Sport van Zondag Schager Bekertournooi. Berger Sportvereeniging. Holl. Maatschappij van Landbouw in actie Uit onze omgeving. Succes definitief in het bezit van den be ker. Zweetvoetbal zonder eenige span ning. Zoo was liet dan gisteren weer de dag dat het Schager Bekertournooi werd verspeeld, al was liet dan ook onder andere omstandigheden dan oor spronkelijk de bedoeling van den schenker is geweest. Het was nu eenmaal niet anders en zoo bad de v.v. Schagen voor dit tournooi uitgenoodigd de vereeni- gingen B.K.C. en N.V.V. Succes vanzelfsprekend, omdat deze vereeniging de beker reeds tweemaal achtereen had gewonnen en deze thans weer opnieuw moest verdedigen. En ze hebben den beker verdedigd op uitstekende wijze. Het spel van Succes is na een jaar in de derde klasse K.B.V.B. te hebben gevoet bald, met groote schreden vooruit gegaan. Het plaat sen, de balbehandeling, kortom alles stak stukken boven de andere gegadigde clubben uit. Van het viertal was Schagen wel de zwakste, al dient direct daaraan toegevoegd te worden dat het uitkomende Schagen elftal niet het sterkste was. Niettemin die nen de spelers er om te denken bij dergelijke ge vallen, dat het prestige van de vereeniging op het spel staat. Zoo mogelijk moet het elftal geheel vol ledig verschijnen en niet in het veld komen met spelers uit het derde of adspirantcn. Over de plaats gehad hebbende wedstrijden kun nen we zeer kort zijn, daar ze minder interessant waren om er een behoorlijk verslag van te kunnen maken. SCHAGENN.V.V. 0—2. Voor de runt wogen beide partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op. De rust ging in met blanco stand. Na de ra^, zorgde Toepoel met een uitstekend schot dat de papieren van N.V.V. danig gingen rijzen. Wel zorgxie invaller doelman Schoorl voor eenige verrassingen, doch hij kon niet verhinderen, dat Grootes tenslotte kort voor het einde nummer twee in de touwen deponeerde. Met deze 2—0 overwinning op Schagen behaald, bracht N.V.V. het tot de finale. SUCCES—B.K.C. 3—1. Feitelijk was-dit de beste wedstrijd die heeft plaats gevonden. Er word het eerste half uur aardig gevoet bald door beide .partijen. Tenslotte bleek Succes te zwaar voor B.K.C. en kreeg keeper Prins tweemaal het nakijken voor de rust. Na de rust vergrootte Succes met een gefweldig hard en zuiver schot liun voorsprong, waarna De Jong de eer voor B.K.C. red de. 3—1. SCHAGEN—B.K.C., 1—4. Voor de verliezersronde speelde dan bovenstaande vereenigingen tegen elkaar. Georg Koch speelde thans in de plaats van Vocnslra mee, die het be paald te warm vond worde: n. Dit jeugdige spelertje was de cenigsto die zoo af en toe een goed schot in zond, waarmede keeper Prins eenige moeite had. Op een gegeven moment verraste hij keeper Prins der mate, dat deze het schot ljief gaan, 10. Voor de rust maakte B..K.C. door middel van De Jóng nog gelijk. Als weer wordt begonnen blijkt, dat Schagen ge heel en al uitgespeeld is en B.K.C. nog over vol doende reserve beschikt om Schagen een nederlaag toe te brengen. Biersteker, die het Schagen doel ver dedigde, deed dit op buitengewoon goede wijze, maar kon niet voorkomen dat hij nog drie maal werd gepasseerd. Alzoo w-on B.K.C. de derde prijs van dit tournooi. SUCCES—N.V.V., 8—0. Op overtuigende wijze heeft Succes van haar mede concurrent gewonnen. Langen tijd is het on zeker geweest wie tenslotte wel zou winnen, maar de routine en bal controle bracht Succes tenslotte bij de rust een verdiende 2—0 voorsprong. Na de rust liet N.V.V. het er een beetje bij zitten en moest toezien hoe Succes zoo successievelijk haar score verhoogde tot 80. Daarmede de Schager Beker voor goed haar eigendom maJcende. 