Motorraces te Alkmaar Tranen Uit onze Omgeving. Marktberichten. Kort verhaal STERRIT TER GELEGENHEID VAN HET 40-JARIG JUBILEUM DER VEREENIOING V.V.V. De sterrit had een vlot verloop. Druppelsgewijze kwamen de 400 deelnemers de Muziektuin binnen vallen, alwaar een opgewekte stemming heerschte. Winnaar van de „Opel" werd de heer F. A. Bakker üit Amsterdam. Tegen 1 uur begaf men zich naar het sportpark om de races bij te wonen. Spannende races! Precies op tijd werd het programma geopend met een wedstrijd voor juniores op motoren tot 350 cc., waaraan door 7 rijders werd deelgenomen. De twee snelsten kwamen direct in de finale, deze waren: 1. M. v. d. Linden, Eysink, in 3 m. 0.S sec.; 2. Peters, Royal Enfield 3 m. 4 sec. De 5 overigen reden een her- kansingsrit, waarvan de 2 snelsten eveneens in do finale werden geplaatst, deze waren 1. O. Moeker B.S.A. in 3 m. 3.4 sec., 2. G. van Ekris, Eysink 3 m. 6.2 sic. In de finale wist O. Moeke direct den kop te nemen voor Peters, van Ekris en v. d. Linden. De ze kwamen op dezelfde volgorde binnen, n.1. 1. O. Moeke in 2 m. 57 sec., 2. W. Peters 3 m.; 3. G. v. Ekris 3 m. 2.2 sec.; 4. v. d. Linden 3 m. 11 sec In de eerste serie van de seniores op motoren lot 350 cc. ontstond een spannenden strijd tusschen lesberts en de Jonge, jammerlijk kwam laatst,ge noemde in de laatste' ronde te vallen, waardoor les berts winnaar werd op Lady in 2 m. 59.S sec.; 2. N. Kuijper op Chater-Lca 3 m. 0.4 sec.; 3. H. Hamers, Royal Enfield 3 m. 1.8 sec. De 2e serie gaf een mooie kamp te zien tusschen Jac Al en Houtop, doch deze kwam in de 4e ronde te vallen, waardoor Jac Al gemakkelijk won op Royal Enfield, in 2 m. 54 sec., 2. J. Roest, Eysink 3 m. 22.6 sec.; In de herkansingsrit bracht Houtop het beter af en wist in de 2e ronde de leiding te nemen en te be houden en won in 2 m. 54.2 sec., op Rudgc, tevens snelste ronde 27.4 sec., 2. V. Aartsen op New Rapid, 2 m. 59.4 sec. Deze wisten zich met de 4 bovengenoem de winnaars der 2 series in de finale te plaatsen en deze finale was snel en spannend en gaf een strijd te zien tusschen Aartsen, Houtop en Jac Al, welke om beurten de leiding namen, doch door motorpech van Houtop in de laatste ronde werd gewonnen door Jac Al op Royal Enfiekl in 2 m. 52.2 sec., 2. lesberts, Lady 2 min. 52.6 sec.; 3. Van Aartsen, New Rapid 2 m. 55.4'sec. 4. N. Kuijper, Chater Lea 3 m. 2.6 sec.; 5. Roest, Eysink 3 min. 2.8 sec. In de wedstrijden voor nieuwelingen moest E. Pas sier na 3 ronden voor te zijn geweest, de eerste plaats afstaan aan Huykman op Velocctte in 3 min. 20 sec. 2. Passier, Lady 3 min. 21.6 sec.; 3. Kloen op Spe ciaal 3 min. 22.8 sec.; 4. Giesbers, Rudgc 3 min. 28.6 soconde. Thans kwamen de juniores wederom aan de beurt op motoren tot 500 c.c. over 6 baanronden, te verrij den in 3 manches met puntentelling. No. 1 in elke manche krijgt 1 punt, No. 2 2 punten enz. Na de 3e manche is winnaar hij, die het minste aantal pun ten in de 3 manches heeft. De le manche gaat Oos- terbaan en Jan Rijk, die evenals Houtop in den vo- rigen wedstrijd in de laatste ronde motorpanne krijgt waardoor Oosterbaan dus gemakkelijk wint op New Imp. in 3 min. 7.2 sec., 1 punt, direct gevolgd door 2. „Gisteren zag ik een operette in de Engelschc taal. Het stuk heette: „De Leidschc Prins-student" en het is vertaald uit het Nederlandsch. De hoeren naast mij, je weet wel, de Hollanders, die bij Ko in wonen, hadden alle tranen in de oogen en ik kan waarlijk niet ontkennenook mijn oogen werden elk oogenblilc hinderlijk-vochtig, hoewel er feitelijk in het stuk zelf niets voorkwam, dat iemand