Raad Wieringerwaard Uit den Langendijk Banne Barsingerhorn NOORDSCHARWOUDE. Wandelsportvereen. S.N.W. De Wandelsportver. Sport Na Werk heeft Vrijdag avond een ledenvergadering gehouden, welke werd bezocht door 16 leden. Voorzitter was de heer J. Pee toom, die de aanwezigen hartelijk verwelkomde. De notulen van de sccr. werden vastgesteld. De marsch over 35 K.M, welke men 21 Mei heeft willen houden, doch die niet is doorgegaan wegens de regen, zal nu worden gehouden op 21 Juni a.s. Besloten werd, deel te nemen aan de marsch, welke door de Alkmaarsche wandelclub wordt georgani seerd. Aan de orde werd gesteld een bespreking van de mogelijkheid tot de oprichting van een jeugdgroep, voor jongens van 10 tot 15 jaar. Het resultaat dezer besprekingen was, dat men zal probeeren een der gelijke afdeeling op te richten. De contributie, welke uiteraard niet hoog kan worden gesteld, werd vast gesteld op vijf cent per week. Bij de rondvraag werd besproken een gezamenlijk uitstapje te maken. Hiervoor werd door velen ge voeld, zoodat men besloot, hiertoe over te gaan. De wcnsch werd naar voren gebracht, een vaste trai ningsavond te bepalen. Na eenige besprekingen werd daarvoor de Donderdagavond vastgesteld. Voor Zaterdagavond was een concert aangekon digd achter de O.L. school alhier, door de Harmonie Excelsior alhier en Kunst na Arbeid van Zuidschar- woudc, beide onder directie van den heer Pranger, öit concert kon echter buiten niet worden gehouden wegens de zware regen, welke in plassen neerviel. Dientengevolge werd het concert gegeven in de zaal van den heer J. de Bakker, doch ook al door het slechte weer was de opkomst van het publiek zeer gering. Slechts weinigen hadden zich door den regen gewaagd. Vaardigheidsrit van O.G. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen hield Zondag een vaardigheidsrit voor renners en toeristen. Dc deelname aan deze rit was niet groot. De oorzaak hiervan zal wel gelegen hebben in het twijfelachtige weer. Niettemin is de tocht toch doorgegaan. De renners hadden een traject af te leggen van 75 K.M,, dit liep vanaf de Spoorstraat over N. Niedorp, Winkel en Barsingerhorn naar de Wieringermeer, vandaar naar de iWeringerwaard en over de Oudesluis naar de Grootesloot; deze werd gevolgd tot St. Maartens brug, waar vandaan het N. I-Iollandsch Kanaal werd opgezocht en ging het op Schoorldam aan, om dan via de Nieuwe Weg de finish te bereiken. De louristen moesten 45 K.M. afleggen, van den Nieuwen Weg over Schoorldam, Schoorl en Bergen naar Egmontl aan de Hoef, tot Alkmaar, dan weer terug naar Bergen en over Koedijk naar den Nieuwen Weg. waar het eindpunt was. Beid© groepen mochten hierover drie uur doen. Aan degenen, die binnen dezen tijd het traject hadden afgelegd, werd een herinnering overhandigd Jammer, dat het zulk slecht weer was, nu heeft O.G. door het geringe aantal deelnemers een financieele strop. Uitstapje Mannenclub. Door de Mannenclub van de Oosterstraat werd Za terdag per H.A.B.O. Touringcar een uitstapje ge maakt, dat buitengewoon goed geslaagd is. Een be zoek werd o.m. gebracht aan de Ruïne van Brede- rode, de veiling „Bloemlust" te Aalsmeer met twee kweekerijen, n.1. een rozen- en een orchideeënkwee- lcerij. Het bezoek aan deze pla.