'Na afloop der wedstrijden reikte voorzitter Leguit de prijzen uit. Spreker schetste dat het de bedoe ling van den schenker niet geweest is op dergelijke wijze den beker te laten veldspelen, maar hoogere autoriteiten op voetbalgebied hebben de opzet ver boden verklaard, waarmede men natuurlijk genoe gen moet nemen. Niettemin zijn het weer wedstrij den geweest, die er wezen mochten, al was het wel wat al te warm. De heer Nieuwbuurt dankte den heer Leguit na mens elftal en vereeniging en sprak de wensch uit als Schagen weer een dergelijk tournooi zou ver spelen, zij opnieuw weer een uitnoodiging mochten ontvangen om daaraan deel te nemen. Vervolgens kon bij afwezigheid van den N.V.V. aanvoerder de heer Toepoel een tak in ontvangst nemen als tweede prijs. B.K.C. kreeg de derde en ten slotte moest de V.V. Schagen zich tevreden stel len met den allerlaatste prijs. Zoo behoort dan het Schager Bekertournooi weer tot het verleden. Indien het in de oorspronkelijke lijn was vervoetbald, dan had het waarschijnlijk wel eenige jaren langer ge duurd dan thans. Koedijk 2 won van B.S.V. 2 met 5—5 in de laatste minuut. De wedstrijd b-adspiranten wegens de hitte uitgesteld. Het eerste elftal speelde een puiken wed strijd tegen Wieringerwaard I en won met 51. Het was wel een zeer zonderlinge combinatie van de Berger club, welke gisterochtend in Koedijk tegen het 2e elftal van de club van dien naam in het veld kwam. Want het elftal of beter gezegd tiental, bestond uit tweede-elftallers, veteranen en adspiran tcn. Aart van Diepen en Cor Kroon hadden verstek laten gaan en bleven zonder eenig bericht te geven weg. Dat is natuurlijk geen manier! In de eerste plaats getuigt een dergelijk optreden van weinig be leefdheid, in de tweede plaats dupeert men door een dergelijke manier van doen een vereeniging óp ern stige wijze. Een voorbeeldige straf lijkt ons hier al leszins gewettigd; als men niet weet hoe het hoort en alle goede manieren met voeten treedt, dan dient men er voor te boeten ook. Op deze wijze wordt de taak der Elftal-commissie wel zeer zwaar en is het niet baar schuld, dat met tien spelers moet worden aangetreden. Gelukkig dat de veteranen v. d. Grijspaarde en Kramer zoo bereidwillig waren hun medewerking te .verleenen en dat de a-adspiranten Arie Arbonus, Gcr- brand Kuiper, Dik Oosterling en Piet Wijers ook den tocht naar Koedijk wilden medemaken. Voor de rust, toen B.S.V. den vrij straffen wind in den rug had, ging het heel aardig. Er werden tal van vlotte aanvallen opgezet en al liet de afwerking dan ook al eens wat te wenschen over, er werden toch vier doelpunten geschoord; het eerste ontstond uit een goed geplaatst schot van Jan Halff, waar het adspiranten-keepertje van Koedijk geen kijk op had. De tweede was van Flurschütz en de derde van Dik Oosterling. De vierde goal werd door een der Koe dijkers in eigen doel gewerkt. Met 40 voor B.S.V. ging de rust in. Na de pauze yaren de bordjes verhangen en was Koedijk de meerdere. B.S.V. begin de fout te veel op doel terug te trekken en vergat, dat aanvallen de beste manier van verdedigen is. Piet Wijers in het B.S.V. doel was een nieuwe en niet bepaald ge lukkige creatie en liet twee gemakkelijke ballen glippen. In deze tweede helft vooral toonde Arie Urbanus zich een achterspeler van zeer goede kwaliteit. Hij heeft tal van malen op kritieke oogenblikken red ding gebracht, vooral z'n kopwerk was keurig, en zelfs haalde hij een bal net onder de lat vandaan. Ook Roel Koning verdedigde in deze periode stug, terwijl Flurschütz, die spil was gaan-spelen, op die plaats heel wat nuttiger en beter werk verrichtte dan in de voorhoede. Met dit al kon niet verhinderd worden, dat Koe dijk den stand gelijk maakte en zelfs in de laatste minuut het winnende punt wist te scoren. Met 54 in het voordeel der thuisclub eindigt deze weinig interessante wedstrijd, Voor de b-adspiranten had de B.S.V.