droef stemdeHet gaat om een prins (het stuk speelde tegen het midden van de vorige eeuw), die in Leiden studeerde en verliefd werd op een schat van een ka ïneniertjeGeen wonder overigens, dat iemand de tranen in de oogen schieten, als men al de aardige kameniertjes denkt, die het leven in onze jeugd waard gemaakt hebben te beleven Lachend hield de jonge vrouw op met lezen. „Dat is echt weer iets voor je broer Dolf", riep ze en keek in verwachting naar haar man. I-Iij schommel de met zijn schommelstoel, die voor de haard stond, zachtkens heen en weer... een weemoedig glimlach je kwam op zijn ernstig gelaat. „Dolf's weemoed zal wel wat meer omvatten, dan kameniertjes," zei hij, „wij, gewezen studenten, zijn in dat opzicht allemaal hetzelfde, liefste. Wij vergeten dien tijd nooit, al zijn we nog zoo lang weg, al wonen we nóg zoo lang in den vreemde: Holland en vooral ons studicstadje blijft voor ons de grootste bekoring, daarheen ver langen we altijd weer, altijd weer terug! Maar ove rigenshet stuk wordt morgenavond hier gegeven, willen wij er eens heengaan?" Do mooie Engelsche vrouw keek haar man tceder aan. Prettig, dat hij lust had, eens er ifit te gaan! Hij was kortgeleden nog ernstig ziek geweest en had rust noodig - een kwel ling voor den man, die gewend was heel zijn leven hard te werken. „Why... Yes..." zei ze nadenkend, „ik wilde morgen toch naar de stad, naar mijn naai ster... dat laatste kwam er wat aarzelend uit „Natuurlijk", Willem van I-Ionkemans lachte goedmoedig en Fidelia lachte mee... haar list was geslaagd. Hij zou er niets achter zoeken, al zou ze iets later komende „naaister" zou de uitvlucht zijnin werkelijkheid had zij andere plannen, die het zeer goed mogelijk maakten, dat zij iets later moest komen. Inderdaad William wachtte den volgenden avond al langeren tijd op zijn vrouw, toen zij eindelijk voor het theater uit een taxi stapte en de foyer van het theater binnentrad... kort voor het begin van de voorstelling. Zij verontschuldigde zich, haar costu- mière Mrs. Beverlcy had haar laten wachten, een andere dame was voor haar geweest... 't had lang geduurd. „Neen, dank je", zei ze, toen hij do kost bare bontcape van haar schouders wilde nemen, „ik heb het koud. Later op den avond zal ik de cape afdoen." Zij begaven zich naar hun plaatsen, parket, voor aan. Een paar maal rilde Fidelia, als een koude tochtstroom van hot tooncel door de zaal streek. Zij was stiller dan anders. In haar oogen was iels van oneindige droefheid te lezen; haar man, die haar zoo nu en dan van terzijde aankeek, merkte het op. Haar donkere haren waren eenvoudig glad achter overgekamd, maar de hooge golf op haar voorhoofd omlijstte de frissche, roode lippen. Zijn hand zocht onder haar cape de hare ijskoud was die. Fiedelia kromp onwillekeurig ineen, doch trok haar hand niet. terug! Het gordijn ging op en spoedig trok het snel de aandacht van hen beiden. Langen tijd had Fidelia in Holland gewoond; daar had zij ook haar man leeren kennen. Ook Leiden had hij haar laten lesberts op Lady 3 min. 7.6 sec. 2 p.J 3. y. Rijssel, B.S.A. 3 min. 11.4 sec.; 3 punten; In de 2o manche waren het v. Rijssel en Ooster baan, die om beurten de leiding namen doch uitein delijk door West erop op Douglas werd gewonnen in 3 min. 3.6 sec., 1 p.; 2. Oosterbaan 3 min. 3.8 sec.; 2 punten; 3. v. Rijssel 3 min. 4.8 sec., 3 p. De 3e manche ging tusschen Oosterbaan en Westerop waarbij laatstgenoemde steeds probeerde Oosterbaan te passeeren doch zonder succes. Oosterbaan won in 2 min. 59 sec. ,1 p., 2. Westerop 3 min. 0.4 sec. 2 p.; 3. C. v. Rijssel 