-ats kunnen wij een ie der aanbevelen. Wat een bloemenpracht! Verder werd een bezoek gebracht aan de Loos- drechtsche plassen, wat wel een bijzondere attractie is. Vooral op Zaterdag en Zondag is het hier druk met de watersport. Vervolgens werd naar Hilversum gereden, waarbij opviel het prachtige raadhuis. Na een bezoek aan Valkeveen, werd Amsterdam bereikt en werd 's avonds het theater Carré bezocht, waar een schitterende revue werd bijgewoond van den be- beroemden goochelaar Dante in zijn mysterieuse Revue Sim Sala Bim. Hoogst voldaan arriveerden allen weer zum Hause. Harmonie „Excelsior". Ten einde tot het aankoopeïn van eenige nieuwe muziekinstrumenten over te gtaan, is door het har moniegezelschap „Excelsior" besloten wederom een muzikale rondwandeling te houden en hierbij een in zameling te houden onder de burgerij. „Crescendo" wint de wisselbeker. Op het gehouden zangconcours van den Noord- Hollandschen zangersbond te Wieringen wist onze plaatselijke zangvereeniging „Crescendo", directeur de heer Willem Hespe, naast het winnen van twee le prijzen, ook nog beslag te leggen op den wissel beker wegens het behalen van het hoogste aantal punten door het vrouwenkoor met 396 punten. De be leer was tot dusver in het bezit van „Vox Huraa" te Santpoort. Aan directeur cn leden onze welgemeende felici tatie! Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van de Banne Barsingerhorn, op Zaterdag 13 Juni 1936, des voormiddags 10 uur, ten huize van don heer A. de Graaf te Barsingerhorn. Voorzitter de heer D. Blaauboer Jz., Secretaris de hoer A. Wiedijk. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen van de vergadering van 16 April 1935 worden gelezen cn onveranderd goedge keurd cn geteekend. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten met betrekking tot het uitzetten van overtollig kasgeld cn liet eischcn van een onderpand, alsmede tot het ne men van zoodanige besluiten, welke dan ter goed keuring aan Ged. Staten dienen te worden ingezon den. Alhoewel de Banne niet zooveel belang bij dit schrijven heeft, omdat vrijwel nimmer kasgeld over tollig zal zijn, is de vergadering van meening, dat door een dergelijk voorschrift de Boerenleenbanken in het algemeen nogal worden benadeeld, omdat wel wordt verwacht, dat het voor Boerenleenbanken niet gemakkelijk zal zijn een onderpand te geven. En waai de Waterschappen toch grootendeels bestaan uit men- schcn, wiens belangen vaak parallel loopen met het doel cn streven van de Boerenleenbaken, wordt veelal de voorkeur gegeven aan transacties met dergelijke instellingen. De vergadering is voorts van oordeel, dat een beleg ging bij de Boerenleenbank zonder eenig bezwaar zou kunnen geschieden, om niet te spreken van de gemakkelijke wijze, waarop de zaken kunnen worden gedaan. Waar tijdens deze bespreking tot uiting komt, dat ook van andere kanten met eenige teleurstelling, als het zoo mag worden genoemd, het schrijven van Ged. Staten is ontvangen, wordt besloten do Vereeniging van Noordhollandscho Waterschappen te vragen, hoe zij over dit vraagstuk denkt. Tot leden der Commissie voor liet nazien van de rekening over 1935 worden benoemd de heeren J. A. Schenk, J. S. Schoorl cn P. Pluister. Alle beschei den worden met dc rekening vergeleken en in orde bevonden. De commissie adviseert bij monde van den heer Schenk tot vaststelling. Overeenkomstig dit advies wordt de rekening vastgesteld in ontvangst op f7068.22, in uitgaaf op f6849.54, alzoo met een ba tig saldo van f218.68. Voorzitter brengt de Commissie dank voor haar werk en den Penningmeester voor het richtige be heer. De begrooting voor 1936 wordt vervolgens vastge steld in ontvangst en uitgaaf op f6960.met een post voor onvoorzien van f47.27 en een omslag van f6.per H.A. Bij de rondvraag vraagt de heer Schenk of het Be stuur van de Banne niet eens kan aandringen bij het Gemeentebestuur op een beter onderhoud van den Gouwweg. Voorzitter doet de toezegging, dat zulks zal ge schieden. De heer Schoorl zegt, dat ook de Koningsweg niet steeds in goeden staat is. De heer Koopmans vraagt of deze vergadering in den vervolge niet wat eerder kan worden gehouden. Voorzitter doet toezegging, dat met die opmerking rekening zal worden gehouden. De vergadering wordt hierna onder dankzegging gesloten. Het rijk stelt eischen omtrent versobering. Waarom de brandspuit niet werkte. Vrijdagavond