-leiding met het oog op de hitte uitstel gevraagd, hetgeen werd verleend. De wedstrijd tegen de Egm. Boys a vond dus geen doorgang en zal nu vermoedelijk deze week op een avond worden gespeeld. Het eerste trok zonder Jan de Moor, Dirk de Jong en Bep van Diepen naar Wieringerwaard, dat ook al drie invallers telde. In een door het eerste puik gespeelden wedstrijd werd zeer verdiend met 51 gewonnen. Elders in dit blad vindt men ongetwij feld een verslag van deze vriendschappelijke ont moeting. Dat Jan de Moor wegbleef zal ongetwijfeld in ver band hebben gestaan met z'n slrandzaak in Bak- kum, maar dat Bep van Diepen, die 's Zaterdags nog beloofde zeker te zullen komen, zijn elftal in den steek liet, kan niet door den beugel. Gelukkig, dat Jan Halff en Roel Koning het elftal vergezelden. Halff onder de lat heeft best werk gedaan en er twee zeker schijnende doelpunten, keurig uitgehou den. Beeldman en Coevert speelden een solide partij back en gaven den gevaarlijken Schenk en ook de andere voorwaartsen geen kans om te schieten. Maar ook .middenlinie en voorhoede hebben best gewerkt. Vooral de aanval was weer prachtig op dreef. Koster verdeelde het spel, dat bet een lust was om te zien en maakte zelf drie fraaie doelpun ten. Het samenspel vlotte schitterend, vooral tus- schen Koster, de Groot en Plomp. Laatstgenoemde speelde een besten wedstrijd, tactisch en snel. Wij gelooven, dat de Elftalcommissie met deze combinatie een gelukkige greep heeft gedaan, want zeker is het, dat B.S.V. thans een heel wat beter elftal heeft dan eenige maanden geleden. Dat be looft wat voor het komende seizoen! Tegen de richtprijsverlaging Beperking van de mestperiode Vrije huisslachting Het Dagelijksch Bestuur dezer Maatschappij heeft in zijn laatst gehouden vergadering met belangstelling kennis genomen van het besluit van den Minister van Landbouw een regeling te treffen waarbij een minimumprijs voor de varkens van 18 cent per pond zal worden 'ge handhaafd. Het ziet hierin een erkenning van de juistheid der argumenten door de Centrale organisaties naar voren gebracht, hierop neerkomende, dat de varkensmesters in de invoerrechten, op de voederstoffen alsmede in de heffing op het vleesch een moreel recht ontleenen voor hun product een loonenden prijs te ontvangen. Dit recht spreekt des te sterker waar de productie door de Crisismaatregelen zeer sterk is beperkt Het K.N.L.C. zal worden gewezen op het feit dat deze 18 cent minstens 2 cent ligt beneden de productiekosten. Overigens zal de uitwer king van het stelsel worden afgewacht. Voorts zal door de H. M. v. L. worden gesteund het voorstel bij de Regeering aan te dringen op het afschaffen van de hosten welke den veehouder in rekening worden gebracht, bij het merken van biggen en bij het schetsen van kalveren. Waar deze hef fingen in het Landbouw Crisisfonds vloeien, hetwelk weer bestemd is voor dezelfde per sonen, wordt in de afschaffing dezer hef fingen, die bovendien veel hooger zijn dan de gemaalde kosten zouden wettigen, tevens een vereenvoudiging van de Crisismaatre gelen gezien. Voorts staat het Dagelijksch Bestuur op het standpunt, dat de kosten verbonden aan het in blikken van vleesch, welke bestemd wordt ter uitreiking aan werkloozen, door Sociale Zaken béhooren betaald te worden, dus door het Ne- derlandsche volk in zijn geheel en niet door den boerenstand zooals het geval is zoolang deze kos ten uit het Landbouw Crisisfonds worden ge nomen. Voorts zal er hij het Koninklijk Neclerlandsch Landbouw Comité op worden gewezen, dat de richtprijsverlaging van tarwe van f 1.