ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. wouw, «ODL BRUIDSJAPONNEN, HET DROOMBEELD VAN MENIG JONG MEISJE"* Zooals heel begrijpe lijk is. Zelfs bij menige oudere vrouw komen bepaalde gevoelens naar boven bij het zien van een jonge vrouw in bruidstoilet. De eer ste groep is idealis tisch en hoopt op wat komen zal, terwijl de andere teert op herin neringen en denkt aan wat eenmaal was De eisch, die aan bruidsjaponnen gesteld moet worden is dat zij sober zijn, wat niet wegneemt, dat zij toch goed kleeden en de bruid charme verlee- nen.. Het eerste toilet, - dat wij weergegeven zien (links) heeft een garneering van nervu- res aan hals, mouwen en de ruime volant, onder aan den rok, waardoor een mooie garneering wordt aan gebracht, die 't geheel zeer ten goede komt. Het stofverbruik is niet overmatig groot, terwijl als materiaal b.v. mat crêpe in aan merking komt. De middelste japon met niet te langen sleep is in prinsessevorm gewerkt, heeft een mooie aansluitende lijn en op taille hoogte een weinig ruimte, die ingehaald wordt. Deze japon bestaat uit vier- lange banen en heeft een hooge hals met garnee ring van oranjebloesem. De laatste robe is voor zéér jeugdige bruidjes en heeft een pas en mouwen van kant, die slechts de bovenmouw bedekt. Lange zijden handschoenen worden hierbij gedragen. Ook deze japon bestaat uit lange banen, zes in het geheel, die aansluiten tot op kniehoogte, daarna aanmerkelijk wijder worden om in ruime klokken ten voeten uit te vallen. Corsage van levende bloe men. Tenslotte nog even den raad om voor een bruidsjapon nimmer wit, doch ook niet bepaald crème te kiezen, doch de mooie tusschenkleur ivoire. HET PRACTISCHE HUIS. Steeds practischer wor den alle hulpmiddelen in de huishouding, doch de moderne ontwerpen denken ook aan de be langen van baby en dienen hiermede ten slotte ook weer de huis vrouw. Bijzonder aar dig is de manden wa gen op gummibanden, die dermate veerend is gemaakt, dat geen on gelijke, hobbelige we gen de slaap verstoren. Van binnen geheel met leer bekleed kan hij steeds goed gereinigd worden. Hygiënisch zijn de ledikanten van wit of in andere kleuren gelakt hout, die aan de voorzijde opengeklapt worden, doch voorko men, dat de levenslus tige kleuter uit bed valt, omdat de kanten tamelijk hoog zijn. Handig zijn de draagstoeltjes, die men dicht kan klappen en aan stoelen of ban- ■•ken bevestigd worden. Nieuw zijn de cij fers, die het aantal jaren op verjaardagen GEEN GELD.... Geen geld! Hoe vele moeten dat niet zeg gen! Geen geld, beteek ent: zuinig zijn; het beteekent: de uiterste moeite doen om de eindjes aan elkaar te knoöpen. Seizoenswisselingen brengen altijd extra kosten mee, vooral wat betreft de kleeding. Daarom kan men steeds meer dames aan treffen, die zelf hun kleeding maken. En een zeer groot deel van hen doet dit naar aanwijzingen en wenken van Het Prac- tisch Modeblad. Kennis maken met dit mo deblad is direct al een stap in de goede richting. Maak er dus kennis mee, door te schrijven aan de moderedactrice, Muzen- straat 5b, Den Haag, onder bij sluiting van twaalf cents aan postzegels, of door storting vari twaalf cents op girorekening 191919, ten name van den Knippatronendienst. aangeven en tevens als kandelaar dienst doen. Gummizakjes worden meegenomen, indien men met baby op bezoek gaat, om allerlei benoodigdheden in op te bergen. GROOTE ZOOWEL ALS KLEINE HOEDEN MODERN. Men ziet een overweldigende keuze in de mees te verscheiden heid van hoeden, die nu eens groot zijn, dan weer heel klein. Sommigen zijn zeer bescheiden en vallen abso luut niet op, ter wijl andere inder daad min of meer grillig zijn. Voor al in den zomer zullen de randen breeder worden om be scherming te bieden tegen wat al te hin derlijke zonnestralen. Bloemen, lint, flu weel en gekleurde veertjes maken grooten- deels de garneering uit op fijn soepel en grover stroo. Het eerste model heeft een breede rand met vrij platte bol, fluweeleh band om den bol met enkele bloemen mid denvoor. (2) Is sportief, heeft een op zij opgeslagen rand en gemaakt van wildleer; zeer geschikt voor regenweer en sport;; ook voor de morgenuren om gedragen te worden bij een ruime korte jas. 3) Is een model, dat twee tuiten mid den-voor heeft en het voorhoofd vrij laat, heeft garneering van bloemen en lint te gen de platte bol. (4) Een opstaande ruche van rips-lint omlijst als het ware het hoofd en is tegen een vorm van stroo gezet. Deze