voor ieder duide lijk. Daar komt dan nog bij, dat het met de teelt van bloembollen, waarop tal van tpinders zich de laatste jaren hadden toe gelegd, ook al slecht is uitgepakt, door dien niet de in uitzicht gestelde 85 pet. van den minimumprijs, doch slechts 51 pet. is uitbetaald geworden. Met deze ervaringen beginnen onze tninders nu weer een nieuw jaar. Verschillenden on der hen hebben hun koolteelt geheel of gedeeltelijk verplaatst naar andere stre ken, naar de polders „buitenom", ja zelfs tot in de Wieringermeer. Mogen de uit komsten daar beter zijn dan in het Geest- mer ambacht! Aan de veiling van den Noordermarktbond werd in de afgeloopen week niets aangevoerd. Daar is dus inderdaad de stille tijd ingetreden. Drukker werd het aan do veiling te Broek op Langendijk, waar reeds verschillende nieuwe producten hun intocht deden. De grootste belangstelling concentreert zich om de vroege aardappelen. Daar dc stand er'van zeer goed is, mag met zekerheid worden verwacht, dat dc aan voeren veel grooter zullen worden dan liet vorige jaar, zoodat de vraag rijst, hoe het met den afzet zal loo- pen. Een geruststelling voor de tuinders is het, dat een afzet regeling voor dit product is getroffen, over eenkomende ongeveer met die, welke 't vorige jaar Heeft gegolden. De vraag is nu maai*, welke de mi nimumprijzen zullen zijn, welke door de Groenten- en Fruitcentrale zullen worden vastgesteld. De prijzen, welke in de afgeloopen week zijn besteed, waren nog al verschillend. In het bijzonder viel het daarbij op, dat de kleine (kriel) cn drielingen lioogere prijzen opbrachten dan de groote. De kwaliteit zal lüer wél de hoofdrol gespeeld hebben. Aanvankelijk werd voor groote Schotsche muizen f7.70—f9.60 betaald, terwijl toen de kleine f8.80f10.opbrachten cn drielingen f8.70f9.90. Deze prijzen zakten echter met fl.ongeveer, doch haalden den achterstand weer in niet alleen, maar stegen nog hoven de aan vankelijk gemaakte prijzen. In 't midden der weck kon alzoo voor groote worden bedongen I7.S0—f 11—, voor drielingen f8.80f 11.50 en voor kleine f9.40 f 11.40. Op het eind der week waren de prijzen in- tusschen weer wat lager dan in 't begin, n.1. f7f8.70 voor groote, f 8.10f 10 voor drielingen .en fS.10— f9.S0 voor kleine. De aanvoer was toen al vrij be langrijk, n.1. ongeveer 4 spoorwagons den laatsten marktdag. De aangevoerde aardappelen waren allo voor het binnenland bestemd.Weldra zal men ook op het buitenland zijn aangewezen. Of de vooruitzichten gunstig zijn, moet worden afgewacht. Er schijnen mogelijkheden te zijn voor export naar overzee. Men zal in dezen verstandig doen, rekening te houden met internationale omstandigheden op verschillend ge bied. Deze week kwam er ook heel wat rabarber. Ook hiervoor werden uiteenloopende prijzen besteed. Aan vankelijk werd nog tot over de f3.betaald, later liepen de prijzen terug tot fl.60 a f2.50. Al zijn deze prijzen niet hoog, het is met de rabarberteelt wel eens slechter gcloopen dan thans. Als nieuw artikel kregen we deze week de wor telen. Ze zijn nog maar klein. De prijzen konden be ter zijn. De hoogste prijs, welke werd besteed, was f7.60, de laagste f7.10. Ook kwam er deze week reeds bloemkool, al was het dan nog in kleine hoeveelheden. Hoog kunnen dc gemaakte prijzen niet worden genoemd. De mooi ste werd voor bijna f 15.van dc