half acht vergaderde de Raad voltal lig onder leiding van burgemeester Kaan. Naar aanleiding der goedgekeurde notulen deelde Voorzitter mede, dat de melkverstrekking aan de schoolkinderen j.1. Woensdag tot algemeene instem ming is begonnen. De medewerking der ouders is van dien aard dat deze meikverstrekking zal kunnen doorgaan. Verder deelt de voorz. mede dat de onderhandelingen over de voormalige trambaan op het dooie punt zijn ge komen. Wethouder Koster zeide nog pogingen te hebben gedaan door den heer Borst een winstbod te doen, doch zonder resultaat. Van den Minister is mededeeling ontvangen dat ook wij rouleering in de werkverschaffing zullen moeten toepassen. B. en W. hebben 't steeds soepel toegepast en hopen dat 't althans van den zomer, niet noodig zal zijn. Een prettige mededeeling is, dat we de laatste weken bijna geen werkloozen hebben. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat een vijfjarig gemeenteverslag, waarvan een exemplaar aan de raadsleden is toegezonden, aan Ged. Staten moet op gezonden worden. Ingekomen stukken. Goedgekeurd is terug ontvangen een gewijzigd re glement Burgerlijk Armbestuur. Eveneens een besluit van den Raad, dat 't perceel weiland achter 't sportterrein wordt verhuurd aan Gebr. Sleutel voor f 50 per jaar. Verder is goedgekeurd een suppletoire begrooting 1935. Bericht is ontvangen dat de heer A. Blaauboer de benoeming tot armvoogd heeft aangenomen, alsme de een dankbetuiging van den heer D. Saai, voor het ontvangen bedrag van f 100 als tegemoetkoming in de gemaakte onkosten inzake de arbitrage school- bouw. Tevens een verzoek van de heeren P. Nieuwboer en P. Bijvoet om ontheffing hondenbelasting. Goedge keurd en een verslag van de commissie van uitvoe ring van den vleeschkeuringsdiënt, kring Barsin gerhorn. Bovendien werd ontvangen een exemplaar van de richtlijnen voor de oprichting en werkzaamheid eener commissie van samenwerking voor bijzondere noo- den, dit ter vervanging van het opgeheven nationaal crisiscomité. Het blijkt evenwel, dat het voor een kleine gemeente weinig zin heeft om een commissie le benoemen. Op voorstel van den hoer Goossens wordt tot aan houding besloten totdat de liquidatie van het crisis comité hier ter plaatse een feit zal zijn geworden. Na toelichting werden goedgekeurd enkele af- en overschrijvingen tot een totaal bedrag van f 2875.88, Punt 5 der agenda is een voorstel van B. en W. tot deelname aan het Middenstands-borgstellings fonds. Voorzitter deelde mede dat in den omtrek vrij al gemeen wordt deelgenomen cn dat B. en W. ook de wenschelijkheid in zien om ook deel te nemen. Voorgesteld wordt hiervoor toe te staan 15 cent per inwoner, hetgeen een bedrag maakt van f 180. Dit is voor één jaar omdat het bestemd is voor stamka pitaal. De rente daarvan wordt dan aangewend om (zoo noodig) middenstanders te helpen. Met alge meene stemmen aangenomen. Punt 6. Een 5-jaarlijkschc geldigverklaring diverse strafverordeningen wordt goedgekeurd. Punt 7. Herzieniag politieverordening. Hierin zijn een aantal wijzigingen en aanvullingen aangebracht, waardoor het een geheel wordt van 88 artikelen. Een concept hiervan is bereids aan de Raadsleden toe gezonden. Na enkele op of aanmerkingen, werd na behandeling van al die 88 artikelen besloten deze tei- goedkeuring aan Ged. Staten toe te zenden. De volg orde van de artikelen is in overeenstemming ge bracht met de volgorde van de code van het registra tuurbureau der vereen, van Ned. gemeenten. Punt 8. Behandeling van een nota van opmerkin gen van Ged. Staten inzake de begrooting 1936. Ook hiervan is een afschrift aan de Raadsleden toegezonden. De begrooting 1936 is 8 April terug ontvangen met een nola van opmerkingen in verband met de bij drage van f 3500, welke door het Rijk wordt ver strekt aan de gemeente. Dc