3 min. 9.6 sec., 3 p.; 4. J. IL lesberts 3 min. 13.6 sec., 4 p. Buijs en Jan Rijk waren niet gestart De totaio uitslag vand ezen wedstrijd luidt dus 1. P. Oosterbaan, New Imp., 4 p.; 2. J. Westerop, Dou glas, 9 p., 3. C. v. Rijssel, B.S.A., 9 p., 4 J H les berts Lady, 10 p En nu dezelfde wedstrijd voor de groote Heeren, dus ook motoren tot 500 c.c. en 3 manches. Hieraan wordt door 9 rijders deelgenomen. Direct na de start weet van Dijk de leiding te nemen en de le manch onbedreigd te winnen op Eysink in 2 min. 53 sec., 1 punt; 2. Houtop 2 min. 5.2 sec., 2 pnt.; 3. van Aartsen 2 min. 56.6 sec., 3 pnt.; 4. Kuijper 2 min. 58 sec., 4 pnt.; 5. Rehorst 3 min. 2.6 sec. 5 N. Kuijper 3 min. 2.6 sec., 5 pnt.; 6. J. Bosman, 3 min. 3.4 sec., 6 pnt.; 7. Rehorst 3 min. 4.6 sec., 7 p. Het is wederom van Dijk, die in de 3e manche zijn tijd nog sneller opvoert, waarbij zich een geweldi gen strijd ontketent met Houtop, doch van Dijk weet in alle zes ronden de leiding te behouden en wint welverdiend in 2 min. 44.2 sec. 1 punt; 2. Houtop 2 min. 45.6 sec, 2 pnt.; 3. J. Bosman 2 min. 55.4 sec. 3 pnt.; 4. Hartman 2 min. 59 sec. 4 pnt. De totale uitslag van dezen wedstrijd luidt dus: 1. G. J. van Dijk, Eysink, 3 pnt.; 2. Houtop, Rudge 6 pnt.; 3. A. Hartman Jr. British Excelsior 16 pnt.; 4. J. Bos man, Maasl. Spec. 17 punten. Ook de Nieuwelingen hadden intusschen hun kunslg edemonstreerd op motoren tot 250 c.c. waar bij v. d. Klep en W. Dijs om beurten de leiding na men. In de laatste ronde had W. Dijs jammerlijk motorpech en zag zijn kans ontglippen, waardoor F. v. d. Kleij eerste werd op Ariel in 3 min. 16.6 sec.; 2. S. W. Hogerhuis. Bayles Thomas 3 min. 23.6 sec.; 3. W. Hooijmans, Coton Rudge 3 min. 24.8 sec.; en 4. M. J. C. Beijcrsbergcn, Ariel 3 min. 43.6 sec. Tenslotte nog 2 lange Baan-Races voor Seniores. De eerste voor Seniores 500 c.c. welke door Houtop onbedreigd werd gewonnen, doordat van Dijk op motorpech strandde en zoodoende met de 6e plaats tevreden moest zijn. De totale uitslag van deze race was: 1. Houtop, Rudge, 4 min. 38.6 sec.; 2. J. Bosman, Maasland Spec., 4 min. 47.2 sec. 3. van Aartsen, Rudge 4 min. 4S.4 sec.; 4. L. Re horst. Bayles Thomas 4 min. 52.2 sec.; 5. A. Hart man Jr., British Excelsior 4 min. 53 sec. en 6. G. J. van Dijk, Eysink, 5 min. 23.8 sec. De laatste Lange Baan-Race voor Seniores 350 c.c. waarin 4 van de 10 rijders niet starten, vrijwel de 4s terksten, n.1. van Dijk, Rehorst, A. Hartman Jr. en Houtop, zoodat dezen strijd een zacht kostje was voor Jac. Al, Royal Enfield in 4 min. 36.6 sec.; 2. J, II. lesberts, Lady 4 min. 52 sec.; 3. Aartsen 4 min. 54.6 sec.; 4. J. Roest, Eysink; 4 min. 57 sec.; 5. N. Kuijper, Chater Lea 5 min. 0.2 sec.; 6. Hamers, Royal Enfield 5 min. 0.4 sec. Rede van Mr. Bcsman. Direct na de pauze besteeg Mr. J. P. Bosman het podium tot bet houden van een rede. Spr. schetste de ontwikkeling van de motorraces in de afgeloopen 15 jaar en prees de steun van het Gemeentebestuur. zien en de vele, hem zoo dierbare plekjes, waar hij zijn studentenleven had geleefdKort na hun huwelijk hadden zij daar nog gelogeerd en van daar uit uitstapjes gemaakt in het heerlijke duinland... William was heelemaal niet verwonderd, toen hij ook in de oogen van zijn vrouw tranen zag, alhoewel ze betrekkelijk weinig haar gevoel toonde. Maar veel verbaasder was hij over zichzelf hij had het niet gedacht, dat een stuk, dat hij rangschikte on der „kitsch", hem zoo zou aangrijpen. Heimwee, iets, dat hij vele jaren lang niet meer had gekend, deed zijn hart ineenkrimpen, hij had kunnen huilen als een