hand gedaan. Ove rigens bracht ze f 10.f 13.op. Belangrijk was de aanvoer van tomaten. Ze waren goedkooper dan verleden week, toen de eerste drie soorten zoo ongeveer f30.opbrachten. Deze week werd ingezet met ruim f27.voor A en eindigde met ruim f23.B bracht aanvankelijk nog f28.90 op, doch zakte tot f24.40 a f24.70. Voor C waren deze no teeringen resp. f26.80 cn f 22.50, terwijl CC zich nog het best hield; aanvankelijk bracht deze sortecring f 17.90, later f 18.20 op. In tegenstelling met het vorige jaar zijn deze prijzen heel wat beter dan op hetzelfde tijdstip van 1935, toen voor A van f 10f 17, voor B ongeveer fll werd betaald, C gemiddeld f9.op bracht en men voor CC f4.— a f5— kon bedingen. De eerste aanvoeren hebben dus al een voorsprong boven die van het vorige jaar. Schaafsma, Schagen; 16. J. J. v. d. Heijden; 17. P. Bijpost, Valkkoog; 18. J. J. Michielsc; 19. Brcumer, allen met 5 gevangen vischjes. Baarsvisschen met corpsen. Elk corps bestaat uit 7 hengelaars. Door 14 corp sen werd hieraan deelgenomen. Na spannenden strijd tusschen Morgenrood van Haarlem en Visch lust van Barsingerhorn werd ten slotte eerste Mor genrood 1 van Haarlem met 30 gevangen baarsjes. 2. Vischlust, Barsingerhorn 25; 3. Het Baarsje 1, Haarlem 22; 4. Vischlust 2-, Barsingerhorn 21; 5. Slaat 'm aan de Haak, Valkkoog 19; 6. Haarlém- scho Hengelaarsbond. Haarlem 14; 7. T.O.P., Op meer, 14, na loting met Barsingerhorn 1. Dameshengelwedstrijd. Dat de dames zich meer met de huishoudelijke bezigheden bezighouden kan men wel merken, aan gezien in een uur visschen slechts één dame het tot een 3-tal vischjes wist te brengen. Na veel zin gen met muziek enz. enz. werd de uitslag ten slotte: 1. Mevr. Burger, Schagen; 2. Mevr. Dame, Schagen; 3. Mevr. Nicolai, Haarlem; 4. Mevr. Bezooije, Haar lem; 5. Mevr. Kuiper, Haarlem; 6. Mevr. C. Vonk Goed, Haarlem; 7. Mevr. Lutjeharms; 8. Mevr. Deen, Haarlem; 9. Mevr. Tabbers, Haarlem; 10. Mevr. Pepers, Schagen. Groote Kindervischwedstrijd. Deze wedstrijd werd gehouden Zaterdagsmiddags daarvoor. Door 36 kinderen werd aan dezen wed strijd deelgenomen. Met ambitie werd gehengeld. Leuk was bet idee om met de deelnemers en deel neemsters met de tamboer voorop door onze ge meente gaan. Na vlot verloop werd de uitslag als volgt: 1. Jaap Raar; 2. Piet Brantenaar Jr.; 3. Toon de Feire; 4. KI. Roos; 5. Jan Engelschman; 6. H. do Graaf; 7. P. Bakker; S. P. den Das; 9. Cörry Bos; 10. W. Gorter; 11. Kees Zwart; 12. Piet Kossen; 13. Agatlia Snaas; 14. Jan Blokker; 15. Theo Gorter; 10. Oene de Graaf; 17. G. Raat; 18. Chr. Langendijk; 19. Anny Bakker; 20. Marietje Schiphorst; 21. S. Roobol; 22. Antoon Brantenaar; 23. Henk v. d. Brink Jr. De voorbereidingscommisie heeft eer van haar toiletje,, trippelde zij de kamer uit. Zoodra de deur achter haar was gesloten, zeide Madame tot mij.." en hier brak Hanaud plotseling af. „Doch dat doet niets ter zake", zeide hij kortaf. Betty boog zich eensklaps en ver voorover. „Zoo vindt u dat?" vroeg zij, de oogen op zijn gelaat gevestigd, terwijl het bloed langzaam naar haar bleeke -wangen kroop, „Ja", sprak Hanaud, en hij begon het papier op te vouwen. „Doch wat verklaart de verpleegster dan, dat Madame tot haar over mij gezegd heeft, zoo dra de deur achter mij was gesloten"? vroeg Betty, haar woorden langzaam metende. „Kom aan mijnheer! Ik