geheelc nota wordt voor gelezen. In die nota worden door Ged. Staten nogal ingrijpende wijzigingen opgelegd, vooral wat betreft schoolgeldbeffing, vermakelijkheidsbelasting, ver gunningsrechten en hondenbelasting. Ook werd mel ding gemaakt dat do gemeente niet sober had huis gehouden. Vooral deze uitlating had B. en W. niet prettig aangedaan. Wc hebben steeds zooveel moge lijk de zuinigheid betracht. De heffing van school geld was tot dusverre voor hen, die geen f 1000 in komen hadden vrij. Ged. Staten willen dit terug bren gen tot f 700. Vergunningsrecht moet verhoogd wor den tot f 12.50 per f 50 huurwaarde; dit was f 5 ver makelijkheidsbelasting van 10 tot 20 pet. Voor hondenbelasting waren 3 klassen n.1. vier, en drie cn hvee gulden. Ged. Slaten willen 2 kl. n.1. zes en drie gulden. Do heer Goosens betreurt ten zeerste dat 't Rijk ons zoo scherp aan banden gaat leggen. Voorzitter beaamt dit, doch wc hebben te kiezen of te deelen. Doen we 't niet, dan zullen we onze eigen boontjes moeten doppen. De heer P. Visser merkte op, dat we dit zeer goed zouden kunnen doen, indien het Rijk ons dit f8000 niet liet betalen voor 't workloosheidssubsidiefonds Na zeer breedvoerige discussie zeide voorzitter, dat B. cn W. aan de hand van de wettelijke bepa lingen getracht hebben de zaak zoo soepel mogelijk te behandelen cn nu aan den Raad willen voor stellen om aan Ged. Staten voor te stellen, de schoolgeldheffing tot f800 inkomen vrij te laten. Tot dusver werd ongeveer f200 geheven, terwijl nu de raming ongeveer f700 is, dus een aanmerkc lijk verschil. Met de verhooging van vergunnings recht en vermakelijkheidsbelasting zullen we wel- accoord moeten gaan, omdat dit eenmaal bij de wet ;is vastgelegd. Wat het ophalen van schoolgeld betreft, zeide Voorzitter dat zoo noodig een nieuwe verordening gemaakt kan worden, omdat er mis schien zijn die liever maandelijks betalen dan om de drie maanden. In de verhooging van het ver gunningsrecht kunnen we misschien tegemoet ko men door de huurwaarde iets lager te laten taxeeren. Breedvoerig werd gediscusseerd over de vraag, wat een luxe hond is en wat niet. Tenslotte werd op voorstel van den heer Blaau boer besloten om drie klassen te handhaven en wel vaststaande honden f2.honden die alleen op 't erf loopen f 4.overige honden f 6. Voorts werd besloten: 1. het bestelloon van telegrammen huiten den kosteloozen kring te verlagen met pl.m. 20 2. het verstrekken van sigaren bij vergaderingen af te schaffen; 3. de gratificaties voor verleende politie-assisten- tie van f4.— op f3.— per dag te bepalen; 4. de belooning van het brandweerpersoneel, thans bedragende fl.per uur, te brengen op: fl._ voor de eerste 4 a 5 uur en voor volgende uren f0.50 per uur. 5. Waar weinig gebruik wordt gemaakt van het in het ijshuis opgeslagen ijs en de kosten in ver houding hoog zijn, terwijl gemakkelijk zuiver huis ijs is te verkrijgen, het ijshuis van de hand te doen Na te gaan of de mogelijkheid bestaat, het loon van den doodgraver te verlagen. 7. Verlaging jaarwedden van de Wethouders. Door Ged. Staten worden voorstellen gevraagd tot verlaging der wethoudersjaarwedden, ieder met f25.—. De heer Visser merkte op, dat de Raad uit eigen beweging hiertoe niet zou zijn overgegaan. Hoewel spreker het werk niet zoo goed kan beoordeelen, lijkt hem een jaarwedde van f125 niet aan den hoogen kant. Voorzitter zeide, dat de wethouders geen bezwaar hebben, temeer niet waar de vergaderingen steeds zooveel mogelijk worden gehouden op tijden welke hen past. Tot verlaging werd besloten. Presentiegeld raadsleden. Eenzelfde aandrang wordt uitgeoefend om te komen tot verlaging van de presentiegelden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. liet oordeel om trent dit punt geheel aan den Raad willen over laten. Wat spreker