kind...! Fidelia's oogen waren een beetje rooder, toen de eerste acte uit was, maar zij rilde onder haar dikke cape, alsof ze koorts had. Wat had zij toch? De man aan haar zijde maakte zich ongerust, hij had haar nog nooit zoo gezien. Maar haar donkere, glanzende oogen keken hem zoo liefdevol aan, dat hij onwille keurig haar arm dichter tegen zich aandrukte. „Je rilt, darling, wat is er toch? Kom... wees wat opgewekter, dan komt je nieuwe japon beter tot zijn recht..." Maar ook die kleine list had geen uitwerking. „Oh", weerde zij af, haast onverschillig. Gedurende de volgende acte zei de blonde man opeens met beslistheid: „Van den zomer gaan we naar Holland en naar Leiden" voegde hij er aan toe... de oude weggen nog eens bekijken, waar we tijdens onze verloving zoo vaak wandelden... naar de burcht, weet je nog wel waar je je zelf zoo echt Miadoleeuwsch voelt". I-lij zweeg opeens, hoogst- verbaasd. Zijn vrouw snikte hevig, groote tranen lie pen haar over het gelaat. Hij vatte haar hand, druk te die tegen zijn hart. „Was zij zóó verhollandscht dat zij zelfs zijn verlangen naar het verre vaderland met hem deelde" Fidelia antwoordde niet. Met veel inspanning glimlachte zij. Oh als hij eens wist, dat hij nooit, nooit zijn vaderland meer terug zou zien!... Tranen verblindden haar oogen, zij hoorde niets meer van de gesprekken op het tooneel, alles om haar heen ver- vaagde: met gruwelijke duidelijkheid doorleefde zij nogeens het vreeselijke uur, voordat het theater openging. Zij was niet naar haar naaister gegaan, doch... naar den dokter, die bij haar man de diag nose gesteld had; zij wilde bij hem rust zoeken, zij wilde van hem hooren, dat het niet ernstig was met haar man, dien zij zoo innig liefhad... Symptomen waren haar opgevallen, zij was ongerust geworden... De dokter, een specialist van internationale ver maardheid, had haar doordringend aangekeken met zijn staalblauwe oogen, alsof hij wilde taxeeren, wat hij haar kon mededeclen omtrent den gezondheids toestand van haar manIn de beweging, waarme de hij haar de stoel tegenover zijn schrijftafel aan bood, lag iets van medelijden, ja, Fidelia wist nu, dat het medelijden geweest was, die groote vriende lijkheid. Een oogenblik had hij geaarzeld, had hij nagedacht op welke wijze hij zijn woorden moest inkleeden daarna had hij haar alles meegedeeld, in enkele korte woorden, duidelijk, doch voorzichtig. De jonge vrouw besefte nu, dat het ook een kunst op zichzelf was, dergelijke vreeselijke, rauwe waar heden te kunnen zeggen, zonder iemand direct doo- delijk 1.o wonden... Zij hoorde de stem van den be roemden man nog in haar ooren: „U kunt niets an ders doen, dan hem helpen, zijn kwaal gemakke lijker te dragen, hem moed inspreken en hoop voor spiegelen tot... tot het laatste oogenblik!" Een oogenblik had zij in de halfduistere kamer moeten strijden om niet. haar bewustzijn te verliezen, wan hopig had zij zich verzet tegen de naderende on macht; zij had haar zelfbeheersching terug weten te krijgen. Daarna ging zij heen, met het besef weldra tegenover hem te staan en te wéten... met vreeselijke zekerheid te wéten... en tóch vroolijk te moeten zijn, opgewekt te moeten schijnen. Een levendig applaus onderbrak haar gedachten; zij zag tranen in de oogen van het haar omringen de publiek hoe dankbaar was zij, nu te mogen ween en! Er zouden immers dagen komen, vele, vele dagen, waarop zij zou moeten lachen lachen, met een dooclelijk gewond hart..-.-.-.