heb het recht, dat te weten", en zij strekte de hand naar het papier uit. „U zult zelve oordeelen, dat het niet te r zake doet", zeide Hanaud „Luister slechts; en hij las door: „Naar de klok ziende, zeido Madame tot mij: „Het is goed, dat Mademoiselle vroeg gegaan is. Want Dijon is Parijs niet, en tenzij men bij tijds is, zijn er geen partners meer om mede te dansen". Dat was te tien minuten vóór negen" Thans reikte Hanaud liet papier met een Glimlach aan Bctty over, en deze boog zich er snel overheen, als twijfelde zij of het voorgele- zene daar inderdaad geschreven stond, als heef- de zij er voor, te denken, wat mevrouw Harlowe van haar had kunnen zeggen, nadat zij de kamer had verlaten. Zij gebruikte slechts een paar se conden om het papier in te zien, doch toen zij het aan Hanaud teruggaf, was haar geheele hou ding veranderd. „Dank U", zeide zij met eenige bitterheid in haar stem, en met oogen, fonkelend van wrok. Jim begreep de verandering en sympathiseerde er mede. Hanaud had gezegd haar een strik te hebben gespannen, toen hij het niet gedaan had. werk gehad, om een dergelijk concours enz. in el kaar te zetten. Jammer was het daarom dat tijdens den wedstrijden eenige storingen voorkwamen welke beter achterwege hadden kunnen blijven. Met een dergelijk groot opgezet feest, moet men de leiding blijven houden tot het einde cn kan men geen in menging van anderen zoo zonder meer aanvaar den, daar naders de zaak onherroepelijk door elkaar komt te liggen. Jubileumwedstrijd, alleen voor „De Baars". Deze wedstrijd vond tusschen de andere wedstrij den plaats. Er werd met zeer veel ambitie gehen geld en men kon heel aardige staaltjes meemaken. Jammer dat onze plaatsruimte niet toelaat, eenige van deze tafereeltjes te verslaan. Wij hopen het echter met een andere hengel wedstrijd weer eens uitvoeriger te kunnen doen. Had men de vorige prijsuitreiking in Hotel Igesz, deze prijsuitreiking werd gehouden in het club lokaal van den heer Bontes. De uitslag was als volgt: 1. M. Roggeveen, grootste baars van 24 c.M.", 2. F. Wiegman; .3. C. Grootes, 4. J. Holtz; 5. Joz. Kroone; 6. Kerkmeer; 7. de Vries; 8. P. Keuris; 9. M. Bocrsen; 10. C. Bontes; 11. G. Buis; 12. R, van Halm; 13. A. Amsterdam; 14. A. Struijf; 15. K. Kossen; 16. N. Kossen; 17. Kossen; 18. J. H. Lutje harms; 19. Pepers; 20. W. Kuiper; 21. J. Lingeman; 22. B. Honing; 23. H. Starroveld; 24. W. C. van Geelen, EEN BUIT VAN 3000 GULDEN GEMAAKT. Inbraak te 's-Hertogenbosch. De eigenaar van een zaak op het Brugplein te 's-Hertogenbosch ontdekte Zondagavond om half 12, dat ongewenschte bezoekers in zijn woning waren binnengedrongen cn het huisraad over hoop hadden gehaald. Uit een geldkistje, dat in een schrijfbureau stond werd een bedrag van ongeveer f3.000.— aan baar geld en effecten gestolen. Daar er geen spoor van de inbrekers is gevonden, vermoedt men, dat zij met een valschen sleutel zijn binnengedrongen. Want er bestond geen verklaarbare reden waar om zij zou aarzelen toe te geven dat zij mevrouw Harlowe in het hijzijn van de verpleegster gespro ken en goeden nacht gewenscht had, alvorens zij naar het hal ging. Doch een minuut later, had hij een werkelijke val voor haar uitgezet, en in deze was Betty hals over kop geloopen. Hij had haar zoover weten te brengen, dat zij liet blijken, dat nadat zij de slaapkamer