- in wer kelijkheid zal worden f 1.20, daar bekend is, dat men voornemens is de kosten, welke de Tarwe- Organisaties voor hun bemoeiingen ontvangen, met 20 cent per 100 K.G. te verlagen. Dit betee- kent, dat deze organisaties ook langs dezen weg 20 cent per 100 K.G. minder aan de tarwetelers zullen kunnen uitbetalen. Aangedrongen zal worden nogmaals bij de Regeering pogingen te doen deze richtprijsver- DIVERSEN. V oetbal-overschrij vin g. Gevraagd; G. Stam van M.E.V.O. naar Alkm. Boys (Sp.kr.) Scheidsrechters. Naar het „Groentje" meedeelt, heeft als N.H.V.B- scheidsrechter bedankt R. G. Vrieling te Den Helder en is aangesteld L. D. de Snaijer te Den Helder. Athletiek voor voetballers. Zondag 5 Juli a.s. zulen op de Sintel baan te Am sterdam athletiekwedstrijden voor voetballers, aan gesloten bij de Amsterd., Noord-Holl. en Haarlem- sche V.B., gehouden worden. Voetballers, die tevens al lid zijn van een speciale athletiekvcreeniging mogen niet meedoen. De wedstrijden te Wieringerwaard. Op denzelfden dag, 5 Juli, houdt Olympia, Wie ringerwaard, nationale wedstrijden. Het is niet mis- plaats weer eens het licht te laten vallen op het pionierswerk dat Olympia ten dezen verricht. Al jaren lang is Wieringerwaard in onze omgeving feitelijk de eenige vereeniging (buiten de steden Alkmaar en Den Helder) waar de athletiek ernstig beoefend wordt. Sportliefhebbers die een beetje algemeen willen blijven georiënteerd, mogen het streven van Wierin gerwaard gerust waardeeren. Een factor van groot belang heeft de athletiek tegen zich. Het publiek kan heel moeilijk worden geboeid. De verwerking van vele nummers (sprin gen en werpen) heeft te zeer het karakter van een onder-onsje. Wij hebben altijd gezocht naar een mogelijkheid dat nadeel op te heffen. Wij gelooven gesterkt door de ervaring dat een goede om roeper aan het bezwaar een eind tegemoet komt. Wanneer men een vlot en deskundig man aan de luidspreker heeft en hij wordt doorloopend van de laatste gegevens voorzien dan kan het publiek een aardige middag meemaken. Bij de zwemsport is het dito. Wie van het wed- strijdgebeuren een onder onsje maakt van jury en deelnemers, vervreemdt de toeschouwers van zich, met het gevolg dat ze volgende keer wegblijven. Sterrit naar Alkmaar. Zoo men weet, werd er vorige week een sterrit ge houden naar Alkmaar, terg elegenheid van het jubi leum van de motorraces. Over die sterrit, die verre van een succes was, schrijft de bekende rijder ën motorsportjournalist J. TI. Sybrandy in do Sport- echo; Groot succes hebben de organisatoren met dezen sterrit niet gehad. Slechts 330 deelnemers versche nen aan de finish, een aantal dat ruim 1000 te wei nig is. Hiervoor zijn diverse oorzaken op te noe men. In de eerste plaats zijn de motorrijders het z.g.n. sterrijden beu, in de tweede plaats willen ze gaarne een waardige kans hebben den hoofdprijs te winnen. Zoo moest b.v. thans van een stapel kaas het gewicht worden geschat. Iemand die niet in den kaashandel thuis is en niet vrijwel kan zeggen hoeveel dit soort en dat soort kaas weegt, brengt er niets van terecht. Ditmaal was de winnaar de heer F. A. Bakker te Amsterdam, die liet gewicht schatte op 160.122 K.G., terwijl het gewicht in werkelijkheid 160.881 K.G. be droeg. De heer Bakker is in den kaashandel geen onbekende en iederen Vrijdag op de Alkmaarsche kaasmarkt te vinden. Een sterrit is heel aardig, maar de winstkansen moeten gelijk staan, en dit was te Allernaar niet het geval. laging niet door te laten gaan en in ieder geval de bedoelde vergoeding voor de Tarwe-Organi- saties niet te verlagen. Naar vernomen werd schijnt het