betreft, is hij persoonlijk van gevoelen, dat een presentiegeld van f3.niet zoo overdreven is. De heer Goosens is het hiermede eens. Voor com missievergaderingen, die toch ook tijd en moeite vragen, wordt niets genoten. De heer Blaauboer zeide reeds eerder voorstellen tot verlaging te hebben gedaan. Te voelen is dat er iets zal moeten gebeuren. De vergaderingen worden veelal 's avonds geohuden, zoodat ook geen loon ge derfd wordt. Bovendien zijn de loonen lager dan voorheen en zoodoende is ook de schade kleiner. Spreker is er voor, aan het verlangen van Ged. Staten te voldoen. De heer Visser is het met den heer Blaauboer eens. Aanpassen is noodig, doch veelal kan wor den geconstateerd, dat, zoodra het gaat om eigen salaris, men er tegen is. Wethouder Koster zegt, dat wanneer het pre sentiegeld alleen was vergoeding voor tijdverlies, hij voor verlaging zou zijn. Spreker houdt echter rekening met verdere bemoeienissen en verant woording en is in verband daarmee niet voor ver mindering. Met de stemmen van de heeren Blaauboer en Vis ser tegen, werd besloten het presentiegeld te hand haven. Rondvraag. De heer Blaauboer zeide, vernomen te hebben, dat de motorspuit bij de laatst plaats gehad hebbende brand niet naar wensch heeft ge-- werkt en vroeg of dit juist is. Voorzitter lichtte toe, dat door een misverstand het personeel van de brandweer niet geheel was gewaarschuwd en de spuit weigerde water te geven door indrooging der pakking van de centrifugaal- pomp. Na herstelling werkte de spuit uitstekend. Later is een oefening gehouden, welke goed verliep, behoudens eenig oponthoud, ontstaan door niet ge heel, op de hoogte zijn met de werking van de spuit door een plaatsvervanger van den motordrijvcr. Het vervoer van dc spuit eischt nog verbetering. B. en W. zullen hierover spoedig voorstellen doen. De vergadering werd hierna to ruim elf uur gesloten. ANNA PAULO WNA TENNIS, JULIANA I—SCHAGEN, 6—2- De Uitslagen der partijen luiden als volgt; le Heerenenkelspel: F. H. Reuvekamp Gille slaat Mr. Dr. J. A. E. Buiskool met 10—8; 7—5. 2e Heerenenkelspel: D. Buiskool verliest van Chr, J. Nonnekes met 1—6: 1—6. Heerendubbelspel: F. H. Reuvekamp Gille en D. Buiskool slaan Mr. Dr. J. A. E. Buiskool en Chr. J. Nonnekes met 46; 61; 62. le Damcsenkelspel: Mevr. G. Drossaarl van Dus- seldorp—Stromeijer slaat mej. A. Boontjes Cd. met 6—2; 6—1. 2e Damesenkelspel: Mej. A. Scboffeé de Vries ver liest van mej. C. A. Bronder met 1—6; 46. Damesdubbelspel: Mevr. G Drossaard van Dussel- dorpstromeijer en mej. A. Schoffée dc Vries slaan, mej. C. A. Bronder en mej. A. Boontjes Cd. met ^le' Gemengd dubbelspel; F. H. Reuvekamp Gjlla en mevr. G. Drosaard van Dusseldorp—Stromeijer slaan Mr. Dr. J. A. E. Buiskool en mej. C. A. Bron der met 64; 63. 2e Gemengd dubbelspel: D. Buiskool en mej. A. Schottée de Vries slaan L. Niestadt en mej. A. Boon tjes Cd. met 61; 62. De eindstand was: Juliana I slaat Schagen met 0—2. Juliana I (Hoorn) werd ongeslagen kampioen De Schagcr L.T.C. bezette de 2e plaats. Boksen. „Sportlust" had voor Zondag op het sportterrein aan de Kleine Sluis bokswedstrijden georagniseerd en ruim driehonderd bezoekers grepen de gelegen heid aan met dezen tak van sport, die hier vrijwel nog onbekend is. eens kennis le maken. En, aJ zullen allen nog wel geen enthousiaste aanhangers zijn ge worden en slechts weinigen zich geroepen zijn gaan voelen ook beoefenaar te worden bij velen zullen de demonstraties ongetwijfeld bestaande misvattin gen over deze sport weggenomen hebben. Uit kran tenverslagen van wedstrijden tusschen beroepsbok sers krijgt men nog al eens den indruk, dat deze heeren, voor wie zooveel van een overwinning kan afhangen, niet veel aan elkaar heel laten. liet bleek ons nu, dat het daarmee bij amateurs nog al los loopt. en zelfs werd