Nationalisme in China De Mount Everest onoverwonnen! De Langendijker Groentenveilingen. DEN HELDER BOND VAN GEMENGDE ZANGVEREENIGENGEN IN NOORD HOLLAND. Zondag werd In Den Helder het 27ste Zangers feest van den Bond gehouden. Nadat 's morgens reeds een laatste repetitie was gehouden voor den samenzang, vond te 1 uur de officieele ontvangst van Hoofdbestuur, Juryleden en afgevaardigden van de verschillende vereenigingen plaats op het Stadhuis, waar de Edelachtb. heer Burgemeester een welkomstwoord sprak. In treffende bewoordin gen schetste spreker de volkszang en het streven van den Bond tot veredeling van dien volkszang. Hij hoopte dat het Zangersfeest in alle opzichten zou slagen en de Bondsleden met volle tevreden heid aan het feest in Den Helder zouden terug denken. De Bondsvoorzitter, de heer Van Loo, antwoordde en dankte in de eerste plaats den Burgemeester en het Gemeentebestuur voor de hartelijke ontvangst. Het deed spr. oprecht genoegen. dat het doel van den Bond door zijn Edelachtbare op zoo juiste -wijze werd begrepen en gewaardeerd. De Voorzitter memoreerde do treffende woorden, geschreven door den oud-voorzitter, wijlen den heer Jb. do Jong, getoonzet door den heer G. H. Boedijn. „God legt in de ziel, den drang om te zingen. Hij is 't, die opvoert tot hoogere dingen, Zingt dan, o zingt, wilt naar het hoogere steeds streven, Want zingen schenkt moed, ja zingen is leven, Zingt dan, o zingt!" en hoopte dat deze woorden steeds meer zouden worden begrepen, tot heil van de schoone zang. Hierna vond voor het stadhuis een samenzang plaats van alle azngeressen en zangers. Drie num mers werden gezongen n.1. Heb Zonne, Ons Lied van de Zee en Drie Koningenlicd. Intusschen waren een zeer groot aantal belangstellenden op de been, die met groote aandacht de zang volgde. De A.V.R.O.- reportage-wagen, was eveneens aanwezig, waar alles, het gesprokene binnenskamers, zoowel als de zang buiten, op de gevoelige plaat werd vastgelegd. In „Casino" vond vervolgens het middagfeest plaats, hetwelk werd geopend door den Edelachtb. heer Burgemeester. De zaal was geheel gevuld en de vereenigingen viel een aandachtig gehoor ten deel. 's Avonds trad Helders Mannenkoor, onder lei ding van den heer A. J. Leeuwens een vocaal kwartet uit Hoorn, alsmede een sopraanzangeres uit Den Helder, op, waarvoor wederom flinke be langstelling bestond. Na het officieele gedeelte dankte de Bondsvoorzitter voor do medewerking, welke hij bij de organisatie had ondervonden, waarna velen nog van de gelegenheid tot dansen gebruik maakten. De Bond van Gem. Zangvcreenigingen kan op een Uitstekend geslaagden dag terugzien. OPMEER Zondagmorgen werd alhier onder begunstiging van mooi weer een vischwedstrijd gehouden door de Hengelsportvereeniging „Tot ons plezier". Er werd door 15 leden deelgenomen aan deze eerste openingswedstrijd in 1936. Het was wel jammer, dat de andere 15 leden niet konden meedoen. En te meer, daar er voor den winnaar over de 5 te hou den wedstrijden een medaille beschikbaar wordt gesteld, z.g. de kampioen van de club. De spanning echter die men gaarne in zoo'n wedstrijd ziet, bleef uit. Er werd wel af en toe een. baars gevangen, maar te kort om mooi te zijn. De uitslag van de prijzen, die voor dezen wedstrijd waren beschik baar gesteld, luidt als volgt; B. Bruinsma, le prijs, hengel, met 106 c.M. baars; P. de Wit, 2c prijs pa- lingnct met 36 c.M. baars; P. Groot, 3e prijs, visch- net, met 36 c.M. baars; P. Davidzon 4e prijs, worm- 'bak met 32 c.M. baars; J. de Gier, 5e prijs, worm- ibak, klein model, 20 c.M. baars; J. Valk, 6e prijs, met 191/2 c.M. baars; H. Bosman, 7e prijs, met 18V2 c.M. baars; K. Korver, 8e prijs, met ÏSV^ c.M. baars. (Ge, 7e en 8e prijs allen sigaartjes). We zullen hopen, dat het schema er de volgende keer beter mag uitzien. Door dezelfde hengelclub werd de vorige week op het Nationaal Hengelconcours de 7e prijs be haald in de afdeeling clubvisschen. Wel een tee- ken, dat de nog pas een jaar geleden opgerichte club wat weet te presteeren op het gebied van hengelsport. Het begint drukker te worden ook de veiling van den Noordermarktbond is begonnen de stand van het aardappel gewas uitstekend geen ziekten gunstiger perspectieven Duitschland kan meer hebben kans op export naar Zuid-Amerika aanvoer van aardap pels al groot prijzen lager dan de vo rige week trekken in de tweede helit der week iets aan weinig aanvoer van rabarber prijs iets beter vrij groo te aanvoer van tomaten prijzen loo- pen iets achteruit ze zijn beter dan verleden jaar geringe aanvoer van wortelen te lage prijzen idem bloem kool. Zoo langzamerhand begint de drukte aan onze groenteveilingen weer te herleven De veiling van den Noordermarktbond is deze week ook weer be gonnen, zoodat weldra aan beide markten weer op volle kracht zal worden gewerkt. Het aardappelgewas staat er uitstekend voor: geen onderzeeërs, die den aardappeloogst verleden jaar groote schade berokkenden, zoo goed als geen mozarkziekte, die thans in de Streek zijn slachtof fers maakt. Als de omstandigheden voor den aard appel handel nu maar wat gunstig mogen worden, dan zullen de resultaten niet al te slecht zijn. De Groenten- en Fruitcentrale met zijn regeling voor den afzet van vroege aardappelen, weinig af wijkende van die van het vorige jaar, heeft daaraan het hare reeds bijgedragen. Als nu ook de minimum prijzen maar op een rendabel peil blijven, dan mo gen de aardappeltelers met nog meer vertrouwen de eindresultaten afwachten. Te hopen is het echter, dat de gemaakte prijzen de minimumprijzen zullen overtreffen, want een prijs van f 5.80 is bij het hui dige beschot te laag. De perspectieven zijn blijkens mededeelingen op een gehouden vergadering van den kring van veilingsvereenigingen in West-Fries land niet ongunstig: er schijnt kans te bestaan op een tamclijlcen export naar Zuid-Amerika. Door verschillende firma's wordt reeds materiaal aangemaakt en een vertegenwoordiger is reeds naar Zuid-Amerika vertrokken. Het vorige jaar zijn naar Duitschland slechts 500 spoorwagons aardappelen HEER-HU GO WAARD Bij het op Zondag 14 Juni voortgezette en besloten Nationaal concours te Sloterdijk was de einduitslag zóó dat H.U.G.Ö. met de extra-prijs voor het hoogst aantal punten in de sectic fanfare uit den strijd kwam. In de eerewedstrijd tusschen de eerste prijswin naars wist zij de derde eereprijs te behalen, alzoo weer een schitterende uitslag voor ons mooie corps en haar eminente dirigent. Dit is nu het drie en twintigste concours van H.U.G.O. geweest en de twintigsten eerste prijs, welke door haar is thuisge bracht, plus de noodige extra en eereprijzen. Zondagmiddag vond op het gemeentelijk sportter rein de door de vereeniging V.V.V. uitgeschreven harddraverij plaats. I-Iet weer, dat zich in liet begin dreigend liet aanzien, klaarde in den loop van den middag merkelijk op. Waar te nemen was, dat dit ook op den toevloed van het publick een gunstige werking uitoefende, zoodat het getal bezoekers tot over de duizend steeg. De courses, waaraan deelgenomen werd door der tien paarden, kenmerkten zich door een vlot verloop. Eerste prijs: Loblied, eigenaar B. Kersbergen, Den Helder (berijder T. Slikker) f 200.tweede prijs: Gretchen H., eigenaar Silver, Oudesluis, (ber. A. Nottellnan), f 100; derde prijs f 50, Trotteur, eig. K. Taams, Amsterdam, ber. F. Broers; vierde prijs f 25, Harvest Lee, eig. I-I. Hofland, Beverwijk, ber. Klaas Bakker. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Politie. Alhier gevonden een beide dames mantel ceintuur. verzonden, terwijl er nu wel 1000 spoorwagens ge ëxporteerd kunnen worden. Of men daar aan toe zal komen is echter de groote vraag. Voor dezen tijd van het jaar was de aanvoer van aardappels aan de veilingen al groot. Aan die van de Langendijker Grocntencentrale kwamen er niet minder dan 45 spoorwagens, die alle in het binnen land konden worden geplaatst. Bij dezen grooteren aanvoer liepen de prijzen wat naar beneden, zoodat aanvankelijk voor groote Schotsclic muizen f 6.40 7.10, werd betaald. Deze prijzen zakten nog wat, doch in de tweede helft der week trokken zij weer dermate aan, dat zij zelfs nog stegen boven die, welke in den aanvang werden besteed. Vrijdag b.v., toen de aanvoer het record sloeg van de heele week, lagen de prijzen tusschen f 7 en f 7.80. Den laatsten dag der week liepen deze prijzen met 50 a 60 cent terug. In tegenstelling met vorige weken, werd nu voor drielingen en kleine minder besteed dan voor groote, kleine uitzonderingen daargelaten. Werd voor drie lingen aanvankelijk nog f 6.S08.50 betaald, in het midden der week waren de prijzen f 4.906.40. La ter werd er ruim f 5 voor besteed. Sterker was de achteruitgang in prijs voor de kleine. Hiervoor werd in den aanvang f 6—7.90 betaald, in het midden der week f 3.50—5, op het laatst f 3.904.90. Voor bonken, de allergrootste, waarvan er nog niet zoo heel veel zijn, werd f 67.60 betaald. Aan de veiling van den Noordermarktbond had nog slechts aanvoer plaats op de beide laatste dagen der week. De aanvoer van rabarbar was deze week aanmer kelijk kleiner dan de vorige. De prijs was daardoor iets hooger. De mooiste bracht f 3.20 op. De laagst bestede prijs was f 2.30. Belangrijk was de aanvoer van tomaten. Met de prijzen schikte het nogal, en ze zijn aanmerkelijk hooger dan verleden jaar op dezen tijd. Voor de A- sorteering werd aanvankelijk nog gemiddeld f 24 betaald. In de tweede helft der week zakte deze prijs wat in, zoodat Zaterdag maar f 19.5020.30 werd be taald. De B-kwaliteit bracht iets minder op in het laatst der week, doch stond aanvankelijk vrijwel op dezelfde hoogte als A. In de tweede helft der week was de prijs f 12 lager. C-sorteering was zeer standvastig n.1. f 22.30 voor bijna alle verkochte par tijen; alleen Zaterdag werd f 20.4020.90 betaald. Met C.C. liep het tot nu toe ook niet slecht. Er werd gemiddeld meer dan f 18 voor betaald. De aanvoer van vroege wortelen nam toe; ze ko men het meest uit het zuidelijk deel van dit gebied, waar het nog mogelijk is, wortelen te telen. De prij zen konden beter zijn. Ze zijn nu te laag, vooral, omdat ze veel arbeid eischen. Aanvankelijk werd als maximumprijs nog f 6 tot f 6.40 besteed. Later werd f 5.505.80 als hoogste prijs betaald. De minimum prijzen lagen tusschen 3.70 en f 4.10. Bloemkool kwam er nog niet. veel. Ook hiervan was de prijs niet hoog. Aanvankelijk werd f 8.50 betaald later f 6.60—8. 120 PERSONEN ONGESTELD OP RIJNBOOT. Vermoedelijk door voedselvergiftiging. Van een gezelschap van 264 personen, dat Zondag een uitstapje maakte per Rijnboot zijn 120 ziek ge worden, vermoedelijk ten gevolge van voedselver giftiging. Bij aankomst te Rcmagen werd de hulp van alle plaatselijke doctoren ingeroepen om hen te verzorgen, 70 patiënten werden naar het zieken huis overgebracht en de 50 anderen in hotels opge nomen. De oorzaak der vergiftiging moet naar men meent gezocht worden in het vleesch en de groenten in blik dat de passagiers aan boord verorberd hebben. OOSTENRIJKSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERBRAND. Bij