had verla ten, mevrouw Harlowe zich afkeurend, of zelfs met afschuw, over haar zou hebben uitgelaten. „U moet weten, mijnheer Hanaud", verklaar de zij op ijskouden toon, „dat vrouwen niet altijd edelmoedig jegens elkander zijn, en som tijds vergeten de mogelijke gevolgen te overzien van dingen, die zij uiten, alleen met de bedoe ling een weinig kwaad te stichten. Jeanne Blau- din en ik waren, zooveel ik ooit geweten heb, goede vriendinnen, doch men kan nooit weten, en toen haar verklaring zoo snel door u werd opgevouwen, werd ik natuurlijk zeer nieuws gierig, ook het overige te hooren". „Het was een misverstand, mademoiselle". antwoordde Hanaud met een zondaarsstem. „Wij zullen zorgen, dat er geen tweede voorkomt", Hij keek de verklaring van de verpleegster op nieuw in. „Hier wordt gezegd, dat gij u overtuigd hebt, dat de drank op het nachttafeltje stond Wat was dat voor een drank?" „Een glas limonade". „En dit werd, naar ik veronderstel, iederen avond voor haar op het tafeltje gezet?" Iederen avond. „En werd er geen slaapmiddel doorgemengd?" „Geen enkel", antwoordde Betty. „Wanneer mevrouw Harlowe rusteloos werd, gaf de ver pleegster haar een opium-pil, en nu en dan een lichte inspuiting met morfine. ZUINIGE MOTOR IN ITALIË UITGEVONDEN Rome Ingenieur Silvio Rama de Luques heeft een toestel uitgevonden, dat in auto's ge monteerd, in staat stelt belangrijke bezuinigin gen te verkrijgen op benzineverbruik. Bij de proefritten steeg het verbruik over een afstand van 70 Km. niet liooger dan 5 liter, terwijl dit tot dusverre 7 liter was, d.w.z. een besparing van., ongeveer 30 pet. DR. WIBAUT TE BERLIJN HERDACHT Berlijn, 8 Juni (D.N.B. A.N.P.) In de Kroll opera te Berlijn is Zondag door den rijksminis ter van Binnenlandsche Zaken, Dr. Frick en door den president van de „Union Internatio nale des villes et pouvoirs locaux" (de Interna tionale unie van steden en plaatselijke besturen) G. Montagu Harris (Engeland) het zesde inter nationale gemeentecongres geopend. G. Montagu Harris leidde het congres in met een woord van herdenking voor den overleden president der u"nie, dr. F. M. Wibaut. Tet eere van den overledene verhieven de aanwezigen zich van hun zetels. WOENSDAG 10 JUNL HILVERSUM (1875 Md NCRV .-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.159.30 Grampl; 10.30 Morgendienst;11.00 cn 12.15 Ensem ble v. d. Horst; 1.00 Orgelspel; 2.00 Grampl; 3.00 Chr. lectuur; 3.303.45 Grampl; 4.00 Friesch pro gramma (zang cn piano); 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Grampl; 6.30 Afgestaan; 7.00 Politieberichten; Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Landbouwhalfuur; 7.45 Re portage; 8.00 Nieuwsberichten A.N.P.8.15 NCRV- orkest; 9.00 Dr. J. C. Roose: Kerk cn gezin; 9.30 Ver volg concert mmv. violist; 9.55 Nieuwsberichten A. N.P.; 10.00 Vervolg concert; 10.30—11.30 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzcnding. 8.00 Grampl; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Orgel, zang, religieus-socialistische lezing en gram. pl; 12.001.45 vARA-orkest. en grampl; 2.00 Grampl; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Or- vitropia; 2.00 The Lucky Stars; 6.30 Orvitropia; 7.00 Sportuitzcnding; 7.15 „De Krekeltjes"; 7.40 „De IIol- landsche Molen", lezing; 8.00 Herh. S.O.S.