-.! De heer F. A. Bakker, Amsterdam, riep spr. op het podium om hem met z'n succes te feliciteeren. De dames mej. De Graaf en mej. Sorden, die op een rijwiel den tocht zonder mannelijke hulp hadden volbracht, mochten evenals Mej. Drijver (voor het zelfde feit) een bloemenhulde in ontvangst nemen, waarmede de officieele plechtigheden waren be ëindigd. LANGEND1JK Een aantal leden van de Langendijker Win keliers-, Nering- en Vakvereeniging hebben een spoedvergadering aangevraagd, speciaal ter be spreking van bet voortwoekeren van het aantal venters en de vestiging van nieuwe winkelzaken aan den Langendijk. Dat een aantal winkeliers paal en perk wen- scben gesteld zien aan de vele venters, die hier de deuren plat loopen tot groote schade van de winkeliers, die het door de buitengewoon slechte economische omstandigheden toch al zoo be roerd hebben, is te hegrijpen Het voortdurend uitbreiden van het aantal winkelzaken door menscflien, die op deze wijze willen trachten in hun onderhoud te voorzien, is mede een oorzaak die verklaarbare reden tot ontevredenheid onder de winkeliers geeft. Of er voor de gemeentebe sturen hier een taak is weggelegd, weten we niet. Het ingediende wetsontwerp is in de Twee de Kamer, kan mogelijk na aanneming iets uitwerken, doch veel zal het wel niet zijn. DUITSCHE INVOER VAN GROENTEN Uit de desbetreffende gepubliceerde cijfers van invoer van groenten in Duitschland over de maand April 1.1. blijkt, dat in totaal 18.7000 00 K.G. ter waarde van 46370.00 Mark is inge voerd tegen in dezelfde maand van 1935 in to taal 31.1170.00 KG. ter waarde van 6.3680.00 Mark. De invoerprijzen zijn dus in 1936 aan merkelijk hooger geweest, hoewel de invoer in zijn geheel sterk achterliep Vervoer van tuinbouwproducten per vliegtuig De Tuinderij deelt mee, dat uit een Duitsch weekblad blijkt, dat het vervoer van tuinbouw producten per vliegtuig, zich geregeld uitbreidt, als zijnde voor lichtbederfelijke producten de aangewezen wijze van transport Uit Nederland worden geregeld groote zendingen bloemen naar Duitschland vervoerd, terwijl de Duitsche as perges binnen enkele uren naar de verst gele gen plaatsen worden gezonden. Bulgarije ver voert roor de lucht een deel van zijn aardbeien en ook Frankrijk maakt reeds gebruik van de luchtvaart voor het vervoeren van groenten. ZÜID-SCHARWOUDE TOCHT OUDEN VAN DAGEN Een onprettige vergissing. In het lokaal van den heer Rijper heeft het Comité vergaderd, dat elk jaar een Autotocht foor Ouden van Dagen organiseert. De voorzit ter heeft daarbij zijn genoegen er over uitge sproken, dat de autotocht ook dit jaar weer uit muntend is geslaagd en gehoopt, dat het vol gend jaar weer van 'n even groot succes sprake mag zijn. De penningmeester deed rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat de ontvang sten f 220.19 en de uitgaven f 210.60 hebben be dragen zoodat bet voordeelig saldo f 9.59 beliep. Van de H.A.B.O. waren een tweetal personen aanwezig om inlichting te geven over den loop van zaken bij een telefonisch gesprek, waarbij vanwege het Comité opdracht zou zijn gegeven voor 't vervoer met 2 bussen. Er bleek uit, dat geen der Comitéleden die opdracht gegeven had en dat de ontvanger van bet gesprek niet had gevraagd, met wie hij sprak. Een en ander moet dus op een misverstand berusten, dat moet zijn ontstaan, doordat de H.A.B.O. veronderstelde dat het gesprek door een van de Comitéleden van Zuid-Scharwoude werd gevoerd. Getracht zal nog worden een nadere opheldering door den telefoondienst te verkrijgen Aan allen, die aan het succes van den Autotocht hebben mee gewerkt werd nog dank gebracht. W 1 E R1N GE N Tweede dag Concours van den Ncordhol- landschen Zangersbond. Weder had in de