een noodlanding in de nabijheid van Linz is een militair vliegtuig in vlammen opgegaan. Een der inzittenden sprong uit het vliegtuig en werd gedood, een tweede kwam in de vlammen om. De derde inzittende bracht er het leven af door met zijn valscherm uit het vliegtuig te springen. Groeiend verzet tenen de ge matigde -politiek van Nanking In ons blad van Zaterdag konden wij melding maken van liet terugtrekken der Kantonneezen eii het schijnt thans alsof de vrede tusschen Noord en Zuid China voorloopig hersteld, hoewel Nanking zich blijkbaar op een herha ling voorbereidt. Het is echter weinig waarsohijnlijk dat par tijen het eens zijn geworden. Men mag eerder aannemen, dat de Zuidelijken zich hebben laten afschrikken door de vastberaden houding van Generaal Tsjiang-Kai-sjek, die niet van plan scheen hen maar zonder meer door zijn gebied te laten trekken, wel wetend, dat een dergelijke daad voor het militair oppermachtige Japan een gereede aanleiding zou zijn om nog verder in Noord-China op te rukken. De toestand is voor China tooh al ernstig ge noeg. Mandsjoekwo is flianö geheel door de Ja panners bezet terwijl de officieele Chineesche regeering in de ten Zuiden daarvan liggende provincies ook al bitter weinig hebben te ver tellen. In naam zijn zij nog de baas in Hopei en Tsjahar maar in werkelijkheid is de Japan- sclie invloed er overlieersohend en ware het niet dat de internationale verhoudingen een an nexatie door Japan een beetje moeilijk maak ten en een directe inbezitname mogelijk verwik kelingen zou brengen met Amerika en Enge land dan zouden de Japanners ongetwijfeld reeds lang hun vlag in deze Chineesche pro vincies hebben geheschen. Nu doen ze het nog door middel van intriges en probeeren de Chineezen tegen elkaar op te zetten, maar het is zeker, dat zij de eerste de beste gelegenheid zouden aangrijpen om dit deel van China openlijk in bezit te nemen Er bleef Tsjank-Kai-sjek dan ook geen andere keus over dan de legers van Kanton en Kwangsi te houden, wat hem niet moeilijk moet vallen daar hij militair de meerdere is van zijn Zui delijke tegenstanders. Mogelijk is ook, dat En- gelsche invloed een eind heeft gemaakt aan de dwaze vertooning, dat de Chineezen elkaar zou den gaan bevechten, omdat Japan te agressief optreedt. Verklaarbaar is trouwens de houding der Zuidelijken wel. Men moet niet uit het oog verliezen, dat de revolutieonaire stroomingen steeds» vanuit het Zuiden zijn gekomen. De groote Chineesche re volutionair Soen Jat-sen begon zijn opstand te gen de Mantsjoe.dynastie vanuit Kanton en ook Tsjiang Kai-sjek kan er van mee praten, dat de Kantonneezen er spoedig voor zijn te vinden om te velde te trekken tegen onrecht, althans de grondslag voor zijn tegenwoordige macht heeft hij in Kanton gelegd. Ook thans broeit het in intellectueele kringen in het Zuiden nu men- ziet, dat de Japanners steeds verder doordringen in de Noordelijke provincies en er zijn duizenden en nog eens duizenden, die de voorzichtige Tsjiang Kai-sjek een landverrader noemen, omdat hij zonder verzet de erfvijand 't land laat binnenrukken. Weinigen slechts begrijpen, dat juist die voorzichtige politiek van Tsjiang een doorn in het oog is van de Japanners, die immers veel liever zouden zien, dat China zich daadwerke lijk ging verzetten. Daardoor immers zouden zij van hun geweldige militaire overmacht gebruik kunnen maken 0111 China tc verpletteren en ge heel te bezetten. Nu dienen de Japanners, hoe ongaarne ook, rekening te houden met de groo te belangen van Amerika en overal van Enge land (men denke slechts aan de Engelsche ha ven Hongkong) en dus, bij het politiek schaak spel, dat zij met den