ons meegedeeld, dat uit statistie ken blijkt, dat ernstige verwondingen veel minder voorkomen dan bij andere sporten. De voortdurende aanwezigheid van den dokter is daarmee niet in te genspraak. Dit gaf allicht den indruk dat men er tevoren vast op rekent doktershulp noodig te heb ben, maar inderdaad geldt het hier slechts een wijze voorzorgsmaatregel. Ook bij andere sporten gaat men aan keuring van de beoefenaars meer en meer aan dacht schenken, maar do Bolcsbond gaat zelfs zoover geen wedstrijd toe te staan als geen dokter aanwezig is en de deelnemers niet kort voor den aanvang goedgekeurd zijn. Boksen leert beheerschen. Welke uitwassen nu de beroepssport moge vertoo- nen, en hoe men overigens ook over het boksen als lichaamsoefening mag denken, men zal 't met ons eens zijn, dat deze sport, onder leiding van een flink bestuur, dito oefenmeester en een onpartijdigen scheidsrechter uitstekende karaktereigenschappen kan aankweeken. Eischt het geen grooto zelfbeheer- sching den tegenstander, van wion men rake klap pen heeft te incassecren, toch met faire middelen te blijven bestrijden. Moet men niet een „goed verlie zer" kunnen zijn om z'n overwinnaar, die toch niet bepaald aaide, na afloop de vriendenhand te schud den en dat ook te doen als men in de hiLte van den strijd klappen ontvangend, maar zelf ook uitdeelend. zich niet de mindere voelde en zich dan toch bij de uitspraak van den scheidsrechter heeft neer te leg gen? Door het sportieve optreden van de tegenstanders kwamen deze goede kanten van de bokssport goed in 't licht. Over de partijen zullen we kort zijn. We zijn leek op dit gebied en dus ook niet in slaat in finesses te treden. Als leek trof ons, zooals we reeds zeiden, bo venal de sportiviteit. Amsterdam had, werd ons ver zekerd rekening gehouden met 't feit, dat de wed strijden ook bedoeld waren als propaganda-demon- stratie, niet het sterkste groepje gezonden. Den Hel der („Sport na Arbeid") was dus in staat goed partij te geven. Een penner maakte de opmerking en 't was ook wel onze indruk, dat de Helderschen over 't algemeen to veel risico namen, zich waarschijnlijk le graag „hard" willen toonen (d.w.z. laten blijken niet bang te zijn een paar opstoppers te incasseeren) en teekenend in dit verband is. dunkt ons, dat 't ook een lid van „Sport na Arbeid" was, aan wien de prijs voor „moedigste verliezer" ten deel viel. De uitslagen. Van der Kar, Amsterdam, wint op punten van Phi- lipsen, Den Helder; Roodvcld, Amsterdam, wint op punten van Vorrer, Den Helder; A. G. Luters, Den. Helder, wint op punten van Dupont, Amsterdam; Lceflang, Amsterdam—Benncker, Den Helder, match nul; Brons, Den Helder, wint op punten van Hoog straten I, Amsterdam; De Vos, Amsterdam A. Lu ters, Den Helder, match nul; Kerkwijk, Amsterdam, wint op punten van Wijscnborn Den Helder), (moe digste verliezer). Wildschut, oud-kampioen vlïeggewicht, bokste een demonstratie-wedstrijd tegen Van Ees, den 17-jarigen kampioen van de B-klassc en Fock, kampioen van Nederland, halfzwaar .gewicht, die naar de Olympi sche spelen wordt afgevaardigd, deed hetzelfde tegen Onsia, den tweeden prijswinnaar bij do wedstrijden om het kampioenschap van Amsterdam. HOOGWOUD V.C.L,-adsp.D.T.S.-adsp. B, 3—3. Voor een vriendschappelijke wedstrijd ontmoet ten de V.C.L.-adspiranten cn de D.T.S.-crs elkaar op het V.C.L.