achterzaal van Hotel De Haan de officieele ontvangst plaats van de koren, die dezen dag hun beste kunnen zouden laten hooren. De belangstelling van de zijde der heeren directeu ren en bestuurders van diverse vereenigingen was dezen keer niet zoo groot, wat zijn oorzaak vond in een verkeerde opvatting van het programma, afge drukt in de feestgids; dus niet uit gebrek aan be langstelling. Dit is trouwens wel een opvallend ken merk van dit elfde zangersfeest, de buitengewoon prettige stemming tusschen verschillende besturen, directeuren en koren. Dc opening. Te een uur opende do heer De Haan, voorzitter van nZng- en Vrienschap, met een hartelijk welkom aan hoofdbestuur, jury, directeuren, en bestuursleden der verschillende koren, de bijeenkomst en verleende hierna het woord aan den heer O. J. Bosker, die we der dc plaats vervulde van den burgemeester, die door familieomstandigheden ook dezen dag niet aan wezig kon zijn. Na de laatste geëxcuseerd te hebben, sprak de heer Bosker er zijn groote voldoening over uit, dat alles zoo goed georganiseerd en zoo uitste kend verloopen was, en hoopte dat ook dezén laatst en dag in even geanimeerde en kameraadschappelijken loon mag gehouden worden. Spreker besloot met den wensch, dat alle bezoekers vandaag naar huis zouden gaan met een prettigen indruk van Wieringen en zijn bewoners. Hierna werd door den voorzitter van Zang- en Vriendschap voorgesteld een dronk te wijden aan het Welslagen van den tweeden dag. Na dit intermezzo verkreeg den heer Mink, voorzit ter van den Noordholl. aZngersbond het woord. Het spijt deze dat de burgemeester niet aanwezig kon zijn, maar spreker was verheugd vernomen te hebben van' den voorzitter van Zang- en Vriendschap, dat de heer Heden overleed, tot onze diepe droefheid in het Diaco- nessenhuis te Utrecht onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Trijntje Smit, weduwe van den heer W. van Twuiver. in den ouderdom van 78 jaar. Doorn: D. ALLEIN—van Twuiver. J. J. ALLEIN. Hilversum: A. VAN TWUIVER—Smit. HERMINA. Doorn. 13 Juni 1936. Acacialaan 35. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 16 Juni a.s, op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats (Boschdrift), te Hilversum, te 2 uur n.m. Kolff blijk van belangstelling heeft gegeven door het' aanbieden van een zilveren lauwertak. Verder sluit spreker zich volkomen aan bij hetgeen dc heer Bos ker zeide. Eén ding wilde hij er echter nog aan toe voegen, n.1. dat het door hem en door alle leden van de vereeniging zoo buitengewoon op prijs gesteld wordt, dat het ijverige bestuur van de plaatselijke zangvereeniging zoo attent geweest was, Varia ter eere van haar 50-jarig bestaan een bloemenmand aan te bieden. Hij stelde daarom voor ditmaal te drinken op den groei en bloei van Zang- en Vriendschap. Daarna sprak uit naam van de jury de heer Ver* sloot. Hij zou trachten niet in herhaling van woorden te treden en wilde daarom eens niet spreken over het concours zelf, maar over de plaats waar dit werd gehouden. Reeds bij aankomst was spreker getroffen door het mooie landschap van Wieringen. Dit was dan wel niets iets waar de bewoners zelf wat aan kon den doen, maar wat toch zeer zeker wel bijdroeg tot verhooging van het genoegen van een verblijf hier op Wieringen. Verder ruemdo spr. ten zeerste de prachtige zaal van Cinema de Haan, die zich zoo bij uitstek leende voor een dei gelijk concours. Hij zeide dan ook er van overtuigd te zijn, dat allen hier vandaan zullen gaan niet met een goede, maar met een uitstekenden indruk van Wieringen en hoopte dat nog vele malen het