in de bedoe ling te liggen deze verlaging zelfs met terug werkende kracht voor den geheelen oogst 1935 alsnog in te voeren. Gesteund zal worden het denkbeeld de mest periode van 4 maanden, welke als minimum geldt voor varkens, welke bestemd worden voor vrije huisslachting, beperkt te krijgen tot 2 a 3 maanden. Aan het hoofdbestuur zal gunstig worden ge adviseerd de subsidie voor het Veevoederbureau Noord-Holland te verhoogen met f 300.in ver band met het uitgebreide onderzoek, dat dit Bu reau wil verrichten naar de samenstelling van het kuilgras, dat volgens verschillende methoden is ingekuild. In verband met de sterke toeneming van het aantal veehouders dat tot inkuilen van gras overgaat, wordt dit onderzoek van zeer groot belang geacht. W 1 E R I N O E N TOESLAGREGELING IJSELMEER- VISSCHERS Voor de IJselmeervisschers die toetraden tot de regeling A. zal de toeslag, te beginnen met 21 Juni 1936 tot nader te bepalen tijdstip, nihil bedragen. WAARSCHUWING Door de zorg van de Ned. Heide Mij. is voor indirecte bemesting op verschillende plaatsen langs de wegen in de Wieringermeer, tusschen de aanplantingen, lupine gezaaid. Deze fraaie bloemen maken een bijzonder aardig effect doch blijken bovendien op de voorbijgangers een bui tengewone aantrekkingskracht uit te oefenen. Bij bossen worden de bloemen meegenomen. Dit mag natuurlijk niet. Het is echter jammer dat door de overtreders niets wordt ontzien, want soms worden planten in bun geheel uit den grond getrokken. Dit maakt het feit nog erger en door de politie wordt dan ook scherp toezicht uitgeoefend. Reeds hebben enkele personen een bekeuring opgeloopen. Men zij dus gewaarschuwd. OPENING JACHT Voor de Prov. Noord-Holland geldt de vol gende regeling: Patrijzen van 29 Aug. 1936 tot 1 Jan. 1937 Korhanen v. 3 Oct. 1936 tot 26 Jan. 1937 Korhennen van 3 Oct. 1936 tot 8 Nov. 1936 Fazantenhanen v. 3 October tot 31 Jan. 1937 Houtsnippen id. Fazantenhennen en hazen van 3 October tot i Jan. 1937. Watersnippen 27 Juli tot 11 April 1937 alle soorten eenden (behalve berg en eider een den) van 27 Juli tot 7 Febr. 19397 Ganzen van 27 Juli tot 11 April. Meerkoeten van 27 Juli tot 7 Febr. 1937 Goudpluvieren van 29 Aug tot 7 Febr. 1937. Het vangen van eenden in eendenkooien zal zijn toegestaan van 15 Aug. tot 1 Maart 1937. De jacht op eenden te Texel en Ameland is ge opend van 20 Juli tot 7 Febr. 1937 Burgerlijke Stand Geboren: Sijtje Teuntje, d.v. P. Bons en C. J. Visser; Helena Grietje, d.v. F. Vriezema en G. Buntjer Ondertrouwd: R. v. Bloemendal en N. de Wit. Overleden: D. Rotgans, 49 jr. vr. van A. Wieg man; G. Koster, 59 jr. man van N. Hutman te Alkmaar. LANGENDIJK NOORD-SGHARWOUDE DE SLUIS IS KLAAR De sluis, welke nabij de Roskambrug wordt ge bouwd ten behoeve van de kanalisatie van West Friesland is dezer dagen gereed gekomen. Door de uitvoerders van het werk werd nu geduren de Zaterdag en Zondag gelegenheid gegeven het bouwwerk te bezichtigen, waarvan door verschillende personen gaarne gebruik werd ge maakt, Het is een monumentaal werk. Nog deze week zal het water tot de sluis worden toegelaten. G. BARTEN f Alhier is den ouderdom van 72 jaren over leden de heer G. Barten Kz., een bekend figuur uit het openbare leven dezer gemeente. Wijlen de heer Barten heeft in bet belang van de ge meentenaren zeer veel gearbeid, was bestuurs lid van diverse vereenigingen en instellingen. De overledene was o.m. voorzitter van de plaat selijke tuinbouwvereeniging Tuinbouwbelangj van de Goop. Boerenleenbank en van de N. VL Spoorlijn Noordscharwoude Station tot Dorp. In al deze functies heeft wijlen de heer Bar ten zijn beste krachten gegeven aan de gemeen schap en er is door zijn werken veel tot stand gebracht. Ook op ander terrein was de overledene werk zaam. Hij bekleedde het voorzitterschap van de A.R.