Ghineeschen dictator spe len altijd te denken aan de schimmen van John Buil en Uncle Sam, die achter Tsjiang staand scherp toeziet of Japan niet al te happig wordt. Dat echter noch Japan noch de andere mo gendheden de toestand in het Zuiden vertrou wen kan blijken uit de militaire maatregelen die zoowel Japan als Engeland en Amerika hebben genomen. Blijkbaar vreest men elk oogenblik anti-Ja- pansche relletjes en het is begrijpelijk, dat de Japansche militairen dan een oogje in het zeil willen houden. Maar evenzeer is het duidelijk, dat de Amerikanen en Engelschen, daarbij toe zicht zullen uitoefenen want immers in die hoe ken liggen de belangrijkste im- en export cen tra's van onschatbare waarde voor de Wester- sche mogendheden, en die zij tot geen prijs in handen zouden willen zien van Japan. AI is er dus voor het oogenblik de dreiging van een burgeroorlog blijkbaar bezworen, het Chineesche nationalisme in de Zuidelijke pro vincies blijft een gevaar voor de bedachtzame politiek van de Centrale Chineesche regeering en kan nog tot allerlei verrassingen leiden. RUTTLEDGE GAF ZIJN POGINGEN OP. DE MOESSON STAK EEN SPAAK IN HET WIEL. „Technisch was alles O.K."» Volgens een bericht uit Noord-Britsch* Indië is de Mount Everest-Expeditie* onder Ruttledge, afgebroken, daar dei nieuw opgekomen moesson het den deel* nemers onmogelijk maakte hooger te klim* men, dan de hoogte welke men reeds be* reikte. De Mount-Everest-expeditie van Ruttledge wast voorbereid tot in alle finesses. Natuurlijk had men ook gerekend op een eventueel opkomen der moes son, doch volgens menschelijke berekeningen kon men deze, wanneer de expeditie succes had, ontloo-i pen. Het heeft echter niet zoo mogen zijn en de hoogste berg ter wereld, de ongenaakbare Mount Everest, is overwinnaar gebleven. Hij heeft zich ge* weerd tegen de menschcn, die poogden zijn laatster geheimen te ontsluieren. Niet lang geleden leek het, alsof de berg werke lijk zou worden overwonnen. Ruttledge's expeditie had zoo weinig met tegenslag te kampen, dat men. werkelijk hoop op succes mocht hebben. En toen voor enkele dagen do moesson zich liet gelden en ge* weldige sneeuwmassa's met zich voerde, scheen het succes nog dichter bij. Fortuna scheen Ruttledge gunstig te zijn. Nadat men het laatste kamp had ver laten, kwam de natuur den menschen ter hulp* Plotseling zette een sterke Noordwesterwind in, die de sneeuw van den gevel van den berg vervaagde* waardoor het klimmen der koenen expeditieleden: belangrijk werd vergemakkelijkt. Ruttledge zelf noemde deze omstandigheid een bij zonder gunstig verschijnsel, welke in het geval dien* de te worden benut, daar zulk een gelegenheid zich! niet gauw weer zou voordoen. Ondanks dat zag men toch ook de gevaren onder het oog, die een nieuwe storm met zich zou kunnen brengen. De moesson* die zich reeds had aangemeld, kon een volgende keer wel eens de geheele expeditie mèt de sneeuw weg* vagen. De deelnemers hoopten evenwel op geluk* Men hoopte den top te bereiken, alvorens de moesson terugkeerde. Doch het duurde meerdere dagen, al* vorens men weer het volgende kamp had bereikt* dat door den storm veel schade had geleden. Vanuit kamp I hoopte Ruttledge binnen twee dagen kamp III, gelegen op 21.500 voet hoogte, te bereiken en binnen drie dagen hoopte hij kamp IV, op 23.000 voet hoogte te bereiken. Reeds bij het verlaten van het laatste kamp keer de het geluk zich van de expeditie af. Het was slechts een korte pauze der natuur, die den bergbe klimmers in staat stelde verder te klauteren. De moesson liet zich opnieuw gelden, doch thans min der gunstig. De gevel bedekte zich opnieuw met een dikke massa sneeuw en maakte het den expeditie