concours van den Noordholli Zangersbond te Wieringen zon worden georganiseerd. Tenslotte deelde hij mede dat het eigenlijke stre ven van den hond, de bevordering van de volkszang niet heelemaal gevolgd was. Wat de verschillende koren, tot nu toe, ten gehoore hadden gebracht, was geen volkszang meer, maar waarachtige kunst en had licm diepe overtuiging gegeven. Hiermede is wel bewezen van hoe hooge culturcele waarde het werk der Noordh. Zangersbond is. Om twee uur ving het concours aan. De Voorzitter van den Bond opende ook ditmaal, waarna weder om de Jury het heft in handen kreeg. De uitslagen van den laatsten concoufcs- dag. Deze waren als volgt: Derde Afdeeling: Dameskoor S.O.V., Schagen, le prijs, 31414 p.; Dameskoor Bergen, Ie prijs, 351 p. Tweede afdeeling. Gem. Koren: Zang en Vriend-1 schap, Eenigenburg, 2e prijs, 264 p.; „Oostwoud", Oosawoud, 2e prijs, 252 p.; Crescendo, Stom petoren, le prijs, 313 p.; Niedorps Gem. Koor, N. Niedorp, le prijs, 315 p. Eere Afdeeling: Zang en Vriendscha. iWeringen, le prijs, 321M p.; T.A V.E.N.U., Andijk (W.), le prijs 321 p. Afdeeling Uitm.: Koorver. „Bergen". Bergen, le pr. 381 p.; Gem. Koor, Zuidscharvvoude, le prijs, 353 p. Te zeven uur werd door do eerste prijswinnaars een eere concert gegeven. Door verschillende haver werden prachtige liederen ten beste gegeven, Het slot van den avond vormde een druk bezocht bal. iWeringen kan terug zijn op een in alle op zichten wel geslaagd concours. W1ERINGERMEER WIERINGERWERF. Tot agent van politie alhier is benoemd de heer J. Haarsma te Alphen (bij Tilburg). Opening slagerij. Zaterdagmiddag werd de slagerij van den heer K. H. Mollema officieel geopend. Deze modern inge richte zaak is voorzien van een elcctrisch automa tische koelcel, terwijl ook de worstmaalderij door clectriciteit wordt gedreven. De winkel was rijk ver sierd met aangeboden bloemstukken. De bouw stond onder architectuur van den WelEd. heer Klein, die ook de eer had het raamgordijn op te trekken, ten toeken van ingebruikname der zaak. Des avonds was het zeer druk, wat voor den heer Mollema als kun dig vakman zeker veelbelovend is. ALKMAAR, 13 Juni 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren de prij zen voor groothandel GlVz—TZVz cent en kleinhandel TZVz—77V?. cent. I-Iandcl matig; kipeieren (groot handel) f 2.752.90, handel goed cn Eendeieren 2.15. ALKMAAR, 13 Juni 1936. Op de heden peohuden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 9 paarden f 100—200; 4 melk koeien f 130170: 16 nuchtere kalveren (slacht) fC —10; 41 lammeren'f 6—9; 6 bokken cn geiten fS— f 13. ALKMAAR, 13 Juni 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: 58—60 Kg. f2.60—2.75. 60-62 Kg. f2.70—2.90, G2—64 Kg. f2.S0—3. 64—GC Kg. f2.90—3.10, eendeieren f 2.10—2.30 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 15 Juni 1936. Aanvoer: 450 Kg. aardappelen; Schotschc muizer f6.60, drielingen 5.20, kleine f3.20. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni 1936. Aanvoer; 110.000 Kg. aardappelen; Schotsche mui zen f6.30—7.30, grooten f6.40—7.10, drielingen f5.3f 6.20, kleine f 3.80—4.90, 2350 bos peen f4.90- 6.40, 890 bos rabarber f 2.80. 13000^Kg. tomaten: A f 17—19.90, B f 16—16.70, C 116.70, CC 113.30, 100 s!. bloemkool f 7.40. 7WEEDSCHE REGEERTNG TREEDT WAAR SCHIJNLIJK HEDEN AF In verband met de verwerping van de nieuwe pensioenwet, waaraan de regeering de vertrou wenskwestie had verbonden, heeft ministerpre sident Hanson verklaard, dat de regeering waarschijnlijk heden haar ontslag zal aanhie den.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3