-terreïn. Het was een heel goed gespeeld© partij voetbal, die de beide clubs ons te zien gaven. Er zat spanning in en geen oogenblik gaven d© spelers elkaar iets toe. De druk op de beide doelen was afwisselend, maar de verdediging zette al op al en wist te zorgen dat menig goed opgezette aan val onschadelijk werd gemaakt. V.C.L. kwam met een drietal nieuwelingen in het veld. Hoewel nog wat onwennig, hebben deze Juni oren het best gedaan. Voor den back van V.C.L., P. Lak, was het wel een zware dag, omdat hij door zijn duo-genoot niet voldoende geruggesteund werd, maar Piet heeft er van gemaakt wat hij kon en dat was genoeg. LANGEREIS. (Hoogwoud). Wielnjden. Bij de Zondagmorgen gehouden vaardigheids wedstrijd, uitgaande van „Onderling Genoegen" te I.angendijk, over een afstand van 45 K.M., kwam onze plaatsgenoot W. Lak mede nummer één aan en. maakte een tijd van 1 uur 45 min. op een gewoon rijwiel. WARMENHUIZEN Hengel wedstrij'd. Gister hield de hcngelsportvereeniging „Visclilust" haar eersten wedstrijd in het water rondom de Kerkmeer. Het weer was tamelijk goed en met veel animo is er gevischt. Vooral 't laatste halfuur toen zes visschers gelijk stonden met 10 stuks, _was het zeer spannend. De uitslag was als volgt: le pr. A. den Das, grootste baars 29.2 cM., 2e pr. F. Slagter met-18 st., 3e pr. U. Slot met 16 st.; 4e pr. P. Rempt met 13 st., 5e pr. K. Slot 13 st., bij loting; 6e prijs D. Pastoor met 11 stuks; 7e, Se en 9e prijs C. Jonker, A. den Das en D. de Vries, elk 10 stuks (bij loting); 10e en 11e prijs Jb. Speets en J. Zon, elk 9 stuks (bij loting); 12e prijs S. Mars 8 stuks; 13e en 14e prijs G. Nieuwland cn J. Jongcr- ling, elk 7 stuks (bij loting); 15e prijs K. Nieuwland 6 stuks; 16e prijs C. de Boer 5 stuks. In totaal zijn 185 stuks baarzen gevangen en 26 leden namen aan den wedstrijd deel. De tweede wedstrijd is bepaald op Zondag 5 Juli. DEMONSTRATIE MET MOTORMAAIMACHINES IN DE BEEMSTER. Al weer een concurrent voor de paarden. Op Vrijdagmiddag hebben vele honderden land bouwers cn andere belangstellenden een bezoek ge bracht aan de boerderij het Deutzen Hofje, eertijds be woond door den Noordhollandschen landbouwpionicr, de bekende Wouter Sluis, thans bewoond door den heer Köhne, om aan de uitnoodiging van de werktui gencommissie der Holl. Mij. van Landbouw en der Ver. Holl. Noorderkwartier, gehoor te geven voor een demonstratie met motormaaimachines. Een drietal machines waren aan den start ver schenen om den belangstellenden te laten zien dat de paarden in het boerenbedrijf er wederom een concur rent bij hebben gekregen. Alle machines waren gebouwd van oude z.g. T Fords. Door het inbouwen van één of zelfs twee extra versnellingsbakken, werd de noodigc vertraging be reikt, zoodat het mogelijk was om den motor voldoen de toeren te laten loopen en de machine toch geen. te groote snelheid verkreeg. De machines van den heer P. Koeman te Beemstcr en van den heer De Haan te Kwadijk, waren inge richt om speciaal in het land gebruikt te worden voor maaien eventueel ook als tractor in het land voor hooibouwgereedschappen en wagens. Deze twee wa ren gemonteerd op ijzeren wielen. De machine van den heer S. de Ridder uit de Pur- mer was meer gehouden in den geest van een ge wone automobiel, was gemonteerd op luchtbanden en was geschikt om ook langs den weg gebruikt te worden voor het vervoer van vrachten, enz., zoodat de gebruiksmogelijkheden voor deze machine veel- vuldiger waren. He eigenlijke maaien was van allen goed en kon ieders genoegdoening wegdragen. Het is te voorzien, dat in de toekomst meerdere dergelijke machines gebouwd zullen worden, zoodat deze welgeslaagde demonstratie er zeker toe heeft bijgedragen om later te bouwen machines meer te perfectioneeren. Op deze plaats is een woord van erkentelijkheid tegenover de vervaardigers zeker op haar plaats, vooral indien men bedenkt, dat twee dezer landbou wers waren en dus met bescheiden middelen en ge reedschappen deze machines hebben geconstrueerd. Naar verluid, heeft de werktuigencommissie het olan opgevat om ook in het Noorden der provincie een dergelijke demonstratie te houden, omdat zij meent, dat deze machines do volle belangstelling dar landbouwers heeft.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2