leden onmogelijk verder te gaan. Ondanks de vele en nauwkeurige voorbereidingen der geheele Ruttledge- expeditie, is de Mount Everest onoverwonnen ge bleven. Men moest terugkeeren en al heel spoedig, wilde'men niet onder de sneeuwstormen worden bedolven. De expeditie werd afgebroken en zoo snel mogelijk werd de terugreis aanvaard. Tóch is de geheele tocht van Ruttledge niet on vruchtbaar gebleven. Men heeft een schat van weten schappelijke gegevens opgedaan, welke Ruttledge hoopt ten nutte te maken, zoodra hij, wellicht in 1937, een nieuwe Mount Everest-expeditie zal voor bereiden. WOENSDAG 17 JUNL HILVERSUM (1875 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.159.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00 Harmo nium, sopraan en alt; 12.00 Berichten; 12.15 Gram* pl; 12.30 A'damsch Kamermuziekkwartet; 2.00 Gram. pl; 2.15 Orgelspel; 3.00—3.45 Viool en piano; 4.00 Grampl; 5.00 Kinderuur; 6.00 Grampl; 6.30 Afge staan; 7.00 Berichten; 7.15 Landbouwpraatje; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.15 Arnhemsche Orkestvereen.; 9.00 Grampl; 9.30 Vervolg concert; (Om 10.15 Berichten A..P.); 10.30—11.30 Gram.pl. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Iveukenwen- ken; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Oiwitropia, voordracht en lezing over Bellamy; 12.00—1.45 De Flierefluiters en zang; 2.00 Kamermuziek en gram. pl; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Orgelspel; 6.00 Dansmuziek; 6.25 Causerie over de a.s. Zonsverduistering; 6.30 Grampl; 7.00 Sportuit- zending; 7.15 De Roodborstjes; 7.40 „Fotografie van de Hollandschc Molen"; S.03 Herhaling S.O.S.- berichten; nieuwsberichten A.N.P. en VARA-Varia; 8.15 „Op naar het Artis-Festival"; 8.25 De Bohemi- ans en zang; 9.00 Revue-uizending (Op gr.pl.); 10.15 Nieuwsberichten A.N.P.; 10.20 Fantasia; 11.00 —12.00 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 11.20—11.50 Voor de scholen; 12.05 Orgelspel; 12.35 BBC-Empire-orkest en de Gresham Singers; 1.35 2.20 Grampl; 3.10 Pianorecital; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth en piano; 5.05 Het MacArthur Kwin tet; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.50 Koor concert; 7.10 Zoölogische causerie; 7.25 Landbouw praatje; 7.50 Het Bridgewater Kwintet; 8.20 Dans muziek; 8.50 BBC-Orkest en alt: 9.50 Berichten; en muziek; 8.50 BBC-Orkest en alt; 9.50 Berichten 10.20 Komische dialoog; 10.40 Reg. King's orkest, bariton; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M., 7.20 en 8.35 Grampl; 11.20 en 2.50 Orkestconcert; 4.20 Grampl; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Vioolrecital; 9.05 Radiotooneel; 11.0512.35 Dansmuziek en po pulair concert. KEULEN (456 M.) 6.50 en 12.50 Orkestconcert; 2.35 Grampl; 4.50 Orkest concert; 6.50 Grampl; 8.35 Rijkszending: Die frie- sische Herrin; 9.05 Dansmuziek; 10.50—12.20 Om- roepkleinorkest; 1.25 Reportage bokswedstrijd Louis—Schmeling (Uit Amerika). BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Dansmuziek; 1.30 Klein- orkest; 1.502.20 en 5.20 Grampl; 6.20 Kamermuziek 7.20 Grampl; 8.20 Omroeporkest en radiotooneel; 10.30—11.20 Grampl; 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Klein-orkest; 1.30 Grampl; 1.50—2.20 Dansmuziek; 5.40 Omroeporkest; 6.35 Grampl; 8.20 Svmphonie- concert en grampl; 10.30—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Grampl; 9.05 Rijkszending: Die friesische Her rin; 9.35 Blaasconcert; 10.20 Berichten; 10.35 Olym- pianieuws; 10.50 Pianorecital; 11.05 Weerbericht; 11.20 Omroep-Amusementsorkest; 1.15 Tijdsein; 1.25 Reportage bokswedstrijd Louis—Schmeling (uit Amerika) en Gram.muziek,

Schager Courant | 1936 | | pagina 7