z.g. aureool-hoeden flatteeren alleen haar, die zeer regelmatige smalle gezichten heb ben, terwijl (5) een nieuw model matro- zenhoed is, waarvan de rand in het rond is opgeslagen. FLATTEUSE DETAILS. Wanneer men een jeugdig vrouwenge laat ziet, omlijst door een ruime, klokken de ruche en jabot, dan is het soms als of wij weer beland zijn in lang vervlogen tijden, toen de witte stijve kragen ook zoo in trek waren. Flatteus zijn ze ongetwij feld, alleen moeten zij met zorg gekozen worden in verband met de vorm van het gelaat. Men kan de ruches in groote ver scheidenheid koopen en met een beetje handigheid een sierlijke jabot vormen, die b.v. op tulle gehecht wordt. De gestreepte jabot staat alleraardigst op een effen ja pon. Modern zijn de breede ceintuurs, die aar dig kleeden bij frêle figuurtjes, terwijl zwart-wit gestreepte taf zij den garnituren op een zwart geheel buitengewoon mooi zijn. HUISVROUWEN KOOPEN IN. Een groot deel van het inkomen wordt door de huisvrouw uitgegeven en daarom is het van groot belang, dat dit geld zoo goed mogelijk besteed wordt. Een kapittel op zichzelf vormen de levensmiddelen, niet alleen in verband met de gezondheid der gezinsleden, doch zeker ook in betrekking tot de beschikbare post' op dè huishoudbe- grooting. In den tegen woordigen tijd zijn er slechts weinig gezinnen, waar niet be zuinigd behoeft te worden en de huisvrouw trekt er dan ook vaak zelf op uit om zoo billijk mogelijk te kunnen inkoopen. Al hoewel alle verandering volstrekt niet al tijd verbetering met zich brengt, zullen de meeste huismoeders wel' eeris varieeren en hare inkoopen nu eens hier, dan daar doen. Heel begrijpelijk, want als men eens da mes op theebezoek heeft, dan maken de huiselijke beslommeringen vanzelfsprekend een deel van de gesprekken uit. Huisvrouwen raden elkander. Uit wisseling van gedachten kan bezuiniging in de hand werken en zeer vruchtbaar zijn in een tijd, dat vele huismoeders de dub beltjes terdege moeten omkeeren, alvorens ze uit te geven. Vakmenschen bespreken toch immers ook maar al te gaarne hun belangen en de verschillende gezichtspun ten om hun kennis te verrijken? Zeker zal de huisvrouw, die een der meest omvattende beroepen uitoefent, dit op haar beurt mogen doen. Verschillende levensmiddelen zijn aan prijsschommelingen onderhevig en richten zich o.a. naar vraag en aanbod, die de marktprijzen beinvloeden (visch, groente). Men koopt b.v. niet onmiddellijk de eerste versche jonge groenten en vruchten, in dien men bezuinigen wil, doch wacht dan liever tot meerdere aanvoer de prijzen doet dalen. Onverschillig of het eenige weken vroeger of later in het voorjaar is, dat wij de eerste asperges, worteltjes, aard beien e.d. eten, het blijven dan toch voor ons de éérste vruchten en groenten. Tenslotte nog enkele wenken van een ervaren huisvrouw, waarmede hare jongere zusters wellicht gebaat zijn. Groente moet frisch en droog zijn, zon der leelijke blaadjes bij het inkoopen: be vroren groente is minderwaardig en heeft veel van haar smaak verloren. Witte en roode kool moet stevig en zwaar zijn. Prin- sesse e.a. boonen moeten bij het breken sappig zijn. Spinazie noch postelein mogen evenals sla en andere groenten niet gescho ten zijn of zaad vertoonen. Radijsjes moe ten stevig aanvoelen, goede wortels (peen tjes) hebben een frissche oranje-roode kleur. Aardappelen moeten eerst in het najaar als wintervoorraad worden opge daan ,en moeten droog en gelijkmatig van grootte zijn. Het beste is als men vooraf een monster probeert. Vruchten moeten niet wormstekig zijn en men moet zich nimmer laten verleiden z.g. koopjes te halen, die veel duurder zijn in het gebruik. Overrijp fruit is evenmin goed als onrijpe vruchten, terwijl het vleesch van pitvruchten gemakkelijk van de kern moet loslaten. MODEGRILLEN. Modellen, die zich vroe ger aanpasten aan va- cantieweken', ziet men thans ook veel voor huis- en tuinkleeding. Wij hebben hier op het oog de z.g. Dirndl's, die veelal van katoenen weefsels gemaakt wer den met zwarte fond en bonte bloemen. Thans zijn de mate rialen eenigszins gewij zigd en hebben plaats gemaakt voor effen linnen, wit en gekleurd met bloemenmotieven in kruis- en platte steek versierd. De da mesjapon is van oud, blauw linnen met witte en ander gekleurde kransjes en bloemetjes bewerkt en is met een smal zwart fluweel dichtgeregen. Het glad de lijfje, waaruit een voile blouse met pof mouwen te zien komt, is aangesloten en