-berichten, Nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia; S.15 Fanta sia; S.45 Radiotooneel; 10.00 Nieuwsberichten A.N.P.j 10.05 De Bohemians cn zang; 11.00—12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Grampl; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC-Em- pire-orkest; 1.35—2.20 Grampl; 3.10 Pianorecital; 3.35 Stcd. Orkest Bournemouth, cn cello; 5.05 Het Mac Arthur Kwintet; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Ravelconcert; 7.10 Zoölogische causerie; 7.25 Landbouwpraatje; 7.50 Trioconcert7.15 I. Protest, causerie; 8.20 Populair concert; .8.50 BBC-Orkest; 9.50 Berichten; 10.20 Voordracht; 10.40 BBCTheatcrorkest en tenor; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.40 Gr.pl 2.50 Orkestconcert; .4.20 Zang; 4.35 Grampl; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Piano, zang en fluit; 9.05 Radio tooneel; 11.05—12.35 Dansmuziek cn pop. concert. KEULEN (456 M.) 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Symphonieconcert; 2.35 Ge var. concert; 4.50 Weragkamerorkest; 7.20. Grampl; 8.35 Rijkszending: Volk fliege wieder; 9.05 Orkestconcert.; 10.50—12.20 Omrocpkleinorkest en pianoduo. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; 1.30—2.20 Omroeporkest; 5.20 Grampl; 6.20 Omroeporkest; 7.20 Grampl; S.20 Symphonieconcert; 10.3011.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.20 Omroeporkest: 1.30 Gram. pl; 1.50—2.20 Dansmuziek; 5.25 Salonorkest; 6.35 Gr. pl; 0.55 Pianorecital; 8.20 Klcin-orkest; 8.50 Revue programma; 9.50 Klcinorkest; 10.30—11.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) S.30 Gramofoonmuziek; 9.05 Rijkszending „Volk fliege wieder"; 9.35 Blaasconeert; 10.20 Berichten; 10.35 Olympianieuws; 10.50 Kwartctconcert; 11.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Dansmuziek. „Doch dat gebeurde dien avond niet?" „Niet zoover ik weet. Indien het gebeurde, was het na mijn vertrek". „Uitmuntend", hernam Hanaud en het pa pier opvouwende, stak hij het in den zak. „Dit punt is afgehandeld. Wij hebben het thans vijf minuten vóór negen, en u verlaat het huis, en mevrouw ligt binnen te bed, niet zieker dan an ders". „Zoo was het". „Best!" Hanaud veranderde van houding. „Laat ons thans uw avond eens 'nagaan, made moiselle! Ik reken, dat u ten huize van mijnheer de Pouillac bleef, tot u naar huis terugkeerde". „Dat is ook zoo". „Kunt u zich herinneren, met wie u gedanst heeft? Zoudt u, indien noodig was, mij een lijst van uw dansers kunnen geven?" Zij stond op, en zich naar de schrijftafel be gevende, nam zij plaats aan deze. Zij trok een velletje papier naar zich toe en nam een potlood op. Van tijd tot tijd ophoudende om haar ge heugen op te frisschen, terwijl zij op het boven einde van het potlood zat te bijten, schreef zij de namen op een lijstje. „Dat zijn ze allen, geloof ik", zeide zij, het lijstje aan Hanaud overhandigende. Deze stak het bij zich. „Dank u". Thans glom hij van voldoening. Hoewel zijn vragen zonder weifeling, de eene na de andere, volgden, scheen het Jim, dat hij puist de antwoorden ontving, die hij verwach te. Hij maakte den indruk van iemand, die een onvermijdelijke formaliteit te vervullen heeft en haast heeft zich daar snel doorheen te slaan, eerder dan van iemand, die een strikt verhoor afneemt. (Wordt vervolgd.) «oor een groep - amwvwi.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6