-kiesvereeniging, maakte langen tijd deel uit van het Kerkbestuur van Geref. Kerk en van de School met den Bijbel. Kortgeleden vierde het echtpaar Barten nog het gouden huwelijksfeest, ook al niet onder de beste gezondheidstoestand, doch bet overlijden is nn toch onverwachts gekomen. Eerst leek bet wel of herstel zou intreden, doch dit heeft niet zoo mogen zijn. Velen zullen wijlen den heer Barten nog lang in dankbare herinnering houden. OMZET NOORDERMARKTBOND De omzet van de veilingsvereeniging *,De Noordermarktbond" alhier was over de maand Mei 19936 f 6133.11, tegen f 20.564.78 in Mei van verleden jaar. Deze verminderde omzet vindt zeer zeker zijn oorzaak in misoogst, daar de aanvoeren in .vergelijking met verleden jaar zeer miniem zijn geweest. Gelekool werd heelemaal niet aangevoerd, tegen verleden jaar 239.000 Kg. De aanvoer van Deensche wittekool was 10.600 Kg. terwijl verleden jaar 652.000 Ke. werd verkocht. De omzet over het geheele sei zoen was ook minder dan het vorige seizoen. Ge veild werd voor f 1.112.219.66, terwijl de omzef «eizoen 1934-1935 f 1.136.381.65 was. GYMNASTIEKVEREEN. „HERCULES EN HYGIEAn. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Zaterdags avond ten lokale van den heer J. de Bakker. Aanwezig met het bestuur 30 leden. Voqrzitter was do heer A. Ootjers die zijn teleur stelling uitspreekt over de opkomst en wel in het bijzonder van de heerenleden. Spr. zegt, dat het bestuur besloten heeft wederom een adspiranten-uitstapje te houden. Ook is het de bedoeling om met de dames- en heerenleden een fietstocht te houden. De Directeur, de heer Boot zegt, dat het Bestuur voorstelt om de winteruitvoeringen in November te houden. Voorzitter zegt, dat het in verband met deze uitvoeringen zeer gewenscht is, dat de repetities goed bezocht worden, opdat een en ander kan sla gen. Aldus wordt besloten. Bespreking houding der vereeniging te- genover den Turnkring Hollands Noor- derkwartier. Tot uittreding besloten. Voorzitter zegt, dat men met dezen turnkring min der prettige ervaringen heeft opgedaan. Deze kwes tie is door een commissie onderzocht, doch het re sultaat is nihil. Spr. stelt nu de vraag of de ver eeniging lid moet blijven ja of neen. De penningmeester, de heer P. oJnker, zegt, dat er in December 1.1. een vergadering is gehouden, waarbij een andere secretaris te gekozen, wat niet zoo had moeten wezen, daar de betrokken function- naris goed was. Het zou voor den turnkring beter geweest zijn als de andere bestuursleden niet meer gekozen waren, in het bijzonder den penningmeester. Op deze vergadering kwam een balans van 4 jaar voor oogen. Dit stond ons niet aan. Er zijn echter nog veel meer dingen. Er zou een keurcorps gevormd worden en bleek dat Hercules en Hygiea gepas- secrd zijn geworden. Ook het uitreiken der prijzen geschiedt heel onregelmatig, zelfs na twee jaar worden nog prijzen uitgereikt. De voorzitter zegt nog, dat op deze manier het mooie er afgaat. Uit de discussies blijkt, dat ook de ver. O.K.K. uit Den Helder is uitgetreden. Voorgesteld wordt om uit te treden en zich dan voorloopig niet bij een turn kring aan te sluiten en dan in afwachting van ver dere gevolgen zoo noodig een nieuwe turnkring op te richten. Hoewel er ook aangename herinneringen aan den turnkring verbonden zijn, wordt noode het bestuursvoorstel om uit te treden met algemeene stemmen aangenomen. Op verzoek van de R.K. Zangvcreeniging wordt een medaille beschikbaar gesteld voor het a.s. Zang concours. Na rondvraag volgt sluiting.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6