heeft een klokkend schootje. De rok is ruim aan een band gezet. De aardige kinderjurk is eveneens van ge kleurd linnen, bewerkt met afstekende kleuren, terwijl ook hier een blouse van wit voile gedragen wordt. Korte linnen mantels als er een aan den onderkant is afgebeeld, eveneens wit of gekleurd linnen hebben een bovenpas, die met bloemenmo tieven versierd is, die zich op de mouwen herhalen. Het aansluitende jakje met gladde, in gezette mouwen heeft een voorstuk in platte- of kruissteek gewerkt met dezelfde motieven op de mouwen. Het wordt dicht geregen met een koord, dat aan de hals wordt dichtgestrikt. HANDSCHOENEN IN GROOTE VERSCHEIDENHEID. Handschoenen maken een voornaam onderdeel van de kleeding der vrouw uit en typeeren haar tevens. Veel te weinig wordt er aan gedacht, dat men uit de handschoen 't wezen der vrouw min of meer kan afleiden. In den loop der jaren is hij een noodzakelijk iets geworden. Zonder handschoenen kunnen wij ons, min of meer gekleed zijnde, niet vertoonen. Het is dan ook alleszins begrijpelijk dat de fabri kanten alles in het werk stellen om steeds nieuwe modellen in den handel te brengen. Alle mogelijke kleuren treft men aan, pas send bij de mantels of complets en de ver scheidenheid in kunstzijden weefsels is buitengewoon groot. Groote en meer be scheiden kappen zijn en blijven voorloo- pig en vogue, hiervan wordt evenwel bui tengewoon veel werk gemaakt. Men ziet er soms kleine zijden toefjes, bloemetjes op gehecht, dezelfde van de corsage. Van bepaalde leersoorten ziet men nog opgestikte naden aangebracht, meest ech ter bij de sportieve modellen. Donkerblau we en zwarte handschoenen in glacé, peau de suède en zijden tricot vieren hoogtij. Avondhandschoenen blijven lang, doch in het zomerseizoen ziet men overwegend veel zijden inplaats van lange glacé handschoe nen, die trouwens te warm zouden zijn. De nieuwste handschoenen zijn van soepel leer, waarvan het bovendeel gesmockt is (midden) en met ruches wordt afgewerkt. Verder worden zelfs overal op de boven gedeelten, waar mogelijk is, strikjes en kwikjes 'aangebracht. Gekleed is de riem met gesp om den pols (onderaan). Wenken bij de bereiding van sla. Alle rauwe en gekookte slaatjes kunnen zonder dat de smaak er door beinvloed wordt, aangemaakt worden met een sausje van bloem, boter, water en melk. Hoofd zaak is, dat citroensap, kruiden, 'n prise zout en dergelijke smaakjes eerst toege voegd worden als de saus volkomen koud is en door flink kloppen vermengd wordt. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „liet Practiscb Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen ls uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kenissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat. ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op leze krant biedt, te genieten. DAMES-MANTEL. G 56. Prijs per patroon f 0.25 plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Koele voorjaars- en zomerdagen maken het noodig om een practische mantel maar even voor het grijpen te hebben. De drie- kwartlange mantels, de z.g. Swagger-coats zijn nog steeds zeer in trek en verschillen de weefsels zijn voor deze modellen zeer geschikt. Ons model is van geruite stof, kan echter ook van een Engelsche tweed of diagonaal gemaakt worden. Deze mantel, die héél gemakkelijk te maken is 'en desverkiezende niet gevoerd behoeft te worden, vraagt niet zoo heel veel stof. Langs de hals is een opstaande boord, die even omvalt aan de voorzijde met de revers. De mouwen vallen wat wij der naar de pols, terwijl de zakken schuin opgestikt worden. Patronen in de maten 404244 en 46. EENVOUDIGE JAPON. G 60. Prijs per patroon f 0.25 plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Geruit katoen of een ander waschbaar weefsel leent zich zeer goed voor dit aar dige model, dat zoo héél vlug te maken is. Het bovenstuk heeft aangeknipte mouw tjes en een shawlkraag, die puntig toeloopt en met een vlotte strik is afgewerkt. De blouse is eenigszins ruimer dan de rok, waarvoor het noodig is, dat de onderkant wordt ingehaald en de ruimte gelijk vei» deeld wordt, echter vóór en achter midden zijn glad. De rok bestaat uit twee banen, die tamelijk schuine zijnaden hebben, waaiw door een flinke onderwijdte ontstaat. Breede ceintuur, die op zij met knoopjes en lusjes sluit. Patronen verkrijgbaar in de maten 44— 46—48—50. obussen floor eeil uroep --«ïwwrarcx» -

Schager Courant | 1936 | | pagina 8